Posts Tagged ‘צ'אק’

מיקי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/2_zps423d396f.jpg?t=1348512239ברוכים הבאים לטקס פרסי המיקי, הקונטרה שלנו לפרסי האמי מאז 2003, עת נוסד על ידי עידו פרד כהן בפורום נענע הנושן. מאז ועד היום אנו בוחרים מדי שנה את הסדרות שהכי אהבנו באותה שנה בקטגוריות שונות.

ההתחלה הייתה צנועה, בסך הכל שבע קטגוריות לבחירה, ומדי שנה צמח ההיקף של האופציות כדי לאפשר ליותר סדרות אהובות למצוא את מקומן, עד שהתאזן על משהו שנע בין 13 ל-15 קטגוריות (מספר שיא לקטגוריות שהגיע ב-2009 ומאז לא נשנה). בהתחלה גם לא היו טקסים מושקעים שכללו סיפורים מצחיקים על דמויות שמגישות פרסים, וזה גם מה שקורה הפעם. מעין חזרה לשורשים לצד סקירה מלמעלה של פרסי המיקי לאורך השנים.

אז בלי הקדמות נוספות, אלה הזוכים שלנו במיקי העשירי, שנת 2012.

פרס סדרת האנימציה הטובה של השנה:
אבא אמריקני | איש משפחה | אמריקאים מכוערים | משפחת סימפסון | סאות' פארק | פיוצ'רמה | קליבלנד

שנה שנייה ברציפות ש"סאות' פארק" גורפת את הפרס הנחשק, וניתן לומר שזהו שיא חדש בקטגוריה. מאז 2003 ועד 2010 זו הייתה קטגוריה שנשלטה על ידי "משפחת סימפסון". מתוך שמונה טקסים היא זכתה שש פעמים, ותמיד כאשר זכתה סדרה אחרת תחתיה, זה היה לשנה אחת בלבד, שמיד אחריה שבה המשפחה הצהובה והארכיטיפית למקומה הטבעי. ב-2004 זכתה "פיוצ'רמה" (בפעם היחידה), ב-2005 חזרה כאמור "הסימפסונס" והפעם לצדה בתיקו "איש משפחה" (בפעם היחידה). ב-2009 זכתה "אבא אמריקני" (בפעם היחידה) ובשנה העוקבת שוב חזרה "משפחת סימפסון", אלא שמאז, כלומר בשני טקסי המיקי שבהם אנחנו כאן בבלוג, היא הפסידה פעמיים ברציפות ל"סאות' פארק", שעד 2011 לא זכתה מעולם.

בין השנים 2005 ל-2008 זכתה "משפחת סימפסון" ארבע פעמים ברציפות, שיא שלא נשבר מעולם בשום קטגוריה במיקי, אבל הימים האלה חלפו ואינם, וכרגע זה קורה לטובת סדרת האנימציה הוותיקה ביותר אחריה, שבניגוד לה מנתצת מוסכמות ושוחטת פרות קדושות גם בגילה המתקדם, "סאות' פארק".

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

צ'אק, אוֹף

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/01/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ניקח את מה שטוב

אמש הגיעה אל סיומה "צ'אק", אחת הסדרות שהכי אהבתי בשנים האחרונות מאז שהפציעה ב-2008.

רגע, אתחיל אחרת.

את "צ'אק" זנחתי כבר בשנה שעברה, במהלך העונה הרביעית שלה. אסתפק בלומר שמהסדרה הכי כיפית בטלוויזיה היא הפכה למטומטמת עד דמעות. את צמד הפרקים האחרונים שלה, ששודרו אמש בארה"ב, לא ראיתי ואני לא יודע אם אפשר לראות כך במנותק (בדומה למה שעשיתי עם סדרה אחרת שזקנתה ביישה את נעוריה – "מופע שנות ה-70"), אבל קראתי כמה דברים על הסיום ביממה האחרונה ונזכרתי עד כמה הסדרה הזו הייתה קרובה ללבי עד לפני שנתיים. היא הצחיקה אותי בטירוף, היא ריגשה אותי לפרקים, היא סחפה אותי תדיר. היא גרמה לי לחשוש לביטולה אחרי כל עונה ועונה (עד הרביעית, אחריה כבר לא שינה לי).

ג'וש שוורץ, היוצר יחד עם כריס פדאק, מסכם באופן יפה ומלבב את חמש השנים האחרונות. "מה שמנע מ'צ'אק' להפוך ללהיט גדול היה הדבר שהפך את אלה שאהבו אותה לכל כך אדוקים: מאש-אפ בין ז'אנרים – מריגול ומד"ב לקומדיה רומנטית – עם לב שמוקדש לדמויות שלה ונשמה רוויה בתרבות הגיקים של סרטי הקיץ מהאייטיז. טוב, האייטיז נקודה.

המשך…

תגיות:

עדכונים: רייטינג לא עוד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

עדכון: זה נשמע מסקרן – NBC הזמינה פיילוט שמהווה שיתוף פעולה בין אריק קריפקי וג'יי ג'יי אברמס, איש "על טבעי" ואיש "אבודים". כתמיד אצל אברמס העלילה נשמרת בסוד, אבל הפרויקט, ששמו "Revolution", מוגדר כמותחן הרפתקאות אפי. כבר מושפעים מ"טרה נובה"?

TV

מגזין 'רייטינג' הוציא את הגיליון האחרון שלו ביום שישי האחרון, באותה גרסה דלה ועלונית שנאלץ להסתפק בה בשנה וחצי האחרונות. כאחד שהיה שם מההתחלה כקורא אני לא מצטער על הסגירה הזו, אולי כי מבחינתי – כמו גם מבחינת ירון טן ברינק, העורך הראשי הקודם – המגזין מת כבר אז כאשר דיללו אותו כך. יובל נתן, המייסד והעורך הראשי הראשון, כתב השבוע על המגזין ועל סגירתו, בעכבר העיר נפרדים ממנו בכתבה שחוזרת אל הכותבים והעורכים מפעם, יאיר רוה בבלוגו משחזר את האופן שבו הפך למבקר הקולנוע הראשון של העיתון, ובמגזין המתחרה 'פנאי פלוס' כתב בגיליון האחרון יוני בינרט, שבעבר כתב ב'רייטינג', הספד אישי על העיתון שבו צמח (אין לינק, לא שאני מצאתי). דווקא את הגיליון האחרון של 'רייטינג' עצמו לא יצא לי לראות, למרות שהייתי רוצה. היה שם משהו מעניין?

TV

שתיים מהקומדיות החביבות עלי בשנים האחרונות הן "מעודדים צמודים" ו"באה בקלות" (עם אמה סטון), שאת שתיהן ביים וויל גלאק. הוא צמח בטלוויזיה ויצר את הסדרה "החיים בלופ", שאת הפרק הראשון שלה אהבתי מאוד ואז ההמשך איכזב. קצת כמו הקריירה הקולנועית שלו, כשחושבים על זה – את "ידידים פלוס" שלו הרבה פחות אהבתי, סרט חביב ולא יותר. כעת הוא חוזר לפרויקט טלוויזיוני. כבר יש לו שתיים כאלה לעונה הבאה במסגרת חברת ההפקות שלו (כולל אחת שנכתבה גם על ידי קייסי ווילסון, פני מ-Happy Endings), אבל עכשיו יש לו פרויקט שהוא עצמו כתב וש-ABC הזמינה ממנו פיילוט בחוזה שכולל קנס גבוה אם תחליט לוותר עליו. מדובר בסיטקום שמתהדר בעלילת היי-קונספט, ולמרות שהיא נשמרת בסוד, ידוע שהיא כנראה עוסקת במלאך/ית שמנודה מגן עדן ונדון/ה לגור בניו יורק. רחמנות. מכל מקום, מאחר שאני עדיין מאוד מחבב את גלאק, הפרויקט הזה מסקרן אותי.

המשך…

עדכונים: חיי מלכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

הסטיבנים ספילברג וקינג חוברים לסדרה חדשה עבור רשת הכבלים שואוטיים על פי ספרו של האחרון מ-2009, "מתחת לכיפה השקופה".

ראו גם: על מה עובדות רשתות הפרימיום בארה"ב

הנה תקציר הספר על פי מודן: בצ'סטר מיל, עיירה מנומנמת במיין, חיים אנשים רגילים את חייהם במסלול שנראה נוקשה וקבוע מראש. ואז, בוקר אחד, יורדת על צ´סטר מיל כיפה שקופה של שדה כוח. בעת ירידתה היא חוצה בעלי חיים תמימים לשניים, מכוניות ומטוסים מתנגשים בה ומתפוצצים, עשרות אנשים נהרגים ללא שום אזהרה. דבר אינו יכול להיכנס או לצאת מבעד לכיפה הזו, פרט למעט מאוד אוויר. דייל ברברה, חייל משוחרר ממלחמת עיראק שנקלע לעיר, כבר היה בדרכו אל מחוץ לעיירה כשהכיפה שינתה את תוכניותיו. בימים הבאים הוא מוצא עצמו מתמודד מול ביג ג´ים רני, סוחר מכוניות ופוליטיקאי מקומי, במאבק אימתני על חייהם ונפשותיהם של תושבי העיר הלכודים תחת הכיפה, מבוהלים ומבולבלים.

המשך…

© עידו ישעיהו