Posts Tagged ‘סיכום 2011’

המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/06/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/436cf8e3.jpgבית השקרים, הנערים הנוצצים בארץ הכנופיות, עכשיו אני אישה, באר חלב באמצע העיר, ציפורניים שלופות, מטבחי הגיהנום, היפה והחנון, נויורק, יומנים, רוקדים עם כוכבים, פרק אחרון לעונה של משחקי הכס, פרק אחרון של היעלמות, מבוקש, הסיפור, ההרג, שקרניות קטנות, זירת הפשע ועוד.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, עכשיו אני אישה.
החל משנת 1956, אנשים שרצו לעשות ניתוח לשינוי מין יכלו לפנות לגניקולוג ג'ורגס בורו בקזבלנקה – בלי לעבור כל הערכה פסיכולוגית מקדימה. הבמאי מייקל ון-ארפ פוגש את החלוצות הללו, כולן נשים מבוגרות היום. האם הבחירה שעשו אז שינתה את חייהן כפי שקיוו? כיצד העולם החיצוני הגיב לדור הראשון של טרנסקסואליות? אשה בלגית מקסימה אסירת תודה לעד לד"ר בורו, שנפטר בסוף שנות השמונים. היא גם תמיד תשמור בסוד את הניתוח שעברה מכל בן-זוג אפשרי. עבורה – זה חלק מהדיל. אשה בריטית מכובדת, שהפכה לכוכבת בפריס אחרי הטרנספורמציה שעברה, עדיין נתקלת בדחייה ובבדידות: "מהרגע שנהייה לך שער לבן, נדמה שאת הופכת שקופה". "בזמנו, מעולם לא דמיינתי שאהיה זקנה. זה לא היה חלק מהפנטזיה", מסכימה אשה גרמנייה. היא התחתנה עם גבר כשהאפשרות לעשות ניתוח עלתה. "מצאתי את עצמי מתבוננת בחלונות הראווה, תוהה כיצד אראה בשמלה כזו או אחרת. אז הבנתי: העניין הזה לעולם לא ייעלם".

המשך…

סיכום 2011 בטלוויזיה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

ועכשיו תורכם. איך הייתה השנה שלכם בטלוויזיה? מה עשה לכם את זה השנה? מהי הסדרה שהכי אהבתם? זו שהכי הצטערתם על ביטולה? הפרק שהמיס אתכם? הרגע שהפיל אתכם? האירוע ששובב את נפשכם? הסדרה שעברה מתחת לרדאר של כולם ואתם נורא אהבתם? או לחילופין, מה היה הכישלון הגדול מבחינתכם?

"חסרי בושה", "האוס", "קומיוניטי", "האישה הטובה", "סיפור אימה אמריקני", Happy Endings, "שני גברים וחצי", "גברים בגיל הזה", "יומני הערפד", "המתים המהלכים", "אפיזודס", "על טבעי", "בחורה חדשה", "הומלנד", "הצילו", "משפחה מודרנית", או לא עלינו – Glee, "דקסטר" או "ההרג"?

או אולי מעבר לתעלה: "השעה", "אחוזת דאונטון", Black Mirror, The Trip, "דוקטור הו"? האם אלה ואחרות הן ההיילייטס שלכם?

אלה הם הרגעים הטלוויזיוניים הגדולים של השנה מבחינתי:

חלק א': "המשרד" | חלק ב': "פרינג'" | חלק ג': "שובר שורות" | חלק ד': "משחקי הכס" |
חלק ה': "צדק פרטי" | חלק ו': "ילדי האנרכיה" | חלק ז': "אימפריית הטיילת" | חלק ח': "מחלקת גנים ונוף"

תגיות:

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ח'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

http://i40.tinypic.com/ohmkb7.jpgחלק ח' ואחרון: מחלקת גנים ונוף
בלי ספוילרים, אבל עם פרטי מידע קטנים ושוליים מהעונה הרביעית שהמחמירים במיוחד אולי לא ירצו לדעת.

 

מבחינתי 2011 היא לגמרי השנה של "מחלקת גנים ונוף". העונה השלישית שודרה בה במלואה, וכן נתח ניכר מהעונה הרביעית, ושתי העונות כללו רצפים מרהיבים של פרקים מושלמים, כמעט בלי נפילות בכלל. תחשבו על זה: פסטיבל הקציר, רון ותמי 2, ליל סבסטיאן, Treat Yo Self, לזלי ובן על כל הנובע מכך, ז'אן ראלפיו, רון מתמוגג ממשהו שאפריל עושה או אומרת, "אן פרקינס!" ועוד ועוד ועוד.

כמעט מדי פרק, לפחות בעונה הרביעית, כתבתי עליו באופן שבדרך כלל אינו קשור לסדרות קומיות. מעבר לעובדה שהיא מפילה מצחוק – אבל לגמרי, ברמה שאני נזכר בקטעים ממנה וצוחק כאילו אני צופה בהם בפעם הראשונה (ספוילר לעונה הרביעית בלבן: העד מצביע על לזלי, לזלי מצביעה אחורה; קטע שאני דבוק אליו במיוחד לאחרונה) – החיבור שלי איתה הרבה יותר רגשי. אני אוהב כל אחת ואחת מהדמויות שם. פאוני הפכה למקום סופר-אקסנטרי אבל אמיתי שאני מוקיר בכל מאודי.

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ז'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ז': "אימפריית הטיילת"
ספוילר לעונה השנייה

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")
(חלק ג': "שובר שורות")
(חלק ד': "משחקי הכס")
(חלק ה': "צדק פרטי")
(חלק ו': "ילדי האנרכיה")

http://i44.tinypic.com/r8w502.jpg

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ו'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ו': "ילדי האנרכיה"
ספוילר לעונה הרביעית

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")
(חלק ג': "שובר שורות")
(חלק ד': "משחקי הכס")
(חלק ה': "צדק פרטי")

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ה'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ה': "צדק פרטי"
ספוילר לסוף העונה השנייה

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")
(חלק ג': "שובר שורות")
(חלק ד': "משחקי הכס")

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ד'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ד': "משחקי הכס"
ספוילר לסוף העונה הראשונה

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")
(חלק ג': "שובר שורות")

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ג'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ג': "שובר שורות"
ספוילר לסוף העונה הרביעית

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")

http://i55.tinypic.com/2gxmfbn.jpg

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ב'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ב': "פרינג'"
ספוילר לעונה השלישית

(חלק א': "המשרד")

[Fringe-Fotos-Episódio-3x15 (1)[2].jpg]

המשך…

הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

שנה נוספת מגיעה לה אל קצה. היא הייתה נטולת עונה של "מד מן", הדרמה האהובה עלי, אבל כללה התחזקות אדירה מצד שתי סדרות אחרות. האחת היא "אימפריית הטיילת", שעונתה השנייה לא הייתה מושלמת אבל לגמרי קרובה לכך וכללה כמה סצינות שחדרו מתחת לעורי ונשארו שם. השנייה, שהיא בעצם הראשונה, היא "מחלקת גנים ונוף", שלא רק תפסה את מקומה של "קומיוניטי" כקומדיה האהובה עלי, אלא היא חד וחלק הסדרה שהכי אהבתי השנה. אבל על כך בפוסט הנפרד שיוקדש לה.

לשם סיכום השנה אעשה את מה שעשיתי עם העשור הקודם ואסכם את הסצינות והרגעים שהכי הדהימו, היממו או ריגשו אותי השנה. מאחר שמן הסתם הרגעים הללו הם רובם ככולם ספוילרים לסדרות שמהן הם לקוחים, אעשה זאת בחלקים ובפוסטים נפרדים, כל רגע כזה יזכה לרשומה בפני עצמו. מאחר שעל רבים מהרגעים הללו כבר כתבתי בעבר, סלחו לי אם אמחזר את דבריי ואצטט את עצמי.

חלק א': "המשרד" (וגם על "אורות ליל שישי")

בניסיון להיזכר בדברים שאולי חומקים ממני – סכנה שעדיין קיימת, אגב – רפרפתי על דברים שכתבתי השנה ונתקלתי דווקא בשני דברים שהיו לי ציפיות גדולות מהם ולא סיפקו את הסחורה: הפינאלה של "אורות ליל שישי" ועזיבתו של מייקל סקוט את "המשרד". בשני המקרים היה מדובר ברגעים עם פוטנציאל אדיר להיחקק בזיכרון, אבל לטעמי הם קצת כשלו בכך. "אורות" יותר מ"המשרד", כי עזיבתו של מייקל סקוט/סטיב קארל עוד הצליחה לרגש בדרכה המינורית, אבל ב"אורות ליל שישי" הבנתי סופית שהפינאלה הזו היא לא הסיום של הסדרה שכל כך אהבתי בשלוש עונותיה הראשונות, אלא של סדרה אחרת המורכבת מעונות 4 ו-5, טובה הרבה פחות ושאהבתי הרבה פחות, ולכן אין לי כמעט נגיעה רגשית אליה. מתוך 50 הדקות של הפרק, רק הדקות האחרונות הצליחו להזכיר לי את הנגיעה האישית שלי. המשך…

© עידו ישעיהו