ברוקלין תשע תשע: המלצת יום ראשון

Published by in כללי on יוני 23rd, 2019

ברוקלין תשע תשע – עונה 6

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): ברוקלין תשע תשע, ילדי האשראם, האפיפיור פרנסיס – במילים שלו, כמעט מפורסמת, בחורות לבנות, מעשה לא טוב, הקוסם מארץ עוץ, צ'רנוביל, פרקים אחרונים לעונה של חתונה ממבט ראשון ומחוז ירושלים. רצח בדם קר, הפרקליט, דם ואוצרות, סוכני שילד, ג'נטלמן ג'ק, החברה הגאונה, שקרים קטנים גדולים (לפנות בוקר), ג'ט, משפחת קרדשיאן, חוק הפטריוט עם חסן מינאג', תיק נעדר, דה וויס.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של The Spanish Princess. וגם שיי טאון (The Chi), הבן (The Son).

ב-HOT8 ב-21:00, ילדי האשראם
ילדותו של יהונתן אופק הייתה חצויה: בחצי הראשון של השנה הוא גר כילד רגיל לחלוטין בירושלים, אך בחציה השני הוא, אחותו והוריו ארזו את חפציהם ונסעו להתגורר באשראם בהודו במשך שישה חודשים. הוא מעולם לא פקפק במה שהתרחש באשראם ואף פחד לחלוק את תחושותיו וחששותיו לגבי הקהילה אפילו עם משפחתו וחבריו. עשרים שנה אחר כך (לא מעט מהן בטיפול פסיכולוגי) יוצא יהונתן למסע לברר מה מסתתר בסוד שהיה צריך לשמור בחייו בהודו, מדוע החיים באשראם עדיין משפיעים עליו גם כשכבר לא ביקר במקום שנים, מה עלה בגורל שאר ילדי האשראם, האם ניתן בכלל להפסיק להאמין בגורו, והאם גדל בכת.

ב-HOT קומדי סנטרל ב-22:00, ברוקלין תשע תשע
עונה שישית לקומדיה הנהדרת בשידור יומי.

ב-yes דוקו ב-22:00, האפיפיור פרנסיס: במילים שלו
לראשונה בהיסטוריה, האפיפיור פרנסיס פותח את דלתו בפני מצלמות הקולנוע ומביע את התייחסותו לשאלות הגלובליות של ימינו. הבמאי עטור הפרסים וים ונדרס ("בואנה ויסטה סושיאל קלאב") מלווה בסרטו החדש את מנהיג העולם הנוצרי הקתולי במסעותיו ברחבי העולם, ומציג בפנינו את דאגתו העמוקה בסוגיות שונות – מאי שיוויון כלכלי דרך סוגיות הקשורות לסביבה, מצדק חברתי ועד לנושאי הפרט והמשפחה. האפיפיור נפגש עם מאמיניו פנים אל פנים וקורא לשלום עולמי. במהלך הסרט מתועד גם ביקורו של האפיפיור בארץ בשנת 2014 – ביד ושם, בכותל, בכנסיית הקבר ובפגישתו עם הנשיא שמעון פרס ז"ל.

ב-yes Edge ב-23:32, צ'רנוביל
סבב נוסף מההתחלה בשידור יומי למיני-סדרה המדוברת, למי שאין לו VOD.

סרטים:

ב-yes3 ב-22:00, הקוסם מארץ עוץ
סרטים שחייבים לראות. לפני 50 שנה, ב-22.6.1969, הלכה ג'ודי גארלנד לעולמה. האבל הכבד ששרר בקרב מעריציה של גארלנד, רבים מהם מהקהילה הלהט"בית, הוזכר לא פעם כאחד הגורמים שעודדו את מחאת סטונוול ההיסטורית, שפרצה שעות ספורות לאחר הלווייתה. לקראת יום השידורים שיוקדש למהומות סטונוול ביום שישי ב-yes3, ולזכרה של ג'ודי גארלנד, משדר הערוץ את סרטה האיקוני ביותר, אחד הגדולים בכל הזמנים, "הקוסם מארץ עוץ". בימוי: ויקטור פלמינג. ארה"ב 1939.

בסלקום tv, כמעט מפורסמת
הלהיט בכיכובם של ניב סולטן, עומר דרור, עמית פרקש ונועה קירל. שיר כרמי בת ה-16 יש חברה אחת טובה בשם רוני, ציונים גבוהים ופרפרים בבטן בכל פעם שהיא רואה את עמרי גבע, החבר של מלכת השכבה. אבל היא חושבת שחוכמה איננה תכונה שעשויה למשוך מישהו, ובטח לא עוזרת לה להיות מקובלת. לעומת זאת, לאחיה תומר בן ה-18 יש מראה של דוגמן, חברה אהובה בשם מאיה, וכישרון מוזיקלי שבזכותו הפתיע את משפחתו בהודעה כי התקבל לתוכנית הטלוויזיה הפופולרית, "דה-וואן". בן רגע, שיר הופכת להיות "האחות של תומר המפורסם", מה שהופך אותה למקובלת ואפילו לכמעט מפורסמת בעצמה, אך לכל זה יש מחיר. הסרט מבוסס על ספר באותו השם מאת מיכל בכר.

בנטפליקס, בחורות לבנות (White Chicks)
קומדיה שנראית אולטרה-מפגרת בכיכובם של האחים שון ומרלון ווייאנס. שני סוכני FBI שחורים נשלחים לשמור על שתי בנות עשירים שהופכות ליעד לחטיפה. כדי לחשוף את החוטפים, נאלצים הסוכנים להתחזות לבליינות הלבנות וקלות הדעת.

בנטפליקס, מעשה לא טוב (No Good Deed)
מותחן בכיכובם של אידריס אלבה וטרג'י פ. הנסון, ששודר ב-yes ב-2015 תחת השם "כוונות טובות". אם חד הורית מכניסה לביתה פצוע מתאונת דרכים, בלי לשער לרגע שהוא אסיר נמלט וסוציופת אכזרי. בלילה גורלי אחד היא נלחמת נגד הפולש המסוכן על חייה ועל חיי ילדיה. ארה"ב 2014/

ולא לשכוח:
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
משפחת קרדשיאן 16 בסלקום TV
פרק אחרון לעונה של מחוז ירושלים בכאן 11 ב-21:00
פרק אחרון לעונה של חתונה ממבט ראשון בקשת 12 ב-21:15
דה וויס בערוץ 13 ב-21:15
ג'נטלמן ג'ק ב-yes Drama ב-21:15
תיק נעדר בכאן 11 ב-22:00
דם ואוצרות ב-yes Action ב-22:00
הפרקליט ב-yes Edge ב-22:00
ג'ט ב-HOT HBO ב-22:00
החברה הגאונה ב-yes Drama ב-22:15
סוכני שילד 6 ב-yes Action ב-22:45
רצח בדם קר 3 ב-yes Edge ב-22:50
שקרים קטנים גדולים 2 ב-HOT HBO ב-4:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו