Posts Tagged ‘פרסים’

המועמדויות לאמי 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/07/2014 בקטגוריה ‏חדשות
True Detective - 01x03 - The Locked Room

הזמן הוא מעגל שטוח

פורסם לראשונה בוואלה

במובנים רבים היה ברור שזה הולך לקרות כבר לפני ארבעה חודשים, כאשר בחודש מרץ השנה הכריזה HBO ש"בלש אמיתי" נשלחת אל הקטגוריה של סדרת הדרמה ולא המיני-סדרה. "בלש אמיתי" תוכננה מראש כסדרת אנתולוגיה שבה כל עונה מספקת סיפור אחד העומד בפני עצמו והדמויות מתחלפות, בדומה למשל ל"אימה אמריקאית" שאכן מועמדת תדיר בקטגוריית המיני-סדרה. אבל HBO החליטה שזה לא בשבילה. למה לבזבז סדרה עם פרופיל כה גבוה, ביקורות משבחות, ובעיקר כוכבים כמו וודי הרלסון וזוכה האוסקר הטרי מתיו מקונהי? על כן כאשר הוכרזו המועמדויות היום ב-5:30 בבוקר בארה"ב (15:30 אצלנו), לא הייתה הפתעה גדולה לראות את "בלש אמיתי" ניצבת לה בגאון בקרב שאר המתמודדות על פרס הדרמה הטובה ביותר.

HBO לא זכתה ב'אמי' לסדרת הדרמה מאז ש"הסופרנוס" גרפה ב-2007 את הפרס על עונתה האחרונה, לא עניין של מה בכך עבור רשת כבלים פרימיום המתבססת אך ורק על באזז שיביא לה מנויים. תחת זאת נאלצה HBO לראות במשך ארבע שנים רצופות את "מד מן" אוספת לחיקה את הפסל, הפסד צורם במיוחד לנוכח העובדה שהדרמה התקופתית היוקרתית הוצעה קודם כל לה, נענתה בשלילה ורק אחרי כן נדדה למחוזות זרים עד שנחתה ברשת AMC הנידחת. בשבע השנים החולפות ניסתה HBO את מזלה בפרסי ה'אמי' עם מועמדויות בדרמה ל"אהבה גדולה", "דם אמיתי", "אימפריית הטיילת" ו"משחקי הכס", אבל ללא הועיל. מסביב אמנם זכתה רשת הכבלים בהמוני מועמדויות וזכיות, רוב הזמן מובילה במספרים על פני שאר המתמודדים, וגם הפעם עם 99 מועמדויות, יותר מכפול משתי הרשתות העוקבות, CBS עם 47 ו-NBC עם 46. אבל בשנים קודמות הזכיות הלכו לחזיתות האחרות והפחות יוקרתיות. HBO משתוקקת לפרס הדרמה, ולכן ניתן להבין מדוע "בלש אמיתי" מצטרפת לזירה צפופה ממילא.

הצפיפות הזו היא גם הסיבה שמהקטגוריה נעדרות שתיים מהסדרות המדוברות בעונה החולפת. האחת היא "האישה הטובה", שעד 2012 הייתה מועמדת בקביעות, אבל אפילו הקונצנזוס על העונה החמישית הטובה בתולדותיה לא עזר לה לחזור. לצדה נשארה בחוץ גם "האמריקאים", שהביקורות נפלו מהעונה השנייה שלה שהסתיימה לא מכבר. אפשר להבין את רוב המועמדויות בקטגוריית הדרמה, אבל מדוע הסבוניה החביבה-לכל-היותר "אחוזת דאונטון" תופסת שטח יקר – זה לא ברור. מצד שני, אם יש משהו ש"בלש אמיתי" לימדה אותנו הרי שהזמן הוא מעגל שטוח, כך שאל לנו להיות מופתעים מנוכחותם התמידית התמוהה של סדרות לא ראויות.

The Last Call

האישה הטובה מדי בשביל ה'אמי'

הנוכחות של "בלש אמיתי" בקטגוריית הדרמה משפיעה גם בחזיתות נוספות, בראש ובראשונה כמובן המלחמה על פרס שחקן הדרמה. כבר כמה שנים טובות שזוהי הקטגוריה הקשה ביותר וכוללת אישים כמו בראיין קרנסטון ("שובר שורות"), ג'ון האם ("מד מן"), קווין ספייסי ("בית הקלפים") והזוכה שומט הלסת של 2013, ג'ף דניאלס ("חדר החדשות"). השנה הצטרפו לקרב גם מתיו ריס מ"האמריקאים", שאחראי על כמה וכמה רגעים מופלאים בעונת הטלוויזיה החולפת, ומייקל שין הבריטי שכיכב וריגש ב"הסקס של מאסטרס", אבל שניהם נותרו מחוץ לרשימת המועמדים, כמו גם הסדרות שלהם. שין הוא אולי ההשמטה הבולטת ביותר מבין כל המועמדויות, במיוחד בהתחשב בעובדה ששאר עמיתיו הבולטים ב"מאסטרס" קיבלו מועמדות: ליזי קפלן, בו ברידג'ס ואליסון ג'אני – שני האחרונים בצדק גמור. לעומת שין, ג'וש צ'ארלס מ"האישה הטובה" הגיש את מועמדותו בקטגוריית שחקן המשנה, ואכן הרוויח מועמדות על העונה הדרמטית שהייתה לו בסדרה שלוש שנים אחרי שהיה מועמד לאחרונה.

לא שקטגוריית המיני-סדרה עושה את החיים פשוטים יותר. "פארגו" כובשת את הקטגוריות שלה ובסך הכל גורפת 18 מועמדויות, אחת פחות מהמובילה "משחקי הכס". בין המועמדים גם בילי בוב תורנטון, המועמד לפרס השחקן במיני-סדרה ראש בראש מול עמיתו מרטין פרימן, שמצדו נאבק גם בעמיתו ל"שרלוק", בנדיקט קאמברבאץ', וכן מועמד בעצמו בקטגוריית שחקן המשנה במיני-סדרה על תפקידו שם כווטסון. מ"פארגו" מועמדים גם אליסון טומלין וקולין הנקס, במקרה שלהם בקטגוריות שחקני המשנה.

נטפליקס זה השחור החדש

בשנה שעברה הייתה "בית הקלפים" הסדרה הראשונה אי פעם שמקבלת מועמדות למרות העובדה שהיא אינה משודרת בטלוויזיה אלא באינטרנט. השנה הצטרפה אליה בסערה "כתום זה השחור החדש" עם 12 מועמדויות תמימות על העונה הראשונה שלה (המועמדויות חלות על סדרות ששודרו מיוני 2013 ועד סוף מאי 2014), אבל סביר להניח שהדיבור הרב על העונה השנייה תרם אף הוא להשתחלות שלה בקטגוריית הקומדיה, רבות מהן בקטגוריות המשחק. במקרה של "כתום", אחת מני דרמות קומיות רבות שניתן להציב אותן הן בקטגוריית הדרמה והן בקומדיה, הבחירה של נטפליקס דווקא בקומית התגלתה כנכונה, וכעת הסדרות שלה מככבות גם בקטגוריות הדרמה וגם בקומדיה.

התנהלות דומה לא עזרה במיוחד ל"חסרי בושה", שאחרי שלוש שנים רצופות של ניסיונות לחדור לקטגוריית הדרמה ההומה, השנה (דווקא בעונה הכי דרמטית שלה) שוגרה לקטגוריית הקומדיה אבל כשלה מלחדור אל רשימת המועמדים הסופיים. כנראה שזה כבר לא יקרה לעולם. השינוי הזה בכל זאת מצליח להעניק לוויליאם ה. מייסי את המועמדות הראשונה שלו על תפקידו כאב השיכור של משפחת גאלאגר המופרעת בקטגוריית השחקן הראשי בקומדיה. בכך הוא מצטרף אל עמיתתו ג'ואן קיוזק שמועמדת גם השנה על תפקידה, רק שבמקום כאורחת בסדרת דרמה, הפעם היא בסדרה קומית. כן, ההגדרות בימינו ביזאריות ושרירותיות.

Silicon Valley - 01x08 - Optimal Tip-to-Tip Efficiency

בנות בחוץ, בנים בפנים

השמטות בולטות נוספות: אנחנו כבר רגילים להיעדרם של "מחלקת גנים ונוף" ושחקניה, מלבד איימי פוהלר שמועמדת בקביעות לפרס השחקנית הקומית. כעת נראה שהסדרה החדשה מאותם יוצרים, "ברוקלין תשע תשע", זוכה לאותו מעמד. הזכייה המפתיעה שלה בפרס גלובוס הזהב לא מרשימה את מצביעי האקדמיה, והקטגוריה המשמעותית היחידה שבה "ברוקלין" מבליחה היא כצפוי פרס שחקן המשנה הקומי, שם מתמודד אנדרה ברואר, האיש שמועמד ל'אמי' בערך על כל תפקיד שיעשה (ובצדק). "בנות", לא בדיוק קומדיה אבל בכל זאת הייתה מועמדת שם אחרי שתי העונות הראשונות שלה, כבר איננה הפעם. במקומה נכנסים הבנים של "עמק הסיליקון" החדשה והחמודה.

ישנן עוד כמה התעלמויות שגורות, אבל שווה להזכיר אותן ולו כדי שיקבלו יחס: "צדק פרטי" הנפלאה, אמנם אחרי עונה חמישית פחות טובה אולם עדיין שווה לפחות בשביל המשחק בה, ו"ילדי האנרכיה" המופרעת, שכבר שש עונות זוכה להתעלמות גורפת. שתיהן של רשת FX, כמו גם "האמריקאים" המעולה, אבל השנה יכולה לפחות הרשת להתנחם בכיכובה של "פארגו".

התעלמות בלתי מובנת לחלוטין היא טטיאנה מסלאני, שבמו ידיה הופכת את "אורפן בלאק" לסדרה ששווה לצפות בה, מגלמת כמה וכמה דמויות של שיבוטים שכל אחת מהן שונה מרעותה ומשכנעת לחלוטין. המבקרים מתים עליה, כולם מדברים עליה, אבל למצביעי ה'אמי' זה לא מספיק. הם מבכרים את קרי וושינגטון האיומה מ"סקנדל" או ליזי קפלן מכווצת הגבות והשפתיים מ"הסקס של מאסטרס".

באותה קטגוריה בולטת בחסרונה אליזבת' מוס, שהייתה מועמדת (והפסידה) בקביעות בחמש השנים הקודמות. זה קורה אחרי שבשנה שעברה קיבלה שתי מועמדויות, אחת על "מד מן" ואחת על המיני-סדרה "קצה האגם". גם ורה פרמיגה מ"בייטס מוטל" איננה כאן אחרי שהייתה מועמדת בשנה שעברה. תחת זאת חזרה "האישה הטובה" ג'וליאנה מרגוליס אחרי שנעדרה בשנה שעברה. עוד היעדרויות בולטות: "משפחת סימפסון" לא מועמדת בקטגוריית סדרת האנימציה לראשונה בתולדותיה, ג'יימס ספיידר מ"הרשימה השחורה", "חניבעל" וכל שחקניה, כל דבר שקשור ל"קומיוניטי", וונדי מקלנדון-קאבי האדירה מ"הגולדברגים", רובין וויליאמס מ"המטורפים", מינדי קיילינג והסיטקום שלה, איימי שומר הגאונה והתוכנית שלה בקומדי סנטרל, "Inside Amy Schumer", אם כי לפחות היא וצוותה מועמדים על הכתיבה.

ניתן למצוא דברים נוספים להתנחם בהם בקרב המועמדים. אליסון ג'אני הנפלאה מועמדת פעמיים, גם בקטגוריית שחקנית המשנה בקומדיה על "ממי", וגם כאורחת בדרמה "הסקס של מאסטרס", שם גנבה את ההצגה בתפקיד עדין ונוגע ללב. גם המועמדות הכפולה של מרטין פרימן עושה שמח, קייט מקינון המעולה מ-"SNL" מועמדת אף היא לראשונה, ושותפה לשעבר בתוכנית, פרד ארמיסן, מועמד על "פורטלנדיה" שלו. עוד מועמדות נחמדת: קיצור העונה האחרונה של "טרמיי" לכדי ארבעה פרקים איפשר לה להגיש מועמדות כמיני-סדרה, מקום שבו לדיוויד סיימון היה הרבה יותר קל בעבר – "הסמויה" שלו לא זכתה לאף מועמדות מלבד אחת לכתיבה בעונה האחרונה, ואילו "דור מזוין" המלחמתית הייתה מועמדת לפרסי 'אמי' רבים ואף זכתה בכמה.

וכמובן, נוכחותה של "בלש אמיתי" במועמדויות לא באמת מבטיחה שתזכה. כלומר כן, ברור שמקונהי יגרוף את פרס השחקן, אבל הקרב על הסדרה עצמה ללא ספק יהיה עיקש מול העונה האחרונה של "שובר שורות", שזכתה בשנה שעברה והציגה רצף פרקים אחרונים מדהימים ומושלמים. כך שלמרות השממון הכללי, בכל זאת צפויים כמה קרבות מעניינים ביום חלוקת הפרסים עצמו 25 באוגוסט.

Breaking Bad 05x16 - Felina

רצף פרקים מדהימים

כל המועמדויות המרכזיות ל'אמי' 2014

הקומדיה הטובה ביותר
"המפץ הגדול"
"לואי"
"כתום זה השחור החדש"
"משפחה מודרנית"
"עמק הסיליקון"
"Veep"

הדרמה הטובה ביותר
"שובר שורות"
"אחוזת דאונטון"
"משחקי הכס"
"בית הקלפים"
"מד מן"
"בלש אמיתי"

המיני סדרה הטובה ביותר
"אימה אמריקאית: הכישוף"
"בוני וקלייד"
"פארגו"
"לות'ר"
"טרמיי"
"המלכה הלבנה"

שחקנית ראשית בדרמה
ליזי קפלן, "הסקס של מאסטרס"
קלייר דיינס, "הומלנד"
מישל דוקרי, "אחוזת דאונטון"
ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"
קרי וושינגטון, "סקנדל"
רובין רייט, "בית הקלפים"

שחקן ראשי בדרמה
בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
ג'ף דניאלס, "חדר החדשות"
ג'ון האם, "מד מן"
וודי הרלסון, "בלש אמיתי"
מת'יו מקונהי, "בלש אמיתי"
קווין ספייסי, "בית הקלפים"

שחקנית משנה בדרמה
אנה גאן, "שובר שורות"
מגי סמית', "אחוזת דאונטון"
ג'ואנה פרוגאט, "אחוזת דאונטון"
לינה הידי, "משחקי הכס"
כריסטין ברנסקי, "האישה הטובה"
כריסטינה הנדריקס, "מד מן"

שחקן משנה בדרמה
פיטר דינקלייג', "משחקי הכס"
ג'וש צ'ארלס, "האישה הטובה"
מנדי פטינקין, "הומלנד"
ג'ון ווייט, "ריי דונובן"
ג'ים קרטר, "אחוזת דאונטון"
ארון פול, "שובר שורות"

שחקנית ראשית בקומדיה
לינה דאנהם, "בנות"
אידי פאלקו, "האחות ג'קי"
ג'וליה לואי-דרייפוס, "Veep"
מליסה מקארתי, "מייק ומולי"
איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"
טיילר שילינג, "כתום זה השחור החדש"

שחקן ראשי בקומדיה
לואי סי קיי, "לואי"
דון צ'ידל, "בית השקרים"
ריקי ג'רבייס, "דרק"
מאט לבלנק, "אפיזודס"
וויליאם ה. מייסי, "חסרי בושה"
ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"

שחקנית משנה בקומדיה
מים ביאליק, "המפץ הגדול"
ג'ולי בואן, "משפחה מודרנית"
אליסון ג'אני, "ממי"
קייט מאלגרו, "כתום זה השחור החדש"
קייט מקינון, "סאטרדיי נייט לייב"
אנה קלאמסקי, "Veep"

שחקן משנה בקומדיה
אנדרה ברואר, "ברוקלין תשע תשע"
אדם דרייבר, "בנות"
ג'סי טיילר פרגוסון, "משפחה מודרנית"
טיי בורל, "משפחה מודרנית"
פרד ארמיסן, "פורטלנדיה"
טוני הייל, "Veep"

שחקן במיני-סדרה
מרטין פרימן, "פארגו"
בילי בוב תורנטון, "פארגו"
אידריס אלבה, "לות'ר"
מארק רפאלו, "הלב הרגיל"
בנדיקט קאמברבאץ', "שרלוק"

שחקנית במיני-סדרה
ג'סיקה לאנג, "אימה אמריקאית: הכישוף"
שרה פולסון, "אימה אמריקאית: הכישוף"
הלנה בונהם קרטר, "ברטון וטיילור"
מיני דרייבר, "Return To Zero"
קריסטן וויג, "The Spoils Of Babylon"
סיסלי טייסון, "The Trip To Bountiful"

שחקן אורח בסדרה קומית
בוב ניוהארט, "המפץ הגדול"
נייתן ליין, "משפחה מודרנית"
סטיב בושמי, "פורטלנדיה"
ג'ימי פאלון, "סאטרדיי נייט לייב"
לואי סי קיי, "סאטרדיי נייט לייב"
גארי קול, "Veep"

שחקנית אורחת בסדרה קומית
נטשה ליאון, "כתום זה השחור החדש"
אוזו אדובה, "כתום זה השחור החדש"
לאוורן קוקס, "כתום זה השחור החדש"
טינה פיי, "סטרדיי נייט לייב"
מליסה מקארתי, "סטרדיי נייט לייב"
ג'ואן קיוזק, "חסרי בושה"

שחקן אורח בסדרת דרמה
פול ג'יאמטי, "אחוזת דאונטון"
רג' א. קאת'י, "בית הקלפים"
רוברט מורס, "מד מן"
בו ברידג'ס, "הסקס של מאסטרס"
ג'ו מורטון, "סקנדל"
דילן בייקר, "האישה הטובה"

שחקנית אורחת בסדרת דרמה
מרגו מרטינדייל, "האמריקנים"
דיאנה ריג, "משחקי הכס"
קייט מארה, "בית הקלפים"
אליסון ג'אני, "הסקס של מאסטרס"
קייט ברטון, "סקנדל"
ג'יין פונדה, "חדר החדשות"

סדרת האנימציה
"Archer"
"Bob's Burgers"
"פיוצ'רמה"
"סאות' פארק"
צבי הנינג'ה: פרויקט מנהטן"

מועמדויות לפרסי בחירת המבקרים 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/05/2014 בקטגוריה ‏כתבות

SOA Walton Goggins

כאילו לא חסרים מספיק טקסי פרסים בשואוביזנס, ב-2011 הגיח עוד אחד לאוויר העולם – Critics' Choice Awards של איגוד עיתונאי טלוויזיית הברודקאסט (לא להתבלבל חלילה עם פרסי איגוד מבקרי הטלוויזיה). העניין הוא שבניגוד ליתר הגופים והפרסים, שתמיד נראים מאובנים במידה כזו או אחרת, המבקרים על גופיהם השונים באמת עושים עבודה טובה ומכוונים את האהבה שלהם להרבה אנשים ותוכניות שראויים לה. למשל אדם סקוט על "מחלקת גנים ונוף", או איימי שומר האדירה על התוכנית שלה בקומדי סנטרל, או טטיאנה מסלאני שבמו ידיה משלשת ומחמשת את איכות "אורפן בלאק", או וונדי מקלנדון-קאבי המעולה ב"הגולדברגים", או ליפ ופיונה מ"חסרי בושה", או מת'יו ריס מ"האמריקנים" (בקטגוריה הכי קשה כאן ללא ספק), או וולטון גוגינס ב"צדק פרטי", או וולטון גוגינס ב"ילדי האנרכיה", או אליסון ג'אני על "הסקס של מאסטרס". מי שבולטת בהיעדרה היא "מד מן". האהבה כלפיה אזלה, כפי הנראה. היעדרות מעניינת נוספת: מלבד מועמדות למתיו מקונהי, "בלש אמיתי" לא נמצאת כאן.

הפעם, לראשונה בתולדותיו הקצרות של הפרס, הטקס שלו אף ישודר בטלוויזיה בארה"ב (ב-VH1 ב-CW) במהלך חודש יוני. אלה המועמדויות המעניינות לשנת 2014.

הסדרה הקומית הטובה ביותר
המפץ הגדול
Broad City (של קומדי סנטרל)
לואי
כתום זה השחור החדש
עמק הסיליקון
Veep

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית
לואי סי קיי, "לואי"
כריס מסינה, "מינדי"
תומאס מידלדיץ', "עמק הסיליקון"
ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"
אדם סקוט, "מחלקת גנים ונוף"
רובין וויליאמס, "המטורפים"

Amy Schumer - Photo Credit Peter Yangהשחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית
אילנה גלייזר, "Broad City"
ג'וליה לואי דרייפוס, "Veep"
וונדי מקלנדון-קאבי, "הגולדברגים"
איימי שומר, "Inside Amy Schumer"
איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"
אמי רוסום, "חסרי בושה"

שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרה קומית
אנדרה ברואר, "Brooklyn Nine-Nine"
קית' דיוויד, "מגויסים" (המפקד קודי)
טוני הייל, "Veep"
אלברט צאי, "אישה לראווה" (הילד המעצבן ברט)
כריסטופר אבן וולץ' ז"ל, "עמק הסיליקון"
ג'רמי אלן ווייט, "חסרי בושה" (ליפ)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרה קומית
מים ביאליק, "המפץ הגדול"
לאברן קוקס, "כתום זה השחור החדש" (סופיה בורסט)
קיילי קוקו, "המפץ הגדול"
אליסון ג'אני, "Mom"
קייט מאלגרו, "כתום זה השחור החדש" ("רד" רזניקוב)
מריט וובר, "האחות ג'קי"

האורח/ת הטוב/ה ביותר בסדרה קומית
אוזו אדובה, "כתום זה השחור החדש" (קרייזי אייז)
שרה בייקר, "לואי" (ונסה)
ג'יימס ארל ג'ונס, "המפץ הגדול"
מימי קנדי, "Mom"
אנדרו ראנלס, "בנות" (אלייז'ה)
לואן ווידמן, "Looking" (דוריס)

סדרת הדרמה הטובה ביותר
האמריקנים
שובר שורות
משחקי הכס
האישה הטובה
הסקס של מאסטרס
בלש אמיתי

השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה
בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
יו דנסי, "חניבעל"
פרדי היימור, "בייטס מוטל"
מתיו מקונהי, "בלש אמיתי"
מתיו ריס, "האמריקנים"
מייקל שין, "הסקס של מאסטרס"

השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה
ליזי קפלן, "הסקס של מאסטרס" (פחחחח)
וירה פרמיגה, "בייטס מוטל"
ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"
טטיאנה מלסאני, "אורפן בלאק"
קרי ראסל, "האמריקנים"
רובין רייט, "בית הקלפים"

שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה
ג'וש צ'ארלס, "האישה הטובה"
וולטון גוגינס, "צדק פרטי"
ארון פול, "שובר שורות"
פיטר סרסגארד, "The Killing"
ג'ון ווייט, "ריי דונובן"
ג'פרי רייט, "אימפריית הטיילת" (ד"ר נרסיס)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרת דרמה
כריסטין ברנסקי, "האישה הטובה"
אנה גאן, "שובר שורות"
אנט מהנדרו, "האמריקנים" (נינה)
מליסה מקברייד, "המתים המהלכים" (קרול)
מגי סיף, "ילדי האנרכיה"
בלאמי יאנג, "סקנדל"

האורח/ת הטוב/ה ביותר בסדרת דרמה
בו ברידג'ס, "הסקס של מאסטרס"
וולטון גוגינס, "ילדי האנרכיה"
Adventure Timeאליסון ג'אני, "הסקס של מאסטרס"
ג'ו מורטון, "סקנדל"
קארי פרסטון, "האישה הטובה" (אלזבת טסיוני)
דיאנה ריג, "משחקי הכס" (ליידי אולינה טיירל)

המיני סדרה הטובה ביותר
אימה אמריקאית: הכישוף
בוני וקלייד
לרקוד על הקצה
פארגו
The Hollow Crown
לות'ר

הטוק שואו הטוב ביותר
ג'ימי קימל
הטונייט שואו עם ג'ימי פאלון
התוכנית של אלן דג'נרס
הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט
הקולבר ריפור
קונאן

סדרת האנימציה הטובה ביותר
ארצ'ר
Bob’s Burgers
משפחת סימפסון
איש משפחה
פיניאס ופרב
הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time)

הנה יתר המועמדויות, כולל תוכניות הריאליטי בשתי קטגוריות – תחרות ורגילה – וגם הסרט, השחקנים במיני סדרה ודרמה (מרטין פרימן מועמד גם על "פארגו" וגם על "שרלוק", ומלבדו על "פארגו" כל השחקנים המרכזיים. בנדיקט קאמברבאץ' מועמד אף הוא על "שרלוק", כמובן) ועוד.

גלובוס הזהב 2014: מועמדויות טלוויזיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/12/2013 בקטגוריה ‏חדשות

fey_poehlerטטיאנה מסלאני, איימי פוהלר, היידן פנטייר, מוניקה פוטר, "מחלקת גנים ונוף", ואפילו "ברוקלין תשע-תשע" הצעירה קיבלו מועמדויות לפרס גלובוס הזהב של תא העיתונאים הזרים בהוליווד. אמנם אין שום ערך לפרס הלקקני הזה, אבל כיף לראות התייחסות לאנשים וסדרות שפרסים אחרים מתעלמים מהם. מה שכן, העובדה ש"מד מן" לא שם בשום מקום פשוט מעצבנת. הטקס ייערך בלילה שבין הראשון לשני ב-12 בינואר, ינחו אותו איימי פוהלר וטינה פיי, ובארץ הוא ישודר רק למנויי כן, גם בשידור ישיר וגם למחרת מתורגם.

