המלצת יום רביעי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/06/2019 בקטגוריה ‏כללי

אובסקסיה/Pure

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): אובסקסיה, פוזה, המדובב, קרח בלהבות, בוב דילן במסע הופעות 1975, טופ שף, האברך מהחיזבאללה, דדווד – הסרט, הביקסואלית, אם אב ובן, ג'יין הבתולה, מצולמים, מה נסגר, האזרח גואטה, מאסטר שף, הישרדות VIP.

שלל מהנכר: עונה שנייה של פוזה (פירוט בהמשך). פרקים אחרונים לעונה של אתה אני היא (You Me Her) ו-The Bold Type.

וגם ה-100, סיפורה של שפחה, America’s Got Talent, דם ואוצרות, The Planets, וונטוורת', ממלכת החיות, Pure, Years And Years.

ב-yes Edge ב-22:30, אובסקסיה
ב-HOT HBO ב-23:00, Pure

אותה סדרה, בלוויין מצאו לה שם חמוד בעברית ובכבלים מסתפקים בשם המקורי: דרמה קומית חדשה בת ששה פרקים של ערוץ 4 הבריטי. מארני היא צעירה בת 24 הרדופה על ידי מחשבות מיניות בוטות. אחרי שהיא עוברת התמוטטות עצבים פומבית, היא מחליטה לעקור מסקוטלנד ולעבור ללונדון, שם היא לומדת עוד על מצבה ומגלה חברים חדשים.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv, קרח בלהבות
קיץ 2018 קבע שיאי חום חדשים, הסופות ברחבי העולם נהיו חזקות יותר, הבצורות ארוכות יותר והקרחונים באנטרקטיקה נמסים מהר מן הצפוי. סרט חדש מבית HBO בהפקת לאונרדו דיקפריו, יוצא למסע בין-יבשתי – מהקוטב הצפוני דרך חורשות מנגרובים ועד יערות הגשם – וממחיש בפנינו את הסכנה הסביבתית החמורה שניצבת בפנינו. בעזרת מומחים אקולוגיים, מדענים ותיקים וצעירים ופוליטיקאים, דן הסרט בפתרונות אפשריים למצב בתחומי המדע, הטכנולוגיה, החקלאות ומנסה לתת תקווה לגבי האופן בו נוכל להתרחק מהתהום שאליה אנו צועדים.

פוזה – עונה 2

ב-yes VOD, המדובב
בכורה ב-VOD לדרמת פשע חדשה ומוצלחת למדי של הלוויין, לקראת השידור הליניארי הקבוע בימי חמישי. אסא (אור בן-מלך) – בחור מבריק ומגמגם, משתחרר מהכלא לאחר 17 שנים ומגויס כמדובב בשירות המשטרה, תפקיד שהוא יודע לבצע היטב. את היכולות הללו הוא מנצל גם בחייו הפרטיים, כשהוא חוזר הביתה לקריות, לבית אחיו דוד (עמוס תמם), יזם נדל"ן מצליח, ואשתו סופי (אניה בוקשטיין). כאשר אחיו ממדר אותו מהעסק, אסא מחליט לסייע לו בעקיפין ולקנות כך את דרכו פנימה. גם עם ציפי שביט, סיוון שטיבי, ניר סעדון, עידית טפרסון, ליעוז לוי, עידן אלתרמן ועוד. יצרו את הסדרה אדם ביזנסקי, עמרי שנהר ודנה עדן.

ב-yes דוקו ב-21:00, האברך מהחיזבאללה
איברהים יאסין נולד בכפר קטן בלבנון ונועד ללכת בדרכו של אביו ולהיות איש אדמה ורועה צאן, אבל החיים זימנו לו גורל אחר. כשעלילת חייו מסתבכת ומתהפכת עליו, הוא מתקשה לשאת בעול ומבקש את מותו. אך בדיוק כשנדמה שכאן מסתיים הסיפור, מתחיל סיפור חדש שנשמע כמו עלילת מתח בדיונית, הממקמת את יאסין במרכזן של פעולות חשאיות, מהנועזות והמסוכנות שביצעה ישראל בשנות ה-80 וה-90 בלבנון. כששוב רועדת הקרקע מתחת לרגליו, הוא נאלץ להתחיל הכל מחדש. הסרט משרטט דיוקן אינטימי של מי שתלאות חייו, יד המקרה והבחירה, הביאו אותו להיות אחד מבכירי הסוכנים והמרגלים שהפעילה ישראל בעולם. בימוי: איתמר חן.

ב-yes Edge ב-22:00, הביסקסואלית
שידור ליניארי: דזירה אקאבאן, כתבה, ביימה ומככבת בקומדיה שמקנה מבט בלתי צפוי, כן ומצחיק על הטאבו האחרון: ביסקסואליות והדעה המוטעית סביבה. ליילה, אישה צעירה שלוקחת הפסקה ממערכת היחסים הארוכה שלה עם סיידי (מקסין פיק, "צדק פלילי"), שרצונותיה למסד את הקשר מפחידים אותה מאוד. לאחר הפרידה היא מכירה את גייב (בריאן גליסון), השותף שלה לדירה ובוחנת את ההבדל שבלצאת עם גברים ונשים – לראשונה במקביל. היא מתחילה לחקור את הביסקסואליות שלה, את הבושה שהיא חשה כלפיה ואת התגובות של הסביבה, שמתקשה לקבל אותה. בדרכה היא מגלה את החלקים המצחיקים, הכואבים והמסובכים ומבינה שהאדם שאותו היא אוהבת והחיים שמתאימים לה, אינם בהכרח אותו דבר.

ב-yes Action ב-22:45, דדווד: הסרט
שידור ליניארי.

ב-yes Action ב-23:05, פוזה
עונה שנייה לדרמה של ריאן מרפי, שעוסקת הפעם בסצינה הרוחשת והגועשת בניו יורק של שנות ה-90, ביום בו יצא הלהיט "ווג" של מדונה שהציג את תרבות הנשפים הקווירי למיינסטרים.

ב-HOT3 ב-20:45, טופ שף
עונה 13 לסדרת הריאליטי.

בוב דילן במסע הופעות 1975


סרטים:

בנטפליקס, בוב דילן במסע הופעות 1975 (Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese)
סרט תיעודי מאת מרטין סקורסזה, המשקף את האווירה הקשה ששררה באמריקה בשנת 1975 ואת המוזיקה מלאת השמחה שניגן בוב דילן בסתיו של אותה שנה. סקורסזה יוצר סרט יחיד במינו המשלב תעודה, הופעה חיה והזיה. בהשתתפות ג'ואן באז, רובין "הוריקן" קרטר, סם שפרד, אלן גינזבורג ובוב דילן בראיון המצולם הראשון שלו זה יותר מעשור. הסרט הוא הרבה מעבר לניסיון להעלות על נס את המוזיקה הייחודית של דילן – אלא משרטט בדיוק מופלא את התהליך שעובר אמן שמגדיר את עצמו מחדש.

ולא לשכוח:
מצולמים ב-ב-HOT3 ב-20:15
פרק אחרון לעונה של רופא כלבבי 2 ב-HOT3 ב-20:45
האזרח גואטה בכאן 11 ב-21:10
מאסטר שף בקשת 12 ב-21:15
הישרדות VIP בערוץ 13 ב-21:15
ג'יין הבתולה 5 ב-yes Drama ב-21:15
אם אב ובן ב-yes Drama וב-HOT HBO ב-22:00
אלמנטרי 7 ב-yes Action ב-22:00
מה נסגר בכאן 11 ב-22:05

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו