Posts Tagged ‘סופים שמחים (הכל לטובה)’

Upfronts 2014: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2014 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

marry-me-NBCרשת NBC | רשת פוקס | רשת ABC | רשת CBS | רשת ה-CW | רשתות הכבלים

שוב מגיע השלב הזה בשנה שבו מציגות רשתות הטלוויזיה בארה"ב את מרכולתם החדשה בפני המפרסמים, העיתונאים, אלוהים והאדם, כולל הכרזה על לוחות השידורים שלהם לעונה הבאה (שמתחילה תמיד בספטמבר) והסדרות החדשות שרכשו. הראשונה להציג בבוקר יום שני הייתה רשת NBC, שלראשונה מזה זמן רב יכולה לטפוח לעצמה על השכם, ובצירוף מקרים סמלי זה קורה בסמוך לציון עשור לנפילתה: ב-6 במאי 2004 שודר הפרק האחרון של "חברים" ב-NBC, אירוע שאחריו לא התאוששה הרשת המצליחה. עד עכשיו.

"חברים" הייתה השריד האחרון ל-Must See TV, הכתר לראשה של הרשת בשנות השמונים והתשעים. NBC שלטה אז ביד רמה ביום חמישי, החשוב והרווחי ביותר בשבוע מבחינת תעריפי הפרסום, עם להיטים ענקיים כמוה וכמו "משפחת קוסבי", "חופשי על הבר", "סיינפלד", "ER" ורבות אחרות. עם לכתם של רוס, רייצ'ל והיתר, המצב ב-NBC נעשה בכי רע בכל הנוגע לכמות הצופים, הגם שמבחינה יצירתית כוחה המשיך להיות עז. יצירות כמו "רוק 30", "קומיוניטי" ו"מחלקת גנים ונוף" אמנם זכו לרייטינג הנע בין בינוני למחריד, אבל המשיכו בקו של קומדיות חכמות שהרשת, המבקרים ומעניקי הפרסים אהבו מאז ומתמיד. היוצאת מן הכלל הייתה "המשרד", שהצליחה בו זמנית להיות אהובה ומצליחה, אבל גם היא לא עזרה כהוא זה לחישוב הכללי של ימי חמישי.

שאר הרשתות זיהו את החולשה והעבירו את התותחים שלהן ליום הזה. "המפץ הגדול" ב-CBS, "האנטומיה של גריי" ו"סקנדל" ב-ABC, נטלו בקלילות מביכה את הבכורה מ-NBC, ולאורך העשור החולף היא נפלה מהמקום הראשון לרביעי ביחס למתחרותיה, ובשנה שעברה אף התדרדרה למקום החמישי, מתחת ל-Univision דוברת הספרדית. הניסיון של NBC בעונה הקודמת להושיע את יום חמישי באמצעות סיטקומים הפונים לכאורה למכנה משותף רחב יותר, כשל נחרצות – הסדרות של מייקל ג'יי פוקס ושון הייז נדחו הן על ידי המבקרים והן על ידי הקהל. בעונה הבאה האתגר יהיה גדול פי כמה, כי CBS רכשה את הזכויות לשידור משחקי הפוטבול בימי חמישי, רכישה שתנפח את הרייטינג שלה בימי חמישי ותאפשר לה פחות שידורים חוזרים לאורך עונת השידורים.

אבל חרף המצב הגרוע בימי חמישי, NBC מגיעה כעת אל מצגת ה-Upfronts שלה כשהיא שוב במקום הראשון. יש מספר סיבות לעלייתה המחודשת, כמו אולימפיאדת החורף ששודרה בה בהצלחה והעובדה שיתר הרשתות שקעו באופן דרסטי, כולל CBS שעד כה דווקא החזיקה מעמד, אבל גם בלעדיהן NBC היא הרשת היחידה שמגיעה על אפ-פרונטס 2014 כשהיא מתהדרת בצמיחה כללית ברייטינג.

האחראיות לכך הן בעיקר "הרשימה השחורה", הדרמה בכיכובו של ג'יימס ספיידר היא הסדרה החדשה הכי מצליחה מקרב כל הרשתות, ו-The Voice שממשיכה להיות סדרת הריאליטי המצליחה ביותר לצד שקיעתן של האחרות, כולל תחרויות שירה כמו "אמריקן איידול" וכמובן "אקס פקטור" שבוטלה. גם הסדרות החדשות של דיק וולף, Chicago Fire ו-Chicago P.D, מצליחות ומתחזקות ונושאות עמן את הרשת למעלה, והימורים כמו שידור חי של המחזמר "צלילי המוזיקה" נשאו פירות ועכשיו גם חיקויים – רשת פוקס עובדת על "גריז" בשידור חי לעונה הבאה. NBC עצמה תשדר את המחזמר "איש המוזיקה" באותו מתכון במהלך העונה הבאה.

מלבד זאת רכשה הרשת 16 סדרות חדשות – שמונה דרמות, שבעה סיטקומים ואחת תיעודית – שאם רוצים לסמן בהן מגמות מובהקות, קשה לא להבחין בשתיים כאלה. האחת: הדרמות ממש מנסות לרכוב על הצלחת "הרשימה השחורה" ורובן ככולן הן דרמות אקשן. השנייה: נשים בחזית. קייט וולש, קריסטן ריטר, דברה מסינג, קתרין הייגל ואחרות ינסו לגרום לסדרות שלהן להפוך להצלחה. בנוסף יש לרשת שתי קומדיות חדשות עם פליטי "המשרד", שתי קומדיות חדשות עם פליטות "הכל לטובה", קומדיה אחת עם שני פליטי "אי אפשר בלי טד", רימייק לדרמה ישראלית ועיבוד לדרמה ספרדית. לוח השידורים וכל הסדרות החדשות מפורטים בהמשך. אבל לפני כן, הסדרות שנפלו בדרך.

אינן עמנו עוד
קומיוניטי
דרקולה
מייקל (The Michael J. Fox Show)
Revolution
Believe
Crisis
Growing Up Fisher
Ironside
Sean Saves The World
Welcome To The Family

יום שני
20:00 The Voice
22:00 הרשימה השחורה / State of Affairs

הרשימה השחורה עוד תתפוס עד נובמבר את המשבצת המוכרת שלה, אבל אז תפנה את מקומה לדרמת אקשן חדשה שתקווה שהצופים לא ישימו לב וימשיכו איתה על אוטומט.

State of Affairs
אחרי כמה שנים לא מדהימות לקריירה הקולנועית וטיפוח תדמית של מישהי שקשה לעבוד איתה, קתרין הייגל חוזרת אל כור מחצבתה לראשונה מאז שנטשה את "האנטומיה של גריי". הפעם היא מגלמת סוכנת CIA בדרמה שמוגדרת כ"סקנדל" פוגשת את "הבית הלבן" (חשבתי ש"סקנדל" עצמה היא "סקנדל" פוגשת את "הבית הלבן"). התפקיד שלה הוא לתדרך את הנשיאה מדי יום לנוכח המוני האיומים שמתקבלים מדי יום. כפי שניתן להבין מהטריילר הלגמרי-בנאלי שלהלן, יש בין השתיים קשר גם מעבר לכך.

יום שלישי
20:00 The Voice
21:00 Marry Me
21:30 About a Boy
22:00 Chicago Fire

Marry Me
מעריצי "הכל לטובה" מוזמנים לסור אל הסדרה הזו, סיטקום חדש של דיוויד קאספ, יוצר הקומדיה ההיא, ובכיכובה של קייסי ווילסון שהייתה שם בתפקיד פני. השניים, מסתבר, מאורסים בחיים האמיתיים, והסדרה הזו מבוססת בחופשיות על מערכת היחסים שלהם, זוג שזה עתה התארס ומגלה שהחיים לא כאלה דבש. נשמע יבשושי ובנאלי, אבל אפשר לסמוך על המעורבים שזה יהיה ההפך מזה. לנגדה של ווילסון משחק קן מארינו ("Childrens Hospital", "ורוניקה מארס"), והטריילר נראה כיפי כפי שניתן לצפות. השיבוץ שלה אחרי The Voice נותן לה יופי של נקודת פתיחה (מצד שני, כך גם היה ל"הכל לטובה" אחרי "משפחה מודרנית").

יום רביעי
20:00 The Mysteries of Laura
21:00 זירת הפשע: מדור מיוחד
22:00 Chicago P.D

The Mysteries of Laura
NBC ממש אוהבת את דברה מסינג, משום מה. בעבר היא כיכבה ב"וויל וגרייס" המצליחה ולאחרונה שיחקה שם בשתי עונות מקרטעות של הדרמה המוזיקלית "סמאש". כעת היא מגיעה שוב לסדרת דרמה עם גוונים קומיים, במסגרתה תגלם בלשית במחלק רצח שמתמודדת בהצלחה עם תפקידה הקשה, אבל לא עם בעלה לשעבר ושני התאומים הפרחחים שלה. מבוסס על להיט ספרדי בשם Los Misterios De Laura, ומי שמעבד אותה לאמריקנית הוא גרב ברלנטי ("אברווד", "אחים ואחיות"). הטריילר נראה כריכוז של כל מה שרע בטלוויזיה האמריקנית, כולל דברה מסינג עצמה (והוא גם מעניק ספוילר עסיסי לסוף הפרק הראשון).

המשך…

החיים בבלופ (פוסט מתעדכן)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/10/2013 בקטגוריה ‏וידאו, כתבות

שוב הגיע השלב הזה בשנה עת יוצאים מארזי דוד של עונות טלוויזיוניות, ואיתן שלל פספוסים כיפיים ומבדרים. הנה השלל של 2013, אוסיף עוד כאשר יהיו.

תוספת שלישית: בחורה חדשה.

שני גברים וחצי 10.

המשך…

עדכונים: בצלו של עשור

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

החיים הם שיר

עדכון: הוספתי את ההמלצות של שלישי ורביעי. סוף לפרויקט מסלול ויומני הערפד, המירוץ למיליון, אבי הזמר, אריק ובנץ יוצאים מהארון, לא הכל לטובה, קונאן מחפש ג'יגולוז ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שלישי

בערוץ 1 ב-22:00, מיילדת.
פרק שני  של הדרמה הבריטית.

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, יומני הערפד.
פרק אחרון לעונה.

בחם 3 ב-21:33, פרויקט מסלול.
פרק הגמר של העונה התשיעית.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מעבר לכאב.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה של פרנילה אוגוסט (שחקנית לרוב. "פאני ואלכסנדר") בכיכובה של נומי ראפאס ("נערה עם קעקוע דרקון"), זוכת שני פרסים בפסטיבל ונציה; זוכת פרס שחקנית ופרס השופטים בסאו פאולו; זוכת פרס העיתונאים בהמבורג. אם צעירה נאלצת לעזוב את משפחתה וליסוע לטפל באמה הגוססת, עמה לא היתה בקשר שנים. הנסיעה מחזירה את האשה הצעירה לזכרונות ילדותה והתבגרותה, אותם ניסתה להדחיק זמן רב. ילדות הכוללת אלימות במשפחה, חוסר יציבות נפשית ואלכוהוליזם. האם המפגש עם העבר, שנים אחרי, יפתח מחדש את כל הפצעים או ישלים את האיחוי הנדרש?

יום רביעי

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:55, הביץ' מדירה 23.
עונה שנייה ואחרונה. הפרק האחרון של העונה הראשונה ישודר מיד לפני כן.

בכן דרמה ב-22:25, המירוץ למיליון.
עונה 21 וחדשה, שידור יומי.

בכן או ב-22:50, כן אדוני ראש הממשלה.
סדרה חדשה של ה-BBC, רימייק לשתי הסאטירות הפוליטיות המיתולוגיות של שנות ה-80: "כן אדוני השר" וסדרת ההמשך "כן אדוני רה"מ". אמנם עברו שלושה עשורים מאז הסדרה שהפכה לשיחת היום בבריטניה והיתה אהובה במיוחד על מרגרט תאצ'ר ועל סטודנט חרוץ שכתב את עבודת הגמר שלו על הסדרה – רה"מ הנוכחי של בריטניה, דיוויד קמרון – אבל גם הפוליטיקה בימינו היא כר פורה לסאטירה. ההחלטה על הרימייק התקבלה בעקבות הצלחת מחזה בימתי המבוסס על הסדרה, ושני כוכבי המחזה אף מככבים בגירסא הטלוויזיונית – דיוויד הייג ("במסדרונות השלטון", "שבועיים מראש") בתפקיד ראש הממשלה ג'ים האקר, והנרי גודמן בתפקיד יועצו התככן והמניפולטיבי סר האמפרי אפלבי. כן אדוני ראש הממשלה שונה מקודמותיה בכך שדמות נשית חזקה מלווה את הסדרה כבר מהתחלתה- ברוח הזמן, מוצמדת לראש הממשלה יועצת המדיניות קלייר סאטון (זואי טאלפורד, אף היא בוגרת "במסדרונות השלטון"), היחידה שבאמת נמצאת בצידו של האקר ומהווה השפעה מאזנת להאמפרי, שמצדו, אומר גודמן, "ייאלץ לטפל בה בכפפות של משי. זו פעם ראשונה שהוא הולך ראש בראש נגד אשה, והוא לא רגיל לזה".
את הסדרה כותבים שני הכותבים המקוריים של הסדרה – ג'ונתן לין וסר אנתוני ג'יי, אשר גם אחראים להצלחה של הגרסה הבימתית שזכתה לשבחים והיתה הצלחה קופתית מסחררת.

קודם:
יום ראשון

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, חשיפה לדרום.
עונה שנייה וחדשה. טוב, הספינה הזו כבר הפליגה, אבל שידורים נוספים מחר ב-10:55 וב-15:50. הכינו את החם קסם.

יום שני

בכבלים,
בקומדי סנטרל חם ב-20:20, החיים של אבי הזמר.
סדרה מוקומנטרית חדשה העוקבת אחר חייו של אבי הזמר (בגילומו של אבי דנגור). במהלך החודשים האחרונים ליוו המצלמות את אבי הזמר מסביב לשעון, לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. בפעם הראשונה בטלוויזיה, נקבל הצצה נדירה על המאבקים, היצרים והתחרות בעולם הזמר הים-תיכוני. הסדרה מתחילה כשהמשבר שאבי מצוי בו נגלה לעיני כל, בתכנית הבוקר של אורנה דץ. בעקבות אותו ראיון אומלל, אבי נאלץ לעזוב את המרכז ולחזור לגור בבית של אמא שלו בקרית אתא. מרגע זה ואילך, אבי מתחיל בניסיון לפלס את דרכו חזרה למרכז הבמה: הוא נוסע להילולה של הבאבא סאלי בשביל לקבל ברכה ממקובל, "מסרסר" בחבר שלו "שוקו" שיעבוד בתור חשפן, מופיע בקלנסווה ומנסה לכבוש את המגזר, קונה תנין, בודק מה קורה לזמר אחרי המוות, ואפילו מצליח לכתוב שיר חדש שמסתמן להיות הלהיט הבא של המדינה. ואז – דווקא כשהכל נראה כמעט מושלם, אבי הזמר מתאהב בטרנסקסואל, דבר שאף זמר מזרחי לא העז לעשות לפניו. אבי הזמר נאלץ לבחור בין קריירה של זמר מזרחי מצליח, או לסכן את הכל, וללכת בעקבות האהבה. משתתפים בתפקיד עצמם: נטלי דדון, דניאלה פיק, אביהו מדינה, סלוצקי ודומינגז, יזהר כהן, אורנה דץ, ירון ברלד, להקת הדג נחש ואחרים.
שידור יומי בימים שני-רביעי.

TV

אחד מהפיילוטים הבולטים שלא זכו השנה להזמנת סדרה היה סיטקום של ג'ון מולאני, כותב בולט ב-SNL (שהיה אחראי בין היתר על הניסיונות המוצלחים להצחיק את ביל היידר בדמות סטפון, בכך שתמיד היה משנה לו טקסטים ברגע האחרון). באקט שגרם לרבים להרים גבה, NBC החליטה לוותר על הסדרה שלו, כנראה כי היא לא מתאימה למותג המשפחתי החדש שהרשת מנסה לכונן. מאז דיברו רבות על עתידו המבטיח של ג'ון מולאני, ושמו אף הוזכר כמתמודד רציני על עמדת כס מנחה הוויקנד אפדייט ב"סטרדיי נייט לייב", עכשיו כשסת' מאיירס עוזב. כעת מסתבר שרשת פוקס כנראה מעוניינת בסיטקום החדש, הכולל גם את נאסים פדרר מ-SNL, מרטין שורט ואליוט גולד (אם כי בגרסת פוקס ייתכן שיהיו מספר ליהוקים חדשים).

TV

אחרי הניסיונות למצוא לה בית חדש, "הכל לטובה" מגיעה אל סופה באופן סופי, כעת כשהחוזים עם השחקנים פקעו.

TV

נטפליקס מחדשת את "כתום הוא השחור החדש", הסדרה החדשה של ג'נג'י כהן ("העשב של השכן") עוד לפני ששוחררה עונה הראשונה.

TV

"הסמויה" היא הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (ואחריה "הסימפסונס", "סיינפלד", "מרי טיילר מור" ורק אז "הסופרנוס"). קיו לעוד דיון ענף על דירוגים ואהבות.

TV

זה שער הניו יורקר החדש.

TV

קטע מהאדירים האלה של קונאן: אחרי שלעוזרת שלו נגנב ספל ה"ג'יגולוז" שלה, קונאן נחוש למצוא את האבידה ואת הגנב. הצוות שלו תורם רבות לצחוקים.

TV

עשור שמח!

 

עדכוני סופ"ש: גרמנייה, איה איה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/05/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

חיות הדרום הפראי, גמר ליגת האלופות, הכל לטובה בבחורה חדשה, ספילברג אומר Halo ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) ובקצרה כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

לצערי אין לי זמן הסופ"ש להרחיב בהמלצות, כך שאעשה את זה בקצרה. היום, חמישי, חוזרת "הוחלפו בלידתן" לעונה שלישית בערוץ כן דרמה ב-19:45. בכן 3 במסגרת ספיישל קאן ישודר ב-22:00 מותחן הפשע המקסיקני "מיס באלה" ואחריו הדרמה התאילנדית המהורהרת "גלגוליו הקודמים של הדוד בונמי". מחר, שישי, תשודר בכן 2 ובזהב חם ב-22:00 הקומדיה המופרעת "זה הבן שלי", בכיכובם של אדם סנדלר ואנדי סמברג, שני יוצאי SNL ששמותיהם חולקים את אותם ראשי תיבות. בכן 4 ב-22:00 ישודר לראשונה בלוויין סרטם של האחים כהן "אומץ אמיתי".

בשבת ישודר בערוץ 2 ב-21:45 גמר ליגת האלופות: דורטמונט מול באיירן מינכן. בכן 2 ב-22:00 ישודר הסרט "שלגיה והצייד" בכיכובן של קריסטן סטיוארט ושרליז ת'רון, ובכן 3 ב-22:00, גם כן במסגרת ספיישל קאן, בכורה ל"חיות הדרום הפראי": הסרט הוצג לראשונה בפסטיבל סאנדנס וזכה בפרס הסרט הטוב ביותר והצילום המצטיין, כמו גם בשבחים מפליגים וקריאות התפעלות מקיר לקיר. הוא המשיך את סיבוב הניצחון שלו בקאן, שם זכה בארבעה פרסים, כולל מצלמת הזהב לסרט הבכורה הטוב ביותר. הוא קינח בארבע מועמדויות לפרס האוסקר שהפתיעו את כולם, כולל לסרט הטוב ביותר. בסך הכל זהו אחד הסרטים שגרפו הכי הרבה פרסים בשנה החולפת. השחקנית הראשית בעלת השם הבלתי אפשרי קובנזנה וואליס, שהייתה בת שש בזמן הצילומים זכתה אף היא במועמדות לאוסקר (השחקנית הצעירה אי פעם שזכתה לכבוד). אי שם בשולי העיר גרה ילדה קטנה בשם האשפאפי יחד עם אביה. השכונה שלהם אולי מוזנחת וענייה אבל היא אוהבת אותה ואת תושביה היחודיים. יום אחד פורצת סערה והמים מציפים את השכונה ואת הבתים. כעת ניתן להסתובב בה רק בעזרת סירות מאולתרות. בנוסף השלטונות מבקשים לפנות את התושבים מביתם הדל והאהוב. דרך עיניה של האשפאפי מצטיירת תמונה מורכבת ומלאת דמיון ואהבה של קהילה שצמחה בשולי החברה, ועכשיו צריכה להתמודד עם רצון אותה חברה לחנך אותה על פי הקודים התרבותיים "הנכונים". בחם 3 החל מ-14:25 ישודרו שני חלקי המיני סדרה "אי המטמון", בכיכובם של אלישע ווד, אדי איזרד ודונלד סאתרלנד.

המשך…

עדכונים: סלינו על כתפינו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/05/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

סוף השבוע האחרון המה בחדשות של ביטולים וחידושים, מאחר שאנחנו מצויים רגע לפני מצגות הרשתות בפני המפרסמים עם סחורותיהן החדשות. בימים הבאים ייערכו ה-Upfronts, וכמו תמיד ארכז כאן בבלוג את המידע על לוחות השידורים של כל הרשתות הארציות, החל מיום שני הקרוב. בינתיים הנה לקט חדשות וקטעי וידאו שפורסמו בפייסבוק וטוויטר של הבלוג ביומיים האחרונים.

TV

רשמית: "מחלקת גנים ונוף" חודשה לעונה שישית.

TV

NBC חידשה את "קומיוניטי" לעונה חמישית, אבל ביטלה את "תתקדם" המתוקה בכיכובו של מתיו פרי. עוד ביטלה הרשת את "וויטני", "פן 1600", "ערים כל הלילה" (כמובן), "גברים עם ילדים", "סמאש" ו"הנורמלים החדשים".

לקראת סיום העונה הרביעית של "קומיוניטי" ביום חמישי האחרון, בספליטסיידר סיפקו סקירה טובה של פרקי המפתח שהגדירו את הסדרה. יחד עם זאת, הבחור לגמרי פספס את הגדולה – וכנראה גם את הפואנטה – של "פרדיגמות של זיכרון אנושי" (פרק ה"לקט"), בעיניי פסגת יצירתה של הסדרה. הנה הדיון שהיה לנו על הכתבה.

TV

ב-ABC סוף עצוב ל"סופים שמחים" (אי אפשר באמת להימנע מזה), אבל עונות חדשות בין היתר ל"נקמה", "נאשוויל", "עד עצם היום הזה" ו"פרברי הגיהנום".

TV

צפוי אך מצער: "סאות'לנד" בוטלה על ידי TNT.

TV

לא מפתיע, אבל ABC הזמינה את Agents of S.H.I.E.L.D, הספין אוף הטלוויזיוני של "הנוקמים" בניצוחו (המסוים) של ג'וס ווידון. פרומו ראשון צפוי להיות משודר במהלך הפינאלה של "עד עצם היום הזה" ביום ראשון הקרוב. הנה התמונה הראשונה. איך אפשר לקרוא לה בעברית?

המשך…

עדכוני סופ"ש: התפתחות מעוכבת קמעה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Huntedארסטד חוזרת, אולי באמת הכל לטובה, ספירת העומאר, פאלון מחליף את לנו ושר איתו, ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים). אבל לפני כן, הנה כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה

יום חמישי

בכבלים,
ב-VOD, נרדפת.
מותחן של רשת BBC וערוץ Cinemax האמריקאי, המתרחש בעולם הריגול הבינלאומי. מאחורי הסדרה עומד פרנק ספוטניץ, איש "תיקים באפלה" המיתולוגית, ומככבת בה המועמדת ל"גלובוס הזהב" מליסה ג'ורג' ("בטיפול", "הסטירה"). הסדרה עוקבת אחר סם האנטר (ג'ורג'), מרגלת אופרטיבית, מאומנת וקשוחה, של "ביזנטיון", משרד מודיעין פרטי ויוקרתי. סם הרודפת מוצאת את עצמה כעת נרדפת על-ידי אויב מסתורי וחסר רחמים, כשהיא שורדת ניסיון התנקשות שייתכן ותוכנן על-ידי אנשי הצוות שלה. היא חוזרת לעבודה וממלאת את חובותיה, אך היא לא בטוחה במי יכולה לבטוח ומסתבכת במבוך של מתח ופרנויה. תוך שהיא מתעמתת עם משימות סודיות שמעמידות את חייה בסכנה, לפעמים מבלי לדעת עבור מי או מה היא נלחמת, סם מוכרחה למצוא את מי שרצה במותה, ונאלצת להתמודד עם עברה.

בלוויין,
בכן פעולה ב-21:00, העולם החדש.
פספסנו את השידור המקורי, אבל יש עוד הלילה ב-1:10 ומחר ב-15:15 וב-19:45. עיבוד אמריקאי-קנדי לסדרת המד"ב הבריטית "Primeval". הסדרה עוקבת אחר קבוצה של מדענים שנאלצים להתמודד עם חיות קדמוניות וחיות מהעתיד שטיילו בזמן והגיעו להווה באמצעות "אנומליה" שמאפשרת זאת. הסדרה מתרחשת בוואנקובר כאשר אותה אנומליה מתחילה להתרחש בקנדה. אוון קרוס (ניאל מאטר, "השומרים") הוא מתכנת שנתקל לראשונה בבקע הזמן שש שנים קודם לכן, וכעת בהווה הוא יוצר פרוייקט מיוחד בו צוות מדענים חוקרים את התופעה. הסדרה משודרת בערוץ ספייס הקנדי ובקרוב תשודר גם בערוץ syfy האמריקאי. טים היינס משמש כמפיק כמו גם יוצרי "מקלט באפילה" מרטין ווד וגיליאן הורבת'. היוצרים מסרו שזו תהיה גרסה אפלה יותר ומפחידה יותר של הסדרה המקורית, ולצד העלילה המתמשכת ותעלומת הקרעים בזמן, כל פרק יעמוד בפני עצמו.

בכן או ב-22:50, משחקי הכס.
עונה שלישית וחדשה במרחק ארבעה ימים מארה"ב. ל-VOD הפרקים עולים בימי שלישי בצהריים, סתם שתדעו.

שבת

סרטים:

בלוויין,
בכן פעולה ב-19:00, דוקטור הו.
המשך העונה השביעית: לשם שינוי, הפרקים החדשים בהפרש של שבוע בלבד מהשידור בבריטניה.

בזהב חם ב-16:30 ובכן 5 ב-21:34, הלורקס.
בכורה. עיבוד מרהיב לספרו המקסים של הסופר והמאייר הידוע והאהוב דוקטור סוס ("חתול תעלול"). טד הוא נער בן 12 החי בעולם בו הטבע נעלם מזמן: עולם מסודר ומתוכנת בו לא נשארו עצים והחמצן לנשימה מצוי רק בבקבוקים. הוא מאוהב בנערת חלומותיו, השכנה שלו, שחלומה הוא לראות עץ חי, צומח וטבעי. הוא מקבל ממנה זרע שבעזרתו הוא יוכל למצוא את העולם שאבד ומחליט לנסות ולהגשים את משאלת לבה. טד יוצא למסע בעקבות כורת העצים הראשון, וכאשר הוא מגיע אליו הוא לומד ממנו את אשר קרה לפני שנים רבות, כאשר נכרת העץ הראשון ובעקבותיו הגיע הלורקס, יצור שעיר, קטן, כתום ועתיק שניסה להציל את היער מידי האנשים הכוחניים שרצו (והצליחו) להרוס אותו. סרט מקסים שמלמד אותנו לא רק על אהבה לזולת ולבני אדם, אלא גם על אהבה לסביבה ולכדור הארץ. עם קולותיהם של זאק עפרון, טיילור סוויפט, דני דה-ויטו.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, רוצה אותך במקום.
בכורה. קומדיה רומנטית בניחוח רוקנ'רול המתרחשת על רקע פסטיבל רוק בסקוטלנד. שני זמרים – האחד כוכב אינדי-רוק צעיר ומפורסם יחסית, והשנייה סולנית להקת בנות חצופה – נכבלים זה לזה באזיקים למשך יממה בפסטיבל מוזיקה שבו הם אמורים להופיע. לה יש חבר ולו חברה והשניים לא סובלים זה את זה, אך בכל זאת נגזר עליהם להיות דבוקים אחד לשנייה למשך כל היום. הזמן עושה את שלו ולמרות ההתחלה הצולעת, האיבה מתחלפת באהבה, ובין גשם לבוץ ועם הרבה מוזיקה טובה ברקע, העניינים בין שני המוזיקאים הכבולים הופכים מטורפים ולוהטים יותר ככל שהשעות עוברות. הסרט צולם במשך חמישה ימים בלבד במהלך בפסטיבל הרוק "T in the Park" בסקוטלנד, ומלווה בפסקול חי מהפסטיבל עם הופעות של כמה מהלהקות החמות של אירופה, ביניהן The Editors ו-The Gossip. ביים דייויד מקנזי ("הזר"), עם לוק טרדווי ("החייזרים VS השכונה"), נטליה טנה (אושה מ"משחקי הכס").

בכן 4 ב-22:00, 13.
בכורה. עיבוד אמריקאי למותחן גיאורגי-צרפתי בעל שם זהה משנת 2005, שבסגרתו החדשה מככבים ג'ייסון סטיית'ם, סם ריילי ("קונטרול"), מיקי רורק ("המתאבק"), מייקל שאנון ("אימפריית הטיילת"). את שני הסרטים ביים אותו הבמאי. בחור צעיר שואל את זהות הבוס שלו שנהרג. הוא גונב מעטפה ובתוכה הוראות כיצד עליו לבצע עבודה מיוחדת עליה הוא אמור לקבל סכום כסף גדול. מהר מאוד הוא נשאב אל עולם מלא באלימות, רוע, אכזריות ומוות – עולם בו מרוויחים כסף בעקבות הימורים על חיי אדם. האם יצליח להימלט בזמן ולהציל את חייו?

TV

TV

איזו הפתעה, "משחקי הכס" חודשה לעונה רביעית.

TV

איימי פוהלר יוצאת עם ניק קרול, הדוש מ"מחלקת גנים ונוף". She's made a huge mistake.

TV

האם אתם מקפידים מדי יום על ספירת העומאר?

TV

המתיחה המתבקשת והמעולה של הולו לכבוד אחד באפריל.

TV

חיוני: מה הגובה של כמה מהדמויות והשחקנים האהובים עליכם (בעיקר אם אתם אנגלופילים חובבי פנטזיה)?

TV

האם סופה של "סופים שמחים" יהיה שמח ככלות הכל? מסתבר שברשת הכבלים USA מביעים בה עניין, במקרה ש-ABC לא תחדש אותה.

TV

סמנו ביומנים: העונה הרביעית והחדשה של "ארסטד דיבלופמנט" צפויה להגיע ב-26 במאי, והיא תכלול 15 פרקים במקום ה-14 שתוכננו (במקום העשרה שתוכננו בהתחלה בהתחלה).

TV

השמועה גורסת שצ'ארלי מ"בנות" נטש את הסדרה עקב סכסוך עם לינה דאנהם ולא ימשיך לעונה השלישית.

TV

בואו לתערוכת סטרדיי נייט לייב.

TV

מתגעגעים נורא ל"אחוזת דאונטון"? הנה מספר דרכים שיעזרו לכם להתמודד.

 

TV

עכשיו זה רשמי: ג'ימי פאלון יחליף את ג'יי לנו באביב 2014. יום לפני ההודעה נפתחה התוכנית של ג'ימי פאלון נפתחה עם דואט שלו ושל ג'יי לנו, השרים על המצב הנוכחי של תוכנית הלילה. מהלך קלאסי.

המשך…

עדכוני חג שמח

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/03/2013 בקטגוריה ‏חדשות, כללי

דוקטור לאב

מנה אתם יודעים, עוד משחקי הכס, וגם חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים). אבל לפני כן, הנה כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה:

יום שני (ערב פסח תשע"ג)

בכבלים,
בחם 3 ב-18:25, נאשוויל.
מרתון 11 פרקים.

בלוויין,
בכן או ב-22:00, אהבת אמת.
מיני סדרה בת 5 חלקים של ה-BBC שעוסקת באהבה. כל פרק עומד בפני עצמו (עם כמה קרוס אוברים בין הפרקים) ובוחן נושאים הקשורים לאהבה ולמערכות יחסים. על מנת להעניק לה מיד ריאליסטי חלק גדול עשויה מאימפרוביזציות שהשחקנים ביצעו תוך כדי הצילומים. צוות השחקנים כולל את מיטב השחקנים הבריטים, בהם דיוויד טננט, בילי פייפר ודיוויד מוריסי.

בכן 4 ב-22:00, טרנזיט.
בכורה. אסיר שרק השתחרר מהכלא יוצא ביחד עם אשתו והילדים לקמפינג בטבע במטרה לאחד את בני המשפחה אחרי התקופה הקשה שעברו. לצערם הרב קבוצה של שודדים מחליטה להחביא את כל הכסף ששדדו בתוך ציוד הקמפינג של המשפחה ללא ידיעתם. התוכנית של הפושעים היא לעצור את המשפחה אחרי המחסום המשטרתי הקבוע שנמצא בדרך, ולקחת מהם את התיק עם הכסף שהחביאו במכוניתם. אבל התוכנית משתבשת והשודדים מתקשים למצוא את המזוודה, וכך הטיול הרגוע והמשפחתי הופך לסיוט אחד גדול. עם ג'יימס קאביזל.

יום שלישי (פסח תשע"ג)

בערוץ 2 ב-22:20, קירות.
עם נינט טייב, אולגה קורילנקו.

בלוויין,
בכן 1 ב-18:14, אורחים לרגע.
דרמה קומית מלאת חום אנושי. אב בטלן שמאמין בפטנטים אותם הוא ממציא, אוסף את בתו הצעירה משדה התעופה אחרי שלא ראה אותה שנים. היות והוא בדיוק בין דירות ובדיוק בין עבודות, הם נוסעים להתארח אצל חברים בצפון. אך אז פורצת מלחמת לבנון השנייה ובמקלט לא נעים להישאר לאורך זמן. מוחו הקודח של האב עולה עם רעיון גאוני: הוא ובתו יתחזו לתושבי הצפון ויתארחו אצל אחת ממשפחות המרכז שמארחות את אלו שעזבו את בתיהם עקב ההפצצות. כך הם מגיעים למשפחה ירושלמית עם אבא מיליטנט, אמא משועממת וחייל
צעיר וחתיך. עם גור בנטוביץ, אליה ענבר, צחי גראד.

בכבלים,
בחם 3 ב-21:30, פרויקט מסלול.
עונה תשיעית.

יום רביעי

בערוץ 2 ב-22:15, עג'מי.
ראשונה בערוץ ברודקאסט, אם אינני טועה.

TV

כתבה מעניינת על שירה וטלוויזיה, אבל נפקדותה של "חשיפה לצפון" צורמת מאוד.

המשך…

עליז על המסך

פורסם ע"י ‏אמיר אסעד‏
בתאריך 05/11/2012 בקטגוריה ‏כתבות
http://davidatlanta.com/wp-content/uploads/2012/09/NewNormal1-1024x783.jpg

המטיפנים

בשנים האחרונות יותר ויותר סדרות מוסיפות נציג של הקהילה הגאה לקאסט הדמויות שלהם, אבל האם מדובר באמת בהתקדמות מבחינת הצגת הדמות והאם הדמויות באמת יכולות לייצג את הקהילה בכבוד? החלטתי להביא סקירה קצרה של מספר דמויות גאות מהסדרות בהן אני צופה, ולראות אלו סדרות נותנות ייצוג הולם ומכובד לקהילה הלהטב"ית. בגלל שתחום "ההתמחות" שלי הוא קומדיה, זה הז'אנר שבו אתרכז.

הנורמלים החדשים:
ריאן מרפי, יוצר "גלי", החליט להקדיש סדרה שלמה להטפה נגד דעות קדומות על הומואים במקום לרכז זאת ב"גלי". הסדרה מספרת על זוג גברים שמחליט למצוא אם פונדקאית על מנת להביא ילד לעולם. זוג הגברים הם דיוויד ובריאן, ולמרות שאנו פוגשים בעוד הרבה דמויות חד מיניות, הם הייצוג העיקרי. המשך…

מיקי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/2_zps423d396f.jpg?t=1348512239ברוכים הבאים לטקס פרסי המיקי, הקונטרה שלנו לפרסי האמי מאז 2003, עת נוסד על ידי עידו פרד כהן בפורום נענע הנושן. מאז ועד היום אנו בוחרים מדי שנה את הסדרות שהכי אהבנו באותה שנה בקטגוריות שונות.

ההתחלה הייתה צנועה, בסך הכל שבע קטגוריות לבחירה, ומדי שנה צמח ההיקף של האופציות כדי לאפשר ליותר סדרות אהובות למצוא את מקומן, עד שהתאזן על משהו שנע בין 13 ל-15 קטגוריות (מספר שיא לקטגוריות שהגיע ב-2009 ומאז לא נשנה). בהתחלה גם לא היו טקסים מושקעים שכללו סיפורים מצחיקים על דמויות שמגישות פרסים, וזה גם מה שקורה הפעם. מעין חזרה לשורשים לצד סקירה מלמעלה של פרסי המיקי לאורך השנים.

אז בלי הקדמות נוספות, אלה הזוכים שלנו במיקי העשירי, שנת 2012.

פרס סדרת האנימציה הטובה של השנה:
אבא אמריקני | איש משפחה | אמריקאים מכוערים | משפחת סימפסון | סאות' פארק | פיוצ'רמה | קליבלנד

שנה שנייה ברציפות ש"סאות' פארק" גורפת את הפרס הנחשק, וניתן לומר שזהו שיא חדש בקטגוריה. מאז 2003 ועד 2010 זו הייתה קטגוריה שנשלטה על ידי "משפחת סימפסון". מתוך שמונה טקסים היא זכתה שש פעמים, ותמיד כאשר זכתה סדרה אחרת תחתיה, זה היה לשנה אחת בלבד, שמיד אחריה שבה המשפחה הצהובה והארכיטיפית למקומה הטבעי. ב-2004 זכתה "פיוצ'רמה" (בפעם היחידה), ב-2005 חזרה כאמור "הסימפסונס" והפעם לצדה בתיקו "איש משפחה" (בפעם היחידה). ב-2009 זכתה "אבא אמריקני" (בפעם היחידה) ובשנה העוקבת שוב חזרה "משפחת סימפסון", אלא שמאז, כלומר בשני טקסי המיקי שבהם אנחנו כאן בבלוג, היא הפסידה פעמיים ברציפות ל"סאות' פארק", שעד 2011 לא זכתה מעולם.

בין השנים 2005 ל-2008 זכתה "משפחת סימפסון" ארבע פעמים ברציפות, שיא שלא נשבר מעולם בשום קטגוריה במיקי, אבל הימים האלה חלפו ואינם, וכרגע זה קורה לטובת סדרת האנימציה הוותיקה ביותר אחריה, שבניגוד לה מנתצת מוסכמות ושוחטת פרות קדושות גם בגילה המתקדם, "סאות' פארק".

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

© עידו ישעיהו