נינג'ה ישראל ילדים, תיאטרון אפולו: המלצת יום שני

ריק ומורטי – עונה 4

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): נינג'ה ישראל ילדים, המחנות הסודיים של סין, תיאטרון אפולו, המסע של ג'וני קאש, השומרים, עמק הסיליקון, גברת פלטשר, המתמחה, מוקד 911, מזכירת המדינה, המתים המהלכים, האנטומיה של גריי, מיליון דברים קטנים, מלכת הדרום, אריות הים, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, אבא משתדל, המרדף, אבודים עם צופית גרנט, צומת מילר.

שלל מהנכר: ריק ומורטי – אחרי משא ומתן ארוך חודשה הקומדיה המבריקה של אדולט סווים ל-70 פרקים נוספים, שיתפרשו על פני מספר עונות. הראשונה מתוכן היא זו, הרביעית באופן כללי, שמגיעה יותר משנתיים אחרי קודמתה עם חמישה פרקים מתוך העשרה שהיא תכלול. שאר העונות לא צפויות להתעכב כך, הבטיח היוצר-השותף ג'סטין רוילנד (שגם מדבב את שני הגיבורים). האם היא תגיע גם לנטפליקס כמו בעונה הקודמת? לא ברור, ואם כן אז מתי.

פרק אחרון לעונה של World On Fire. וגם מר רובוט, השומרים (Watchmen), עמק הסיליקון, גברת פלטשר, ג'ון אוליבר, NCIS לוס אנג'לס, God Friended Me, מזכירת המדינה, הטירון (The Rookie), איש משפחה, Bob's Burgers, Bless the Harts, משפחת סימפסון, Batwoman, סופרגירל, אן עם הצמות (Anne With an E), חומריו האפלים (His Dark Materials).

בערוץ הילדים (סלקום tv ופרטנר TV) ב-15:00, נינג'ה ישראל ילדים
הגרסה הצעירה של אחת התוכניות הנצפות בישראל, במסגרתה מתחרים ילדים וילדות בגילאי 12-15 בעלי יכולות ותשוקה לאקסטרים על מסלול המכשולים האתגרי שהוקם עבורם, במטרה למצוא נינג'ות צעירים וצעירות בישראל. מנחים אליאנה תדהר, עודד פז וקווין רובין. ימים שני ורביעי.

ב-HOT8 ב-21:55, המחנות הסודיים של סין
תארו לכם עולם שבו אוכלוסייה אתנית שלמה המונה כמיליון אנשים מוחזקת במחנות, ונשלטת על ידי הממשלה בעזרת טכנולוגיה סינית שמשנה את העולם. הממשלה הסינית מחזיקה כמיליון מוסלמים במחנות מעצר ללא משפט הוגן. זוהי הכליאה האתנית הנרחבת ביותר בעולם מאז מלחמת העולם השנייה, ולפי חוקרים כ-12 מיליון מוסלמים נוספים חיים ב"כלא פתוח" עם ברקודים על דלתותיהם ומעקב טכנולוגי מפותח מאין כמוהו. הסרט חוקר את מחוז שינג'יאנג, אחד המחוזות הסודיים ביותר במעצמה הסינית, ואת הקולות המבקרים את הממשלה ואת דרכיה, הפוגעות בזכויות אדם בסיסיות של התושבים. צוות הצילום הסמוי מצליח לאסוף הוכחות כי הממשלה הסינית אכן עובדות עם חברות טכנולוגיות, על מנת ליצור תוואי ממשלה חדשה השולטת באזרחיה באופן מוחלט המאיים על חופש האדם והדמוקרטיה המודרנית.

המתנה: המסע של ג'וני קאש

ב-yes דוקו ב-22:00, תאטרון אפולו
סיפורו של היכל המוזיקה האיקוני בניו יורק. תאטרון "אפולו" המיתולוגי, ששוכן בלב שכונת הארלם במנהטן, היה התיאטרון הראשון שאיפשר מצד אחד לאמנים אפרו-אמריקאים לעלות ולהופיע כמו כולם, ומצד שני סיפק בידור לקהל האפרו-אמריקאי שהודר מתיאטראות אחרים. בין האמנים הרבים שהחלו את דרכם ב"אפולו" היו הזמרים אלה פיצג'רלד, בילי הולידיי, לואי ארמסטרונג, ארתה פרנקלין, דיאנה רוס, סטיבי וונדר (כבר בגיל 12) ואחרים. הסרט מביא את סיפורו של התיאטרון המפורסם מהקמתו בשנות ה-30 ועד ימינו בעזרת קטעי ארכיון נדירים, צילומים ממופעים שהועלו בתאטרון וראיונות עם אנשים שעבדו והופיעו בו, ביניהם בנו של מייסד התאטרון פרנק שיפמן.

ביוטיוב החל מ-19:00, The Gift: The Journey of Johnny Cash
סרט תיעודי של הבמאי טום זימני ("ברוס ספרינגסטין: ההבטחה", "אלביס פרסלי: החיפוש"). ג'וני קאש עומד עם ענקי החיים האמריקאים במאה ה-20, אבל סיפורו עדיין עטוף במעטה מסתורין ומיתוס. הסרט התיעודי הזה, שנוצר בשיתוף פעולה מלא של יורשי קאש ועשיר בחומרי ארכיון שהתגלו לאחרונה, מוציא את האדם שמאחורי האגדה. הוא משתמש בהקלטה שבכלא פולסון בתור המוטיב המרכזי ומציג ראיונות עם בני משפחה ואמנים מהוללים ששיתפו איתו פעולה, על מנת לחקור את הנצחונות האמנותיים, הטרגדיות אישיות, המאבק בהתמכרויות והשאיפה לרוחניות שצבעו את חייו של ג'וני קאש.

ולא לשכוח:
השומרים בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-22:00
עמק הסיליקון 6 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-23:00
גברת פלטשר בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-23:30
המתמחה 3 ב-yes VOD
מוקד 911 עונה 3 ב-yes VOD
מזכירת המדינה 7 ב-yes VOD
המרדף בכאן 11 ב-21:15
צומת מילר 3 בקשת 12 ב-21:15
אבודים עם צופית גרנט בערוץ 13 ב-21:15. סוף הסיפור של פלר צרפתי, אבל לא סוף העונה
האנטומיה של גריי 16 ב-yes Drama ב-21:15
מיליון דברים קטנים ב-yes Drama ב-22:00
אריות הים 3 ב-yes Action ב-22:00
אבא משתדל בכאן 11 ב-22:13
מלכת הדרום 4 ב-yes Action ב-22:45
המתים המהלכים 10 ב-yes Edge ב-23:00
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו