Posts Tagged ‘דדווד’

מיקי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/2_zps423d396f.jpg?t=1348512239ברוכים הבאים לטקס פרסי המיקי, הקונטרה שלנו לפרסי האמי מאז 2003, עת נוסד על ידי עידו פרד כהן בפורום נענע הנושן. מאז ועד היום אנו בוחרים מדי שנה את הסדרות שהכי אהבנו באותה שנה בקטגוריות שונות.

ההתחלה הייתה צנועה, בסך הכל שבע קטגוריות לבחירה, ומדי שנה צמח ההיקף של האופציות כדי לאפשר ליותר סדרות אהובות למצוא את מקומן, עד שהתאזן על משהו שנע בין 13 ל-15 קטגוריות (מספר שיא לקטגוריות שהגיע ב-2009 ומאז לא נשנה). בהתחלה גם לא היו טקסים מושקעים שכללו סיפורים מצחיקים על דמויות שמגישות פרסים, וזה גם מה שקורה הפעם. מעין חזרה לשורשים לצד סקירה מלמעלה של פרסי המיקי לאורך השנים.

אז בלי הקדמות נוספות, אלה הזוכים שלנו במיקי העשירי, שנת 2012.

פרס סדרת האנימציה הטובה של השנה:
אבא אמריקני | איש משפחה | אמריקאים מכוערים | משפחת סימפסון | סאות' פארק | פיוצ'רמה | קליבלנד

שנה שנייה ברציפות ש"סאות' פארק" גורפת את הפרס הנחשק, וניתן לומר שזהו שיא חדש בקטגוריה. מאז 2003 ועד 2010 זו הייתה קטגוריה שנשלטה על ידי "משפחת סימפסון". מתוך שמונה טקסים היא זכתה שש פעמים, ותמיד כאשר זכתה סדרה אחרת תחתיה, זה היה לשנה אחת בלבד, שמיד אחריה שבה המשפחה הצהובה והארכיטיפית למקומה הטבעי. ב-2004 זכתה "פיוצ'רמה" (בפעם היחידה), ב-2005 חזרה כאמור "הסימפסונס" והפעם לצדה בתיקו "איש משפחה" (בפעם היחידה). ב-2009 זכתה "אבא אמריקני" (בפעם היחידה) ובשנה העוקבת שוב חזרה "משפחת סימפסון", אלא שמאז, כלומר בשני טקסי המיקי שבהם אנחנו כאן בבלוג, היא הפסידה פעמיים ברציפות ל"סאות' פארק", שעד 2011 לא זכתה מעולם.

בין השנים 2005 ל-2008 זכתה "משפחת סימפסון" ארבע פעמים ברציפות, שיא שלא נשבר מעולם בשום קטגוריה במיקי, אבל הימים האלה חלפו ואינם, וכרגע זה קורה לטובת סדרת האנימציה הוותיקה ביותר אחריה, שבניגוד לה מנתצת מוסכמות ושוחטת פרות קדושות גם בגילה המתקדם, "סאות' פארק".

המשך…

אמי 2012: הזוכים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/09/2012 בקטגוריה ‏חדשות, כתבות

זה היה אמי עמוס הפתעות ומפחי נפש. אם בדעתכם לראות את הטקס הערב בטלוויזיה, הימנעו מקריאת הפוסט הזה לפניו, אם כי סביר להניח שאי אילו מערכות יח"צ משומנות כבר הביאו לא מעט חדשות אל פתחכם.

http://www.lipstiq.com/wp-content/uploads/2012/09/slide_252349_1558831_free.jpeg

המשך…

נמכר ביד החטא

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 24/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/db889058.jpgהנה הדברים שכתבנו בפורום טלוויזיה בנענע על הפרק הראשון של "דדווד" לפני מיליון שנה, אחרי ששודר בארץ לראשונה:

גיאחה:
מה אפשר לספר לאלה שלא רואים את הסדרה הכי טובה בטלוויזיה, שהיום הסתיימה בערוץ 3 עונתה הראשונה? איך אפשר להסביר כמה טוב הוא פרק שהציצים האלוהיים של מולי פארקר הם הדבר הכי פחות מסעיר בו (והם מסעירים, שלא תבינו לא נכון)?

עידו ידידי התפייט בשבוע שעבר על כך שניצוץ חסד ראשון ניצת בעיניו האדומות של יקירנו אל סוורנג'ן (להלן: סווג'ן). היום, בפרק החותם את העונה הראשונה, סווג'ן – בדרכו האלימה והקרה – עשה מעשה של חסד, המתת חסד מודל המערב הפרוע, וחנק את הכומר הגוסס עד מוות. בכלל, הפרק הזה נגמר בהרגשה משונה, קווירקית וחורקת, של חסד: סווג'ן צופה, כמעט בחיוך (אלמלא הביטה בו טריקסי, הוא היה מחייך), על הרופא השיכור והשמח רוקד עם ג'ול הנכה, לה התאים מגף מיוחד. מנגינה אופטימית ועליזה עולה מהפסנתר ("המחורבן") של הג'ם. טריקסי מחייכת.

המשך…

תגיות:

המגף של ג'ול נועד להליכה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

זה מה שכתבתי על "דדווד" 1.11 אחרי השידור המקורי שלו בישראל, ב-12 ביוני 2005, תחת הכותרת "חסד":

http://i48.tinypic.com/aphe00.jpgידידה אהובה אמרה לי לאחרונה שבהחלטה מודעת הפסיקה לצפות בדדווד אחרי הפרק השלישי שלה, למרות הידיעה שזו סדרה מצוינת. למה? היעדר החסד שבה הפך אותה לקשה מדי לצפייה מבחינתה, עד שנאלצה לפרוש. אני יכול להבין את זה. כיצירה שהדבר הכי בולט בה הוא הסחי והבוץ, קשה לפעמים למצוא את הזהב בחלקה ששילמת עליה 20,000 דולר. קשה, אבל הוא שם, ולא נראה לי שיש פרק שהמחיש זאת כמו פרק אמש.

לפני כמה פרקים נתנה טריקסי סטירה לאל סוורנג'ן – האיש הכי מפחיד בדדווד, ואולי בטלוויזיה – כי הוא הביא אותה לכדי ניסיון התאבדות. זה קרה רגע אחרי שגילה את הסימנים על זרועה. הסטירה הזו הייתה אקט בלתי ייאמן של אומץ מצדה, זונה מושפלת שלא יכולה להביא את עצמה לברוח מהמחנה, שאסורה בתוך השטן המוכר, שאין לה מה להפסיד ובכל זאת רוצה לשמור על האין הזה. זה היה רגע עצום של חסד.

המשך…

תגיות:

מר וו

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

http://i45.tinypic.com/2en21sj.jpg"אז לזה הגענו בדדווד, אה דוק? כמרים רוקעים בעקב וסינים נכנסים בדלת הראשית?"
(אחת הזונות של אל סוורנג'ן, "דדווד" 1.10)

שלושה פרקים לפני סוף העונה, איזה פרק מושלם להצגת כל פניה של "דדווד". ההיקף מתרחב עם הפרק הזה, שהראה לנו סוף סוף את צ'יינה טאון של דדווד ואת הבוס שלה, מר וו, ששמו אף מתנוסס בשם הפרק. אנחנו רואים עוד ועוד מהמחנה, וזאת בזמן שבולוק מנסה ליצור לו מזבלה ומרפאה מסודרים מתוקף תפקידו החדש והבלתי רצוי כיועץ לענייני בריאות.

במקביל, אנחנו רואים את הגוונים השונים של העיירה ושל הסדרה. המשך…

תגיות:

אין עוד בנים או בנות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"דדווד" 1.09

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/eee8f608.jpg

בנבכי פרק שעמוס בעסקים ובפוליטיקות מכל עבר – אם זה ענייניהם של אלמה גארט, ג'ואני סטאבס או צ'ארלי אטר ואם זה הפיכת המחנה ליישות ממסדית – מה שבלט בפרק היה דווקא שיחות החולין, רגעים אנושיים נהדרים. צ'ארלי, למשל, עם האדרת החדשה שלו שגורמת לו לחוש מודע לעצמו, עורך לראשונה היכרות רשמית עם אלמה ועם ג'ואני, ועל הדרך עם אלסוורת'. השיחה שלו עם ג'ואני הייתה נהדרת, כולל הסיומת שבה הבינה שהוא אינו יודע על הישיבה המתקיימת וכיוונה אותו אל המקום הנכון בלי להסגיר זאת.

לאורך הפרק היו גם השיחות הנאות של סול וטריקסי, סת' וסול לעת ערב בחזית החנות שלהם, ובין לבין גם השיחות הטעונות מינית של סת' ואלמה, שהסתיימו בגילוי שלה שיש לו אישה וילד, ובגילוי שגם אנחנו לא ידענו על כך שמדובר למעשה באשתו ובנו של אחיו המנוח. כלומר: 1) אהבה כנראה אין שם. 2) בולוק שוב מפגין את אופיו החזק.

במקביל, מצבו של הכומר סמית' הולך ומתדרדר, וכל רגע שהוא על המסך מצליח לצבוט בלב. ג'יין שזועמת עליו על כך שהוא מנסה להסתיר את המחלה מהדוק, דוק קוקרן עצמו שמעמת אותו עם מצבו, והכומר המסכן עצמו שכבר לא מרגיש את אהבת האל כמו פעם. מצבו של סמית' משקף נאמנה את מצבה של דדווד – צדיק ורע לו. "ככל שירצה, זוהי ודאי מנת חלקי", אומר הכומר, "כמו גם לפחד". תמיד מפליא לראות כיצד כמעט אף אחד לא טורח לצנזר את עצמו ליד איש האלוהים. הדוק עונה לו: "ובכן, אם זהו רצונו, כומר, הוא בן זונה".

תגיות:

הניחו לילדים הקטנים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"דדווד" 1.08

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/75ba442b.jpg"מי אני? התינוקת הקטנה שלך? האחות הקטנה שלך? את?"
(פלורה לועגת לג'ואני)

יוהרה היא זו שהובילה למותם של פלורה ומיילס. היוהרה שלה, אם לדייק. היא הייתה יכולה פשוט לוותר ולעזוב כאשר הבינה שסיי טאליבר עלה עליה, אבל היא בכל זאת בחרה להמשיך בניסיון השוד. היא לא הפסיקה אפילו כשג'ואני נכנסה לחדרה וראתה אותה מחטטת לה בתכשיטים. היה לה פוטנציאל, לפלורה. היא ידעה לקרוא היטב אנשים, ולו רק ידעה מתי לפרוש ומתי להמשיך סביר להניח שהייתה אמנית עוקץ מחוננת.

המשך…

תגיות:

בולוק חוזר למחנה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/7c0bbff5.jpg

"דדווד" 1.07

הו, קריסטן בל, שכחתי שהיא הייתה ב"דדווד", כמו גם את הסיפור שלה ושל אחיה, למרבה מזלי. מבצע העוקץ של השניים כנגד שני האנשים הכוחניים ביותר באזור, הוא שאפתני כשם שנראה כמו מבצע התאבדות. נראה אם הם יצליחו או שמא גופותיהם יגיעו אל החזירים של וו. בינתיים נראה שפלורה ממש מהלכת קסמים על הגברים. סוורנג'ן וטאליבר שניהם מנסים לצרף אותה לכוחותיהם, ואילו דן רוצח גבר שלטש בה את מבטי הזימה שלו חרף אזהרותיו. המשך…

תגיות:

דבר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/08/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

"דדווד" 1.06

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/cba647c6.jpg

חיכיתי לסצינה של בולוק עם האינדיאני, היא הייתה זכורה לי כאחת מסצינות המאבק האמינות ביותר שראיתי בטלוויזיה. אחרי הצפייה הנוספת בה אני רואה שזה לא ממש נכון, כי רגע אחד ראינו את בולוק אוחז ברגלו של האינדיאני וברגע הבא חתכנו לכך שהוא כבר דוחף אותו בכוח אל העץ. למעשה, נדמה היה שהאינדיאני כמעט לא מחזיר מאבק. לא שאי אפשר לתרץ את זה – אולי ראשו הנחבט בעץ ניטרל אותו מעט והוא הסתפק בניסיון לחנוק – אבל זו בוודאי לא הסצינה שהייתה בזכרוני.

המשך…

תגיות:

משפטו של ג'ק מקול

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/08/2012 בקטגוריה ‏כללי, כתבות, סיכומי פרקים

"דדווד" 1.05

http://i1213.photobucket.com/albums/cc466/yyaddo/2f478a85.jpgבפרק הראשון של "צדק פרטי" אומרת לריילן גיבנס גרושתו שהוא האדם הזועם ביותר שהיא מכירה. למרות שלא ראינו שום אינדיקציה לכך בפרק, ולמעשה גם לא ממש מאז, קל היה לי להאמין לה, וזאת בזכות תפקידו הטלוויזיוני המשמעותי של טימותי אוליפנט לפני "צדק פרטי", סת' בולוק ב"דדווד". גבר שכמעט תמיד נראה על סף התקף זעם, פסע לפני התפוצצות. ההתרחשויות בפרק הזה הביאו את הבעבוע הזה לכדי שיא, אחרי שג'ק מקול רצח את ביל היקוק, שאיתו היה לבולוק חיבור של ממש למרות שהכירו רק ארבעה ימים. למעשה, הרגעים של בולוק עם היקוק נדמו כנינוחים ביותר שבהם ראינו אותו.

המשך…

תגיות:
© עידו ישעיהו