גבול הכאב, רביעיית בלצ'לי: המלצת יום ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/09/2019 בקטגוריה ‏כללי

רביעיית בלצ'לי: סן פרנסיסקו

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): גבול הכאב, רביעיית בלצ'לי סן פרנסיסקו, ניקסון – טריקי דיק, מאסטר שף ארה"ב, המטבח המנצח אוסטרליה, אתגר הספרטאנים, היצור, אחינו האידיוט, תוכנית אחרונה לעונה של חוק הפטריוט עם חסן מינאג'. שלג צח, שיי טאון, NCIS לוס אנג'לס, ריביירה, אמריקה גוט טאלנט, שב"ס, נינג'ה ישראל, המירוץ למיליון.

שלל מהנכר: הרומן, כוח, On Becoming a God in Central Florida, Pennyworth, Lodge 49, The Terror.

בכאן 11 ב-21:05, גבול הכאב
סרט תיעודי החוקר את קשרי הגומלין בין מערכת הבריאות הפלסטינית והישראלית ומביא את סיפורם של האנשים שמנסים לפלס את דרכם בתוך המבוך הזה, במאבקם להצלת חיי אדם. ישראל מעניקה שירותי רפואה מתקדמים לתושבי הרשות הפלסטינית. בשנת 2017 אושרה כניסתם של יותר מ-200 אלף חולים ומלוויהם. תושבי הרשות המבקשים לקבל טיפול רפואי, נדרשים להשיג התחייבות כספית מהרשות ואישור ביטחוני מישראל. ההליך כולו כפוף לשיקולים ביטחוניים ופוליטיים של ישראל ולמאבקי הכוח הפנים-פלסטיניים. כל אחד מאלה עשוי לעכב ולעיתים אף למנוע את הגעתו של החולה לטיפול בהול ובזמן סביר. מאז חודש מרס 2019 הפסיקה הרשות את שיתוף הפעולה עם ישראל. הדבר גרם למשבר הומניטרי חסר תקדים. בימוי: רות ולק.

בערוץ החיים הטובים ב-18:00, המטבח המנצח
עונה עשירית למקור האוסטרלי של תוכנית הבישול התחרותית. שידור יומי.

בערוץ האוכל ב-22:15, מאסטר שף
עונה תשיעית לתוכנית הבישול התחרותית בהובלת גורדון רמזי.

בנטפליקס, רביעיית בלצ'לי: סן פרנסיסקו (The Bletchley Circle: San Francisco)
סדרת בת לדרמה הבריטית התקופתית (ששתי עונותיה, המונות סה"כ שבעה פרקים, זמינות אף הן בנטפליקס בלי תרגום לעברית), שעוקבת אחר שתיים מגיבורות הסדרה המקורית כשהן עוקרות לסן פרנסיסקו ומשתמשות במיומנות פיצוח הקודים שלהן על מנת לפתור מקרי רצח.

ב-yes דוקו ו-HOT8 ב-21:00, ניקסון: טריקי דיק
סדרה חדשה בת ארבעה פרקים של CNN, המביאה את סיפורו של ריצ'רד ניקסון, הנשיא השנוי ביותר במחלוקת בתולדות ארה"ב. הסדרה נפתחת בראשית הקריירה הפוליטית שלו בתחילת שנות ה-50 כסנאטור מטעם קליפורניה, מביאה את העימות הטלוויזיוני הבלתי נשכח מול קנדי, עוסקת בתקופת כהונתו כנשיא שהביא לסיום מלחמת וייטנאם, בפרישתו מהחיים הפוליטיים לצד הקאמבק המדהים שביצע ב-69', ומסיימת בהתפטרותו המחפירה לאחר פרשת ווטרגייט. בעזרת קטעי ארכיון נדירים, שחלקם מעולם לא נחשפו, מציעה הסדרה לצופים נקודת מבט חדשה על הנשיא ה-37 של ארצות הברית. שידור יומי.

המטבח המנצח – עונה 10

ב-yes Real ב-20:30, אתגר הספרטאנים
מהיוצרים של להיט הריאליטי "אתגר הנינג'ה" מגיע אתגר חדש, והפעם המשתתפים לא לבד, אלא קבוצות של חברים, משפחות, עמיתים לעבודה ואחרות מתחרות יחד. המתחרים מנסים להשלים מסלול מכשולים אתגרי ומקבלים הזדמנות לזכות ברבע מיליון דולר. כל קבוצה כוללת שני גברים, שתי נשים ואדם נוסף שמוגדר "אתלט ספרטאני מוביל" והוא הקפטן של הקבוצה. הצוותים יצטרכו להשיט צמיג ענק ומתנדנד בברכת מים תוך שהם נאחזים בחבריהם לצוות, לדחוף חבית ברזל גדולה למרחק רב, ליצור סולם אנושי כדי לעבור קיר חלקלק, לעבור מכשולי קירות בתוך בריכה ועוד מכשולים מאתגרים. שידור יומי.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, היצור
סרטים שחייבים לראות. לקראת יום שישי ה-13 משדר הערוץ את אחד מסרטי האימה הטובים בכל הזמנים, כך לפי מגזין "אמפייר" (מקום רביעי), טיים אאוט (מקום שישי), בוסטון גלוב (מקום ראשון) ועוד. סרטו של ג'ון קרפנטר על צוות חוקרים בקוטב הדרומי שנלחם ביצור חלל קטלני, לא זכה להצלחה עם צאתו, אבל עם השנים צבר מעריצים והערכה מחודשת ונחשב כאחד הסרטים הטובים והמשפיעים בז'אנר האימה ובכלל. עם קורט ראסל, קית' דייוויד, וילפורד ברימלי. ארה"ב, 1982.

בסלקום tv, אחינו האידיוט
לראשונה בסלקום, הקומדיה המשפחתית בכיכובו של פול ראד. נד הוא בחור טוב לב ותמים. ברוב תמימותו הוא מוכר מריחואנה לשוטר במדים כי הוא ביקש יפה ומבלה את החודשים הבאים בכלא. עם שחרורו הוא מגלה שחברה שלו עזבה אותו וזרקה אותו מהחווה האורגנית שלהם. בחוסר ברירה ובית, נד מחליט לעבור לעיר הגדולה ולפתוח שם בחיים חדשים. רק שקודם הוא צריך מקום לינה זמני, וכאן בדיוק נכנסות לתמונה שלוש אחיותיו המסורות והאוהבות, שלכולן בתים נעימים וחיים ממוסדים ומסודרים, לפחות עד לרגע שבו האח האידיוט שלהן מגיע להתארח ומחריב הכל. גם עם אמילי מורטימר ("חדר החדשות"), זואי דשנל ("הבחורה החדשה"), אליזבת' בנקס ("שלושת הימים הבאים"), רשידה ג'ונס ("סלסט וג'סי לנצח"), אדם סקוט, סטיב קוגן.

ולא לשכוח:
תוכנית אחרונה לעונה של חוק הפטריוט עם חסן מינאג' 4 בנטפליקס
אמריקה גוט טאלנט 14 בסלקום tv
ריביירה 2 ב-HOT3 ב-20:45
נינג'ה ישראל 2 בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון בערוץ 13 ב-21:15
שב"ס בכאן 11 ב-22:00
שני פרקים של NCIS לוס אנג'לס 5 ב-yes Action ב-22:00
שיי טאון 2 ב-yes Edge ב-22:00
שלג צח 3 ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו