דם סמיך, המרוץ לירח: המלצת יום ראשון

Published by in כללי on יולי 14th, 2019
דם סמיך

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): דם סמיך, המרוץ לירח, משפטו של פושע מלחמה, טיילור סוויפט בהופעה, קלאופטרה, פרקים אחרונים לעונה של החברה הגאונה וג'נטלמן ג'ק. סוכני שילד, דם ואוצרות, הפרקליט, שקרים קטנים גדולים (לפנות בוקר), ג'ט, שב"ס, אנחנו על המפית, מאסטר שף, מה אתם הייתם עושים, לה פמיליה.

שלל מהנכר: מתוק ומר (Sweetbitter) – עונה שנייה לדרמה הקומית המתוקה של Starz על צעירה שמשתלבת כמלצרית במסעדה יוקרתית בניו יורק (בהמשך גם ב-yes).

וגם בקול רם (The Loudest Voice), העיר על הגבעה, The Rook.

ב-yes VOD, המרוץ לירח
סדרה בת שלושה פרקים המביאה לראשונה את הסיפור האמיתי שהתרחש מאחורי המרוץ לחלל – טכנולוגיה וחדשנות לצד היבטים פוליטיים, סיקור תקשורתי נרחב לצד דרמות אישיות, וכל זה תוך הצגת חגיגה ויזואלית מדהימה של ארכיונים מאותה תקופה, שחלקם טרם נראו עד היום. כמו כן יובא סיפורם של האישים ששיחקו תפקידים מרכזיים באירועים ההיסטוריים, ביניהם האסטרונאוטים באז אלדרין, פרנק בורמן וביל אנדרס, מהנדס הטילים הסובייטי, סרגיי חרושצ'וב (בנו של ראש הממשלה הסובייטי לשעבר), פופי נורתקאט, "אשפית המתמטיקה", שזכתה לתשומת לב עולמית כשהייתה האישה הראשונה שחדרה למעוז הגברי של נאס"א, ואד דווייט, טייס חיל האוויר שנבחר על ידי ממשל קנדי להתאמן כאסטרונאוט האפרו-אמריקאי הראשון.
השידור הליניארי – בימים חמישי עד שבת.

ב-yes דוקו ב-22:00, משפטו של פושע מלחמה
פסטיבל IDFA 2018. סיפור משפטו הדרמטי של האיש שביצע את הפשעים הקשים ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה. מפקד הצבא הבוסני-סרבי לשעבר, הגנרל ראטקו מלאדיץ', שנודע גם בשם "הקַצָב מהבלקן", נחשב עד לא מזמן לפושע המלחמה המבוקש ביותר באירופה מאז מלחמת העולם השנייה, בשל אחריותו לרצח עם ופשעי מלחמה. ביולי 1995, בהיותו מפקד הצבא, הורה מלאדיץ' על הטבח בעיירה המוסלמית סרברניצה בבוסניה והרצגובינה, שהוכרזה כ"אזור בטוח" על ידי האו"ם ואכלסה פליטים רבים. החיילים הסרבים הפרידו את הגברים והילדים ממשפחותיהם והרגו כ-8,000 מהם. במאי 2011, לאחר חיפושים נרחבים, נתפס מלאדיץ' והובא למשפט בבית הדין הבינלאומי בהאג. הסרט מסקר את המשפט, הנחשב למתוקשר ביותר מאז משפטי נירנברג, ומביא גישה בלעדית הן לעדים שהעידו בו והן לצוות הפרקליטים שנלחמו להוכיח את אשמתו מלאדיץ'. יותר מ-600 עדויות הושמעו במהלך המשפט. מלאדיץ' שכופר באשמה במהלכו, מסרב להקשיב לאישומים נגדו ומורחק בשל כך מבית הדין. מצבו הבריאותי הרעוע מביא להאצת ההליכים במשפט ואפילו למחיקת כמחצית מסעיפי האישום.

Amazon Prime Day Concert

ב-yes Edge ב-22:45, דם סמיך
דרמה פסיכולוגית אירית חדשה, מסתורית ומותחת העוסקת בסודות ישנים, בגידות מן העבר ושקרים בתוך המשפחה. לאחר מותה המפתיע של אמא שלה, מארי, קאט הוגאן (קרולינה מיין, "בלתי נשכח") חוזרת לעיר הולדתה ושמה לב שאביה, ג'ים (אדריאן דנבאר, "שחיתות"), מתנהג באופן מוזר. ג'ים הוא הרופא של העיירה האירית הקטנה, ומותה של אשתו בתאונה ביתית מתקבל על דעת הסובבים אותו כדבר הגיוני, אף כי שובר לב. היחידה שאינה מאמינה שמדובר בתאונה היא קאט, שלא סומכת על אביה בעקבות טראומה מילדותה. קאט מנסה לגרום לאחיה ולאחותה להכיר בחשדותיה, אבל מתקשה לקבל את עזרתם בחקירת המוות.

באמזון פריים וידאו, Amazon Prime Day Concert
הופעה מיוחדת של טיילור סוויפט, המארחת את דואה ליפה, סיזה ובקי ג'י, כפי שהוקלטה לייב באולם המרסטין בניו יורק.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, קלאופטרה
סרטים שחייבים לראות. אפוס היסטורי זוכה ארבעה פרסי אוסקר בכיכובם של בני הזוג המיתולוגיים אליזבת טיילור וריצ'רד ברטון. הסרט הקלאסי על הניצחונות והדרמות בחייה של מלכת מצרים קליאופטרה, וכן סיפור אהבתה עם המושל הרומאי מרקוס אנתוני. ביים ג'וזף ל. מנקייביץ'. ארה"ב 1963.

ולא לשכוח:
אנחנו על המפית 2 בכאן 11 ב-21:05
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
מה אתם הייתם עושים בערוץ 13 ב-21:15
פרק אחרון לעונה של ג'נטלמן ג'ק ב-yes Drama ב-21:15
דם ואוצרות ב-yes Action ב-22:00
הפרקליט ב-yes Edge ב-22:00
ג'ט ב-HOT HBO ב-22:00
שב"ס בכאן 11 ב-22:03
לה פמיליה בערוץ 13 ב-22:15
פרק אחרון לעונה של החברה הגאונה ב-yes Drama ב-22:15
סוכני שילד 6 ב-yes Action ב-22:45
שקרים קטנים גדולים 2 ב-HOT HBO ב-4:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו