Posts Tagged ‘הסמויה’

דברים שגילינו באיחוד של "הסמויה"

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/10/2014 בקטגוריה ‏כתבות
2nd Annual Paleyfest New York Presents: "The Wire" Reunion

החבר'ה משתובבים לפני האיחוד

פורסם לראשונה בוואלה

ביום חמישי האחרון איחד הפייליפסט, כנס של מוזיאון הטלוויזיה והרדיו האמריקאי, את הקאסט ומפיקי "הסמויה" של HBO, סדרת המופת ששודרה במשך חמש עונות החל מ-2002, ונחשבת בעיני רבים לסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה. היא תיארה באופן ריאליסטי ורב רבדי את עולמה המחוספס של בולטימור מנקודת מבטם של השוטרים, סוחרי הסמים, הפוליטיקאים, ילדים במערכת החינוך והעיתונות.

בפאנל השתתפו היוצר דיוויד סיימון, המפיקה נינה נובל, ורבים מהקאסט הענף, שכלל לאורך השנים עשרות דמויות: וונדל פירס (שגילם את הבלש באנק), מייקל קיי וויליאמס (עומאר) סוניה סון (קימה גרגס), סת' גיליאם (קארבר), ג'ים טרו-פרוסט (פרזבלוסקי), ג'ון דומן (פקד ראולס), לורנס ג'יליארד ג'וניור (דיאנג'לו בארקסדייל), ג'יימי הקטור (מרלו סטנפילד), וגם בקהל ישבו כמה חבר'ה שהסתפקו בזה – רוברט וויזדום (באני קולבין), טריסטן וויילד (הנער מייקל) ג'יי די וויליאמס (בודי) ומישל פרז (העיתונאית נקיית הכפיים אלמה גוטיירז מהעונה החמישית). את הערב פתח וידאו שהוקלט מראש עם דומיניק ווסט, שגילם את ג'ימי מקנולטי ולא יכול היה לנכוח בפאנל, וכך גם עשה מאוחר יותר אידריס אלבה (סטרינגר בל). בזה אחר זה עלו על הבמה אנשי הקאסט, נובל וסיימון, חלקם פגשו אחד את השני לראשונה מאז שנגמרה הסדרה.

הנה כמה דברים מעניינים שהתרחשו ונאמרו במהלך הערב.

הקאסט אומר שמזהים אותם היום יותר מכפי שהיה בזמן אמת, כאשר הסדרה שודרה
בווידאו שלו היה ווסט הראשון מקרב השחקנים שסיפר כי גם כיום אנשים ניגשים אליו ברחוב לגבי "הסמויה", כאלה שרק עכשיו מגלים אותה. בווידאו של אידריס אלבה הוא סיפר שעד היום כשהוא נכנס לפגישות ואודישנים, מדברים איתו על סטרינגר בל. ג'ון דומן, שגילם את הפקד ראולס, אמר שגם כשהוא בחו"ל אנשים ניגשים אליו בנוגע לסדרה. כאשר היה באיסטנבול פנה אליו צעיר ודיבר בטורקית, בלי שדומן יבין דבר מלבד "The Wire". לדברי הקאסט על הבמה, היחס כלפיהם כעת שונה בתכלית מכפי שהיה כאשר שודרה הסדרה בזמן אמת – מעטים היו אלה שצפו בה אז, בעיקר במהלך העונות הראשונות. מה שאיפשר להם להסתובב באלמוניות יחסית ולצאת בחופשיות אל מקומות הבילוי של בולטימור. כיום פונים לכל אחד מהם מדי יום ברחוב בהקשר של "הסמויה".

כולם היו משפחה אחת גדולה
למרות הכמות הענקית של השחקנים בקאסט, עשרות ממש, החבר'ה בפאנל חזרו וסיפרו כיצד נוצרה ביניהם חברות קרובה, מעין משפחה, שלעתים גם היוותה משענת ותמיכה. הם היו במעין עולם משלהם, הריחוק והניתוק שלהם כאשר שהו בבולטימור גרמו להם להישען זה על זה, הם העריצו אחד את עבודת האחר גם אם מעולם לא חלקו סצינות, ואפילו אם לא שיחקו באותן עונות. לארי ג'יליארד ג'וניור, למשל, גילם את דיאנג'לו וסיים את תפקידו בעונה השנייה, ומספר שכאשר פגש את וויילד שהגיע רק בעונה הרביעית, מיד התחברו והוא התייחס אליו כאל אחיו הקטן. סוניה סון, שגילמה את קימה גרגס, עודדה תמיד את כל השחקנים לבוא לתמוך בשחקן שמצלם את סצינת המוות של דמותו, מתוך כבוד לשחקן ולעבודה שעשה. לפיכך רוב המיתות זכו לנוכחות גבוהה של אנשי הקאסט.

כמו רבים מהצופים, גם השחקנים לא הבינו את הסדרה בתחילתה ואפילו נחרדו מכך
סוניה סון (קימה גרגס) מספרת שאחרי צילומי הפרק הראשון היא, אנדרה רויו (שגילם את באבלס) ו-וונדל פירס צפו במוצר המוגמר, ורובם היו מבוהלים ממה שראו. "זה לא הולך לשום מקום" ו"זה איטי" נשמעו בחדר וגם מחוצה לו, ורבים מהקאסט סברו כך לאורך צילומי הפרקים הראשונים. פירס היה היחיד שאמר להם כבר אז, "לא לא לא, זה משהו מיוחד, תנו לזה לצמוח". "זו הייתה פשוט תקווה", מודה עכשיו פירס בצחוק, "במקביל התקשרתי לסוכן שלי ואמרתי לו, תתקשר ל'חוק וסדר', אני אהיה פנוי בעוד משהו כמו שבועיים".

רבים מהקאסט לקחו קשה את העונה השנייה
השיפטינג בעונה השנייה מרחובות בולטימור אל הנמל הפתיע את השחקנים השחורים שגילמו את אנשי הרחוב וסוחרי הסמים. מייקל קיי וויליאמס, שגילם את עומאר, מספר שרכש דירה בבולטימור במהלך העונה הראשונה, וכאשר הגיע לשנייה וגילה שבקושי יש לו זמן מסך, ממש התעצבן. הוא מתאר את עצמו הצעיר כיהיר ובור כאשר ניגש בשעתו אל דיוויד סיימון כדי להתלונן: "אנחנו עשינו את הסדרה מה שהיא ועכשיו אתה מעביר אותה לאנשים הלבנים?". סיימון הסביר לו שהסדרה מנסה להגדיל את היקף הסיפור, מה שעבר לוויליאמס מעל הראש, כדבריו.

גם סת' גיליאם ודומיניק לומברדוזי, שגילמו את צמד הבלשים הלא-בדיוק-יוצלחים קארבר והרק, לא אהבו את מה שנעשה עם דמותם בעונה השנייה. השניים לא זכו כמעט לזמן מסך והתחילו בהדרגה להתעצבן. גיליאם מתאר את זה תוך שהוא צוחק על עצמו ועל המצב אז, ומספר איך צעקו על הבמאי של יחידת ההפקה המשנית והשולית יותר שהיו מסונפים אליה, והתעמתו איתו בשאלה אם הוא סתם מצלם אותם הולכים מפה לשם ואם בכלל יש פילם במצלמה. כעבור זמן מה גיליאם החליט אף הוא לדרוש הסברים מסיימון, ורק כדי להיפטר ממנו שיכנע אותו סיימון שזה נועד לעזור לו במשחק – הבלשים האלה מרגישים שנטשו ושכחו אותם בדיוק כמו שאתם מרגישים. גיליאם מספר את הסיפור הזה תוך הדגשה על האגו והעצבים שלו ושל לומברדוזי ("סיימון בכלל יודע מה יש לו ביד?"), שאמנם לא נכח בפאנל אבל זכה לחיקוי מדויק והורס מצד עמיתו.

דיוויד סיימון לא הודיע מראש לשחקנים שהדמויות שלהם מתוכננות למות
זה משהו שהוא למד מטום פונטנה, יוצר "רצח מאדום לשחור" יחד עם בארי לבינסון, הסדרה הראשונה שבה עבד סיימון ושפונטנה היה בה לדבריו המנטור שלו. היה טעם בכך שלא הקדימו לספר לשחקנים שדמותם עומדת למות, כי ככה זה קורה בחיים האמיתיים. במציאות אנשים לא יודעים שזהו יום מותם, אחרת לא היו מסוגלים לתפקד וכל דבר שיעשו יהיה בצלו של המוות המתקרב. זה משהו שסיימון ביקש למנוע.

קימה הייתה אמורה למות בעונה הראשונה
כאשר סוניה סון התחילה את העבודה בסדרה היא כמובן לא ידעה זאת, אלא רק אחרי שפגשה את מי שגילמה את זוגתה. הסתבר לה שגם היא נבחנה לתפקיד של קימה והפסידה אותו, ובתוך כך נודע לה שהדמות צפויה למות אחרי מספר פרקים. כלומר, בפרק שבו נורתה בעונה הראשונה היא גם הייתה אמורה למות. זה היה התפקיד הראשון של סון אחרי שנתיים של אבטלה והיא חששה לאבד אותו, אבל למזלה מישהי לחמה בעדה משורות בכירי HBO – קרוליין שטראוס, המפיקה מטעם הרשת, לחצה על דיוויד סיימון לא להרוג את קימה.

סוניה סון סבלה מאוד בעונה הראשונה מסיבות אישיות
בגילוי לב חשפה השחקנית על הבמה עד כמה התקשתה נפשית בדיעבד במהלך העבודה על העונה הראשונה של הסדרה. כך היא תיארה את זה: "רוב האנשים שעבדו בסצינות איתי ידעו, העונה הראשונה הייתה עינוי מבחינתי. הייתי משננת את השורות שלי במשך שעות לאורך סוף השבוע, ואז מגיעה לסט ושוכחת הכל. מאוחר הרבה יותר, אחרי שהסדרה נגמרה, הבנתי מה קרה – הסיפור הזה הדהד לדברים בלתי פתורים בחיים שלי, אחי היה סוחר סמים כשהיה נער, הוא נרצח, הבניינים הנמוכים היו דומים מאוד לקומפלקס הדירות שבו גדלתי, ובגדול פשוט הופעל אצלי טריגר. העבודה שלי פשוט נפגמה בגלל זה, והחבר'ה האלה (היא מצביעה על וונדל פירס, מייקל וויליאמס וסת' גיליאם) פשוט היו שם בשבילי. אנדרה (רויו, שגילם את באבלס) החזיק אותי! אנדרה החזיק אותי. הוא השאיר אותי שם, אני רציתי לעזוב, הייתי בקטע של זין על הכסף, זה לא שווה את זה, אני טובעת… גדלנו ולמדנו והתפתחנו ביחד, כולנו נקשרנו בגלל המוות בסדרה, שלדעתי הדהד אל כל אחד מאיתנו באופן שונה, ובגלל שהיה לנו קשר חזק כזה רצינו לכבד אחד את השני. זו הייתה חוויה יפהפיה שאני לא חושבת שתחזור במהלך הקריירה שלי".

וונדל פירס שקל לעזוב את הסדרה בסוף העונה הרביעית
פירס לא נכנס ליותר מדי פרטים פרטים אישיים כשם שעשתה סון, אבל סיפר ששקל לעזוב אחרי שבמסיבת הסיום עם תום צילומי העונה הרביעית פגש לראשונה בטיילור קינג, שגילמה את זנוביה, אחת הנערות בסיכון. היא הציגה את עצמה ואמרה שהיא מאוד אוהבת את העבודה שלו, מצטערת על כך שלא יצא לה לעבוד איתו, וסיפרה שבשנה שאחרי כן היא הולכת ללמוד באוניברסיטת בראון היוקרתית. פירס נרעש מהמפגש איתה. "וואו, מי את?" הוא שאל בהתלהבות, "למה אנחנו לא מספרים את הסיפור שלך? הולכת לבראון בכבוד". המפגש הזה הביא אותו למעין חשבון נפש, סיפר פירס, וגרם לו לתהות, "האם אנחנו חלק מהבעיה?".

אבל אחרי שפירס צפה בעונה הרביעית היא הפכה להיות האהובה עליו בסדרה (ובצדק)
כדבריו, על סף דמעות, "העונה עם הילדים ובית הספר היא הבחינה הטובה ביותר של חוסר התפקוד בחברה שלנו שאי פעם תוארה על המסך… היא הייתה עבורי כל כך רבת עוצמה ונוגעת ללב, עד שידעתי שלא היינו שרירותיים בבחירות שלנו לגבי האלימות, חוסר התפקוד והכל, שבעצם הצגנו סיפורים שמישהו חייב לספר אותם ושידברו לאורך הרבה זמן. הילדים האלה נגעו בי כל כך, נגעו בי כל כך". את דבריו הוא סיים בציטוט שגוי מאחת הסצינות המדהימות של הסדרה, וכמובן לא חסרו לה כאלה – 'מה עכשיו, סמל קארבר, מה עכשיו?'" (למעשה רנדי צעק שוב ושוב בסרקזם אל קארבר המתרחק, "אתה תשמור עלי, סמל קארבר? אתה תשמור עלי?").

ובאופן כללי תיאר פירס את תחושתו כלפי הייחוד של "הסמויה"
"'הסמויה' מדברת אל אמת כל כך גדולה באנושיות. ג'ון דיבר מקודם על איך כל כך הרבה אנשים באים אלינו כל יום ואומרים 'אני אוהב את הסמויה'. הם מדברים כאילו הסדרה דיברה רק אליהם, וזו יכולה להיות איזו גברת קטנה ועשירה מהאפר איסט סייד ואלה יכולים להיות ילדים שמוכרים בפינת הרחוב. זה הדבר שהופך אותה לקלאסית. היא מדברת אל האנושיות – בדמויות, בעולם שדיוויד יצר, עד כדי כך שהיא קלאסית, היא תדבר אל בני אדם גם אחרינו".

צפו בפאנל האיחוד במלואו.

תגיות:

עדכוני ארץ לעולם לא

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/09/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

Allison Williams Peter Panסופדים לג'ואן ריברס, בראן והודור יוצאין לפגרה, ספין אוף למתים המהלכים, הסמויה ב-HD, הטיק חוזר, פאדיחה לסליפי הולו, מנדי פטינקין לראשות הממשלה ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

ג'ואן ריברס מתה השבוע למרבה הצער, וכל מנחי הלילה נשאו דברים לזכרה ושוחחו עליה. ג'ימי קימל ושרה סילברמן היו מעולים במיוחד, ולפני כן קימל גם אמר עליה כמה מילים והראה קטע מהראיון האחרון שלה אצלו בשנה שעברה. כה נהדרת * אצל קונאן התארח כריס הארדוויק שהתיידד איתה בשנים האחרונות והשניים שוחחו עליה, זה היה מקסים * ג'ימי פאלון ממש דמע כשדיבר עליה (צריך תוסף הולה כדי לצפות) * כמו כן ספדו דיוויד לטרמן, סת' מאיירס, ג'ון סטיוארט וקרייג פרגוסון בקטנה.

TV

אין לזה אישור רשמי מ-HBO, אבל קריסטיאן ניירן, שמגלם את הודור ב"משחקי הכס", אמר בנונשלאנט בראיון לכלי תקשורת אוסטרלי שהדמויות שלו ושל בראן לא יופיעו בעונה הבאה של הסדרה, אלא יקחו הפוגה כדי ששאר העלילות יישרו איתן קו. זה מסוג הדברים שתכנון טוב של העונות הקודמות היה מונע אותו, אבל טוב שהם נותנים להם הפסקה במקום להמציא להם סיפורים חדשים ומטופשים כפי שעשו בעונה הרביעית.

TV

משמאל: תמונה ראשונה ומרוטשת לחלוטין של אליסון וויליאמס כ"פיטר פן" בגרסה החיה שמפיקה NBC למחזמר.

TV

"הסמויה" עוברת תהליך העברה ל-HD! אני מקווה ש'כן' מתכננת על סבב נוסף, ואם לא, שתתכנן.

TV

אם עדיין לא נמאס לכם מ"אחוזת דאונטון", פתחו יומנים והכינו את בקבוקי המים המינרליים: העונה החמישית והחדשה תגיע לבריטניה ב-21/9.

TV

במהלך ראיון עם הגארדיאן ג'מיין קלמנט מ"טיסת הקונקורדז" השליך באגביות את המידע ש-HBO הזמינה ממנו ארבעה פרקים לסדרה חדשה.

TV

פאדיחה ל"סליפי הולו": הם רצו לקדם את מארז הדוד בעזרת "יום עריפות ראשים", אבל "המדינה האסלאמית" בדיוק הרסה להם את התוכניות.

The TickTV

תודה לתומר, שכותב: מדווחים שפטריק וורברטון יחזור לגלם את The Tick בסדרה חדשה שתופק ע"י סוני ותופץ ע"י אמזון. וורברטון גילם את הדמות בסדרת לייב-אקשן קצרת ימים ב-2001 (היו לה 9 פרקים בלבד), שמן הסתם הצליחה הרבה פחות מהסדרה המצוירת (1994-96). שתיהן התבססו על דמות הקומיקס שיצר בן אדלונד (כיום מפיק ותסריטאי של "על טבעי"). בדיווח נאמר גם כי אלדונד יהיה מעורב בהפקה החדשה.

TV

"המלוק גרוב" חודשה לעונה שלישית ואחרונה.

TV

ערוץ הביוגרפיה הופך ל-Lifetime.

TV

זה חמוד: סדרות ילדים והמקבילה שלהן בסדרות מבוגרים.

TV

רשת AMC מזמינה פיילוט לספין אוף של "המתים המהלכים", כי מה כבר עוד יש לה לשדר.

TV

DC Comics ממשיכה להביא את תוצריה אל המסך הקטן, הפעם "סופר גירל", שוב בניצוחו של גרג ברלנטי שכבר אחראי ל"החץ" ו"הפלאש".

TV

סבב וידאו: סטיבן קולבר התארח אצל סת' מאיירס ודיבר על קפטן אמריקה, ההוביט והסקונד סיטי. כיף | מנדי פטינקין הכריז אצל קולבר על כוונתו לרוץ לראשות ממשלת ישראל.

TV

תודה לעידו כהן: עוגיפלצת מנסה לעשות ג'ון אוליבר.

TV

אדם לווין מזכיר שוב שהוא יודע להיות מעולה

עדכוני מאי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/05/2014 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות, כתבות

מלבד ה-upfronts על חידושיו, ביטוליו ולוחותיו, היו עוד כמה דברים שהתרחשו מאז הפעם האחרונה שפרסמתי פוסט חדשות ועדכונים. בין היתר ביטולים וחידושים, וויל פארל נגד צ'אד סמית', אנשי הסמויה במתים המהלכים, מד מן באייטיז, פרויקטים חדשים ב-HBO, ציוצים מרושעים, קולבר אצל לטרמן, שתי בדיחות ספה, סרט פארסקייפ ועוד חדשות וקטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג).

TV

נפצח דווקא בעדכון אדמיניסטריבי: ערן בנציוני, שעוזר תדיר עם העניינים הטכניים בבלוג, שיפר שני אלמנטים מהותיים בו: במעלה כל פוסט ניתן לראות עכשיו ביתר קלות מיהו הכותב שלו – נראה לי שיותר מדי אנשים חשבו שאני כותב כאן את הכל, מה שלא לא נכון. שנית ומהותי יותר: התגיות בתחתית כל כתבה בולטות כעת בהרבה. מדובר בכלי מעולה שנראה לי שלא ממש משתמשים בו כאן, ורצוי שהזמינות של חיפוש כה אינטואיטיבי לפי נושא, תהיה מרבית.

TV

נפ"ה ווז אה רולינג סטון.

TV

טוב, זה ממש מסקרן: רשת הכבלים Starz הזמינה מראש שתי עונות מ-Blunt Talk, סיטקום חדש פרי יצירתם של סת' מקפארלן וג'ונתן איימס ("משועמם"!), ובכיכובו של פטריק סטיוארט.

TV

חובבי "פארסקייפ" עילצו, הסרט בדרך.

TV

חידושים וביטולים (שאינם קשורים לרשתות הברודקאסט): הידד, "עמק הסיליקון" חודשה לעונה שנייה ו-Veep חודשה לעונה רביעית על ידי HBO | סאנדנס מחדשת את "הדרך האדומה" לעונה שנייה | "הקאמבק" אכן חוזרת – HBO הזמינה ששה פרקים נוספים | הכתום ימשיך להיות שחור – נטפליקס מחדשת "כתום זה השחור החדש" לעונה שלישית | רשת WGN מחדשת את "סיילם" לעונה שנייה | "קוגר טאון" חודשה לעונה שישית ואחרונה על ידי TBS | אותה TBS ביטלה אתמול את התוכנית של פיט הולמס אחרי שתי עונות, תוכנית מערכונים שלא צפיתי בה כסדרה, אבל מדי פעם הניבה קטעים מעולים שצצו אונליין. כמו זה, מהשבוע החולף, אקסאווייר מפטר את מגניטו. חבל | Legit בוטלה על ידי FX.

TV

סת' מאיירס ינחה את טקס האמי השנה.

TV

ליהוקים ליהוקים: שרה סילברמן מגיעה לתפקיד אורח לפחות לכמה פרקים בעונה השנייה של "הסקס של מאסטרס" | אני כבר לא צופה ב"המתים המהלכים" אבל מבסוט מכך שהיא דואגת לעבודה לפליטי "הסמויה". עכשיו סת' גיליאם מצטרף לקאסט | תודה לתומר, שכותב: לא טלוויזיה, אבל יוצא "הסמויה" נוסף, רג' אי קאת'י, מצא עבודה במותג שמבוסס על קומיקס – הוא יגלם את אביהם של מייקל בי ג'ורדן וקייט מארה בריבוט של "ארבעת המופלאים" | היה צפוי – דיימון ווייאנס ג'וניור הופך לחבר קאסט קבוע ב"בחורה חדשה" | המחליף של קולבר בקומדי סנטרל יהיה לארי ווילמור מ"הדיילי שואו", עם התוכנית Minority Report. לא נמסר אם ה-T האחרונה נחה | גיליאן ג'ייקובס מצאה את הגיג הבא שלה אחרי "קומיוניטי".

TV

תודה לתומר, שכותב: רשת SyFy הכריזה על כוונתה לעבד לטלוויזיה ארבע סדרות קומיקס\נובלות גרפיות: Ronin של פרנק מילר, Pax Romana של ג'ונתן היקמן, Letter 44 של צ'ארלס סול אלברטו אלבוקרקי ו-Clone של חואן חוזה ריפ ודיוויד שולנר.

TV

האייטיז לא חסות על אף אחד: כך ייראו דמויות "מד מן" עשור וקצת אחרי סוף הסדרה | תודה לכפיר, שכותב: מסתבר שג'ארד האריס יביים את אחד הפרקים של "מד מן" | אסופת וידאו הסוקרת את השחקנים לפני שהם היו ב"מד מן". אללי.

TV

בתחילת מאי התקיימה בבית הלבן סעודת הכתבים השנתית, ובמסגרתה פגש הוויפ את הוויפ. זה לא מדהים – ג'וליה לואי דרייפוס מופלאה כמובן, רק שגם אלה שמקיפים אותה חיוניים – אבל שווה ולו בזכות העקיצה כלפי "בית הקלפים". מי שהנחה את האירוע הוא ג'ואל מקהייל. גיא הרלינג כותב: היו לו כמה פאנצ'ים לא רעים, אבל נדמה שרוב הזמן הקהל (הצדקני, יש לציין) סירב לשתף פעולה.

TV

מלכה.

maisie

TV

כל התורה על רגל אחת – מערכון מעולה של "ארץ נהדרת".

TV

ילדים, הישמרו מסכנות הצפייה המרתונית!

TV

תודה לתומר: ג'וליאן מ"המגן" מואשם ברצח אשתו ביריות.

TV

עוד חדשות מ-HBO: ביל היידר ייצור וייככב בסדרה עבור HBO. כיף | תודה לטלי שיינפלד, שכותבת: הספר של ג'יי קיי רולינג, "הכיסא הריק", יצטלם בקיץ למיני סדרה שתשודר ב- HBO. לא קראתי שומדבר של רולינג אבל מי שלא הצליח לצלוח את הספר (לפי עדויות של רבים), יכול לנסות את המיני סדרה | טריילר מקיף ראשון ל"הנותרים", הסדרה החדשה של דיימון לינדלוף ב-HBO. בא לי שזה יהיה טוב.

TV

זה חמוד: הפתיח של "משחקי הכס" לו התרחשה בעולם של "סופר מריו" | לי להב עם יצירה חדשה, המספקת הצצה אקסקלוסיבית למשפט של טיריון לאניסטר | תודה לאביעד, שכותב: סיכומים בתמונות לפרקי "משחקי הכס", משעשע ביותר | תודה לתומר, שכותב: אם המפגש הראשון בין ת'יאון ליארה לא היה קריפי מספיק, דמיינו את לילי אלן בתפקיד | סרטי וולט דיסני מציגים: משחקי הכס.

Disney Game Of Thrones Bran Stark & Hodor

TV

כן רכשה את "הרודן" (Tyrant) של FX ותשדר אותה בסמוך לארה"ב. חם רכשה את הדרמה הבריטית "Peaky Blinders" בכיכובו של קיליאן מרפי.

TV

תודה לעידו כהן, שכותב: אז מסתבר שהבלש האמיתי הבא יהיה בלשית.

TV

קונאן משחק במשחק המחשב החדש Watchdogs וזה משעשע כצפוי | תודה לתומר: קונאן מציג שירות חדש לאלה שמופרעים במהלך צפייה בתוכניות האהובות עליהם על ידי שאלות קלולסיות.

TV

שלל תוכניות האירוח: יו ג'קמן, מייקל פאסבנדר וג'יימס מקאבוי התארחו אצל גרהם נורטון, ופיזזו לצלילי Blurred Lines כדי להתניע את פאסבנדר | קרייג פרגוסון עוזב את תוכנית הלילה ב-CBS שלו עם תום החוזה שלו בסוף 2014. נורם מקדונלד ניצל את ההתארחות של אצל קונאן השבוע כדי לעשות אודישן בן דקה אחת לתפקיד המחליף של פרגוסון. אני השתכנעתי | מתיו וויינר התארח אצל קולבר לראיון נחמד במיוחד | ג'ון האם התארח אצל סת' מאיירס והגדיל ראש.

TV

ג'ימי קימל יצא לרחוב (טוב, איש מטעמו יצא לרחוב) ושאל אמהות מהו הדבר המהמם ביותר שעשו ושילדיהן לא יודעים עליו. זה מעולה.

TV

הלא זהו פרק חדש של ידוענים קוראים ציוצים מרושעים.

TV

ג'ימי פאלון מתמודד שוב בקרב ליפ-סינק, הפעם מול אמה סטון. השיר הראשון לא טוב, אבל שלושת האחרים מעולים.

המשך…

עדכוני סופ"ש: עדיין משחקים בכס

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/07/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

שבת שלום

משחקי הכס עדיין כאן גם כשהיא לא משודרת, טריילרים לילדי האנרכיה ו-Childrens Hospital, מיאו מן, דונלד גלובר, המשגיחים, פרנקוויני ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

מאחר שאני חולה ואין לי כוח לפרט, הנה המלצות הסופ"ש בקצרה: בערוץ ההיסטוריה ישודר היום ב-18:00 הסרט "סטאר טרק: סודות היקום", שבוחן אילו מהחפיצים של סדרת המקור אכן התממשו בעולם האמיתי. הסרט "פרנקוויני" של טים ברטון ישודר בבכורה היום ב-17:30 בחם כיף ובשבת ב-17:00 בכן 5. "דרושה חברה לסוף העולם" עם סטיב קארל ישודר בבכורה הערב בכן 1 ב-21:30 ובשבת בזהב חם ב-22:00. "איירון מן 2" ישודר לראשונה בכן הערב ב-22:00 בכן 2. בשבת ב-22:00 בכן 4 ישודר הסרט הישראלי עטור השבחים "המשגיחים".

המשך…

משולש אהבה ביזארי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/07/2013 בקטגוריה ‏כתבות

פעם, לפני שמונה שנים, עשינו בפורום בנענע ספיישל "שלוש הסדרות המשמעותיות בחיינו" (כאן היה החלק השני), לא סתם כאלה שממש אהבנו, אלה כל הסדרות והתוכניות שהיו עבורנו ציון דרך, שעשו איזה סוויץ' בלב או אפילו ממש בחיים. כשאני מסתכל על הבחירות שלי אז, אני קולט שהמון השתנה. זה היה לפני שצפיתי בעונה הרביעית של "הסמויה", לפני ש"מד מן" שזפה מסך כלשהו, לפני שצפיתי שוב ב"דדווד", לפני השלמות שהפגינה "מחלקת גנים ונוף"', לפני החלק השני והכל כך פגום של "עמוק באדמה", וכהנה וכהנה. אני קורא את מה שכתבתי על "עמוקב" ופשוט לא מתחבר לזה יותר. הרבה השתנה בשמונה השנים האלה, גם מבחינתי – הן כאדם והן כצופה טלוויזיה – וגם מבחינת הדברים שהגיעו מאז.

אז עכשיו, אחרי בחינה מחודשת (או בפעם הראשונה), מה הן שלוש הסדרות שהכי השפיעו עליכם? עדיף כמובן לפרט, שיהיה מעניין. אם כבר הגבתם על זה בפעם הקודמת שלנו והבחירה שלכם השתנתה, ספרו מדוע.

טוני סופרנו והנוקמים במלאכים

פורסם ע"י ‏אליאב גוטמן‏
בתאריך 06/07/2013 בקטגוריה ‏כתבות

sopranosאני אוהב טלוויזיה הרבה יותר מסרטים. אני לא מבין למה אנשים מתרגשים מהעלילות ומתחברים לדמויות תוך שלוש שעות מקסימום, לא ברור לי למה אני אמור להרגיש קתרזיס על דמות שהכרתי רק עכשיו. אני מעדיף סדרות או ספרים, אני מעדיף תהליך ארוך ומתון, אני רוצה ללמוד להכיר את הדמות כמו חבר חדש, אני רוצה שיהיה לי אכפת ממנו. האהבה הזאת התחילה עם סדרות פשוטות כמו "אבודים" או "נמלטים", אבל די מהר התקדמה ל"הסופרנוס", "שובר שורות", "אימפריית הטיילת" ו"הסמויה".

