מחברת המוות, חוק הפטריוט: המלצת יום ראשון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/08/2019 בקטגוריה ‏כללי

חוק הפטריוט עם חסן מינאג'

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): מחברת המוות, החוף הנפרד, בשם בנותיכם, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', מצחיקה בשחור, ספיינל טאפ, 45 שנים, סוכני שילד, דם ואוצרות, הפרקליט, דם סמיך, ריביירה, ג'ט, שב"ס, אנחנו על המפית, נינג'ה ישראל, המירוץ למיליון, לה פמיליה.

שלל מהנכר: בקול רם (The Loudest Voice), העיר על הגבעה, The Rook, מתוק ומר (Sweetbitter).

בסלקום tv, מחברת המוות (Death Note)
סדרת מתח-אנימה יפנית. מלאך מוות בשם ריוקו מפיל מתוך שעמום את אחת מהמחברות שלו אל העולם האנושי, בתקווה להכניס עניין לשגרה הרקובה של העולם. המחברת מתגלגלת לידיו של תיכוניסט בן 17 המגלה את כוחה האימתני.

ב-HOT8 ב-21:00, החוף הנפרד
רק חצי שעת נסיעה מפרידה בין בני ברק החרדית לחוף הים בתל אביב, אך במושגי הצניעות והטהרה מדובר באלפי שנות אור. ובכל זאת, במרכז בועת החילוניות, במפרץ קטן שכל אורכו הוא 500 מטר, אשר כולל בתוכו גם את חוף הקהילה הגאה, מתקיים החוף הנפרד. זהו החוף היחיד בעולם אשר מפריד בין גברים לנשים, ואליו בורחות "חבורת האמיצות" בראשותה של הרבנית רביץ בימי ראשון, שלישי וחמישי. החבורה הן חרדיות מבני ברק אשר מוצאות בחוף עצמאות, חופש ומפלט מחייהן הקשים. עד שיום אחד מנסים הרבנים לסגור להן את גן העדן הפרטי שלהן. מה יעשו החברות האמיצות? האם ייכנעו לתכתיביה הנוקשים של החברה הסגורה שלהן? בימוי, תסריט ותחקיר: קרין קיינר.

ב-HOT HBO ב-0:50, מצחיקה בשחור
שידור ליניארי לתוכנית המערכונים החדשה של HBO העוסקת בחוויותיהן של נשים שחורות באמריקה. איסה ריי ("לא בטוחה", שתחזור רק ב-2020) מפיקה.

ב-yes דוקו ב-22:00, בשם בנותיכם
תקופת החופשה מביה"ס במהלך דצמבר בטנזניה נקראת בשם המצמרר – "עונת החיתוך". סיפורים מבעיתים על ילדות שמדממות למוות, חלקן מתחת לגיל 8, הנאלצות לקבל החלטה נוראית: להסכים "להיחתך" או לברוח מהבית, מבלי לדעת אם אי פעם יזכו לראות שוב את משפחתן. הסרט עוקב אחר סיפורן של הילדות האמיצות שמסכנות את חייהן כדי לברוח מפני ברית המילה הנשית ומפני החתונה שתיקבע להן מיד לאחר מכן. לצדן אנו פוגשים את רובי סמוולי, המנהלת הכריזמטית של בית המחסה לילדות הנמלטות. היא מסתובבת בין השבטים בטנזניה בניסיון להפסיק את המנהג האכזרי שנמשך כבר אלפי שנים. אפילו נשיא טנזניה כבר הוציא את המנהג אל מחוץ לחוק, אך המסורות העתיקות מסרבות לגווע. צוות השוטרים, שעובד בשיתוף פעולה עם בית המחסה, מפקח על הפגישות קורעות הלב עם ההורים, כשעליהם להחליט האם הם יסכימו לחוס על הבנות ולקחתן בחזרה הביתה.

בנטפליקס, חוק הפטריוט עם חסן מינאג' (Patriot Act with Hasan Minhaj: Volume 4)
עונה רביעית לתוכנית הסאטירה, שידור שבועי כרגיל.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, ספיינל טאפ
סרטים שחייבים לראות. קומדיית הפולחן של רוב ריינר, שמלווה את מסע ההופעות הכושל של הלהקה הרועשת ביותר בעולם, ספיינל טאפ. הסרט הגדיר את ז'אנר המוקומנטרי, נחשב לאחד הטובים בכל הזמנים (למשל על ידי מגזין אמפייר, ניו יורק טיימס, טיים אאוט ועוד) ומצוטט שוב ושוב, בעיקר על ידי מוזיקאים שמעריכים את נאמנותו למציאות. עם רוב ריינר, כריסטופר גסט, מייקל מקין, הארי שירר, בילי קריסטל, אנג'ליקה יוסטון. ארה"ב, 1984.

בסלקום, 45 שנים
לראשונה בסלקום. דרמה עדינה בכיכובה של שרלוט רמפלינג, שהייתה מועמדת לשחקנית הראשית באוסקר 2016 על תפקידה. בעקבות חדשות קשות הקשורות לאירועים מן העבר, בני זוג מבוגרים ואמידים שעומדים לחגוג 45 שנות נישואים מוצאים את עצמם חושבים מחדש על חייהם ועל הקשר ביניהם. אנגליה 2015.

ולא לשכוח:
ריביירה 2 ב-HOT3 ב-20:45
אנחנו על המפית 2 בכאן 11 ב-21:15
נינג'ה ישראל 2 בקשת 12 ב-21:15
המירוץ למיליון בערוץ 13 ב-21:15
דם ואוצרות ב-yes Action ב-22:00
הפרקליט ב-yes Edge ב-22:00
ג'ט ב-HOT HBO ב-22:00
שב"ס בכאן 11 ב-22:15
לה פמיליה בערוץ 13 ב-22:15
סוכני שילד 6 ב-yes Action ב-22:45
דם סמיך ב-yes Edge ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו