הצמד, השומרות: המלצת יום שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/09/2019 בקטגוריה ‏כללי

הצמד – עונה 3

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): הצמד, השומרות, איוולין, ביל בר – נמר של נייר, בית הטראסה, מסמכי פנמה – ההדלפה הגדולה בהיסטוריה, הנערים, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, בולרז, לגיון, משמרת לילה ארצית, קבור בחצר האחורית, הטופ מודל הבאה, חופי צ'סאפיק, טיול שורשים, סליחה על השאלה, ארץ נהדרת, מה אתם הייתם עושים, לה פמיליה.

שלל מהנכר: עונה שלישית ואחרונה של הצמד (The Deuce). פרק אחרון לעונה של Grand Hotel. וגם Whose Line Is It Anyway, Stath Lets Flats, The Gulf, A Confession, הנערים (Our Boys), חלל אינסופי (Final Space).

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-yes Edge ב-22:45 וב-HOT HBO ב-23:00, הצמד
עונה שלישית ואחרונה לסדרת הדרמה הנפלאה של דיוויד סיימון ב-HBO, המתארת את עליית הפורנו בטיימס סקוור בניו יורק. כמו קודמתה גם העונה השלישית קופצת בזמן, הפעם לאמצע שנות השמונים.

בנטפליקס, איוולין (Evelyn)
סרט תיעודי מאת אורלנדו פון איינסידל (זוכה האוסקר על "הקסדות הלבנות"), שגרף את פרס הסרט התיעודי של הקולנוע הבריטי העצמאי. בצל ההתאבדות של אחיו, יוצאים במאי ומקורביו במסע אל הנופים הכפריים של בריטניה. בדרך אל המנוחה וההשלמה, הרגליים והרגש יעבדו שעות נוספות.

בנטפליקס, ביל בר: נמר של נייר (Bill Burr: Paper Tiger)
ספיישל סטנד אפ שצולם בלונדון, במסגרתו ביל בר מוציא קיטור ומדבר על פוליטיקה של היעלבויות, גברים פמיניסטיים, ניכוס תרבותי, סקס עם רובוטים ועוד.

בנטפליקס, בית הטראסה (Terrace House: Tokyo 2019–2020)
עונה חדשה של סדרת הריאליטי היפנית. שישה זרים חולקים בית מהמם בטוקיו ומחפשים אהבה. ללא תסריט, מה שיקרה בהמשך תלוי רק בהם.

ב-yes דוקו ב-22:00, מסמכי פנמה – ההדלפה הגדולה בהיסטוריה
פסטיבל IDFA 2018, פסטיבל Hotdocs 2019. סיפור הדלפת "מסמכי פנמה", שחשפו את שערוריית השחיתות הנרחבת ביותר בהיסטוריה. ב-2015 הדליף אלמוני 11.5 מיליון מסמכים חסויים של חברת עורכי הדין "מוסאק-פונסקה" מפנמה. חברת עורכי הדין התמחתה ביצירת חברות offshore (המוקמות מחוץ למדינה שבה חי בעלים של חברה) על מנת להסתיר את הבעלים האמיתיים של נכסים ברחבי העולם דרך רישומם במקלטי מס שונים. המסמכים חשפו את פעולותיה ב-200,000 חברות לאורך 40 שנה וסיפקו מידע על העברות כספים חשודות בין חברות שונות, הונאות, העלמות מס, תשלומי שוחד לפקידי מדינה, הלבנות כספים, התערבויות בבחירות ואפילו רצח. בין החשודים המעורבים – ראשי מדינות ומקורביהם (פוטין, טראמפ, דיוויד קמרון, אסד, מלך סעודיה ואחרים), בעלי הון, ספורטאים (ליאו מסי, ויליאן, אנדי קול), סלבריטאים (אמה ווטסון, סיימון קאוול, אלמודובר, שרה פרגוסון) וגם ישראלים (עו"ד יעקב וינרוט ז"ל, עו"ד דוב ויסגלס, עידן עופר וטדי שגיא). במשך כמעט שנה עבדה קבוצה של 376 עיתונאים מארגון ICIJ (ארגון בינלאומי של עיתונאים חוקרים) מאחורי דלתות סגורות עד שחשפה ב-3 באפריל 2016 את הגילויים מאחורי המסמכים סודיים. בעקבות החשיפה הודיע ראש ממשל איסלנד על התפטרותו מתפקידו. חוץ ממנו התפטרו נושאי תפקיד נוספים ברחבי העולם שהיו קשורים לגילויים שנחשפו. הסרט המותח מביא גישה בלעדית אל הצוות שחשף את עבודת ההדלפה הגדולה בהיסטוריה וזכה על כך בפרס פוליצר לשנת 2017.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, השומרות
פסטיבל הקולנוע של yes. סרטו של קסבייה בובואה ("על אלוהים ואנשים"), שהיה מועמד לארבעה פרסי סז'אר והוקרן בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל טורונטו, לונדון וטוקיו. בזמן מלחמת העולם הראשונה, בעוד מרבית הגברים נמצאים בחזית, אם ובתה נשארות לנהל לבדן את החווה המשפחתית. עם בוא הקציר הן שוכרות בחורה צעירה ויתומה לסייע להן, וביחד הן מצליחות להתגבר על כל הקשיים. המצב מתערער כאשר אחד הגברים חוזר לחופשה ומתאהב בעובדת החדשה. נטלי ביי, לורה סמט. צרפת, 2017.

ולא לשכוח:
הנערים בשירותי ה-VOD של HOT, yes, סלקום tv ופרטנר TV + ב-HOT HBO ב-22:00
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-yes VOD ובסלקום TV
חופי צ'סאפיק 4 בנטפליקס
הטופ מודל הבאה 22 ב-ב-HOT3 ב-20:45
סליחה על השאלה 2 בכאן 11 ב-21:05
ארץ נהדרת בקשת 12 ב-21:15
מה אתם הייתם עושים בערוץ 13 ב-21:15
בולרז 5 ב-yes Edge ב-21:30
טיול שורשים בכאן 11 ב-21:34. הפעם: הדר לוי
קבור בחצר האחורית ב-yes Action ב-22:00
לגיון 3 ב-yes Edge ב-22:00
לה פמיליה בערוץ 13 ב-22:15
משמרת לילה ארצית ב-yes Action ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו