Posts Tagged ‘עמוק באדמה’

כולם מחכים: עשור לפינאלה של "עמוק באדמה"

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/08/2015 בקטגוריה ‏כתבות

זה מה שאמרנו על הפרק האחרון של "עמוק באדמה", ששודר אתמול לפני עשר שנים.

יושבים שעות, מחכים (ספוילר עמוק באדמה 512)
yaddo

אני חושב שזהו הפרק האחרון הכי טוב שראיתי מעודי לכל סדרה אי פעם. מלאכת מחשבת מושלמת, שמובילה את הצופה יד ביד (של נייט) מהתקווה שבהיוולדה של ווילה פישר צ`נווית – בפעם הראשונה שבה פרק נפתח בלידה ולא במוות – אל תהומות הייאוש והאבל, ואז אל החמצן של ההתאוששות והתוחלת, ואז בשש דקות וארבעים שניות מדהימות, עותקות נשימה, יפהפיות, אכזריות, רומסות ושוברות לב, מזכירה לנו שוב מהו הסוף הבלתי נמנע. קלייר התרחקה עם המכונית ממשפחתה, נייט עשה ג`וגינג במראה הצדדית שלה ואז פג – זה היה קשה כבר כך, אבל לא הייתי מוכן לאינטנסיביות שהגיעה מיד אחרי כן.

אומרים שכל סיפור נגמר באחת משלוש אופציות: חתונה, נסיעה או מוות. אלן בול לא חסך באף אחת מהן, אבל הבהיר מהו הסוף האמיתי. היו שזורים כאן חתונות, נסיעה, הגשמות, ימי הולדת, אבל הם היו המדרון שהוביל אל מוות ועוד מוות ועוד מוות. בפיכחון ברוטלי הוגש לנו רגע מותה של כל אחת מהדמויות באופן שגרם לי בתחילה לדחות אותו. לא רציתי לדעת מה יקרה אחרי כן, תנו לי לנחש, תנו לי לחיות עם האושר והעושר או לפחות ההשלמות המתוקות-מרירות, אל תביאו לי על מגש את כל הסופים של כל הסיפורים. אבל במהרה הבנתי שאין אפשרות אחרת לסדרה שכל חייה רקדה בצמידות עם המוות. מכה אחר מכה קיבלתי את השמות המלאים, שנות הלידה והמוות וגזרי הדין בגרון חנוק: רות רואה את נתניאל מעשן ואת נייט הצעיר מחייך אליה רגע לפני שהיא נאספת, קית` המסכן נורה, דיוויד הוזה את קית` הצעיר, ברנדה מאזינה לבילי המלהג, פדריקו חוטף התקף לב על ספינת תענוגות וקלייר בת 102 לבד במיטתה, מוקפת בתמונות של משפחתה וחייה, אבל עיוורת.

דיוויד: אנחנו נאחזים בכזו נואשות בעבר, ובשביל מה?
רות: מפני שבעבר הייתה תקווה.

נייט לקלייר: את לא יכולה לצלם את זה, זה כבר נעלם.

אכן סיום משובח
Number 6

ונדמה לי שלפחות בחלקים מהפרק, היה מאוד בולט (בעיני בכל אופן) המחסור באיפור של השחקניות. דבר שהצטלם הרבה יותר אנושי ואמיתי. זו גם בין הסדרות הבודדות (וגם סרטים) שהצליחו להציע סוף סגור באופן מוחלט לצופים, וזאת מבלי להפוך אותו למשהו מאולץ ומלאכותי.

אני מצטער אם זה כבר מתקרב לאובססיה
yaddo

אבל אני לא מצליח להירגע מזה ונודד באינטרנט כדי לחפש דעות וראיונות הנוגעים לפרק הסיום, כולל של סיה עצמה, שהשיר שלה התנגן בדקות האחרונות של הסדרה, כפי שציין Number 6. היא סיפרה שהם רכשו את זכויות השימוש בשיר והיא הסכימה מיד כי היא אוהבת את הסדרה, אבל חשבה שישתמשו בו בשביל פרומו או משהו. היא עצמה, שדרה באנגליה, עוד לא ראתה את פרק הסיום בזמן הראיון, אבל קמה משינה וראתה מלא מיילים מחברים בארה"ב, שסיפרו לה שהשיר שלה התנגן בפינאלה עצמה. Awesome, זה פחות או יותר היה הסופרלטיב המעמיק שהיא הצליחה לתאר באמצעותו את העניין.

אבל זה לא מה שחשוב; עכשיו אני גם מגלה שבאתר של HBO טרחו וכתבו את הודעות הפטירה המדווחים על מותה של כל דמות, ובכך מרחיבים את נקודת המבט של הסיקוונס הסופי. כך אנחנו למדים שאחרי שפרש דיוויד מניהול פישר ובניו הוא החל בקריירת משחק במחזות זמר. כאשר נפטר בגיל 75 רגע אחרי שראה את קית` הצעיר, היה לו בן זוג אחר ושלושה נכדים. מקסים. גם לפדריקו היו שלושה נכדים ואף הוא נפטר בגיל 75. כשברנדה נפטרה היה לה בן נוסף, פורסט, מלבד ווילה ומאיה המקסימות, מבעלה השני דניאל נתנזון.

וקלייר, אח, קלייר. כמעט חמישים שנה עבדה כצלמת אופנה ופרסומות וכעיתונאית-צלמת, עם כמה תצלומים זכורים על כריכות וושינגטון פוסט, W ודה פייס. היו לה תערוכות צילומים תכופות בניו יורק ולונדון והיא המשיכה להשתמש בתהליכי צילום מבוססי כסף כאשר כמעט כולם בתחומה עברו להשתמש בסריקה דיגיטלית ותמונות מוּנַעות-מחשב. היא החלה ללמד אמנות באוניברסיטת ניו יורק לאמנויות ב-2018 והשיגה קביעות עשר שנים לאחר מכן. בעלה האהוב של קלייר, טד פיירוול (רק עכשיו אני שם לב לסימבוליות של השם שלו), נפטר לפניה.

עוד אנקדוטה מעניינת שנתקלתי בה: לפי דיווחים של מי שראה, אלן בול, יוצר הסדרה שאף כתב וביים את הפרק האחרון, אומר בקומנטרי בקטע שבו בילי מדבר אל ברנדה, כי הוא מדבר שם על קלייר, ושברנדה is literally bored to death.

Ending_Six_Feet_Under

"את לא יכולה לצלם את זה, זה כבר נעלם"

ספוילר פרק אחרון
רעות

ראיתי את הש.ח החוזר אתמול בלילה- וגם אני עדיין לא מצליחה להשתחרר מהסיום המדהים הזה, ואין אפילו דרך לתאר במילים את התחושות שהוא השאיר בי. בעיקר אני מצטערת שפיספסתי כל כך הרבה עונות, אבל אני בהחלט מתכוונת להשלים.
עידו- אני לא בטוחה שגם מי שלא מכיר את הנפשות הפועלות יתרגש כל כך מהסוף, הוא עלול להיתפס באופן ציני למדי. ראיתי את הפרק עם חברתי הטובה שלא ראתה אפילו פרק אחד, (כלומר כפיתי אותו עליה), ובעוד שאני נחנקתי מדמעותיי, היא היתה משועשעת מהעובדה שעכשיו כשהרגו את כל הדמויות, הם לא יוכלו להתחרט ולעשות עונה נוספת. (אולי בעצם חברתי הבדר"כ לא רגישה היא לא הדוגמא הכי טובה).
וגם אני אראה את הסוף הזה שוב ושוב. איך אפשר שלא?

אני חושב שחברתך באמת לא דוגמא טובה
yaddo

אחרי ששמתי את הלינק ליוטיוב התחלתי לקרוא את התגובות שם, והיו שם המונים שראו את הקטע במנותק וממש בכו, שזה מרשים בעיני, בלשון המעטה. כנראה שהיא ממש צינית. האמת, עצם המחשבה של לראות את הפרק עם מישהו שיעיר הערות סרקסטיות מעורר בי חלחלה. זה פרק שאני מברך על העובדה שראיתי אותו לבד, ואפילו לא עם מישהו שכן אוהב את הסדרה, כי הייתי לגמרי משוחרר לחסל את מלאי הטישו מבלי להרגיש שאני מגזים.

אני חייבת לראות את הפרק לבד
רעות

מבלי שיטרחו להסביר לי ש`סדרת טלוויזיה היא רק טלוויזיה` וידרשו ממני להירגע…

ועכשיו אני שומע
yaddo

את Breath Me במנותק בפעם הראשונה מאז שצפיתי בפרק. שמעתי אותו עשרות פעמים בעבר, יש שירים טובים ממנו בהרבה, אבל הבחירה בו והעריכה המושלמת שהלבישה אותו על הקטע הזה גורמת לזה להיראות כמעט מיסטי, ועכשיו הוא מעולל בי שמות כמעט כמו לראות את זה שוב.

עדכוני סופ"ש: חלומות צעירים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/08/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

קסם של בחור

גלן ממד מן וג'וניור משו"ש חוברים יחדיו, תוספות מעניינות למחלקת גנים ונוף וקומיוניטי, אלמור לנארד נפטר ומוספד ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שישי

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, האישה בשחור.
בכורה. תפקידו הקולנועי הראשון של דניאל רדקליף לאחר הפרק האחרון בסדרת "הארי פוטר" הוא סרט רוחות בסגנון גותי המבוסס על ספרה של סוזן היל באותו השם, שזכה גם לגרסאות טלוויזיוניות ובימתיות. הסרט מספר את סיפורו של עורך דין אלמן צעיר שנאלץ לעזוב את בנו הקטן ואת ביתו בלונדון, לטובת שליחות עסקית בכפר מרוחק. משימתו היא לטפל בעניינים המשפטיים של אחוזה גדולה ומבודדת, שם התרחשה לאחרונה טרגדיה מזעזעת. המקומיים מתייחסים אל הגעתו לכפרם במורת רוח מופגנת, אך הוא נחוש לסיים את המטלה כדי שיוכל לשמור את עבודתו בלונדון. על אף שבהתחלה נדמה שהמשימה תושלם בקלות ובמהירות, הוא מגלה לחרדתו שכוח אפל רודף את האחוזה, הידוע אצל המקומיים כ"אישה בשחור": רוחה של אישה צעירה ולא שפויה שאיבדה את ילדה בתאונה לאחר שנלקח ממנה והתאבדה לאחר מכן. עורך הדין הצעיר נאלץ להתעמת עם הרוח הנקמנית ולשחרר את האחוזה מהקללה שלה.

בכן 3 ב-22:00, גנים ציבוריים.
בכורה. קומדיה רומנטית צרפתית המתחילה כאשר עובדי משרד פריזאי מבחינים בשלט מסתורי ברחוב בו הם עובדים, עליו כתוב "גבר בודד". מבולבלים הם יוצאים לגלות את משמעות הכיתוב המסתורי, ונחשפים לפתע לרומנים החשאים ולסיפורי האהבה הסוערים המתנהלים מולם בגן הציבורי. עם פלורנס מולר ("התמונה הכוללת"), קתרין דנב, עמנואל דבו ("לבי החסיר פעימה"), מתייה אמלריק ("הפרפר ופעמון הצלילה").

בכן 2 ב-23:38, העורב.
בכורה. מותחן רוצחים סדרתיים מסחרר בסגנון גותי. במאה ה-19 בבולטימור נקרא אמן המתח והאימה, הסופר והמשורר אלן פו, אל תחנת המשטרה, שם מבשרים לו שרוצח סדרתי אכזרי ומבריק יצא למסע הרג ומשתמש בכתביו של הסופר עצמו כהשראה. הסופר המפורסם צריך לחבור אל בלש צעיר בנסיון למצוא את הרוצח. העניינים מסתבכים יותר כאשר כאשר מתגלה שאהובתו של פו הופכת למטרה הבאה. עם ג'ון קיוזאק ("2012"), לוק אוונס ("מהיר ועצבני 6"), ברנדן גליסן ("ברוז'").

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, קוד מקור.
לראשונה בחם. מותחן אקשן מהפנט שביים דאנקן ג'ונס ("ירח", בנו של דיוויד בואי) בכיכובו של ג'יק ג'ילנהול. טייס מסוקים אמריקאי מתעורר בבהלה ברכבת בדרכה לשיקגו, ללא מושג מי הוא ואיך הגיע לשם. כל מה שהוא מצליח לזכור זה מבצע צבאי באפגניסטן. הנוסעים ברכבת מזהים אותו אך הוא לא מזהה אותם. כעבור 8 דקות מתרחש פיצוץ, הוא שורד את הפיצוץ ומגלה שהוא חלק ממשימה גורלית ברכבת עצמה, משימה המאפשרת לו לחזור בזמן, במטרה לנסות למנוע את הפיצוץ שעתיד להגיע. גם עם מישל מונהאן ("משימה בלתי אפשרית 3"), ורה פרמיגה ("דוח מיוחד").

שבת

סרטים

בלוויין,
בכן 3 החל מ-11:35, מרתון רומן פולנסקי.
לכבוד יום הולדתו של הבמאי, יום מסרטיו: אוליבר טוויסט, הפסנתרן, צ'יינהטאון, סופר הצללים, אלוהי הקטל, תינוקה של רוזמרי וירח מר.

בכן 1 ב-21:30, מג'יק מייק.
בכורה. דרמה סקסית בבימויו של סטיבן סודרברג ובכיכובו של צ'אנינג טייטום (העלילה מבוססת על סיפורו האמיתי של טייטום עצמו). הסרט עוקב אחר סיפורו של מייק – חשפן מלא כריזמה ותנועות ריקוד מחשמלות במיוחד. יום אחד מייק פוגש בחור צעיר שהוא מזהה בו את הפוטנציאל הנדרש, ומחליט להעניק לו את ההרפתקאה של חייו. הוא מוצא לו עבודה במועדון המנוהל על ידי בוס תובעני במיוחד (מת'יו מקונוהי שוב מוריד חולצה). במהרה המורה לוקח את התלמיד הבתולי תחת חסותו ומלמד אותו איך לזוז נכון, לחגוג כמו שצריך, להשיג בחורות ולהרוויח כסף, ובדרך מנהל מערכת יחסים מיוחדת עם אחותו. אך בסתר לבו מייק מפנטז לפרוש מהעסק ולהתפרנס בכבוד בתור יזם. כשאתה החשפן הכי לוהט בעיר, זו משימה כלל לא פשוטה. גם עם אלכס פטיפייר ("אלכס ריידר"), ג'ו מנגניילו (הסדרה "דם אמיתי"), מאט בומר (הסדרה" צווארון לבן").

בכן 5 ב-22:11, מפלצת של מלון.
בכורה. אנימציה עם קולותיהם של אדם סנדלר, סלינה גומז וסטיב בוסמי. דרקולה פרש והקים מלון למפלצות. מקום בו בני אדם לא יוכלו להטריד את מנוחתם. במהלך חגיגת יום ההולדת של בתו האהובה והצעירה של הרוזן, הנערכת במלון שבנה לכבודה, היא פוגשת מבין כל המפלצות שמתארחות באירוע בבחור צעיר ואנושי שנקלע לשם במקרה, ומתאהבת בו. דרקולה, שחושש מהמפגש של בתו עם בני האדם, מנסה לעשות הכל כדי למנוע מהשניים לממש את אהבתם.

המשך…

משולש אהבה ביזארי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/07/2013 בקטגוריה ‏כתבות

פעם, לפני שמונה שנים, עשינו בפורום בנענע ספיישל "שלוש הסדרות המשמעותיות בחיינו" (כאן היה החלק השני), לא סתם כאלה שממש אהבנו, אלה כל הסדרות והתוכניות שהיו עבורנו ציון דרך, שעשו איזה סוויץ' בלב או אפילו ממש בחיים. כשאני מסתכל על הבחירות שלי אז, אני קולט שהמון השתנה. זה היה לפני שצפיתי בעונה הרביעית של "הסמויה", לפני ש"מד מן" שזפה מסך כלשהו, לפני שצפיתי שוב ב"דדווד", לפני השלמות שהפגינה "מחלקת גנים ונוף"', לפני החלק השני והכל כך פגום של "עמוק באדמה", וכהנה וכהנה. אני קורא את מה שכתבתי על "עמוקב" ופשוט לא מתחבר לזה יותר. הרבה השתנה בשמונה השנים האלה, גם מבחינתי – הן כאדם והן כצופה טלוויזיה – וגם מבחינת הדברים שהגיעו מאז.

אז עכשיו, אחרי בחינה מחודשת (או בפעם הראשונה), מה הן שלוש הסדרות שהכי השפיעו עליכם? עדיף כמובן לפרט, שיהיה מעניין. אם כבר הגבתם על זה בפעם הקודמת שלנו והבחירה שלכם השתנתה, ספרו מדוע.

עדכונים: בצלו של עשור

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

החיים הם שיר

עדכון: הוספתי את ההמלצות של שלישי ורביעי. סוף לפרויקט מסלול ויומני הערפד, המירוץ למיליון, אבי הזמר, אריק ובנץ יוצאים מהארון, לא הכל לטובה, קונאן מחפש ג'יגולוז ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שלישי

בערוץ 1 ב-22:00, מיילדת.
פרק שני  של הדרמה הבריטית.

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, יומני הערפד.
פרק אחרון לעונה.

בחם 3 ב-21:33, פרויקט מסלול.
פרק הגמר של העונה התשיעית.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מעבר לכאב.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה של פרנילה אוגוסט (שחקנית לרוב. "פאני ואלכסנדר") בכיכובה של נומי ראפאס ("נערה עם קעקוע דרקון"), זוכת שני פרסים בפסטיבל ונציה; זוכת פרס שחקנית ופרס השופטים בסאו פאולו; זוכת פרס העיתונאים בהמבורג. אם צעירה נאלצת לעזוב את משפחתה וליסוע לטפל באמה הגוססת, עמה לא היתה בקשר שנים. הנסיעה מחזירה את האשה הצעירה לזכרונות ילדותה והתבגרותה, אותם ניסתה להדחיק זמן רב. ילדות הכוללת אלימות במשפחה, חוסר יציבות נפשית ואלכוהוליזם. האם המפגש עם העבר, שנים אחרי, יפתח מחדש את כל הפצעים או ישלים את האיחוי הנדרש?

יום רביעי

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:55, הביץ' מדירה 23.
עונה שנייה ואחרונה. הפרק האחרון של העונה הראשונה ישודר מיד לפני כן.

בכן דרמה ב-22:25, המירוץ למיליון.
עונה 21 וחדשה, שידור יומי.

בכן או ב-22:50, כן אדוני ראש הממשלה.
סדרה חדשה של ה-BBC, רימייק לשתי הסאטירות הפוליטיות המיתולוגיות של שנות ה-80: "כן אדוני השר" וסדרת ההמשך "כן אדוני רה"מ". אמנם עברו שלושה עשורים מאז הסדרה שהפכה לשיחת היום בבריטניה והיתה אהובה במיוחד על מרגרט תאצ'ר ועל סטודנט חרוץ שכתב את עבודת הגמר שלו על הסדרה – רה"מ הנוכחי של בריטניה, דיוויד קמרון – אבל גם הפוליטיקה בימינו היא כר פורה לסאטירה. ההחלטה על הרימייק התקבלה בעקבות הצלחת מחזה בימתי המבוסס על הסדרה, ושני כוכבי המחזה אף מככבים בגירסא הטלוויזיונית – דיוויד הייג ("במסדרונות השלטון", "שבועיים מראש") בתפקיד ראש הממשלה ג'ים האקר, והנרי גודמן בתפקיד יועצו התככן והמניפולטיבי סר האמפרי אפלבי. כן אדוני ראש הממשלה שונה מקודמותיה בכך שדמות נשית חזקה מלווה את הסדרה כבר מהתחלתה- ברוח הזמן, מוצמדת לראש הממשלה יועצת המדיניות קלייר סאטון (זואי טאלפורד, אף היא בוגרת "במסדרונות השלטון"), היחידה שבאמת נמצאת בצידו של האקר ומהווה השפעה מאזנת להאמפרי, שמצדו, אומר גודמן, "ייאלץ לטפל בה בכפפות של משי. זו פעם ראשונה שהוא הולך ראש בראש נגד אשה, והוא לא רגיל לזה".
את הסדרה כותבים שני הכותבים המקוריים של הסדרה – ג'ונתן לין וסר אנתוני ג'יי, אשר גם אחראים להצלחה של הגרסה הבימתית שזכתה לשבחים והיתה הצלחה קופתית מסחררת.

קודם:
יום ראשון

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, חשיפה לדרום.
עונה שנייה וחדשה. טוב, הספינה הזו כבר הפליגה, אבל שידורים נוספים מחר ב-10:55 וב-15:50. הכינו את החם קסם.

יום שני

בכבלים,
בקומדי סנטרל חם ב-20:20, החיים של אבי הזמר.
סדרה מוקומנטרית חדשה העוקבת אחר חייו של אבי הזמר (בגילומו של אבי דנגור). במהלך החודשים האחרונים ליוו המצלמות את אבי הזמר מסביב לשעון, לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. בפעם הראשונה בטלוויזיה, נקבל הצצה נדירה על המאבקים, היצרים והתחרות בעולם הזמר הים-תיכוני. הסדרה מתחילה כשהמשבר שאבי מצוי בו נגלה לעיני כל, בתכנית הבוקר של אורנה דץ. בעקבות אותו ראיון אומלל, אבי נאלץ לעזוב את המרכז ולחזור לגור בבית של אמא שלו בקרית אתא. מרגע זה ואילך, אבי מתחיל בניסיון לפלס את דרכו חזרה למרכז הבמה: הוא נוסע להילולה של הבאבא סאלי בשביל לקבל ברכה ממקובל, "מסרסר" בחבר שלו "שוקו" שיעבוד בתור חשפן, מופיע בקלנסווה ומנסה לכבוש את המגזר, קונה תנין, בודק מה קורה לזמר אחרי המוות, ואפילו מצליח לכתוב שיר חדש שמסתמן להיות הלהיט הבא של המדינה. ואז – דווקא כשהכל נראה כמעט מושלם, אבי הזמר מתאהב בטרנסקסואל, דבר שאף זמר מזרחי לא העז לעשות לפניו. אבי הזמר נאלץ לבחור בין קריירה של זמר מזרחי מצליח, או לסכן את הכל, וללכת בעקבות האהבה. משתתפים בתפקיד עצמם: נטלי דדון, דניאלה פיק, אביהו מדינה, סלוצקי ודומינגז, יזהר כהן, אורנה דץ, ירון ברלד, להקת הדג נחש ואחרים.
שידור יומי בימים שני-רביעי.

TV

אחד מהפיילוטים הבולטים שלא זכו השנה להזמנת סדרה היה סיטקום של ג'ון מולאני, כותב בולט ב-SNL (שהיה אחראי בין היתר על הניסיונות המוצלחים להצחיק את ביל היידר בדמות סטפון, בכך שתמיד היה משנה לו טקסטים ברגע האחרון). באקט שגרם לרבים להרים גבה, NBC החליטה לוותר על הסדרה שלו, כנראה כי היא לא מתאימה למותג המשפחתי החדש שהרשת מנסה לכונן. מאז דיברו רבות על עתידו המבטיח של ג'ון מולאני, ושמו אף הוזכר כמתמודד רציני על עמדת כס מנחה הוויקנד אפדייט ב"סטרדיי נייט לייב", עכשיו כשסת' מאיירס עוזב. כעת מסתבר שרשת פוקס כנראה מעוניינת בסיטקום החדש, הכולל גם את נאסים פדרר מ-SNL, מרטין שורט ואליוט גולד (אם כי בגרסת פוקס ייתכן שיהיו מספר ליהוקים חדשים).

TV

אחרי הניסיונות למצוא לה בית חדש, "הכל לטובה" מגיעה אל סופה באופן סופי, כעת כשהחוזים עם השחקנים פקעו.

TV

נטפליקס מחדשת את "כתום הוא השחור החדש", הסדרה החדשה של ג'נג'י כהן ("העשב של השכן") עוד לפני ששוחררה עונה הראשונה.

TV

"הסמויה" היא הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (ואחריה "הסימפסונס", "סיינפלד", "מרי טיילר מור" ורק אז "הסופרנוס"). קיו לעוד דיון ענף על דירוגים ואהבות.

TV

זה שער הניו יורקר החדש.

TV

קטע מהאדירים האלה של קונאן: אחרי שלעוזרת שלו נגנב ספל ה"ג'יגולוז" שלה, קונאן נחוש למצוא את האבידה ואת הגנב. הצוות שלו תורם רבות לצחוקים.

TV

עשור שמח!

 

רק טיפת מזל

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/07/2011 בקטגוריה ‏כתבות

מה אמיתי בזה?

בסוף 2009 הבעתי את שביעות רצוני מהטלוויזיה המתוכננת לנו בראשית העשור הממשמש. בפתח עמדו בין היתר "טרמיי", סדרה חדשה של דיוויד סיימון, ו"אימפריית הטיילת", סדרה חדשה של איש "הסופרנוס" טרנס ווינטר יחד עם מרטין סקורסזי. באותה תקופה נודע גם שכריס אלברכט, האיש שאחראי לתור הזהב של HBO כאשר עמד בראשה בניינטיז ובנוטיז, עובר לנהל את רשת הפרימיום המתחרה Starz. אין לנו אלא ללקק את האצבעות ולהמתין בציפיה, לא?

לא. אסור להגביה ציפיות, כידוע. הן מתנופפות על החבל ברוח ויונים אוהבות לחרבן עליהן. עם שלטונו החדש של אלברכט בסטארז ציפיתי גם כאן לתור זהב שיכלול ענקיות בסדר גודל של "הסמויה", "הסופרנוס", "דדווד" ו"עמוק באדמה", אבל הסדרה הראשונה שהזמין הייתה "קמלוט" הקלושה, שתקעה מקל בגלגלי הביטחון שלי בבחירותיו. אמנם צפויות להגיע בהמשך סדרות מאוד מסקרנות (שיפורטו בחלק נפרד בימים הקרובים), אבל הסיפתח חיוור במיוחד.

מנגד ב-HBO הלכו אל שמות שהיו מוכרים להם היטב. אפשר להבין אותם: ב-2006 פנה אליהם איש "הסופרנוס" מתיו וויינר בהצעה לרכוש ממנו סדרה שיצר על פרסומאים בשדרות מדיסון בשנות השישים. HBO דחתה את ההצעה, כמו גם גורמי שידור אחרים, עד שלבסוף וויינר הגיע אל AMC, רשת כבלים נידחת בעלת ניסיון כמעט אפסי בהפקת סדרות מקוריות. הסדרה שלו, "מד מן", הפכה את הרשת האלמונית הזו לאחת שמכנים אותה תדיר 'HBO החדשה' (ומאז דומה שהיא מנסה לחבל בתדמית הזו בעקביות, אבל זה כבר סיפור אחר), בזמן ש-HBO הישנה עמדה מהצד וראתה איך שנה אחרי שנה הסדרה שוויתרה עליה גורפת כל פרס אפשרי, סוחטת כל מחמאה קיימת והופכת לתופעת תרבות שכמותה לא ידעו מאז "הסופרנוס".

המשך…

© עידו ישעיהו