כבר שנים שמתנהל ברשת ובארוחות שישי הוויכוח האלמותי: “איזו סדרת טלוויזיה היא הטובה ביותר?". לאחרונה הוא התעורר אחרי שאנטרטיינמנט וויקלי דירגו את "הסדרות הטובות ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה". הוויכוח מיותר, לא כי אנחנו חבורה של פרדות שלא משנה מה, אנחנו לא נשנה דעה. אלא כי העימות לא נכון. אנשים למעשה מנסים להשוות בין תנין לדרקון. בואו ניקח את הדוגמה הקלאסית, "הסופרנוס" מול "הסמויה", לכאורה שתי סדרות דומות: שתי יצירות מופת מז'אנר הדרמה שעוסקות גם בפשע, שתי סדרות שנוקטות בגישת הסיפור העונתי במקום האפיסודי, שתי סדרות מתור הזהב של HBO וכיו"ב. אבל הבעיה שזו נקודת מוצא מוטעית – בעוד שב"הסמויה" יש במספר ענק של דמויות והיא יותר מתעסקת בהצגת מצב חברתי קיים, "הסופרנוס" מציגה בעיקר את טוני סופרנו, נבכי נפשו ומצבו הפסיכולוגי.

אם כבר להשוות, אולי עדיף לעשות זאת בין "הסמויה" ל"הפמליה" או בין "הסופרנוס" לאנימה "נאון ג'נסיס אנוואגליון"? על פניו ההקבלה אולי נראית מוזרה בהרבה מאשר "הסופרנוס" ו"הסמויה" – סדרה אחת עוסקת במאפיונרים והאחרת בילדים הנמצאים בתוך רובוטים ונלחמים במלאכים, אחת דרמה מורכבת והאחרת היא מדע בדיוני מובהק. אבל כאן צריך לעצור ולשאול, מה מאפיין ז'אנרים? מדע בדיוני אינו רק רובוטים ועתיד, הרי היה יותר מכך בסרט "בלייד ראנר". פנטזיה אינה רק אבירים ודרקונים, "משחקי הכס" לימדו אותנו אחרת. קומדיה היא לא רק צחוקים ובדיחות, היו פרקים של "הסמויה" שבהם צחקתי יותר מאשר בפרקים של "איך פגשתי את אמא". וכמובן לא חסרות דוגמאות נוספות.

כיום בטלוויזיה, בסרטים, במשחקי המחשב, בספרים, בקומיקס ובמקומות רבים נוספים, יש שילוב בין ז'אנרים. מעין התנגשות בלתי נמנעת הנובעת מהפוסט-מודרניזם ומהעובדה שבערך הכל כבר נעשה קודם לכן. זו הסיבה שבעייתי להמשיך להשתמש בשיטות החלוקה הישנה לז'אנרים. כשאני רוצה להמליץ לאנשים על "משחקי הכס" בגלל הביקורתיות שבה והעלילה המרתקת, אבל היא נשללת די מהר בגלל "שיש בה דרקונים", איך אפשר להסביר שהדרקונים בה מהווים פרט משני?

צריך להתחיל להסתכל על ז'אנרים כחוויה שאותה הצופה עובר ולא כתמונה חיצונית. "הסמויה" משקפת את התקופה שבה אנחנו חיים, היא מראה את החיים הקשים והזנוחים בשוליים הקשים בעולם הקפיטליסטי בראשית המאה ה-21. בעוד "הפמליה" מציבה מראה בפני הנהנתנות והזוהר ההוליוודיים. שתיהן בוחנות את אותה מדינה רק במקומות שונים, מעין החלום האמריקני ושברו. שתיהן יוכלו לאפשר לאנשים בעוד מאה שנה להבין כיצד חיו פעם בארה"ב. חוויה אחרת היא נפש האדם והתפתחות פסיכולוגית, כאן נחקור את נפשו של טוני סופרנו, את העבר שלו, איך זה משפיע עליו בהווה וכיצד הוא מגיב לדברים. אותו הדבר נעשה עם דון דרייפר מ"מד מן" או שינג'י איקארי מ"אנוואגליון".

אנחנו עוברים חוויות פנימיות או הארות מסוימות בזמן שאנחנו צופים בסדרות כאלו ואחרות, ובעקבות זאת ממליצים על הסדרות הללו גם למכרים שייהנו מאותה חוויה ויתרגשו ממנה, אבל הז'אנר יכול להוות גורם מפריע שמביא לשלילה מיותרת. מצד שני אם היינו יודעים שסדרה מסוימות מקוטלגת בגלל החוויה שהיא מעבירה לנו, פסיכולוגית, הרפתקנית, לאמשנה, היא יכולה לעזור לנו יותר בסינון אילו סדרות לבחור ואילו לא, כי אנחנו יודעים ממה אנחנו נהנים יותר. במילים אחרות: כדאי לא לשפוט ספר לפי הכריכה.

עדכונים: בצלו של עשור

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 30/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

החיים הם שיר

עדכון: הוספתי את ההמלצות של שלישי ורביעי. סוף לפרויקט מסלול ויומני הערפד, המירוץ למיליון, אבי הזמר, אריק ובנץ יוצאים מהארון, לא הכל לטובה, קונאן מחפש ג'יגולוז ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שלישי

בערוץ 1 ב-22:00, מיילדת.
פרק שני  של הדרמה הבריטית.

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, יומני הערפד.
פרק אחרון לעונה.

בחם 3 ב-21:33, פרויקט מסלול.
פרק הגמר של העונה התשיעית.

סרטים

בלוויין,
בכן 3 ב-22:00, מעבר לכאב.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. דרמה של פרנילה אוגוסט (שחקנית לרוב. "פאני ואלכסנדר") בכיכובה של נומי ראפאס ("נערה עם קעקוע דרקון"), זוכת שני פרסים בפסטיבל ונציה; זוכת פרס שחקנית ופרס השופטים בסאו פאולו; זוכת פרס העיתונאים בהמבורג. אם צעירה נאלצת לעזוב את משפחתה וליסוע לטפל באמה הגוססת, עמה לא היתה בקשר שנים. הנסיעה מחזירה את האשה הצעירה לזכרונות ילדותה והתבגרותה, אותם ניסתה להדחיק זמן רב. ילדות הכוללת אלימות במשפחה, חוסר יציבות נפשית ואלכוהוליזם. האם המפגש עם העבר, שנים אחרי, יפתח מחדש את כל הפצעים או ישלים את האיחוי הנדרש?

יום רביעי

בלוויין,
בכן קומדיה ב-21:55, הביץ' מדירה 23.
עונה שנייה ואחרונה. הפרק האחרון של העונה הראשונה ישודר מיד לפני כן.

בכן דרמה ב-22:25, המירוץ למיליון.
עונה 21 וחדשה, שידור יומי.

בכן או ב-22:50, כן אדוני ראש הממשלה.
סדרה חדשה של ה-BBC, רימייק לשתי הסאטירות הפוליטיות המיתולוגיות של שנות ה-80: "כן אדוני השר" וסדרת ההמשך "כן אדוני רה"מ". אמנם עברו שלושה עשורים מאז הסדרה שהפכה לשיחת היום בבריטניה והיתה אהובה במיוחד על מרגרט תאצ'ר ועל סטודנט חרוץ שכתב את עבודת הגמר שלו על הסדרה – רה"מ הנוכחי של בריטניה, דיוויד קמרון – אבל גם הפוליטיקה בימינו היא כר פורה לסאטירה. ההחלטה על הרימייק התקבלה בעקבות הצלחת מחזה בימתי המבוסס על הסדרה, ושני כוכבי המחזה אף מככבים בגירסא הטלוויזיונית – דיוויד הייג ("במסדרונות השלטון", "שבועיים מראש") בתפקיד ראש הממשלה ג'ים האקר, והנרי גודמן בתפקיד יועצו התככן והמניפולטיבי סר האמפרי אפלבי. כן אדוני ראש הממשלה שונה מקודמותיה בכך שדמות נשית חזקה מלווה את הסדרה כבר מהתחלתה- ברוח הזמן, מוצמדת לראש הממשלה יועצת המדיניות קלייר סאטון (זואי טאלפורד, אף היא בוגרת "במסדרונות השלטון"), היחידה שבאמת נמצאת בצידו של האקר ומהווה השפעה מאזנת להאמפרי, שמצדו, אומר גודמן, "ייאלץ לטפל בה בכפפות של משי. זו פעם ראשונה שהוא הולך ראש בראש נגד אשה, והוא לא רגיל לזה".
את הסדרה כותבים שני הכותבים המקוריים של הסדרה – ג'ונתן לין וסר אנתוני ג'יי, אשר גם אחראים להצלחה של הגרסה הבימתית שזכתה לשבחים והיתה הצלחה קופתית מסחררת.

קודם:
יום ראשון

בכבלים,
בחם 3 ב-19:00, חשיפה לדרום.
עונה שנייה וחדשה. טוב, הספינה הזו כבר הפליגה, אבל שידורים נוספים מחר ב-10:55 וב-15:50. הכינו את החם קסם.

יום שני

בכבלים,
בקומדי סנטרל חם ב-20:20, החיים של אבי הזמר.
סדרה מוקומנטרית חדשה העוקבת אחר חייו של אבי הזמר (בגילומו של אבי דנגור). במהלך החודשים האחרונים ליוו המצלמות את אבי הזמר מסביב לשעון, לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. בפעם הראשונה בטלוויזיה, נקבל הצצה נדירה על המאבקים, היצרים והתחרות בעולם הזמר הים-תיכוני. הסדרה מתחילה כשהמשבר שאבי מצוי בו נגלה לעיני כל, בתכנית הבוקר של אורנה דץ. בעקבות אותו ראיון אומלל, אבי נאלץ לעזוב את המרכז ולחזור לגור בבית של אמא שלו בקרית אתא. מרגע זה ואילך, אבי מתחיל בניסיון לפלס את דרכו חזרה למרכז הבמה: הוא נוסע להילולה של הבאבא סאלי בשביל לקבל ברכה ממקובל, "מסרסר" בחבר שלו "שוקו" שיעבוד בתור חשפן, מופיע בקלנסווה ומנסה לכבוש את המגזר, קונה תנין, בודק מה קורה לזמר אחרי המוות, ואפילו מצליח לכתוב שיר חדש שמסתמן להיות הלהיט הבא של המדינה. ואז – דווקא כשהכל נראה כמעט מושלם, אבי הזמר מתאהב בטרנסקסואל, דבר שאף זמר מזרחי לא העז לעשות לפניו. אבי הזמר נאלץ לבחור בין קריירה של זמר מזרחי מצליח, או לסכן את הכל, וללכת בעקבות האהבה. משתתפים בתפקיד עצמם: נטלי דדון, דניאלה פיק, אביהו מדינה, סלוצקי ודומינגז, יזהר כהן, אורנה דץ, ירון ברלד, להקת הדג נחש ואחרים.
שידור יומי בימים שני-רביעי.

TV

אחד מהפיילוטים הבולטים שלא זכו השנה להזמנת סדרה היה סיטקום של ג'ון מולאני, כותב בולט ב-SNL (שהיה אחראי בין היתר על הניסיונות המוצלחים להצחיק את ביל היידר בדמות סטפון, בכך שתמיד היה משנה לו טקסטים ברגע האחרון). באקט שגרם לרבים להרים גבה, NBC החליטה לוותר על הסדרה שלו, כנראה כי היא לא מתאימה למותג המשפחתי החדש שהרשת מנסה לכונן. מאז דיברו רבות על עתידו המבטיח של ג'ון מולאני, ושמו אף הוזכר כמתמודד רציני על עמדת כס מנחה הוויקנד אפדייט ב"סטרדיי נייט לייב", עכשיו כשסת' מאיירס עוזב. כעת מסתבר שרשת פוקס כנראה מעוניינת בסיטקום החדש, הכולל גם את נאסים פדרר מ-SNL, מרטין שורט ואליוט גולד (אם כי בגרסת פוקס ייתכן שיהיו מספר ליהוקים חדשים).

TV

אחרי הניסיונות למצוא לה בית חדש, "הכל לטובה" מגיעה אל סופה באופן סופי, כעת כשהחוזים עם השחקנים פקעו.

TV

נטפליקס מחדשת את "כתום הוא השחור החדש", הסדרה החדשה של ג'נג'י כהן ("העשב של השכן") עוד לפני ששוחררה עונה הראשונה.

TV

"הסמויה" היא הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (ואחריה "הסימפסונס", "סיינפלד", "מרי טיילר מור" ורק אז "הסופרנוס"). קיו לעוד דיון ענף על דירוגים ואהבות.

TV

זה שער הניו יורקר החדש.

TV

קטע מהאדירים האלה של קונאן: אחרי שלעוזרת שלו נגנב ספל ה"ג'יגולוז" שלה, קונאן נחוש למצוא את האבידה ואת הגנב. הצוות שלו תורם רבות לצחוקים.

TV

עשור שמח!

 

עדכוני סופ"ש וירח דבש אדום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/06/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

פיראטים, ז'וני דפ חוגג 50, פוסטר חדש לשובר שורות, ניק עופרמן אצל קונאן, ג'נוארי ג'ונס חושפת, אימפריית הטיילת חוזרת ועוד חדשות וקטעי וידאו שפורסמו לאחרונה בפייסבוק וטוויטר של הבלוג, וכן כמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום שישי

סרטים

בלוויין,
בכן 2 החל מ-12:04, ספיישל ז'וני דפ בן 50.
רצף עם שלל סרטיו גם היום וגם מחר: רחוב ג'אמפ 21, מופע הפלאים של ד"ר פרנסוס, למצוא את ארץ לעולם לא, המספריים של אדוארד, שודדי הקאריביים 2 ו-3, פחד ותיעוב בלאס וגאס ודחף אמיץ.

בכן 1 ב-21:30, פיסת גן עדן.
בכורה. דרמה רומנטית מרגשת בכיכובה של חביבת הקהל קייט הדסון. מרלי היא צעירה יפה ומצליחה, יש לה קריירה משגשגת, מחזרים בשפע, חברות טובות, ובולדוג ענק וחמוד. ביקור גורלי אצל רופא חתיך במיוחד (גאל גרסיה בראנל המקסים) המבשר לה בשורה קשה, גורם לה לפקוח עיניים ולהגיע לתובנות מפתיעות בקשר לחיים, גורל ואהבה. גם עם פיטר דינקלג' ("משחק הכס"), קאת'י בייטס ("מיזרי").

בכבלים,
בזהב חם ב-22:00, בל אמי.
בכורה. עיבוד סקסי לרומן הקלאסי המפורסם בכיכובו של אליל הבנות תכול העיניים, רוברט פטינסון. הסרט מספר את סיפורו של ג'ורג' דורוי (פטינסון), חייל צרפתי ועני שמגיע לפריז בסוף המאה ה-19. המשך…

עדכוני סופ"ש: פאן במקסימום

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/05/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

פאן פאן פאן

לא מספיילרים את הסמויה, חידושים ומדריכים, המשרד לקראת סיום, מחלקת גנים ומשכבים, מעושרות, ספיידרמן המופלא, בחורה חדשה, סודות האנושות ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בסוף השבוע בטלוויזיה:

יום שישי

סרטים

בזהב חם ובכן 2 ב-22:00, ספיידרמן המופלא.
בכורה. גרסה נוספת לעלילות העלילון של איש העכביש, הפעם עם אנדרו גרפילד ("הרשת החברתית") שנכנס לחליפה האדומה-כחולה של הנער המתבגר שנעקץ על ידי עכביש רדיואקטיבי, וזוכה בשל כך בכוחות על המקנים המאפשרים לו לטפס על קירות ולדלג בין גורדי השחקים של ניו יורק. בהתאם לטרנד העכשווי בסרטי הנוער, ישנו דגש הפעם על הצד הרומנטי שבין פיטר פארקר, הוא ספיידרמן, לבת כיתתו האינטלגנטית והיפה גוון סטייסי (אמה סטון). ספיידרמן נאלץ הפעם להילחם בליזרד, מדען שבעקבות ניסוי כושל הפך ללטאה ענקית וקטלנית שמאיימת על העיר. גם עם מרטין שין ("אפוקליפסה עכשיו"), סאלי פילד ("לינקולן"), ריס איפנס ("נוטינג היל").
בכן משודרים לפני כן גם ספיידרמן 2 ו-3 מהטרילוגיה של סם ריימי.

בלוויין,
בכן 2 ב-21:30, יומיים בניו יורק.
בכורה. קומדיה רומנטית מאת השחקנית, התסריטאית והבמאית ז'ולי דלפי. זהו מעין סרט המשך לסרטה הקודם של דלפי, "יומיים בפריס", אך הפעם העלילה מתרחשת בניו יורק. מריון (דלפי) היא צלמת צרפתייה החיה עם בן זוגה האמריקאי (כריס רוק), שדרן רדיו מפורסם ועם שני ילדיהם ממערכות יחסים קודמות, בדירה שכורה בניו יורק. ביקור מפתיע של קרובי משפחתה יוצאי הדופן – אביה (השחקן אלברט דלפי, אביה במציאות של ז'ולי), האקס שלה ואחותה הסקסית אך המטורללת – מפר את האיזון בין בני הזוג וגורר אחריו שלל סיטואציות משעשעות ומטורפות, המדגישות את הבדלי התרבות והשפה בין האמריקאים השמרניים לצרפתים המתירנים.

המשך…

עדכוני סופ"ש: תתחדשו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/03/2013 בקטגוריה ‏חדשות

ממציא ה"אובג'קשן"

בטלוויזיה אמיצה, חוונטין טרנטינו חוגג יום הולדת, אמריקן פאי מתאחדים ועוד; בחדשות חידושים לרוב, ארבעה בנים, שמות פרקים של מד מן, אריה סטארק רוקדת ועוד עדכונים וקטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים). אבל לפני כן, הנה כמה דברים שקורים בסוף השבוע בטלוויזיה:

יום חמישי

בערוץ ההיסטוריה ב-22:00,
כיצד כדור הארץ יצר אותנו?

מה הקשר בין היכולת לזרוק פוטבול לציידים מתקופת האדם הקדמון? בין יכולת השמיעה שלנו להכחדה הגדולה בתולדות כדור הארץ? תעודה מרתקת החושפת את הזיקה בין ה-DNA האנושי לשינויים שעבר כדור הארץ מרגע המפץ הגדול ועד לעידן המודרני. זו תעלומה שנמשכת כבר 4.5 מיליארד שנים: אילו שינויים עבר כדור הארץ שלנו, ומדוע? רמזים חדשים בנוגע לפתרון התעולמה מתגלים לא במדבריות, הרי געש או גאיות בפינות נידחות של העולם – אלא בתוך כל אחד מאיתנו! החל ממקרה פשוט של גיהוקים, דרך תחושה של דז'ה וו ועד ליכולתנו לזרוק כדור באופן מדויק: יכולות הגוף והמוח האנושי קשורות קשר ישיר לטרנספומציות שעבר כדור הארץ לפני מיליוני ואף מיליארדי שנים. בתוך כל אחת ואחד מאיתנו מצויים המפתחות להבנת אירועים בולטים בהיסטוריה של כדור הארץ – מהתרסקויות אסטרואידים, דרך הכחדות גלובליות, ותנודות של יבשות, החושפות את תולדות הפלנטה, ותוך כדי כך – את תולדות המין האנושי.

יום שישי

בכבלים,
באזור חם ב-20:30, החוק של גארו.
סדרה משפטית בריטית העוקבת אחר דמותו של וויליאם גארו, מחלוצי המשפטנים של המאה ה-18, וזכתה בפרס הטלוויזיה המלכותית, גרפה מחמאות מהמבקרים, ושודרה במשך שלוש עונות ברשת "BBC".בסדרה, המבוססת על אירועים אמיתיים, מככבים אנדרו בוקאן ("נער משום מקום"), אלן ארמסטרונג ("סליפי הולו"), לינדזי מרשל ("השעות"), איידן מקארדל ("הדוכסית") ורופרט גרייבס ("שרלוק"). הסדרה עוקבת אחר הסנגור הצעיר והלהוט וויליאם גארו (אנדרו בוקאן, "נער משום מקום"), שמוביל מהפכה משפטית באנגליה של המאה ה-18. מזועזע מהשחיתות שמתרחשת בבית-המשפט "אולד ביילי", גארו תומך בנאשמים וממציא את אמנות החקירה הנגדית, ובכך סולל את הדרך לשיטת החוק המודרנית.

סרטים:

בזהב חם ובכן 2 ב-22:00, אמריקן פאי: האיחוד.
בכורה. הכרנו אותם עוד כשהיו תלמידי תיכון חרמנים ואובססיביים לסקס. היום החבורה הפרועה של "אמריקן פאי" מורכבת מאנשים בוגרים ומיושבים, עם קריירות מכובדות פחות או יותר, חלקם נשואים פלוס ילדים, אבל הם עדיין נשארו חרמנים ואובססיביים לסקס. אז אחרי שנים שלא ראו אחד את השני, נפגשים שוב ג'ים, אבא של ג'ים, סטיפלר, אמא של סטיפלר, וויקי, מישל ושאר החברים לרגל פגישת המחזור של ביה"ס שלהם. האיחוד מביא איתו שורה חדשה של תקריות מביכות ומצחיקות וגם מפגיש את הוותיקים עם נציגי הדור הצעיר, שבאופן לא מפתיע, יש להם רק דבר אחד בראש.

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, מקום לחלום עליו.
בכורה. סרטו העלילתי הראשון מזה שש שנים של קמרון קרואו, המבוסס על הרומן האוטוביוגרפי של העיתונאי בנג'מין מיי. מאט דיימון מגלם את דמותו של אלמן המחליט לרענן את חייו: הוא מתפטר מעבודתו כעיתונאי מצליח בלוס אנג'לס ומחליט לעבור יחד עם ילדיו מהעיר הגדולה לכפר שקט. הוא מגלה בשטח שלו פארק מוזנח ובו עשרות חיות הזקוקות לחום אנושי. בעזרת ילדיו, צוות מסור ומנהלת פארק מושכת במיוחד (סקרלט ג'והנסון), הוא מחליט לשקם את המקום ולהפוך אותו לגן חיות מרהיב.

בכן 4 ב-22:00, יום הולדת לחוונטין טרנטינו.
טרנטינו חוגג חמישים, והערוץ משדר סרטים שלו (כולל בהפקתו) לאורך הימים הבאים. היום: כלבי אשמורת + חסין מוות + פלאנט טרור.

שבת

סרטים:

brave_1sheet_family_x

א-לה אריה סטארק

בזהב חם ב-15:10 ובכן 5 ב-22:05, אמיצה.
בכורה. זוכה פרס האוסקר 2013 בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר ופרס גלובוס הזהב 2013 בקטגוריית סרט האנימציה הטוב ביותר. סרט האנימציה הראשון מבית אולפני פיקסאר בו בתפקיד הראשי גיבורה. מרידה היא נסיכה צעירה, בבית מלוכה סקוטי. סיפורי מלחמות של אביה, רכיבה על סוסים, השתוללות עם אחיה ובעיקר ירייה בחץ וקשת – הם שמעסיקים את ימיה. כאשר היא מתחילה להתבגר, אמה מאלצת אותה לקחת חלק במסורת המלכותית: מכל רחבי הממלכה מגיעים צעירים בכדי לנסות לשבות את לבה לשידוך. לא עוד פראות וחופש, אלא בגדים שאי אפשר לנשום בהם, הנהונים שקטים ועדינות. אך מרידה אינה מסוגלת לקבל עליה את הדין – היא מוכיחה לכולם שהיא טובה מהם בחץ וקשת, רבה עם אמה ובורחת מהבית. ביער היא פוגשת באשת שיקויים, ומבקשת ממנה לשנות את המציאות בה היא חיה. אבל לשיקוי שבא מאישה זרה יש את המחירים שלו. הממלכה מתחילה להיכנס לכאוס, ואמה של מרידה כבר לא כמו שהיתה קודם. תמיד אומרים שכדאי להיזהר עם מה שמבקשים… האם תצליח הנסיכה הצעירה להשיב הכל על כנו? עם קולותיהם של ג'ולי וולטרס (סדרת סרטי "הארי פוטר"), אמה תומפסון ("על תבונה ורגישות"), קלי מק'דונלד ("נני מקפי"), בילי קונלי ("מסעות גוליבר").

בכבלים,
בכיף חם ב-18:25, לחשוב כמו גבר.
בכורה. קומדיה רומנטית על מלחמת המינים. קבוצת חברות טובות שנמאס להן מהדרך שגברים מתנהגים וממערכות היחסים בהם הן נמצאות, נתקלות בספר לייעוץ זוגי ומחליטות לתרגל את עקרונותיו על הגברים בחייהן. לשמחתן מזלן משתנה מקצה לקצה והבחורים פשוט נופלים לרגליהן. אך כאשר בני הזוג מגלים על הספר המדובר ושיטותיו, הם מחליטים להפוך את היוצרות, ואז העניינים מתחילים להתחמם. עם טרג'י פי. הנסון ("הסיפור המופלא של בנג'מין באטן"), גבריאל יוניין ("מעודדת צמודות"), ג'רי פררה (טרטל מ"הפמליה"), כריס בראון (בן הזוג המושמץ של ריהאנה), מייקל איליי ("שבע נשמות").

בלוויין,
בכן 2 ב-22:00, חיים בהחלפה.
לראשונה בכן. בכורה. קומדיה פרועה בבימויו של דיוויד דובקין ("לדפוק חתונה"), ובכיכובם של ריאן ריינולדס וג'ייסון בייטמן. מיץ' (ריינולדס) ודייב (בייטמן) היו חברי ילדות עד שהתבגרותם השונה הובילה אותם לכיוונים שונים. דייב התחתן, הביא ילדים וזכה במשרה מוערכת במשרד עורכי דין, בעוד מיטש נותר רווק הולל, אינפנטיל ונטול מחויבות. אחרי תקופה ארוכה בה לא התראו, יוצאים השניים לדרינק בעוד כל אחד מהם מסתכל על חייו ומקנא במה שיש לשני. בבוקר למחרת הם מגלים כי התעוררו כל אחד בגופו של השני, וכאן הכיף רק מתחיל.

בכן 3 ב-22:00, העדינות.
בכורה. עיבוד לרב מכר צרפתי שביים הסופר עצמו, דוד פואנקינוס, יחד עם אחיו. קומדיה רומנטית אופטימית בכיכובה של אודרי טוטו. לאחר שאיבדה את אהבת חייה בתאונה, כל מה שנטלי רצתה היה למות. היא לא מצליחה להאמין שתצליח להתמודד עם האובדן הגדול. חלפו כבר 3 שנים מאז המוות הנוראי ונטלי עדיין לא הצליחה להכניס לחייה אף גבר אחר. במקום זה היא מעבירה את עיקר זמנה בעבודה כמנהלת מצליחה. בין העובדים שהיא ממונה עליהם נמצא גם מרקוס, שבדי שחי בצרפת 15 שנים. מרקוס הוא ההיפך הגמור מבעלה שנהרג, אבל החיים מפתיעים אפילו אותה ומשהו טוב ומלא בתקווה מתחיל להירקם בין השניים.

בכן 4 ב-22:00, יום הולדת לחוונטין טרנטינו.
ספרות זולה + ג'קי בראון + ארבעה חדרים.

2013 Issue 12: Jay LenoTV

סוף שבוע ויש קצת זמן להעמיק בקריאה, אז הנה שתי כתבות שכאלה: הוליווד ריפורטר משרטט בפרוטרוט את הסיפור הנוכחי של ג'יי לנו והסיבה לכך שהוא מוצא את דרכו החוצה מ-NBC, ובוולצ'ר שוחחו עם כותבים של סדרות TFIG (כלומר "תודה לאל שיום שישי") רצועת הסיטקומים של ABC באייטיז ובנייטיז שכללה קלאסיקות זבל לכל המשפחה כדוגמת "צער גידול בנות", "אריזה משפחתית" ושאר זבלונים נוסטלגיים

TV

ואלה שמות (שלושת הפרקים הראשונים לעונה השישית של "מד מן"): פרק הפתיחה הכפול ייקרא The Doorway, הפרק השלישי הוא The Collaborators והרביעי הוא To Have and to Hold.

TV

כדברי דור שמר, "כנגד ארבעה בנים דיברה 'הסמויה': אחד שהמערכת מתעלמת ממנו ודנה אותו למציאות עגומה ממנה יתקשה לצאת במשך כל חייו, ועוד שלושה אותו דבר". פסח שמח.

TV

שלל חידושים: FX חידשה את "צדק פרטי" לעונה חמישית, די כצפוי. TBS חידשה את "קוגר טאון" לעונה חמישית. "שקרניות קטנות" חודשה לעונה חמישית ב-ABC Family וגם זוכה לספין אוף חדש, ואילו CBS יצאה אמש בחגיגת חידושים הכוללת את "האישה הטובה", "אלמנטרי", "מרוששות", "מייק ומולי" ועוד ועוד.

TV

אנשי "מחלקת גנים ונוף" כדמויות "ליגת הצדק". לזלי לא וונדר וומן = לא שווה.

TV

כמה מיינד בלואינג בידיעה אחת: האחים וואשובסקי ("מטריקס") חוברים אל ג'יי מייקל סטרז'ינסקי (יוצר "בבילון 5") ל-Sense8, סדרת מד"ב חדשה עבור נטפליקס ("בית הקלפים").

TV

אתמול שודרה בארה"ב הפינאלה לעונה הראשונה של הסיטקום המושמץ ביותר בתחילת עונת השידורים הנוכחית, The Neighbors. כבר בהתחלה חשבתי שלא ייתכן שהוא כזה גרוע ותכננתי לצפות בו, אבל עדיין לא עשיתי את זה. התגובות בפייסבוק המחישו לי שכנראה צדקתי בגישתי החיובית.

TV

תודה לאליאב: צ'ארלי ברוקר, היוצר של "מראה שחורה", מסביר מדוע עליכם לצפות ב"הסמויה" אם עדיין לא עשיתם זאת, ולשם כך נעזר באישים כניק הורנבי ויוצרים בריטים אחרים.

המשך…

© עידו ישעיהו