Posts Tagged ‘ספרות’

הבוס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/09/2011 בקטגוריה ‏כתבות

"אני מקווה שזו לא באמת העטיפה. זה ממש הולך לפגוע במכירות" (דון פיי, אביה של טינה)

לאחרונה סיימתי להאזין לגרסת האודיו של Bossypants, ספרה האוטוביוגרפי של טינה פיי. היתרון העצום בגרסה הזו על פני המודפסת: טינה פיי עצמה מקריאה אותה. במהלך ההאזנה עלצתי שוב ושוב מעצם העובדה שאני זוכה לשמוע את זה מפיה ולא לקרוא את זה באופן רגיל, כי פיי טרחה להמחיש את הניואנסים, את העגות ואת המבטאים באופן שאני לא הייתי יכול לדמיין, ונאמנה כליל – מן הסתם – לאופן שבו רצתה להעביר את הדברים. בנוסף כוללת הגרסה במקרי הצורך (המעטים) אפקטים קוליים ואפילו מערכון שלם מ"סטרדיי נייט לייב".

אבל בין אם בהאזנה ובין אם בקריאה, מדובר בספר כיפי עד מאוד. פיי שוזרת בו את סיפור חייה והקריירה שלה, באופן שמי שמכיר אותה ולו במעט יהנה לחוות את האופן שבו הכל קרה. היא מספרת על נעוריה, על התחלתה כקומיקאית ב-Second City, שם פגשה לראשונה את איימי פוהלר חברתה הטובה – האזכורים החוזרים ונשנים של פוהלר מלבבים, כולל מכתב אהבה שפיי כותבת לה בספר – על ילדותה עם אביה הקשוח ועל אמה, על בעלה וילדתה, על מה שלורן מייקלס לימד אותה ועל SNL, על נשים בקומדיה, על יצירת "רוק 30", על צילומים למגזינים, על שרה פיילין, על משתלחי הפורומים באינטרנט ועוד ועוד. הכל מסופר באותו אופן שנון ומצחיק ואהוב שפיי מפורסמת בעטיו.

אם התיאור הזה לא עשה לכם חשק לעוט ולקרוא/להאזין, הנה מבחר ציטוטים מתוכו, בלי סדר מסוים.

המשך…

עדכוני נכר: לחיים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

פוסטר חדש לעונה הרביעית של "פרינג'". אהבתי את המתבוננים שעומדים בצללים.

TV

בראיון ארוך ומעניין מאוד מסביר מייק שור, יוצר "מחלקת גנים ונוף", מדוע "חופשי על הבר" היא לטעמו הסיטקום הטוב ביותר בתולדות הז'אנר, כולל הגיגים ומסקנות על התפתחות הסיטקום, על השפעות, על מקומו של הפתיח, קיצור אורך התוכניות ועוד. לי אישית הראיון עשה חשק עז לצפות בה. לפני כמה שנים עקבתי אחריה משלב די התחלתי בסבב שידורים יומי בסטאר וורלד, אבל אז פשוט הפסיקו לשדר אותה אחרי העונה השלישית בערך. זה היה מבאס כי רציתי לצפות בעיקר בגלל פרייז'ר, שנעדר משתי העונות הראשונות.

TV

זה מסקרן: HBO כנראה תזמין פיילוט שייצור נח באומבך ("חיים בין השורות") על פי "התיקונים", ספרו של ג'ונתן פראנזן, ובכיכובו של אנתוני הופקינס בפעם הראשונה בסדרת טלוויזיה מאז 1988. שום דבר מזה עדיין לא סופי ורשמי, אבל כך זה מסתמן. הנה תקציר הספר על פי עם עובד: איניד למברט מודאגת: בעלה חולה במחלת פרקינסון ומאבד את צלילות דעתו, בנה הבכור נשוי ליורשת עשירה וילדותית, בנה האמצעי המבריק נכשל בכל מעשיו, ובתה, שפית יפה ומצליחה, מנהלת כנראה רומן עם גבר נשוי. אך איניד מנסה להתעלם מכל אלה ולקבץ את כולם לחג מולד אחרון וחמים בבית המשפחה שבמערב התיכון. דרכם של בני למברט לשם תהיה רצופה דרמות אישיות ואסונות מבדחים, ותעבור בפילדלפיה, בניו יורק, באוקיינוס האטלנטי ואפילו בליטא הרחוקה.

המשך…

עדכונים: חיי מלכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/09/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

הסטיבנים ספילברג וקינג חוברים לסדרה חדשה עבור רשת הכבלים שואוטיים על פי ספרו של האחרון מ-2009, "מתחת לכיפה השקופה".

ראו גם: על מה עובדות רשתות הפרימיום בארה"ב

הנה תקציר הספר על פי מודן: בצ'סטר מיל, עיירה מנומנמת במיין, חיים אנשים רגילים את חייהם במסלול שנראה נוקשה וקבוע מראש. ואז, בוקר אחד, יורדת על צ´סטר מיל כיפה שקופה של שדה כוח. בעת ירידתה היא חוצה בעלי חיים תמימים לשניים, מכוניות ומטוסים מתנגשים בה ומתפוצצים, עשרות אנשים נהרגים ללא שום אזהרה. דבר אינו יכול להיכנס או לצאת מבעד לכיפה הזו, פרט למעט מאוד אוויר. דייל ברברה, חייל משוחרר ממלחמת עיראק שנקלע לעיר, כבר היה בדרכו אל מחוץ לעיירה כשהכיפה שינתה את תוכניותיו. בימים הבאים הוא מוצא עצמו מתמודד מול ביג ג´ים רני, סוחר מכוניות ופוליטיקאי מקומי, במאבק אימתני על חייהם ונפשותיהם של תושבי העיר הלכודים תחת הכיפה, מבוהלים ומבולבלים.

המשך…

עוד עדכוני קומיק-קון ולא-קומיק-קון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/07/2011 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות
http://images.screenrush.co.uk/r_760_x/medias/nmedia/18/79/31/37/19537608.jpg

לא המרצה שכדאי להתעסק איתו

חלק שני

הפאנל של "קומיוניטי" מתקיים רק היום, אבל דן הרמון, יוצר הסדרה, ענה על כמה שאלות של וולצ'ר בנוגע לעונה השלישית הממשמשת. אמנם קווים כלליים, אבל יש שם כמה דברים שהייתי מעדיף לא לדעת. לשיקולכם. מה שטוב לשמוע שוב זה שבעונה הבאה הכוונה היא ליצור קשת או קשתות מתחילתה ועד סופה של העונה, ופחות להסתמך על פרקים בודדים. בהתאם, בראיון לטיוי ליין אומר הרמון שבעונה הבאה יהיו פחות מהפרקים המיוחדים שהסדרה מאופיינת עמם כרגע, וטוב שכך לדעתי.

עדכון: יו, עומאר מגיע! מייקל קנת וויליאמס, הלא הוא עומאר מ"הסמויה", יתפקד על תקן הפרופסור בשיעור החדש שתקח החבורה בשנתה השלישית, ביולוגיה, כאסיר לשעבר שהפך למרצה. בינתיים הוא חתום לשלושה פרקים לפחות, אבל יהיה תענוג גדול לראות יותר ממנו, במיוחד לאור הבזבוז המשווע שלו ב"אימפריית הטיילת".

המשך…

דארן ארונופסקי חובר למייקל שייבון ב-HBO

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/06/2011 בקטגוריה ‏חדשות


בדדליין הוליווד מדווחים שהבמאי של "רקוויאם לחלום" ו"ברבור שחור" מצטרף כבמאי לפרק הפיילוט – בהנחה שיצא לפועל, וב-HBO זה בדרך כלל יוצא לפועל – ולחבר המפיקים הבכירים של Hobgoblin, פרויקט שיצרו מייקל שייבון ורעייתו איילת וולדמן עבור רשת הכבלים. הסיפור מתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה ועוקב אחר חבורה המורכבת מנוכלים וקוסמים, שמשתמשים במיומנות ההונאה שלהם כדי להילחם בהיטלר ובכוחותיו. מגניב לגמרי, לא? הפיילוט נכתב על ידי שייבון ואיילת וולדמן רעייתו, גם היא סופרת, מה שהופך אותו לשיתוף הפעולה המקצועי הראשון שלהם.

תגיות:
© עידו ישעיהו