Posts Tagged ‘המירוץ למיליון ישראל’

ברוכים הבאים למופע של התקועים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/02/2012 בקטגוריה ‏כתבות

"עברנו חוויה אישית קשה".
(בר מנסחת את רגשות צופי "המירוץ למיליון")

היזכרו רגע בפעם האחרונה שבה סחטתם תפוז, כיצד נראה הפרי לאחר המעשה. כמוש, קמוט, אינו ראוי למאכל. כך מגיעה העונה השנייה של "המירוץ למיליון" אל סוף המסלול. כמו רץ מרתון שחוצה את קו הסיום בלי אוויר ועם הלשון בחוץ, בלי שלאף אחד מהצופים בשוליים כבר יהיה איכפת; למודי גנבות דעת בדמות לקטים ללא התראה, צילומים רבים של אותו מאורע והרבה יותר מדי מקצים בלי הדחות. ברוכים הבאים למופע של התקועים.

שלא במפתיע, גם הגמר היה קרדום לחפור לנו בו, ונפתח בסדרה של פטפוטים מייאשים על האופן שבו אינה ובר גילו כמה הן שוות ביחד, עד כמה שושי ושושה מאוהבים וכיצד האחים הראל התקרבו זה אל זה ולמדו זה על זה. אחרי עונה שגם ככה אכלו לנו בה את הראש על כל שעל, ושלמדנו בה על המתמודדים הרבה יותר מכפי שרצינו לדעת, כל מה שביקשנו הוא לראות את המשימות האחרונות, להתבאס על ההפסד של עקיבא וענהאל וללכת לישון. בכל זאת, שבוע חדש לפנינו.

המשך…

המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/02/2012 בקטגוריה ‏כללי

מרדים, באופן אירוני

ערים כל הלילה, בחורה חדשה, סופ"ש אוסקר, קר עד העצם, מבט מגן עדן, פרק אחרון לעונה של האלבומים, גמר המירוץ למיליון, אקסטרים מייקאובר, משחק השקרים, משחק ביתי, אימפריית הטיילת, רוביקון, הומלנד, מצב האומה, המפץ הגדול, שוטרים בדם, נזקים, משפחה מודרנית, איך פגשתי את אמא, סטרדיי נייט לייב, שני גברים וחצי ועוד. בשירותי ההורדות: פרינג', על טבעי, גרים, ניקיטה ועוד.

בלוויין

בכן קומדיה ב-18:15, בחורה חדשה.
סדרה קומית חדשה ונדושה מאוד לדעת בכיכובה של זואי דשאנל (הבלתי נסבלת, לדעתם של אנשים מסוימים). הסדרה מציגה אנסמבל צעיר של שחקנים ומנסה לתת מבט מודרני ומשעשע על מערכות יחסים. לאחר פרידה קשה מבן זוגה הבוגדני, ג'ס דיי (זואי דשאנל), צעירה חנונית, בלתי צפויה, דברנית ונוירוטית, שאוהבת לשיר את כל מה שיש לה להגיד, מחפשת מקום חדש לגור בו. חיפוש באינטרנט מוביל אותה ללופט מקסים בו חיים שלושה בחורים שלא פגשה מעולם, אך היא מחליטה לעבור לגור איתם, ובעזרתם לומדת להמשיך הלאה בחייה. מתוך שלושת הבחורים ניק (ג'ייק ג'ונסון) הוא המיושב וההגיוני ביותר, אך גם השחוק והמותש ביותר. סטודנט לשעבר למשפטים, שחברתו נפרדה ממנו בלי הסבר, הוא מבלה את מרבית זמנו בהסתתרות תחת הקפוצ'ון שלו ובעבודתו הלילית כברמן. שמידט (מקס גרינפילד, "בטי", "גריק") הוא רודף שמלות בעל פה מלוכלך שמאוהב בעיקר בעצמו ובשרירי הבטן שלו. הוא הגבר היחיד העובד במשרד המנוהל על ידי נשים ולרוב מרגיש לא מוערך שם. וינסטון (למורן מוריס) הוא ספורטאי לשעבר, תחרותי וממוקד מטרה, שלא יודע מה יעשה בעתיד, אך מה שזה לא יהיה, הוא צריך לנצח בזה. הוא מופיע לראשונה בפרק השני, כשהוא חוזר מקריירת הכדורסל שלו בלטביה.

המשך…

המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/01/2012 בקטגוריה ‏כללי

או

ערוץ חדש נפתח ב'כן' המוקדש לסדרות איכות ולכל התוצרת החדשה של HBO – כן או. בכללו הערב: אימפריית הטיילת, הומלנד, ספרטקוס. בערוצים האחרים: האלבומים, פרות שמנות פרות רזות, יללה, חסד אכזרי, מרתון שודדי הקאריביים, הקול, מצב האומה, המפץ הגדול, שוטרים בדם, נזקים, פרק אחרון לעונה של ריזולי ואיילס, משפחה מודרנית, איך פגשתי את אמא, סטרדיי נייט לייב, שני גברים וחצי, שוות בקליבלנד ועוד. בשירותי ההורדות: צ'אק, פרינג', על טבעי ועוד.

בערוץ 10 ב-22:55, פרות שמנות פרות רזות.
סיפורה של משפחה קטנה ופשוטה החיה בצלו של העולם המערבי המודרני והמתועש, ההפך הגמור מעולמה. במשך 13 שנים הם מקיימים שגרת חיים נינוחה ובלתי תלויה, ומצליחים להתעלם כמעט לגמרי מהמציאות הפוליטית והחברתית הגועשת סביבם. אין ביניהם קשר דם והם אינם בני אותה דת – האחד יהודי שומר מסורת, השני בדואי מוסלמי והשלישי תאילנדי בודהיסטי, אך הגורל, או אולי הצורך הקיומי בפרנסה, הפגיש אותם לעבודה משותפת ברפת קטנה וישנה במושב ניר ישראל.

בלוויין

בכן או ב-21:30, הומלנד.
הגרסה האמריקאית לסדרה "חטופים" הישראלית, שמשודרת בארה"ב ברשת Showtime. הסדרה הפכה להצלחה מיידית והיא ההשקה הנצפית ביותר לסדרת דרמה של הרשת מזה שמונה שנים. בגרסה האמריקאית מככבת קלייר דיינס, שזכתה השבוע על משחקה בפרס גלובוס הזהב, המגלמת את קלייר מתיסון, סוכנת CIA שלאחר שביצעה פעולה לא מאושרת בעירק, מוצבת על תנאי במרכז ללוחמה בטרור של ה-CIA בלאנגלי, וירג'יניה. בזמן שהותה בעירק היא קיבלה טיפ ממשת"פ, שטען כי שבוי מלחמה אמריקאי הפך לסוכן של אל-קעידה. כאשר חייל מארינס בשם ניקולס ברודי (דמיאן לואיס, "חף מפשע", "אחים לנשק") שהיה נעדר מאז 2003, מחולץ ע"י יחידת דלתא, היא משוכנעת שהוא השבוי שעליו קיבלה מידע שערק לאויב. היא נחושה בדעתו לחקור אותו ולהביא לגילוי האמת, אך כולם מתייחסים לניקולס כאל גיבור מלחמה, וקלייר יודעת שכל ניסיון לחקור אותו יעלה בתוהו. בצעד אמיץ היא פונה למנטור שלה ולבוס לשעבר סול ברנסון (מנדי פטנקין, "מחשבות פליליות", "הנסיכה הקסומה") העומד בראש היחידה של ה-CIA למזרח-התיכון. על שניהם כעת לעבוד יחד כדי לנסות ולחקור את ניקולס ברודי ולמנוע התקפת טרור על אדמה אמריקאית. בראש ההפקה האמריקאית עומדים האוורד גורדון ואלכס גנסה (מפיקי וכותבי "24") ומייקל קואסטה ("דקסטר", "עמוק באדמה") שביים את הפיילוט.

המשך…

בעבור חופן ליפּה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/11/2011 בקטגוריה ‏כתבות

שלא נדע מטומאה. כל הצילומים בפוסט: עדי אורני

זכיינית ערוץ 2 רשת כבר כמעט איבדה תקווה. מאז "רוקדים עם כוכבים" היא לא הצליחה להפיק תוכנית ריאליטי שתדביק צופים לטלוויזיה מדי שבוע, אבל אז הגיעה העונה השניה של "המירוץ למיליון". עלייתה של תוכנית הריאליטי חובקת העולם הגיע בזמן של ואקום בתחום הריאליטי בטלוויזיה. מעריצי "הישרדות" מחכים זמן ארוך לעונת הסלבס, "האח הגדול" עוד לא מראה סימני הגעה, "בית ספר למוזיקה" של קשת לא מסווג כריאליטי ופצצת הטראש של ערוץ 10 "מעושרות", מוגדרת כדוקו ריאליטי. בזמן בו מחפשים הצופים דמות ריאליטי להזדהות איתה וכתובת להצביע לה, פנו הצופים לריאליטי הגדול שנחת עם מסכם: "המירוץ למליון".

ליהוק שיחוק

אם מנסים לשים את האצבע על ההבדלים הגדולים בין שתי העונות, אפשר למנות את העובדה שהיא בעיקר מצחיקה יותר מקודמתה, והליהוק עושה את העבודה, שכן כבכל תוכנית ריאליטי, הכל קם ונופל על ליהוק. נראה כאילו מישהו ב"המירוץ למליון" ראה את ההצלחה הגדולה של ערוץ 10 עם "היפה והחנון" בעלת הדגש הקומי המובהק, וחשב שגם כאן אפשר לנסות למצות את נעלוליותם של כאלה ואת האקסצנטריות של אחרים. וזה עובד, וזה מבדר. מאוסי וכרמית, התימניות הארכיטיפיות שמהוות משקל נגד הולם לתהילת ה"צ'יקי צ'יקי צ'יק" (חנה ומרגלית) מהעונה הקודמת, ועד לצמד החבר'ה-לצים מוטי ופונדק. אסופת המתחרים הללו מהווה קונטרה חזקה ביותר לאנמיות של רוב מתמודדי העונה הראשונה.

המשך…

סיעתא דשמיא מטורפת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/10/2011 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

איפה זה דרומה אל הנגב?

ביום שלישי החליט החם קסם שלי לאתחל את עצמו רגע לפני שמסתיימת ההקלטה של בכורת העונה השנייה של "המירוץ למיליון", דבר שמחק את מה שהוקלט מהתוכנית עד לאותו רגע (שזה הכל, בשלב ההוא כבר התחילה ברירת המחדל של רשת, "החיים זה לא הכל"). אחרי שבוע עמוס סרתי סוף סוף אל האתר של רשת כדי לצפות בפרק בלי יותר מדי תקוות, או ליתר דיוק, עם ציפיות למריחה מאסיבית כשם שהייתה בעונה הקודמת. העובדה שהפרק הראשון אורך שעה וחצי בלי פרסומות תרמה לציפיה הזו.

אבל לא, הפרק הראשון היה ממש כיפי. כתמיד בתוכניות האלה, הכל קם ונופל על הליהוק, והפעם הוא מדויק עד מאוד. בולטים במיוחד האחים אלון ואורן, שהעקיצות ביניהם – או אולי 'דקירות' תהיה מילה הולמת יותר – מצחיקות במיוחד, אוסי וכרמית התימניות הארכיטיפיות שמהוות משקל נגד הולם לתהילת ה"צ'יקי צ'יקי צ'יק" מהעונה הראשונה, ואפילו דמות האיש הרע המגולמת בשירה מהצמד פיראס ושירה, ששילחה רעל דוחה לכל עבר. בנוסף יש גם סייד קיק מבטיח בדמותו היפה והטיפשה של טום מהצמד טום ואדל, שוערה השני של מכבי חיפה. אהבתי גם את האסטרטגיות שנטוו, הן מצוות האחים שמנסה לקדם את הזוגות החלשים, והן הניסיון בשטח של מוטי להוציא מטום את הצבע השלישי שחסר לו, ניסיון שאכן צלח.

בכלל אני תולה תקוות גם בצמד החברים מוטי ופונדק בתוכניות הבאות, וכן השוליה ובת האופה, ניצן ופיפי – שני זוגות בלי יותר מדי זמן מסך, אבל מהמעט נראה שהם יכולים לספק עניין. לפלוסים האלה אלה ניתן להוסיף את העובדה שלבסוף הודח הזוג הכי מעצבן, גדי ואלונה. מעצבן לא בגללו אלא בגללה, עם המחשוף הוולגארי והחפירות הבלתי נדלות. נראה שהמהפך שסידרו לה טריני וסוזנה לא החזיק מעבר לתוכנית שבה השתתפה, למקרה שמישהו תהה. עכשיו הציפיות שלי מהעונה הזו כבר גבוהות, והפרומו לפרק הבא מאשש אותן.

© עידו ישעיהו