אודות

Coffee TV Banner

"אני הושפעתי מטלוויזיה; כל בעלי התארים שקשקשו את חתימתם על התעודות שלי במשך השנים לא יכולים לקחת קרדיט על שליטתי בשפה האנגלית. אף מורה לא הכין אותי לחיים כמו המסך הקטן. ההבדל בין טוב ורע, מוסרי ונורא, הכל שם, השאלה מה אתה בוחר לקחת, מה אתה מפנים. מהטלוויזיה למדתי על ערך החיים ועל המוות, אבל, סבל, אהבה, טולרנטיות לסביבה וקבלת האחר, מוזיקה, סמים, היסטוריה, מנהגי תרבויות בעולם, שואה, ויאטנם, מיתולוגיה יוונית, ושחייזרים תמיד מדברים אנגלית. ועל המרקם העדין של אנשים שונים, עם עבר שונה ובעיות פסיכולוגיות דומות, במקומות שונים על הגלובוס, מרקם שמרכיב משהו גדול בהרבה. האנושות – קוראים לזה. את זה למדתי מהטלוויזיה".
(Backbeat)

ברוכים הבאים לבלוג הטלוויזיה של עידו ישעיהו, הידוע גם כ-yaddo וכמאהב קשוב, מנהלה האכזר של קהילת טלוויזיה בנענע/אג'נדה בדימוס, כותב ועורך בוואלה! תרבות (ובעבר בעכבר העיר אונליין וקצת בפנאי פלוס). אם הפסקה הזו למעלה מעוררת בכם רגשות הזדהות, אם הקונוטציות הראשונות שעולות אצלכם למילה "טלוויזיה" הן פחות "חזרתי גמור מהעבודה, נשפכתי על הספה וזפזפתי עד שנרדמתי מול ערוץ 2", ויותר "אלוהים אדירים, מה שהפרק הגאוני הזה עשה לי עכשיו", אתם במקום הנכון.

ב-30 ביוני 2003 התחלתי לנהל את קהילת טלוויזיה בנענע (שהארכיון שלה כבר איננו עוד עמנו, למחרת כבר נולדה המלצת היום הראשונה ועד עצם היום הזה היא חיה ובועטת. ב-8.8.2008 עברה הקהילה אל אתר הפורומים אג'נדה אחרי שנענע הוחרבה עם עיצוב חדש ונעדר כל פונקציונליות. הפורום החדש והמוערך נותר פעיל ומגניב כל הזמן, אבל עם המציאות האינטרנטית המשתנה שבה הכוחות החזקים הם הרשתות החברתיות, ניכר כי מקומם של הפורומים והקהילות הולך ונדחק. מאחר שמיקרו-בלוגינג בדרך כלל לא מספיק לגרפומנים שבנו, כלומר לי, ועם רצון להמשיך לכתוב תוך שימור את הקהילה ככל הניתן, חשתי שאני מעדיף לסגור את הפורום בעצמי לפני שיסגור את עצמו, ולהעביר את התכנים אל בלוג אישי שלי.

הבלוג, אם כן, ממשיך את דרכו של הפורום וכולל דיונים שטחיים ומעמיקים, מופרכים ומהותיים, מצחיקים וחמורי סבר, ענייניים וקלושים, נקודתיים ופזורים, על טלוויזיה ועל כל מה שמסביב לה, שזה, מסתבר, לא מעט. אני תקווה שהוא יהווה מעון חדש לאותה קהילה אהובה ומצוינת, ואף ימשוך אליו אוהבי טלוויזיה נוספים.

כך, 30 ביוני 2011, שמונה שנים בדיוק לאחר שהושק לראשונה, קפה+טלוויזיה החל בדרך חדשה.

 

© כל הזכויות בבלוג שמורות לעידו ישעיהו, אלא אם כן מדובר בפוסט אורח ואז הזכויות שמורות לכותביו.
אותה באקביט מלמעלה גם תורמת לעיצובים במקרי הצורך בלי להתלונן אפילו פעם אחת, ותשואות מגיעות גם לדור שמר וערן בנציוני על העזרה הטכנית, ולאיילון צפון על עיצוב הלוגו.

בקרו אותי גם בוואלה! תרבות.

© עידו ישעיהו