Posts Tagged ‘רשת NBC’

עונת 2013/14 – מה חושבים המבקרים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/08/2013 בקטגוריה ‏כתבות

The-cast-of-Brooklyn-Nine-Nine

חלק ה', 31/8: בחלק האחרון בוחרים המבקרים את הסדרות החדשות הגרועות של העונה, ומסתבר שיש להם שפע לבחור מתוכו, ברוך השם.


 

המשך…

Upfronts 2013: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/05/2013 בקטגוריה ‏כתבות

14.5.2013: Jack Gore and Michael J. Fox of 'The Michael J. Fox Show'הפוסט עודכן בסופו עם כל קטעי הווידאו ששוחררו.

עונת סתיו 2012 הייתה מאוד משלה עבור רשת NBC. אחרי שנים של דשדוש פתאום היו להם שני להיטים מתוסרטים: דרמת המד"ב "מהפכה" והקומדיה "תתקדם" בכיכובו של מתיו פרי. מספטמבר בשנה שעברה ועד חופשת החורף הם עשו חיל. ואז, אחרי פגרות ארוכות, ובמקרה של "תתקדם" היעדר המינוף של The Voice לפניה, שתי הסדרות קרסו, ומלבדם גם יתר הלוח של הרשת מלבד ריאליטי השירה הלז. הכאב הגדול ביותר עבור רוברט גרינבלט, נשיא חטיבת הבידור של הרשת, הוא ללא ספק Smash, בבת עינו, שחזרה לעונה שנייה משופצרת אבל גרפה מספרים זעומים עד שהועברה בבושת פנים לימי שבת, וכעת כמובן בוטלה. החורף הקשה הזה שעבר על NBC הוריד אותה לשיא שלילי חדש, המקום החמישי, מתחת ל-Univision דוברת הספרדית.

כל הסדרות של NBC ירדו בעשרות אחוזים, כולל "המשרד", שלמרות זאת נשארה הסדרה הכי נצפית של הרשת, אבל זו הייתה עונתה האחרונה. גם "רוק 30" הסתיימה השנה, והגם שהרייטינג שלה רחוק מלהיות טוב, היא עדיין הייתה נכס יוקרתי עבור הרשת (ובוודאי גם הצליחה בקרב צעירים בעלי הכנסה גבוהה). בסופו של דבר מצאה את עצמה NBC במצב מאוד רעוע בסוף העונה, והתוצאה היא ניסיון לדף חלק ככל הניתן. קרי, מרחץ דמים של ביטולים. אלה כל הסדרות שסיימו את דרכן העונה ב-NBC, אם בביטול ואם בשיבה טובה.

לעולם לא נדע מי אתה באמת, מיסטר קיי

ואלה שמות:
1600 פן
רוק 30
Animal Practice
Deception
Do No Harm
תתקדם 🙁
Guys With Kids
המשרד
סמאש
הנורמלים החדשים
ערים כל הלילה
וויטני
וגם יש את "חניבעל", שגורלה ייוודע רק אחרי ה-Upfronts, אולי אפילו בעוד שבועיים.


לוח פוקס | לוח ABC

העונה הבאה ב-NBC מחולקת מפורשות לסתיו וחורף, כאשר באמצע מצויה אולימיפאדת החורף, שאמורה להוות כלי שיווקי עבור הסדרות של הרשת. הנה לוח השידורים של NBC, כפי שפירסמה הלילה.

NBC-Fall-2013-page-001

המשך…

לא לנו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/03/2013 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

קשה שלא לבוז ל-NBC, ולא כי היא מאיישת את המקום החמישי מבין הרשתות (יוניוויז'ן דוברת הספרדית עקפה אותה בדרך למעלה). לאחרונה רבים הרינונים – כרגע ללא אישורים רשמיים – על כך שהרשת לחוצה מהמעבר של ג'ימי קימל ב-ABC לשעה 23:35, תחרות ישירה מול "תוכנית הלילה" בהנחיית ג'יי לנו. לנו אמנם עדיין משיב מלחמה שערה ברייטינג, אבל זה רק עניין של זמן שהצופים הצעירים של קימל יגברו על של לנו המקשיש. אי לכך הם הגו תוכנית שבמסגרתה ג'ימי פאלון, שכרגע משודר אחרי לנו ב-NBC, כלומר בחצות וחצי, יחליף את המנחה ב"תוכנית הלילה" מתישהו במהלך 2014. ולא רק זאת, אלא פאלון יוכל להמשיך לעשות זאת ממקום מושבו בניו יורק.

