Posts Tagged ‘24’

יאללה, עוד יום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/05/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

24 Live Another Day

בימים האחרונים, לפני הצפייה בפרקי פתיחת המיני סדרה החדשה של "24", ראיתי ריקאפ חביב של כל הסדרה והוא לא תרם כהוא זה לרענון זכרוני. מתוכו בלטה מבחינתי סצינה מהפרק האחרון שבה הנשיאה מדברת בטלפון עם ג'ק באוור ואומרת לו לרדת למחתרת כי אחרת הרוסים יתפסו אותו, אבל לא זכרתי מה הסיפור (ועדיין אינני זוכר). במהלך הצפייה בצמד פרקי פתיחת המיני סדרה החדשה היו מספר אזכורים למה שנעשה בעבר, לאודרי שאיבדה את שפיותה בעטיו ועוד דברים כאלה – שוב, את כולם לא זכרתי. בראש שלי "24" ממותגת פחות על פי ההתרחשויות בה – שבעונותיה המאוחרות נדמו כמו תבנית ששוב ושוב חוזרת על עצמה – ויותר על פי חוזק עונותיה: בין הראשונה לחמישית הייתה עלייה מתמדת. אחרי השיא של העונה החמישית הגיעה הירידה הדרסטית והעונה השישית הייתה מחורבנת בטירוף. עונות 7 ו-8 שאחריה היו טובות ממנה, אבל עדיין לא טובות.

אחרי הצפייה בצמד הפרקים החדשים, ניגשתי לקרוא את מה שכתבתי על הפינאלה ב-27 במאי 2010. זה מה שכתבתי, כשעוד היו שמועות על סרט בעקבות הסדרה.

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל אני שמח על כך שיהיה סרט של "24" (בהנחה שדבר לא ישתבש בדרך). איזו מין דרך זו להיפרד מהדמות שלך, רבאק? האיש איבד את אשתו, איבד את בתו למשך שנים, איבד חברים, איבד את שפיותה של זוגתו, איבד את חברתו, נכלא בכלא הסיני, נאלץ לברוח מארה"ב למקסיקו, ניצוד על ידי כל רשות פדראלית או מקומית הידועות לאדם, מת, נדקר, נורה, נחבט – המעט, המינימום שהייתי רוצה לראות בסוף הסדרה זה שהוא יפרוש אל חיק משפחתו, עם בתו ונכדתו המתוקה. קצת נחת. האם זה יותר מדי לאחל לבנאדם?

דומה שכן. נראה שהמפיקים פשוט נהנים להתעלל בג'ק באוור. עכשיו הוא שוב נאלץ לברוח מארה"ב, והפעם לא הסינים דולקים אחריו כי אם הרוסים. חייו הם תבנית חוזרת של ימים מזעזעים שמשפיעים על שארית חייו. אני יודע, ההכרזה על כך שזו העונה האחרונה הגיעה בשלב מאוד מאוחר של ההפקה, אבל רבאק, אם הצלחתם לכתוב את חילופי דברי הסיום האלה בין ג'ק לקלואי, אני בטוח שאפשר היה לעשות שם סוויץ' אל משהו אחר, משהו עם תוחלת לדמות החבוטה ביותר בתולדות הטלוויזיה. למרות עוד עונה גרועה מצאתי את עצמי צופה ברגעים האחרונים של הסדרה ומרחם עליו, עומד לפני גלות נוספת, כשכל מה שרצה בתחילת היום זה לטוס אל משפחתו. קצת מגעיל אותי הסוף הזה, באמת. נטול כל חמלה, שהיא הדבר הכי מתבקש לסיום סיפורו של הסוכן העז. לכן אני מברך על המשך לסיפור שלו. זו לא הדרך שבה אני רוצה להיפרד ממנו.

זה ממש מצחיק, כי לא זאת בלבד שלא זכרתי אפילו קצת את מה שקרה בסופה של "24", אלא גם כנראה הדחקתי את תחושותיי העזות. אני קורא את הטקסט כאילו מישהו אחר כתב אותו. כלומר כן, אני לגמרי יכול להבין את התחושות של עצמי הצעיר (הוי, עצמי הצעיר) לנוכח מה שמתואר שם, אבל שום דבר מזה לא נשאר בדעתי, ולא כל שכן ליווה אותי בזמן הצפייה בפרקים החדשים. גיליתי מחדש שג'ק באוור הוא גולה בעל כרחו ושנגזר עליו להיות מרוחק במשפחתו, אבל יחסי כלפי פריט המידע הזה היה הרבה פחות נרגש. כי בניגוד לדבריי בסיום הסדרה, מסתבר בדיעבד שלא באמת היה איכפת לי אם לא תקבל יותר המשך לעולם.

24 Live Another Day Yivonne

ובכל זאת, כאשר הגיעה הידיעה על המיני סדרה תיארתי לעצמי שאתייצב גם אליה. הקדשתי לג'ק שמונה שנים – לא אבוא להגיד שלום? וזה היה כמו פעם. לא כמו פעם של סוף הסדרה, לא כמו פעם של שיא הסדרה. פשוט כמו פעם. לא מאוד הגיוני, חפוז מדי, ואלוהים יודע שלא התגעגעתי אל מאבקי הכוח בסוכנויות הביון האמריקניות (איבון סטרחובסקי, אני תמיד בעדך! טוב לראות אותה בעוד תפקיד אקשן פוסט-"צ'אק"). בכל זאת הפרקים היו מבדרים, סוחפים ומנוקדים ברגעים מפתיעים. מאז ומתמיד היוו אלה את מעלתה הגדולה של "24" עד ששחקה אותם בעונות המאוחרות, ואפילו אז תמיד היה לה קלף מגניב בשרוול.

מכאן והלאה ספוילר לשני הפרקים הראשונים: המשך…

תגיות:

עדכוני חג האביב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 20/04/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Simpsons Letterman

חידושי אמריקאים, משחקי הכס, פילדפיה ובייטס, חדר המאכלות, קורס מד מן, סוף אלטרנטיבי לאיך פגשתי את אמא ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

חם רכשה את "אורפן בלאק" (והיא קוראת לה "יתומה שחורה" ומשדרת אותה בימים א'-ה' באזור חם), וגם את "המלכה הלבנה" ו-Peaky Blinders, שתיקרא "כנופיית ברמינגהם".

TV

חידושים וביטולים: איזו הפתעה, "משחקי הכס" חודשה לשתי עונות נוספות (יומיים אחרי שפרק בכורת העונה הרביעית היה המשדר הכי נצפה ב-HBO מאז הפינאלה של "הסופרנוס") | גם BBC מחדשת לשתי עונות נוספות, במקרה שלה את "במילוי תפקידם", וגם את The Wrong Mans, אבל לעונה אחת בינתיים | FX מחדשת את "פילדלפיה זורחת" לשתי עונות נוספות | A&E חידשה את "בייטס מוטל" לעונה שלישית | "ברוך הבא לשבדיה" של האחים פוהלר חודשה לעונה שנייה | "האמריקנים" חודשה לעונה שלישית.

TV

תודה לגיתית, שכותבת: תרגיל שיווקי נחמד, לשדר ל"איך פגשתי את אמא" סוף שכולם ישנאו ואז לשים את ה"סוף הטוב" במארז DVD.

TV

תודה לתומר: מד מן – המשחק.

TV

תודה לתומר, שכותב: רשת הכבלים WGN מפתחת עיבוד לסדרת הקומיקס Scalped, על צעיר שחוזר לשמורת האינדיאנים הענייה ורוויית הפשע אותה עזב בנעוריו. יפיק ויכתוב דאג ג'אנג ("אהבה גדולה", "באנשי").

TV

תודה לשי גרינברג, שכותב: הפרק האחרון של After Hours מאיר סטריאוטיפ מאוד ספציפי ב"מד מן" לקראת הסוף. כרגיל, ספויילרים לכמות בלתי סבירה של סרטים ישנים בדרך.

TV

תודה לארז: מדריך כוכבי הניינטיז שמשתתפים ב"מד מן". אפילו לא קלטתי שזו הייתה אמא של אנג'לה צ'ייס.

TV

תודה לחן, שכותבת: יש קורס במכללת וויטמן בוושינגטון שכולו מבוסס על 'מד מן'. המרצה כותבת פה על מטרת הקורס, השיעורים, איך הסילבוס מנוהל (אפילו יש לינק אליו!) ועם מה הסטודנטים יוצאים בסופו של הסמסטר. אני בעיקר הזלתי ריר תוך כדי קריאה, ויש פה רק תמונה אחת של דון, האקדמיה יפה ל'מד מן' ו'מד מן' יפה לאקדמיה.

TV

סבב וידאו: ג'וש צ'ארלס, שעבד עם ארון סורקין באחד מתפקידיו הזכורים, חוזר עכשיו בפארודיה קורעת עליו אצל איימי שומר | אני לא בטוח אם זה קאוץ'-גג סימפסוני שכבר שודר בעבר ורק הועלה עכשיו לכבוד הודעת הפרישה של לטרמן, אבל הנה זה | ג'ון האם התארח אצל קרייג פרגוסון לראיון מצוין כתמיד, כולל התייחסות לווידאו הנושן ההוא מתוכנית ההיכרויות. קיפצו ל-18:31 | גרסת היאכט-רוק לפתיח של "פיירפליי" גורמת לי להרגיש מחולל | טריילר חדש וארוך למיני סדרה של "24". וואלה, עושה קצת חשק | תודה לשי גרינברג, שכותב: ראיתי רק פרק אחד של "בלש אמיתי", אבל זה הספיק כדי להיות משועשע מדברים כאלה | ג'ימי פאלון וכל הצוות שלו חוגגים שלושה מיליון מנויים ליוטיוב שלהם, והם עושים זאת באופן כיפי במיוחד | טריילר ראשון לעונה השנייה של "כתום זה השחור החדש" | פספוסי העונה השלישית של "סקנדל", במסגרת הספיישל עבורה אצל קימל אתמול | טקס פרסי הקולנוע של MTV בהנחיית קונאן אובראיין בשבוע שעבר נפתח עם הקטע המאוד חמוד הזה.

עוד אמי מוצדק לבראיין קרנסטון.

עדכוני שבוע אמיתי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/03/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Brooklyn Nine-Nine 01עוד ברוקלין, מינדי ובחורה חדשה, פרויקט חדש לדיוויד סיימון, הומר נדחק מהסלפי, סבסטיאן שומה מצייר אותו ואת יתר המשפחה, משחקי הכס בשידור חי ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

סחתיין מטורף: 'כן' תשדר את "משחקי הכס" במקביל לארה"ב, אבל ממש במקביל, ועם תרגום.

TV

חידושים ועדכונים: הידד, רשת פוקס מזמינה עונה נוספת מכל אחת מאלה: "ברוקלין תשע-תשע", "בחורה חדשה", "מינדי" (מה שממש לא היה בטוח) ו-The Following | "ארצ'ר" מחודשת לשתי עונות נוספות ב-FX | Ground Floor, סיטקומו של ביל לורנס ב-TBS, מקבל עונה שנייה.

TV

הפרויקט הבא של דיוויד סיימון: מיני סדרה ל-HBO על מרטין לות'ר קינג, בהפקת אופרה ווינפרי.

TV

תודה לתומר, שכותב: לוהקו התפקידים ב"גות'האם" של ברוס "עדיין לא באטמן" וויין וסלינה "עדיין לא קאטוומן וכנראה צעירה מכדי להיות זונה" קייל.

TV

תודה לסטיבי: ב-AV Club גורסים ש"חוק וסדר: מדור מיוחד" היא דרמת הפשע שהכי השתפרה בטלוויזיה.

TV

תודה לתומר: ב-TMZ טוענים ש-NBC מאיימת על סוכנים של כוכבים שלא יתארחו אצל מנחי טוק שואו אחרים, כולל בתוכניות בוקר, אלא רק אצל ג'ימי פאלון.

TV

מסתבר שזה קרה במהלך האוסקר.

Selfie Oscar 2014 Simpsons

TV

אני לא יודע מה הולך פה, אבל כולם כה חמודים. במסיבת הפוסט-אוסקר של וראייטי, איימי פוהלר מונפת באוויר ומסביבה פול ראד, ביל מוריי, ביל היידר, אדם סקוט, ניק עופרמן, אנדי סמברג ומייגן מולאלי.

TV

סבב וידאו: עדינה מנזל חוברת אל ג'ימי פאלון והרוטס בביצוע מאוד אנפלאגד ל-"Let It Go" | טינה פיי התארחה אצל ג'ימי פאלון והחליפה עמו שפתיים. זה מצחיק כשם שזה קריפי | סום וקסום ועלוב ונפלא, "רחוב סומסום" עושים "עלובי החיים" | פרומו חדש ומצחיק לתוכנית החדשה של ג'ון אוליבר ב-HBO. פעם בשבוע, אל תתבלבלו בטעות | סטיבן קולבר התארח אצל רעו ג'ימי פאלון לשיחה משעשעת ולמשחק סוער של "אמת או אמת" | תודה לאלון זרביב, שחולק טריילר ל"פארגו" של FX וכותב: אני עדיין לא בטוח למה צריך בכלל עיבוד לסרט הענק הזה, אבל זה נראה מסקרן (תודה גם לחן שחלקה את זה, וכתבה: במקום שפם, מרטין פרימן גידל לעצמו פלסטר על האף, והוא נראה מאוד מודאג לגבי הכביסה שלו. ובינתיים בילי בוב ת'ורנטון נהנה ממנת סטייק נכבדת) | טריילר חדש ומרהיב ל"משחקי הכס" | אחרי הטיזר ששודר במהלך הסופרבול, עכשיו מגיע פרומו אמיתי למיני סדרה של "24".

TV

האנימטור הצרפתי סילביאן שומה ("שלישיית בלוויל", "הקוסם") תרם בדיחת ספה יפהפיה ומטרידה ל"הסימפסונס".

TV

קונאן מבקר את המשחק "WWE 2K14" וזה מצחיק כפי שניתן לצפות.

המשך…

© עידו ישעיהו