Posts Tagged ‘Childrens Hospital’

מתלוצץ עם רופאיו

פורסם ע"י ‏יהונתן צוריה‏
בתאריך 21/03/2015 בקטגוריה ‏כתבות

בפרקים הקודמים של "בית חולים לילדים":

לא, רגע. מהתחלה: "בית חולים לילדים", שחזרה הלילה לעונה שישית, היא הקומדיה הכי מטורפת כרגע בטלוויזיה. הסדרה שאתה לא בטוח מה יקרה בפרק הבא, מי יופיע בו או למה. סדרה שבה לעלילה אין חשיבות (חוץ ממתי שיש), הדמויות מחליפות מאפיינים עיקריים כל שבוע (חוץ ממתי שהן לא), ואין לך מושג אפילו אילו דמויות יחליטו להופיע הפעם על המסך ואילו לא. תזמורת מטורפת של שחקנים וכותבים עם מעט מאוד מבנים שחוזרים עליהם, ובעיקר אחת מסדרות הקומדיה הכי טובות שיש כרגע. אז לרגל עונתה השישית שבאה אלינו היום – סקירה קצרה.

Childrens Hospital 03

"הייתי נותן לך נשיקת פרידה אבל אני לא רוצה לחטוף סרטן המוח".

"בית חולים לילדים" התחילה כפארודיה על "האנטומיה של גריי" שצולמה בבית החולים של "סקראבס". בעונתה הראשונה והקצרצרה (שעה וסיימתם), אנחנו מתוודעים לכמה דמויות עיקריות מאפיינים ממשיים. הגיבורה הראשית בהתחלה הייתה ד"ר קאט בלאק ועיסוקה העיקרי היה להיפרד מהדוקטור היהודי, גלן ריצ'י. בעקבות החלטה זאת, חברתה הטובה ד"ר לולה ספרט מחליטה גם היא להיפרד מהחבר שלה, ד"ר אוון מאסטרו. בנוסף לכל התסבוכות הרומנטית, יש את ד"ר בלייק דאונס, הליצן הרפואי שמאמין בכוחו המרפא של הצחוק ואת הצ'יף הקשוחה עם ההליכון.

הפסקה הזאת גורמת להישמע כאילו יש עלילה ל"בית חולים לילדים", אבל אחרי שהעונה הראשונה נגמרת, הסדרה החליטה שעלילה עקבית זה ללוזרים. ושדמויות עקביות זה ללוזרים. ומבנה פרקים. בכלליות, הסדרה החליטה שכל דבר שהוא לא מה שבא לה לעשות ברגע זה ממש הוא די ללוזרים. דמויות באות והולכות בלי סדר הגיוני. רצף הזמן של הסדרה משתבש, האפיון דמויות של אותן דמויות משתנה: מאיזה שהוא שלב נהיה מאוד ברור שפרט למה שמצחיק, אין לכותבים של הסדרה בעיה לעשות כל מה שבא להן. פרקי מטא על הסדרה "בית חולים לילדים" בתוך הסדרה, שבה כל השחקנים מגלמים שחקנים שמגלמים את הדמויות שהם מגלמים? הם נהיו מסורת עונתית, ובכל זאת הצליחו להתפתח ולהיות לא צפויים ומהנים כל פרק מחדש.

Childrens Hospital 04או כן, השחקנים. "בית חולים לילדים" מורכב ברובו מאנשים שאתם אולי מזהים בהופעות אורח בקומדיות אם אתם חדי עין (השם הכי גדול הוא כנראה מאלין אקרמן), אבל הקאסט הזה הוא כנראה הקאסט הקומי הטוב ביותר שעובד בטלוויזיה כרגע. יש לעניין שתי רמות: האחת היא העבודה של כל שחקן עם החומר שניתן לו – והשחקנים כאן קורעים אותו לגזרים. כל שורה, מחווה, רעיון נוחת בצורה המדויקת והקורעת מצחוק ביותר ובעיקר המגוונת ביותר. בקומדיות נשים נוטות לקבל תפקידים מוגבלים: או שיש להם את הדרך של צעקנית וולגארית, או שאת שלומיאלית או שאת קול ההיגיון. לא כך ב"בית חולים לילדים". הקאסט הנשי מקבל אפשרויות לבצע כל דמות קומית אפשרית בכל אפשרות בצורה מרעננת שאין מקבילה לה במסך. זה מעבר ללהיות וולגאריות ולקלל – הנשים כאן מביאות איתן יכולות קומיות לעשות כמעט הכל והסדרה מוציאה מהן את הכל. אני מתעכב על הנשים כי זה הדבר המרענן ביותר, אבל גם כל הגברים משווים להן באותה רמה. זה מגיע למצב שקשה להחליט מי השחקן הטוב ביותר בקאסט המטורף הזה כי פשוט כולם כל כך טובים.

"מכירה את הבדיחה הישנה הזו שבה המטופל אומר, 'האם אי פעם אוכל לנגן שוב בכינור', והרופא אומר 'כן', והמטופל אומר 'מעולה, כי אף פעם לא ניגנתי בעבר'? אז הלב של הבן שלך כושל".

הרמה השנייה שבה הקאסט הזה הוא הטוב ביותר, היא הכימיה בין השחקנים. במשך חמש העונות עד כה, אחד הדברים ששמרו על רעננות הוא אפשרויות הצימוד הבלתי נגמרות של השחקנים. זוגות מאוהבים, מחזרים, שונאים, חברים-הכי-טובים, קנאים ועוד ועוד. כל פרק מצמד זוג שחקנים או יותר במתח חדש, והכימיה האדירה בין השחקנים תמיד גורמת לזה לעבוד בצורה הטובה ביותר. ברוב הקומדיות מתבייתים על הצמד עם הכימיה הטובה ביותר וסוגרים עליו, עם איזה פרק ספיישל שמאחד דמויות לא צפויות. לא בסדרה הזאת.

הסדרה משכה קאלט מסוים, שאיתו בא גם הופעות אורח של שחקנים מפורסמים. ג'ון האם מגיח מדי פעם בתור ארתור לילדים, שעל שמו נקרא המקום. קיגן מייקל קי וג'ורדן פיל (תראו "קי ופיל") מקבלים דמויות קבועות משלהם, וזה בלי לדבר על ניק אופרמן (אשתו, מייגן מולאלי, משחקת את הצ'יף), שדמותו מקבלת מדי פעם עלילות ראשיות ומוצדקות לחלוטין. אפילו ווירד אל בא לבקר בצורה הכי מטא האפשרית. וזה בלי להזכיר את מייקל סרה. מייקל סרה הוא מעבר לכוכב אורח בסדרה, כי הוא מופיע בה כמעט בכל פרק. בהודעות טיפשיות שנשמעות במערכת הכריזה במהלך הפרק וגם בסיום הכתוביות.

השיגעון הוא התכונה החזקה ביותר אך גם זאת שאולי מרחיקה את מרבית הצופים. קשה להיקשר לדמויות שיכולות להפוך את עורן פרק אחר פרק, להיות במערכות יחסים ארוכות טווח עם דמות אחת בפרק אחד ואז להיות רווקים נצחיים בפרק שונה. מתישהו הם החליטו שבית החולים שלהם ממוקם בברזיל. יש עונות שלמות שאנשים מדברים על "טומייטו"-"טומאטו". מצד אחד, זה יכול להיות מתסכל אבל זה גם נורא משחרר בחינת סדר הצפייה: רצוי לצפות בסדרה מההתחלה בשביל להעריך את עלייתו של הטירוף, אבל בהחלט אפשר גם להתחיל בפרק העשירי של העונה הרביעית (אולי הפרק הטוב ביותר של הסדרה) וליהנות בצורה מטורפת. כל פרק מקבץ סביבו את הקאסט הקומי הטוב ביותר שעובד בטלוויזיה כרגע ונותן להם להתפרע לחלוטין. וזה קורע מצחוק.

ואם עוד לא השתכנעתם – זה כנראה בגלל ביג פארמה.

תגיות:

קומיק-קון 2013

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

הקומיק-קון השנתי בסן דייגו הסתיים אמש והותיר אחריו המון חדשות ודברים מעניינים. Entertainment Weekly סיפק כמה תמונות נהדרות של הכוכבים שבאו בשערי המקום, אלה כמה מהן.

הנה משהו שקרה באחד הפאנלים, למשל. הם אומרים שזה באמת ג'וס ווידון, לי הוא לא נשמע כך, אבל יודעי דבר אומרים שזה בהחלט הוא.

המשך…

עדכוני סופ"ש: עדיין משחקים בכס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

שבת שלום

משחקי הכס עדיין כאן גם כשהיא לא משודרת, טריילרים לילדי האנרכיה ו-Childrens Hospital, מיאו מן, דונלד גלובר, המשגיחים, פרנקוויני ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

מאחר שאני חולה ואין לי כוח לפרט, הנה המלצות הסופ"ש בקצרה: בערוץ ההיסטוריה ישודר היום ב-18:00 הסרט "סטאר טרק: סודות היקום", שבוחן אילו מהחפיצים של סדרת המקור אכן התממשו בעולם האמיתי. הסרט "פרנקוויני" של טים ברטון ישודר בבכורה היום ב-17:30 בחם כיף ובשבת ב-17:00 בכן 5. "דרושה חברה לסוף העולם" עם סטיב קארל ישודר בבכורה הערב בכן 1 ב-21:30 ובשבת בזהב חם ב-22:00. "איירון מן 2" ישודר לראשונה בכן הערב ב-22:00 בכן 2. בשבת ב-22:00 בכן 4 ישודר הסרט הישראלי עטור השבחים "המשגיחים".

המשך…

תהיו יצירתיים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות
http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/27bc37a7.jpg?t=1347781405

מרתה פלימפטון ווינרית

הלילה נערך בארה"ב טקס פרסי האמי הקריאייטיבי, שם יפה לקטגוריות הטכניות שאוחזות בפחות סקס אפיל, בכללן השחקנים האורחים.

הנה כמה זכיות מעניינות: ג'רמי דיוויס המעצבן זכה על תפקידו ב"צדק פרטי", מביס חברים כמייקל ג'יי פוקס על "האישה הטובה" ובן פלדמן, מייקל גינזברג ב"מד מן". בחזית הנשית זכתה מרתה פילמפטון על "האישה הטובה" (נו, אם אין לה סיכוי ב"לגדל את תקווה" אז לפחות כאן). בקומדיה זכו קת'י בייטס על שתיעלה את צ'ארלי הארפר אל גופה ב"שני גברים וחצי", ללא ספק חוויה הדורשת תשורה, וג'ימי פאלון זכה על הנחיית SNL השנה (בהחלט תוכנית מעולה).

בקטגוריית האנימציה נרשמה הפתעה של ממש: "הפינגווינים של מדגסקר", סדרה של ניקולודיאון, ניצחה את מתחרותיה, בכללן "פיוצ'רמה" ו"סאות' פארק". זוהי הסדרה הראשונה של ניקולודיאון שזוכה באמי, מה שאומר שהפינגווינים עשו את מה ש"ספונג'בוב" לא עשה. ואפרופו ילדים – Childrens Hospital זכתה בקטגוריה שלה, הפרס עם השם הכי מעפן בטקס, קרוב לוודאי: Outstanding Special Class: Short-format Live-Action Entertainment Programs. בפרס הריאליטי זכתה Undercover Boss לראשונה בחייה. בפרס הליהוק לדרמה זכתה "הומלנד", ובקומדיה זכתה "בנות", מה שמרמז טובות עבור שתיהן בפרסי האמי המרכזיים בשבוע הבא. בפרס הכתיבה לתוכנית וראייטי זכתה "הדיילי שואו", אחרי רצף של נצחונות מוצדקים ביותר ל"דו"ח קולבר" בשנים הקודמות.

את רוב הפרקים הפרסים גרפה HBO עם 17 הגיעו שנחתו בחיקה, ביניהם ששה על "משחקי הכס" בקטגוריות של מיקס סאונד, תלבושות ומעין אלה. גם "אימפריית הטיילת" לקחה כמה פרסים טובים, בעיקר על צילום ועיצוב, בצדק גמור, וסרטו של מרטין סקורסזי ל-HBO על ג'ורג' הריסון זיכה אותו בפרס על הבימוי ועל הסרט עצמו.

הנה כל הזוכים.

© עידו ישעיהו