עמק הסיליקון, גברת פלטשר: המלצת יום שני

גברת פלטשר

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): עמק הסיליקון, גברת פלטשר, צומת מילר, אבא משתדל, המרדף, יס מן, חיבוק של 3 דקות, קרועים – הופרדו בגבול, פסל החירות – אם המהגרים, מיס סומו הקטנה, פיץ' פרפקט 3, פרק אחרון של הפשע – ג'יפסי רוז. השומרים, המתמחה, מוקד 911, המתים המהלכים, האנטומיה של גריי, מיליון דברים קטנים, מלכת הדרום, אריות הים, מטומטמת, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר.

שלל מהנכר: גברת פלטשר (Mrs. Fletcher) – פירוט בהמשך. עונה שישית ואחרונה של עמק הסיליקון.

וגם השומרים (Watchmen), מר רובוט, NCIS לוס אנג'לס, God Friended Me, הטירון (The Rookie), סופרגירל, Batwoman, ג'ון אוליבר, World On Fire, The War of the Worlds, אן עם הצמות (Anne With an E), שני פרקים של Robot Chicken.

בכאן 11 ב-21:15, המרדף
עונה רביעית וחדשה לשעשועון, שנפתחת עם פרק שבין היתר מתמודד בו אבנר נתניהו.

בקשת 12 ב-21:15, צומת מילר
עונה שלישית וחדשה לקומדיה של אדיר מילר, המגלם גרסה של עצמו.

בכאן 11 ב-22:13, אבא משתדל
דרמה קומית ישראלית חדשה בכיכובו של טל פרידמן ובהשראת חיי משפחתו. יוסי וייס (טל פרידמן), בן 50, מוצא עצמו מפוטר מעבודתו כמדריך טיולים בחו"ל לאחר שנים שרוב הזמן לא היה בבית. בעל כורחו הוא נאלץ להתרגל לחיי המשפחה ולהתמודד עם שלושת ילדיו: בנו הבכור יוחאי (אלון ליאור) בן ה-22, משוחרר טרי מצה"ל ובטלן מדופלם, גלעד (מיכאל גבעתי) בן ה-16, נער בעל נטיות לעבריינות, ודנה (ג'וי ריגר) בת ה-18, בעלת הצרכים המיוחדים. אל הקלחת המשפחתית הזאת מצטרפות יעל (מיכל ברנשטיין), אשתו הרופאה שמנצלת את שובו הביתה כדי להתחיל סוף סוף את הקריירה שלה הרחק מהבית, וחנה (רבקה מיכאלי), אמו של יוסי המרוכזת בעצמה ולא ממש ששה לעזור לו.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-23:00, עמק הסיליקון
עונה שישית ואחרונה לקומדיה האהובה.

גברת פלטשר בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-23:30
מיני-סדרה חדשה של רשת HBO, המבוססת על רב המכר של הסופר טום פרוטה (שאף כתב את הרומן "הנותרים", שעובד לסדרה עטורת שבחים ב-HBO). קת'רין האן ("טרנספרנט", "מחלקת גנים ונוף") מגלמת את איב פלטשר, אם חד הורית בשנות הארבעים לחייה שעובדת במתנ"ס קשישים מקומי. ואחרי שבנה היחיד עוזב לקולג' היא נשארת בבית הריק. כדי להרחיב את אופקיה, איב מתחילה ללמוד בסדנת כתיבה ונתקלת במקרה באתר פורנו המוקדש ל"מילפיות". הגילוי מביא אותה לבחון מחדש את חיי המין שלה, שעד כה היו נטולי עניין. במקביל, בנה ברנדן (ג'קסון ווייט, "מקום טוב באמצע") – ספורטאי פופולארי ולעתים קצת קלולס – מגלה שהקולג' מסובך מכפי שחשב, ומתקשה ליצור קשרים חברתיים עם חבריו לספסל הלימודים. סיפוריהם של האם ובנה, שמוצאים עצמם לבד בפעם הראשונה בחייהם, משתלבים זה בדרכים בלתי צפויות.

אבא משתגע

ב-yes Drama ב-20:45, יס מן
השידור הליניארי לסדרת הדוקו-ריאליטי החדשה מהיוצרים של "מחוברים". בפורמט מקורי וחדש מלווה חנוך דאום את חמשת משתתפי "יס מן", שחותמים על הסכם על פיו הם מתחייבים לומר "כן" לדברים שבדרך כלל הם אומרים להם "לא", זאת במטרה להתמודד עם כל מה שנמנעו ממנו ולצאת מאזור הנוחות היומיומי כדי להשיג שינוי משמעותי בחיים. נועה ירון ובן זוגה יובל דיין, יחד ולחוד – אחרי שהחזירו אלפים בתשובה, חושפים לראשונה את השינוי המטלטל שחל בחייהם, קותי סבג מתמודד עם העליות והמורדות של החיים שאחרי ה"אח הגדול" ומתכונן לחתונה עם בת זוגו מגי אזרזר, אלברט אסקולה בן זוגו של אסי עזר מתמודד עם קשיי רילוקיישן והגעגוע לעולם שהשאיר מאחור, ומור חן שתתן הצצה חסרת מעצורים לעולמה של סטנדאפיסטית וכוכבת רשת מצליחה. הסדרה מלווה את המשתתפים לתקופה של כחצי שנה, שבמהלכה הם חוזרים למקומות שבהם פישלו בענק, למערכות היחסים שהחמיצו, לשינויים שאין להם אומץ לעשות, ולחלומות הכי כמוסים שאין להם אומץ להגשים – על מנת להתקדם קדימה בחיים.
ימים ב'-ד'.

ב-yes דוקו ב-22:00, פסל החירות: אם המהגרים
פסל החירות נחשב מאז ומתמיד לסבל המובהק של העיר ניו יורק ושל האומה האמריקאית. הוא מסמל את הערכים הליברליים של החופש, הזכות לחיים ולשיוויון הזדמנויות, ואת אופייה של ארצות הברית כאומה של מהגרים. הסרט החדש של HBO מספר את ההיסטוריה המפתיעה והפחות-מוכרת של יצירת פסל החירות והבאתו ל"אי החירות" לצד חשיבותו התרבותית עד היום. כיצד הפך החלום של הפסל הצרפתי אוגוסט ברתולדי למציאות, מהם האתגרים שעמדו בפני הפסל במשך עשרות השנים וכיצד משמשת אלת החירות "ליברטי" כסמל לחופש ומגדלור לתקווה לאנשים ומהגרים ברחבי העולם כולו.

ב-yes דוקו ב-23:00, קרועים: הופרדו בגבול
הסיפורים האנושיים מאחורי מדיניות ה"אפס סובלנות", מדיניות ההגירה הקשוחה שמפעיל ממשל טראמפ. הבמאית זוכת האוסקר והאמי אלן גוסנברג קאנט ("חיילים משוחררים: נא להקיש 1"), מביאה את סיפורן של שתי אמהות שהופרדו מילדיהן למשך חודשים לאחר שנמלטו מהסכנה במולדתן וביקשו מקלט בארה"ב. שתי האימהות נעזרות בעורכי דין הפועלים בהתנדבות כדי להתאחד מחדש עם ילדיהן, שהועברו למקלטים המרוחקים אלפי קילומטרים מהן ועם תקשורת מועטה. שני הסיפורים הללו מהווים דוגמא למשבר המתמשך בגבול ארה"ב-מקסיקו וחושפים את האופן הטראגי שבו משפחות נאלצות להיפרד ואח"כ לנווט בצורה נואשת דרך המערכת הבירוקרטית המסובכת כדי להתאחד מחדש.

עמק הסיליקון – עונה 6

בנטפליקס, חיבוק של 3 דקות (A 3 Minute Hug)
סרט תיעודי המציג את רגשות השמחה ושברון הלב שליוו את האיחוד הקצר בין בני משפחה שהגבול בין ארצות הברית למקסיקו הפריד ביניהם בשנת 2018.

בנטפליקס, מיס סומו הקטנה (Little Miss Sumo)
סרט תיעודי. היוֹרי, מתאבקת סומו מוכשרת בת 20, מנסה לחולל מהפכה בבידור הלאומי של יפן – ספורט מסורתי עתיק שהיה עד כה שמור לגברים בלבד.

סרטים:

בנטפליקס, פיץ' פרפקט 3 (Pitch Perfect 3)
לראשונה בנטפליקס החלק השלישי בסדרה המצליחה, בכיכובן של אנה קנדריק, רבל ווילסון, היילי סטיינפלד, בריטני סנואו ואליזבת בנקס. לאחר שסיימו את הלימודים כאלופות, נתקלות החברות בקשיי החיים האמיתיים. בדיוק אז מגיעה הזדמנות למסע הופעות מסביב העולם.

ולא לשכוח:
השומרים בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-22:00
המתמחה 3 ב-yes VOD
מוקד 911 עונה 3 ב-yes VOD
אבודים עם צופית גרנט בערוץ 13 ב-21:15
האנטומיה של גריי 16 ב-yes Drama ב-21:15
מיליון דברים קטנים ב-yes Drama ב-22:00
אריות הים 3 ב-yes Action ב-22:00
הפשע: ג'יפסי רוז ב-yes Edge ב-22:00
מטומטמת 3 ב-HOT3 ב-22:15
מלכת הדרום 4 ב-yes Action ב-22:45
המתים המהלכים 10 ב-yes Edge ב-23:00
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו