תוצאות האמת, שנאת מוות: המלצת יום שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/09/2019 בקטגוריה ‏כללי

תוצאות האמת

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): תוצאות האמת, השריקה של התנועה, שנאת מוות, פרקים אחרונים לעונה של המודיע ובמעמקי החקירה. יורשים, משפחת ג'מסטון, בולרז, כבודו, מאסטר שף, דה וויס.

שלל מהנכר: Untouchable – סדרה תיעודית חדשה של הולו המגוללת את מפלתו של המפיק ההוליוודי הארווי וויינשטיין אחרי שנים שבמהלכן ניצל ותקף מינית נשים תחת מרותו.

פרק אחרון של What Just Happened. וגם Sanditon, The Mind Of Herbert Clunkerdunk, The Terror, Lodge 49, כנופיית ברמינגהם (Peaky Blinders).

בכאן 11 ב-21:00, תוצאות האמת
סדרה דוקומנטרית חדשה המציגה את אחורי הקלעים בליל התוצאות של שלוש מערכות בחירות סוערות – 1981, 1996 ו-2009. באמצעות ראיונות עם פוליטיקאים לשעבר, מגישי משדרי בחירות מיתולוגיים, צוות הסוקרים הנצחי (ד"ר מינה צמח ופרופ' קמיל פוקס) ובשילוב קטעי ארכיון נדירים המשקפים את הלך הרוח ואת השינויים החברתיים-פוליטיים באותן שנים, מנסה כל פרק להתחקות אחר הסיפורים הדרמטיים שהתחוללו באותו לילה מכריע. מה אפשר ללמוד מהשינוי שחל במערכות הבחירות במשך השנים? איך ריבוי הערוצים הביא לעידן חדש של "שואו" טלוויזיוני? מה עבר בראשם ובליבם של המועמדים עד תוצאות האמת? מה מקומה של הסאטירה, והיכן היא חזתה את העתיד? איך שומרים הסוקרים סודות בזמן אמת, והאם הם חוששים מטעויות?
הפרק הראשון: "כמעט ראש ממשלה". 1981 – הבחירות לכנסת העשירית. מערכת הבחירות הסוערת והאלימה ביותר שישראל ידעה עד אז. בעיצומה גם הופצץ הכור בעיראק. עד היום זוכרים ממנה את נאום הצ'חצ'חים של דודו טופז ואת נאום "יהודים, אחים, לוחמים" של מנחם בגין. ארבע שנים אחרי המהפך הפוליטי הראשון זכה מנחם בגין בכהונה שנייה בראשות הממשלה. זה היה ההפסד השני של פרס בבחירות, אחרי ההפסד שלו ב-1977.

בכאן 11 ב-21:45, השריקה של התנועה
סדרה העוקבת אחר סיפורן של תנועות הנוער בישראל. פרק 1: הכל פוליטי. נפתלי גליקסברג יוצא לבדוק מהו סוד קסמן של תנועות הנוער אז והיום. סיפורם של החניכים, המדריכים והפוליטיקה שמנהלת מלמעלה את הכל.

ב-HOT8 ב-21:00, שנאת מוות
בכל שתי דקות נכתב בישראל פוסט גזעני נגד ערבים. לצד הנתון המטריד הזה ועם העלייה המדאיגה במדד השנאה, יוצא הדוקומנטריסט רון כחלילי לבדוק – איך הפכה הקריאה "מוות לערבים" מקריאה שבשוליים למרכיב מרכזי בשיח בישראל ומי מרוויח מזה? שלושה פרקים בשידור יומי.

ולא לשכוח:
יורשים 2 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV + ב-HOT HBO ב-22:00
משפחת ג'מסטון בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV + ב-HOT HBO ב-23:00
בולרז בשירותי ה-VOD של yes וסלקום TV
מאסטר שף ישראל בקשת 12 ב-21:15
דה וויס בערוץ 13 ב-21:15
כבודו 2 ב-yes Action ב-22:00
פרק אחרון לעונה של המודיע ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה של במעמקי החקירה ב-yes Action ב-22:40

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו