Posts Tagged ‘לות'ר’

עדכוני סופ"ש מידבקים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/08/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

מבט מיוחד לסוכני שילד, באנהדז בריקוד הברבור, ביל היידר מתראיין, מרק הוליוודי חוגגת 500, כך ראינו ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בערוץ 10 ב-21:00, הרווק.
הגמר.

ב-E! ב-22:15, מרק הוליוודי.
התוכנית ה-500! איך הזמן טס כשמתחילים לצפות שנים אחרי שזה התחיל.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, איך לאבד את הבתולין.
קרום הבתולין: הוא משוחזר בניתוח, נחשב לפטיש בעולם הפורנו, מואדר ע"י התרבות הפופולארית. חמישים שנה אחרי המהפיכה המינית, הוא עדיין מגדיר לעיתים את המוסר והערך העצמי הנשי. מדוע בחברה ההיפר-סקסואלית של ימינו יש עדיין לבתולין חשיבות גבוהה כל-כך? הבמאית תרז שכטר יוצרת בסרט הזה דיאלוג מרתק ומורכב עם נשים המצויות בקצוות שונים של הספקטרום המיני: למשל ג'ודי, כנרית בוגרת ג'וליארד שמלווה את ליידי גאגא המתירנית בסיבוב הופעות – מתפללת לשמור את מוחה וגופה טהורים; או מייגן, טרנסג'נדרית המספרת מה הבתולין והסקס מסמלים בעבורה. תוך כדי עשיית הסרט, הבמאית צוללת עמוק פנימה ונשאבת בעצמה לתסביך של תעשיית הבתולין. האם תחזור עם תשובות?

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, הדיבוק.
בכורה. מותחן אימה על טבעי. אמילי הצעירה היא בת להורים גרושים, החיה עם אמה ופוגשת את אביה בסופי שבוע. במהלך אחד מסופי השבוע המשותפים להם, אמילי ואביה עוצרים במכירת חצר ובה אמילי מוצאת תיבת עץ ישנה ורוכשת אותה. מה שהיא לא יודעת הוא שהתיבה מקוללת ובתוכה נמצא שד שמחכה להשתלט על גופה של אמילי. כאשא אמילי מתחילה להתנהג באופן מוזר ומפחיד, אביה של אמילי מבין שבתו בסכנה אך איש לא מאמין לו. ביאושו הוא פונה אל רבנים בקהילה היהודית של ניו יורק כדי להציל את נפש בתו מהרוח המסוכנת. עם ג'פרי דין מורגן ("השומרים"), קירה סדג'וויק ("המפענחת"), מתיסיהו.

יום שישי

סרטים

בכן 3 ב-22:00, קירות צדדיים.
בכורה. דרמה רומנטית מצליחה מארגנטינה, על שתי נשמות בודדות המחפשות אהבה בבואנוס איירס התוססת והמנוכרת. הוא בונה אתרים הסובל מפוביות שונות ומפחד לצאת מפתח ביתו, היא מעצבת חלונות ראווה שרק יצאה מקשר ארוך שנים. השניים בעלי טעם דומה, מתגוררים באותה שכונה ויכולים להיות מושלמים זה לזו, אך לא פשוט להיפגש וליצור קשר חדש בעיר בת מיליוני אנשים בודדים.

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, הדיבוק.
בכורה. מותחן אימה על טבעי. אמילי הצעירה היא בת להורים גרושים, החיה עם אמה ופוגשת את אביה בסופי שבוע. במהלך אחד מסופי השבוע המשותפים להם, אמילי ואביה עוצרים במכירת חצר ובה אמילי מוצאת תיבת עץ ישנה ורוכשת אותה. מה שהיא לא יודעת הוא שהתיבה מקוללת ובתוכה נמצא שד שמחכה להשתלט על גופה של אמילי. כאשא אמילי מתחילה להתנהג באופן מוזר ומפחיד, אביה של אמילי מבין שבתו בסכנה אך איש לא מאמין לו. ביאושו הוא פונה אל רבנים בקהילה היהודית של ניו יורק כדי להציל את נפש בתו מהרוח המסוכנת. עם ג'פרי דין מורגן ("השומרים"), קירה סדג'וויק ("המפענחת"), מתיסיהו.

שבת

בערוץ 10 ב-23:00, כך ראינו.
מי לא זוכר את המצלמות הקטנות ללא הסאונד עם הסלילים הצהובים הקטנים? טרטור המקרנה מלווה תמונות קסומות של סבא, חלוץ משופם וחייכני, והנה הילדים שנולדו פה. אבא מנפח בריכה בחצר ויש תינוק חדש בבטן של אימא, והנה בר מצווה של מיכאל והופ, הוא כבר חייל ונפרדים ממנו בנשיקה, והנה הוא מסתובב אחורה ומנפנף לשלום ועולה על הג'יפ אל המלחמה ממנה לא יחזור, ואחר כך תהיה עוד מלחמה ועוד אחת. תיעוד חיים שלמים של משפחות לצד תיעוד חייה של מדינה. במהלך עשר השנים האחרונות, אסף הבמאי אליאב לילטי והציל מאות אוספים של סרטים ביתיים. ממרתפים שכוחי אל, מגירות נעולות, ארגזים טחובים ובוידעמים, קובצו מאות קופסאות של גלילי סרטים ובהם מאות שעות המספרות את סיפורה של ארץ ישראל, מראשית המאה והעליות הראשונות ועד סוף שנות השבעים. תיעוד משפחתי ותיעוד אירועים היסטוריים מרכזיים בתולדות המדינה, מצטרפים לפסיפס בן אלפי פיסות, שיהפוך לנרטיב האלטרנטיבי של ארץ ישראל במאה העשרים, כפי שלא סופר עדיין.

סרטים

בכבלים,
בכיף חם ב-16:25, מסיבת תחפושות.
בכורה. קומדיה משפחתית שהיא סרטו הראשון כבמאי של ג'וש שוורץ, יוצר סדרות הלהיט "או.סי." ו"אחת שיודעת". תכניותיה של וורן (ויקטוריה ג'סטיס) לחגוג את ליל כל הקדושים משתבשות כאשר אלברט אחיה הצעיר, עליו היתה אמורה לשמור, נעלם בתוך קהל של עוברים ושבים. וורן יוצאת לאתר את אחיה הקטן בעזרת חברתה הטובה אפריל ועוד שני חנונים. החיפושים שלהם מביאים אותם למקומות מטורפים. גם עם צ'לסי הנדלר, אנה גסטייר, ג'וש פנס.

בלוויין,
בכן 5 ב-21:08, רנגו.
לראשונה בכן. סרט האנימציה שזכה בטקס פרסי האוסקר בפרס לסרט האנימציה הטוב ביותר. הסרט, בבימויו של גור ורבינסקי ("שודדי הקאריביים") ובדיבובו של ג'וני דפ, גרף קרוב ל-250 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם, שובח על-ידי המבקרים וקטף שורה ארוכה של פרסים. רנגו (דפ) הוא זיקית, הנקלע לעיירה נטולת חוק במערב הפרוע. הוא מגשים את חלומו כשהוא נזרק לכור ההיתוך של העיירה "דירט", הזקוקה נואשות לשריף חדש. שם ניתנת לו ההזדמנות להציל את היום ולהחזיר את אספקת המים לאזור, כדי למנוע בצורת איומה. גם עם קולותיהם של איילה פישר, אביגיל ברסלין, אלפרד מולינה, ביל ניי, הארי דין סטנטון, ריי וויינסטון, טימותי אוליפנט ("צדק פרטי"), נד ביטי, וינסנט קרתייזר ("מד מן").

בכן 2 ב-22:00, ת'ור.
לראשונה בכן. האפוס הקולנועי המצליח של גיבור-העל מסיפור הקומיקס של "מארוול", בבימויו של הבמאי השייקספירי והשחקן קנת בראנה, ובכיכובם של כריס המסוורת', נטלי פורטמן ואנתוני הופקינס, שגרף כמעט 450 מיליון דולר בקופות מסביב לעולם, זכה למחמאות המבקרים וכבר נכנס להפקת סרט המשך. העלילה משתרעת מהתקופה הנוכחית ועד לממלכה המיסטית של אסגרד. במרכזו של הסיפור עומד תור (המסוורת'), לוחם עוצמתי אך שחצן, שמעשיו הלא אחראיים הציתו מחדש את המלחמה העתיקה. כתוצאה מכך מגורש תור לכדור-הארץ, שם הוא מחויב לחיות בין בני אנוש. כשהנבל המסוכן ביותר מהעולם שלו שולח את כוחות האופל שלו כדי לפלוש אל כדור-הארץ, תור חייב להיאבק. גם עם קאט דנינגס ("מרוששות"), אידריס אלבה ("מזל סרטן"), רנה רוסו.

המשך…

רדוף

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 15/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

ספוילר "לות'ר" 2.01

http://1.bp.blogspot.com/-RgUCxZ5eDrs/TgDpT64NWkI/AAAAAAAACrY/gWOuggKRkgs/s1600/b0120z2z_640_360.jpg

המשך…

תגיות:

סטרינגר ומקנולטי: עשור אחרי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/07/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/c2787c2d.jpgקצת מצחיק לראות בזה אחר זה את "לות'ר" ו"מבוגר אחראי", שתי הסדרות הבריטיות ששודרו ברצף ב'כן או' בשני ימי שני האחרונים. האחת בכיכובו של אידריס אלבה והשנייה עם דומיניק ווסט, שני האויבים מימי "הסמויה", הראשון ברון סמים והאחר הבלש שמנסה להפיל אותו. הפעם הם ממש החליפו תפקידים. סטרינגר בל הפך לבלש ג'ון לות'ר, ואילו ג'ימי מקנולטי לבש את דמותו של הרוצח הפסיכופת פרד ווסט (אין קשר משפחתי לדומיניק).

ולות'ר אינו סתם בלש, אלא כזה שבפרק הראשון קונה לעצמו ארכי-נבלית על תקן אויבת מושבעת – קצת כמו שהיה סטרינג עבור מקנולטי – ובנוסף אוחז ברעיה שנפרדת ממנו עקב שיגיונותיו המקצועיים. כשם שהאלמנטים הללו מוכרים עד מאוד, כך גם יתר הסדרה כפי ששני הפרקים הראשונים מעידים עליה. שוב הבלש הרדוף עם המוסר האפור, הפתיל הקצר והנטייה לשבור את הכלים (ודלתות, מסתבר), שתמיד נמצא צעד אחד לפני עמיתיו. אם הפרק הראשון עוד היה חביב והראה פוטנציאל – בעיקר בדמותה של אליס מורגן הפסיכוטית בעלת הגבות המשוננות המשונות, שהופכת את לות'ר לפרויקט אישי שלה – השני ששודר הערב מיהר לרדת לתהומות מגוחכים ממש, בעזרת שפע של רגעים תמוהים בואכה מטומטמים.

הסמיכות של שתי הסדרות הביאה גם להשוואה בלתי נמנעת ביניהן, ובעוד "לות'ר" משחקת במים הרדודים של כל קלישאת סדרת משטרה שניתן להעלות על הדעת, "מבוגר אחראי" לא רק הייתה מפעימה וממגנטת לכל שני חלקיה הקצרים מדי, אלא שלטעמי דומיניק ווסט מפגין שם את תצוגת המשחק הטובה ביותר בתולדותיו (יצוין שצפיתי רק במיני-סדרה הזו, ב"הסמויה" וב"השעה", אבל איכשהו נראה לי שזה ממצה למדי).

המשך…

© עידו ישעיהו