Posts Tagged ‘Constantine’

עדכוני סדרות קומיקס ספטמבר 2014 א'

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 23/09/2014 בקטגוריה ‏כללי, כתבות

הפעם האחרונה בה פרסמתי עדכון על סדרות קומיקס הייתה לפני שנתיים וחצי (קדם לו, בחודשים ספורים, עדכון ראשון). למרות "החץ" ו"סוכני שילד" שעלו לשידור מאז, ו"המתים המהלכים" שממשיכה לרוץ ולשבור שיאים שהמוח האנושי לא חשב עליהם, לא היו לי סיבות לכתוב על עיבודי קומיקס נוספים, שכהרגלם עולים ונופלים לפני שהספקתם לשנן את שמותיהם. אלא שבשנה האחרונה החלו לרקום עור, גידים ובשר פרויקטים חדשים, חלקם ישודרו החל מעונת הסתיו החדשה. לפיכך, הגיע הזמן (באיחור לא קטן) לעדכון חדש, חדיש ומחודש.

American Gothic, 2014

American Gothic, 2014

ראשית, עיבודים שהזכרתי ברשומות עבר והספיקו להתבטל (ראו קישורים למעלה):

Chew: שואוטיים התחילה לפתח סדרת טלוויזיה ב-2010. בפברואר 2013 יוצר וכותב Chew, ג'ון ליימן כתב בפייסבוק שהסדרה מתה. לפני מספר חודשים הוכרז על עיבוד לסרט אנימציה בדיבוב סטיבן יאון ופלישיה דיי.

וונדר וומן: אחרי הניסיון הכושל של דיוויד אי. קלי ב-2011, CW הרימה את הכפפה ב-2012 בכוונה להפיק סדרה סטייל "סמולוויל" ו"החץ" בשם Amazon. לאחר דחיות ועונת הפיילוטים של 2014-2015 כיעד חדש, בתחילת השנה אושר ע"י נשיא CW מארק פדוויץ שוויתרו על שני תסריטים וכרגע אין שום תכנית להמשיך בהפקה.

Sixth Gun: במקור הוזמנה כמיני-סדרה בת שישה חלקים ע"י SyFy. לאחר מכן הוזמן פיילוט לסדרה ע"י NBC, לוהקו מספר שחקנים אך לבסוף הרשת ויתרה עליו בשנה שעברה.

ועכשיו, למופע המרכזי, חלק א'.

גות'האם
שחקנים: בן מקנזי, דונאל לוג, ג'יידה פינקט סמית', דוד מזוז
תאריך בכורה בניכר: 22 בספטמבר (כן, אתמול), Fox
עירו של באטמן לפני שהיה באטמן. הסדרה נפתחת עם רציחתם של תומאס ומרת'ה וויין, ובנם ברוס (מאזוז) שנותר יתום. ג'ים גורדון (מקנזי) הוא בלש חדש במחלק הרצח של משטרת גות'האם, משטרה מושחתת כמו העיר עליה היא אמורה להגן. הוא מצוות לבלש הותיק הארווי בולוק (לוג) ומושך את תשומת לבם של גורמים לא רצויים, במשטרה ובעולם התחתון. גורדון מנהל את חקירת הרצח של הזוג וויין כפי הנראה אחרוני הצדיקים בעיר, בעוד הוא מתיידד עם ברוס הצעיר. בין הנפשות הפועלות ניתן יהיה לראות גרסאות צעירות של הפינגווין, רידלר, קאטוומן והבטחה לטייק מעניין על דמותו של הג'וקר.
חומר קריאה מומלץ: Gotham Central. עלילות המחלקה לפשעים חמורים והתמקדות בחריצי המדרכה שבאטמן לא תמיד רואה. באטמן עצמו נוכח\לא נוכח.
הופעה ראשונה (גורדון ו-וויין): Detective Comics #27 (1939), יוצרים: ביל פינגר ובוב קיין
הופעה ראשונה (בולוק): Detective Comics #441 (1974), יוצרים: ארצ'י גודווין והווארד צ'ייקין

Lightning storm is coming

Lightning storm is coming

פלאש
שחקנים: גרנט גוסטין, טום קוואנה, דניאל פנאבייקר, ג'סי ל. מרטין
תאריך בכורה בניכר: 8 באוקטובר, The CW
גיבור על נוסף של DC עושה את דרכו אל רשת CW, סדרה אחות ל"חץ". בארי אלן (גוסטין) עשה את הופעת הבכורה שלו בסדרה של הקשת הירוק כהכנה לסדרת טלוויזיה משלו, וכעת היא מגיעה אל המסך. קורבן של תאונה מוזרה בשילוב סערת ברקים, בארי נכנס לתרדמת למשך מספר חודשים ומתעורר ממנה כאדם המהיר עלי אדמות. מסייעים לו צוות מדענים סורר בהנהגת ד"ר האריסון וולס (קוואנה) שהיה אחראי לניסוי הכושל שיצר את הפלאש. בינתיים, אלן חוזר לעבודתו כחוקר מז"פ במשטרת סנטרל סיטי, שם גם משרת כבלש אביו המאמץ ג'ו ווסט (מרטין), ומנסה להתקדם במערכת היחסים עם בתו של ג'ו, אייריס, שרואה בו לא יותר מאח. בארי גם ממשיך עם האובססיה שלו למצוא את האחראי לרציחתה של אמו – רצח עליו אביו יושב בכלא ולטענת בארי היה מעורב בו אדם על אנושי.
חומר קריאה מומלץ: Flash: Rebirth. סיפור מקור מחודש של בארי אלן, עליו מבוסס סיפורו הטראגי בסדרת הטלוויזיה.
הופעה ראשונה: Showcase #44 (1955), יוצרים: רוברט קניגר וקרמיין אינפנטינו

קונסטנטין
שחקנים: מאט ראיין, הארולד פריניו, צ'ארלס הלפורד
תאריך בכורה בניכר: 24 באוקטובר, NBC
גרסה טלוויזיונית של בלש העל-טבעי ג'ון קונסטנטין (ראיין), תשע שנים אחרי הסרט בכיכוב קיאנו ריבס. קונסטנטין המקורי הוא בריטי עם פה מטונף, חיבה לעישון בקצב של חמישה קטרים, דימיון מפתיע לסטינג וסקס אפיל. NBC היא רשת לכל המשפחה, קונסטנטין משתמש במדבקות ניקוטין וראיין צבע את שיערו לבלונד, אז… לקונסטנטין מצטרפים צ'אז (הלפורד), סיידקיק נאמן וחסין מפני מוות, זד, אישה עם קשר לעולם העל טבעי, ומאני (פריניו), מלאך שדוחק בג'ון לעשות כרצון הבוסים שלו בגן עדן. זאת על רקע סבלו של קונסטנטין בעקבות כישלונו לפני שנים להציל ילדה שנמצאת כעת בגיהנום.
חומר קריאה מומלץ: Hellblazer: Dangerous Habits. אמנם מדובר באוגדן החמישי של הסדרה אותה הוביל קונסטנטין במשך שנים רבות, אבל הוא מתמודד עם איום מוות בעקבות סרטן ריאות (מסתבר שלא היה שווה לעשן כל כך הרבה) ודרכו הבטוחה של ג'ון אל עולם השאול.
הופעה ראשונה: The Saga of Swamp Thing #37 (1985), יוצרים: אלן מור וריק ויטץ'

iZombie
שחקנים: רוז מקאיבר, דיוויד אנדרס, אלי מישאלקה
תאריך בכורה בניכר: דצמבר או ינואר, The CW
עיבוד חופשי לסדרה מבית ורטיגו, ליין המבוגרים של DC. ליב (מקאיבר) היא סטודנטית לרפואה שהופכת לזומבי, וכדי לספק את הרעב שלה מתחילה לעבוד בחדר מתים. כל מוח שהיא אוכלת מקנה לליב את זכרונותיו של המת, והיא נאלצת לפתור את סיבת מותו בסיועם של פתולוג ובלש משטרה.
חומר קריאה מומלץ: iZombie. לא קראתי, אבל לא נראה שיש הרבה ברירות.
הופעה ראשונה (ליב\גוון במקור): House of Mystery Halloween Annual #1 (2009), יוצרים: כריס רוברסון ומייק אלרד

הסוכנת קרטר
שחקנים: היילי אטוול, דומיניק קופר, אנוור ג'וקאיי, צ'אד מייקל מוריי
תאריך בכורה בניכר: ינואר 2015 (בזמן הפגרה של "סוכני שילד"), ABC
פגי קרטר (אטוול) הופיעה לראשונה בסרט "קפטן אמריקה: הנוקם הראשון" כאשת קשר בריטית בין צבאה לצבא האמריקני, ומושא אהבתו של סטיב רוג'רס. סיפורה אחרי המלחמה המשיך בסרט קצר שהיווה את הבסיס לסדרת הטלוויזיה, המתרחשת ב-1946 ומתארת את ימיה הראשונים של סוכנות שילד. קרטר והווארד סטארק (קופר), אבא-של, עומדים בראש הסוכנות ולצדם סוכנים בגילומם של ג'וקאיי ומוריי, יחד עם הצגת דמותו של ג'ארוויס המקורי.
חומר קריאה מומלץ: במקום קומיקס, הנה הסרט הקצר בכיכוב פגי.
הופעה ראשונה: Tales of Suspense #77 (1966), יוצרים: סטן לי וג'ק קירבי

"נראה את סאמקרו מתמודדים עם זה!"

המשך יבוא…

Upfronts 2014: רשת NBC

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/05/2014 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

marry-me-NBCרשת NBC | רשת פוקס | רשת ABC | רשת CBS | רשת ה-CW | רשתות הכבלים

שוב מגיע השלב הזה בשנה שבו מציגות רשתות הטלוויזיה בארה"ב את מרכולתם החדשה בפני המפרסמים, העיתונאים, אלוהים והאדם, כולל הכרזה על לוחות השידורים שלהם לעונה הבאה (שמתחילה תמיד בספטמבר) והסדרות החדשות שרכשו. הראשונה להציג בבוקר יום שני הייתה רשת NBC, שלראשונה מזה זמן רב יכולה לטפוח לעצמה על השכם, ובצירוף מקרים סמלי זה קורה בסמוך לציון עשור לנפילתה: ב-6 במאי 2004 שודר הפרק האחרון של "חברים" ב-NBC, אירוע שאחריו לא התאוששה הרשת המצליחה. עד עכשיו.

"חברים" הייתה השריד האחרון ל-Must See TV, הכתר לראשה של הרשת בשנות השמונים והתשעים. NBC שלטה אז ביד רמה ביום חמישי, החשוב והרווחי ביותר בשבוע מבחינת תעריפי הפרסום, עם להיטים ענקיים כמוה וכמו "משפחת קוסבי", "חופשי על הבר", "סיינפלד", "ER" ורבות אחרות. עם לכתם של רוס, רייצ'ל והיתר, המצב ב-NBC נעשה בכי רע בכל הנוגע לכמות הצופים, הגם שמבחינה יצירתית כוחה המשיך להיות עז. יצירות כמו "רוק 30", "קומיוניטי" ו"מחלקת גנים ונוף" אמנם זכו לרייטינג הנע בין בינוני למחריד, אבל המשיכו בקו של קומדיות חכמות שהרשת, המבקרים ומעניקי הפרסים אהבו מאז ומתמיד. היוצאת מן הכלל הייתה "המשרד", שהצליחה בו זמנית להיות אהובה ומצליחה, אבל גם היא לא עזרה כהוא זה לחישוב הכללי של ימי חמישי.

שאר הרשתות זיהו את החולשה והעבירו את התותחים שלהן ליום הזה. "המפץ הגדול" ב-CBS, "האנטומיה של גריי" ו"סקנדל" ב-ABC, נטלו בקלילות מביכה את הבכורה מ-NBC, ולאורך העשור החולף היא נפלה מהמקום הראשון לרביעי ביחס למתחרותיה, ובשנה שעברה אף התדרדרה למקום החמישי, מתחת ל-Univision דוברת הספרדית. הניסיון של NBC בעונה הקודמת להושיע את יום חמישי באמצעות סיטקומים הפונים לכאורה למכנה משותף רחב יותר, כשל נחרצות – הסדרות של מייקל ג'יי פוקס ושון הייז נדחו הן על ידי המבקרים והן על ידי הקהל. בעונה הבאה האתגר יהיה גדול פי כמה, כי CBS רכשה את הזכויות לשידור משחקי הפוטבול בימי חמישי, רכישה שתנפח את הרייטינג שלה בימי חמישי ותאפשר לה פחות שידורים חוזרים לאורך עונת השידורים.

אבל חרף המצב הגרוע בימי חמישי, NBC מגיעה כעת אל מצגת ה-Upfronts שלה כשהיא שוב במקום הראשון. יש מספר סיבות לעלייתה המחודשת, כמו אולימפיאדת החורף ששודרה בה בהצלחה והעובדה שיתר הרשתות שקעו באופן דרסטי, כולל CBS שעד כה דווקא החזיקה מעמד, אבל גם בלעדיהן NBC היא הרשת היחידה שמגיעה על אפ-פרונטס 2014 כשהיא מתהדרת בצמיחה כללית ברייטינג.

האחראיות לכך הן בעיקר "הרשימה השחורה", הדרמה בכיכובו של ג'יימס ספיידר היא הסדרה החדשה הכי מצליחה מקרב כל הרשתות, ו-The Voice שממשיכה להיות סדרת הריאליטי המצליחה ביותר לצד שקיעתן של האחרות, כולל תחרויות שירה כמו "אמריקן איידול" וכמובן "אקס פקטור" שבוטלה. גם הסדרות החדשות של דיק וולף, Chicago Fire ו-Chicago P.D, מצליחות ומתחזקות ונושאות עמן את הרשת למעלה, והימורים כמו שידור חי של המחזמר "צלילי המוזיקה" נשאו פירות ועכשיו גם חיקויים – רשת פוקס עובדת על "גריז" בשידור חי לעונה הבאה. NBC עצמה תשדר את המחזמר "איש המוזיקה" באותו מתכון במהלך העונה הבאה.

מלבד זאת רכשה הרשת 16 סדרות חדשות – שמונה דרמות, שבעה סיטקומים ואחת תיעודית – שאם רוצים לסמן בהן מגמות מובהקות, קשה לא להבחין בשתיים כאלה. האחת: הדרמות ממש מנסות לרכוב על הצלחת "הרשימה השחורה" ורובן ככולן הן דרמות אקשן. השנייה: נשים בחזית. קייט וולש, קריסטן ריטר, דברה מסינג, קתרין הייגל ואחרות ינסו לגרום לסדרות שלהן להפוך להצלחה. בנוסף יש לרשת שתי קומדיות חדשות עם פליטי "המשרד", שתי קומדיות חדשות עם פליטות "הכל לטובה", קומדיה אחת עם שני פליטי "אי אפשר בלי טד", רימייק לדרמה ישראלית ועיבוד לדרמה ספרדית. לוח השידורים וכל הסדרות החדשות מפורטים בהמשך. אבל לפני כן, הסדרות שנפלו בדרך.

אינן עמנו עוד
קומיוניטי
דרקולה
מייקל (The Michael J. Fox Show)
Revolution
Believe
Crisis
Growing Up Fisher
Ironside
Sean Saves The World
Welcome To The Family

יום שני
20:00 The Voice
22:00 הרשימה השחורה / State of Affairs

הרשימה השחורה עוד תתפוס עד נובמבר את המשבצת המוכרת שלה, אבל אז תפנה את מקומה לדרמת אקשן חדשה שתקווה שהצופים לא ישימו לב וימשיכו איתה על אוטומט.

State of Affairs
אחרי כמה שנים לא מדהימות לקריירה הקולנועית וטיפוח תדמית של מישהי שקשה לעבוד איתה, קתרין הייגל חוזרת אל כור מחצבתה לראשונה מאז שנטשה את "האנטומיה של גריי". הפעם היא מגלמת סוכנת CIA בדרמה שמוגדרת כ"סקנדל" פוגשת את "הבית הלבן" (חשבתי ש"סקנדל" עצמה היא "סקנדל" פוגשת את "הבית הלבן"). התפקיד שלה הוא לתדרך את הנשיאה מדי יום לנוכח המוני האיומים שמתקבלים מדי יום. כפי שניתן להבין מהטריילר הלגמרי-בנאלי שלהלן, יש בין השתיים קשר גם מעבר לכך.

יום שלישי
20:00 The Voice
21:00 Marry Me
21:30 About a Boy
22:00 Chicago Fire

Marry Me
מעריצי "הכל לטובה" מוזמנים לסור אל הסדרה הזו, סיטקום חדש של דיוויד קאספ, יוצר הקומדיה ההיא, ובכיכובה של קייסי ווילסון שהייתה שם בתפקיד פני. השניים, מסתבר, מאורסים בחיים האמיתיים, והסדרה הזו מבוססת בחופשיות על מערכת היחסים שלהם, זוג שזה עתה התארס ומגלה שהחיים לא כאלה דבש. נשמע יבשושי ובנאלי, אבל אפשר לסמוך על המעורבים שזה יהיה ההפך מזה. לנגדה של ווילסון משחק קן מארינו ("Childrens Hospital", "ורוניקה מארס"), והטריילר נראה כיפי כפי שניתן לצפות. השיבוץ שלה אחרי The Voice נותן לה יופי של נקודת פתיחה (מצד שני, כך גם היה ל"הכל לטובה" אחרי "משפחה מודרנית").

יום רביעי
20:00 The Mysteries of Laura
21:00 זירת הפשע: מדור מיוחד
22:00 Chicago P.D

The Mysteries of Laura
NBC ממש אוהבת את דברה מסינג, משום מה. בעבר היא כיכבה ב"וויל וגרייס" המצליחה ולאחרונה שיחקה שם בשתי עונות מקרטעות של הדרמה המוזיקלית "סמאש". כעת היא מגיעה שוב לסדרת דרמה עם גוונים קומיים, במסגרתה תגלם בלשית במחלק רצח שמתמודדת בהצלחה עם תפקידה הקשה, אבל לא עם בעלה לשעבר ושני התאומים הפרחחים שלה. מבוסס על להיט ספרדי בשם Los Misterios De Laura, ומי שמעבד אותה לאמריקנית הוא גרב ברלנטי ("אברווד", "אחים ואחיות"). הטריילר נראה כריכוז של כל מה שרע בטלוויזיה האמריקנית, כולל דברה מסינג עצמה (והוא גם מעניק ספוילר עסיסי לסוף הפרק הראשון).

המשך…

© עידו ישעיהו