Posts Tagged ‘glee’

המועדון נסגר

פורסם ע"י ‏אריאל נורה כהן‏
בתאריך 27/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות

לא יודע איך ראיין מרפי נראה או בן כמה הוא, אבל מערכת היחסים שלי איתו מזכירה לי מערכות יחסים רומנטיות שלקחתי בהן חלק בעבר – לפחות מבחינת רגשות ההערכה, האהבה, האכזבה והכעס שיש לי כלפיו, עם סיומה של אחת מסדרות הדגל שלו, "גלי". כן, אני יודע שמדובר בחדשות מרעישות עבור רבים – הסדרה לא נפחה את נשמתה לפני שנים אלא רק לפני ימים ספורים.

אתחיל מההסבר לגבי התחושות השליליות. אם יש עובדה אחת שגורמת לי להזדהות עמוקה עם יוצרים טלוויזיוניים היא ההסכמה על עצם האכזריות של השוק הזה באמריקה. כשבעלי סמכות וכישרון משקיעים את מרצם בעונה מסוימת מבלי לדעת מראש אם היא תהיה אחרונה או לא, לעתים קרובות הם נדרשים לבצע שינויים משמעותיים בתסריט ברגע האחרון. זה חפיפניקי, זה מורגש, זה מעיק – וזו לא אשמתם. גם אין לזה פתרון רחב ואמיתי (אם כי מעניין יהיה לבחון את השפעת עידן נטפליקס על השוק בהקשר הזה בטווח הארוך – הצעת נושא לדוקטורט לעצמי 1). לכן המתנה הכי גדולה שיוצר יכול לקבל היא הידיעה הוודאית שהעונה הבאה שיפיק תהיה האחרונה, ועמה מרווח נשימה, מקום לבריינסטורמינג, ודרך שהוא יכול להתוות מראש – ללא הפתעות של הרגע האחרון ומתוך ידיעה שמדובר ברגע האחרון.

כשיוצר מקבל מתנה שכזו ונכשל, אני עצבני. בחודשים האחרונים "דם אמיתי" נפלה במלכודת הזו עם עונה אחרונה עלובה ומפוהקת וסיום שוביניסטי שפגע ב"חתרנות" הנתפסת שהסדרה התיימרה להציג, ובשבוע שעבר זה קרה גם למרפי – שגמר את הסדרה בעונה משעממת, מבולבלת, מבולגנת מבחינה תסריטאית וכזו שלא מצליחה להתעלות מעל הדשדוש המורגש של השנים האחרונות. אין ספק – אם בעבר מועדון "גלי" הזכיר מסיבות גייז תל אביביות ומגניבות, בשנותיו האחרונות הוא דמה יותר למועדון שהיה בבסיס הצבאי שלי – חדר קטנטן ומדכא עם ספה בלויה וטלוויזיה ישנה.

אז מה בעצם קרה שם שהפך את הקוליות השובבה לטרחנות מעייפת? מהרגע שחברי מועדון "גלי" המקוריים סיימו תיכון ונעלמו איש איש לדרכו, האמינות העלילתית נעלמה. העונה הרביעית, למשל, התמקדה בחיי רייצ'ל וקורט בניו יורק, כשחברים נוספים באים להופעות אורח. במקביל, הציגו לנו את הדור הבא של המועדון – שנעלם כשלעומת שבא בעונות הבאות, פרט שבקושי הורגש מרוב שאותן דמויות היו צל חיוור של המקור. אבל אמינות מעולם לא הייתה החלק החזק של "גלי" ואפשר לסלוח על המחסור בה – כשיש דבק תסריטאי שמצליח לחבר בין עלילות חמודות ודמויות מעניינות. תיכון מקינלי והחבורה המקורית מילאו את התנאי בשלוש העונות הראשונות. אחריהן – הסדרה הלכה לאיבוד.

יש שמייחסים את ההתדרדרות למותו הטראגי של כוכב הסדרה קורי מונטית', אך כבר העונה הרביעית – האחרונה בנוכחותו – הראתה סימנים של עייפות. שמונה חברי המועדון שסיימו תיכון הלכו ובאו לבקר כאילו אין חיים אחריו, בריטני ספירס קיבלה פרק מחווה שני (כי יש מחסור ידוע בזמרים ששווה להקדיש להם פרקים) והנמברים המוזיקליים הרשימו לעיתים רחוקות יותר. בנוסף, החל מהעונה החמישית פחות או יותר הורגשה ההחלטה מלמעלה להפחית מעט את מספר שירים ולהתמקד יותר בעלילה – שאם להודות על האמת, אף אחד אף פעם לא באמת צפה בסדרה בגללה. פטירתו של מונטית', עצוב להודות, דווקא הפיחה רוח חיים מסוימת בסדרה – היא חזרה לשיח הציבורי אחרי שכבר הוספדה, יצרה פרק מחווה מרגש וראוי לשחקן המנוח וקטעה את העלילה של פין הדסון – שבעונה הרביעית דמותו לא הצליחה להשתלב בפרקים באופן טבעי כבעבר. אחרי שההלם עבר ועד סוף הסדרה – "גלי" לא הצליחה לחזור למה שהייתה או להתפתח באופן ראוי בפני עצמו.

אבל – וזו הנקודה שחשוב לי יותר להדגיש – אין בכל אלה מספיק על מנת לקחת מהסדרה את ימיה הטובים, שראוי להרחיב גם עליהם. הסדרה הייתה חדשנית, מעניינת, מצחיקה, מרשימה, והיו לה השפעות משמעותיות שאינן ברורות מאליו. ראשית, כמות הדירות בתל אביב שבהן נפגשים גייז לדפיקת ראש אלכוהולית לפני יציאה למסיבה בימי שישי עם קטעים מהסדרה ב"יוטיוב" גדלה מאוד בשנים האלה. אין מה לעשות, זה כיף, טראשי ויוצר אווירה מושלמת לחגיגה. שנית, המוזיקה – "גלי" נפלה כשהיא ביצעה גרסאות כיסוי שדמו מדי למקור, אך כשגילתה יצירתיות – היא עשתה את זה עד הסוף ובאופן מוצלח במיוחד. זה בא לידי ביטוי במאש-אפים פרועים ומעולים (הבולטים שבהם, בעיניי, הם של אדל ומייקל ג'קסון), בהופעות אורח שגרמו לחיוך (בריטני ספירס, קייט הדסון, וופי גולדברג, פטריק ניל האריס ועוד) ובפרקי מחווה כיפיים במיוחד – לספירס, מדונה ול"מופע הקולנוע של רוקי" (עם הופעה של בארי בוסטוויק – בארד המקורי מהסרט). בעצם, אפשר לסכם את זה במשפט הבא – כשזה היה לא משהו, זה היה די מאכזב – אבל כשהיה טוב, היה ממש כיף.

בסופו של דבר, המשמעות של "גלי" הולכת רחוק הרבה יותר מהיותה מוזיקת רקע נהדרת לוודקה רדבול – היא הייתה פורצת דרך בכל הנוגע למגוון הרחב של ייצוגים להט"ביים (הצעת נושא לדוקטורט לעצמי 2) ואוכלוסיות מיעוטים באופן כללי (נער נכה בכיסא גלגלים, נערה הלוקה בתסמונת דאון). הסדרה חינכה דור שלם של אמריקנים לקחת כברורה מאליה עובדה שלא עברה באופן כל כך ברור בסדרות טלוויזיה בעבר – יש הרבה יותר מ"סוג" אחד של דמות גאה. הגיי לא חייב להיות נשי כמו שלסבית יכולה להיות ולהרגיש נשית, והוא גם יכול להיות שחקן בנבחרת הפוטבול, או להתחבר עם הקוורטרבאק. אישה יכולה להימשך לגברים ועדיין להרגיש שהיא לא נולדה במין הנכון, וכל נער יכול לאמץ זהות נשית וגם דיוותית אם זה מה שמתאים לו.

העונה האחרונה, יאמר לזכותה, אפילו הציגה מהלך של ניתוח לשינוי מין אצל אחת מהדמויות שביטא באופן הולם את הרוח הליברלית המבורכת שנשבה מהסדרה. מצד אחד, הדמויות לא היו עמוקות מדי בהתאם לרוח הכללית, ומצד שני – ההתעסקות של הדמויות עם יחס החברה לשונות שלהם הייתה אמיתית ואמיצה – כולל השפלות והתקפות הומופוביות, בסביבה החברתית וגם המשפחתית. כמו כן, הסדרה התיישרה עם מגמות פוליטיות בארה"ב, כולל הצגה של חתונה הומואית ולסבית משולבת של דמויות מרכזיות בעונה האחרונה. השיא של מגמה זו ב"גלי" קרה לפני כמה שנים, כשביקורת חריפה נשמעה כנגד "גאוות היתר" שמוצגת בסדרה לפי תפיסות מסוימות (ניסוח מעודן שלי, המקורי היה גס יותר) – ואישררה את חשיבותה בהקשר זה. השחקנים והיוצרים, כמובן, גינו בחזרה את הגינוי ולא סטו מילימטר מדרכם. את תרומה זו לשינויים ביחס החברה לחברי הקהילה הגאה לא ניתן ואין סיבה לקחת מ"גלי" – ושלוש עונות גרועות לא משנות את זה.

ואם כבר הגעתי לחלק המפרגן, גם שני פרקי הסיום (ששודרו ברצף) היוו סוף ראוי, גם אם צולע עלילתית. הסיום של שניהם העלה דמעות, ושל הראשון – ששמו "2009" – היה מרגש במיוחד. הפרק חזר לשנה הראשונה של הסדרה דרך עלילה מקבילה לפרק הראשון, שנגעה לספקות שיש לחברי מועדון "גלי" הטרי לגבי חבירתו של פין הדסון (מונטית') לחבורה. למעשה, למרות היעדרו של השחקן, נוכחותו הורגשה בפרק באופן מובהק. השחקנים עצמם הוצערו מעט עם לבוש, איפור ותסרוקות שהחזירו אותם ללוק שהיה להם בפרק הראשון, והשיא היה כשהעלילה החדשה-ישנה חברה לביצוע הקלאסי והמזוהה ביותר עם הסדרה של "Don't Stop Believin'" – יחד עם מונטית' המנוח. הפרק השני הציג את כוכבי הסדרה בשנים שאחרי עד לחניכת האודיטוריום הישן מחדש על שם פין הדסון – וחסר היגיון תסריטאי באופן מובהק (למשל, עם חזרתה של אשתו לשעבר של המורה ויל שוסטר בהווה – איך היא קשורה?). עדיין, זה עבר באופן לא רע – בין אם בגלל הרכיבה על גל הנוסטלגיה מהפרק הקודם, העובדה שדמויות רבות מהעבר חזרו להופעות אורח או הידיעה שמדובר ברגעים האחרונים בהחלט.

הבחירה בשיר האחרון, "I Lived" של OneRepublic, לא הייתה מבריקה ויוצאת דופן – אך הלמה את רוח הסדרה והשאירה טעם של עוד (טוב, אולי בעצם לא עד כדי כך). כמעט כל מי שהיה משהו בשש עונות הסדרה היה שם באופן קצת מוזר ולא מובן, שלמרות הכל הרגיש נכון. ככה אני בוחר לזכור את "גלי" – כסדרה שעשתה טוב. ידעה לרגש. הייתה למעלה ולמטה. ניפקה קאברים טובים, והצליחה להיות יותר מטראש חסר משמעות, למרות ימיה הפחות עליזים. המונולוג האחרון בסדרה, של מאמנת המעודדות סו סילסבטר שהפכה מהאויבת המסורתית של מועדון "גלי" לזו שאומרת עליו את המילים החמות ביותר, מסכמות נהדר את מה שהיוצרים ניסו להעביר במהלך שש שנותיה (וגם את הפוסט):

"מה שהבנתי לבסוף… צריך הרבה אומץ כדי להסתכל מסביב ולראות את העולם לא כמו שהוא, אלא כמו שהוא צריך להיות. עולם שבו הקוורטרבאק הופך לחבר הכי טוב של הנער ההומו, והנערה עם האף הגדול מגיעה לבסוף לברודוויי. המשמעות של 'גלי' היא לדמיין את העולם ככה ולמצוא את העוז לפתוח את הלב שלך ולשיר על זה. זו המשמעות של מועדון 'גלי'. למשך הרבה זמן חשבתי שזה מטופש, ועכשיו אני חושבת שזה בערך הדבר הכי אמיץ שמישהו יכול לעשות".

תגיות:

עדכוני קהילה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/10/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות
Thorsten Kaye

רידג' פורסטר חדש

"קומיוניטי" חוזרת, "משחקי הכס" מדובבים, "סאות' פארק" מפספסת, הפיראטיות מפסידה בקרב, רידג' פורסטר חדש, רייטינג השבוע ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

רייטינג שלישי: "שילד" יורדת עוד קצת, "בחורה חדשה", "מינדי", ו"גולדברג" יורדים, "ברוקלין" יציבה במצבה הרעוע. רייטינג רביעי: "צעצוע של סיפור" משגשגת. בנוסף יש שלל עליות לשלל סדרות, בכללן גם "נאשוויל", אבל לא מספיק. רייטינג חמישי: "יומני הערפד" ב-CW מנצחת גם את "ארץ הפלאות" וגם את הקומדיות ב-NBC. הרייטינג של "פארקס" נמוך אבל יציב.

TV

יש רידג' פורסטר חדש ב"היפים והאמיצים" והלסת שלו הרבה פחות מרשימה.

TV

אם גם מבחינתכם הדיבוב של "החתולים הסמוראיים" תמיד היה אניגמה, קיראו את התגובות כאן. חבל שאין יותר.

TV

קרי וושינגטון תנחה את "סטרדיי נייט לייב" ב-2 בנובמבר. נראה איך הפרצופים הבוכיים שלה יעזרו לה אז.

TV

CBS מזמינה עונות מלאות מהסיטקומים Mom (עם אנה פאריס), The Millers (עם וויל ארנט ומרגו מרטינדייל) ו-The Crazy Ones (עם רובין וויליאמס ושמ"ג). NBC מבטלת כצפוי את "איירונסייד" ו-"Welcome to The Family" וכמו כן משבצת את "קומיוניטי" שוב בימי חמישי החל מ-2 בינואר. פוקס מזמינה עונה מלאה מ"ברוקלין תשע תשע" ומשבצת פרק שלה אחרי הסופרבול.

TV

ערב המחווה ל"שובר שורות" שנערך בלבונטין 7 לכבוד קץ הסדרה, כלל הרצאות ומוזיקה שעכשיו אפשר לצרוך אותם אונליין בבלוג של החבר ניר גורלי.

TV

אפרופו, ההוליווד ריפורטר החדש מקדיש כתבת פרופיל לווינס גיליגן ארוכה שבמסגרתה שוחחו איתו על החיים אחרי "שובר שורות", ובכלל זה כמובן הספין אוף המתוכנן של סול גודמן. הוא מספר שמדובר בדרמה, לא קומדיה, ושבראיין קרנסטון וארון פול רוצים להתארח בסדרה, מה שלדעתי רק מלבה את האפשרות שזה יהיה אידיוטי ויפגע בהישגים של סדרת האם.

TV

מולי שאנון, לגדל את תקווה

בעונה שעברה הייתה ב"לגדל את תקווה" מישהי שחשבתי שהיא מולי שאנון, ועכשיו היא באמת מצטרפת לסדרה. השגיאות שלי נבואיות.

TV

דיימון לינדלוף לא יכול לשאת עוד את חצי הביקורת האישיים נגדו ועל כן עזב את טוויטר.

TV

לראשונה בתולדות "סאות' פארק", שכל פרק שלה נהגה ונוצר בקדחתנות תוך שבוע ומוכן רק ביום השידור, היא לא עמדה בדדליין ועל כן לא שודר השבוע הפרק.

TV

הדבר האמיתי. עם חמאה, כלומר: ירון ברלד יצא כרני רהב להשליט מעט סדר בדברים, במסגרת קטע ויראלי נוסף של "ארץ נהדרת". באופן תמוה משהו, באותו יום ממש "בובה של מדינה" עשתה דבר דומה מאוד, אבל התוצאה שלו הייתה הרבה פחות מוצלחת והרבה פחות ויראלית.

TV

ראיין מרפי: העונה הבאה של "גלי" תהיה האחרונה.
אנשים: חשבתי שהיא הסתיימה לפני שנתיים.

TV

מפלה מוחצת ל-ISO Hunt, מנוע החיפוש לטורנטים, שיסגור את שעריו וישלם 110 מיליון לאיגוד הקולנוע של אמריקה. יצא לנו מהסיפור הזה דיון מעניין.

TV

תודה למיכאל: 21 מקרים שבהם "הסימפסונס" חזו את העתיד.

TV

תמונות ראשונות מתוך ספיישל 50 השנה של "דוקטור הו".

TV

המשך…

גלי 5.03: הקוורטרבאק

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/10/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על פרק הפרידה מפין האדסון/קורי מונטית ב-Glee?

Glee - 05x03 - The Quarterback

תגיות:

עלייתם, נפילתם ועלייתם של עדכוני סופ"ש

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

מלבי אקספרס, טד, בתוך הבועה, אבא אמריקני נודדת, ג'ון האם מככב, דב מורגן בוכייה ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

היום אחה"צ, שעון ישראל, יוכרזו המועמדים לאמי 2014. קפצו לבלוג בשעות אחה"צ המאוחרות לרצף רטינות ומרמורים.

בערוץ 1 ב-20:30, המכביה 2013.
טקס הפתיחה החגיגי של המכביה ה-19 בשידור ישיר מאיצטדיון טדי בירושלים.

בערוץ 10 ב-22:00, מלבי אקספרס.
סיטקום חדש על פי ספרו של מיקי גבע. שלושה תרמילאים ישראלים (מיקי גבע, שחר חסון ויובל שגב) טסים לברזיל בעקבות אהבה, ריגושים וקסמים אחרים. הם מגיעים לאי אקזוטי ומחליטים לפתוח דוכן מלבי. בטיול כמו בטיול, אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות מחר. גם עם עדי הימלבלוי.

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:30, בן וקייט.
הסיטקום הכושל של פוקס בכיכובו של נאט פקסון (שותפו לכתיבה של ג'ים ראש). מבית היוצר של דנה פוקס ("הבחורה החדשה"), ובהפקת של ג'ייק קסדן ("הבחורה החדשה", "מורה רעה"), קומדיה מחממת לב על זוג אחים שונים זה מזה לחלוטין – אחות שצריכה להתחיל לרדוף אחרי חלומותיה ואח שצריך עזרה כדי לרדת לקרקע.

בכן פעולה ב-22:00, בתוך הבועה.
סדרת המתח-מסתורין החדשה והמדוברת של CBS, המבוססת על הרומן פרי עטו של סטיבן קינג. הסדרה מתרחשת בעתיד הלא-רחוק ומספרת את סיפורם של תושבי העיירה הקטנה צ'סטרס מיל במיין, שמוצאים את עצמם פתאום מנותקים משאר העולם על ידי בועה ענקית, שקופה, בלתי חדירה ומסתורית שמקיפה את העיירה. בזמן שהעיירה מתחילה להתפורר תחת הלחץ והפאניקה, קבוצה קטנה של אנשים נועזים – בראשם דייל (מייק ווגל, "העזרה") חייל לשעבר וטבח בהווה, ג'וליה, בעלת העיתון המקומי, וקבוצה של ילדים אמיצים – מנסה לשמור על השלום והסדר, בעודם מנסים לחשוף את האמת מאחורי הבועה, ואיך ניתן להימלט ממנה. מולם ניצב ביג ג'ים רני (דין נוריס, "שובר שורות"), שוטר פוליטיקאי מקומי שלא יבחל בשום אמצעי – אפילו רצח – כדי לאחוז בידיו את מרכז הכוח בעיירה, ובנו, ששומר על סוד נוראי ואפל. אבל האויב העיקרי היא הבועה עצמה. בגלל שהזמן קצר ואוזל במהירות. את הסדרה מפיקים ניל באר (ER, חוק וסדר: מדור מיוחד), סטיבן קינג, ג'סטין פאלבי (השמיים נופלים, טרה נובה, האמריקנים), דריל פרנק (השמיים נופלים, טרה נובה, האמריקנים), ג'ק בנדר (הסופרנוס, אבודים), ובריאן ק. ווהן (אבודים) שגם כתב את העיבוד הטלוויזיוני. את הפיילוט ביים הבמאי הדני נילס ארדן אולפב (נערה עם קעקוע דרקון).

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, בייטס מוטל.
פרק אחרון לעונה.

המשך…

הרי העדכונים, ועיקרם תחילה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

דראמהההההה!

טריילרים לאימפריית הטיילת ושובר שורות, פאנגירלז התאחדו, חדר החדשות, קורי מונטיית' ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שני, ערב ט' באב

בכבלים,
בחם 3 ב-19:02, 90210.
עונה חדשה ואחרונה.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:10, הודו לה'.
זוג צעיר יוצא לשליחות לחיבור לבבות ישראל בהרי ההימלאיה, אך בעקבות קשיים ומשברים פנימיים מתפרק בעצמו. שלתי (24), ציפי (25), אהוביה (4) וציון (2) מהמאחז תקוע ד' בגוש עציון מגיעים לכפר באגסו ומקימים "בית יהודי" כמרכז דתי-חברתי למטיילים ישראלים. שלתי מתבלט באישיותו הרוחנית וציפי, שבעיקר מטפלת בילדים, מרגישה מחוץ לתמונה. גילוי עצמי ופנימי של כל אחד מהם בנפרד יוצר פער גדול ביניהם ומכניס אותם לקונפליקטים המכרסמים ביחסיהם האישיים ומשפיעים על תפקוד הבית. הם מגיעים לנקודת רתיחה הגורמת להם לחזור לארץ כשלושה שבועות לפני התכנון המקורי. המשבר מתגלגל ככדור שלג עד למדרגות הרבנות. המצלמה מתבוננת בהתמודדות הדרמטית של בני הזוג בצל השליחות. סרט נוקב על אידיאליזם ומשפחתיות. בימוי: נועם קידר.

סרטים

בערוץ 10 ב-22:30, הערת שוליים.
הזדמנות גם למי שאינו מנוי ל'כן' לצפות בסרטו הנפלא של יוסף סידר, עם שלמה בראבא, ליאור אשכנזי.

המשך…

עדכונים: זו התפתחות מעוכבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

ארסטד חוזרת, קץ לפטפוטיוי, תא גורדין מגיעה לערוץ 2, גלי מחודשת, הריסון פורד אנטי מלחמת הכוכבים ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה:

יום ראשון

בערוץ 2 ב-21:00, תא גורדין.
הזדמנות גם לצופי חם לצפות בדרמת הריגול הישראלית החביבה.

בערוץ 10 ב-21:00, רוח רפאים: המרדף אחר כלבי הפרא.
סרטו של מוטי קירשנבאום. רק כארבעת אלפים כלבי פרא נותרו בטבע. מעטים זוכים לראות אותם, נחשפים לרגע כמו רוח רפאים ומיד לאחר מכן נעלמים מן העין. המרדף של קירשנבאום אחריהם נמשך עשרה ימים וכלל שימוש במטוסים קלים ובסירות בנהר רופיג'י בין מאות תנינים והיפופוטמים באזור הפראי ביותר בטנזניה. האם הצליח קירשנבאום במשימה הבלתי אפשרית? כי אם לא, זה יהיה סרט די מבאס.

בלוויין,
בכן דרמה ב-22:00, חליפות.
עונה שנייה וחדשה.

בכן קומדיה ב-22:45, ארסטד דיבלופמנט (משפחה בהפרעה).
שידור נוסף לכל שלוש העונות הראשונות של הקומדיה הגאונית, לקראת העונה החדשה שמגיעה במאי. שני פרקים ברצף מדי יום. יש!

המשך…

המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/09/2012 בקטגוריה ‏כללי
http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/6db64697.jpg

לחיות מהר, למות צעיר

טיפש מטורף מאוהב, אקס פקטור, ילדות רעות, סבא שלי, השופר מת מצחוק, צחוק מעבודה, מרק הוליוודי, שישי עם טל ברמן, טרמיי שוב ועוד. בשירותי ההורדות: עונה רביעית וחדשה של Glee, אקס פקטור (שישודר בחם בשבת), Children Hospital, פרויקט מסלול, לואי, Anger Managment, ווילפרד, עוקוורד.

במשפחה חמה/כן בסיס ב-16:00, טופ שף.
מרתון חמישה פרקים של הסדרה מתחילתה. היא משודרת מדי יום חול בשעה 19:10.

במשפחה חמה/כן בסיס ב-22:45, ילדות רעות.
זוכרים את סדרת כלא-הנשים הזו, ששודרה פעם ברשת ואז הפסיקה פתאום לבלי שוב? אז הנה הזדמנות לצפות בה כסדרה, מההתחלה, בשעות קבועות ובלי הפרעות לחדשות ופרסומות. בימי שישי מדובר במרתון של חמשת פרקי השבוע, והיא משודרת קודם כל בימים א'-ה' ב-22:15.

המשך…

המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/11/2011 בקטגוריה ‏כללי

המנגינה חייבת להימשך

השוק הצהוב, ההורים שלי, האלבומים הקלאסיים, טופ שף, ישראל מבשלת, טרמיי, אין כמו אסקס, ספרטקוס דם וחול, שובר שורות, האוס, המושכים בחוטים, חוק וסדר מדור מיוחד, זירת הפשע ניו יורק ועוד.

בערוץ 1 ב-21:45, מבט שני: השוק הצהוב.
מבט שני פותחת עונה עם סרט על הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לרכוש אורניום גולמי ואורניום מועשר במכרה לא חוקי בקונגו, ובגבולות הפרוצים של מספר מדינות באפריקה. כי אם צוות מבט שני (כמעט) הצליח (ההפקה לא אישרה תקציב לקנייה – היי, צריך חמישה מיליון דולר ל-100 ק"ג לא מועשר וכמיליון דולר לאורניום מועשר), אז כל אחד יכול. העולם המערבי וארה"ב בראשו מנהלים מאבק לפיקוח על תכנית הגרעין האיראנית, במקביל, וככל שגדל איום הגרעין מצד מדינות לא דמוקרטיות המחזיקות גם בנשק גרעיני, גדלים המאמצים של המדינות החברות במועצת הביטחון של האו"ם לצרף יותר ויותר מדינות לאמנה לאי הפצת נשק גרעיני. בנוסף מתרבים הניסיונות להביא את המעצמות הגרעיניות עצמן להתפרק מנשק גרעיני. אבל ממש באותו זמן מתנהל באין מפריע בשטחי ההפקר של אפריקה שוק שחור של אורניום. המקור: מכרות אורניום לא חוקיים במדינה אפריקאית העומדת במרכז התחקיר העיתונאי שלפנינו. בין צרכני האורניום אפשר למצוא סינים, אמריקאים, בלגים, צרפתים, לבנונים, איראנים וצפון קוריאנים. אבל לא רק הם, ברבים מהמקרים העסקאות נעשות ע"י מתווכים, לקונים אין כתובת, אין פנים. הסודיות היא שם המשחק וגם הסכנה הגדולה הטמונה בסחר בחומר המסוכן. את המחיר משלמים בינתיים תושבי הכפרים הסמוכים למכרות, תינוקות שנולדו מעוותים, מאות אלפי פליטים שגורשו מבתיהם ואנשים שמשלמים בחייהם. המשך…

תגיות:

עדכוני נכר: BFFs

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

צ'ארלי שין שם את הכסף היכן שהפה שלו נמצא (וואו, זה ממש לא עובד בעברית): אחרי שבטקס האמי איחל קבל עם ועדה שהוא מאחל רק טוב ועונה מצוינת לאנשי "שני גברים וחצי", ביום שאחרי כן הגיע דיווח על כך שהתביעה שלו נגד וורנר בראדרס על פיטוריו, תגיע לפשרה מחוץ לבית המשפט.

TV

טינה פיי מלכה.

TV

אחרי הפסדו של סטיב קארל בפעם השישית ברציפות (והאחרונה) באמי על תפקידו כמייקל סקוט ב"המשרד", צייץ ריין ווילסון, הוא דווייט, בטוויטר: “The world of TV should be ashamed of itself that Steve Carell never won an Emmy for Michael Gary Scott”. מה שנכון נכון.

המשך…

עדכוני נכר: הלאה העליצות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/07/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

שובבות

ראיין מרפי, יוצר "glee", סיפר השבוע שליאה מישל, כריס קולפר וקורי מונטית' לא יחזרו לעונה נוספת של הסדרה אחרי השלישית, מאחר שדמותיותיהן מסיימות אז את התיכון. הפסקה האחרונה מטרידה מעט – מרפי מציין שהוא טרם דיבר על הנושא עם מונטית', מה שאומר שהוא נאלץ לקרוא על זה באינטרנט, אבל גם קולפר מספר שהוא גילה על כך רק כשקרא זאת בטוויטר. באסה להם.

TV

אולי התעלמו מהסדרה שלהן באמי, אבל לפחות יש להן אחת את השנייה: אליסון ברי וגיליאן ג'ייקובס מ"קומיוניטי" מצטלמות בהלבשה תחתונה למגזין GQ.

TV

כפי שדיווח אסף בתגובות למועמדויות לאמי, "גברים בגיל הזה" בוטלה. זוהי הבשורה הטלוויזיונית העצובה של השבוע מבחינתי, סדרה כל כך נפלאה וכל כך שונה משאר הדברים כיום בטלוויזיה, ובמיוחד ברשת הכבלים שבה היא משודרת, TNT, המשדרת סדרות כמו "המפענחת", "פרנקלין ובאש" ו"ממפיס ביט". לזכותה של TNT ייאמר שהיא נתנה לה הזדמנות לעונה שנייה חרף רייטינג נמוך, אבל האופן שבו שודרה היה תמוה – פתיחת עונה בדצמבר, עונת החגים שבה גם ככה הצפייה מועטת, שידור של ששה פרקים, הפסקה למספר חודשים ואז ששה פרקים נוספים. גם אם נצבר מומנטום הוא אבד עם קטיעת העונה, והרייטינג בעונה השנייה היה גרוע עוד יותר מאשר בראשונה. יחד עם זאת אין לי טענות כלפי TNT. לא היו לי אשליות ש"גברים" תזכה לעונה שלישית, אבל בעיניי זו הייתה הסדרה הכי טובה של הרשת בלי תחרות, והדרמה האהובה עלי כרגע בטלוויזיה אחרי "מד מן". לפחות הפרק האחרון סגר כמה קצוות.

הנה ליקוט ציוצים של כמה חבר'ה מהתעשיה המקוננים על הביטול, בהם וונדל פירס מ"טרמיי" ו"הסמויה" וג'ואל מקהייל, והנה ראיון על הביטול עם מייק רויס, שיצר את הסדרה עם ריי רומנו.

המשך…

© עידו ישעיהו