Posts Tagged ‘הנסיך המדליק מבל אייר’

ממתקי 2013: שאר תוכניות האירוח

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/12/2013 בקטגוריה ‏וידאו, כתבות

colbert daft punk

חלק שני של ממתקי הרשת, והפעם שלל מתוכניות אירוח שאינן של ג'ימי פאלון.

הסדרה החדשה | מסביב לעולם ובחזרה | ריאליטי, סבון ועוד | באסה | צחוקים | דראמההההה! | הפינאלות | ממתקי 2013: ג'ימי פאלון | ממתקי 2013: שאר תוכניות האירוח | ממתקי 2013: הסימפסונס | ממתקי 2013: אנימציה | ממתקי 2013: בשר ודם | הרגעים הגדולים

הנסיך המדליק אצל גרהם נורטון

ג'ימי קימל Channing All Over Your Tatum

המשך…

עדכוני סופ"ש מדליק

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/05/2013 בקטגוריה ‏וידאו, חדשות

כבר אמרנו, קושקושונים

דן הרמון שוקל לחזור לקומיוניטי, וויל סמית' עדיין מדליק, משחקי השולחן, ג'יימס בונד, תולדות הקולנוע הישראלי ועוד חדשות, קטעי וידאו (שחלקם פורסם בפייסבוק וטוויטר של הבלוג בימים האחרונים) וכמה דברים שקורים בימים הקרובים בטלוויזיה.

יום חמישי

בערוץ ההיסטוריה ב-22:20, סכסוך הדמים הגדול באמריקה.
סרט תיעודי בקריינותו של קווין קוסטנר, המגולל את סיפור היריבות המשפחתית הגדולה בהיסטוריה האמריקנית, בין שתי משפחות: הטפילד ומקוי. הסכסוך הזה מהדהד עד היום בתודעה הקולקטיבית של ארה"ב ונכנס לפולקלור האמריקני כסיפור האולטימטיבי של יריבות משפחתית עקובה מדם, בשם ערכים של כבוד המשפחה, צדק, ונקמה. הסרט אף כולל שחזורים דרמטיים סוחפים ותמונות ארכיון נדירות של שני השושלות האמריקניות הקשוחות של מהמאה ה-19. שני ה"שבטים", הטפילד ומקוי, התגוררו בהרי האפלצ'ים, אזור מיוער, עני, קשה למגורי אדם ורחוק מכל סממן של ציבילזציה מודרנית, משני צדי נהר "ביג סנדי", שחצץ בין מדינות קנטקי ומערב וירג'יניה. האנשים שגדלים באזור נוטים מטבעם להיות קשוחים, מחוספסים וחשדנים כלפי כל מי שנחשב למאיים על השטח הפרטי שלהם, או יותר גרוע, על משפחתם. הסכסוך בין משפחות הטפילד ומקוי, פרץ מיד לאחר סיום מלחמת האזרחים האמריקנית. האירוע האלים הראשון נרשם ב-1865, עם רציחתו של אסא הרמון מקוי, ע"י מיליציה מקומית שכללה את בני משפחת הטפילד – הרקע לרצח: אסא הרמון מקוי נחשב על-ידי ההטפילדים (ואפילו ע"י חלק מבני משפחתו שלו) כ"בוגד", מאחר ולחם בשורות צבא הצפון במלחמת האזרחים האמריקנית.
היחסים בין שתי המשפחות המשיכו להידרדר במשך העשור שאחרי – ודוגמה לאירוע קטן שהצית להבה גדולה הייתה בשנת 1878, עת האשימו בני משפחת מקוי את אחד מבני משפחת הטפילד בגניבת אחד החזירים שלהם (חזיר היה נכס יקר ערך באזור העני של הרי האפלצ'ים). נערך לו משפט שבסיומו אמנם יצא זכאי, אך עד ההגנה לטובתו נרצח לאחר מכן באכזריות, ללמדנו על רמת החשדנות והעוינות בין המשפחות.
בהיעדר כל סמכות אכיפת חוק חזקה באזור ששררה בו פורענות קשה, הסכסוך הסלים עד מהרה, וכלל בין השאר נסיונות התנקשות, הוצאה להורג מטווח אפס ותלייה פומבית בכיכר העיירה, לצד קרבות רובים וסכינים אכזריים. בסך הכל נרשמו 11 מעשי רצח בשתי המשפחות, במסגרת סכסוך העקוב מדם, שנמשך על פני עשרות שנים – מ-1865 עד כמעט תחילת המאה העשרים.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, גברים מטופחים.
פסטיבל טרייבקה 2012. דוקו משעשע של מורגן ספרלוק, בכיכובם של ג'ייסון בייטמן ("הנקוק"), וויל ארנט ("רוק 30") וספרלוק עצמו, שבודק את השאלה הבאה: בעידן של מטרוסקסואלים, מוצרי טיפוח והסרת שיער בלייזר – מה זה אומר להיות גבר במאה ה-21? דוגמנים, שחקנים, מומחים וקומיקאים מדברים על ההגדרות החדשות של הגבריות, שנהיו מגוונות. מגוונות מאד. עוד משתתפים: ג'אד אפאטו ("בתול בן 40"), זאק גליפיאנאקיס ("בדרך לחתונה עוצרים בווגאס") ועוד.

יום שישי

בערוץ ההיסטוריה ב-16:20, תולדות הקולנוע הישראלי.
מ"עודד הנודד" עד "כנפיים שבורות":, סרט תיעודי מרשים ורחב יריעה בבימוי רפאל נדג'ארי, הסוקר את תולדות הקולנוע הישראל, ממנו אפשר להבין כיצד שינתה ישראל את פניה לאורך השנים – דרך סרטי הקולנוע שלה. כולל ראיונות עם מנחם גולן, אבי נשר, משה איבגי, זאב רווח ודובר קוסאשווילי. הסרט מציג ניסיון אמנותי ראשון מסוגו לסכם את קורותיו של הסרט הישראלי, החל בקולנוע הציוני המגויס, אשר ביקש להצדיק את הקיום היהודי המתחדש בארץ ישראל בשנות השלושים, וכלה בקולנוע המסחרי והאמנותי של שנות השישים; החל בצמיחת ייצוגים עדתיים ומקומיים בשנות השבעים ובהתעוררות הפוליטית של שנות השמונים לנוכח החרפת הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים, וכלה בקולנוע המגוון, האישי והפיוטי של שנות התשעים והאלפיים. בפרויקט מיוחד שיזמה רשת השידור הצרפתית ארטה, מתחקה הבמאי רפאל נדג’ארי אחר למעלה משבעים שנה של קולנוע ישראלי (וארצישראלי) והאופן בו משתקפת בו ההיסטוריה של מדינת ישראל.
החלק השני ישודר מחר באותה שעה.

סרטים

בלוויין,
בכן 1 ב-21:30, תלוי באוויר.
לראשונה בכן, עם ג'ורג' קלוני, אנה קנדריק.

שבת

בערוץ ההיסטוריה ב-16:20, תולדות הקולנוע הישראלי.
חלק שני.

סרטים

בלוויין,
בכן 4 החל מ-14:05, מרתון ג'יימס בונד.
כל סרטי הסדרה משודרים החל מהשבת הנוכחית, כולל בכורה לסרט האחרון והמעולה "סקייפול". הפעם: ד"ר נו, אתה חי רק פעמיים, גולדפינגר, כדור הרעם, יהלומים לנצח.

המשך…

© עידו ישעיהו