80 וארבע, אבודים: המלצת יום ראשון

80 וארבע

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): 80 וארבע, אבודים עם צופית גרנט, פּאנק, יופי רעיל, מי מפחד מוירג'יניה וולף? פגישה עם רוני קובן, פרקים אחרונים של שלג צח ושיי טאון. האנטומיה של גריי, Suits, פירסון, NCIS לוס אנג'לס, המתים המהלכים, חדר 104, נינג'ה ישראל.

שלל מהנכר: סאטרדיי נייט לייב (תוכנית האלווין, צ'אנס דה ראפר מנחה ומופיע), תפוס את שורטי, Godfather of Harlem, הרומן, כוח, The X Factor – Celebrity.

בכאן 11 ב-21:15, 80 וארבע
הגרסה הישראלית לסדרה התיעודית הבריטית המצליחה "Old People's Home for 4 Year Olds", המבוססת על מחקר רחב היקף המעיד על יתרונות השילוב הבין-דורי. המחקר שנעשה בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם מצא כי שילוב כזה, של בני הדור השלישי עם ילדים בני ארבע וחמש באופן שגרתי מביא לשיפור פיזיולוגי, קוגניטיבי ורגשי בקרב קשישים, ובקרב הילדים אפשר לראות שיפור בהתפתחות רגשית, אינטליגנציה ואמפתיה. יתרונותיו של המפגש הבין-דורי הוכחו בעשרות רבות של מחקרים, ומשנה לשנה ערים רבות בעולם מאמצות מסקנות אלו כדי להביא למעורבות ערכית וחברתית בקהילה. בשביל התוכנית הוקם גן ילדים מיוחד בבית הדיור המוגן "בית בכפר" בביתן אהרן. במשך שישה שבועות באו עשרה ילדים בני ארבע ועשרה דיירים בני שמונים או יותר בכל יום לגן לפעילות משותפת. מומחים בתחום החינוך והגריאטריה ליוו את המיזם ועקבו אחר השינויים בבריאותם של הזקנים ובהתפתחות הילדים בעקבות הפעילות. התוצאות מדהימות ומרגשות.

ברשת 13 ב-21:15, אבודים
עונה חדשה לתוכנית של צופית גרנט, שארבעת הפרקים הראשונים בה מוקדשים כולם למקרה אחד: לפני שלושים שנה התרחש בגן ילדים בתל אביב הסיוט של כל הורה: פליר צרפתי, ילדה בת 4, נחטפה באכזריות מגן 'לאה' בשכונת שפירא. באורח די תמוה, המשטרה לא פתחה בחקירה. לפני כעשור פנתה המשפחה ל"אבודים" לראשונה. בשנים האחרונות מנהל צוות התוכנית חקירה אינטנסיבית, ממושכת וחובקת עולם. שרשרת של גילויים מטרידים בפרשה, תוך שילובם של חוקרי משטרת ישראל ומשטרת טוקיו, מעוררת מחדש את רגעי האימה הטראומטיים, אך גם מציפה בקרב בני המשפחה את התקווה שיזכו לקבל ולו רמז אודות גורלה של פליר.
פרק נוסף גם מחר.

בכאן 11 ב-22:10, פגישה עם רוני קובן
עונה חדשה לתוכנית הריאיונות של קובן, הנפתחת עם ריטה.

בכאן 11 ב-23:50, חוק וסדר מדור מיוחד
שידור נוסף לעונה 19 בימים א'-ה'.

אבודים עם צופית גרנט

ב-HOT8 ב-22:00, פאנק
סדרה חדשה בת ארבעה פרקים של אייקון המוזיקה איגי פופ ומעצב האופנה האמריקאי ג'ון ורוטוס, הצוללת לעולמה של מוזיקת הפּאנק. באמצע שנות השבעים פרצה מהפכה ברחובות לונדון וניו יורק. כמעט בין לילה נופץ הסטטוס קוו, במה שהמשיך להשפיע על התרבות הצעירה לעוד דורות רבים, הגדיר מחדש מוזיקה ואופנה, איים על הממסד ועודד עצמאות ואינדיבידואליות: הפאנק. עם מרואיינים מהשורה הראשונה של התרבות הפופולרית, חומרי ארכיון נדירים ועובדות היסטוריות מרתקות, הסרט מציע מבט מקורי על תנועת הפאנק ומאפשר לה להפוך לסיפור שמספר את עצמו. עם: איגי פופ, דייב גרוהל, דבי הארי, הנרי רולינס ועוד.

ב-yes דוקו ב-22:00, יופי רעיל
האם מוצרי הקוסמטיקה שלנו בכלל בטוחים לשימוש? תעשיית מוצרי הטיפוח והיופי מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה, אך למרות תשומת הלב הציבורית, חברות הקוסמטיקה ממשיכות להתחמק מתשובות לגבי נזקים אפשריים והצרכנים נאלצים להחליט בעצמם על איזה מותג לסמוך. סרט הדוקו המטריד הזה עוסק בתביעה הייצוגית שהוגשה על ידי נשים שניצלו מסרטן כנגד חברת "ג'ונסון אנד ג'ונסון", נוכח התעקשותה על בטיחות מוצרי הטלק שלה לתינוקות. הסרט מציג ראיונות בלעדיים עם מדענים, אנשים מתעשיית הקוסמטיקה ועורכי דין, ומצביע על בעיית המחסור המתמשך ברגולציה ממשלתית על מוצרי קוסמטיקה. לאורך הסרט אנו גם עוקבים אחר מימי, סטודנטית צעירה לרפואה, ששגרת היופי שלה כוללת שימוש ביותר מ-27 מוצרי קוסמטיקה. התוצאות המתקבלות בסוף תקופת המעקב – מזעזעות. אז האם תעשיית הקוסמטיקה היא בעצם האסון הכימי הגדול ביותר שמתרחש בתוך גופנו מבלי שאנחנו בכלל מודעים לכך?

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, מי מפחד מוירג'יניה וולף?
סרטים שחייבים לראות. דרמה על פי מחזה של אדוארד אלבי, בכיכובם של אליזבת טיילור וריצ'רד ברטון. מרצה ורעייתו מזמינים לארוחת ערב צמד עמיתים ובמהלך המפגש נחשפים המתחים והתסכול שבחייהם המשותפים. ביים מייק ניקולס. ארה"ב 1966.

ולא לשכוח:
האנטומיה של גריי 16 ב-yes VOD. הפרק החדש לפני השידור הליניארי מחר
הרשימה השחורה 7 בנטפליקס
נינג'ה ישראל 2 בקשת 12 ב-21:15
חליפות 9 ב-yes Drama ב-21:15
פירסון ב-yes Drama ב-22:00
שני פרקים של NCIS לוס אנג'לס 5 ב-yes Action ב-22:00
פרק אחרון לעונה שיי טאון 2 ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה שלג צח 3 ב-yes Edge ב-23:00
חדר 104 עונה 3 ב-HOT HBO ב-23:00
המתים המהלכים 10 ב-yes Edge ב-5:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו