טכני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/06/2011 בקטגוריה ‏

חייבים להירשם כדי להגיב?

לא, קיימת אפשרות להגיב בלי להירשם, אבל כדי לשמור לעצמכם כינוי ולהגיב בקלות מומלץ להירשם.

 

קראתי פה פעם פוסט ואני מנסה לאתר אותו, איך עושים את זה?

לסדרות מסוימות יש רשימת דיונים על הפרקים שלהם כך שניתן למצוא אותם בקלות, אבל גם סדרות אחרות ניתן למצוא ביעילות – פשוט מאתרים את התג שלהן. כמעט בכל פוסט ישנו תג אחד לפחות (ניתן למצוא אותם בתחתית של כל פוסט), ואת אלה שנעשה בהם שימוש תכוף ניתן למצוא בענן התגים, הקיים בצד ימין למטה בכל עמוד בבלוג מלבד הראשי. המשמעות היא למעשה שלחיצה על Ctrl+F כמעט בכל עמוד שבו אתם נמצאים, והזנה של מה שאתם מחפשים, נניח "המתים המהלכים", תקפיץ אתכם אל ענן התגים.

במקרה של ניסיון לאתר נושא שאינו מופיע בענן התגים, ניתן לפנות אל שדה החיפוש בראש הבלוג, שפועל על המנוע של גוגל. אם תחפשו למשל "איך פגשתי את אמא", שנעדרת מענן התגים כי אין עליה הרבה דיונים, התוצאה הראשונה תהיה התג שלה, ובכניסה אליו ניתן יהיה לראות בסדר כרונולוגי את הדיונים עליה.

שתי הערות חשובות:
1) לעתים דיונים מתפתחים בתגובה להמלצת היום, ובעקבות זאת אני מכניס בדיעבד תג על פי הנושא שהתפתח. לכן תחת תגים רבים ניתן למצוא גם המלצות יום, וזה לא מכיוון שהתוכנית אוזכרה שם בשמה, אלא שכדאי להיכנס ולקרוא את התגובות.

2) התגים לא מוגבלים רק לשמות של סדרות, אלא ניתן לאתר גם "בריטי", "ישראלי", "תיעודי", "קומיקס", "פיילוט", "פינאלה" וכהנה וכהנה. זה לא מושלם כי אני מכניס את כל התגים האלה ידנית כל אימת שאני מפרסם פוסט, ולפעמים אני חושב על תג הרבה אחרי שכבר ישנם פוסטים רלוונטיים לנושא שלו, אבל רוב הזמן זוהי הדרך הטובה ביותר למצוא משהו בבלוג.

 

מה הסיפור עם מערכת התגובות?

מדובר במערכת תגובות חיצונית בשם Disqus, אשר מעודדת קהילתיות ודיונים.

 

אז איך מתחברים אל מערכת התגובות הזו?

ניתן לעשות זאת במספר דרכים: ניתן להתחבר באמצעות שירותים שונים, בהם פייסבוק, טוויטר, גוגל ואחרות והמערכת של Disqus עצמה. לשם האחרונה צריך להירשם ל-Disqus או לחילופין להשתמש באחת מהפלטפורמות האחרות שהמערכת מציעה, וכאמור ישנה אפשרות גם להגיב ללא רישום כלל. חשוב: כאשר אתם נרשמים ל'דיסקאס' יש לכתוב ברובריקת 'שם מלא' את הכינוי שאתם רוצים שיופיע בתגובות, אחרת שמכם לא יופיע בזמן התגובה במקומות מסוימים באתר (כמו באגף 'תגובות אחרונות' בצד ימין של הבלוג ובתחתית המסך).

 

אפשר לסמן ספוילרים? איפה כל האמוטיקונים?

כרגע יש לסמן ספוילרים באופן ידני עם כוכביות בצדדים וכו', אבל אני מקווה שבקרוב יהיה סימון צבעוני מתאים, כמו גם אמוטיקונים נוספים שונים. כמו כן השאיפה היא לאפשר לצבוע ספוילרים בלבן.

 

איך מצרפים לתגובות תמונות וקטעי וידאו?

תמונות אפשר להעלות מהמחשב, וכמו כן אפשר להדביק את כתובת ה-URL של התמונה או של הוידאו ביוטיוב. באופן הזה תהיה צלמית שתוביל אל התמונה או הוידאו.

 

אפרופו, איך אפשר לארגן לי תמונה ליד השם?

פשוט וקל: האתר Gravatar.com מאפשר לרשום בו את הדוא"ל שלכם ולהצמיד אליו תמונה, כך שבכל פעם שתגיבו בבלוג כלשהו שמאפשר תמונות ותשתמשו בכתובת הדוא"ל שרשמתם, התמונה תופיע ליד שמכם. גם אם אתם נרשמים בשם מסוים ל-Gravatar ומגיבים בשם אחר (בעברית, נניח) בבלוג כלשהו, התמונה תופיע ליד שמכם כל זמן שהשתמשתם בכתובת הדוא"ל עמה נרשמתם. יהיה כיף וצבעוני אם תעשו את זה, אני בעד. אם תגיבו דרך פייסבוק או טוויטר, התמונה שלכם שם היא זו שתופיע לצד התגובה.

 

אני גולש מסמארטפון, איך הבלוג יתייחס אלי?
הוא יחבב אתכם לא פחות אבל ישמור על פאסון. הבלוג מותאם באמצעות ווידג'ט גם למכשירי סמארטפון.

 

אני נתקל בבעיות טכניות. מה עושים?
אל חשש, פנו אלי במייל ואנסה לפתור את העניין.

 

העיצוב של הבלוג מגניב. מאיפה?

הבלוג עובד על וורדפרס ומתהדר בערכת העיצוב iFeature Pro.

 

 

כללי

מפולקלור הקהילה

מסורות

© עידו ישעיהו