רק להיום, האדם הראשון: המלצת יום חמישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/09/2019 בקטגוריה ‏כללי

רק להיום (צילום: ורד אדיר)

מה לראות היום בטלוויזיה (חמישי): רק להיום, האדם הראשון, ג'וני אינגליש 3.0, אהבה כמו שלנו, אבות המזון של אמריקה, ישראל-מקדוניה, המתחזים, מבוך האימה, החתונה היוונית שלי 2, דרקון לבן, בקול רם, משפחת ג'מסטון, פולדארק, פרויקט מסלול, גב האומה.

שלל מהנכר: The Reluctant Landlord – עונה שנייה לקומדיה הבריטית של סקיי, על גבר שאביו מת נאלץ לקחת לידיו את הפאב המשפחתי, בשעה שכל מה שהוא רוצה זה להיות די ג'יי היפ הופ – חלום שגם אשתו וילדיו לא בדיוק עוזרים לטפח. כל ששת פרקי העונה זמינים.

פרק אחרון לעונה של יאנגר. וגם בוורלי הילס 90210 (BH90210), אמריקה גוט טאלנט, מאסטר שף, Suits, פירסון, Why Women Kill, David Makes Man, Queen Sugar, South Side, Four Weddings and a Funeral, שלג צח (Snowfall), מי אתה חושב שאתה (Who Do You Think You Are; הפעם עם שרון אוזבורן).

בכאן 11 ב-21:15, ישראל-מקדוניה
המשחק החמישי בטורניר מוקדמות היורו 2020. שידור המשחק עצמו מתחיל ב-21:45.

בקשת 12 ב-21:15, המתחזים
חיים אתגר שוב יוצא לחשוף את פרצופם של מתחזים. הפעם: איך הפך דוקטור לפסיכולוגיה, מרצה נערץ במכללת תל-חי, למתחזה מתוחכם ומסוכן, שהציג את עצמו כסוכן מוסד נועז וכחולה סרטן במצב סופני? ומה קרה כשהאמת נחשפה?

האדם הראשון

בערוץ ההיסטוריה ב-21:45, אבות המזון של אמריקה
שוקולד "הרשי". דגני בוקר של "קלוג". קטשופ "היינץ". המבורגר של "מק'דונלדס". עבור דורות רבים של מיליוני אנשים באמריקה ובעולם כולו, שמותיהם היו שגורים בכל בית. בדרכים שכמעט לא ניתן לדמיינם, האנשים מאחורי המאכלים האיקוניים הללו היוו במידה רבה עורק חיים חיוני לכלכלה האמריקנית. אנשים כמו מילטון הרשי, וויל קלוג, הנרי היינץ, האחים ריצ'ארד ומוריס מק'דולנד; מי היו האנשים שבמו-ידיהם אחראים לייסוד והקמת מותגי מזון שהפכו לפופולריים ביותר בעולם? כיצד גרמו לשינוי ומהפכה באורח החיים האמריקני?
המיני-הסדרה מגוללת את סיפורים של האישים הללו, דמויות גדולות מהחיים שבנו אימפריות ענק, שהגדירו הרבה יותר מאשר את הרגלי האכילה האמריקניים. הם השתמשו בהמון תושיה, אומץ לב, והגירו דם, יזע ודמעות על-מנת לחדור לליבה של אמריקה דרך קיבתה, כשלאורך הדרך גרמו לבניית ערים, המציאו טכנולוגיות חדשות ואף היוו גורם מסייע בניצחון בשתי מלחמות עולם. ענקי המזון האמריקני המקוריים היו גם אנשים אכזריים שלא בחלו לעתים בשימוש בטקטיקות מלוכלכות על-מנת להשיג את יעדיהם, אך גם אנשי חזון ששינו את אמריקה לעד.

ב-yes Edge ב-22:00, רק להיום
דרמה ישראלית חדשה ויפהפיה בת תשעה פרקים, שיצרו ניר ברגמן ("כנפיים שבורות") ורם נהרי ("ככה זה"). "רק להיום" הוא שמו של הוסטל לשיקום אסירים שבו חיים יחד מספר אסירים משוחררים, כשמדי יום נבחנת השאלה האם יוכלו להשתקם, לחזור לחברה, להגשים חלומות, או שמא יחזרו לחיים של אלימות ופשע. בינם לבין השיבה לכלא עומד צוות המטפלים השוהה במחיצתם שעות ארוכות וכמעט חי איתם בהוסטל. החיים של כולם עומדים למבחן כאשר הם נאלצים להתמודד עם אירוע שאין להם שליטה עליו. בין היתר בכיכובם של טל ליפשיץ, הנרי דוד ואימרי ביטון. הסדרה זכתה בפרס חבר השופטים בפסטיבל הטלוויזיה Series Mania 2019.
מדי יום חמישי ישודר פרק אחד, ומדי מוצאי שבת ישודרו שלושה פרקים ברצף.

סרטים:

בשירותי ה-VOD של HOT, yes, סלקום tv, סטינג ונקסט + ב-HOT Cinema 1 ב-22:00, האדם הראשון
דרמה של דמיאן שאזל ("לה לה לנד") בכיכובם של ריאן גוסלינג וקלייר פוי, המגוללת את האירועים שקדמו לנחיתה ההיסטורית של ניל ארמסטרונג על הירח, ובוחנת בצורה ביקורתית ומרגשת את ההשלכות שהותיר המסע עליו, על משפחתו, חבריו למשימה ועל האומה האמריקאית כולה. הסרט מבוסס על סיפורו של האסטרונאוט ניל ארמסטרונג, האדם הראשון שצעד על הירח, כפי שמגולל בביוגרפיה "First Man: The Life of Neil A. Armstrong" מאת ג'יימס הנסן. הסרט זכה בפרס האוסקר לאפקטים הטובים ביותר. ארה"ב 2018.
השידור הליניארי ב-yes – ביום שישי.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes, סלקום tv, סטינג ונקסט, אהבה כמו שלנו
דרמה משפחתית בכיכובם של מייקל שאנון, הילארי סוונק ורוברט פורסטר. בני משפחה מתאחדים בערב חג בבית הוריהם בעקבות מצבה הבריאותי של האם, ונאלצים כעת להכריע איך להמשיך את טיפולה. ארה"ב 2018.
השידור הליניארי ב-HOT – ביום שישי. השידור הליניארי ב-yes – בשבת.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes, סלקום tv, סטינג ונקסט, ג'וני אינגליש 3.0
הסרט השלישי בסדרת קומדיות האקשן בכיכובו של רואן אטקינסון ("מיסטר בין"). סוכן העל בעל היכולת המיוחדת להסתבך בצרות נקרא לחזור מפרישה, כדי לעצור מתקפת סייבר המאיימת על העולם. גם עם אמה תומפסון, מייקל גמבון, בן מילר. ארה"ב/בריטניה, 2018.
השידור הליניארי ב-HOT – בשבת. השידור הליניארי ב-yes – ביום שישי.

ג'וני אינגליש 3.0

ב-yes2 ב-0:15, מבוך האימה
רוצח סדרתי שפניו מכוסים במסכה משתלט על פארק שעשועים. הוא רודף ומחסל קבוצת חברים מבוהלים, אולם שאר המבקרים בפארק משוכנעים שהכל חלק מההצגה. ארה"ב, 2018.

בסלקום tv, החתונה היוונית שלי 2
לראשונה בסלקום, סרט המשך לקומדיה המצליחה משנת 2002. הזוג מתמודד עם בעיות בנישואים ועם חתונה יוונית גדולה נוספת.

ולא לשכוח:
בוורלי הילס 90210 ב-yes VOD
פולדארק 5 בסלקום tv
פרויקט מסלול 15 ב-HOT3 ב-20:45
גב האומה בערוץ 13 ב-21:15
דרקון לבן ב-yes Action ב-22:00
בקול רם ב-yes Edge ב-22:45
משפחת ג'מסטון ב-yes Edge ב-23:35

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו