Posts Tagged ‘סקס והעיר הגדולה’

כל הבנות עושות את זה

פורסם ע"י ‏אריאל ויסמן‏
בתאריך 30/03/2013 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

תנו קרדיט

העונה השנייה של "בנות" הסתיימה לפני כשבועיים עם פרק שעורר, ממה שראיתי, בעיקר ביקורות ותגובות שליליות אבל גם מעט תגובות חיוביות, כשפחות או יותר כולן לדעתי קצת פספסו לגמרי את הפואנטה. העניין הזה נובע לדעתי משתי בעיות. הבעיה הראשונה היא שאנשים פשוט לא יודעים איך "לקרוא" את הסדרה. הם באים אליה עם סט ציפיות לא נכון ולכן מפספסים את הדקויות שהופכות את הסדרה הזאת מעוד סדרת דרמה/קומדיה על בנות מתוסבכות/מצחיקות בעיר הגדולה ליצירה הביקורתית והחדה שאני חושב שהיא. הבעיה השנייה, שנובעת מהבעיה הראשונה, היא שאנשים לא נותנים לדנהאם מספיק קרדיט ורואים את הסדרה "פשוטה כמשמעה".

 

עקבו אחרינו בפייסבוק או טוויטר

נטליה ירמין על פרק סיום העונה השנייה של "בנות"

 

הסדרה

אני ארחיב: סדרות דרמה מתחלקות בעיני בחלוקה גסה לשני סוגים עיקריים: סדרות שההנאה בהן נובעת מהזדהות עם הדמויות, או לכל הפחות אהבה לדמויות, וסדרות שההנאה בהן נובעת מהזדהות עם תפיסת העולם של היוצר והביקורת שהוא מעביר בעזרת הסדרה שלו (יש עוד כמה סוגים של סדרות אבל אלה שני הסוגים הרלוונטיים לנקודה שאני מנסה להעביר). בסוג הראשון של הסדרות אתה מתחבר לדמויות, אתה עצוב כשהן עצובות, שמח כשהן שמחות ובאופן כללי מאחל להן רק טוב. כשאתה צופה בסדרה, כל מה שבא לך זה להישאב פנימה ולבלות עם החבר'ה האלה. מדובר בסדרות כמו "בנות גילמור", "האוס", "הבית הלבן" וכמעט כל סדרה מחורבנת שדיוויד אי קלי אי פעם עשה.

בסוג השני של הסדרות אתה חושב לעצמך, "נכון, בדיוק ככה העולם עובד", אתה מתפעל מהאופן שבו התסריטאים והשחקנים מתארים את החולשות הגדולות של האופי האנושי, אתה מפענח כל פרק כאילו היה משל ומנסה להבין מה האמירה הרחבה יותר שהיוצרים ניסו להעביר בעזרת העלילה הזאת. בסוג הסדרות הזה אפשר למצוא סדרות כמו "הסופרנוס", "הסמויה", "מד מן" ו"שובר שורות". לכאורה זה נראה כאילו פשוט חילקתי את זה לסדרות נטוורק אל מול סדרות כבלים, או שפשוט שמתי את כל סדרות המופת בסוג השני. ו… זה פחות או יותר נכון. אני מניח שאפשר להתווכח על החלוקה הזאת. יש כל מיני סדרות שנופלות באמצע, כמו למשל "עמוק באדמה", שעדיין לא ברור לי לגביה אם אני אמור לאהוב את הדמויות שם או לתעב אותן, ויש גם סדרות שמתחזות לסוג אחד כשלמעשה הן סוג אחר, כמו "דקסטר" למשל, שנהנית ממעמד של סדרת איכות בגלל הערוץ שבו היא משודרת והעיסוק בנושאים "כבדים", כשלמעשה היא סתם סדרת מתח.

ואיפה "בנות" נופלת? בעיניי היא לחלוטין מהסוג השני של הסדרות, או לכל הפחות איפשהו באמצע עם נטייה חזקה לסוג השני. הבעיה, לדעתי, היא שרוב האנשים חושבים שהיא סדרה מהסוג הראשון. אני מבסס את ההנחה הזאת על מספר לא קטן של ביקורות וטוקבקים שקראתי שהביעו אכזבה מהפרק האחרון ומפרקים אחרים כיוון שלא היו מרוצים מהבחירות שהדמויות עשו. "איך האנה יכולה לחזור לאדם, הוא אנס!" נכתב בתגובות מסוימות, בעוד תגובות אחרות הביעו שמחה על חזרתם כיוון שהם "פשוט כל כך מתאימים עם כל המוזרויות המשוגעות שלהם", ובכך פספסו גם הן לגמרי את הנקודה. האם אי פעם צפיתם בפרק של "הסופרנוס" וחשבתם לעצמכם "אני לא מאמין שכריסטופר הסגיר את אדריאנה, חשבתי שהוא אוהב אותה! איזה פרק מאכזב" או צפיתם בפרק של "הסמויה" והחלטתם שלא תצפו בה יותר כיוון שראש העיר קרקטי עושה רק החלטות שגויות? אני מניח שלא. אז למה אנשים צופים ב"סופרנוס" בצורה אחת וב"בנות" בצורה אחרת?

המשך…

למה אני שונאת את "בנות"

פורסם ע"י ‏איימס‏
בתאריך 13/06/2012 בקטגוריה ‏כתבות

http://i45.tinypic.com/24mc0lx.jpgקודם כל, אני לא באמת שונאת את "בנות". בעולם מאוזן טלוויזיונית, שבו "בנות" היא אחת מסדרות רבות שמתעסקות בנשים ומיועדות לנשים, מדובר בקומדיה רעננה על נשים צעירות בנות ימינו. בעולם שבו "בנות" היא הסידרה הראשונה שעוסקת בנשים בלבד מאז "סקס והעיר הגדולה" (של אותה HBO), ומהווה שחזור שלה, "בנות" יוצאת מנקודת הנחה שהמלחמה נגמרה, אנחנו ניצחנו, בעוד שהיא עדיין מתנהלת בעיצומה.

כמה מחשבות על בנות (צפיתי בשישה פרקים מתוך עשרה, אני מניחה שהסדרה לא השתנתה מהותית):

• בעוד הסדרה עוסקת בארבע נשים, היא למעשה עוסקת באופן בלעדי בגברים. הנשים מדברות, מתעסקות, עושות גברים כל פרק, כל הפרק. אני לא חושבת ששמעתי שיחה בסדרה שהיא לא על מצב הזוגיות (או היעדר הזוגיות) או חיי המין (או היעדרם) של דמות אחרת. בעוד שאת הגברים אנחנו רואים, לפעמים, בסיטואציות זוגיות בלבד (אין אינטראקציות בין גברים בלי נשים בסביבה, מלבד במקרה אחד, שגם בו הגברים עוסקים בנשים, אבל עם סיבה מוצדקת – הם בבית שלהן), את הנשים אנחנו רואים בסיטואציות חברתיות, וגם שם, השיחה היא תמיד על גברים. מדובר בארבע נשים אינטליגנטיות, מתוכן כותבת רהוטה אחת (כוכבת הסדרה, שהיא גם הכותבת שלה והבמאית העיקרית, לנה דנהאם), ועדיין, הן לא מדברות על שום דבר אחר. אני לא אומרת שאני נפגשת עם החברות שלי ואנחנו מדברות על ניטשה, אבל כן, אנחנו מדברות על סרטים, טלוויזיה, פוליטיקה, עבודה, לימודים, לא רק בחורים ומשברים.

המשך…

Upfronts 2012: רשת ה-CW

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/05/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://www-deadline-com.vimg.net/wp-content/uploads/2012/03/THE-CARRIE-DIARIES-First-Image-AnnaSophia-Robb-as-Carrie-Bradshaw__120323175307.jpgעדכון: הוספתי קטעי וידאו לשלוש הסדרות שמגיעות בסתיו, זה מה שזמין.

נדמה שאין כמו רשת ה-CW כשזה מגיע לשידורים חוזרים. הפסקות של חודשים באמצע העונות של "יומני הערפד", "על טבעי" וחברותיהן ללוח השידורים, מקימות עליהן את הצופים. זה משהו שהרשת תינסה להימנע ממנו ככל הניתן בעונה הבאה. בתור התחלה, תרתי משמע, העונות יגיעו באוקטובר במקום בתחילת ספטמבר, כפי שהיה עד כה בניסיון להקדים את יתר הרשתות (עונת הסתיו מתחילה רשמית רק לקראת סוף ספטמבר).

עוד כחלק מהמגמה להפחית בשידורים החוזרים, הרשת מציגה בלוח החדש שלה שיא של חמש סדרות חדשות, כולן כמו תמיד דרמות, ובמקום לפרוש תוכן של ששה חודשים על פני תשעה, ה-CW מתכננת לשבץ סדרות קצרות יותר, בנות 13 פרקים, כמו העונה האחרונה של "אחת שיודעת" ו-Cult החדשה. סדרה אחת שלא מגיעה בסופו של דבר אל המסך: "ג'ואי דקוטה", הגרסה הנוכרית ל"דני הוליווד".

הלוח החדש כולל לא מעט שינויים ותזוזות. "על טבעי" מחליפה מקומות עם "הטופ מודל" ועוברת לימי רביעי, "90210" משונעת לימי שני ועוד בפירוט שלהלן.

רשת NBC
רשת פוקס
רשת ABC
רשת CBS

אינן עמנו עוד:
Ringer
The Secret Circle
המשך…

עדכוני נכר: על ספה של עונה חדשה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

היפה והאנרכיסט

רשמית: "יומני קארי", הספר שמקדים את התרחשויות "סקס והעיר הגדולה", הופך לסדרה ב-CW כיאה, עם אנשי "אחת שיודעת", ג'וש שוורץ וסטפני סאבג', על ההגאים.

TV

עוד ב-CW: עוד ריבוט. הפעם של "היפה והחיה", בטח בגרסת זעף הנעורים. זוהי לא הגרסה היחידה שנמצאת בתהליכי עבודה טלוויזיוניים, גם ABC עמלה על גרסה, אבל כזו שמבוססת על האגדה עצמה ולא על גרסתה האייטיזית בכיכובם של לינדה המילטון ורון פרלמן.

TV

בשבת שעברה נערך טקס פסי האמי הקריאייטיבי, שכלל את כל הפרסים שלא מספיק חשובים להינתן בטקס המרכזי. "אימפריית הטיילת" גרפה את המספר הרב ביותר של פרסים, שבעה סך הכל, כולל על הליהוק, האיפור, העיצוב האמנותי והעריכה. בפרס השחקנים אורחים זכו גבינת פאלטרו על Glee וצדקיהו אגם עץ על הנחיית "סטרדיי נייט לייב". סת' מאיירס אמר בשמו, "ג'סטין טימברלייק מאוד רצה להיות פה אבל אמרנו לא, הם רוצים לראות את הכותבים". זוכים נוספים: "פיוצ'רמה" בקטגוריית סדרת האנימציה וג'ף פרובסט כמנחה תוכנית הריאליטי.

המשך…

עדכוני נכר: בחזרה לארץ עוץ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/07/2011 בקטגוריה ‏חדשות

שלושה גברים

טום פונטנה מפיק סדרה עם בארי לבינסון? מה כבר יכול לצאת מזה? ככה, כרעם ביום בהיר, מסתבר שאכן קורה דבר כזה. השניים חוברים שוב שנים אחרי ש"רצח מאדום לשחור" ו"אוז" נפחו את נשמותיהן, כדי להפיק את Copper, סדרה חדשה שיצרו פונטנה ו-וויל רוקוס (שכתב את התסריט של "מונסטר בול"). העלילה נשמעת מקורית ומסקרנת: היא מתמקדת בשוטר אירי צעיר שפועל בשכונות המהגרים בניו יורק של המאה ה-19. את הסדרה הזמינה רשת BBC America, וזוהי לה הסדרה המתוסרטת המקורית הראשונה אי פעם, שלושה ימים אחרי שהכריזה על שתי סדרות מקוריות לא-מתוסרטות ראשונות: Would You Rather עם גרהם נורטון ו-Hard Drive עם ריצ'רד המונד. Copper צפויה להגיע אל המסכים בארה"ב בקיץ הבא.

TV

פוסטר ראשון ל"שני גברים וחצי" עם אשטון קוצ'ר, טייק על הפתיח של הסדרה עם קוצ'ר עומד במקומו של החצי. על פי ימדב, אגב, שם דמותו בסדרה הוא ריימונד.

TV

הפרק האחרון בעונה השלישית של "מחלקת גנים ונוף" (אל חשש, אין באמת ספוילר) הותיר אותנו לתהות מיהי תמי 1, גרושתו הראשונה של רון. אז יש ליהוק ולטעמי הוא נפלא, אם כי נראה לי שיהיה קשה להתעלות על תמי 2 בגילומה של מייגן מולאלי.

המשך…

© עידו ישעיהו