Archive for the ‘כללי’ Category

המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

לילה בטירוף

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): הפלאש, לילה בטירוף, הרוחות של ישמעאל, טרוצקי, אמני ההפחדה, פרק אחרון לעונה של יאנגר. ביחד ולחוד, זרה, סטן מול הרשע, האיש הלא נכון, ברק שחור, סאטרדיי נייט לייב, מזכירת המדינה, בול, ריי דונובן, הכוכב הבא, מהפכה במטבח, בואו לאכול איתי, גב האומה.

שלל מהנכר: פרק אחרונים לעונה של החברה הגאונה (My Brilliant Friend) ושל הסדרות הבריטיות Babies – Their Wonderful World ו-Taken Down. פרק סיום החצי-עונה של החץ, שהוא גם חלק שני בקרוס אובר של DC. פרקים אחרונים לחצי-עונה של אגדות המחר, בול ו-Magnum P.I.

וגם Happy Together, The Neighborhood, דה וויס, Who Do You Think You Are ארה"ב (הפעם עם ג'וש דוהמל).

בנטפליקס, טרוצקי
אפוס ביוגרפי רוסי המגולל את סיפורו של הדמות ההיסטורית המורכבת של המהפכן הרוסי לאון טרוצקי.

בלוויין,
בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes דוקו ב-22:00, דו"ח מיוחד: אמני ההפחדה
תחקיר מיוחד מסדרת תוכניות התחקירים "Vice" שעוסק בהשלכות הפוליטיות והכלכליות של המשבר הכלכלי העולמי של 2008 – 10 שנים אחרי.

סרטים:

ב-yes VOD, לילה בטירוף (Game Night)
קומדיית אקשן כיפית בכיכובם של ג'ייסון בייטמן, רייצ'ל מקאדמס וקייל צ'אנדלר. קבוצת חברים מתכנסת כל שבוע לערב משחק ביתי. יום אחד מציע אחיו העשיר של אחד מהם לשחק בתעלומת פשע. כשלבית פורצים בריונים וחוטפים אותו, נראה לכולם שזהו חלק מהמשחק, אבל במהרה הם מבינים שהם הסתבכו עם פושעים אמיתיים מאוד.

ב-yes3 ב-22:00, הרוחות של ישמעאל – גרסת הבמאי
פסטיבל הקולנוע של yes. משולש רומנטי סוער בכיכובם של מתייה אמרליק, שרלוט גינסבורג ומריון קוטיאר. למרות שהוא בזוגיות אוהבת, ישמעאל, במאי קולנוע מוערך, עוד לא התגבר על היעלמותה של אהובתו מלפני 20 שנה. זמן קצר לפני שהוא יוצא לצלם את סרטו הבא, היא מופיעה במפתיע בביתו, וחייו עוברים טלטלה. הסרט פתח את פסטיבל קאן והוקרן בנוסף במספר רב של פסטיבלים בעולם, כולל פסטיבל ירושלים. הגרסה שתשודר היא הגרסה המלאה, שכוללת סיקוונס שלם שצולם בתל אביב, והוגדרה על ידי המבקרים והקהל כשלמה וטובה יותר.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לחצי-העונה החמישית של הפלאש בנטפליקס. הראשון בקרוסאובר משולש עם החץ וסופרגירל
ביחד ולחוד (Splitting Up Together) בסלקום TV
ברק שחור 2 בנטפליקס
סאטרדיי נייט לייב 44 ב-yes VOD. הפעם: ג'ייסון מומואה מנחה, ממפורד אנד סאנס מופיעים
בואו לאכול איתי 3 בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
מהפכה במטבח ברשת 13 ב-21:00
האיש הלא נכון ב-yes דוקו ב-21:00
יאנגר 4 ב-HOT3 ב-21:05
גב האומה בערוץ עשר 14 ב-21:15
מזכירת המדינה 5 ב-yes Drama ב-21:15
זרה 4 ב-yes Drama ב-22:00
בול 3 ב-yes Action ב-22:00
שני פרקים של סטן מול הרשע ב-yes Action ב-22:45. ממשיכים ברצף לעונה השנייה
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

קווין אמריקה

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): על כתפיה, חייה ומותה של סנדרה בלנד, הקרקע בוערת, פרק אחרון של משתפים פעולה. Queen America, בייק אוף בריטניה, המירוץ למיליון, ריי דונובן, מזכירת המדינה, מקום בלב, אריות הים, מקגיוור, חדר 104, המטבח המנצח, קשר השתיקה (צופית גרנט).

שלל מהנכר: The Shivering Truth – סדרת אנימציית סטופ-מושן ואימה חדשה של אדולט סווים ("ריק ומורטי"), בין היתר בדיבובם של ג'ונה היל ומייקל סרה, כוכבי "סופרבאד".

הקרוס אובר המסורתי של סדרות DC ברשת ה-CW מתחיל עם הפלאש וימשיך ביומיים הבאים עם החץ, אגדות המחר וסופרגירל. אצל כולן זהו גם הפרק האחרון לחצי-עונה. פרקים אחרונים לחצי-עונה גם של איש משפחה, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, Rel ומכושפות הדור החדש. פרק אחרון של Enemies: The President Justice & The FBI.

וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), מזכירת המדינה, NCIS: לוס אנג'לס, God Friended Me, תחנת ברלין, Dirty John, מאדים.

בכאן 11 ב-22:00, הקרקע בוערת
פרויקט מיוחד וחובק עולם של מערכת כאן חדשות על התחממות כדור הארץ ומשבר האקלים, מהקרחונים הנמסים בשבדיה ועד שריפות הענק בקליפורניה. סרטם של אורן אהרוני ונתן גוטמן.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:30, על כתפיה
בדצמבר הקרוב תקבל נאדיה מוראד, צעירה בת 25, את פרס נובל לשלום. נאדיה נחטפה בגיל 21 מהכפר בו התגוררה והפכה לשפחת מין בשבי דאע"ש. לאחר שנמלטה החליטה לספר את סיפורה מעל כל במה אפשרית ולפעול במטרה לעצור את רצח העם המתמשך ולהביא לדין את מנהיגי דעא"ש. כך פתאום הפכה נאדיה לפנים של מאבק היזידים – קבוצה דתית קטנה שהתמודדה עם רדיפות חמורות לאורך ההיסטוריה וקולה לא נשמע. למרות שלא רצתה להיות תחת אור הזרקורים, לקחה על עצמה נאדיה את תפקיד האקטיביסטית. היא סיפרה שוב ושוב את סיפור הגבורה שלה לכתבים, פוליטיקאים ודיפלומטים, ביקרה במחנות פליטים ונפגשה עם בכירי ממשלתה. עם גישה אינטימית למציאות של נאדיה, שבה יום רודף יום, ומבט אל אחורי הקלעים של יעילות המעורבות הפוליטית, הסרט מלווה את נאדיה בשיאו של הקמפיין המשפטי שלה ומאפשר לנו לראות זאת.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-22:00, חייה ומותה של סנדרה בלנד
סרט חדש מבית HBO המביא את סיפור מותה של סנדרה בלנד, אקטיביסטית פוליטית, אפרו-אמריקאית בת 28, שנמצאה תלויה בתא המעצר שלושה ימים לאחר שנעצרה ב-10 ביולי 2015 על עבירת תנועה בעיירה קטנה בטקסס. הצילומים ממצלמת הדשבורד של ניידת המשטרה, בהם נחשף הוויכוח האלים שהתרחש בינה ובין השוטר, בריאן אנסיניה, נהיו ויראליים ועוררו מחאה נרחבת ברשת. יוצרי הסרט עקבו אחר מקרה התביעה, שהחל זמן קצר לאחר מותה של בלנד ונמשך שנתיים, חושפים מה באמת קרה לה ועוסקים בסוגיות הכואבות של הקשר בין גזענות ואכיפת החוק בארה"ב.