הנה כל המועמדויות שהוכרזו היום.

סדרת הדרמה
שובר שורות
אחוזת דאונטון
האישה הטובה
בית הקלפים
הסקס של מאסטרס

שחקן בדרמה
בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
ליב שרייבר, "ריי דונובן"
מייקל שין, "הסקס של מאסטרס"
קווין ספייסי, "בית הקלפים"
ג'יימס ספיידר, "הרשימה השחורה"

שחקנית בדרמה
ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"
טטיאנה מסלאני, "Orphan Black"
טיילור שילינג, "כתום הוא השחור החדש"
קרי וושינגטון, "סקנדל" (פחחח)
רובין רייט, "בית הקלפים"

קומדיה או מחזמר
המפץ הגדול
ברוקלין תשע-תשע
בנות
משפחה מודרנית
מחלקת גנים ונוף

שחקן בקומדיה או מחזמר
ג'ייסון בייטמן, "ארסטד דיבלופמנט"
דון צ'ידל, "בית השקרים"
מייקל ג'יי פוקס, "התוכנית של מייקל ג'יי פוקס"
ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"
אנדי סאמברג, "ברוקלין תשע-תשע"

שחקנית בקומדיה או מחזמר
זואי דשאנל, "בחורה חדשה"
לינה דאנהם, "בנות"
אידי פאלקו, "האחות ג'קי"
ג'וליה לואי-דרייפוס, Veep
איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"

סרט טלוויזיה או מיני סדרה
אימה אמריקאית: הכישוף
חיי עם ליברצ'ה (Behind the Candelabra)
Dancing on the Edge
קצה האגם
המלכה הלבנה

שחקן בסרט טלוויזיה או מיני סדרה
מאט דיימון, "חיי עם ליברצ'ה"
מייקל דגלאס, "חיי עם ליברצ'ה"
צ'יווטל אג'יופור, "Dancing on the Edge"
אידריס אלבה, "לות'ר"
אל פצ'ינו, "פיל ספקטור"

שחקנית בסרט טלוויזיה או מיני סדרה
הלנה בונהם קרטר, "ברטון וטיילור"
רבקה פרגוסון, "המלכה הלבנה"
ג'סיקה לאנג, "אימה אמריקאית: הכישוף"
הלן מירן, "פיל ספקטור"
אליזבת מוס, "קצה האגם"

שחקן משנה בסדרה, סרט טלוויזיה או מיני סדרה
ג'וש צ'ארלס, "האישה הטובה"
רוב לאו, "חיי עם ליברצ'ה"
ארון פול, "שובר שורות"
קורי סטול, "בית הקלפים"
ג'ון ווייט, "ריי דונובן"

שחקנית משנה בסדרה, סרט טלוויזיה או מיני סדרה
ז'קלין ביסט, Dancing on the Edge
ג'נט מקטיר, "המלכה הלבנה"
היידן פנטייר, "נאשוויל"
מוניקה פוטר, "הורים במשרה מלאה"
סופיה ורגרה, "משפחה מודרנית"

עדכונדלאידע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/02/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

פורים שמח, חברים! בימים אלה אנסה להגביר טיפה הילוך בבלוג. לא בטוח שאצליח, אבל אנסה. בינתיים הנה כמה עדכונים על מה שקורה השבוע בטלוויזיה, חדשות וקטעי וידאו שפורסמו בעמודי פייסבוק וטוויטר שלנו ואולי פספסתם. זה גם המקום להגיב בו בכל הנוגע לענייני דיומא טלוויזיוניים.

ראשית, לא לשכוח שהלילה משודר טקס האוסקר בשידור ישיר בערוצי הסרטים של כן ובחם 3. בכן 3 בשעה 22:00 ישודר הסרט "מכשפת מלחמה", אחד מהמועמדים לאוסקר הלילה בפרס הסרט הזר.

ביום שני:

בערוץ 1 ב-21:00, קדם אירוויזיון 2013.
חלק ראשון מתוך שלושה – הבאים אחריו ישודרו בשלישי ורביעי.

בכן פעולה ב-22:45, מבוקש.
עונה שנייה וחדשה

ביום שלישי:

בכן דרמה ב-21:15, בגוף ההוכחה.
עונה שלישית וחדשה (וכנראה אחרונה), שאך ביום חמישי שעבר החלה בארה"ב.

ביום חמישי:

בכן פעולה ב-22:00, מהפכה.
יעני Revolution, אבל מסתבר שיש לה מילה מקבילה בעברית.

TV

דברים מעניינים מהשכנים: פוסט נהדר, קצר (יחסית) וקולע בבלוג של איימס על הפמיניזם של "רוק 30" ו"מרפי בראון" ועל קווי ההשקה של שתי הסדרות. באום כולתורה משבחת נטליה את דרמת ההתבגרות הבריטית החדשה My Mad Fat Diary.

TV

אני תמיד אוהב כששחקנים שאני לא אוהב משחקים בדברים שאין לי כוונה לצפות בהם – ג'ייסון ריטר יהיה גווין בגרסה האמריקנית ל"גווין וסטייסי" (הנה דברינו על הנושא בפייסבוק). ומהעבר השני, בקטגוריית 'שחקנים שאני אוהב משחקים במשהו שאין לי כוונה לצפות בו', לקייל צ'נדלר יש פרויקט טלוויזיוני חדש (אלה התגובות שלנו עליו בפייסבוק).

TV

אלונה טל, מאחורייך! השחקנית יעל גרובגלס ("האי", "השועלים", "חצויה", "תנוחי") לוהקה לתפקיד הראשי ב-The Selection, סדרת א-לה משחקי הרעב של CW.

TV

גנגסטר משנות ה-20

לא רק כותבים מ"הסמויה" מגיעים אל העונה הבאה של "אימפריית הטיילת", אלא גם שחקנים. במקרה הזה: הרק. האם יתאחד עם עומאר?

TV

תחילת הסוף? "סופים שמחים" (AKA "הכל לטובה") עוקרת לימי שישי.

TV

שרה מישל גלר מצטרפת לפיילוט לסיטקום של דיוויד אי קלי בכיכובו של רובין וויליאמס.

TV

הסימנים מראים ש-NBC הולכת להשלים עם גורלה העגום של "ערים כל הלילה" ולנתק אותה ממכשירי ההחייאה. הגיע הזמן. מאיה רודולף בהיריון רביעי (מבעלה הבמאי פול תומאס אנדרסון, אני תמיד משתאה לנוכח החיבור) ו-וויל ארנט, שהיה מבוקש מאוד מרגע שכריסטינה אפלגייט עזבה, כבר הצטרף לפרויקט חדש: הסדרה החדשה של גרג גרסיה (איש "לגדל את הופ", חדשות טובות) ב-CBS (שם גרסיה עשה את "כן, מותק", חדשות רעות).

בדרך יש לו כמובן את העונה החדשה של "ארסטד דיבלופמנט", שם דווח השבוע שקריסטן וויג תתארח בתפקיד מעניין, ועמה גם סת' רוגן.

TV

ואפרופו נטישות של ספינות טובעות – קן ז'אנג מסודר במקרה (הסביר) ש"קומיוניטי" תבוטל: הוא ישחק בגרסה האמריקנית לסיטקום הבריטי "מרגל".

TV

דה אמריקן דו

מתנה לחגים: "צ'יינה ביץ'" מגיעה סוף סוף במלואה לדיוידי.

TV

חם הודיעה לאחרונה שרכשה את הסדרה הבריטית Ripper Street ואת הסדרה הצרפתית Braquo.

TV

"האמריקנים" חודשה לעונה שנייה על ידי FX.

TV

מגפת ההארלם שייק לא פסחה על מיטב בנינו. הנה רצף שכולל את "הכל לטובה" (בנאלי), סטיבן קולבר (סתמי ביותר, למרבה הצער), ג'ון סטיוארט (משעשע) ועבור מי שכלל לא יודע מה זה הארלם שייק, הנה גיא לרר מסביר את הנושא ללונדון וקירשנבאום, בקטע שלבדו שווה את כל הגל הזה.

המשך…

המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 13/12/2012 בקטגוריה ‏כללי

המשרד (ישראל), תיק תקשורת, פול וויליאמס עדיין חי, גיהנום על גלגלים, נשק של תקווה, קומדיות מבוטלות בקומדי סנטרל, וויטני אוהבת אתכם, באמת! למה עוני, אמא ואבא'ז, פרשיות סמויות, חוק וסדר מדור מיוחד, סאות'לנד, נקמה, דקסטר, כלבוטק ועוד. בשירותי ההורדות: מקום טוב באמצע, The Neighbors, משפחה מודרנית, הישרדות: פיליפינים, מחשבות פליליות, זירת הפשע, וויטני, Chicago Fire, אקס פקטור, Arrow, אימה אמריקאית, טופ שף, שוות בקליבלנד.

בחינוכית 23 ב-17:30, תיק תקשורת.
עונה חדשה לתוכנית הוותיקה והמצוינת.

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

אמי אוסום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/07/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/9809d108.jpgאמרתי אוסום? התכוונתי מעפן. המועמדויות לפרסי האמי 2012 הוכרזו לפני כמה שעות, ושוב הביאו עמן חרפה וזעם, כאילו לא מספיק חם גם ככה. באגף הקומדיות, למשל, אם בשנה שעברה לפחות ניתנה מועמדות (ראשונה!) ל"מחלקת גנים ונוף", הרי שהפעם היא ו"המשרד" הושלכו הצדה לטובת הקומדיות החדשות של HBO, "בנות" ו-"Veep". בלי "מחלקת גנים ונוף", שהחלק הראשון של עונתה הרביעית הוא אחד הרצפים המופתיים המסחררים שראיתי בטלוויזיה אי פעם, שלא לדבר על הפרק "סוף העולם" הנפלא.

לא רק שהמועמדויות נטולות הפתעות נעימות, כולל כאלה שרעננו אותנו בשנה שעברה, אלא שבחלקן ברור מאוד מי הולכת לזכות. שחקנית בדרמה? קשה לראות שיש למישהי סיכוי נגד קלייר דיינס. שחקן בדרמה? בראיין קרנסטון חזר אחרי שנה של היעדרות. אם יש הפתעות, הן מגיעות בדמות היעדרותם של מועמדים: ג'ון סלאטרי לא מועמד לפרס על תפקידו כרוג'ר ב"מד מן". ג'ארד האריס (ליין פרייס) תופס את מקומו. בצדק? כנראה שכן, הוא לגמרי צריך לזכות. חבל שהוא יפסיד כנראה לפיטר דינקלייג'. ניק אופרמן נעדר גם הפעם, איך לא. העיקר שג'ון קרייר בפנים (יצוין שבהיעדרו של צ'ארלי שין הוא עבר מקטגוריית שחקן המשנה לשחקן הראשי).

נעדרים בולטים נוספים: קלסי גרמר, יו לורי (ו"האוס" בכלל), וולטון גוגינס וניל מקדונו מ"צדק פרטי" (רק ג'רמי דיוויס מועמד), "צדק פרטי", "בוס", "ההרג" (מטר הגידופים עשה את שלו). המשך…

ראש בעננים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/02/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

ג'ים ראש, הידוע גם כדיקן פלטון ב"קומיוניטי", זכה אמש בפרס האוסקר על חלקו בתסריט המעובד לסרט "היורשים". בהזדמנות הזו האיש קנה את עולמו לא רק בזכות הפרס אלא גם כי עקץ מיידית את אנג'לינה ג'ולי, שהגישה את הפרס לו ולעמיתיו – אלכסנדר פיין ונאט פקסון – ויצאה אהבלה מתלהבת כשעמדה בשיא הפוזה עם רגלה הגרומה מבצבצת מבעד לשסע שמלתה בשעה שהציגה את המועמדים. ראש חיקה את עמידתה המטופשת מיד כאשר עלה על הבמה, זכה לתשואות וגנב את ההצגה מפיין, שכבר החל את נאומו.

כמובן שהחברים מ"קומיוניטי" הגיבו מיידית בתשואות בטוויטר. למשל אלה.

המשך…

לא וואו

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 25/02/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

כמה ענייני תקשורת, רבע אוף-טופיק:

1. זה רק אני, או שהשנה נראה שהשנאה הרועמת כלפי טקס האוסקר ובמיוחד האקדמיה שעומדת מאחוריו, יצאה רשמית לקדמת הבמה ואין אחד שלא מביע את ביקורתו השלילית כלפיהם? לא שאני אהיה הסניגור של האקדמיה (לא צפיתי באף טקס, בשידור חי או בכל אופן אחר, מזה עשור לפחות; ואני מסכים שהטעם של האקדמיה מפוקפק ברובו), אבל לקראת הטקס הקרוב אני מרגיש שלא ניתן למצוא חובב קולנוע או מבקר אחד שיגיד על האוסקר מילה טובה. מילא באתר כמו עין הדג שכל מילה כתובה בו שווה (דג) זהב, אלא שהשנה השבוע צץ לו סקר רשמי המוכיח שהאקדמיה אכן נשלטת ע"י גווארדיה זקנה, לבנה ומלאת טסטוסטרון שמרני. והנה "ישראל היום" מפרסם כתבה של ישי קיצ'לס שמשמיצה את האקדמיה לכל אורך 85 שנות קיומה, על בחירות ואי-בחירות מפוקפקות, התעלמות בוטה משחקנים ויוצרים מובחרים (יש צדק בדבריו, אבל זו לא הנקודה). ועוד מבקר מפרסם את ניחושיו ווהערכותיו שכל הזכיות יהיו צפויות ובנאליות. ועוד בלוגרית בת 13 תוהה למה 'דמדומים: חור בראש' לא מועמד לאף פרס וצוהלת על כך שלפחות קיימים פרסי ה-MTV והטין צ'ויס וניקולודיאון וששם אפשר להצביע גם לנשיקה הכי טובה ולליטוף האצבע הכי טוב ולגילוח המפשעה הכי מרשים ומדהים ומרטיט, טוב ביי (היא לא יודעת למה, אבל זה מה שכולם אומרים עכשיו).

המשך…

פוסט ללא חשיבות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

אחוזת דאונטון עם ארבע מועמדויות

הנה הגיעו המועמדויות לפרסי גלובוס הזהב של 2011, על פי בחירותיהם של העיתונאים הזרים בהוליווד. כמדי שנה ניתן למצוא כאן חנופה וניסיון מתמיד לזהות את מה שנוצץ וחדש, אבל אני שמח לראות שיש גם כמה הפתעות.

בקטגוריית הדרמה כיף לראות את "אימפריית הטיילת", שסיימה ממש השבוע עונה מעולה במיוחד. מלבדה שאר המועמדות כולן סדרות חדשות: "סיפור אימה אמריקני" של ראיין מרפי, "בוס" בכיכובו של קלסי גראמר, "משחקי הכס" ו"הומלנד". בחירות לא רעות באופן כללי, והכי מעניין לגלות ש"שובר שורות" נעדרת מהקטגוריה, אם כי בראיין קרנסטון מועמד. אני תוהה אם "מד מן" הייתה בפנים לו הייתה משודרת השנה.

המשך…

© עידו ישעיהו