Posts Tagged ‘הפרלמנט’

הפרלמנט 2.06: אני אדם של מני ווישז

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/09/2014 בקטגוריה ‏כללי

the-parliament-02x06

איזה פרק נפלא לסיים איתו את העונה, כמעט מושלם ובעיניי הטוב ביותר בה. העונה הזו הייתה לטעמי מעט פחות טובה מקודמתה, אבל זה כך בעיקר כי הסטנדרטים שהציבה הראשונה היו כמעט בלתי אפשריים. הפרק הזה הזכיר לי את הקודמת בכך שכל קטע בו פשוט היה גאוני או נוטה לכך, ומכל כך הרבה סיבות. הברית של לותר היא דוגמה מעולה לזה, כי גם הסיפור הבסיסי בה כה מופרך ומופרע ואופייני לשאולי, וגם כי הפרטים הקטנים בה היו מבריקים. שיבושי הלשון באנגלית ("פארטי פופר", "צ'ירלידר"), אירנה ושיריה מבית אמא (היא באמת שרה ברוסית?) הקפוצ'ון לעומת הפולו וכהנה וכהנה.

הלימוזינה שבאה מיד אחרי כן הייתה בעיניי החלק החלש יותר בפרק, אבל רק כי שלושת הקטעים האחרים היו כל כך טובים. כלומר, גם הקטע הזה היה נהדר, וההבדל היחידי בינו לבינם הוא שהבסיס שלו היה פחות חזק – הקריירה של ראובן כנהג (שכיר!) בחברת לימוזינות – אבל הביצוע היה ללא רבב. כלומר, על המבט של שאולי לבדו כאשר הוא ואחיו עשו את השופוני בתוך בית הספר, כל הקטע הזה הצדיק את עצמו. מיד אחרי כן המתן בסתר של שאולי היה לגמרי גאוני והיווה את שיאה של שיחה מטופשת (במובן הטוב) ועמוסת ניואנסים, ראשית קושמרו, אחרי כן האפליקציה ולבסוף השיפור החד בזוגיות. הבילד-אפ לחשיפה הזו היה נהדר, מן הידיעה על השיפור במערכת היחסים בין שאולי לאירנה ועל הדרך החדשה שבה שאולי רואה דברים, ועד למטבע הלשון שהבהיר מה בעצם גרם לו לפרספקטיבה הרעננה.

לבסוף הגיע הקטע שהכי אהבתי בפרק: עוד להיט. הוא התקשר לי לשניים וחצי קטעים מהעונה הקודמת, האחד וחצי הוא כמובן הפלאשבקים של החבורה משנות השבעים (למשל זה), והשני הוא החיבה שלהם למוזיקה כפי שהתבטאה בשירה המשותפת המלבבת כאשר נסעו יחדיו. זה היה מקסים באותה מידה והיסטרי בערך פי שבע. כבר מההתחלה עם השוק של הירי בג'יי אר יואינג, הפרטים היו מדהימים. הבגדים שלהם, המולט של שאולי, הצמה של אמציה (הצמציה), החפצים בבית – כלומר, לדודה שלי היה בדיוק כזה אורגן בשנות השמונים. מה שבא אחרי כן כאשר כולם ניגנו בתיאום היה גם ככה מופלא, אבל הדובדבן שבקצפת היה עם הרגע ההומו-אירוטי שבו שאולי שר לאמציה את "Lately" של סטיבי וונדר. שאר החברים עומדים מאחור ועסוקים בענייניהם, שאול ואמציה יושבים סמוך זה לזה ליד האורגן, שאולי לא מניח למילים של השיר לבלבל אותו, אמציה עם הצמה שמוטה על כתפו, מעביר את אצבעו בעדינות על כוס היין המונחת מולו על ראש האורגן. כל מרכיב ומרכיב בקטע הזה – הסנכרון בין כל החברים בזמן הנגינה, העונג בחברת הזולת, ההקפדה על כל ניואנס, וכמובן העובדה שנשנקנו מצחוק מול המסך – היה מבחינתי משל מדויק על "הפרלמנט" במיטבה.

זה היה פרק נוסף שכל כולו שאולי ומשפחתו, במובן שגם קטעים שלא התמקדו ספציפית בו – והיה רק אחד כזה, החותם – בכל זאת כללו אותו, ואפילו למדנו שאמא שאולי מתה מפיסורה, מנוחתה עדן. מה עוד אפשר לבקש? זה לגמרי הכיוון שבו צריכה להמשיך העונה השלישית, שתבוא במהרה בימינו אמן.

תגיות:

הפרלמנט 2.04: יש? אין!

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/09/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

Parlament2_04_03_wings_c 6

לא היה לי הרבה לומר על הפרק החדש של "הפרלמנט". לא היה אחד מהגדולים ונע בין החביב (משפחת שאולי עם הפסקת החשמל והאוכל שאמם המסכנה הכינה והקפיאה להם בחודש האחרון לחייה, הצעידות של החברים – אחת, שתיים) לבין הלא נעים (הערסים שמאיימים על החבורה) ובאמצע תמהיל מסוים של השניים (אבי שמאוהב באירנה, ראובן שלא מוצא כלה). אבל העניין הזה עם ראובן גרם לי פתאום להבין משהו חשוב: הוא הדמות האהובה עלי בסדרה. כבר הבעתי את דעתי על כך ש"הפרלמנט" צריכה לעשות שיפטינג לחלוטין מיתר החברים ולהתמקד בשאולי, ראובן ומשפחתם. עכשיו יש קריאה נוספת לעניין הזה. יחד ננצח.

תגיות:

הפרלמנט 2.03: אל תשפוט

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/08/2014 בקטגוריה ‏כללי

the-parliament-02x03

נראה לי שזהו הפרק הראשון בתולדות "הפרלמנט" שאסי כהן משתתף בו בכל קטע וקטע. אין לי תלונות על כך כמובן, הוא יכול להופיע בכל סצינה בטלוויזיה וזה יהיה בסדר מבחינתי, אבל מוזרה הכמות הקטנה של האחרים. מריאנו וסמו הופיעו שניהם רק בסצינה אחת, הפותחת, שבה נכחו כל חברי הפרלמנט קרובים מאי פעם בקור שמסביב למדורה. מעבר לכך זה היה כמעט לחלוטין המופע של משפחת שאולי, והאמת, מבחינתי זה יכול להספיק. היה גם קטע של ג'ורג' באמצע, שהיה אמנם חביב – במיוחד ה"את לא בן" שלו ובעיקר בזכות המשחק ההורס של כהן – אבל השטיק של ג'ורג' קצת מוגבל וזה ניכר.

במשפחת שאולי, הכוחות שם מלבד האיש עצמו – כלומר אירנה ואחיו ראובן – חזקים יותר מכל חברי הפרלמנט שאינם שאולי. מספיק היה לראות את השניים האלה במהלך הדלקת נרות החנוכה, הם פשוט גנבו את ההצגה. אחרי כן המערכון על אירנה שמתקבלת לריאליטי, היה ללא ספק הטוב ביותר בפרק. אירנה הצבועה, המעשנת, שמישהו עושה לה עין ולכן היא נכנסה להיריון, ואחרי כן גם בוחרת בהפלה לטובת התוכנית. זו הגאונות שאופיינית ל"הפרלמנט".

תגיות:

הפרלמנט 2.02: אז'י בם בם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/08/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

הפרלמנט 2.02

או, נרגעתי. הפרק השני של "הפרלמנט" הוא הסדרה כפי שהייתה בעונה הראשונה – מבריקה, מענגת ומצחיקה בקול רם. משפחת שאולי זכתה לזמן מסך נדיב, ואין לי שום תלונות על כך. הם הופיעו גם במערכון הפותח עם הקצביה – שייתכן מאוד כי הסב כמה צופים לצמחונות – גם באבא ששר לראשונה מזה שישים שנה, וגם בקטע הכי טוב בפרק: משחק התפקידים המפורט של שאולי ואירנה. סליחה, של יגאל ונופר [1] (ומנש) יעני. הרי ברור ששאולי יקח קונספט פשוט שכזה וירוץ איתו אל המרחקים, אבל הנה זכינו לראות את זה במלוא הדרו, דבילי ונפלא כפי שניתן לצפות. בונוס: ליאת הר לב מטופפת בלבוש דל. שני הקטעים הנוספים – אבי שמצא את הארנק/ים ואמציה והקטור שחזרו מחופשה – היו פחות מוצלחים מבחינת צחוקים אבל עדיין אחלה. האחרון במיוחד, הקטור וכרמלה המשתפכים על חבריהם סיפקו סיום מתוק.

[1] נופר, אגב, הוא שמה של עמיתתה של אירנה לעבודה, בחורה שעיצבנה אותה בעונה הקודמת.

תגיות:

פתיחת הפרלמנט השני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/08/2014 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

הפרלמנט 2 רונן אקרמןאחרי יותר מדי זמן של ציפיה בין העונה הראשונה הקצרצרה (ארבעה פרקים) והנוטה לשלמות של "הפרלמנט", ועד לעונה השנייה שהגיעה שלשום, קשה היה שלא להתאכזב מהפרק הראשון בה. חדות האבחנה והניואנסים עודם שם, אבל הפעם לטובת הרבה יותר הומור מבוכה. גם הקטעים הטובים היו בעצם רק חביבים וכאלה שעשויים להיחשב כסותמי חורים לו היו חלק מהעונה הקודמת – כרמלה שעזבה את הקטור, משפחת שאולי עוברת דירה והמתנות שנתנו החברים להקטור. בתווך היו שני פלחים, ועוד בזה אחר זה, שגרמו לי לזוע בחוסר נוחות ולהזדהות יותר מדי עם הדמויות השוליות: אירנה ושאולי בקופה – חוויה מוכרת מדי לכל מי שמבקר מפעם לפעם בסופרמרקט, אני בטוח – וג'ורג' [1] שמנסה להתחיל עם המורה המסכנה. לא ש"הפרלמנט" נמנעה בעבר ממבוכה ועימותים, אבל שתי הסצינות האלה היו בעיניי מוגזמות ונטולות ריכוך. למעשה, בפרק הזה עצמו שני הקטעים עם כל חברי הפרלמנט שפתחו וחתמו את הפרק (בשניהם הקטור היה במוקד העיניים, באחד כרמלה עזבה אותו ובשני הם היו ביחד) שיחקו גם הם על האלמנטים הללו אבל באופן חמוד ומשעשע בהרבה. ויחד עם זאת, האפקט המצטבר של כל המבוכות הקטנות והגדולות הותיר את חותמו. אני רק מקווה שהכיוון הזה אינו מרמז על ההמשך.

[1] זה אני או שג'ורג' סיגל לעצמו הפעם מבטא טורקי (הרבה פחות מוצלח) במקום ערבי? הוא גם התלונן על "בני דודינו" שמגיעים אל הספארי, כלומר הכינוי היהודי הרווח לערבים, כך שנראה שבשם הפוליטיקלי קורקט החליטו פתאום לשנות את המקורות של דמותו. לא שהבנתי מלכתחילה למה דווקא הערבי הוא חובב גדול של הרג חיות, אבל זה היה מצחיק בלי קשר ולא אישש איזה סטריאוטיפ שאני מכיר. שינוי טיפשי בעיניי.

תגיות:

המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/10/2012 בקטגוריה ‏כללי
http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/rebelle.jpg?t=1349769739

ותן לנו זמן לאהבה

מכשפת מלחמה, טיסה מיוחדת, פרק אחרון לעונה של יומני הערפד, אבא אמריקני, קוראים לי פיץ, דדווד, פרינג', רוקי בלו, גרים, המנטליסט, הפירמה ועוד. בשירותי ההורדות: עונה שישית, חדשה ואחרונה של אחת שיודעת, עונה חמישית וחדשה של 90210, וגם איך פגשתי את אמא, מרוששות, מייק ומולי, קאסל והוואי 5-0, Partners, Revolution, בונז, The Mob Doctor, The Voice, הבטן הרכה 5, The Inbetweeners, Alphas ועוד.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, טיסה מיוחדת.
מקום ראשון – פסטיבל Full Frame, פסטיבל One World; פרס השופטים – פסטיבל לוקארנו, פסטיבל Silverdocs. סרט מרגש מאד, עטור פרסים, המביא את סיפורם של גברים הכלואים במתקן מעצר וממתינים לגירושם הסופי משטחי שווייץ. כאשר בקשתם לקבל מקלט מדיני נדחית הם מצווים לעזוב, חלקם אחרי שבמשך שנים עבדו בשווייץ, שילמו מסים והקימו משפחה. למרות שמעצר כזה יכול להתארך גם 24 חודשים, הגירוש מוכרז ללא אזהרה מוקדמת ויישומו הוא מיידי. אלה שמסרבים לעזוב נכבלים באזיקים ומועלים בכוח על מטוס. במצב הקיצוני הזה לייאוש יש שם: טיסה מיוחדת.

המשך…

מיקי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/2_zps423d396f.jpg?t=1348512239ברוכים הבאים לטקס פרסי המיקי, הקונטרה שלנו לפרסי האמי מאז 2003, עת נוסד על ידי עידו פרד כהן בפורום נענע הנושן. מאז ועד היום אנו בוחרים מדי שנה את הסדרות שהכי אהבנו באותה שנה בקטגוריות שונות.

ההתחלה הייתה צנועה, בסך הכל שבע קטגוריות לבחירה, ומדי שנה צמח ההיקף של האופציות כדי לאפשר ליותר סדרות אהובות למצוא את מקומן, עד שהתאזן על משהו שנע בין 13 ל-15 קטגוריות (מספר שיא לקטגוריות שהגיע ב-2009 ומאז לא נשנה). בהתחלה גם לא היו טקסים מושקעים שכללו סיפורים מצחיקים על דמויות שמגישות פרסים, וזה גם מה שקורה הפעם. מעין חזרה לשורשים לצד סקירה מלמעלה של פרסי המיקי לאורך השנים.

אז בלי הקדמות נוספות, אלה הזוכים שלנו במיקי העשירי, שנת 2012.

פרס סדרת האנימציה הטובה של השנה:
אבא אמריקני | איש משפחה | אמריקאים מכוערים | משפחת סימפסון | סאות' פארק | פיוצ'רמה | קליבלנד

שנה שנייה ברציפות ש"סאות' פארק" גורפת את הפרס הנחשק, וניתן לומר שזהו שיא חדש בקטגוריה. מאז 2003 ועד 2010 זו הייתה קטגוריה שנשלטה על ידי "משפחת סימפסון". מתוך שמונה טקסים היא זכתה שש פעמים, ותמיד כאשר זכתה סדרה אחרת תחתיה, זה היה לשנה אחת בלבד, שמיד אחריה שבה המשפחה הצהובה והארכיטיפית למקומה הטבעי. ב-2004 זכתה "פיוצ'רמה" (בפעם היחידה), ב-2005 חזרה כאמור "הסימפסונס" והפעם לצדה בתיקו "איש משפחה" (בפעם היחידה). ב-2009 זכתה "אבא אמריקני" (בפעם היחידה) ובשנה העוקבת שוב חזרה "משפחת סימפסון", אלא שמאז, כלומר בשני טקסי המיקי שבהם אנחנו כאן בבלוג, היא הפסידה פעמיים ברציפות ל"סאות' פארק", שעד 2011 לא זכתה מעולם.

בין השנים 2005 ל-2008 זכתה "משפחת סימפסון" ארבע פעמים ברציפות, שיא שלא נשבר מעולם בשום קטגוריה במיקי, אבל הימים האלה חלפו ואינם, וכרגע זה קורה לטובת סדרת האנימציה הוותיקה ביותר אחריה, שבניגוד לה מנתצת מוסכמות ושוחטת פרות קדושות גם בגילה המתקדם, "סאות' פארק".

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

© עידו ישעיהו