Posts Tagged ‘השדים של דה וינצ'י’

עדכוני סופ"ש: מזל טוב אול אראונד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 18/04/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

באנשי, האמריקאים, גברים בשחור 3, מחוברים לחיים, מד מן כילדים, יש תאריך לשובר שורות, מתנת יום הולדת אפית לאיילון צפון, אני הולך להתחתן עם אליסון ברי, ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה:

יום חמישי

בלוויין,
בכן או ב-22:00, באנשי.
סדרת מתח חדשה מבית היוצר של זוכה האמי, האוסקר וגלובוס הזהב אלן בול (יוצר "עמוק באדמה" ו"דם אמיתי", "אמריקן ביוטי") וסינמקס-HBO ("מכת המחץ"). בהפקתו ובהפקת זוכה האמי גרג יאיטיינס ("האוס", "אבודים"), פיטר מקדיסי ("עמוק באדמה"), ג'ונתן טרופר ודיוויד שיקלר. אנתוני סטאר מגלם אסיר לשעבר וגנב המשתחרר מהכלא. הוא בורח מעברו ומגנגסטר אכזרי בשם "ראביט" בו בגד שנים קודם לכן, וכעת מעוניין במותו. בעקבות תקרית אלימה הוא לוקח לעצמו את זהותו של לוקאס הוד, השריף החדש (שאיש מעולם לא ראה לפני כן) של באנשי, פנסילבניה, ותחת זהות זאת ממשיך בפעילותיו הלא חוקיות, בזמן שהוא מנסה לחדש את קשריו עם האשה שלמענה הלך לכלא. האשה הזאת היא אנה (איבנה מיליסביק, "המלאכיות של צ'רלי") שותפתו לפשע הקודמת של הוד, וגנבת תכשיטים ידועה לשמצה, שעכשיו מתגוררת בבאנשי תחת הזהות השאולה "קארי הופוול", יחד עם משפחתה החדשה שלא יודעת דבר על עברה.
שריף הוד גוייס לעיירה על ידי ראש העיר הצעיר, בתקווה שהוא יהיה האדם היחיד שלא יפול למלכודת השוחד ושימון הכיסים של קאי פרוקטר (השחקן הדני אולריך תומסון, כוכב "החגיגה") איש עסקים מקומי ומאיים שמאמין שהחוק לא חל עליו. פרוקטר עלה לגדולה אחרי שנטש את דרכי בני האמיש המקומיים ונודה ממנה. הוא לא מהסס להשתמש ברצח ואיומים להשיג את מטרותיו, אך במהרה הוא מוצא יריב שווה בדמותו של הוד, שמכופף כל חוק אפשרי כשריף. עוד בקאסט: פרנקי פייזון (בורל מ"הסמויה") המגלם את שוגר בייטס, מתאגרף ופושע לשעבר שעכשיו הוא בעליו של פאב ואיש סודו של הוד. ראס בלאקוול ("סוכן מחוק"), המגלם את גורדון הופוול, התובע המחוזי של באנשי שנשוי לקארי ואב לילדיה. ראיין שיין ("דם כחול") המגלמת את דברה הופוול, ביתם הסוררת של קארי וגורדון, ובן קרוס ("מסע בין כוכבים", "בן חור") מגלם את מר ראביט, גנגסטר אוקראיני העשוי ללא חת ונמצא במצוד אחר לוקאס וקארי, שהיו הגנבים המובילים שלו במשך 15 שנים.
ראיתי את הפרק הראשון, שזמין חינם ב-VOD, והוא היה מצוין. דרמת פשע אלימה וסוחפת שמצליחה להיות אמינה למרות ההתרחשויות הקיצוניות שלה.

סרטים

בכן 2 ב-22:00, מלחמת הכוכבים – האימפריה מכה שנית.
השני בסדרה, לא לשכוח שכולה משודרת בימי חמישי.

יום שישי

נקמת העשירון התחתון (צילום: אוהד רומנו)

בכבלים,
בחם 3 ב-20:30, המגיפה.
סדרה דרמטית מאת ימי ויסלר ("הבילויים", יוצר ובמאי "מקום לדאגה"), בכיכובם של שלמה בראבא, דבלה גליקמן, מנשה נוי, תיקי דיין, דביר בנדק, עידית טפרסון, אלון נוימן, מעיין בלום, אמנון וולף ועוד. מגיפה מסתורית שפורצת ב'אחוזת סביונים', פרויקט מגורים יוקרתי לעשירים בלבד. כשמחלקת התברואה מכריזה על המקום כשטח בהסגר, מוצא עצמו ד"ר ראובן קמחי (מנשה נוי) – מנתח פלסטי שאפתן ואופורטוניסט, במרכזה של קנוניה אפילה שמטרתה הסתרת הגורם למחלה. לאט לאט מתחיל קמחי להבין כי הוא האדם היחיד שיכול להציל את דיירי הפרויקט המפונקים מאבדון. דיירי פרויקט 'אחוזת סביונים' חולפים זה ליד זה מבלי ליצור מגע של ממש, והיו יכולים להמשיך בכך לנצח, אלא שמזה זמן מה סדרת תקלות מטרידה את מנוחתם של הדיירים – הפרעות זמניות בקליטה מקשות עליהם לתקשר עם העולם שבחוץ, חלזונות במספר הולך וגדל נראים במסדרונות ובדירות, ובוץ אפור-אדום מתחיל לטפטף מהברזים ותקעי החשמל. כל אלה לא מונעים מפקלמן (שלמה בראבא) – מנהל המתחם, הנואש ליחסי ציבור טובים – לקיים את נשף הפורים הנוצץ כסדרו. אלא שסדרת מיתות גרוטסקיות קוטעת את האירוע ומביאה לאיטום המתחם על יושביו – החשודים כנגועים במגיפה לא מוכרת. כשאנשי יחידת התברואה שנשלחו אל המתחם המבודד לטפל במקרה מתים אף הם במפתיע – הופך ד"ר קמחי, פלסטיקאי מושחת שהגיע למקום להזריק בוטוקס לנשות העשירים, לתקוותם של פקלמן המנהל ושל בנו (אמנון וולף), המנסים להרוויח זמן בכדי להצליח לכסות על הסוד הנורא שעומד מאחורי המחלה.
במקביל לסיפורו של הרופא, עוקבת הסדרה אחר סיפוריהן של מספר דמויות נוספות המניעות את העלילה: נערת זוהר שצריכה למצוא משמעות חדשה לחייה לאחר שפניה מושחתות, יהלומן שהמגיפה גורמת לו לחזור בתשובה ולהפוך לנביא זעם מטורף, בנו של מנהל הפרויקט הרואה במגיפה הזדמנות להגיע לעמדת הכוח הנכספת שתאפשר לו לכבוש את אהובתו, ואחרים. חייו של כל אחד מהם – שהושתתו עד כה על איזון שברירי בין חשקים וחרדות – סופגים טלטלה עקב פרוץ המגיפה, וכעת עליהם לנקוט עמדה ולבחור צד על מנת להיגאל – או להיספות בנגע.
הסדרה משודרת במלואה הלילה, לפני שתגיע לשידור שבועי בימי שני (והיא גם זמינה ב-VOD).

המשך…

© עידו ישעיהו