ולא לשכוח:
Queen America בפייסבוק
סאלי לנצח בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 5 ב-yes VOD
פרק אחרון של משתפים פעולה בכאן 11 ב-21:00
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
קשר השתיקה ברשת 13 ב-21:00
היסטוריית האימה של איליי רות' ב-AMC ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:15
שני פרקים של מקום בלב 6 ב-yes Drama ב-21:15
המירוץ למיליון 30 בערוץ הטיולים ב-22:00
בייק אוף בריטניה 9 בערוץ האוכל ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00
חדר 104 ב-HOT HBO ב-22:30
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

מכושפות

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): מכושפות הדור החדש, בית פזמון, נאשוויל, קוונטיקו, מכושפות, הגורים הטובים ביותר, שלך – אוליביה ניוטון-ג'ון, ידע הבשרים, מאדים, שלדון הצעיר, חליפות, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, חדר 104, סאלי לנצח, נשק קטלני, גוונים של כחול, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', עד כאן, המטבח המנצח, גוט טאלנט.

שלל מהנכר: עונה שנייה למותחן הביון-מד"ב המעולה מקביל (Counterpart) בכיכובו של ג'יי קיי סימונס (בינואר גם ב-yes).

פרק אחרון לעונה של דוקטור הו. וגם זרה, ריי דונובן, הבריחה מדאנמורה, סאטרדיי נייט לייב (ג'ייסון מומואה מנחה, ממפורד אנד סאנס מופיעים), קליקה (Clique).

בערוץ עשר ב-21:15, בית. פזמון
הסדרה התיעודית של yes מגיעה גם לערוץ עשר, לטובת מי שאינו מנוי. כ-100 אמניות ואמנים ישראלים מובילים מספרים את סיפורה של החברה הישראלית דרך הפזמונים הגדולים שליוו אותנו. העורכת המיתולוגית אתי אנטה-שגב (ששימשה בין השאר כראש מחלקת התרבות והמוזיקה בגל"צ), הבמאי אדם סנדרסון ("בתולות") והתסריטאית שירי ארצי ("תמיד אותו חלום") חברו למפיקה טמירה ירדני ליצירת הפרויקט המיוחד, שסוקר את התמורות בחברה הישראלית כפי שהן משתקפות במוזיקה שלנו. ששת פרקי הסידרה נעים בין השירים, הקולות והתמונות, תוך שהם מגבשת אמירה אודות מי שהיינו ומי שאנחנו עכשיו. כל אחד מהפרקים מביא זווית אחרת של ההוויה הישראלית: דמות הגבר, דמות האישה, אופייה של המולדת, הרב תרבותיות שהיא אנחנו, הקשר בין מוזיקה ואמונה, והגעגוע שמחזיר אותנו לשורשים מהם הגענו. בכירי האמנים, היוצרים והמבצעים מספרים בסדרה את סיפוריהם של השירים כמו גם את הסיפור האישי שלהם כאנשים שצמחו ויצרו בארץ הזאת, כשהם משולבים בקטעי ארכיון ובקליפים מכל הזמנים, שקושרים את השירים לחיינו כאן. בין המשתתפים: שלמה ארצי, יהודה פוליקר, חוה אלברשטיין, שלום חנוך, יהודית רביץ, איל גולן, נצ'י נצ', נורית גלרון, שרית חדד, עידן רייכל, ריטה, מוקי, רונה קינן, אביהו מדינה, אביב גפן, שלמה בר, צביקה פיק, נינט, יונתן רזאל, קובי אוז, דקלה, אביתר בנאי, אהוד בנאי, יהודה קיסר, גידי גוב, ריטה, שמעון בוסקילה, קפה שחור חזק, שולי רנד, מירי מסיקה, שלומי שבת, ועוד רבים רבים אחרים.

מכושפות: הדור החדש

בלוויין,
ב-yes Drama ב-21:15, מכושפות: הדור החדש
היוצרות של "ג'יין הבתולה" מקימות לחיים את דרמת העל-טבעי האהובה, בחידוש צעיר ועכשווי המבוסס על סדרת המקור. כמה חודשים לאחר מותה הטרגי והמסתורי של אמן, מגלות האחיות מל ומגי שיש להן אחות גדולה שמעולם לא ידעו על קיומה. מייסי חדשה בעיר ואינה מכירה איש, היא להוטה לפגוש את אחיותיה, אבל הן מתקשות לקבל את החדשות בנוסף להלם של מות אמן. יחד עם הגעתה של מייסי, כל אחת מהבנות מגלה בעצמה כוחות חדשים ובלתי אפשריים: מל יכולה לעצור את הזמן, מגי מתחילה לשמוע מחשבות של הסובבים אותה ולמייסי יש כוחות טלקיניזיס. מסתבר שלעניין יש הסבר פשוט – או כך לפחות טוען הארי גרינווד, ראש המחלקה ללימודי נשים באוניברסיטה שבה מל עובדת, שאוסף את שלוש האחיות וחושף בפניהן את האמת: הן מכשפות חזקות ומוכשרות כפי שהיתה אמן, והוא אינו באמת פרופסור אלא היועץ והמדריך שלהן. הבנות לוקחות על עצמן את ייעודן החדש, להגן על המין האנושי משדים המסתובבים בינינו, ושאחד מהם הרג את אמא שלהן. עם כוח השלוש הן חזקות יותר יחד, אפילו אם אינן יודעות באמת מול מה הן עומדות.
כל הפרקים ששודרו עד כה בארה"ב עולים בבת אחת ל-VOD, ועמן גם כל העונות של הסדרה המקורית.

ב-yes דוקו ב-22:00, הגורים הטובים ביותר
מסע מעורר השראה על חמישה גורי כלבים בדרך להכשרתם ככלבי נחייה לעיוורים. מהרגע שפוטומק, פרימורס, פיל, פטריוט ופופט נולדו נקבע הייעוד שלהם לשמש ככלבי נחייה לעיוורים. הסרט שלפנינו מלווה אותם ואת המאמנים שלהם במהלך 20 חודשי ההכשרה. כיצד מלמדים גור כלבים להיות אחראי על חיים של בני אדם ולעשות הכל נכון ב-100% מהזמן, שכן טעות אחת שלהם יכולה להביא לאסון טרגי. מהצד השני של המתרס מביא הסרט את סיפורם של העיוורים שנעזרו עד היום במקל הנחייה המגביל ומחכים לקבל לעזרתם את כלבי הנחייה שישנו את חייהם לעד.

בכבלים,
ב-HOT3 ב-19:00, קוונטיקו
העונה השלישית בשידור יומי.

ב-HOT3 ב-21:30, נאשוויל
העונה השישית והאחרונה בשידור יומי.

נאשוויל – עונה 6

בסלקום TV, שלך: אוליביה ניוטון-ג'ון
סרט טלוויזיה על חייה המרתקים ועל הקריירה בת חמשת העשורים של אוליביה ניוטון ג'ון.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, ידע הבשרים
סרטים שחייבים לראות, חודש בין הסדינים. סרטו המפורסם והנועז של מייק ניקולס ("הבוגר"), שעסק באופן יוצא דופן ביחס לקולנוע האמריקאי של התקופה בסקס, דרך סיפור חברותם ארוך השנים של שני גברים, האחד ביישן והשני רודף שמלות. בעוד הראשון מתיישב, חברו הרווק קופץ ממיטה למיטה, אך לאורך השנים כל אחד מהם מקנא בסתר בחיי המין של השני. הסרט עורר מהומות לא מעטות בשעתו בשל הדרך הישירה שבה עסק במין, ואף הורד מחלק מהמסכים בהוראת המשטרה. הוא היה מועמד לשלושה פרסי גלובוס הזהב ולפרס אוסקר לשחקנית המשנה. עם ג'ק ניקולסון, ארט גרפונקל, קנדיס ברגן, אן-מרגרט. ארה"ב 1971.

ולא לשכוח:
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
המטבח המנצח בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
עד כאן בכאן 11 ב-21:55
מאדים 2 בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
FBI ב-yes Edge ב-22:00
שני פרקים של חדר 104 עונה 2 ב-yes Oh ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Edge ב-22:45
סאלי לנצח ב-yes Oh ב-5:30
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

חי בסרט

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): חי בסרט, ילד על הגבול, ספיישל כריסמס רו פול, סרניטי, הכל בוהק, חייה ומותה של סנדרה בלנד, כלב מי שמנגן, דומיניק שייך לנו, גמר אקס פקטור בריטניה, פרקים אחרונים לעונה של חדר 104, פרק אחרון של וולף הול. מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, שושלת, האקסית המטורפת, חמוץ מתוק, תוכנית אבא, שחור כזה, משפחה מודרנית, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחת סימפסון, איש משפחה, לבד ביחד, סאטרדיי נייט לייב, המנצח, NCIS לוס אנג'לס, NCIS, בונז, פלאי כדור הארץ, הכוכב הבא לאירוויזיון, שנות ה-80, גב האומה.

שלל מהנכר: ספיישל כריסמס רו פול (RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular). שני פרקים אחרונים לעונה של חדר 104. פרק אחרון לחצי-עונה של בליינדספוט.

וגם Midnight Texas, חמוץ מתוק (Fresh off The Boat), ללא מילים (Speechless), מקגיוור, הוואי חמש-אפס, שוטרים בדם, The Cool Kids, גבר מי שנשאר אחרון (Last Man Standing), מטבחי הגיהנום, שושלת, האקסית המטורפת, אומת הזומבים (Z Nation), ואן הלסינג, מייק ג'אדג' – סיפורים מהאוטובוס, The Graham Norton Show (הפעם עם מתיו מקונוהי, ג'ון סינה, היילי סטיינפלד, ג'יימי אוליבר, מארק רונסון ומיילי סיירוס).

בלוויין,
ב-yes VOD, ספיישל כריסמס רו פול
תחילתה של מסורת חדשה במסגרת "המרוץ לדראג של רו פול". 8 מלכות אהובות עם חוש אופנתי ורוח חג המולד ששורה עליהן, מתחרות בספיישל שבסופו תוכתר אחת מהן כמלכת חג המולד (במקביל גם ב-yes).

ב-yes דוקו ב-14:00, דומיניק שייך לנו
סיפור הצלחתו של כדורסלן ה-NBA דומיניק ווילקינס, שנחשב לאחד מהמטביעים המרשימים ביותר בהיסטוריה של ליגת ה-NBA, בתקופת ראשית הקריירה שלו באוניברסיטת ג'ורג'יה.

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-23:24, חייה ומותה של סנדרה בלנד
סרט חדש מבית HBO המביא את סיפור מותה של סנדרה בלנד, אקטיביסטית פוליטית, אפרו-אמריקאית בת 28, שנמצאה תלויה בתא המעצר שלושה ימים לאחר שנעצרה ב-10 ביולי 2015 על עבירת תנועה בעיירה קטנה בטקסס. הצילומים ממצלמת הדשבורד של ניידת המשטרה, בהם נחשף הוויכוח האלים שהתרחש בינה ובין השוטר, בריאן אנסיניה, נהיו ויראליים ועוררו מחאה נרחבת ברשת. יוצרי הסרט עקבו אחר מקרה התביעה, שהחל זמן קצר לאחר מותה של בלנד ונמשך שנתיים, חושפים מה באמת קרה לה ועוסקים בסוגיות הכואבות של הקשר בין גזענות ואכיפת החוק בארה"ב.

סרטים:

ילד על הגבול

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-22:00, ילד על הגבול (Icebox)
בצמוד לשידור אמש ב-HBO בארה"ב, סרט הבכורה של הבמאי-תסריטאי דניאל סאוקה (המבוסס על סרט קצר באותו שם, שיצר ב-2016 והיה בין המועמדים לפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הקצר) עוקב אחרי אוסקר (אנת'וני גונזלס, "קוקו"), ילד בן 12 מהונדורס שנאלץ לברוח מביתו ולבקש מקלט בארה"ב, שם הוא מוצא עצמו לכוד במערכת ההגירה האמריקנית. אוסקר מנסה להגיע אל דודו מנואל באריזונה, אך נתפס על ידי משטרת הגבולות ומוכנס ל"אייס בוקס", מתקן כליאה שבו מוחזקים ילדי מהגרים נוספים שהופרדו ממשפחותיהם. אוסקר, שמתמודד עם אדישותה של מערכת ההגירה האמריקנית, נאבק לצאת לחופשי בעזרתם של דודו ושל עיתונאי מקומי. לצדו של גונזלס משתתפים גם עומר לייבה ("לוציפר"), ג'וני אורטיז ("פשע אמריקאי"), מת'יו מורנו, ג'סיקה חוארז ("חוליגן אמריקאי") וג'נסיס רודריגז ("6 גיבורים").

בלוויין,
ב-yes2 ב-22:00, חי בסרט (The Disaster Artist)
סרטו של ג'יימס פרנקו ובכיכובו, המגולל את הסיפור האמיתי מאחורי הסרט הגרוע בכל הזמנים, ואחד המצחיקים שבהם – "החדר" של טומי וויזו. במהלך שיעור משחק פוגש גרג בחור תמוה, עם הרבה כסף ושאיפות אך ללא שום כישרון ומודעות עצמית. ביחד הם נוסעים להוליווד כדי להפוך לכוכבי קולנוע. כשהחלום על תהילה נקלע לקשיים, הם מחליטים להפיק סרט שכמוהו העולם עוד לא ראה. גם עם דייב פרנקו, סת' רוגן, זאק עפרון, אליסון ברי.

בכבלים,
ב-HOT movies 3 ב-10:40, כלב מי שמנגן
אנימציה בדיבובם של לוק וילסון, ג'יי קיי סימונס. כאשר נופל מהשמיים רדיו המשמיע שיר של אגדת רוק ישר לידיו של כלב שמירה, הוא מחליט לעזוב את ביתו ולהגשים את חלומו להיות מוזיקאי.

ב-HOT movies 3 ב-20:10, הכל בוהק
דרמה קומית בכיכובם של פול ראד ופול ג'יאמטי. דניס (ג'יאמטי) הוא אסיר משוחרר שבעל כורחו מתחיל לעבוד עם חברו הטוב רנה (ראד) במכירת עצי חג המולד. השניים מתכננים לנסוע לניו יורק ולעשות המון כסף ממכירת העצים בחג בעיר, כשאת דניס כל מה שמעניין הוא לעשות מספיק כסף כדי לקנות לבתו המנוכרת את הפסנתר שתמיד חלמה עליו. גם עם סאלי הוקינס, איימי לאנדקר.

סרניטי

בנטפליקס, סרניטי
סרטו המעולה של ג'וס ווידון, שחותם את עלילת "פיירפליי" המבוטלת בטרם עת. אפרופו, לאן נעלמה סאמר גלאו?

ולא לשכוח:
שני פרקים אחרונים לעונה של חדר 104 עונה 2 ב-yes VOD וסלקום TV
מייק ג'אדג': סיפורים מהאוטובוס 2 ב-yes VOD וסלקום TV
האקסית המטורפת 4 ב-yes VOD
שושלת 2 בנטפליקס
גמר אקס פקטור בריטניה 15 ב-HOT3 ב-17:00 (שידור נוסף בשעה סבירה)
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
תוכנית אבא ב-yes Comedy ב-17:50
שחור כזה 5 ב-yes Comedy ב-18:15
משפחה מודרנית 10 ב-yes Comedy ב-18:40
המפץ הגדול 12 ב-yes Comedy ב-19:05
שלדון הצעיר 2 ב-yes Comedy ב-19:30
משפחת סימפסון 30 ב-yes Comedy ב-19:55
איש משפחה 17 ב-yes Comedy ב-20:20
NCIS לוס אנג'לס 8 ב-HOT Zone ב-20:15
בונז 11 ב-HOT Zone ב-21:00
לבד ביחד 2 ב-yes Comedy ב-20:45 וב-HOT קומדי סנטרל ב-22:30
הכוכב הבא לאירוויזיון בקשת 12 ב-21:15
שנות ה-80 עונה 4 ברשת 13 ב-21:15
גב האומה בערוץ עשר 14 ב-21:15
NCIS 15 ב-HOT Zone ב-21:45
פלאי כדור הארץ בכאן 11 ב-21:45
סאטרדיי נייט לייב 44 ב-yes Comedy ב-22:20. הפעם עם קלייר פוי ואנדרסון פאק
המנצח ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון של וולף הול בכאן 11 ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

תחנת ברלין – עונה 3

מה לראות היום בטלוויזיה (שישי): מוגלי – אגדת הג'ונגל, תחנת ברלין, הוריקן, הצלחתי, הכלבים של ברלין, פיין גאפ, אהבה ללילה אחד, החווה, ריזוטו, מי רצח את ג'אם מאסטר ג'יי, ניאו יוקיו, המם האמריקאי, אסיר, חוק וסדר מדור מיוחד, אקס פקטור בריטניה, אקסיוס – להציל את התקשורת.

שלל מהנכר: רצח בדם קר (Fortitude) – עונה שלישית ואחרונה בת ארבעה פרקים לדרמת המתח המתרחשת במרחבים הארקטיים הקפואים (בהמשך גם ב-yes).

בנוסף פרק חדש של Into the Dark של הולו, אנתולוגיית האימה שמדי חודש מספקת פרק חדש. עונה חדשה של טופ שף. פרקים אחרונים לחצי עונה של המקום הטוב, Superstore ו-וויל וגרייס.

וגם S.W.A.T. המפץ הגדול, שלדון הצעיר, ממי, מרפי בראון, I Feel Bad, על טבעי, Legacies, טיטאנים (שתגיע לנטפליקס ב-11 בינואר), Ministry of Justice.

בסלקום TV, תחנת ברלין
עונה שלישית לדרמת הריגול על קורות ה-CIA בברלין. אל הקאסט המרשים, שכולל בין היתר את ריצ'רד ארמיטאג', מישל פורבס וריצ'רד ג'נקינס. ג'יימס קרומוול מצטרף בעונה החדשה.

פיין גאפ (Pine Gap)
דרמה אוסטרלית חדשה של נטפליקס. בקיעים מתגלים ביחסים בין אנשי צוות משותף לאוסטרלים ואמריקאים במתקן הגנה סודי בשם "פיין גאפ".

הכלבים של ברלין (Dogs of Berlin)
סדרת פשע גרמנית חדשה של נטפליקס. שני שוטרים חוקרים את הירצחו של כוכב כדורגל טורקי-גרמני, אבל לאחד מהם יש קשרים לעולם התחתון שמכתימים את החקירה במחלוקת.

אהבה ללילה אחד (The Hook Up Plan)
סדרה קומית צרפתית חדשה של נטפליקס. מאחר שאלסה, צעירה פריזאית, לא מצליחה להתגבר על האקס שלה, חברתה הטובה שוכרת בחשאי נער ליווי כדי לסייע לה להמשיך הלאה, אלא שהתוכנית שלה עובדת קצת טוב מדי.

מוגלי: אגדת הג'ונגל

הצלחתי! לרגל החג (Nailed It! Holiday)
תחרות האפייה המשעשעת חוזרת עם עונה חדשה במהדורת חג מיוחד.

החווה (The Ranch)
חלקה השני של העונה השלישית בקומדיה בכיכובו של אשטון קוצ'ר בנטפליקס. אלה הם הפרקים הראשונים בלי דני מסטרסון, שפוטר אחרי ההאשמות נגדו באונס.

בנטפליקס, ריזוטו (Bad Blood)
מיני-סדרה קנדית בת ששה פרקים בכיכובם של אנתוני לפלייה, פול סורבינו וקים קואטס ("ילדי האנרכיה"), המגוללת את הסיפור האמיתי של עלייתו ונפילתו של בוס משפחת פשע במונטריאול, ויטו ריזוטו. בשנות ה-80 הוא ניסה והצליח לעשות שלום בקרב משפחות הפשע בעיר, אך נעצר בקשר למספר מקרי רצח, נכנס לכלא והאימפריה שלו קרסה. ב-2012 הוא השתחרר נחוש לנקום.

בנטפליקס, רימאסטרד: מי רצח את ג'אם מאסטר ג'יי? (?Remastered: Who Killed Jam Master Jay)
ג'אם מאסטר ג'יי מהרכב הראפ ראן די אם סי השפיע על עולם המוזיקה ועל הקהילה שלו. סרט התעודה חוזר אל משפחתו וחבריו, שעדיין מחפשים רמזים גם שנים רבות לאחר הרצח שלו, שנותר לא מפוענח.

בנטפליקס, ניאו יוקיו (Neo Yokio)
עונה שנייה לסדרת האנימציה, עם קולותיהם של ג'יידן סמית', ג'וד לאו, סוזן סרנדון, סטיב בוסמי, ג'ייסון שוורצמן ואחרים. מלווה ברובוט נאמן, קז קאן רודף אחר אהבה, אופנה וכוחות על-טבעיים בקרב החברה הגבוהה והמרושעת של ניאו יוקיו.

בנטפליקס, אסיר ( El Recluso)
דרמת פשע מקסיקנית. כשבתו הצעירה של שופט אמריקאי נחטפת וכל הרמזים מצביעים לעבר כנופייה מקסיקנית, חייל מארינס לשעבר מתחזה לאסיר בכלא במקסיקו על מנת להסתנן לשורותיה של הכנופייה.

בנטפליקס, המם האמריקאי (The American Meme)
סרט תעודה. כוכבי הרשתות החברתיות פריס הילטון, ג'וש אוסטרובסקי, בריטני פורלן וקיריל ביצ'וצקי עובדים קשה כדי לבנות אימפריות ברשת – ומתמודדים עם הצד האפל של הפרסום.

סרטים:

הוריקן

בנטפליקס, מוגלי: אגדת הג'ונגל (Mowgli: Legend of the Jungle)
אנדי סירקיס, האיש מאחורי גולום ב"שר הטבעות" וסיזר ב"כוכב הקופים", מביים עיבוד "לייב אקשן" נוסף ל"ספר הג'ונגל", הפעם אפל יותר מהמקובל. ילד יתום שחי בג'ונגל בקרב החיות שאימצו אותו, מוצא את ייעודו ומתמודד עם אויב מסוכן ועם מוצאו האנושי. בין היתר עם כריסטיאן בייל, קייט בלאנשט ובנדיקט קאמברבאץ', מת'יו ריס, פרידה פינטו, נעמי האריס, טום הולנדר ואחרים.

בנטפליקס, סרטי ספרייה
בחזרה לעתיד 1+2, ניחוח אישה (אל פצ'ינו), בית החיות (ג'ון בלושי), אמריקן גרפיטי (ג'ורג' לוקאס), בלי חוקים (אוליבר סטון), החופשה (קמרון דיאז), באלטו (אנימציה בקולו של קווין בייקון).

ב-yes4 ו-HOT movies 1 ב-22:00 ובסלקום TV, הוריקן
מותחן פשע מלא אקשן משולב עם אסונות טבע מהבמאי רוב כהן (יוצר סדרת הסרטים המצליחה "מהיר ועצבני"). 600 מיליון דולר בשטרות ישנים שיצאו ממחזור מאוחסנים במתקן ממשלתי של האוצר האמריקאי. בעקבות ידיעה על סופת הוריקן המתקרבת, נשלחים סוכנים מיוחדים במטרה להשמיד את השטרות לפני שהסופה תגיע ותסכן את המתקן. קבוצת פושעים והאקרים מתכננים פעולה נועזת להגיע במהלך סופת ההוריקן ולשדוד את הכסף לפני שיושמד. עם טובי קבל, מגי גרייס, ריאן קוונטן.

ולא לשכוח:
תחנת ברלין 3 בסלקום TV
בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-HOT HBO ב-21:00, אקסיוס: להציל את התקשורת
אקס פקטור בריטניה 15 ב-HOT3 ב-17:00
חוק וסדר: מדור מיוחד 19 בכאן 11 ב-23:25

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 06/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

השעות הקטנות

מה לראות היום בטלוויזיה (חמישי): השעות הקטנות, מנצ'סטר ליד הים, הסרבן, מאורת הגנבים, לשיר, מעורב ישראלי עם טל פרידמן, פותחים את הלב 2018, הוויקינגים, סטארט אפ, ריברדייל, הפלאש, מוקד 911, המתמחה, סאות' פארק, מלכות, וויל וגרייס, עד כאן, בואו לאכול איתי, לאהוב את אנה, באהבה נינה.

שלל מהנכר: פרקים אחרונים לחצי-עונה של Chicago Fire, Chicago Med, Chicago P.D, אימפריה וסטאר.

וגם Single Parents, אמא אמריקאית (American Housewife), הגולדברגים, משפחה מודרנית, A Million Little Things, הישרדות, אריות הים (SEAL Team), מחשבות פליליות, All American, ריברדייל, ויקינגים, סאות' פארק, Tell Me a Story, אהבה מוות וציפורי שיר (Death and Nightingales).

ברשת 13 ב-21:00, פותחים את הלב 2018
משדר התרמה מיוחד לרגל 20 שנות פעילות פתחון לב, בהגשת עדן הראל ועודד מנשה המארחים את מיטב כוכבי ישראל.

בערוץ עשר ב-21:15, מעורב ישראלי עם טל פרידמן
הסדרה של HOT8 מגיעה גם לכאן: לאן נעלם הגפילטע פיש? איך מייצרים יין עם זהות ישראלית ולמה אנחנו שמים הכל בפיתה? טל פרידמן יוצא לגלות מהו אוכל ישראלי לרגל 70 שנות מטבח ישראלי. פרידמן נע בין מסורות מזרח אירופאיות ומזרח-תיכוניות, בין מטבחים ביתיים למסעדות עכשוויות, בין מה שנכנס לפנתיאון של המטבח הישראלי ומה שנותר בחוץ. במסגרת מסעו הוא מנסה להבין מהו המטבח הישראלי היום, מה מקורות ההשפעה שלו, מהן נקודות הממשק שלו עם המרחב הערבי-פלסטינאי המקומי, ואלו כוחות תרבותיים, חברתיים, וגיאוגרפיים עיצבו אותו בעבר ובהווה. ארבעה פרקים.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, השעות הקטנות
חודש בין הסדינים. קומדיה תקופתית פרועה בכיכובם של אוברי פלאזה, אליסון ברי ובעלה דייב פרנקו. בימי הביניים, נזירות צעירות החיות במנזר עסוקות בלרגל זו אחר זו ולהתעמר בשרת של המקום, עד שהלה מחליט לעזוב אחרי עלבון אחד יותר מדי. אב המנזר מחליט להביא במקומו עוזר חדש, משרת שנאלץ להסתתר מאדונו הזועם ולשם כך מתחזה לחירש אילם. כעת עליו לשמור על סיפור הכיסוי שלו, בשעה שהוא הודף את הניסיונות של הנזירות לבצע בו את זממן.

מנצ'סטר ליד הים

בסלקום TV, מנצ'סטר ליד הים
דרמה סוחטת דמעות שזכתה בשני פרסי אוסקר – לשחקן הראשי קייסי אפלק ולתסריט. עם מותו של אחיו הגדול, הופך לי לאחראי על אחיינו המתבגר. השינוי הזה מאלץ אותו לחזור לעיר שבה גדל ולהתמודד עם הטרגדיה הגדולה של חייו. גם עם מישל וויליאמס, קייל צ'נדלר, לוקאס הדג'ס, מת'יו ברודריק.

בסלקום TV, הסרבן
דרמת מלחמה זוכת שני פרסי אוסקר בבימויו של מל גיבסון. סיפורו האמיתי ויוצא הדופן של חובש אמריקני שסירב לשאת נשק בקרבות הקשים מול היפנים במלחמת העולם השנייה. דוס, סרבן מצפוני שהכיר בצורך לצאת להילחם אך התנגד לקחת חלק בהרג ממשי, הפך לגיבור כאשר הפגין אומץ אדיר והציל במו ידיו את חייהם של 75 חיילים אמריקנים בקרב המדמם על אוקינאווה, וזכה בעיטור הכבוד. עם אנדרו גארפילד, סם וורת'ינגטון.

בסלקום TV, מאורת הגנבים
מותחן פשע ופעולה בכיכובו של ג'רארד באטלר. ניק דייביס, חבר ביחידת עילית של מחלקת השריף של לוס אנג'לס, חוקר שוד כושל שלא הניב רווח לשודדים אבל השאיר זירה שנראית כמו שדה קרב. יחד עם חבורתו הכוללת שוטרים חצי מושחתים הוא יוצא לנסות לתפוס את השודדים בעת מעשה, אך מגלה כי המשימה קשה משחשב: חייהם של חברי הצוות שלו קשורים אישית ומצטלבים עם אלו של חבורת שודדי בנקים. גם עם 50 סנט, פבלו שרייבר.

בנטפליקס, לשיר (Sing)
אנימציה קומית עם קולותיהם של ריס וויתרספון, סקרלט ג'והנסון, מתיו מקונוהיי, סת' מקפרלן ואחרים. בעולם דומה לשלנו אך מאוכלס בידי חיות אנושיות, דב קואלה בשם באסטר, אמרגן עם חיבה מיוחדת לעולם הבידור, מנסה להציל את התאטרון שהוריש לו אביו על ידי קיום תחרות שירה. עם שמועות על פרס בשווי 100,000 דולר, התחרות הופכת להיות קרב שישנה את חייהם של המתמודדים.

ולא לשכוח:
וויל וגרייס 10 בפרטנר TV
סטארט אפ 3 בסלקום TV
ריברדייל 3 בנטפליקס
הפלאש 5 בנטפליקס
מלכות ב-HOT3 ב-20:15
בואו לאכול איתי 3 בכאן 11 ב-21:00
לאהוב את אנה בקשת 12 ב-21:00
מוקד 911 עונה 2 ב-yes Drama ב-21:15
עד כאן בכאן 11 ב-22:00
המתמחה ב-yes Drama ב-22:00
חלק שני ואחרון של ממלכת הפופ המאוחדת ב-HOT8 ב-22:00
סאות' פארק 22 ב-HOT קומדי סנטרל ב-22:25
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-22:45
שני פרקים של באהבה נינה בכאן 11 ב-23:27

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

גברת מייזל המופלאה – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): גברת מייזל המופלאה, ממלכת הפופ המאוחדת, פרא, פרק אחרון לחצי עונה של החיים עצמם. אגדות המחר, מלכת הדרום, בעלי היכולות, החץ, הרופא הטוב, מפחיד כזה, בליינדספוט, כפולים, גוט טאלנט, מה נסגר, זמן אמת.

שלל מהנכר: עונה שנייה של גברת מייזל המופלאה (The Marvelous Mrs. Maisel; פירוט בהמשך). פרקים אחרונים לחצי-עונה של בעלי היכולות ונשק קטלני, פרק אחרון לעונה של The Reluctant Landlord.

וגם נייטפלייר, The Kids are Alright, The Conners, The Rookie, ביחד ולחוד (Splitting Up Together), שחור-כזה, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, FBI, דה וויס, ברק שחור, הפרק ה-100 של הפלאש, ספר האורחים, Loudermilk, אהבה מוות וציפורי שיר (Death and Nightingales).

באמזון פריים וידאו, גברת מייזל המופלאה (The Marvelous Mrs. Maisel)
עונה שנייה לקומדיה המענגת, זוכת שמונת פרסי האמי של אמזון, שכבר חודשה לעונה שלישית, על קורותיה של צעירה יהודיה שהופכת לקומיקאית בניו יורק של שנות החמישים. כל הפרקים זמינים, למרבה הצער בלי תרגום לעברית.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-21:00, פרא
זוכה פרס סרט הביכורים – פסטיבל דוקאביב 2018. מערכת יחסים בין חולה לרופא היא דבר מורכב תמיד, אבל כשמטופל לא יכול לדבר או לקבל החלטות עבור עצמו, זה הופך להיות מסובך במיוחד. ככה נראית המציאות היומיומית איתה מתמודדים גיבורי הסרט, אריאלה ושמוליק, וטרינרית ומטפל ראשי בבית החולים לחיות בר, מקום שהוא יקום מקביל עם שאלות וחוקים משלו. מה עושים כשמצבו של מטופל שלך עלול להחמיר רק מעצם הקרבה אליך? עם המון אהבה ועבודה סיזיפית הם מנסים להתקרב ומתעמתים עם שאלות שנכונות גם לחיים מחוץ לכותלי המרפאה – האם שווה לחיות ולהחיות בכל מחיר, מתי העזרה והטיפול רק מאריכים את הסבל, ואיך אפשר לדעת מתי הרגע הנכון לשחרר.

בכבלים,
ב-HOT8 ב-22:00, ממלכת הפופ המאוחדת
אחרי מלחמת העולם השנייה הפכה בריטניה לאומת הפופ החשובה ביותר באירופה. הרוח הרב-תרבותית במדינה לא הפסיקה לייצר טרנדים חדשים, אם במוזיקה, באופנה, בסרטים או בהומור. בין חדשנות למסורת, תרבות הפופ הבריטית משפיעה על העולם כולו. במשך שישים שנה יצרה המוזיקה של בריטניה את הצליל של העידן המודרני – הממלכה המאוחדת היא המקור לאמנים כמו הביטלס, הרולינג סטונז, לד זפלין, קולדפליי ואדל. הסדרה בת שני החלקים (השני מחר) מנתחת אירועים פוליטיים וכלכליים המשתקפים בתרבות הפופ – מסוף הקולוניאליזם ועד הברקזיט, זאת באמצעות מומחים כמו ג'ון ווטס, מל סי, מלקום מקלארן ועוד.

ולא לשכוח:
פרק אחרון לחצי-עונה של החיים עצמם 3 ב-yes Drama ב-21:15
אגדות המחר 4 בנטפליקס
הרופא הטוב 2 ב-HOT3 ב-20:45
זמן אמת בכאן 11 ב-21:00 הפעם: תג מחיר. ממשרד קטן ברמת גן מתנהלת המלחמה הלא-רשמית של מדינת ישראל בארגוני הטרור, והיא שונה לגמרי מהמתרחש בזירה הביטחונית. עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר הייתה יועצת הסתרים של ראש המוסד מאיר דגן ואף יצאה למבצעים חשאיים מטעם הארגון. כיום, בהיותה נשיאת ארגון "שורת הדין", היא מתרוצצת בין בתי דין בעולם ומגישה תביעות פיצויים בסכומי עתק נגד ממשלת איראן וארגוני טרור. שדה הקרב הוא בתי משפט ברחבי העולם, וניצחון במלחמה משמעו שלל כלכלי שעשוי להגיע למיליוני דולרים לקורבנות הטרור. הסרט מלווה את ההיערכות של דרשן-לייטנר לתביעה אזרחית בבית הדין הבין-לאומי בהאג נגד חמאס על פשעי מלחמה, ובהם שרפת שדות וחורשות בדרום-הארץ, ואת המאמצים המשפטיים והכלכליים לטרפוד משטים פורצי סגר לרצועת עזה.
כפולים 2 בקשת 12 ב-21:00
גוט טאלנט ברשת 13 ב-21:00
מלכת הדרום 3 ב-yes Drama ב-22:00
בעלי היכולות 2 ב-yes Action ב-22:00
מה נסגר בכאן 11 ב-22:00
החץ 7 ב-yes Action ב-22:45
הוויקינגים 5 ב-yes Edge ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

גב האומה

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): גב האומה, מהפכה במטבח, חייה ומותה של סנדרה בלנד, בתה של אפריל, סטנד אפ ראסל בראנד, הרשימה השחורה, חליפות, פרק אחרון של קמפינג. ביחד ולחוד, זרה, סטן מול הרשע, האיש הלא נכון, ברק שחור, סופרגירל, סאטרדיי נייט לייב, ריי דונובן, יאנגר, הכוכב הבא, בואו לאכול איתי.

שלל מהנכר: עונה חדשה של Who Do You Think You Are האמריקאית, שנפתחת עם מנדי מור. פרק אחרון לחצי-עונה של הרופא הטוב. וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), בול, Happy Together, The Neighborhood, דה וויס, אגדות המחר, החץ, Babies: Their Wonderful World, Taken Down.

ברשת 13 ב-21:00, מהפכה במטבח
עונה רביעית וחדשה לתוכנית שבמסגרתה מבקר אסף גרניט במסעדות הנמצאות במשבר ועל סף קריסה.

בערוץ עשר ב-21:15, גב האומה
גם היום בנוסף לשבת.

בלוויין,
בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes דוקו ב-22:00, חייה ומותה של סנדרה בלנד
סרט חדש מבית HBO המביא את סיפור מותה של סנדרה בלנד, אקטיביסטית פוליטית, אפרו-אמריקאית בת 28, שנמצאה תלויה בתא המעצר שלושה ימים לאחר שנעצרה ב-10 ביולי 2015 על עבירת תנועה בעיירה קטנה בטקסס. הצילומים ממצלמת הדשבורד של ניידת המשטרה, בהם נחשף הוויכוח האלים שהתרחש בינה ובין השוטר, בריאן אנסיניה, נהיו ויראליים ועוררו מחאה נרחבת ברשת. יוצרי הסרט עקבו אחר מקרה התביעה, שהחל זמן קצר לאחר מותה של בלנד ונמשך שנתיים, חושפים מה באמת קרה לה ועוסקים בסוגיות הכואבות של הקשר בין גזענות ואכיפת החוק בארה"ב.

בכבלים,
ב-HOT VOD, הרשימה השחורה
העונה החמישית עולה במלואה.

ב-HOT VOD, חליפות (Suits)
העונה השביעית עולה במלואה.

בנטפליקס, ראסל בראנד: איך נולדתי מחדש (Russell Brand: Re:Birth)
ספיישל סטנד אפ חדש של הקומיקאי הבריטי, שעוסק במצב בעולם ובשינוי שהאבהות חוללה בחייו.

סרטים:

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, בתה של אפריל
פסטיבל הקולנוע של yes. דרמה מאחד הבמאים המרתקים שפועלים כיום בעולם, מישל פרנקו המקסיקני. ולריה בת ה-17 נכנסת להיריון במפתיע ומבקשת מאחותה לא לספר על כך לאמן. כאשר האחות נשברת ומספרת, מתגלה הסיבה שבגללה ניסתה ולריה להסתיר את הסוד הגדול. את התסריט כתב פרנקו במהלך ביקורו בתל אביב, כאורח פסטיבל הסטודנטים. הסרט זכה בפרס מיוחד במסגרת מבט מסוים בפסטיבל קאן, והשתתף בפסטיבלי הקולנוע של קרלובי וארי, מלבורן, לונדון וירושלים. עם ג'ואנה לרקיי, אמה סוארז ("חולייטה"), אנה ולריה בסריל.

ולא לשכוח:
ביחד ולחוד (Splitting Up Together) בסלקום TV
ברק שחור 2 בנטפליקס
סופרגירל 4 בנטפליקס
סאטרדיי נייט לייב 44 ב-yes VOD. הפעם: קלייר פוי מנחה, אנדרסון פאק מופיע
בואו לאכול איתי 3 בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
האיש הלא נכון ב-yes דוקו ב-21:00
יאנגר 4 ב-HOT3 ב-21:05
זרה 4 ב-yes Drama ב-22:00
פרק אחרון של קמפינג ב-HOT HBO ב-22:00
שני פרקים אחרונים לעונה הראשונה של סטן מול הרשע ב-yes Action ב-22:45
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 03/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

המתופפת הקטנה

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): המתופפת הקטנה, בייק אוף בריטניה, המושבה, היסטוריית האימה של איליי רות', הגיבור עם המסכה, אמיתי מזויף או לא ידוע, פרק אחרון של קמפינג, פרקים אחרונים לעונה של מינדי. Queen America, המירוץ למיליון, ריי דונובן, מקום בלב, אריות הים, מקגיוור, חדר 104, משתפים פעולה, הכוכב הבא, לאהוב את אנה, קשר השתיקה (צופית גרנט).

שלל מהנכר: תחנת ברלין – עונה שלישית לדרמת הריגול על קורות ה-CIA בברלין. אל הקאסט המרשים, שכולל בין היתר את ריצ'רד ארמיטאג', מישל פורבס וריצ'רד ג'נקינס, מצטרף בעונה החדשה ג'יימס קרומוול. שני הפרקים הראשונים זמינים (ב-18 בדצמבר גם בסלקום TV).

בנוסף גמר אקס פקטור בריטניה, פרק אחרון של קמפינג. וגם החברה הגאונה (My Brilliant Friend), איש משפחה, Rel, Bob's Burgers, משפחת סימפסון, סופרגירל, מכושפות, Dirty John, מאדים, Enemies: The President Justice & The FBI.

ב-AMC ב-21:00, היסטוריית האימה של איליי רות'
סדרה תיעודית בת שבעה פרקים בהנחיית במאי האימה איליי רות' ("הוסטל"), המציגה מבט מעמיק אל תוך הסיפורים, האנשים והאירועים המדהימים שהשפיעו על ז'אנר סרטי האימה. בין היתר משתתפים ג'יימי לי קרטיס, רוב זומבי, גרג ניקוטרו, סטיבן קינג, ג'ק בלאק, דיאבלו קודי, קוונטין טרנטינו, רוברט אנגלונד (הידוע כמובן כפרדי קרוגר), ג'ורדן פיל ועוד רבים וטובים.

בערוץ האוכל ב-22:00, בייק אוף בריטניה
עונה תשיעית של תוכנית הלהיט הבריטית, בהנחיית הקומיקאים נואל פילדינג וסנדי טוקסביג ועם השופטים פול הוליווד ופרו ליית'. מיד אחרי כן גם תוכנית הבת "בייק אוף בריטניה: חתיכה נוספת", שבמסגרתה הקומיקאית ג'ו ברנד מארחת פאנליסטים לשיחה על הפרק. פרקי שתי הסדרות יהיו זמינים גם ב-VOD באיכות HD.

בייק אוף בריטניה

בכבלים,
ב-HOT VOD, המתופפת הקטנה
מיני-סדרה המבוססת על רב המכר של ג'ון לה-קארה, קו-פרודוקציה בין BBC ו-AMC בבימויו של הבמאי הקוריאני עטור הפרסים פארק צ'אן-ווק ("שבעה צעדים", "אזור ביטחון", "צמא"). אנסמבל של שחקנים הוליוודיים וישראלים משתפים פעולה במותחן הריגול הבינלאומי, שעלילתו הבדיונית סובבת סביב מבצע חשאי של המוסד ללכידת טרוריסטים פלסטינים. בתפקידים הראשיים מככבים המועמד לשני פרסי האוסקר מייקל שאנון ("צורת המים", "יצורים ליליים"), זוכה גלובוס הזהב והאמי אלכסנדר סקארסגרד ("שקרים קטנים גדולים", "דם אמיתי"), והמועמדת לבאפטה פלורנס פיו ("ליידי מקבת'"), כשלצדם זוכה שני פרסי אופיר מיכאל מושונוב ("איים אבודים", "נבלות"). עלילת "המתופפת הקטנה" מתרחשת בסוף שנות השבעים ועוקבת אחר צ'ארלי (פיו), שחקנית ואידיאליסטית נלהבת שנחישותה עומדת למבחן כשהיא פוגשת את ג'וזף המסתורי (סקארסגרד) בחופשה ביוון. עד מהרה מסתבר כי כוונותיו כלפיה הן לא כפי שנראו, וצ'ארלי מוצאת את עצמה מסובכת בפרשיית ריגול מסוכנת תחת ניצוחו של קורץ (שאנון). כעת עליה לגלם את התפקיד הגדול ביותר בחייה – סוכנת כפולה – אך נאמנותה למטרה הולכת ומתערערת ככל שהמשימה מתקדמת. בסדרה משתתפים שחקנים ישראלים נוספים, בהם שלמה בראבא ("אורי ואלה"), דניאל ליטמן ("שלטון הצללים", "פולמון") ואמיר חורי ("7 ימים באנטבה").
כל ששת הפרקים זמינים.

בלוויין,
ב-yes דוקו ב-18:00, אמיתי, מזויף או לא ידוע
סדרה שאחריה לא תאמינו יותר לשום קטע וידאו ויראלי באינטרנט. אדם שמצליח לחלוף מתחת לרכבת נוסעת, גולש "הוברבורד" בקו הרקיע של דובאי, רוכב אופנוע שרוכב על גלי הים, מפגש פנים מול פנים עם טורנדו קטלני ותקיפה אימתנית של אריה. האם הקטעים המולטי-ויראליים האלו קרו באמת או שמדובר בצילום מפוברק ועריכה דיגיטלית מתוחכמת? הסדרה הזו (בשידור יומי) תעזור לכם לעשות סדר במה שאתם רואים. בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך, ניתוח מדויק של מיטב המומחים, סיור בלוקיישנים בהם צולמו הקליפים ומפגש עם יוצריהם, הסדרה חושפת את האמת מאחורי הקטעים שעוררו תדהמה בקרב מיליוני צופי האינטרנט ברחבי העולם.

המושבה

בנטפליקס, המושבה (Colony)
קרלטון קיוז, מיוצרי "אבודים" (וגם "בייטס מוטל") וג'וש הולוויי, הוא סוייר באותה סדרה, חזרו לשתף פעולה בדרמה של USA המתרחשת בעתיד הקרוב, ועוקבת אחר מאבקה של משפחה לשרוד בלוס אנג'לס שנמצאת תחת כיבוש. החדשות הרעות: גם לורי מ"המתים המהלכים" כאן. כרגע זמינה העונה הראשונה מתוך השלוש.

בנטפליקס, הגיבור עם המסכה (HERO MASK)
סדרת אנימה מד"ב חדשה. בעקבות גל של מקרי מוות מסתוריים, התובעת המלכותית שרה סינקליר וסוכן האס-אס-סי ג'יימס בלאד חושפים קונספירציה שקשורה למסכות ביולוגיות חדשניות.

ולא לשכוח:
Queen America בפייסבוק
סאלי לנצח בשירותי ה-VOD של yes, HOT וסלקום TV, וכן ב-yes Oh וב-HOT HBO ב-22:00
פרק אחרון של קמפינג בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV, וכן ב-yes Oh ב-23:00
זרה 4 ב-yes VOD
ריי דונובן 6 ב-yes VOD
שני פרקים אחרונים לעונה החמישית של מינדי ב-HOT3 ב-20:45
משתפים פעולה בכאן 11 ב-21:00
הכוכב הבא בקשת 12 ב-21:00
קשר השתיקה ברשת 13 ב-21:00
היסטוריית האימה של איליי רות' ב-AMC ב-21:00
המקור בערוץ עשר ב-21:15. הפעם: פרשת הרב מצגר. רביב דרוקר בתחקיר מיוחד על פרשת הרב הראשי לישראל לשעבר שהורשע בקבלת שוחד. באמצעות קטעים מחקירתו נחשפת פרשת השחיתות מראשיתה, דרך ההכחשות של הרב ועד המלכודת שטמנו לו חוקרי המשטרה
שני פרקים של מקום בלב 6 ב-yes Drama ב-21:15
לאהוב את אנה בקשת 12 ב-21:35
המירוץ למיליון 30 בערוץ הטיולים ב-22:00
בייק אוף בריטניה 9 בערוץ האוכל ב-22:00
אריות הים 2 ב-yes Action ב-22:00
הבריחה מדאנמורה ב-yes Edge ב-22:00
חדר 104 ב-HOT HBO ב-22:30
מקגיוור 3 ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

המלצת היום – ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/12/2018 בקטגוריה ‏כללי

הכוכב הכחול 2

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): הכוכב הכחול 2, שלושים ומשהו, UPLOAD, פרלמן, הנמלטת, לבוש לרצח, פרקים אחרונים של קמפינג ויונתן אגסי הציל את חיי. מאדים, חליפות, האקסית המטורפת, FBI, מחשבות פליליות, ריי דונובן, חדר 104, סאלי לנצח, נשק קטלני, גוונים של כחול, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', עד כאן.

שלל מהנכר: נייטפלייר (Nightflyers) – דרמת מד"ב ואימה המבוססת על נובלה של ג'ורג' ר"ר מרטין, ועוקבת אחר שמונה מדענים ואדם בעל יכולות טלפתיות, שיוצאים למשימה נועזת שמטרתה ליצור קשר עם חייזרים. בין היתר בכיכובן של גרטשן מול ("אימפריית הטיילת") והישראלית מאיה עשת ("זאב צעיר"). בארה"ב ישודרו עשרת פרקיה בשידור יומי, שני הפרקים הראשונים כבר זמינים עוד לפני השידור בטלוויזיה. הביקורות לא מפנקות במיוחד (בהמשך גם בנטפליקס).

וגם זרה, ריי דונובן, הבריחה מדאנמורה, סאטרדיי נייט לייב (קלייר פוי מנחה, אנדרסון פאק מופיע), דוקטור הו, אקס פקטור בריטניה, קליקה (Clique).

בכאן 11 ב-16:00, הכוכב הכחול 2
עוד רגע יגיעו סיכומי השנה, וכדי להבין למה הסדרה הזו תמוקם כל כך גבוה אצלנו, אני מפציר שוב לצפות בה בפני מה שעדיין לא עשה את זה. העונה השנייה המדהימה לחלוטין של סדרת המופת זוכת פרס האמי, מבית היוצר של ה-BBC, שעונתה הראשונה שודרה בשנת 2001. הסדרה לוקחת את הצופים להרפתקה קסומה ברחבי החלקים הכי גדולים והכי פחות ידועים בעולם – האוקיינוסים. סדרת הטבע בהגשתו של סר דיוויד אטנבורו סוקרת את הגילויים המדהימים, מהימים הקפואים בקטבים ועד המים הכחולים הפעלתניים של שוניות האלמוגים. היא חושפת מקומות חדשים, דמויות כריזמטיות חדשות והתנהגויות יוצאות מן הכלל, דרך צילומים מרהיבים מעוררי פליאה באיכות HD. גם אם אתם לא חובבי סרטי טבע, היא כל כך הרבה יותר מזה. צפו. ימים א'-ד'. שידור מרתוני של פרקי השבוע ביום שישי ב-12:00.

בכאן 11 ב-21:00, UPLOAD
סרט דוקומנטרי של הבמאי ברק הימן המתעד את עולמם המשפחתי והלא מוכר של ארבעה יוטיוברים ישראלים: מוטי טקה, חן כלפון, הנא זיאד וסוזי בום.

שלושים ומשהו

בלוויין,
ב-yes VOD וב-yes Edge ב-19:45, שלושים ומשהו
הדרמה האיקונית זוכת 13 פרסי אמי ושני פרסי גלובוס הזהב שיצרו מרשל הרשקוביץ ואד זוויק ("אלה הם חיי", "להתחיל מחדש"), עוקבת אחר קבוצת חברים בני שלושים ומשהו שחיים בפילדלפיה בסוף שנות ה-80, יאפים צעירים שמנסים להתמודד עם החיים כבעלי משפחות, קריירות ואחריות. הופ ומייקל הם זוג נשוי בשנות השלושים שלהם, החיים בפילדלפיה ומתמודדים עם חרדות היומיום ועם החיים כאנשים בוגרים. מייקל מנהל חברת פרסום עם חברו אליוט שנישואיו לננסי מתחילים להיסדק, כמו מערכת היחסים בין הופ לחברתה הטובה איליין, רווקה קרייריסטית שמתקשה להבין את הקשיים של חברתה. מהצד השני, חברו הטוב של מייקל, גארי, מנסה להמשיך בחייו כרודף נשים ולהתגבר על הרומן ההרסני שניהל עם בת דודתו של מייקל, מליסה. האוירה הייחודית, התסריטים האינטלגנטיים, הדמויות האמינות והקריצות למציאות האמריקאית, הפכו את הסדרה לאחת המצליחות והאהובות בסוף שנות ה-80, ולסדרה שנחשבת לאבן דרך בסדרות האיכות האמריקאיות.

ב-yes דוקו ב-22:00, פרלמן
אין עוד אדם שמזוהה כל כך עם המוזיקה היהודית ועם נגינת הכינור כמו יצחק פרלמן. הכנר, המנצח והמורה למוזיקה, שחלה בילדותו במחלת הפוליו ומאז מתמודד עם נכותו הפיזית, לוקח אותנו למסע מרתק ורווי הומור שבו הוא מציג את סיפור חייו, בעזרת הנגינה בכינור שכל כך מזוהה איתו. הבמאית אליסון צ'רניק ("מאתיו בארני: ללא ריסון") מלווה את פרלמן מקרוב בין חזרות להופעה עם בילי ג'ואל, בישול מרק לאלן אלדה, פגישה עם משפץ כינורות וביקור מולדת בישראל, לצד שיחות שקיימה עם בני משפחתו, חבריו ועמיתיו למקצוע. התוצאה היא דיוקן נוקב של אמן בינלאומי, המתגבר על אתגרים בעזרתה של המוזיקה, ומבקש לשמש גשר בין העבר להווה ולעתיד.

סרטים:

בסלקום TV, הנמלטת
אקשן בכיכובו של מל גיבסון. לידיה נמלטת מחבורת סוחרי סמים שמאיימת על חייה ובורחת אל אביה, האסיר לשעבר, אותו לא ראתה כבר שנים. הוא חי בקרוואן באזור מבודד ומעולם לא היה שם בשבילה. כעת האב מוכן לעשות כל שביכולתו על מנת להגן עליה.

בלוויין,
ב-yes3 ב-22:00, לבוש לרצח
סרטים שחייבים לראות, במסגרת חודש בין הסדינים שמתחיל היום בערוץ כמדי דצמבר. המותחן הארוטי מהבמאי בריאן דה פלמה ("הבלתי משוחדים"). כאשר אישה נרצחת על ידי בלונדינית מסתורית, המשטרה חושדת בנערת ליווי שהייתה עדת הראייה היחידה. כדי להוכיח את חפותה, היא חוברת לבנה של הנרצחת, וביחד הם יוצאים לתפוס את הרוצחת. הסרט שואב השראה מפורשת מ"פסיכו" של היצ'קוק ומכיל כמה סצנות קולנועיות וירטואוזיות. הוא נחשב לאחד מסרטיו הטובים של דה פלמה. עם מייקל קיין, אנג'י דיקנסון, ננסי אלן. ארה"ב, 1980.

ולא לשכוח:
גוונים של כחול 3 בסלקום TV
נשק קטלני 3 בסלקום TV
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
Suits 8 ב-yes Drama ב-21:15
עד כאן בכאן 11 ב-21:58
מאדים 2 בנשיונל ג'יאוגרפיק ב-22:00
פרק אחרון של יונתן אגסי הציל את חיי ב-HOT8 ב-22:00
האקסית המטורפת 4 ב-yes Drama ב-22:00
FBI ב-yes Edge ב-22:00
שני פרקים של חדר 104 עונה 2 ב-yes Oh ב-22:00
מחשבות פליליות 14 ב-yes Edge ב-22:45
פרק אחרון לעונה של קמפינג ב-yes Oh ב-5:00
סאלי לנצח ב-yes Oh ב-5:30
ריי דונובן 6 ב-yes Edge ב-6:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו