שקרים קטנים גדולים: המלצת יום שני

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/06/2019 בקטגוריה ‏כללי

שקרים קטנים גדולים – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (שני): שקרים קטנים גדולים, פולין-ישראל, טופאק – כל העיניים עליי, מעל החוק, (אי)מהות, להציל את התקשורת, פרק אחרון לעונה של מיליארדים. חטיפה בלב ים, בועטות, משבריסטית, נקודת זינוק, נטל האמת, השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר, חתונה ממבט ראשון, דה וויס.

שלל מהנכר: עונה שנייה של שקרים קטנים גדולים (Big Little Lies).

Claws – עונה שלישית לדרמה של רשת TNT אודות חמש נשים שעובדות במכון ציפורניים ומסתבכות במעשי פשע.

וגם מרי הורגת אנשים, ג'ון אוליבר, American Princess, NOS4A2, Perpetual Grace LTD.

בכאן 11 ב-21:45, פולין-ישראל
מוקדמות יורו 2020.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv + ב-HOT HBO ב-21:00, שקרים קטנים גדולים
עונה שנייה לדרמה של HBO. מריל סטריפ מצטרפת לכוח הנשי, שכבר כולל את ריס וויתרספון, ניקול קידמן, שיילין וודלי ולורה דרן.
השידור הליניארי ב-yes – ביום חמישי.

ב-yes דוקו ב-21:30, אקסיוס: להציל את התקשורת
שידור ליניארי לעונה השנייה של הסדרה של HBO המלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד.

ב-HOT8 ב-22:00, (אי)מהות
האם אישה שלא מעוניינת לגדל ילדים היא פחות נשית? מהו אינסטינקט אימהי? האם הוא טבעי וקיים אצל כל הנשים? אם כן, מדוע בני האדם הם היונק היחיד בטבע שצריך להסביר לו כיצד להניק, לחתל, לרחוץ ולהאכיל, בעוד שאצל חיות אחרות זה טבעי לחלוטין? בסרט אנו נחשפים לקבוצת האי-אימהות, נשים בוגרות ומשכילות שלא מעוניינות לגדל ילדים. בניגוד לסטריאוטיפים, ולמרות שחלקן מגדלות חתולים, אף אחת מהן לא רעה או בודדה כמו אמה החורגת של שלגיה או כמו קרואלה דה ויל. כולן סופגות מהחברה ביקורת תמידית וכעת באו להשמיע את קולן – אישה רווקה שמעולם לא רצתה להפוך לאם, נערה מתבגרת שהרתה ללא תכנון מוקדם ונאלצה לגדל את בתה בעל כורחה, ואם שוויתרה על המקצוע שכל כך אהבה עבור גידול ילדתה. כך נראה תחילתו של שינוי בתפישה החברתית.

סרטים:

ב-HOT cinema 1 ב-10:40, טופאק: כל העיניים עליי
דרמה ביוגרפית המבוססת על חייו של הראפר טופאק שאקור, שנורה למוות בשנת 1996 כשהוא רק בן 25. הסרט סוקר את שנותיו המוקדמות כנער בניו יורק, בן לאמא אקטיביסטית, שכנגד כל הסיכויים גדל והפך לאייקון ולאחד הקולות המשפיעים והנערצים ביותר באמריקה. שם הסרט קרוי על שם אלבום שלו משנת 1996, שיצא שבעה חודשים לפני שנורה למוות על ידי רוצח אלמוני.

ב-HOT cinema 1 ב-22:00, מעל החוק
מותחן פשע בכיכובו של ניקולאי קוסטר-ולדאו (ג'יימי לאניסטר מ"משחקי הכס"). ג'ייקוב הוא איש משפחה ואדם נורמטיבי שישב בכלא כ-10 שנים עקב תאונה קטלנית שהיה מעורב בה. כאשר הוא משתחרר הוא מיד מחויב על ידי הכנופיה אליה השתייך בכלא לקחת חלק בעסקת נשק גדולה. ג'ייקוב אינו שש לרעיון אך אין לו הרבה ברירה כי משפחתו נמצאת תחת איום, אך יחד עם זאת המשטרה רק מחכה שיעשה משהו שיחזיר אותו מיד בחזרה לכלא. ג'ייקוב מגיע להבנה כי הדרך היחידה להבטיח את ביטחונם של בני משפחתו היא לחזור לכלא ולטפס עד מעלה הסולם ההיררכי של הכנופיה, וכך לסיים את האיום התמידי על משפחתו. גם עם ג'פרי דונובן, ג'ון ברנת'ל.

ולא לשכוח:
נטל האמת 2 ב-HOT3 ב-20:45
חתונה ממבט ראשון בקשת 12 ב-21:15
דה וויס בערוץ 13 ב-21:15
בועטות ב-yes Drama ב-21:15
משבריסטית ב-yes Drama ב-22:00
חטיפה בלב ים 2 ב-yes Action ב-22:00
נקודת זינוק ב-yes Edge ב-22:00
פרק אחרון לעונה של מיליארדים 4 ב-yes Edge ב-22:50
השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר ב-HOT HBO ב-0:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו