חומריו האפלים, סוף הפאקינג עולם: המלצת יום שלישי

סוף הפאקינג עולם – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): סוף הפאקינג עולם, חומריו האפלים, סליחה על ההפרעה, הנוסע השמיני – בחזרה למקורות, סטנד אפ סת' מאיירס, מועדון לילה, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, ארבע חתונות ולוויה אחת, צרות טובות, השומרים, מטומטמת, סופרגירל, Sorry for Your Loss, גב האומה, מעברים, סליחה על השאלה.

שלל מהנכר: חדשים בשכונה (The Neighborhood), בול, All Rise, Bob ♥ Abishola, הרופא הטוב, Bluff City Law, הבן האובד (Prodigal Son), מוקד 911, Dublin Murders.

בקשת 12 ב-21:15, מועדון לילה
עונה חדשה לתוכנית הפאנל הקומית של ארז טל.

בנטפליקס, סוף הפאקינג עולם (The End of the F***ing World)
הדרמה הקומית הנפלאה, שתוכננה במקור כמיני-סדרה, חוזרת עם עונה שנייה שזמינה היום במלואה.

בנטפליקס, סת' מאיירס: התינוק מהלובי (Seth Meyers: Lobby Baby)
הקומיקאי יוצא "סאטרדיי נייט לייב" ומנחה תוכנית הלילה המאוחרת של NBC מגיח מאחורי השולחן כדי לשתף בסיפורים משעשעים מחייו שלו.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-22:00 וב-yes Edge ב-23:00, חומריו האפלים
סדרת פנטזיה חדשה מבית BBC ו-HBO, המבוססת על הטרילוגיה זוכת הפרסים של פיליפ פולמן, שנחשבת יצירת מופת מודרנית של סיפורת דמיונית. הסדרה מתרחשת בעולם מקביל שבו לכל בני האדם יש "דמון"- יצור בצורת בעל חיים שהוא התגלמות הרוח של בן האדם אותו הוא מלווה. ליירה (דפני קין, "לוגאן – וולברין") היא יתומה צעירה ואמיצה החיה עם החונך שלה בקולג' ג'ורדן שבאוקספורד. היא מגלה בטעות מזימה מסוכנת ואפלה שמעורבים בה לורד עזריאל (ג'יימס מקאבוי, "אקס מן: ההתחלה") ומריסה קולטר (רות ווילסון, "הרומן"), וכשהיא יוצאת לחפש חבר אובד היא חושפת שרשרת של חטיפות ילדים הקשורות לחומר מסתורי הנקרא "אבק". גם עם הלן מקרורי, אומיד ג'לילי, לין-מנואל מירנדה ועוד.

ב-yes דוקו ב-22:00, הנוסע השמיני: בחזרה למקורות
לציון 40 שנה לצאת הסרט – הסיפור המלא שעדיין לא סופר על "הנוסע השמיני". כבר בשנת 1971 החל התסריטאי דן או'בנון לכתוב את התסריט לסיפור שלו – Memory, אך שמונה שנים עברו עד שהרעיון התגבש בסופו של דבר ליצירת המופת של רידלי סקוט – "הנוסע השמיני". סרט האימה-מד"ב שובר הקופות זכה באוסקר בפרס לאפקטים מיוחדים, והוגדר כאחד הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים. שלושה סרטי המשך ושלושה סרטי פריקוול נעשו בעקבותיו והוא השפיע באופן משמעותי גם על תחומי תרבות נוספים – רומנים, ספרי קומיקס, משחקי וידאו, צעצועים ומוצרים נוספים שנוצרו בעקבותיו. בסרט התיעודי החדש מביא הבמאי אלכסנדר או פיליפ את סיפורו של הסרט המצליח תוך שהוא חוקר את התופעה של החייזרים: מאיפה היא נוצרה וכיצד התבססה בצורה כה משמעותית בדמיוננו התרבותי? בעזרת חומרי ארכיון, ראיונות עם אנשי מפתח והרבה אהבה לעולם הקולנוע הבדיוני, מציג פיליפ את השורשים היוונים והמצרים המיתולוגיים שמהם צמח הסרט, ומשלים לצופים את הסיפור שעדיין לא סופר עליו.

ב-HOT8 ב-22:00, חומת ברלין
השחקן זוכה האמי מת'יו ריס ("האמריקאים") לוקח אותנו אל הסיפור שמאחורי החומה המפורסמת, שבשבת הקרובה ימלאו שלושים שנים לנפילתה. מדוע נבנתה? כיצד השפיעה על חיי התושבים סביבה וכיצד נפלה? דרך סיפורים עוצמתיים מאנשים וקהילות שחיים השתנו כליל עקב הקמת החומה, מוצגת תקווה לאחדות וניצחון הרוח האנושית כנגד פילוג והפרדה.

חומריו האפלים

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, סליחה על ההפרעה
פסטיבל הקולנוע של yes. קומדיה עטורת שבחים שהוקרנה במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל סאנדנס, זכתה בפרס סרט הביכורים בפרסי הספיריט והוקרנה בשלל פסטיבלי קולנוע לשבחי המבקרים. בחור אפרו-אמריקאי העובד בטלמרקטינג מסגל לעצמו מבטא 'לבן' ובעקבות זאת אחוזי המכירות שלו ממריאים. במהרה הוא מפלס דרכו לצמרת ונחשף גם לצדדים האפלים והמסוכנים של החברה. עם קית' סטנפילד, טסה תומפסון, דני גלובר.

ולא לשכוח:
חומריו האפלים בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-22:00 וב-yes Edge ב-23:00
סופרגירל 5 בנטפליקס
Sorry for Your Loss 2 בפייסבוק
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-yes VOD ובסלקום tv
מעברים בכאן 11 ב-21:15
גב האומה 11 בערוץ 13 ב-21:15
צרות טובות 2 ב-yes Drama ב-21:15
ארבע חתונות ולוויה אחת ב-yes Drama ב-22:00
השומרים ב-yes Edge ב-22:00
סליחה על השאלה 2 בכאן 11 ב-22:15
מטומטמת 3 ב-HOT3 ב-22:15

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו