Posts Tagged ‘The Flash’

עדכוני סדרות קומיקס ספטמבר 2014 א'

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/09/2014 בקטגוריה ‏כללי, כתבות

הפעם האחרונה בה פרסמתי עדכון על סדרות קומיקס הייתה לפני שנתיים וחצי (קדם לו, בחודשים ספורים, עדכון ראשון). למרות "החץ" ו"סוכני שילד" שעלו לשידור מאז, ו"המתים המהלכים" שממשיכה לרוץ ולשבור שיאים שהמוח האנושי לא חשב עליהם, לא היו לי סיבות לכתוב על עיבודי קומיקס נוספים, שכהרגלם עולים ונופלים לפני שהספקתם לשנן את שמותיהם. אלא שבשנה האחרונה החלו לרקום עור, גידים ובשר פרויקטים חדשים, חלקם ישודרו החל מעונת הסתיו החדשה. לפיכך, הגיע הזמן (באיחור לא קטן) לעדכון חדש, חדיש ומחודש.

American Gothic, 2014

American Gothic, 2014

ראשית, עיבודים שהזכרתי ברשומות עבר והספיקו להתבטל (ראו קישורים למעלה):

Chew: שואוטיים התחילה לפתח סדרת טלוויזיה ב-2010. בפברואר 2013 יוצר וכותב Chew, ג'ון ליימן כתב בפייסבוק שהסדרה מתה. לפני מספר חודשים הוכרז על עיבוד לסרט אנימציה בדיבוב סטיבן יאון ופלישיה דיי.

וונדר וומן: אחרי הניסיון הכושל של דיוויד אי. קלי ב-2011, CW הרימה את הכפפה ב-2012 בכוונה להפיק סדרה סטייל "סמולוויל" ו"החץ" בשם Amazon. לאחר דחיות ועונת הפיילוטים של 2014-2015 כיעד חדש, בתחילת השנה אושר ע"י נשיא CW מארק פדוויץ שוויתרו על שני תסריטים וכרגע אין שום תכנית להמשיך בהפקה.

Sixth Gun: במקור הוזמנה כמיני-סדרה בת שישה חלקים ע"י SyFy. לאחר מכן הוזמן פיילוט לסדרה ע"י NBC, לוהקו מספר שחקנים אך לבסוף הרשת ויתרה עליו בשנה שעברה.

ועכשיו, למופע המרכזי, חלק א'.

גות'האם
שחקנים: בן מקנזי, דונאל לוג, ג'יידה פינקט סמית', דוד מזוז
תאריך בכורה בניכר: 22 בספטמבר (כן, אתמול), Fox
עירו של באטמן לפני שהיה באטמן. הסדרה נפתחת עם רציחתם של תומאס ומרת'ה וויין, ובנם ברוס (מאזוז) שנותר יתום. ג'ים גורדון (מקנזי) הוא בלש חדש במחלק הרצח של משטרת גות'האם, משטרה מושחתת כמו העיר עליה היא אמורה להגן. הוא מצוות לבלש הותיק הארווי בולוק (לוג) ומושך את תשומת לבם של גורמים לא רצויים, במשטרה ובעולם התחתון. גורדון מנהל את חקירת הרצח של הזוג וויין כפי הנראה אחרוני הצדיקים בעיר, בעוד הוא מתיידד עם ברוס הצעיר. בין הנפשות הפועלות ניתן יהיה לראות גרסאות צעירות של הפינגווין, רידלר, קאטוומן והבטחה לטייק מעניין על דמותו של הג'וקר.
חומר קריאה מומלץ: Gotham Central. עלילות המחלקה לפשעים חמורים והתמקדות בחריצי המדרכה שבאטמן לא תמיד רואה. באטמן עצמו נוכח\לא נוכח.
הופעה ראשונה (גורדון ו-וויין): Detective Comics #27 (1939), יוצרים: ביל פינגר ובוב קיין
הופעה ראשונה (בולוק): Detective Comics #441 (1974), יוצרים: ארצ'י גודווין והווארד צ'ייקין

Lightning storm is coming

Lightning storm is coming

פלאש
שחקנים: גרנט גוסטין, טום קוואנה, דניאל פנאבייקר, ג'סי ל. מרטין
תאריך בכורה בניכר: 8 באוקטובר, The CW
גיבור על נוסף של DC עושה את דרכו אל רשת CW, סדרה אחות ל"חץ". בארי אלן (גוסטין) עשה את הופעת הבכורה שלו בסדרה של הקשת הירוק כהכנה לסדרת טלוויזיה משלו, וכעת היא מגיעה אל המסך. קורבן של תאונה מוזרה בשילוב סערת ברקים, בארי נכנס לתרדמת למשך מספר חודשים ומתעורר ממנה כאדם המהיר עלי אדמות. מסייעים לו צוות מדענים סורר בהנהגת ד"ר האריסון וולס (קוואנה) שהיה אחראי לניסוי הכושל שיצר את הפלאש. בינתיים, אלן חוזר לעבודתו כחוקר מז"פ במשטרת סנטרל סיטי, שם גם משרת כבלש אביו המאמץ ג'ו ווסט (מרטין), ומנסה להתקדם במערכת היחסים עם בתו של ג'ו, אייריס, שרואה בו לא יותר מאח. בארי גם ממשיך עם האובססיה שלו למצוא את האחראי לרציחתה של אמו – רצח עליו אביו יושב בכלא ולטענת בארי היה מעורב בו אדם על אנושי.
חומר קריאה מומלץ: Flash: Rebirth. סיפור מקור מחודש של בארי אלן, עליו מבוסס סיפורו הטראגי בסדרת הטלוויזיה.
הופעה ראשונה: Showcase #44 (1955), יוצרים: רוברט קניגר וקרמיין אינפנטינו

קונסטנטין
שחקנים: מאט ראיין, הארולד פריניו, צ'ארלס הלפורד
תאריך בכורה בניכר: 24 באוקטובר, NBC
גרסה טלוויזיונית של בלש העל-טבעי ג'ון קונסטנטין (ראיין), תשע שנים אחרי הסרט בכיכוב קיאנו ריבס. קונסטנטין המקורי הוא בריטי עם פה מטונף, חיבה לעישון בקצב של חמישה קטרים, דימיון מפתיע לסטינג וסקס אפיל. NBC היא רשת לכל המשפחה, קונסטנטין משתמש במדבקות ניקוטין וראיין צבע את שיערו לבלונד, אז… לקונסטנטין מצטרפים צ'אז (הלפורד), סיידקיק נאמן וחסין מפני מוות, זד, אישה עם קשר לעולם העל טבעי, ומאני (פריניו), מלאך שדוחק בג'ון לעשות כרצון הבוסים שלו בגן עדן. זאת על רקע סבלו של קונסטנטין בעקבות כישלונו לפני שנים להציל ילדה שנמצאת כעת בגיהנום.
חומר קריאה מומלץ: Hellblazer: Dangerous Habits. אמנם מדובר באוגדן החמישי של הסדרה אותה הוביל קונסטנטין במשך שנים רבות, אבל הוא מתמודד עם איום מוות בעקבות סרטן ריאות (מסתבר שלא היה שווה לעשן כל כך הרבה) ודרכו הבטוחה של ג'ון אל עולם השאול.
הופעה ראשונה: The Saga of Swamp Thing #37 (1985), יוצרים: אלן מור וריק ויטץ'

iZombie
שחקנים: רוז מקאיבר, דיוויד אנדרס, אלי מישאלקה
תאריך בכורה בניכר: דצמבר או ינואר, The CW
עיבוד חופשי לסדרה מבית ורטיגו, ליין המבוגרים של DC. ליב (מקאיבר) היא סטודנטית לרפואה שהופכת לזומבי, וכדי לספק את הרעב שלה מתחילה לעבוד בחדר מתים. כל מוח שהיא אוכלת מקנה לליב את זכרונותיו של המת, והיא נאלצת לפתור את סיבת מותו בסיועם של פתולוג ובלש משטרה.
חומר קריאה מומלץ: iZombie. לא קראתי, אבל לא נראה שיש הרבה ברירות.
הופעה ראשונה (ליב\גוון במקור): House of Mystery Halloween Annual #1 (2009), יוצרים: כריס רוברסון ומייק אלרד

הסוכנת קרטר
שחקנים: היילי אטוול, דומיניק קופר, אנוור ג'וקאיי, צ'אד מייקל מוריי
תאריך בכורה בניכר: ינואר 2015 (בזמן הפגרה של "סוכני שילד"), ABC
פגי קרטר (אטוול) הופיעה לראשונה בסרט "קפטן אמריקה: הנוקם הראשון" כאשת קשר בריטית בין צבאה לצבא האמריקני, ומושא אהבתו של סטיב רוג'רס. סיפורה אחרי המלחמה המשיך בסרט קצר שהיווה את הבסיס לסדרת הטלוויזיה, המתרחשת ב-1946 ומתארת את ימיה הראשונים של סוכנות שילד. קרטר והווארד סטארק (קופר), אבא-של, עומדים בראש הסוכנות ולצדם סוכנים בגילומם של ג'וקאיי ומוריי, יחד עם הצגת דמותו של ג'ארוויס המקורי.
חומר קריאה מומלץ: במקום קומיקס, הנה הסרט הקצר בכיכוב פגי.
הופעה ראשונה: Tales of Suspense #77 (1966), יוצרים: סטן לי וג'ק קירבי

"נראה את סאמקרו מתמודדים עם זה!"

המשך יבוא…

Upfronts 2014: רשת CW

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/05/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות, כתבות

the-flash CWרשת NBC | רשת פוקס | רשת ABC | רשת CBS | רשת ה-CW | רשתות הכבלים

אחרי שארבע הרשתות הגדולות הציגו את הטובין שלהן לעונה הבאה, הגיעה גם ה-CW הקטנה להציג את מרכולתה הצנועה. המקרה של ה-CW ייחודי, כי היא משמשת כמעין צעצוע קטן ורווחי עבור התאגידים שמפעילים אותה. C שמייצגת את CBS ו-W שמייצגת את האחים וורנר. מאחר ש-CBS משחקת לכאורה על אותו מגרש ובאותו משחק, האינטרס שלה הוא להשאיר את ה-CW זעירה. זה אכן מה שהיא, רשת פעוטה שמתמקדת בפלחים קטנים יותר מעוגת הפרסום, בעיקר גילאים 18-34, ובדרך כלל עושה עבודה בסדר בתחום הזה. בפועל נראה שהסיבה ש-CBS ו-וורנר מחזיקות בה, היא כדי שתשמש כפלטפורמה המשדרת את התכנים שהאולפנים שלהן מפיקים לפני שהם נמכרים לכל שוק אפשרי (חו"ל, דיגיטל, סינדיקציה וכיו'"ב).

עבור ה-CW כיישות בפני עצמה, משמעות המיקוד בקהל הצעיר היא חרב פיפיות. המפרסמים מאוד אוהבים אותם, אבל הצעירים בארה"ב כמעט לא צופים בטלוויזיה. הם מעדיפים לצרוך את התוכן שלהם בערך בכל פלטפורמה אחרת – טאבלטים, מחשבים, סמארטפונים – ואף מקבלים את האפשרות הזו במסגרת אפליקציות שונות. כך שגם אם הסדרות של ה-CW מגיעות אל הצופים בסופו של דבר, זה לא בהכרח קורה על מסך הטלוויזיה. התוכניות שלה אכן נצפות ומדוברות בסופו של דבר, בזכות הפלטפורמות השונות ובזכות הזמינות בהולו (ועונות ישנות יותר בנטפליקס), והרשת למדה להרוויח מהן ככל הניתן.

אי אפשר להקל ראש בחשיבות של דבקות הצופים מבחינת CW – בסוף העונה הנוכחית היא ביטלה את The Tomorrow People וחידשה את "היפה והחיה", למרות שלראשונה היה רייטינג גבוה יותר. הסיבה לכך, על פי מנכ"ל ה-CW מארק פידוויץ, היא שיש לה יותר פוטנציאל בקרב הקהל של הרשת. היא נמכרת טוב יותר לשווקים בחו"ל ונצפית יותר דיגיטלית, לעומת The Tomorrow People ש"האנגייג'מנט החברתי" שלה, כלשונו, היה חסר.

את המפרסמים כמובן פחות מעניין הבאזז ויותר מעניינים הצופים שנשארים גם בשביל הפרסומות, ובשבילם ה-CW יכולה להתגאות בעובדה שסיימה זה עתה את העונה הטובה ביותר שלה מזה שלוש שנים. לא פחות מארבע סדרות חדשות שלה הפגינו הצלחה במונחי הרשת: הגרסה המחודשת ל"של מי השורה הזאת בכלל", "The 100" הפוסט אפוקליפטית, "Reign" ההיסטורית ו-"The Originals", הספין אוף ל"יומני הערפד", אחת הסדרות המצליחות ביותר של ה-CW. אלה הצטרפו לסדרות המובילות שלה, "על טבעי", "יומני הערפד" ו"החץ" וביססו עבורה לוח שידורים חזק וסולידי. בהתאם, ה-CW כמעט לא משנה בו כלום בעונה הבאה. בסך הכל שתי סדרות מצטרפות אליו בלוח השידורים החדש, שאחת מהן היא ספין-אוף ל"החץ" הקומיקסי, ועוד שתי חדשות יגיעו במידסיזן (יחד עם "היפה והחיה" ו"חשיפה לדרום"). סה טו. מתוך השתיים האחרונות, אחת מבוססת על קומיקס של DC, כך שלרשת יהיו שלוש סדרות תמימות המבוססות על יצירה שלהם.

לפני הלוח והפירוט של התכנים החדשים, הנה הסדרות שהחזירו את נשמתן לבורא.

אינן עמנו עוד
יומני קארי
ניקיטה
Star-Crossed
The Tomorrow People

יום שני
20:00 The Originals
21:00 Jane The Virgin

"המקוריים" עוברים ליום חדש שבו הם (שוב) ישיקו את הערב ויובילו אל סדרה חדשה.

Jane The Virgin
ה-CW בעליל אוהבת את יעל גרובגלס הישראלית ("האי", "כלבת"). ב-2013 היא לוהקה לתפקיד הראשי בפיילוט של The Selection, מותחן עתידני שבסופו של דבר לא הוזמנה ממנו סדרה. מאחר שזמנה התפנה, לוהקה גרובגלס לתפקיד נכבד בסדרה אחרת של הרשת, Reign. כעת היא תפציע גם בסבוניה הקומית החדשה הזו, המבוססת על טלנובלה ונצואלית מצליחה. היא עוקבת אחר בחורה מאורסת בת 23 ששומרת על תומתה, אבל עקב טעות בבית החולים שבו אושפזה היא מוזרעת בטעות בזרעו של גבר אחר שהייתה דלוקה עליו בעבר. גרובגלס תגלם את רעייתו התככנית של המזריע.

יום שלישי
20:00 The Flash
21:00 על טבעי

The Flash
בתחילת שנות התשעים CBS ניסתה את מזלה עם עיבוד טלוויזיוני לקומיקס The Flash של DC, שנקרא כאן "הברק", אבל היא בוטלה אחרי עונה אחת. נראה אם זו תצליח יותר ממנה, סדרת בת של "החץ", שחלק מהסיפור שלה כבר הוצג במסגרת העונה החולפת של "החץ". בארי אלן איבד את אמו בתקרית מוזרה כשהיה בן 11, שבעטייה הואשם אביו ונשלח לכלא. בבגרותו הוא נקלע לתאונה משונה שמכניסה אותו לתרדמת, וכאשר הוא מתעורר אחרי חודשים הוא מגלה שיש לו כוחות לנוע במהירות הבזק. אבל גם אחרים נפגעו בתאונה הזו, ולא כולם משתמשים בכוחותיהם לטוב, ולכן בארי משתמש ביכולות שלו כדי למגר אותם, ובמקביל להבין מה קרה לאמו ולנסות לטהר את שמו של אביו.

יום רביעי
20:00 החץ
21:00 The 100

יום חמישי
20:00 יומני הערפד
21:00 Reign

יום שישי
20:00 של מי השורה הזאת בכלל (חדש+ש.ח)
21:00 הטופ מודל הבאה

יגיעו במידסיזן:

iZombie
עוד אחת מ-DC Comics, אבל מסדרת "ורטיגו" המיועדת לקהל בוגר יותר, בעיבוד טלוויזיוני שנעשה על ידי רוב תומאס ("ורוניקה מארס") וצפוי להגיע במידסיזן. ליב היא סטודנטית לרפואה שבמהלך מסיבה שהפכה למשתה זומבים, נעשתה זומבית בעצמה. כעת עליה להסתיר את העובדה הזו מהעולם, וכדי לא לאבד את זכרונה והאינטליגנציה שלה, עליה לאכול לפחות מוח אחד בחודש. זה מסתדר לא רע כאשר היא מתחילה לעבוד בחדר המתים, שם היא יכולה לפתור מקרי רצח כי כל מוח שהיא אוכלת מנחיל לה משהו מזכרונותיו של המת. את ליב מגלמת רוז מקיוור, היא טינקרבל ב"עד עצם היום הזה", ואחד מהרעים כנגדה יהיה דיוויד אנדרס, הוא ד"ר פרנקנשטיין מאותה סדרה.

Pilot

The Messengers
ההצלחה של "The 100" כנראה הביאה את ה-CW לחמוד בסדרה אפוקליפטית נוספת, והיא מקבלת אותה עם זו, המיועדת אף היא למידסיזן: פגיעה של חפץ מיסתורי בכדור הארץ הורגת מספר אנשים שלכאורה אין ביניהם קשר, אלא שמעט אחרי כן הם קמים לתחייה ומגלים שעליהם מוטלת האחריות להציל את האנושות מהכלייה הממשמשת.

Pilot

פורסם לראשונה בוואלה בגרסה מקוצרת

© עידו ישעיהו