מתיר עגונות, סליחה על ההפרעה: המלצת יום רביעי

מתיר עגונות (צילום: ורד אדיר)

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): מתיר עגונות, סליחה על ההפרעה, משחקי השף, קויה נוי, אנדרגראונד בלט, 17 על הקצה, שני פרקים אחרונים של יורשים. Impulse, קוברה קאי, הטיהור, שלדון הצעיר, סאטרדיי נייט לייב, החיים עצמם, מזכירת המדינה, FBI, קוד צבאי, מטומטמת, הרומן, ביום שהאדמה רעדה, המרדף.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של בייק אוף בריטניה. וגם The Conners, Mixed-ish, Emergence, בלגן בבית (Bless This Mess), שחור כזה, New Amsterdam, החיים עצמם (This Is Us), המתמחה, אימפריה, הפלאש, החץ, Castle Rock, Treadstone, כנופיית המאיה, מר מרצדס, Zomboat, Dublin Murders.

בערוץ 13 ב-21:15, משחקי השף
עונה רביעית וחדשה לתוכנית הריאליטי. אל שורות השופטים אסף גרניט, מושיק רוט ויוסי שטרית מצטרף גם השף והקונדיטור ארז קומורבסקי. מירי בוהדנה שבה להנחות.

בכאן 11 ב-22:15, מתיר עגונות
דרמה חדשה בת 12 פרקים שיצרו דוד אופק ויוסי מדמוני ("בת ים ניו יורק") ותמר קיי. הרב יוסף מוראד (אביב אלוש), "מתיר העגונות", הוא רב-בלש-פסיכולוג שתפקידו לאתר סרבני גט ולשכנע אותם לחתום על גט ולשחרר את נשותיהן העגונות מהכלא ההלכתי שהן חיות בו. כך מתוודע הצופה לסיפורן של נשים עגונות מכל קצוות החברה הישראלית. במקביל לפועלו המרכזי, קווי עלילה נוספים שופכים אור על דמותו המורכבת של הרב יוסף. נישואיו עם אשתו – חנה לבית שפירא (אביגיל קובארי) – הם שידוך שנחשב חריג בחברה החרדית, שכן הוא ממוצא ספרדי והיא אשכנזיה. אביה הוא הרב אהרן שפירא (נתן דטנר), אב בית הדין, המסדר ליוסף את תפקיד חלומותיו כמתיר עגונות ברבנות. גם עם תיקי דיין, אלמה דישי, דוד לביא, עמיקם לוי, רותי בורשטיין, יעקב בודו, נדב גדליה ועוד.

ב-yes דוקו ב-21:00, קויה נוי
התחרות הרשמית – פסטיבל חיפה 2019. בסוף שנות ה-70, תחת השלטון הדיקטטורי של פרדיננד מרקוֹס בפיליפינים, הקים נוי, צעיר מרדן, להקת פולק-רוק בשם "אסין". עד מהרה הפכה הלהקה לאחת הלהקות המצליחות בפיליפינים, תוך שהיא מייצרת להיטים שצרובים עד היום בתודעת החופש של העם הפיליפיני. כמה שנים לאחר התפרקותה של "אסין" התאהב נוי באיילת, סטודנטית ישראלית מרמת השרון שביקרה בפיליפינים והחליטה להישאר. לאחר שנולדה להם ילדה, הם החליטו לעבור לישראל. אלא שהזוגיות לא שרדה, ונוי עבר להתגורר בדרום תל-אביב, תוך שהוא מתפרנס מניקיון וממתן עיסויים, ומזניח לחלוטין את המוזיקה. היום, כשהוא בן 61 ובתו ללאל עומדת להתגייס לצה"ל, חיידק המוזיקה ניצת בו מחדש והוא מחליט לחזור לפיליפינים ולאחד מחדש את הלהקה המצליחה. לראשונה מזה שנים יאחז בגיטרה שהשאיר מאחור ויעז לחלום על עתיד חדש. האם יקבל סיכוי נוסף? בימוי: דניאל בינסטד.

סליחה על ההפרעה

ב-HOT8 ב-21:00, אנדרגראונד בלט
כשאוהדי כדורגל נוהרים לאצטדיון טדי, נכנסת גם נדיה, ופונה לסטודיו לבלט קלאסי הממוקם מתחת למושבי בית"ר ירושלים. התקרה רועדת, הקולות נשמעים וחודרים, אך הסטודיו מבודד מהמציאות הירושלמית. פלנטה אחרת. לפני כעשור נדיה ואמה נינה טימופייבה, פרימה בלרינה בבולשוי, עברו לירושלים ממוסקבה והקימו את הסטודיו. זו הייתה התאבדות מקצועית. בלט וכדורגל – שניהם נוגעים בתשוקות הטוטליות והראשוניות של האדם – שילוב סוריאליסטי. בימוי: לינה צ'פלין.

סרטים:

ב-yes VOD ובסלקום tv, סליחה על ההפרעה
קומדיה עטורת שבחים שהוקרנה במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל סאנדנס, זכתה בפרס סרט הביכורים בפרסי הספיריט והוקרנה בשלל פסטיבלי קולנוע לשבחי המבקרים. בחור אפרו-אמריקאי העובד בטלמרקטינג מסגל לעצמו מבטא 'לבן' ובעקבות זאת אחוזי המכירות שלו ממריאים. במהרה הוא מפלס דרכו לצמרת ונחשף גם לצדדים האפלים והמסוכנים של החברה. עם קית' סטנפילד, טסה תומפסון, דני גלובר.

בנטפליקס, 17 על הקצה (The Edge of Seventeen)
קומדיית הנעורים החמודה לראשונה בנטפליקס. ניידין (היילי סטיינפלד) היא מתבגרת אשר חייה בתיכון הופכים יותר בלתי נסבלים כאשר אחיה הגדול אהוב המשפחה, החתיך והמוצלח מתחיל לצאת עם חברתה הטובה ביותר של ניידין, כריסטה (היילי לו ריצ'רדסון). ניידין מרגישה בודדה מתמיד עד שחברות בלתי צפויה עם נער מתחשב נותנת לה תקווה שאולי זה לא סוף העולם אחרי הכל. עם היילי סטיינפלד, וודי הרלסון, בלייק ג'נר.

ולא לשכוח:
Impulse 2 ביוטיוב
שלדון הצעיר 3 בשירותי ה-VOD של yes וסלקום tv
החיים עצמם 4 ב-yes VOD + פרק קודם ב-yes Drama ב-21:15
קוברה קאי 2 ביוטיוב
The Purge 2 באמזון פריים וידאו
סאטרדיי נייט לייב 45 ב-yes VOD. הפעם: צ'אנס דה ראפר מנחה ומופיע
המרדף בכאן 11 ב-21:15
שני פרקים של ביום שהאדמה רעדה בקשת 12 ב-21:15
מזכירת המדינה 6 ב-yes Drama ב-22:00
הרומן 5 ב-HOT HBO ב-22:00
קוד צבאי ב-yes Action ב-22:00
שני פרקים אחרונים של יורשים 2 ב-yes Edge ב-22:00
מטומטמת 3 ב-HOT3 ב-22:15
אף בי איי 2 ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו