Posts Tagged ‘AKA Jessica Jones’

קומיקס + טלוויזיה – מעקב אוקטובר 2011

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 01/10/2011 בקטגוריה ‏כתבות

בתחילת חודש יולי פרסמתי רשומה שעסקה בפרויקטים טלוויזיוניים עתידיים מבוססי קומיקס. מאז השתנו לא מעט דברים, נוספו עיבודים חדשים (רובם עדיין בשלבי טרום-הפקה מוקדמים) ובזמנו אף נשכחו ממני סדרה אחת או שתיים. לכן נראה שהגיע הזמן לעדכן.

תחילה, מה חדש עם הפרויקטים שהזכרתי בפוסט הקודם:

AKA Jessica Jones: נשיא ABC פול לי צוטט כמי שאמר שיתכן והסדרה תהיה מוכנה עבור עונת הפיילוטים הבאה. אושר שלוק קייג' וקרול דנברס (מיס מארוול) יופיעו בסדרה בקביעות, האחרונה לאו דווקא כגיבורת על אבל כמו במקור תכהן על תקן חברתה הטובה ביותר של ג'סיקה.

Incredible Hulk: כמו העלמה ג'ונס, גם הדביל המגודל ימתין לעונת הפיילוטים הבאה. המפיק גיירמו דל טורו אישר שהסדרה לא תהיה קשורה בשום אופן לסרט 'האוונג'רס' של ג'וס ווידון (שם האלק יגולם ע"י מארק רופאלו) וליקום סרטי מארוול בכלל.

Powers: ההפקה פרסמה תמונה ראשונה של ג'ייסון פטריק בתפקיד הבלש המומחה לפשעי כוחות על כריסטיאן ווקר. אני עדיין משוכנע כמו רבים אחרים שקייל צ'אנדלר ראוי לתפקיד יותר ממנו. מבחינת החדשות המעט רעות, המפיק הראשי צ'יק איגלי אמר שהסדרה – אם בכלל – תעלה לשידור רק בקיץ 2012.

המתים המהלכים: אז מה היה לנו בקיץ האחרון? המפיק הראשי פרנק דראבונט התפטר\פוטר מהסדרה ימים ספורים אחרי שהציג אותה בהתלהבות בקומיקון, ע"פ השמועות כתוצאה ממאבקיו מול AMC על רקע קיצוצים שנכפו על כלל סדרות הרשת. את דראבונט החליף גלן מזארה, יוצא 'המגן' ו'הות'ורן'. AMC אף החליטה לפצל את העונה לשתיים, כשחציה השני יעלה בפברואר. אם המרצ'נדייז ואכילת המוחות לא מספיקה לכם, AMC תפיק תכנית אולפן בת חצי שעה שתשודר לאחר כל פרק ותעסוק אך ורק בזומבים הלא כל כך חביבים והשורדים הכלל לא חביבים. פרק הבכורה הכפול של העונה השנייה יוקרן ב-16 באוקטובר. המשך…

עונת 2011-12: מעמודי הקומיקס אל המסך הקטן

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 08/07/2011 בקטגוריה ‏כתבות

לאחרונה, תודות לרווחים מאכזבים יחסית של סרטי קיץ מבוססי קומיקס (גם אם מדובר בז'אנר המייצג בלבד, גיבורי על) הועלו חששות שהרומן של הוליווד עם דפי העלילונים עומד להסתיים, זאת לפני שנולאן ובאטמן שלו חזרו לסיבוב שלישי ואחרון והאוונג'רס של מארוול ניסו להשתלט על המסך הגדול בפיקודו של ג'וס ווידון. יחד עם הצלחה בתחום סדרות האנימציה, בעיקר של DC\וורנר ברוס, בנוסף להשתלטות על נישת שוברי קופות הקיץ, מעניין שדווקא סדרות ה"לייב אקשן" (מישהו מכיר תרגום ראוי בעברית?) סובלות מחסך בדמויות קומיקס\גיבורי על. חוץ מ'סמולוויל', כמובן, אם לא פרשתם ממנה אחרי חמש עונות כמוני.

זה לא שלא היו ניסיונות להביא דמויות קומיקס למסך הקטן, כמו פלאש ו-וויצ'בלייד בשנות ה-90, או Birds of Prey בתחילת העשור הקודם. אבל למרבה הצער, 'סמולוויל' היא היחידה ששרדה לאורך זמן והשאירה חותם כלשהו. מעניין לגלות שדווקא סדרות גיבורי על ללא רקע קומיקסי הן אלו ששלטו בז'אנר בשנים האחרונות: 'גיבורים' בעלת העונה הראשונה המוצלחת ושלוש נוספות גרועות, שבסיומן נמוגה בשקט מטריד; 'הגלימה' חסרת הזהות והאופי; 'הבלתי רגילים' שחיקתה ללא הצלחה את 'ארבעת המופלאים' ו'משפחת סופר על', פגמה באמינותו של מייקל צ'יקליס והתחילה להראות שיפור רגע לפני שנפחה את נשמתה.

אולי כדי לתקן את הרושם המחריד של השנים האחרונות, רשתות טלוויזיה ומפיקים החלו לחזור למקורות, פשוטו כמשמעו. הידיעות והשמועות על פרויקטים מבוססי קומיקס החלו לצוץ בחודשים האחרונים. בין אם הם יצאו לפועל או לא, כדאי להכיר את דמויות הקומיקס שיתכן ויפציעו באתרי ההורדות במהלך עונת הטלוויזיה הקרובה, או זו שאחריה.

המשך…

© עידו ישעיהו