Posts Tagged ‘ערוץ 10’

אחים לצרה

פורסם ע"י ‏יערה‏
בתאריך 14/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות
http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/430c9256.jpg

גלית גוטמן, דגם 5467ג'

לא הייתי רואה את "אחים לכל החיים" אם לא היו משתתפים בפרק היום זוג אחים שאני מכירה, ובגלל שהפרק עסק באחים בכורים ואני בכורה, נשארתי לראות עד הסוף, חשבתי שאולי אקבל כמה תובנות. אז לא ממש, חוץ מזה שכל משפחה שונה וקשה מאוד להכליל תובנות על אחים בכורים, או אחים בכלל, או על משפחות, או סתם על יחסים בין שני אנשים. היו שם שלושה זוגות אחים שהתמקדו בהם, ו(נראה לי) פסיכולוג שגם דיבר על אחים בכורים.

החצי הראשון של התוכנית היה די בנאלי ולא חידש כלום בנושא.
"הייתי ילדה יחידה, חדר משלי וצעצועים משלי, ופתאום הגיעה אחות ואני צריכה להתחלק בכל הדברים האלה!".
"וזה היה קשה?"
"כן."

המשך…

מאסטרים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/07/2011 בקטגוריה ‏חדשות

אם אתם לא יכולים לשאת את החום, צאו מהמטבח. צילום: ינאי יחיאל

ביום חמישי קשת הקדימה את שידור תוכנית פתיחת העונה של "מאסטר שף" ל-20:55 במקום ב-21:00, מה שהביא לביטול התחזית במהדורת החדשות של אותו ערב. המהלך הזה נועד לתפוס מהר את הצופים לפני שיגיע הפרק השני של "הדור הבא 24/7", תוכנית הריאליטי החדשה של ערוץ 10, שפרק הפתיחה שלה ביום ראשון שעבר הביא נתון מצוין של 19 אחוזי רייטינג.

"מאסטר שף" הוקדמה עוד לפני כן – העונה השנייה הייתה אמורה להתחיל בתאריך מאוחר יותר אבל הובאה מוקדם יותר כדי לא לאפשר דריסת רגל לריאליטי החדש של המתחרה. עכשיו כאמור קשת – בסיוע חברת החדשות – מידרה בהפתעה את התחזית כדי לקחת את חמש דקות היתרון הללו, והאקט הזה פעל את פעולתו באופן פנומנלי, לכאורה: 28.5 אחוזים ל"מאסטר שף", בזמן ש"הדור הבא" מתרסקת אלי 8.8% מבאסים. ניתן רק לתאר את התחושות במשרדי ערוץ 10 הבוקר. כבר ביום שישי כינו בערוץ 10 את ביטול התחזית "עליית המדרגה", והבוקר נראה שהרשות השנייה מסכימה – היא ביקשה הבהרות מחברת החדשות. בוואלה דיווחו, "ביטול תחזית מזג האוויר במהדורת חדשות 2 בערב חמישי האחרון נבע מתקלה שלא תחזור על עצמה, כך השיב מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס להנהלת הרשות השניה בתגובה לפנייתה. וייס הוסיף כי חברת החדשות תמצא את הדרך להתנצל בפני ציבור הצופים. דיון נוסף בנושא יתקיים במסגרת ישיבת מועצת הרשות השניה".

המשך…

אייס קפה + עדכונים עבריים: אסי וגורי לא מתאחדים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2011 בקטגוריה ‏חדשות

Darn it! ב-NRG מדווחים היום שהתוכנית המשותפת החדשה של אסי וגורי יורדת כרגע מהפרק עקב אילוצי לו"ז.

מסוכנות "ייצוג 1", המייצגת את אסי כהן, נמסר: "לא הודענו על קאמבק ולא על תוכנית משותפת. זה לא אומר שבעתיד הקרוב או הרחוק הם לא ישתפו פעולה".

זוהר יעקובסון המייצגת את גורי אלפי מסרה בתגובה: "כשהפרויקט יבשיל, במידה והוא יבשיל, אנחנו נעדכן אתכם. בימים אלה גורי מתמקד בעונה הבאה של "מצב האומה".

המשך…

עבודה עברית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/05/2011 בקטגוריה ‏כתבות

"בנות הזהב" הערב בערוץ 10, "כולם אוהבים את ריימונד" בעבודה אצל רשת, "נשואים פלוס" נרכשה לעיבוד מקומי על ידי קשת. המשותף לכל אלה: שכבה של עובש מכסה אותם. עם כל החיבה לארבע בנות הזהב המקומיות – תיקי דיין, חנה לסלאו, מיקי קם ורבקה מיכאלי – מעצם העיבוד הזה עולה ניחוח אייטיז רוממאי אנכרוניסטי עז. נשאלת השאלה: למה זה טוב? מדוע סבורים קברניטי הערוצים שעיבודים לסדרות מלפני 26 שנה או אפילו 15 שנה הן מה שחסר לנו על המסך? בתעשייה שלנו, שמצליחה ליצור סדרות שנמכרות לעיבודים בחו"ל וזוכות בפרסים בינלאומיים, נראה שיש במהלכים האלה משום נסיגה. לא שיש בעיה עקרונית עם פורמטים קנויים, אבל למה כאלה שאבד עליהן הכלח ושכבר הספיקו להיטחן חזור וטחון בערוצים השונים, מי יותר ("נשואים פלוס") ומי פחות ("בנות הזהב"), ועוד בימים שלכולם היו את אותם ערוצים? למה לא משהו מהעשור האחרון, כמו "קוראים לי ארל" או "מלקולם באמצע"?

אבל מי יודע, אולי הקהל הישראלי חפץ בסדרה עתיקה על נשים מבוגרות. אולי תהיה בה נינוחות נוסטלגית שקשה יהיה לעמוד בפניה. כמו כן, ב"בנות הזהב" כתבו לאורך השנים כמה וכמה כותבים קומיים גדולים, בהם מיץ' הורוביץ שלימים יצר את "משפחה בהפרעה", ומארק צ'רי שמאוחר יותר יצר את "עקרות בית נואשות", כך שללא ספק יש כישרון בתסריטים הללו.

המשך…

© עידו ישעיהו