Posts Tagged ‘לואי’

תבינו אותו

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 24/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות

אם אתם מעוניינים בהזדמנות פז לקבל מושג נוסף לראות כיצד מתנהלת מערכת היחסים של הקומיקאי המריר באשר הוא עם עצמו ועם יתרת חשבון הנפש שלו, ככל הנראה כדאי לכם להיחשף אל מארק מארון (Marc Maron) בסדרה הסמי-אוטוביוגרפית עליו, הנקראת בפשטות "מארון".

השנה שודרה העונה השנייה והמצוינת, והיא היטיבה לאתר פינות מרירות-משעשעות בהן הסטנדאפיסט/פודקאסטר/סופר/ ניהיליסט/אלכוהוליסט לשעבר/חובב בנות 20 כיום, מארק מארון, מואר כהרבה יותר אנושי והרבה פחות כפאקינג אסהול. הפעם, המציאות של אנשי ה"אין דבר כזה קריירה בקומדיה", כהגדרתו של מארון, מתגלה כיד שטופחת על השכם ולא זו שמלטפת את האגו. מארון לוקח את ההומור והפארודיה העצמית אל היכן שחבריו כמו לואי סי קיי ושרה סילברמן התנסו כבר בעבר, רק שהוא מזליף החוצה נגיעות של פרסונה שהפסיקה לנסות. וזה בסדר מצדו. יש לו את פודקאסט הרדיו מהמוסך בביתו, חתולים מרהיבים, אוסף תקליטים הולך ונערם, הצלחה מסוימת בהדחקת הרחמים העצמיים ואפילו מודעות אישית מספיק גבוהה בשביל לשכך את האכזבות מכל מה שאי פעם לא הצליח לו.

Maron

מארק מארון וחבר

רגע.

מיהו לכל הרוחות מארק מארון?

לא הרבה יודעים אבל מארק מארון נמצא בסביבה כבר מעל ל-25 שנים, התחיל את דרכו בגיל 18, הספיק להרגיז את הקולגות בגלל אובר דוז של מיזנתרופיות ונרקיסיזם, הוחרם עקב כך ולקח לו פרק זמן משמעותי עד שהביצה הקומית נתנה לו להשתקע בה מחדש בלי רגשות טינה מיותרים. בין לבין הדיכאון הוביל אותו להתדרדר אל חיקה של הטיפה המרה, כמו גם התנסויות בסמים שונים ומשונים.

הסגנון של מארון היה מאוד אישי ואינטימי, מופעי הסטנדאפ שלו – כך מספרים – הרגישו כמו תרפיה שבה הקהל קיבל תקן של פסיכולוג המאזין לכל סופות החרא המתחוללות מעל ראשו של המטופל העומד מולם. מארון היה שופך את לבו בלי בושה וההשלכות היו בהתאם, כאשר רבים ראו בו את התגלמות הנרגנות הפתטית. אז איך הוא הצליח להחזיק מעמד ולא להתפגר או לפרוש? לואי סי קיי אמון על חלק ניכר מהתשובות לכך. שניהם היו חברים טובים בשלהי האייטיז ותחילת הניינטיז, השפיעו אחד על השני, החליפו רעיונות ושמרו על קשר יציב עד שיום אחד כל אחד הלך למסלול שונה לגמרי.

Louis C.k. and Marc Maron 1989

מארק מארון ולואי סי קיי מגורענים ב-1989

הרבה יודעים ומכירים כיום את שמו של לואי סי קיי שפרץ לתודעה בזכות ולא בחסד ואף הציב רף חדש לכל מי שמתכוון ורוצה להיות סטנדאפיסט במהלך חייו. מארון חב לו רבות. לכן כשעלה לראשונה הפודקאסט של מארון ב-2009, היה זה רק עניין של זמן עד שהשניים יתראו לראשונה מזה שנים רבות. ואכן, שנה לאחר מכן אירח מארון את סי קיי והוציא ממנו את אחד הראיונות הכי עמוקים ומרגשים שידעה התעשייה. אף היה רגע בו סי קיי דיבר בקול חנוק ורועד על הבת שלו. הראיון ביניהם נמשך כשעתיים ולא נותר לי אלא להפציר בכם להאזין לו (קפצו למטה).

כיום, הפודקאסט של מארון מושך אינספור מאזינים והערכה בקרב מבקרים. זו התכנית הכי פופולרית במצעד של אייטיונז מדי שבוע. הישג. אבל מארון לא אוהב לנפנף בהישגים. זה לא הקטע שלו. לכן הסדרה שלו עוסקת בייצוג פרטי אבל אין בה יומרה לייצר תהודה אגוצנטרית נבובה ולא ראויה לצריכה. בניגוד לסדרה של לואי סי קיי, "לואי" – בה מארון, איך לא, הופיע כאורח באחד הפרקים – אצל מארק מארון הדברים עובדים אחרת. השיטה הנהוגה בעולם של 'מארון' היא להבליט את הקושי וההיחלצות ממנו כנתון ריאליסטי לכל דבר, כמעט מבלי לקחת את המדיום להרפתקאות של תוכן וסטייל.

המועקה הפוטנציאלית מתמסמסת הודות להחלטות תסריטאיות מפוכחות להפליא והן מציעות הנאה צרופה. וגם, ישנה נטייה רבת חשיבות לא לבטל או להתעלם מהמקורות עליהם הושתתו חרצובות לשונו של מארון. תסכול היא לא מילה גסה בלקסיקון של מארון, הדואג לכך שהיא תעורר בנו הזדהות ולא אנטגוניזם. או כמו שאומרת ההלצה המלבבת שלו, "אם הייתי קוסם, הטריק הבא שלי היה לגרום לכולכם להבין אותי."

עדכוני הסחת הדעת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/08/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Grumpy GOT

זמן רב שלא היו לנו עדכונים, אז הנה ריכוז של הרבה דברים מעניינים מאז… בערך מאז שהתחיל המונדיאל, אני תוהה אם זה קשור. מאז הצטברו עוד ועוד חדשות וקטעי וידאו עד שכל יום הפך את המטלה הזו ליותר מונומנטלית, אבל עם כל הרעש בחוץ, מוכרחים הסחת דעת. אז הנה החדשות והביטולים, הפרויקטים המתהווים, הליהוקים והקאמבקים, הפארודיות והמחוות, כולל רשות השידור נסגרת, המפץ הגדול במו"מ קשה, המוני ליהוקים ל"דרדוויל", שנות הקסם מתאחדים, מיני סדרה חדשה לדיוויד סיימון, פרוזן הוא השחור החדש, המון ענייני משחקי הכס ועוד חדשות וקטעי וידאו (שכולם פורסמו בחודשיים האחרונים בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) .

TV

אושרה סגירת רשות השידור.

TV

גראמפי קאט צפויה לככב בסרט חג מולד של רשת לייפטיים. באמת.

TV

חידושים וביטולים: "פני דרדפול" חודשה לעונה שנייה שתכלול עשרה פרקים, לעומת שמונת הפרקים של הראשונה | קומדי סנטרל מחדשת את "בתוך איימי שומר" המעולה לעונה שלישית ואת "Review" לעונה שנייה, ומזמינה עוד דברים | "אורפן בלאק" חודשה לעונה שלישית | "לואי" ו"פארגו" חודשו לעונות נוספות על ידי FX. העונה השנייה של "פארגו" תתרחש ב-1979 (מה שעדיין לא יגרום לי לחזור) | "זאב צעיר" חודשה על ידי MTV לעונה חמישית | NBC מחדשת את Undateable של ביל לורנס לעונה שנייה | AMC מחדשת את "המרגלים של וושינגטון" לעונה שנייה. אני מבסוט, נהניתי מאוד ממרתון העונה הראשונה שעשיתי לאחרונה.

TV

ליהוקים: אנה וקריסטוף מ"לשבור את הקרח" מגיעים אל "עד עצם היום הזה", (וככה הם נראים), ומלבדם יגיעו גם אלזה ודמות נוספת מהסרט שאולי יהיה ספוילר להזכירה. על אחריותכם, הנה תמונות שלהם | מרילין מנסון מצטרף לעונה השביעית והאחרונה של "ילדי האנרכיה", אנבת' גיש תהיה השריף החדשה, קורטני לאב מצטרפת אף היא, והמוזר מכל – גם ליאה מישל | | קולין פארל וטיילור קיטש ככוכבי "בלש אמיתי" 2? ירידה משמעותית מהשמועות על בראד פיט | זה היה צפוי לנוכח העובדה שהוא נראה בערך שלוש פעמים בלבד לאורך העונה: ברוקס ווילן לא יחזור ל-SNL, כך הוא דיווח בטוויטר שלו, וכנ"ל גם נואל וולס וג'ון מילהייזר – גם כן לא מפתיע (אם כי חיבבתי את מילהייזר והוא יכול היה להתפתח). מהחדשים נשארו רק קייל מוני ובק בנט המעולים | ספוילר ליהוק בתגובות לעונה השלישית של "כתום זה השחור החדש" | תודה לתומר סויקר, שכותב: הכל נשאר במשפחה – רובי אמל ("אנשי המחר" שבוטלה בתום עונה אחת), בן-דודו של סטיבן אמל, ישתתף ב"פלאש" בתפקיד רוני ריימונד (חצי מזהותו הסודית של גיבור העל פיירסטורם) | תודה לתומר סויקר, שכותב: פדרו פסקל יגלם את התפקיד הראשי בסדרה חדשה של נטפליקס, Narcos. מבוסס על סיפור אמיתי, סוכן DEA (פסקל) נשלח לחסל את ברון הסמים הקולומביאני פבלו אסקובר | | בחדשות המה, אליסון וויליאמס מ"בנות" תגלם את "פיטר פן" בספיישל החי של NBC בדצמבר. אביה של אליסון, שדר החדשות והראפר בראיין וויליאמס, דיווח בחדשות על הליהוק שלה וזה היה חמוד.

TV

ליהוקי דרדוויל: אואן סלייטר מ"אימפריית הטיילת" הוא דרדוויל החדש, כנראה ללא מבטא אירי וחבל. תומר סויקר מוסיף: דברה אן וול הסתדרה לקראת סיומה של "דם אמיתי" – מצטרפת ל"דרדוויל" בתפקיד קרן פייג', המזכירה של מאט מרדוק ופוגי נלסון, ומושא אהבה של מרדוק. בנוסף אלדן הנסון מצטרף ל"דרדוויל" בתפקיד פוגי נלסון, שותפו וחברו הטוב ביותר של מאט מרדוק. עוד לפני כן דווח שרוזריו דוסון מצטרפת ל"דרדוויל", לא נאמר באיזה תפקיד, וכן וינסנט ד'אונופריו יגלם את ווילסון פיסק AKA הקינגפין.

TV

מסתבר שבהמשך השנה צפוי לצאת מארז דוד של "שנות הקסם", ולשם המאורע התאגד כל הקאסט מפעם לצלם תוספות ועניינים. ובמקביל לצילומים הרגילים חלקם דאגו לצלם את עצמם עם החבר'ה, וכיף שכך.

Wonder Years 2014

TV

זה די מוזר, הפסל הזה של רון סוונסון הוא בכלל של אדווין פורסט, שחקן תיאטרון שייקספירי מראשית המאה ה-19 שדמותו ניצבת במוזיאון בפילדלפיה. הוא דומה יותר לניק עופרמן מאשר לפורסט.

TV

"משחקי הכס" היא כעת הסדרה הנצפית ביותר בתולדות HBO, משאירה מאחוריה את "הסופרנוס".

TV

טרייסי מורגן מחלים כעת מהפציעה הקשה שלו בתאונת דרכים לפני כחודשיים, ורשת FX הקפידה להבהיר במהרה שהסדרה החדשה שהזמינה ממנו תמתין לו עד שיחלים. Classy move.

TV

זוכרים את הסרט החדש של טינה פיי ואיימי פוהלר? אז גם מאיה רודולף מצטרפת אליו.

TV

NBC מפתחת מיני סדרה עלילתית על הביטלס שתמנה שמונה פרקים, עם האנשים שמאחורי "שושלת טיודור" ועם הרשאות למוזיקה המקורית של הביטלס. נקווה שלא יהרסו את זה.

TV

הורים, הסיוט עוד לא נגמר – BBC מחזירה את "הטלטאביז" בפרקים חדשים. הם לא לבד: מלבדם חוזרות גם הפאוורפאף גירלז ושב גם דיינג'ר מאוס.

TV

הלייט נייט החדש של צ'לסי הנדלר "ישודר" בנטפליקס.

TV

רירי ופיפי.

Rihanna Peter

TV

סטואי סי.קיי.

Stewie C.K

TV

צרות אצל "המפץ הגדול": הפקת העונה החדשה נאלצת להידחות כי הקאסט דורש העלאה גדולה בשכר.

TV

סבב וידאו: במהלך המונדיאל יצא טריומף הכלב המעליב להעליב את אוהדי הכדורגל של אמריקה והעולם – חלק ראשון, חלק שני (והמצחיק ביותר) וחלק שלישי, אחרון וקליימקטי | קרוסבי, סטילס נאש ו"יאנג" מבצעים את "Fancy" של איגי עזליה אצל ג'ימי פאלון | למקרה שאתם לא צופים בקולבר משום מה, דעו שהוא הפאלקון החדש בעלילוני מארוול | ג'ון סטיוארט וסטיבן קולבר הכי חמודים כשהם ביחד | צ'יפ וויטלי וג'נג'יס ראונדסטון, כלומר קונאן ודייב פרנקו, מצטרפים לטינדר ותרים אחרי בחורות. זה נע בין ממש קריפי לממש חמוד | ילדים הם המגיבים הטובים ביותר בעולם – הפעם הם עושים זאת על הגרסה הישנה של "צבי הנינג'ה", וגם על "מעשיות ברווזיות" | פספוסי שילד | תודה לאלון זרביב: כריס פראט המלך מספר אצל סת' מאיירס על הפעם ההיא שהופיע עירום ממש מול איימי פוהלר וראשידה ג'ונס, ועל מה ש-NBC אמרו לו בעקבות המקרה | טריילר ראשון וכיף כיף כיף לסרט השני של "בובספוג" | | BBC אמריקה בעניין של עוד סדרת מד"ב, הפעם בכיכובו של ג'ון סים, והיא מגיעה באוגוסט. נראה נדוש, האמת.

TV

נראה שההחלטה לא להמשיך לצפות ב"קוד שרוף" הייתה ממש חכמה.

TV

פוסטר חדש לעונה השנייה של "ברוקלין תשע תשע".

TV

רשת HBO הזמינה מדיוויד סיימון מיני סדרה בת ששה פרקים העוקבת אחר סיפורו האמיתי של ראש העיר הצעיר ביותר בארה"ב, שנקלע לבעיות בין גזעיות כאשר הוא נאלץ לבנות דיור בר השגה לשחורים בשכונות לבנות. אוסקר אייזק ("בתוך לואין דיוויס") וקתרין קינר מככבים, פול האגיס יביים.

TV

איילת מנחמי מסכמת את קומיק-קון 2014 עם שלל לינקים וקטעי וידאו.

TV

תודה לחנה קמינסקי: קווין ריילי, הבוס של FOX, הולך הביתה.

TV

פוסטר חדש לכבוד 25 שנה לסימפסונס.

Simpsons 25 Years 640

TV

למקרה שהתחפרתם באיזו מנהרה ופספסתם את זה, לי להב הנפיקה וידאו חדש ומושלם המשלב בין "לשבור את הקרח" ל"כתום זה השחור החדש".

TV

חמוד ביותר: משחקי הכס, גרסת העבודה.

TV

משחקי הכס: המלכה האם החליטה לבקר על הסט של "משחקי הכס" בבלפאסט, כלומר מעלה מלך, וככה זה נראה. וזה לא נגמר שם – מסתבר שגם משמר המלכה אוהב את "משחקי הכס", כי הוא אנשיו הפתיעו את המבקרים במקום עם גרסתם לנעימת הפתיח| הנסיכה מירסלה הקודמת, איימי ריצ'רדסון, הגיבה בוויין לפיטורין שלה כמו, ובכן, מלכה | קבלו את האפקטים המיוחדים בעונה החולפת של "משחקי הכס" | פספוסי הכס.

המשך…

לואי 4.13-14: פמלה (חלקים 2 ו-3)

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/06/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

מה חשבתם על "לואי" עונה 4 פרקים 13-14, סוף העונה הרביעית?

Louie - 04x13-14 - Pamela

תגיות:

לואי 4.11: בתוך היער

פורסם ע"י ‏שיח רחב ועץ גבוה‏
בתאריך 11/06/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

Louie - 04x11 - In The Woods

הגיע הזמן לדבר על העונה הרביעית של "לואי". היו בה כמה פרקים לא אחידים ברמתם, ולצידם כמה פרקים מבריקים (בראשם הפרק שבו מתוארים הגירושים שלו, משוחקים על ידי עם שני שחקנים שלא דומים בשום צורה לו ולאשתו). זו סדרה שאתה נכנס אליה מצד אחד ואין לך מושג איך תצא ממנה בסוף הפרק, פשוט לא דומה לשום דבר שמשודר כרגע על המסך. העונה, בניגוד לקודמות, כמות הצחוקים הופחתה משמעותית, ובמכוון, והיא הרבה יותר מלנכולית, הרבה יותר אפלה. השיא של זה הגיע בצמד הפרקים "בתוך היער" ששודר אתמול, והיה מהדברים הנפלאים שראיתי השנה בטלוויזיה. שוב, כל דמות, משנית ככל שתהיה, היא מנומקת, אמיתית, לא פלקטית. עם הופעות אורח נהדרות (פ. מורי אברהם, שהופיע בעבר בתור דודו של לואי, משחק הפעם כאביו, וג'רמי רנר בתפקיד שג'רמי רנר עושה כבר שנים מצוין), סיפור נוגע ובימוי אדיר. הסדרה הזאת, גם אם לא תמיד יורדת בקלות בגרון, היא תענוג צרוף.

מועמדויות לפרסי בחירת המבקרים 2014

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/05/2014 בקטגוריה ‏כתבות

SOA Walton Goggins

כאילו לא חסרים מספיק טקסי פרסים בשואוביזנס, ב-2011 הגיח עוד אחד לאוויר העולם – Critics' Choice Awards של איגוד עיתונאי טלוויזיית הברודקאסט (לא להתבלבל חלילה עם פרסי איגוד מבקרי הטלוויזיה). העניין הוא שבניגוד ליתר הגופים והפרסים, שתמיד נראים מאובנים במידה כזו או אחרת, המבקרים על גופיהם השונים באמת עושים עבודה טובה ומכוונים את האהבה שלהם להרבה אנשים ותוכניות שראויים לה. למשל אדם סקוט על "מחלקת גנים ונוף", או איימי שומר האדירה על התוכנית שלה בקומדי סנטרל, או טטיאנה מסלאני שבמו ידיה משלשת ומחמשת את איכות "אורפן בלאק", או וונדי מקלנדון-קאבי המעולה ב"הגולדברגים", או ליפ ופיונה מ"חסרי בושה", או מת'יו ריס מ"האמריקנים" (בקטגוריה הכי קשה כאן ללא ספק), או וולטון גוגינס ב"צדק פרטי", או וולטון גוגינס ב"ילדי האנרכיה", או אליסון ג'אני על "הסקס של מאסטרס". מי שבולטת בהיעדרה היא "מד מן". האהבה כלפיה אזלה, כפי הנראה. היעדרות מעניינת נוספת: מלבד מועמדות למתיו מקונהי, "בלש אמיתי" לא נמצאת כאן.

הפעם, לראשונה בתולדותיו הקצרות של הפרס, הטקס שלו אף ישודר בטלוויזיה בארה"ב (ב-VH1 ב-CW) במהלך חודש יוני. אלה המועמדויות המעניינות לשנת 2014.

הסדרה הקומית הטובה ביותר
המפץ הגדול
Broad City (של קומדי סנטרל)
לואי
כתום זה השחור החדש
עמק הסיליקון
Veep

השחקן הטוב ביותר בסדרה קומית
לואי סי קיי, "לואי"
כריס מסינה, "מינדי"
תומאס מידלדיץ', "עמק הסיליקון"
ג'ים פרסונס, "המפץ הגדול"
אדם סקוט, "מחלקת גנים ונוף"
רובין וויליאמס, "המטורפים"

Amy Schumer - Photo Credit Peter Yangהשחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית
אילנה גלייזר, "Broad City"
ג'וליה לואי דרייפוס, "Veep"
וונדי מקלנדון-קאבי, "הגולדברגים"
איימי שומר, "Inside Amy Schumer"
איימי פוהלר, "מחלקת גנים ונוף"
אמי רוסום, "חסרי בושה"

שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרה קומית
אנדרה ברואר, "Brooklyn Nine-Nine"
קית' דיוויד, "מגויסים" (המפקד קודי)
טוני הייל, "Veep"
אלברט צאי, "אישה לראווה" (הילד המעצבן ברט)
כריסטופר אבן וולץ' ז"ל, "עמק הסיליקון"
ג'רמי אלן ווייט, "חסרי בושה" (ליפ)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרה קומית
מים ביאליק, "המפץ הגדול"
לאברן קוקס, "כתום זה השחור החדש" (סופיה בורסט)
קיילי קוקו, "המפץ הגדול"
אליסון ג'אני, "Mom"
קייט מאלגרו, "כתום זה השחור החדש" ("רד" רזניקוב)
מריט וובר, "האחות ג'קי"

האורח/ת הטוב/ה ביותר בסדרה קומית
אוזו אדובה, "כתום זה השחור החדש" (קרייזי אייז)
שרה בייקר, "לואי" (ונסה)
ג'יימס ארל ג'ונס, "המפץ הגדול"
מימי קנדי, "Mom"
אנדרו ראנלס, "בנות" (אלייז'ה)
לואן ווידמן, "Looking" (דוריס)

סדרת הדרמה הטובה ביותר
האמריקנים
שובר שורות
משחקי הכס
האישה הטובה
הסקס של מאסטרס
בלש אמיתי

השחקן הטוב ביותר בסדרת דרמה
בראיין קרנסטון, "שובר שורות"
יו דנסי, "חניבעל"
פרדי היימור, "בייטס מוטל"
מתיו מקונהי, "בלש אמיתי"
מתיו ריס, "האמריקנים"
מייקל שין, "הסקס של מאסטרס"

השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה
ליזי קפלן, "הסקס של מאסטרס" (פחחחח)
וירה פרמיגה, "בייטס מוטל"
ג'וליאנה מרגוליס, "האישה הטובה"
טטיאנה מלסאני, "אורפן בלאק"
קרי ראסל, "האמריקנים"
רובין רייט, "בית הקלפים"

שחקן המשנה הטוב ביותר בסדרת דרמה
ג'וש צ'ארלס, "האישה הטובה"
וולטון גוגינס, "צדק פרטי"
ארון פול, "שובר שורות"
פיטר סרסגארד, "The Killing"
ג'ון ווייט, "ריי דונובן"
ג'פרי רייט, "אימפריית הטיילת" (ד"ר נרסיס)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרת דרמה
כריסטין ברנסקי, "האישה הטובה"
אנה גאן, "שובר שורות"
אנט מהנדרו, "האמריקנים" (נינה)
מליסה מקברייד, "המתים המהלכים" (קרול)
מגי סיף, "ילדי האנרכיה"
בלאמי יאנג, "סקנדל"

האורח/ת הטוב/ה ביותר בסדרת דרמה
בו ברידג'ס, "הסקס של מאסטרס"
וולטון גוגינס, "ילדי האנרכיה"
Adventure Timeאליסון ג'אני, "הסקס של מאסטרס"
ג'ו מורטון, "סקנדל"
קארי פרסטון, "האישה הטובה" (אלזבת טסיוני)
דיאנה ריג, "משחקי הכס" (ליידי אולינה טיירל)

המיני סדרה הטובה ביותר
אימה אמריקאית: הכישוף
בוני וקלייד
לרקוד על הקצה
פארגו
The Hollow Crown
לות'ר

הטוק שואו הטוב ביותר
ג'ימי קימל
הטונייט שואו עם ג'ימי פאלון
התוכנית של אלן דג'נרס
הדיילי שואו עם ג'ון סטיוארט
הקולבר ריפור
קונאן

סדרת האנימציה הטובה ביותר
ארצ'ר
Bob’s Burgers
משפחת סימפסון
איש משפחה
פיניאס ופרב
הרפתקאות פין וג'ייק (Adventure Time)

הנה יתר המועמדויות, כולל תוכניות הריאליטי בשתי קטגוריות – תחרות ורגילה – וגם הסרט, השחקנים במיני סדרה ודרמה (מרטין פרימן מועמד גם על "פארגו" וגם על "שרלוק", ומלבדו על "פארגו" כל השחקנים המרכזיים. בנדיקט קאמברבאץ' מועמד אף הוא על "שרלוק", כמובן) ועוד.

לואי 4.01-02: בחזרה/דוגמנית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/05/2014 בקטגוריה ‏כללי

"לואי" חזרה עם צמד פרקים, משום מה כך תשודר כל העונה הזו, בצמדים. מה חשבתם על פרקי פתיחת העונה הרביעית?

Louie - 04x02 - Model

תגיות:

לואי ה-2013

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 21/08/2013 בקטגוריה ‏כתבות

גאון קומי/טראגי (והילדות שלו)

השבוע סיימתי את העונה השלישית של "לואי". וואו. איפה להתחיל? לואי סי.קיי. חותר תחת ערכי הסיטקום הקלאסי, מותח מחדש את גבולות המדיום בסדרה המתרכזת בחייו. סדרה של איש אחד, בה הוא עורך, מפיק, כותב, מביים וכמובן מככב. באתי ללא ידע מוקדם וחשבתי שאני עומד לצפות במוצר קומי נטו, פרי מוחו השובב של הסטנדאפיסט הגדול ביותר היום. מה רבה הייתה שמחתי כשהתברר לי, פרק אחרי פרק, כי זוהי בעצם סדרה הפוזלת לכל כיוון רגשי אפשרי. ההומור החל להפוך משני, פינה מקום גדול ונכבד לסצינות ארוכות, בהן ניכרה תשומת הלב לשקע הנפער בטיבם האמיתי של אושר ותהילה.

וכך, לואי מוצא עצמו אבוד למדי בבמה של החיים האמיתיים, בניגוד גמור לבמה בה הוא מבצע סטנדאפ מטריף מצחוק. ההתעכבות הנוגה על ניואנסים קטנים ככבירים, פורטת על נימי האמוציות בשלמות יתרה. נדמה כי לואי מעדיף פרסונה רצינית וכנה על פני זו של יצור שטותניק, מבלי לזנוח את הכישרון שלו במרחב הקומי. סי.קיי דוחס ב-20 דקות עצבות, בדידות, חיי משפחה, מערכות יחסים, בדיחות גסות על כל מיני, מבט נדיר בעומקו על אקראיות הקיום בניו יורק ובכלל. זוהי לא סדרה. זהו הישג. זן חדש ונדיר. תמונה התופסת את האדם בדייקנות מלהיבה.

עד שתגיע 2014, ועמה העונה החדשה, אמשיך להתפלא לטובה על האופן בו לואי הצליח להגיע ולגעת בתמצית של כל הטוב והרע בנו. וגם לתהות על מלאכת המחשבת ביצירת הפרדה בין בדיה ומציאות. "לואי" היא קומדיה טראגית שלא מתביישת להמציא עצמה כל פעם מחדש, גם על חשבון נגישות, כי היא מבקשת ליצור דו שיח חכם עם הצופה. והעונג כולו שלנו. הצצה בלעדית וחושפנית לעולם דומה אך אחר.

מדוע "לואי" היא השלב הבא באבולוציה של הסיטקום

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/09/2012 בקטגוריה ‏כללי
http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/money_kat_1_h_zps7f269d82.jpg?t=1348402329

קח את הכסף ורוץ

טקס פרסי אופיר, מאניבול, מחלקה סגורה, ג'וני אינגליש חוזר, אדונים ומשרתים שוב, אקס פקטור, ילדות רעות, צחוק מעבודה, מרק הוליוודי, שישי עם טל ברמן, טרמיי שוב ועוד. בשירותי ההורדות: עונה חמישית וחדשה של מחלקת גנים ונוף! וגם המשרד חוזרת לעונה אחרונה, ערים כל הלילה בעונה חדשה, גרסת חדשות סופ"ש של SNL לכבוד הבחירות, Glee, אקס פקטור, Children Hospital, פרויקט מסלול, לואי, פרקים אחרונים לעונה של ווילפרד ועוקוורד.

בערוץ 2 ב-22:50, טקס פרסי אופיר 2012.
שמכבד סרטים שרובנו לא ראינו כי לא הוקרנו בקולנוע.

סרטים:

בלוויין

בכן 4 ב-16:00, הפטריוט.
עם מל גיבסון, הית' לדג'ר.

בכן 1 ב-21:30, 27 שמלות.
עם קתרין הייגל.

בכן 2 ב-21:30, מחלקה סגורה.
בכורה, הלילות הנוראים. במאי האימה המצוין ג'ון קרפנטר, שאחראי על כמה יצירות מופת של הז'אנר כמו "ליל המסכות" ו"היצור", עושה קאמבק לאחר הפסקה של תשע שנים עם מותחן אימה פסיכולוגי בכיכובה של אמבר הרד ההורסת (תשאלו את ג'וני דפ). המשך…

המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/06/2012 בקטגוריה ‏כללי

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/436cf8e3.jpgבית השקרים, הנערים הנוצצים בארץ הכנופיות, עכשיו אני אישה, באר חלב באמצע העיר, ציפורניים שלופות, מטבחי הגיהנום, היפה והחנון, נויורק, יומנים, רוקדים עם כוכבים, פרק אחרון לעונה של משחקי הכס, פרק אחרון של היעלמות, מבוקש, הסיפור, ההרג, שקרניות קטנות, זירת הפשע ועוד.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, עכשיו אני אישה.
החל משנת 1956, אנשים שרצו לעשות ניתוח לשינוי מין יכלו לפנות לגניקולוג ג'ורגס בורו בקזבלנקה – בלי לעבור כל הערכה פסיכולוגית מקדימה. הבמאי מייקל ון-ארפ פוגש את החלוצות הללו, כולן נשים מבוגרות היום. האם הבחירה שעשו אז שינתה את חייהן כפי שקיוו? כיצד העולם החיצוני הגיב לדור הראשון של טרנסקסואליות? אשה בלגית מקסימה אסירת תודה לעד לד"ר בורו, שנפטר בסוף שנות השמונים. היא גם תמיד תשמור בסוד את הניתוח שעברה מכל בן-זוג אפשרי. עבורה – זה חלק מהדיל. אשה בריטית מכובדת, שהפכה לכוכבת בפריס אחרי הטרנספורמציה שעברה, עדיין נתקלת בדחייה ובבדידות: "מהרגע שנהייה לך שער לבן, נדמה שאת הופכת שקופה". "בזמנו, מעולם לא דמיינתי שאהיה זקנה. זה לא היה חלק מהפנטזיה", מסכימה אשה גרמנייה. היא התחתנה עם גבר כשהאפשרות לעשות ניתוח עלתה. "מצאתי את עצמי מתבוננת בחלונות הראווה, תוהה כיצד אראה בשמלה כזו או אחרת. אז הבנתי: העניין הזה לעולם לא ייעלם".

המשך…

© עידו ישעיהו