סטנד אפ עזיז אנסרי: המלצת יום שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 09/07/2019 בקטגוריה ‏כללי

זה לא הגיל (צילום: טל גבעוני)

מה לראות היום בטלוויזיה (שלישי): עזיז אנסרי – תמונת מצב, זה לא הגיל, אישה במלחמה, המוח, זמן אמת, הרקדן, פרק אחרון לעונה של פסיכולוג לרגע. גירושים, להגן על רוצח, פרק אחרון לעונה של ויקטוריה. לוס אספוקיז, האורוויל, אופוריה, משמרת לילה, רגליים קרות, מצולמים, הטופ מודל הבאה, דה וויס.

שלל מהנכר: Dark Money – דרמה חדשה של BBC. בני זוג שבנם נוצל מינית על ידי מפיק הוליוודי מפורסם ואינם מצליחים לזכות בצדק, נעתרים לתשלום פיצויים עצום שנועד למנוע מהם לחשוף את הפשע.

שלוש שנים אחרי העונה השנייה מגיעה העונה השלישית של Scream, סדרת האימה של MTV, שגם עוברת אגב כך לערוץ-האח VH1, וכוללת קאסט וסיפור חדשים.

וגם לגיון, גירושים, חלל אינסופי (Final Space), אבא אמריקאי, Grand Hotel, Year of the Rabbit.

בכאן 11 ב-21:05, זמן אמת
עונה חדשה לתוכנית התחקירים, שחוזרת עם הסיפור הלא ייאמן על הרשת שעקפה את כל מעגלי האבטחה בנמלי התעופה והבריחה לישראל סמים במיליוני דולרים. איך עבדה השיטה ואיך הפך ה"'יהלום השחור" מסוכן שב"כ למבריח סמים.

בקשת 12 ב-21:15, זה לא הגיל
סדרה קומית רומנטית חדשה בכיכובם של מירי מסיקה וגפן ברקאי. עורכת דין מצליחה שהיא גם אם לשלושה, יוצאת בסתר כבר מספר חודשים עם מדריך גלישה חתיך, שהוא גם החבר הטוב ביותר של בנה. כאשר השניים מחליטים שנמאס להם להתגנב, העולם שלהם ושל הקרובים אליהם עומד להשתנות. גם עם רמי הויברגר. שני פרקים ברצף.

בכאן 11 ב-22:00, המוח
סדרה תיעודית בת ארבעה פרקים בהובלתם של רינת ספיבק וד"ר אייל דורון. השניים יוצאים למסע חווייתי ומונגש במסתרי המוח האנושי כדי להבין כיצד הוא פועל ומהן דרכי העיבוד של ההכרה, הזיכרון, השפה והתנועה. במשך שנים חקרו מדענים את המוח האנושי כדי להבין כיצד הוא פועל. רינת ספיבק, בוגרת החוג למדעי המוח באוניברסיטת בר-אילן, וד"ר אייל דורון, חוקר בתחום החשיבה היצירתית, יוצאים לבחון כיצד פועל המוח האנושי, וכיצד אנו יכולים לשפר את חיינו באמצעות המידע הזה. הם יבחנו שיטות לשיפור יכולות המוח ולשימורן, יפגשו חוקרי מוח מובילים, ייחשפו לדיאטות ולרכיבי תזונה שמעשירים את המוח, יבדקו את אמינותן של שיטות טיפול, יבקרו במעבדות מחקר ובמרכזי פיתוח טכנולוגיים, ילוו מקרוב ניסויים חברתיים וייחשפו לסיפורים אישיים מרתקים. לצד אלה יתקיים ניסוי טלוויזיוני ראשון מסוגו, ובו שישה אנשים בגילים שונים יעמידו למבחן את השאלה: האם יש משהו שאפשר לעשות כדי לשפר את יכולות המוח שלנו? הניסוי יימשך 100 ימים, והנסיינים יעברו בהם סדרה של אתגרים, תרגילים ומשימות לשיפור תפקוד המוח שלהם. במשך כל ימי הניסוי יהיו הנבדקים במעקב ובבדיקות פיזיולוגיות ונירולוגיות. בפרק האחרון בסדרה ייחשפו תוצאות הניסוי.

בנטפליקס, עזיז אנסרי: תמונת מצב
שנה וחצי אחרי שהואשם בניצול מיני, חוזר עזיז אנסרי בספיישל סטנד-אפ בבימויו של ספייק ג'ונז, שבין היתר עוסק בכנות במעשיו ובדברים שלמד מאז, על מודעות לצדק חברתי, משפחה והאקלים התרבותי.

ב-HOT8 ב-21:45, הרקדן
סיפור חייו המרתק של רקדן הבלט הצעיר והמוערך סרגיי פולונין, מילדותו באוקראינה, דרך לימודיו באקדמיה המלכותית לריקוד באנגליה, המשבר האישי בחייו, ההתגברות עליו, הפריחה מחדש וצילומי אחד הקליפים הנצפים ביותר ביוטיוב – "Take Me To Church" של Hozier. פולונין, שנולד באוקראינה בשנת 1989, היה בן 4 כשהחל לרקוד ונחשב לילד פלא. במהרה החלה הקריירה שלו לתפוס תאוצה, וכשהיה בן 20 הפך פולונין לרקדן הסולו הצעיר ביותר בתולדות הבלט המלכותי של אנגליה, אחד ממוסדות הבלט הנחשבים ביותר בעולם. אך מאחורי ההצלחה הסתתר ילד כואב שנכווה קשות מעולם הזוהר, תוך כדי ניסיון לאחד את פצעי משפחתו שהתפרקה תחת לחץ המסעות מסביב לעולם על מנת לתמוך בקריירה שלו.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, אישה במלחמה
מותחן שופע הומור ודמיון, שהשתתף בעשרות פסטיבלים וכבש גם את הקהל הישראלי בפסטיבל חיפה האחרון. על מנת להציל את הסביבה, מנצחת שקטה למראה של מקהלה פוגעת באספקת החשמל של מפעל מזהם באיסלנד. בעוד היא חומקת מהמשטרה, מתקבלת ההודעה שבקשתה לאמץ ילדה התקבלה. הסרט זכה בעשרה פרסי האקדמיה האיסלנדי, בפרס התסריט בשבוע המבקרים בקאן ובשלל פרסים נוספים. כמו כן השתתף בעשרות פסטיבלים, ביניהם קאן, מלבורן, מונטריאול, פאלם ספרינגס, המבורג ועוד. עם הלדורה גירהרוסדוטיר. איסלנד, 2018.

ולא לשכוח:
גירושים 3 בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום TV
מצולמים ב-ב-HOT3 ב-20:15
הטופ מודל הבאה 22 ב-ב-HOT3 ב-20:45
דה וויס בערוץ 13 ב-21:15
האורוויל 2 ב-yes Edge ב-22:00
להגן על רוצח ב-yes Action ב-22:00
רגליים קרות 8 ב-yes Drama ב-22:15
לוס אספוקיז ב-HOT HBO ב-22:30 וב-yes Edge ב-23:15
משמרת לילה ב-yes Action ב-22:45
פסיכולוג לרגע ב-yes Edge ב-22:50
אופוריה ב-yes Edge ב-23:41

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו