Posts Tagged ‘מנהלה’

עשור ל"קפה+טלוויזיה"

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2013 בקטגוריה ‏כללי

היום לפני עשור הוקמה קהילת "קפה+טלוויזיה", שהייתה אז פשוט פורום טלוויזיה בנענע. עברנו רבות מאז, המון אנשים מצוינים באו והמון אנשים מעולים הלכו, אבל בסופו של דבר אנחנו עדיין כאן, עדיין מדברים על טלוויזיה, עדיין מבסוטים, ואני מקווה שנישאר כמה שרק ניתן. אם היה לי זמן בחיים הייתי עושה מזה משהו גדול יותר מאשר ציון הדרך הצנוע הזה, דולה לפחות כמה דברים חשובים מהעבר או מעלה איזשהו רעיון אחר, אבל אין לי זמן לצלול לתוך זה כפי שהייתי רוצה. אז פשוט אסתפק בלומר שכבר עשר שנים הדבר הזה הוא אחד המשמעותיים בחיי.

כמו תמיד, העיצוב באדיבות באקביט המלכה.

decadef

תגיות:

מערכת התגובות בבלוג

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/03/2013 בקטגוריה ‏כללי

כפי שוודאי שמתם לב, מערכת התגובות בבלוג מבאסת את התחת לאחרונה. Disqus החליטו לכפות שדרוג מערכת שכעת לא תומך ביישור מימין לשמאל, וגם לא מאפשר לעשות מניפולציה בקוד כדי להסיט את המלל ימינה. זה גורם למשפטים רבים להיראות שבורים, בעיקר כאלה שכוללים בתוכם גם מילים בלעז, ולסימני הפיסוק בסוף כל משפט להופיע בתחילת השורה. מאחר שמערכות חיצוניות אחרות לא מספקות מענה טוב יותר, בשלב הזה נחזור אל המקור, תגובות וודרפרס, שאגב השתכללו קמעה מאז שפתחתי את הבלוג במאי 2011. ב-Disqus מבטיחים לוקאליזציה "בקרוב", אבל מי יודע מתי הקרוב הזה יהיה, ובינתיים לא ייתכן שנסבול כך, במיוחד בשעה שהעונות החדשות של "משחקי הכס" ו"מד מן" נמצאות מעבר לפינה.

באופן כללי אני מחבב את המערכת של Disqus, שמביאה עמה פיצ'רים נחמדים, וצר לי לוותר עליה. אני מקווה שבאמת נוכל לחזור אליה מתישהו. בינתיים שימו לב שניתן גם להגיב באמצעות פייסבוק, למי שמעוניין.

תגיות:

בקרוב, זה קורה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 01/01/2013 בקטגוריה ‏כללי

עדכון 1.1.13
אני מזכיר לכם שהחל מהיום אני בחופש (תודה למאחלים דרך צלחה!) ולכן אין המלצות יום. מדי פעם יפורסמו פוסטים על ידי שומרי הגחלת, ואתם מוזמנים לשלוח אליהם פוסטים משל עצמכם. כמו כן, דפי הבלוג בפייסבוק וטוויטר ימשיכו להתעדכן בחדשות ועדכונים, לפעמים אפילו על ידי, אז כדאי לעקוב. נתראה בהמשך!

16.12.12
בדיוק תשע וחצי שנים אני מנהל את הקהילה ויש דבר אחד משמעותי שמעולם לא עשיתי: הפסקה. לאורך כל התקופה הזו המשכתי להיות פעיל. המלצת היום המשיכה להגיע מדי יום למעט חיסורי מחלה פה ושם (נדירים, כי ככל שיכולתי כתבתי גם כשהייתי חולה) ולפעמים בגיבוי של אחרים. כעת גמלה בלבי החלטה לקחת חופשת בלוג לפרק זמן לא ברור, החל מתחילת השנה ולכל המאוחר עד שובה של "מד מן" במרץ. הזמן שאני מכלה על הבלוג, שרוב הזמן אני נהנה ממנו עד מאוד, פשוט לא מאפשר לי לשבת ולכתוב דברים משמעותיים שאינם קשורים אליו.

בתחילה החלטתי להפסיק את פעילות הבלוג ופשוט לתת לו לנוח, אבל ככל שחשבתי על זה הבנתי שלטובת הקהילה עדיף שימשיך לפעול ולו במתכונת כלשהי – אם מישהו מעוניין לכתוב את המלצות היום אני מפציר בו לעשות זאת, אבל גם בלי המלצות, האוחזים במושכות בשלב הזה יהיו איימס, תומר סויקר ויערה, שיפרסמו פוסטים מדי פעם. אם לכם יש משהו לכתוב ולפרסם כפוסט, אתם מוזמנים לפנות אליהם במייל הזה (שגם מופיע בראש כל עמוד בבלוג, אייקון הדואר מימין לבאנר).

tvyaddo@gmail.com

אז החל מ-1 בינואר 2013 אני איעלם קצת. אולי אגיב מעת לעת, אולי אחזור לרגע כש"קומיוניטי" תגיע בפברואר ואשתדל לפרסם את ההיילייטס החודשיים, אבל לא באמת אהיה כאן. תהיו ילדים טובים, אה?

ואני חוזר, אם יש מישהו שרוצה לקחת על עצמו את המלצת היום, שיפנה אלי.

תגיות:

קצת על הבלוג החדש

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/07/2011 בקטגוריה ‏כללי

ראשית, תודה על כל האיחולים לפני ואחורי הקלעים!
שנית, הבלוג החדש העלה הרבה שאלות אצל לא מעט מאנשי הקהילה, הנה שתי נקודות בולטות שכדאי לדעת:

מערכת התגובות
לא יודע אם כולם שמו לב, אבל ישנה אפשרות לסנן את התגובות על פי תאריך, או על פי פעילות אחרונה (וגם על פי דירוג, אבל זה כרגע פחות רלוונטי). זאת אומרת שאם אתם רואים שישנה תגובה חדשה ומנסים למצוא אותה, אפשר לשנות את הצגת התגובות על פי 'פעילות אחרונה' ולמצוא ביתר קלות את השרשורים העדכניים. האופציה הזו, לצד האפשרות להתעדכן בכל עמוד בבלוג על התגובות האחרונות, בוודאי תקל על ההתמצאות בהן. כמו כן אפשר להירשם לרסס של התגובות בכל פוסט, ולסמן בקשה לקבל התראות במייל על תגובות נוספות במקרים שבהם הגבתם. אני מקווה למצוא פיצ'ר מוצלח שיציג תגובות אחרונות באופן ישיר, אם כי בינתיים אני חושב שהקיים עונה על הצורך.

העובדה שהתגובות פתוחות לרווחה מציבה בעיה עם ספוילרים, ואי לכך הפכה להיות סוגיה בעלת חשיבות גבוהה. השאיפה היא לאפשר אייקונים בולטים של 'ספוילר' ו'סוף ספוילר' וכן אופציה לצבוע בלבן את הטקסט המספיילר.

כתיבת תכנים
אם מישהו מהקהילה מעוניין לפתוח דיון חדש, הוא מוזמן לעשות זאת באחת משתי דרכים: במקרה שמדובר במשהו מקיף או מעמיק המורכב משתי פסקאות ומעלה, הוא מוזמן לעדכן אותי ואני אפרסם את זה בשמו או אפתח לו הרשאת כתיבה. אם מדובר במשהו קטן או קוריוזי – חדשות, יוטיובים, שורה על פרק של משהו – המלצת היום של כל יום מהווה את הכר האידיאלי לשם. בנוסף אני בונה על פוסט קבוע שיצטט תגובות ודיונים מעניינים שצמחו בתגובות, עם הפניה אליהם.

באופן כללי אציין שדור היקר לקח על עצמו לעזור בעניינים טכניים וזה מה שהוא עושה בעוד אנו מדברים. זוהי רק ההתחלה-לה-לה של הבלוג ואני לומד את הדברים בעוד הם קורים, אז כדאי להיות סבלניים ולשמור על ראש פתוח.

תגיות:
© עידו ישעיהו