Posts Tagged ‘לואי סי קיי’

תבינו אותו

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 24/11/2014 בקטגוריה ‏כתבות

אם אתם מעוניינים בהזדמנות פז לקבל מושג נוסף לראות כיצד מתנהלת מערכת היחסים של הקומיקאי המריר באשר הוא עם עצמו ועם יתרת חשבון הנפש שלו, ככל הנראה כדאי לכם להיחשף אל מארק מארון (Marc Maron) בסדרה הסמי-אוטוביוגרפית עליו, הנקראת בפשטות "מארון".

השנה שודרה העונה השנייה והמצוינת, והיא היטיבה לאתר פינות מרירות-משעשעות בהן הסטנדאפיסט/פודקאסטר/סופר/ ניהיליסט/אלכוהוליסט לשעבר/חובב בנות 20 כיום, מארק מארון, מואר כהרבה יותר אנושי והרבה פחות כפאקינג אסהול. הפעם, המציאות של אנשי ה"אין דבר כזה קריירה בקומדיה", כהגדרתו של מארון, מתגלה כיד שטופחת על השכם ולא זו שמלטפת את האגו. מארון לוקח את ההומור והפארודיה העצמית אל היכן שחבריו כמו לואי סי קיי ושרה סילברמן התנסו כבר בעבר, רק שהוא מזליף החוצה נגיעות של פרסונה שהפסיקה לנסות. וזה בסדר מצדו. יש לו את פודקאסט הרדיו מהמוסך בביתו, חתולים מרהיבים, אוסף תקליטים הולך ונערם, הצלחה מסוימת בהדחקת הרחמים העצמיים ואפילו מודעות אישית מספיק גבוהה בשביל לשכך את האכזבות מכל מה שאי פעם לא הצליח לו.

Maron

מארק מארון וחבר

רגע.

מיהו לכל הרוחות מארק מארון?

לא הרבה יודעים אבל מארק מארון נמצא בסביבה כבר מעל ל-25 שנים, התחיל את דרכו בגיל 18, הספיק להרגיז את הקולגות בגלל אובר דוז של מיזנתרופיות ונרקיסיזם, הוחרם עקב כך ולקח לו פרק זמן משמעותי עד שהביצה הקומית נתנה לו להשתקע בה מחדש בלי רגשות טינה מיותרים. בין לבין הדיכאון הוביל אותו להתדרדר אל חיקה של הטיפה המרה, כמו גם התנסויות בסמים שונים ומשונים.

הסגנון של מארון היה מאוד אישי ואינטימי, מופעי הסטנדאפ שלו – כך מספרים – הרגישו כמו תרפיה שבה הקהל קיבל תקן של פסיכולוג המאזין לכל סופות החרא המתחוללות מעל ראשו של המטופל העומד מולם. מארון היה שופך את לבו בלי בושה וההשלכות היו בהתאם, כאשר רבים ראו בו את התגלמות הנרגנות הפתטית. אז איך הוא הצליח להחזיק מעמד ולא להתפגר או לפרוש? לואי סי קיי אמון על חלק ניכר מהתשובות לכך. שניהם היו חברים טובים בשלהי האייטיז ותחילת הניינטיז, השפיעו אחד על השני, החליפו רעיונות ושמרו על קשר יציב עד שיום אחד כל אחד הלך למסלול שונה לגמרי.

Louis C.k. and Marc Maron 1989

מארק מארון ולואי סי קיי מגורענים ב-1989

הרבה יודעים ומכירים כיום את שמו של לואי סי קיי שפרץ לתודעה בזכות ולא בחסד ואף הציב רף חדש לכל מי שמתכוון ורוצה להיות סטנדאפיסט במהלך חייו. מארון חב לו רבות. לכן כשעלה לראשונה הפודקאסט של מארון ב-2009, היה זה רק עניין של זמן עד שהשניים יתראו לראשונה מזה שנים רבות. ואכן, שנה לאחר מכן אירח מארון את סי קיי והוציא ממנו את אחד הראיונות הכי עמוקים ומרגשים שידעה התעשייה. אף היה רגע בו סי קיי דיבר בקול חנוק ורועד על הבת שלו. הראיון ביניהם נמשך כשעתיים ולא נותר לי אלא להפציר בכם להאזין לו (קפצו למטה).

כיום, הפודקאסט של מארון מושך אינספור מאזינים והערכה בקרב מבקרים. זו התכנית הכי פופולרית במצעד של אייטיונז מדי שבוע. הישג. אבל מארון לא אוהב לנפנף בהישגים. זה לא הקטע שלו. לכן הסדרה שלו עוסקת בייצוג פרטי אבל אין בה יומרה לייצר תהודה אגוצנטרית נבובה ולא ראויה לצריכה. בניגוד לסדרה של לואי סי קיי, "לואי" – בה מארון, איך לא, הופיע כאורח באחד הפרקים – אצל מארק מארון הדברים עובדים אחרת. השיטה הנהוגה בעולם של 'מארון' היא להבליט את הקושי וההיחלצות ממנו כנתון ריאליסטי לכל דבר, כמעט מבלי לקחת את המדיום להרפתקאות של תוכן וסטייל.

המועקה הפוטנציאלית מתמסמסת הודות להחלטות תסריטאיות מפוכחות להפליא והן מציעות הנאה צרופה. וגם, ישנה נטייה רבת חשיבות לא לבטל או להתעלם מהמקורות עליהם הושתתו חרצובות לשונו של מארון. תסכול היא לא מילה גסה בלקסיקון של מארון, הדואג לכך שהיא תעורר בנו הזדהות ולא אנטגוניזם. או כמו שאומרת ההלצה המלבבת שלו, "אם הייתי קוסם, הטריק הבא שלי היה לגרום לכולכם להבין אותי."

עדכוני הסחת הדעת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/08/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Grumpy GOT

זמן רב שלא היו לנו עדכונים, אז הנה ריכוז של הרבה דברים מעניינים מאז… בערך מאז שהתחיל המונדיאל, אני תוהה אם זה קשור. מאז הצטברו עוד ועוד חדשות וקטעי וידאו עד שכל יום הפך את המטלה הזו ליותר מונומנטלית, אבל עם כל הרעש בחוץ, מוכרחים הסחת דעת. אז הנה החדשות והביטולים, הפרויקטים המתהווים, הליהוקים והקאמבקים, הפארודיות והמחוות, כולל רשות השידור נסגרת, המפץ הגדול במו"מ קשה, המוני ליהוקים ל"דרדוויל", שנות הקסם מתאחדים, מיני סדרה חדשה לדיוויד סיימון, פרוזן הוא השחור החדש, המון ענייני משחקי הכס ועוד חדשות וקטעי וידאו (שכולם פורסמו בחודשיים האחרונים בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) .

TV

אושרה סגירת רשות השידור.

TV

גראמפי קאט צפויה לככב בסרט חג מולד של רשת לייפטיים. באמת.

TV

חידושים וביטולים: "פני דרדפול" חודשה לעונה שנייה שתכלול עשרה פרקים, לעומת שמונת הפרקים של הראשונה | קומדי סנטרל מחדשת את "בתוך איימי שומר" המעולה לעונה שלישית ואת "Review" לעונה שנייה, ומזמינה עוד דברים | "אורפן בלאק" חודשה לעונה שלישית | "לואי" ו"פארגו" חודשו לעונות נוספות על ידי FX. העונה השנייה של "פארגו" תתרחש ב-1979 (מה שעדיין לא יגרום לי לחזור) | "זאב צעיר" חודשה על ידי MTV לעונה חמישית | NBC מחדשת את Undateable של ביל לורנס לעונה שנייה | AMC מחדשת את "המרגלים של וושינגטון" לעונה שנייה. אני מבסוט, נהניתי מאוד ממרתון העונה הראשונה שעשיתי לאחרונה.

TV

ליהוקים: אנה וקריסטוף מ"לשבור את הקרח" מגיעים אל "עד עצם היום הזה", (וככה הם נראים), ומלבדם יגיעו גם אלזה ודמות נוספת מהסרט שאולי יהיה ספוילר להזכירה. על אחריותכם, הנה תמונות שלהם | מרילין מנסון מצטרף לעונה השביעית והאחרונה של "ילדי האנרכיה", אנבת' גיש תהיה השריף החדשה, קורטני לאב מצטרפת אף היא, והמוזר מכל – גם ליאה מישל | | קולין פארל וטיילור קיטש ככוכבי "בלש אמיתי" 2? ירידה משמעותית מהשמועות על בראד פיט | זה היה צפוי לנוכח העובדה שהוא נראה בערך שלוש פעמים בלבד לאורך העונה: ברוקס ווילן לא יחזור ל-SNL, כך הוא דיווח בטוויטר שלו, וכנ"ל גם נואל וולס וג'ון מילהייזר – גם כן לא מפתיע (אם כי חיבבתי את מילהייזר והוא יכול היה להתפתח). מהחדשים נשארו רק קייל מוני ובק בנט המעולים | ספוילר ליהוק בתגובות לעונה השלישית של "כתום זה השחור החדש" | תודה לתומר סויקר, שכותב: הכל נשאר במשפחה – רובי אמל ("אנשי המחר" שבוטלה בתום עונה אחת), בן-דודו של סטיבן אמל, ישתתף ב"פלאש" בתפקיד רוני ריימונד (חצי מזהותו הסודית של גיבור העל פיירסטורם) | תודה לתומר סויקר, שכותב: פדרו פסקל יגלם את התפקיד הראשי בסדרה חדשה של נטפליקס, Narcos. מבוסס על סיפור אמיתי, סוכן DEA (פסקל) נשלח לחסל את ברון הסמים הקולומביאני פבלו אסקובר | | בחדשות המה, אליסון וויליאמס מ"בנות" תגלם את "פיטר פן" בספיישל החי של NBC בדצמבר. אביה של אליסון, שדר החדשות והראפר בראיין וויליאמס, דיווח בחדשות על הליהוק שלה וזה היה חמוד.

TV

ליהוקי דרדוויל: אואן סלייטר מ"אימפריית הטיילת" הוא דרדוויל החדש, כנראה ללא מבטא אירי וחבל. תומר סויקר מוסיף: דברה אן וול הסתדרה לקראת סיומה של "דם אמיתי" – מצטרפת ל"דרדוויל" בתפקיד קרן פייג', המזכירה של מאט מרדוק ופוגי נלסון, ומושא אהבה של מרדוק. בנוסף אלדן הנסון מצטרף ל"דרדוויל" בתפקיד פוגי נלסון, שותפו וחברו הטוב ביותר של מאט מרדוק. עוד לפני כן דווח שרוזריו דוסון מצטרפת ל"דרדוויל", לא נאמר באיזה תפקיד, וכן וינסנט ד'אונופריו יגלם את ווילסון פיסק AKA הקינגפין.

TV

מסתבר שבהמשך השנה צפוי לצאת מארז דוד של "שנות הקסם", ולשם המאורע התאגד כל הקאסט מפעם לצלם תוספות ועניינים. ובמקביל לצילומים הרגילים חלקם דאגו לצלם את עצמם עם החבר'ה, וכיף שכך.

Wonder Years 2014

TV

זה די מוזר, הפסל הזה של רון סוונסון הוא בכלל של אדווין פורסט, שחקן תיאטרון שייקספירי מראשית המאה ה-19 שדמותו ניצבת במוזיאון בפילדלפיה. הוא דומה יותר לניק עופרמן מאשר לפורסט.

TV

"משחקי הכס" היא כעת הסדרה הנצפית ביותר בתולדות HBO, משאירה מאחוריה את "הסופרנוס".

TV

טרייסי מורגן מחלים כעת מהפציעה הקשה שלו בתאונת דרכים לפני כחודשיים, ורשת FX הקפידה להבהיר במהרה שהסדרה החדשה שהזמינה ממנו תמתין לו עד שיחלים. Classy move.

TV

זוכרים את הסרט החדש של טינה פיי ואיימי פוהלר? אז גם מאיה רודולף מצטרפת אליו.

TV

NBC מפתחת מיני סדרה עלילתית על הביטלס שתמנה שמונה פרקים, עם האנשים שמאחורי "שושלת טיודור" ועם הרשאות למוזיקה המקורית של הביטלס. נקווה שלא יהרסו את זה.

TV

הורים, הסיוט עוד לא נגמר – BBC מחזירה את "הטלטאביז" בפרקים חדשים. הם לא לבד: מלבדם חוזרות גם הפאוורפאף גירלז ושב גם דיינג'ר מאוס.

TV

הלייט נייט החדש של צ'לסי הנדלר "ישודר" בנטפליקס.

TV

רירי ופיפי.

Rihanna Peter

TV

סטואי סי.קיי.

Stewie C.K

TV

צרות אצל "המפץ הגדול": הפקת העונה החדשה נאלצת להידחות כי הקאסט דורש העלאה גדולה בשכר.

TV

סבב וידאו: במהלך המונדיאל יצא טריומף הכלב המעליב להעליב את אוהדי הכדורגל של אמריקה והעולם – חלק ראשון, חלק שני (והמצחיק ביותר) וחלק שלישי, אחרון וקליימקטי | קרוסבי, סטילס נאש ו"יאנג" מבצעים את "Fancy" של איגי עזליה אצל ג'ימי פאלון | למקרה שאתם לא צופים בקולבר משום מה, דעו שהוא הפאלקון החדש בעלילוני מארוול | ג'ון סטיוארט וסטיבן קולבר הכי חמודים כשהם ביחד | צ'יפ וויטלי וג'נג'יס ראונדסטון, כלומר קונאן ודייב פרנקו, מצטרפים לטינדר ותרים אחרי בחורות. זה נע בין ממש קריפי לממש חמוד | ילדים הם המגיבים הטובים ביותר בעולם – הפעם הם עושים זאת על הגרסה הישנה של "צבי הנינג'ה", וגם על "מעשיות ברווזיות" | פספוסי שילד | תודה לאלון זרביב: כריס פראט המלך מספר אצל סת' מאיירס על הפעם ההיא שהופיע עירום ממש מול איימי פוהלר וראשידה ג'ונס, ועל מה ש-NBC אמרו לו בעקבות המקרה | טריילר ראשון וכיף כיף כיף לסרט השני של "בובספוג" | | BBC אמריקה בעניין של עוד סדרת מד"ב, הפעם בכיכובו של ג'ון סים, והיא מגיעה באוגוסט. נראה נדוש, האמת.

TV

נראה שההחלטה לא להמשיך לצפות ב"קוד שרוף" הייתה ממש חכמה.

TV

פוסטר חדש לעונה השנייה של "ברוקלין תשע תשע".

TV

רשת HBO הזמינה מדיוויד סיימון מיני סדרה בת ששה פרקים העוקבת אחר סיפורו האמיתי של ראש העיר הצעיר ביותר בארה"ב, שנקלע לבעיות בין גזעיות כאשר הוא נאלץ לבנות דיור בר השגה לשחורים בשכונות לבנות. אוסקר אייזק ("בתוך לואין דיוויס") וקתרין קינר מככבים, פול האגיס יביים.

TV

איילת מנחמי מסכמת את קומיק-קון 2014 עם שלל לינקים וקטעי וידאו.

TV

תודה לחנה קמינסקי: קווין ריילי, הבוס של FOX, הולך הביתה.

TV

פוסטר חדש לכבוד 25 שנה לסימפסונס.

Simpsons 25 Years 640

TV

למקרה שהתחפרתם באיזו מנהרה ופספסתם את זה, לי להב הנפיקה וידאו חדש ומושלם המשלב בין "לשבור את הקרח" ל"כתום זה השחור החדש".

TV

חמוד ביותר: משחקי הכס, גרסת העבודה.

TV

משחקי הכס: המלכה האם החליטה לבקר על הסט של "משחקי הכס" בבלפאסט, כלומר מעלה מלך, וככה זה נראה. וזה לא נגמר שם – מסתבר שגם משמר המלכה אוהב את "משחקי הכס", כי הוא אנשיו הפתיעו את המבקרים במקום עם גרסתם לנעימת הפתיח| הנסיכה מירסלה הקודמת, איימי ריצ'רדסון, הגיבה בוויין לפיטורין שלה כמו, ובכן, מלכה | קבלו את האפקטים המיוחדים בעונה החולפת של "משחקי הכס" | פספוסי הכס.

המשך…

לואי 4.11: בתוך היער

פורסם ע"י ‏שיח רחב ועץ גבוה‏
בתאריך 11/06/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

Louie - 04x11 - In The Woods

הגיע הזמן לדבר על העונה הרביעית של "לואי". היו בה כמה פרקים לא אחידים ברמתם, ולצידם כמה פרקים מבריקים (בראשם הפרק שבו מתוארים הגירושים שלו, משוחקים על ידי עם שני שחקנים שלא דומים בשום צורה לו ולאשתו). זו סדרה שאתה נכנס אליה מצד אחד ואין לך מושג איך תצא ממנה בסוף הפרק, פשוט לא דומה לשום דבר שמשודר כרגע על המסך. העונה, בניגוד לקודמות, כמות הצחוקים הופחתה משמעותית, ובמכוון, והיא הרבה יותר מלנכולית, הרבה יותר אפלה. השיא של זה הגיע בצמד הפרקים "בתוך היער" ששודר אתמול, והיה מהדברים הנפלאים שראיתי השנה בטלוויזיה. שוב, כל דמות, משנית ככל שתהיה, היא מנומקת, אמיתית, לא פלקטית. עם הופעות אורח נהדרות (פ. מורי אברהם, שהופיע בעבר בתור דודו של לואי, משחק הפעם כאביו, וג'רמי רנר בתפקיד שג'רמי רנר עושה כבר שנים מצוין), סיפור נוגע ובימוי אדיר. הסדרה הזאת, גם אם לא תמיד יורדת בקלות בגרון, היא תענוג צרוף.

עדכוני השבוע מחשבים קצים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/01/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

עוד שרלוק, גורדין פותח תא בארה"ב, פוסטר ורוניקה, שחורות ב-SNL, פילמפטון ומיאזאקי בסימפסונס, לואי סי קיי, אחוזת דאונטון ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

חידושים, ביטולים וכו': "אימפריית הטיילת" תסתיים אחרי העונה החמישית, "בנות" תמשיך לעונה רביעית, "משחקי הכס" תגיע עם עונה חדשה ב-6 באפריל. ב-FX, העונה השישית, כלומר הבאה, של "צדק פרטי", צפויה כנראה להיות האחרונה שלה. תודה לתומר: מיני סדרת הריגול The Assets בוטלה על ידי ABC כעבור שני פרקים (מתוך שמונה!). בינתיים בבריטניה, סטיבן מופאט מאשר שצפויות עונות 4 ו-5 של "שרלוק". נותר רק לקוות שלא יפרידו ביניהן ובין השלישית עוד שנתיים.

TV

משמאלכם: פוסטר ראשון לסרט של "ורוניקה מארס".

TV

בענייני פיתוח: רשת NBC הזמינה את "תא גורדין" כסדרה אחרי שניסתה לעשות זאת כבר בשנה שעברה. היא תיקרא Coercion (במקום M.I.C.E). גם הדרמה הבלשית המתה של ריין ווילסון ב-CBS שבה לתחייה עם הזמנת 13 פרקים. תודה לתומר: ב-ABC Family עובדים על סדרה בלשית חדשה בשם Mystery Girls, עם ג'ני גארת וטורי ספלינג כשתי כוכבות טלוויזיה לשעבר שגילמו בלשיות וכעת עוסקות בתחום במציאות.

TV

סקיינט תיפול! לאנושות הניצחון! הנה פרק פתיחת העונה הרביעית של "אחוזת דאונטון" לו התרחש בפייסבוק. שידור הפרק הזה בארה"ב היווה הדרמה הכי נצפית של PBS אי פעם. ותודה לאסף, שכותב: האם העונה הבאה של "אחוזת דאונטון" תהיה האחרונה? יוצרה ג'וליאן פלואוז מודה שהוא ספקני לגבי עונה שישית.

TV

עדכוני SNL: אחרי ביקורת רבה על "סאטרדיי נייט לייב" והיעדרה של קומיקאית שחורה בקאסט, יצאו המפיקים לצוד כזו. השבוע הם הציגו את השלל והיא נראית מצוינת: סשיר זאמאטה. בנוסף לחברת קאסט הם העלו בחכתם גם שתי כותבות קומיות שחורות. ובלי קשר: פרומו חמוד לתוכנית הלייט נייט החדשה של סת' מאיירס.

TV

באזפיד מדרגים את כל הדמויות ב"באפי" ו"אנג'ל", כי למה לא (זאת אומרת, כי זה מביא טראפיק).

TV

תודה לאיימס, שכותבת: זאק אפרון ומייקל ב. ג'ורדן (וולאס מ"הסמויה") משתתפים בסרט חדש ונהיו BFFs.

TV

השבוע החלו הצילומים לעונה החדשה של "דוקטור הו" עם פיטר קפאלדי בנעלי אדון הזמן. BBC שיחררה תמונה לרווחת ההמונים.

TV

סבב וידאו:
מה אתם יודעים, לואי סי קיי שוב זרח בראיון בתוכנית לייט נייט, הפעם אצל ג'יי לנו | פאטון אוזוולט ילד כאפות | קבלו את חתולות, פארודיה על "בנות" | "הסימפסונס" פינקו השבוע עם שני קטעים נהדרים: קאוץ' גג חדש של ביל פלימפטון ומחווה ליוצר האנימציה היפני הייאו מיאזאקי, שאני לא אוהב ולכן לא מדברת אלי | טיזר לטריילר הראשון לעונה החדשה של "משחקי הכס". עושים כאלה בימינו.

TV

רינגו סטאר רוצה להיות פאוורפאף גירל, מתוך ספיישל חדש שצפוי להן בהמשך החודש.

המשך…

עדכוני השבוע במכונית שותים קפה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/01/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Comedians in Cars Getting Coffee Louis C.K.לואי סי קיי עם ג'רי סיינפלד, שרלוק וג'ון ווטסון משלימים סדרות, ענייני קומיוניטי, רכש וטכנולוגיה חדשים של כן, טריילרים לוורוניקה מארס וצדק פרטי, קולבר בהוביט ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

בפרק הראשון בעונה השלישית של "קומיקאים במכונית שותים קפה" מתארח לואי סי קיי. זה ממש פרק ספיישל, כפול והכל, והוא נפלא. בהמשך העונה צפויים חברים כטינה פיי, ג'יי לנו, האוורד שטרן ואחרים.

TV

כן משיקה את 'כן לֶךְ'. כמו כן, בלוויין רכשו את הגולדברגים (כך היא תיקרא כאן), תחיית המתים (Resurrection שעולה בינואר ב-ABC ונשמעת כמו עיבוד ל"קמים לתחייה", אבל היא לא), Legends של TNT עם שון בין, Dads (שתיקרא "אבא'לה") – כך על פי פרומו חדש שמרכז כמה מסדרות 2014 שצפויות בערוץ, ותודה לאסף שהסב את תשומת לבי אליו.

אלה כל הסדרות בפרומו, על חלקן כמובן כבר ידענו: סליפי הולו, דרקולה, Looking, אימה אמריקאית: הכישוף, בלש אמיתי, הגולדברגים, אבאל'ה, תחיית המתים, בוני וקלייד, Legends, המטורפים, מייקל (ג'יי פוקס).

TV

חם רכשה את סדרת הזומבים הבריטית In The Flesh. הנה לשון הקומוניקט (המספיילר, על פי אנשים שצפו) וכן תגובות על הסדרה ללא ספוילרים.

TV

תודה לתומר, שכותב: טריילר חדש לסרט של "ורוניקה מארס". האפתיה המוקדמת שהייתה לי כלפי הפרויקט התחלפה בעניין קל תודות לטריילר. אולי זה למראה כל הפרצופים המוכרים.

TV

ניק נולטי מצטרף ל"גרייספוינט", הגרסה האמריקנית של "ברודצ'רץ'".

TV

תודה לתומר: קווים מקבילים בין באטמן לדוקטור הו.

TV

תודה לגיא הרלינג: מים ביאליק בישראל, אם זה מעניין מישהו.

TV

תודה לתומר: אם תהיתם היכן התארחו סטיבן קולבר ומשפחתו בסרט השני של "ההוביט", הא לכם.

TV

העונה החדשה של "חסרי בושה" תשודר בחם 3 פחות מיומיים אחרי שידורה בארה"ב, החל מ-14 בינואר.

TV

כמה ענייני "קומיוניטי".

תודה למעיין, שכותבת: זה אדיר, לא ראיתי שמישהו שם את זה פה. בדיחות פנימיות ב"קומיוניטי", חלק ידעתי כבר (והן עדיין היו כבירות) אבל לחלק לא שמתי לב וזה העיף לי את המוח.

שביעיית גרינדייל היא כעת חמישיה, קצת עצוב למראה.

TV

תודה לאורן מנדז: אללי.

מאוחר יותר ג'ים ראש וגיליאן ג'ייקובס צחקו על זה ב-Vine.

ואחרון: אליסון ברי וג'יליאן ג'ייקובס היו מגניבות וחמודות בראיון לקראת העונה החדשה של "קומיוניטי" שהתחילה השבוע.

המשך…

עדכונים לעונה חדשה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/09/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

טקס פרסי האמי, סוכני שילד מגיעים ארצה, עונת הסתיו מתחילה, לואי סי קיי פילוסוף ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום ראשון

בערוץ 2 ב-22:30, 1973 יומני מלחמה.
פרויקט בינלאומי רחב יריעה, המציג בפעם הראשונה את סיפורה של מלחמת יום כיפור לא רק מנקודת המבט הצבאית, אלא גם זו המדינית, ולא רק מנקודת המבט הישראלית, אלא גם זו המצרית והסורית. חלקו הראשון של הסרט מתאר את התקופה שבין אוקטובר 1970 עד אוקטובר 1973, שלוש השנים שבין עליית סאדאת לשלטון לפרוץ המלחמה.

בכבלים,
בערוץ 8 ב-19:05, המיוחדים.
סאם, הילי, לואיס, לוסי ומייגן הם חמישה שותפים עם ליקויי למידה (תסמונת דאון ותסמונת וויליאמס), שמנהלים אורח חיים סטודנטיאלי קלאסי בברייטון. החמישה הם חברי ילדות ויחד הם חולקים את העליות והמורדות בחייהם: אהבה ראשונה, שברון לב, לימודים בקולג', ויכוחים עם ההורים וערבי קריוקי סוערים. מייגן בת ה-19 עוזבת את בית הוריה לראשונה ועוברת לגור עם החברים. מהר מאוד היא מוצאת את עצמה במשולש אהבה רומנטי עם החבר הביישן עד כאב שלה לואיס, וסאם השרמנטי שמחזר אחריה. בינתיים, האחרים נאלצים להתמודד עם אתגרים משלהם, מהתמודדות בתחרות האולימפיאדה לנכים ועד להתמודדות עם גירושי הורים. הסדרה מספקת לצופים הצצה לניסיונותיהם של "המיוחדים" לחיות את חייהם בלב המיינסטרים של החברה, ונותנת הזדמנות לראות את העולם דרך העיניים שלהם בצורה מלאת הומור, כנה ונוגעת ללב. ששה פרקים בשידור יומי.

בערוץ 8 ב-21:10, האנשים שעשו אותנו שמנים.
השמנת יתר היא מגיפה ההולכת ומתפשטת ברחבי העולם. סדרה חדשה בוחנת כיצד השתנו הרגלי האכילה שלנו ב-40 השנים האחרונות, ומי אחראי להשמנה של כולנו. שני שלישים מהמבוגרים בבריטניה סובלים מעודף משקל, אחד מכל ארבעה מסווג תחת הקטגוריה של השמנת יתר. הסדרה מציגה את האחראים למהפכה בהרגלי האכילה שלנו, ומגלה איך החלטות שהתקבלו באמריקה לפני 40 שנה משפיעות על הדרך בה אנו אוכלים כיום. איך "אריזות החיסכון" מגדילות משמעותית את צריכת המזון ואת הרווחים של חברות המזון? מה הן ההתפתחויות בתחום מחקרי התזונה? מהו כוחו של השיווק והפרסום על ההחלטה היומיומית שלנו? מה לאכול? שלושה פרקים בשידור יומי.

בלוויין,
בערוצי הסדרות של כן ב-3:00, טקס פרסי האמי ה-65.
שידור ישיר, ניל פטריק האריס מנחה. לפני כן החל מ-2:00 ישודר השטיח האדום, והחל מ-1:00 בערוץ E!

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, החבובות: הסרט.
סרטים שחייבים לראות, הקלאסיקה המקורית שצמחה מהצלחת החבובות בשנות ה-70.

יום שני

בהורדות: פרק ארוך מהרגיל של שובר שורות, פרק ראשון לעונה הרביעית של אחוזת דאונטון, פרק אחרון לסדרה של דקסטר.

בלוויין,
בכן תעו ב-21:05, התשוקה לטעם – אלן דוקאס.
אלאן דוקאס – שהמגזין "פורבס" דירג כאחד ממאה האנשים המשפיעים בעולם – נחשב לאחד השפים הגדולים בדורו. עם למעלה מ-20 מסעדות ברחבי העולם, שלושה מלונות, הוצאה לאור של ספרי בישול ולאחרונה בי"ס גבוה לאמנות הבישול – האנרגיה והסקרנות של דוקאס אינן יודעות גבולות. בואו לפגוש את השף, בעל המסעדות והמלונות, והעורך, שפיתח במהלך 30 שנות ניסיון גישה ייחודית למסורות הבישול והלייף-סטייל הצרפתיות.

בכן או ב-21:10, טקס פרסי האמי ה-65.
ערוך ומתורגם.

בכבלים,
בקומדי סנטרל חם ב-22:28, מייק ומולי.
עונה שלישית וחדשה (כלומר בת שנה), שידור יומי.

בערוץ 8 ב-23:25, קרופסי.
אין ילד שגדל בסטטן איילנד ולא שמע את האגדה על "קרופסי" – חולה הנפש שחי בבית המשוגעים הנטוש בשכונה שיוצא בלילה לחטוף ילדים מהרחובות. יוצרי הסרט, שגדלו בסטטן איילנד, הניחו שהסיפור על "קרופסי" היה רק אגדה אורבנית: סיפור אזהרה המשמש כדי לשמור על הילדים מחוץ למבנים הנטושים האלה. כל זה השתנה בקיץ 1987 כאשר ג'ניפר שוויגר, נערה בת 12 עם תסמונת דאון, נעלמה מביתה שבשכונה שלהם. באותו קיץ גילו ילדי סטטן איילנד שהאגדה האורבאנית עליה גדלו הייתה אמיתית. יותר מ-20 שנה אחרי, חוזרים יוצרי הסרט לסטטן איילנד כדי לחקור את המסתורין שמאחורי סיפור ההיעלמות של ג'ניפר וארבעה ילדים נוספים. הם חוקרים גם את אנדרה ראנד, היצור המפחיד שאותו קישרו להיעלמותם של הילדים, וחושפים מציאות שהיא יותר מפחידה מכל אגדה אורבנית.

סרטים

יום שלישי

בלילה שבין שני לשלישי מתחילה רשמית עונת השידורים החדשה בארה"ב. שלל היום הראשון מכיל בין היתר: איך פגשתי את אמא בעונה תשיעית ואחרונה שהפעם כוללת את האמא, הקול, מרוששות, Mom החדשה של צ'אק לורי עם אנה פאריס ואליסון ג'אני, Blacklist ו-Hostages החדשות של NBC ו-CBS בהתאמה, וקאסל.

סרטים

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, חטיפה בלב ים.
בכורה. דרמת מתח מרתקת (שמוקרנת בימים אלה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה) המתארת מקרה של השתלטות שודדים פיראטים על ספינה דנית בלב ים משתי נקודות ראות: האחת של הטבח של הספינה (אסבק), המתפקד תחת איומי רובה כאיש הקשר בין החוטפים לחברה הדנית. השני הוא מנהל החברה (מאלינג), שמתעקש לנהל לבדו את המשא ומתן עם החוטפים על הכופר, ונאלץ לשאת לבדו בעול האחריות הכבד על חיי הצוות ובטענותיהם של המשפחות המודאגות. הסרט מצליח לרתק ולמתוח לכל אורכו, מבלי לוותר על מורכבות הסיטואציה ועל דמויות אנושיות ומעוררות הזדהות, יהיו אלה אנשי הצוות המפוחדים, המנהלים בחליפות המהודרות ואפילו השודדים עצמם. הסרט השתתף בפסטיבלי הקולנוע של ונציה, טורונטו ועוד, ואף הופץ במדינות שונות בעולם, תוך גריפת ביקורות מצוינות (מתוך למעלה מ-70 ביקורות, %97 חיוביות, על פי אתר רוטן טומטוז). הסרט זכה בחמישה פרסי "רוברט" (האוסקר הדני), כולל הסרט הטוב ביותר ופרס השחקן הראשי, תוך שהוא גובר בדרך על המועמד לאוסקר הזר "סיפור מלכותי". שני השחקנים הראשיים של הסרט, פילו אסבק וסורן מאלינג, מוכרים לצופים בישראל כקספר יול (אסבק) וטורבן פריס (מאלינג) מהסדרה המצוינת "הממשלה" (בורגן), שעונתה השלישית משודרת בימים אלה בכן או.

יום רביעי, ערב שמחת תורה

חדשות בהורדות: Agents of SHIELD, משפחת גולדברג (שאהבתי מאוד את הפיילוט שלה), שתי ה-NCISיות, Trophy Wife החמודה, Chicago Fire, מבוקש ו-Lucky 7, ההיא על החברים שזוכים בלוטו.

סרטים

בלוויין,
בכן 5 ב-14:21, שימפנזה.
בכורה. סרט תיעודי לא יאומן שמקריין טים אלן ("צעצוע של סיפור", "גבר מי שנשאר אחרון"). אוסקר הוא גור שימפנזה שגדל בצל משפחתו ושבטו, עד שהתקפה של שבט אחר מפרידה ביניהם. אוסקר הקטן נאלץ לשרוד בכוחות עצמו ולמצוא את מקומו בממלכת הגורליות שבג'ונגל חוף השנהב. הוא מוצא את עצמו לפתע מאומץ על ידי הזכר הראשי של שבט גורילות חדש ומתחיל את תהליך ההתבגרות שלו.

בכן 2 ב-22:00, דרכו של לוחם.
בכורה. אקשן ניו זילנדי. יאנג, חייל מצטיין משבט "החלילים העצובים", מסרב לפקודה על פיה עליו להרוג את התינוקת של מנהיג השבט האויב. הוא לוקח אותה תחת חסותו ובורח לכפר מבודד שם הוא חי תחת השם הבדוי "סקיני". יאנג יודע שברגע שזהותו האמיתית תחשף, עריקותו תתגלה והחיילים יבואו להרוג אותו, ולכן מנסה להסתיר את עברו הצבאי. למרבה הצער, כאשר חבורת פושעים מאיימים על האישה אותה הוא אוהב, יאנג נאלץ לעשות בחירה גורלית בין להגן עליה ובין להגן על עצמו וילדתו. עם קייט בוסוורת' ("סופרמן חוזר"), ג'אנג דונג-גן ("ההבטחה"), ג'פרי ראש ("נאום המלך"), דני יוסטון ("זעם הטיטאנים").

המשך…

עדכוני סופ"ש: חלומות צעירים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/08/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

קסם של בחור

גלן ממד מן וג'וניור משו"ש חוברים יחדיו, תוספות מעניינות למחלקת גנים ונוף וקומיוניטי, אלמור לנארד נפטר ומוספד ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שישי

סרטים

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, האישה בשחור.
בכורה. תפקידו הקולנועי הראשון של דניאל רדקליף לאחר הפרק האחרון בסדרת "הארי פוטר" הוא סרט רוחות בסגנון גותי המבוסס על ספרה של סוזן היל באותו השם, שזכה גם לגרסאות טלוויזיוניות ובימתיות. הסרט מספר את סיפורו של עורך דין אלמן צעיר שנאלץ לעזוב את בנו הקטן ואת ביתו בלונדון, לטובת שליחות עסקית בכפר מרוחק. משימתו היא לטפל בעניינים המשפטיים של אחוזה גדולה ומבודדת, שם התרחשה לאחרונה טרגדיה מזעזעת. המקומיים מתייחסים אל הגעתו לכפרם במורת רוח מופגנת, אך הוא נחוש לסיים את המטלה כדי שיוכל לשמור את עבודתו בלונדון. על אף שבהתחלה נדמה שהמשימה תושלם בקלות ובמהירות, הוא מגלה לחרדתו שכוח אפל רודף את האחוזה, הידוע אצל המקומיים כ"אישה בשחור": רוחה של אישה צעירה ולא שפויה שאיבדה את ילדה בתאונה לאחר שנלקח ממנה והתאבדה לאחר מכן. עורך הדין הצעיר נאלץ להתעמת עם הרוח הנקמנית ולשחרר את האחוזה מהקללה שלה.

בכן 3 ב-22:00, גנים ציבוריים.
בכורה. קומדיה רומנטית צרפתית המתחילה כאשר עובדי משרד פריזאי מבחינים בשלט מסתורי ברחוב בו הם עובדים, עליו כתוב "גבר בודד". מבולבלים הם יוצאים לגלות את משמעות הכיתוב המסתורי, ונחשפים לפתע לרומנים החשאים ולסיפורי האהבה הסוערים המתנהלים מולם בגן הציבורי. עם פלורנס מולר ("התמונה הכוללת"), קתרין דנב, עמנואל דבו ("לבי החסיר פעימה"), מתייה אמלריק ("הפרפר ופעמון הצלילה").

בכן 2 ב-23:38, העורב.
בכורה. מותחן רוצחים סדרתיים מסחרר בסגנון גותי. במאה ה-19 בבולטימור נקרא אמן המתח והאימה, הסופר והמשורר אלן פו, אל תחנת המשטרה, שם מבשרים לו שרוצח סדרתי אכזרי ומבריק יצא למסע הרג ומשתמש בכתביו של הסופר עצמו כהשראה. הסופר המפורסם צריך לחבור אל בלש צעיר בנסיון למצוא את הרוצח. העניינים מסתבכים יותר כאשר כאשר מתגלה שאהובתו של פו הופכת למטרה הבאה. עם ג'ון קיוזאק ("2012"), לוק אוונס ("מהיר ועצבני 6"), ברנדן גליסן ("ברוז'").

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, קוד מקור.
לראשונה בחם. מותחן אקשן מהפנט שביים דאנקן ג'ונס ("ירח", בנו של דיוויד בואי) בכיכובו של ג'יק ג'ילנהול. טייס מסוקים אמריקאי מתעורר בבהלה ברכבת בדרכה לשיקגו, ללא מושג מי הוא ואיך הגיע לשם. כל מה שהוא מצליח לזכור זה מבצע צבאי באפגניסטן. הנוסעים ברכבת מזהים אותו אך הוא לא מזהה אותם. כעבור 8 דקות מתרחש פיצוץ, הוא שורד את הפיצוץ ומגלה שהוא חלק ממשימה גורלית ברכבת עצמה, משימה המאפשרת לו לחזור בזמן, במטרה לנסות למנוע את הפיצוץ שעתיד להגיע. גם עם מישל מונהאן ("משימה בלתי אפשרית 3"), ורה פרמיגה ("דוח מיוחד").

שבת

סרטים

בלוויין,
בכן 3 החל מ-11:35, מרתון רומן פולנסקי.
לכבוד יום הולדתו של הבמאי, יום מסרטיו: אוליבר טוויסט, הפסנתרן, צ'יינהטאון, סופר הצללים, אלוהי הקטל, תינוקה של רוזמרי וירח מר.

בכן 1 ב-21:30, מג'יק מייק.
בכורה. דרמה סקסית בבימויו של סטיבן סודרברג ובכיכובו של צ'אנינג טייטום (העלילה מבוססת על סיפורו האמיתי של טייטום עצמו). הסרט עוקב אחר סיפורו של מייק – חשפן מלא כריזמה ותנועות ריקוד מחשמלות במיוחד. יום אחד מייק פוגש בחור צעיר שהוא מזהה בו את הפוטנציאל הנדרש, ומחליט להעניק לו את ההרפתקאה של חייו. הוא מוצא לו עבודה במועדון המנוהל על ידי בוס תובעני במיוחד (מת'יו מקונוהי שוב מוריד חולצה). במהרה המורה לוקח את התלמיד הבתולי תחת חסותו ומלמד אותו איך לזוז נכון, לחגוג כמו שצריך, להשיג בחורות ולהרוויח כסף, ובדרך מנהל מערכת יחסים מיוחדת עם אחותו. אך בסתר לבו מייק מפנטז לפרוש מהעסק ולהתפרנס בכבוד בתור יזם. כשאתה החשפן הכי לוהט בעיר, זו משימה כלל לא פשוטה. גם עם אלכס פטיפייר ("אלכס ריידר"), ג'ו מנגניילו (הסדרה "דם אמיתי"), מאט בומר (הסדרה" צווארון לבן").

בכן 5 ב-22:11, מפלצת של מלון.
בכורה. אנימציה עם קולותיהם של אדם סנדלר, סלינה גומז וסטיב בוסמי. דרקולה פרש והקים מלון למפלצות. מקום בו בני אדם לא יוכלו להטריד את מנוחתם. במהלך חגיגת יום ההולדת של בתו האהובה והצעירה של הרוזן, הנערכת במלון שבנה לכבודה, היא פוגשת מבין כל המפלצות שמתארחות באירוע בבחור צעיר ואנושי שנקלע לשם במקרה, ומתאהבת בו. דרקולה, שחושש מהמפגש של בתו עם בני האדם, מנסה לעשות הכל כדי למנוע מהשניים לממש את אהבתם.

המשך…

לואי ה-2013

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 21/08/2013 בקטגוריה ‏כתבות

גאון קומי/טראגי (והילדות שלו)

השבוע סיימתי את העונה השלישית של "לואי". וואו. איפה להתחיל? לואי סי.קיי. חותר תחת ערכי הסיטקום הקלאסי, מותח מחדש את גבולות המדיום בסדרה המתרכזת בחייו. סדרה של איש אחד, בה הוא עורך, מפיק, כותב, מביים וכמובן מככב. באתי ללא ידע מוקדם וחשבתי שאני עומד לצפות במוצר קומי נטו, פרי מוחו השובב של הסטנדאפיסט הגדול ביותר היום. מה רבה הייתה שמחתי כשהתברר לי, פרק אחרי פרק, כי זוהי בעצם סדרה הפוזלת לכל כיוון רגשי אפשרי. ההומור החל להפוך משני, פינה מקום גדול ונכבד לסצינות ארוכות, בהן ניכרה תשומת הלב לשקע הנפער בטיבם האמיתי של אושר ותהילה.

וכך, לואי מוצא עצמו אבוד למדי בבמה של החיים האמיתיים, בניגוד גמור לבמה בה הוא מבצע סטנדאפ מטריף מצחוק. ההתעכבות הנוגה על ניואנסים קטנים ככבירים, פורטת על נימי האמוציות בשלמות יתרה. נדמה כי לואי מעדיף פרסונה רצינית וכנה על פני זו של יצור שטותניק, מבלי לזנוח את הכישרון שלו במרחב הקומי. סי.קיי דוחס ב-20 דקות עצבות, בדידות, חיי משפחה, מערכות יחסים, בדיחות גסות על כל מיני, מבט נדיר בעומקו על אקראיות הקיום בניו יורק ובכלל. זוהי לא סדרה. זהו הישג. זן חדש ונדיר. תמונה התופסת את האדם בדייקנות מלהיבה.

עד שתגיע 2014, ועמה העונה החדשה, אמשיך להתפלא לטובה על האופן בו לואי הצליח להגיע ולגעת בתמצית של כל הטוב והרע בנו. וגם לתהות על מלאכת המחשבת ביצירת הפרדה בין בדיה ומציאות. "לואי" היא קומדיה טראגית שלא מתביישת להמציא עצמה כל פעם מחדש, גם על חשבון נגישות, כי היא מבקשת ליצור דו שיח חכם עם הצופה. והעונג כולו שלנו. הצצה בלעדית וחושפנית לעולם דומה אך אחר.

מדוע "לואי" היא השלב הבא באבולוציה של הסיטקום

עדכוני סופ"ש: תקווה חדשה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות
Starz Contents

הקץ מקיץ

מד מן מתחילה, ספרטקוס מסתיימת, ספין אוף לסול גודמן, פוסטרים של ארסטד דיבלופמנט, משחקי כס נורמליים, ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בסוף השבוע בטלוויזיה:

יום חמישי

בערוץ ההיסטוריה ב-22:10, הסיוט של דארווין.
סרט תעודה עטור שבחים ופרסים (כולל מועמדות לאוסקר בקטגוריית סרטי התעודה ב-2006) בבימויו של הוברט סאופר, הבוחן את ההשפעות הסביבתיות והחברתיות ההרסניות של תעשיית הדיג הפורחת סמוך לאגם ויקטוריה שבטנזניה. זהו צד אפל במיוחד של הגלובלזציה: נשק למלחמות באפריקה תמורת מזון איכותי לתושבי אירופה. הסרט נפתח עם נחיתת מטוס סובייטי מדגם "איליושין" בשדה תעופה סמוך לאגם ויקטוריה בטנזניה. מטוס זה יישא עמו חזרה לאירופה מטען של דגי אוקונוס מעובדים. דג זה, שמוכר כזן הטורף דגים אחרים, הובא לאגם ויקטוריה שבאפריקה בשנות השישים כחלק מניסוי מדעי, וגרם במשך בשנים להכחדת מאות זני דגים מקומיים ותוך כדי כך – לנזק אקולוגי בלתי-הפיך. באמצעות ראיונות עם טייסים רוסים ואוקראינים, בעלי מפעלים מקומיים לעיבוד דגים, מאבטחים ויצאניות המרכיבים את העולם האפל שסמוך לאגם ויקטוריה, חושף סאופר את ההשפעה ההרסנית המתמשכת של הבאת דגי האוקונוס לאגם על המערכת האקולוגית, הכלכלית והחברתית של האזור כולו. הסרט אף עוסק בדיכוטומיה שבין הזרוע שמעניקה סיוע אירופי נדיב לאפריקה מצד אחד, לזרוע שניה שמספקת נשק ותחמושת ליבשת באמצעות סוחרי נשק אירופאים מפוקפקים – כשפעמים רבות, אותם מטוסים שמייבאים לאירופה את דגי האוקונוס לאירופה, מנחיתים באפריקה נשק ותחמושת ובכך מזינים את הסכסוכים העקובים מדם שהסיוע ההומניטרי אמור להקל על קרבנותיהם. כפי שמצוטט בסרט "דימה", אחד מאנשי צוות האויר המטיסים את המשלוחים האפלים: "הילדים באנגולה מקבלים רובים לחג המולד, ואילו הילדים באירופה מקבלים ענבים".

סרטים:

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, מלחמת הכוכבים: תקווה חדשה.
הראשון בסדרה והרביעי מבחינה כרונולוגית, במסגרת שידור נוסף לכל ששת סרטי הסדרה מדי יום חמישי.

יום שישי

סרטים:

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, נעולים.
בכורה. גיא פירס מגלם סוכן קשוח וציני שהופלל ברצח. הוא מקבל הזדמנות לזכות בחנינה אם יצליח לשחרר את בתו של נשיא ארה"ב מידי הפושעים ששבו אותה בבית כלא הנמצא בחלל. כן – אין מה לחפש היגיון בסרט הזה מבית היוצר הפורה של לוק בסון, אבל הומור, אקשן טוב וכיף יש בו בשפע.

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, קוריולאנוס.
בכורה. בסרטו הראשון כבמאי, ערך רייף פיינס עיבוד רב עוצמה לאחד ממחזותיו הפחות נודעים של שייקספיר. אמנם הפעם העלילה מתרחשת בארץ מערבית בת ימינו ולא ברומא העתיקה כמו במקור, אבל הקנוניות הפוליטיות, המניפולציות התקשורתיות ותאוות הכוח המנצחת כל אידיאל שעליהן כתב שייקספיר, לא התיישנו כלל. זהו סיפורו של מצביא מהולל (פיינס במפגן משחק אדיר בתפקיד הראשי) שחוזר לביתו לאחר עוד קרב מוצלח. היעד הבא על הכוונת שלו הוא הפוליטיקה, שם מייעדים אותו לגדולות. בעידודה של אמו המניפולטיבית ואשתו הנאמנה הוא מגיע לבית הנבחרים, אך מקום זה מתגלה כקטלני אף יותר משדה הקרב. צוות שחקנים מעולה וצילום מחוספס (עליו אחראי בארי אקרויד, שצילם גם את "מטען הכאב") מחזקים אף יותר את הטקסט הטעון של שייקספיר והופכים את הסרט לחוויה יוצאת דופן. גם עם ג'ראר באטלר ("האמת המכוערת"), בריאן קוקס ("טרויה"), ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר"), ג'יימס נסביט ("רגליים קרות"), ונסה רדגרייב.
כל השבת בערוץ מוקדשת לעיבודי שייקספיר ולסרטים על אודותיו. החל מ-11:37 ישודרו כטוב בעיניכם, אנונימי, סיפור הפרברים, 10 דברים שאני שונאת אצלך, הסערה, שייקספיר מאוהב והנשף.

שבת

בכבלים,
בחם 3 ב-22:15, מד מן.
פרק פתיחת העונה השישית הכפול, במרחק ששה ימים מארה"ב. לפני כן, ב-21:30, ישודר הפרק האחרון של העונה החמישית.

בלוויין,
בכן או ב-22:20, ספרטקוס.
הפרק האחרון בהחלט, פחות מיום אחרי שידורו בארה"ב.

סרטים:

בזהב חם ב-14:50 ובכן 1 ב-21:30, לדוג סלמון בתימן.
בכורה. קומדיה רומנטית מתוקה מאת הבמאי השבדי לאסה הלסטרום ("שוקולד") והתסריטאי זוכה האוסקר סיימון בופוי ("נער החידות ממומביי"). יואן מק'גרגור מגלם את דמותו של ד"ר אלפרד ג'ונס – חוקר דגים ממורמר המתבקש ע"י ממשלת בריטניה להשתתף בפרויקט דיג סלמונים בתימן. בהתחלה הוא דוחה את הרעיון בטענה שהוא מגוחך, אך לאט לאט הוא נדבק בהתלהבות של השיח' התימני אשר חשב על הרעיון ומתחיל לחשוב איך להטיס 10,000 סלמונים למדבר. במהלך מסעו החדש מכיר ג'ונס את הרייט (אמילי בלאנט היפה), הנציגה הבריטית של השיח', ובין השניים נרקמת מערכת יחסים מיוחדת. בין שאלות על סוגי דגים, אמונה, אהבה ושינוי יוצאים השניים למסע ומבקשים להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, נעולים.
בכורה. גיא פירס מגלם סוכן קשוח וציני שהופלל ברצח. הוא מקבל הזדמנות לזכות בחנינה אם יצליח לשחרר את בתו של נשיא ארה"ב מידי הפושעים ששבו אותה בבית כלא הנמצא בחלל. כן – אין מה לחפש היגיון בסרט הזה מבית היוצר הפורה של לוק בסון, אבל הומור, אקשן טוב וכיף יש בו בשפע.

בכן 4 ב-22:00, החוב.
לראשונה בכן. עיבוד אמריקאי לסרטם הישראלי של עידו רוזנבלום ואסף ברנשטיין משנת 2007 בכיכובם של גילה אלמגור, נטע גרטי, אניה בוקשטיין ואיתי טיראן. אל נעליהם נכנסים הלן מירן, טום ווילקינסון ("מבצע ואלקירי"), סם וורתינגטון ("אתמול בלילה"), ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר") ורומי אבולעפיה. השנה היא 1997. רחל וסטפן הם סוכני מוסד שיצאו כבר לגמלאות. במהלך שנות ה-60 היוו השניים, ביחד עם סוכן שלישי, דוד, חוליית התנקשות סודית שמטרתה היתה לתפוס את הפושע הנאצי "המנתח מבירקנאו" שאותר בברלין המזרחית. הידיעה על מותו של דוד פותחת מחדש פצעים שטרם הגלידו ונגרמו בעקבות פעולת ההתנקשות הסודית. הסרט מצליח לשלב בצורה מרתקת ומותחת בין עבר להווה, בין תקופת הפעילות של השלושה במהלך שנות ה-60 לתקופת בגרותם במהלך שנות ה-90.

TV

חם רכשה את "Bates Motel", שאך זה חודשה לעונה שנייה בארה"ב, והיא תשודר אצלה בחודש הבא.

רשימת הדמויות הכי מעצבנות בתולדות הטלוויזיה. יש כמה שבהחלט ראויים להיות כאן, וגם שחקנית אחת שיש לה הכבוד להופיע בתור שתי דמויות שונות בשתי סדרות שונות. הנה הדיון שלנו בפייסבוק.

TV

פסטיבל מיפ, שוק הטלוויזיה הגדול בעולם התקיים השבוע בקאן. הנה כתבה מעניינת על האירוע מזווית הרכש הישראלי, וכן ראיון קצר בלעז עם מנהלת הרכש של כן תעו.

TV

משאלת הלב שלנו אולי תקרום עור וגידים: AMC רוצה ספין אוף לסול גודמן מ"שובר שורות".

TV

גאן מגיע ל-S.H.I.E.L.D.

TV

באסה לאלונה טל – Cult בוטלה ע"י CW.

TV

תודה ליעל רגב: אם יש לכם מעט פנאי בסוף השבוע, אולי תרצו לאפות עוגיות חתוכות כפיגורות מ"משחקי הכס" ולשתות חליטות תה בהשראת "דוקטור הו".

TV

תודה ליעל רגב: איך פספסנו את חגיגת הכריסמס הזו?

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

© עידו ישעיהו