חשוב להדגיש שמדובר בהנהגה יחסית חדשה ב-NBC, כזו שלא הייתה שם בעת ההתנהלות האומללה של החלפת לנו בקונאן, הן בדרגים של הניהול השוטף והן בדרג הבעלים של NBC, אבל הדבר הזה מריח משידור חוזר מסריח ומפוקפק. אני כבר לא צופה בקונאן (שדווקא המעבר ל"תוכנית הלילה" גרם לו לאבד את המוג'ו כליל, דבר שגם המעבר ל-TBS לא עזר לו להחזיר), אבל אני חושב עליו צופה בעניין הזה מהצד בלב נחמץ. האיש נאלץ להעביר את משפחתו ואת כל צוות ההפקה שלו מניו יורק ללוס אנג'לס כדי להוביל את "תוכנית הלילה", רק כדי שיוחלף בלנו אחרי חודשים ספורים. העדכונים הבלתי-רשמיים האלה גורמים ללנו לצאת במתקפה כלפי הרשת, בדיחות במונולוגים בתוכנית על התרסקותה ברייטינג הם הלחם והחמאה שלו בימים אלה. בוב גרינבלט, יו"ר חטיבת הבידור של NBC, שלח בטפשותו מייל נזיפה ללנו בדרישה לחדול מהבדיחות הללו, אבל לנו ממשיך ללא לאות. מה הם כבר יכולים לעשות לו, לפטר אותו?

אני לא צופה לא בלנו, לא בפאלון ולא בקונאן, אבל לא רק שהמהלכים האלה נראים כה רעים וגועליים, הם גם מעידים על טיפשות שאין כדוגמתה מצד NBC, שלא לומדת מטעויות העבר. מעניין אם גם הפעם ג'יי לנו יחזור בסופו של דבר וייקח את התוכנית הזו.

Upfronts 2012: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/05/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

טוב, הכותרת הזו לא לגמרי מדויקת – ב-NBC החליטו לחשוף את לוח השידורים יום לפני שהם עורכים את מצגת ה-Upfronts בפני המפרסמים והעיתונאים, וזאת בהמשך לשורת הדיווחים בשבוע שעבר על הזמנת סדרות חדשות וביטול סדרות קיימות.

גם השנה, חרף רוברט גרינבלט שיובא משואוטיים המצליחה לתפקיד מנהל חטיבת הבידור של NBC, לא הצליחה הרשת לעלות מהמקום הרביעי, אותו היא מאיישת כבר מספר שנים. נראה שלוח עונת 2012-13 של NBC מהווה ניעור רציני ומעניין ללוח השידורים. במקום לדבוק בשיטה הקיימת, לפרוש – שלא לומר למרוח – סדרה אחת בת 22-24 פרקים על פני תשעה חודשים, ובכך להשאיר פערים שלמים בלוח השידורים המביאים לפגיעה ברייטינג של הסדרות ככל שהעונה מתקדמת, NBC מנסה להפיק יותר סדרות עם מספר פרקים קצר יותר. זה נכון בעיקר בכל הנוגע לקומדיות, שמהן הזמינה השנה מלוא החופן, והן הולכות ליצור בלוקים של סיטקומים לאורך רוב השבוע. כמו כן הזמינה הרשת מספר פרקים מצומצם מהקומדיות הקיימות שלה, מלבד "המשרד" ו"מחלקת גנים ונוף", שקיבלו הזמנה ל-22 פרקים כל אחת.

המשך…

כמה כיף ב-NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/02/2012 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

הסופרבול בארה"ב הוא לא רק פלטפורמה עתירת מזומנים לפרסומות, אלא גם לקידום סדרות הרשת שמשדרת את המשחק באותה שנה. יותר ממאה מיליון צופים בהזדמנות אחת היא אירוע של פעם בשנה, פשוטו כמשמעו. הפעם NBC אמורה לקצור את הפירות – היא ניצלה את המאורע כדי להפיק כמה פרומואים כיפיים במיוחד לסדרות שלה. המושקע שבהם הוא הראשון, והוא גם האהוב עלי. מלבדו יש שניים לקידום הקומדיות, בהם אחד שרוכב על גל "הארטיסט", פרומו חביב ל-The Voice בבימויו של פיטר ברג, מדונה ולנו במעלית והאוורד שטרן מגיע ל-America's Got Talent. מעניין אם אכן נראה עלייה ברייטינג אצל הרשת, לפחות בשבועות הקרובים.

המשך…

Upfronts 2011: סדרות NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/05/2011 בקטגוריה ‏חדשות
לוח סתיו 2011/12 של NBC
מאת assafTV
פורסם לראשונה בפורום טלוויזיה אג'נדה
סתיו –
20:00 הריאליטי-תחרותי The Sing-Off
22:00 הדרמה החדשה The Playboy Club

מיד-סיזן
20:00 הריאליטי-תחרותי The Voice
22:00 הדרמה המוזיקלית החדשה Smash
בהפקת סטיבן ספילברג ובכיכובה של דברה מסינג

המשך…

© עידו ישעיהו