אפל, נאון ג'נסיס אוונגליון: המלצת יום שישי

Published by in כללי on יוני 21st, 2019

אפל – עונה 2

מה לראות היום בטלוויזיה (שישי): אפל, נאון ג'נסיס אוונגליון, מאמה מיה 2, סילביה פלאת' – בתוך פעמון הזכוכית, מבוסס על סיפור אמיתי, מיסטר איגלסיאס, לחיות לנצח, בוליבר, נערות מאחורי הסורגים, הודאה מוקלטת, אמריקה גוט טאלנט, עושה בית ספר, משפחת קרדשיאן, חוק וסדר מדור מיוחד.

שלל מהנכר: Reef Break – דרמת פשע פרוצדורלית קיצית של ABC בכיכובה של פופי מונטגומרי ("ללא עקבות"), המתרחשת באי באוקיינוס השקט.

חמשת הפרקים האחרונים (6-10) לעונה השנייה של ריביירה צפויים להיות זמינים כולם. וגם שני פרקים של במשפחות הכי טובות (Life in Pieces), אלמנטרי, מאסטר שף ארה"ב, איי זומבי, In The Dark, מלכת הדרום, Swamp Thing, Siren, הליצן העצוב (Baskets).

השלמות מיום חמישי: Yellowstone – עונה שנייה למערבון המודרני הלהיטי בכיכובו של קווין קוסטנר.

פרק אחרון לעונה של Mum. וגם המירוץ למיליון, The Inbetween, ג'יין הבתולה, מאסטר שף ארה"ב, יאנגר, Krypton, Queen Sugar, Strange Angel, Wild Bill, Archer: 1999, Full Frontal with Samantha Bee, בוגרת כזה (grown-ish).

בנטפליקס, אפל (Dark)
עונה שנייה לדרמת המסע-בזמן הגרמנית של נטפליקס.

בנטפליקס, נאון ג'נסיס אוונגליון (Neon Genesis Evangelion)
אחת מיצירות האנימה הגדולות והמכוננות ביותר בתולדות הז'אנר מגיעות לנטפליקס. הסדרה Neon Genesis Evangelion מ-1995 עם כל 26 פרקיה, ושני הסרטים שסיימו את סיפורה ב-1997: Evangelion: Death(true)2 ו-The End of Evangelion.

בנטפליקס, מיסטר איגלסיאס (Mr. Iglesias)
סדרה קומית חדשה של נטפליקס בכיכובו של הקומיקאי גבריאל איגלסיאס, המגלם מורה חביב להיסטוריה שמנסה לעזור לילדים מחוננים ולא מקובלים.

בנטפליקס, לחיות לנצח (Ad Vitam)
סדרת מתח צרפתית בת ששה פרקים של ארטה. בעתיד שבו טכנולוגיה של התחדשות מאפשרת לבני אדם לחיות לנצח, שוטר וצעירה מתוסבכת חוקרים גל מוזר של התאבדויות בקרב בני נוער.

בנטפליקס, בוליבר (Bolívar)
סדרת דרמה והרפתקאות קולומביאנית שמציגה את חייו ואהבותיו של סימון בוליבר, המנהיג ההיסטורי של ונצואלה, שסייע לכמה מדינות להשיג עצמאות מספרד. כבר בשלב ההפקה מחה הנשיא הרודן של ונצואלה, ניקולאס מדורו, על כך שהסדרה עלולה להכתים את שמו של בוליבר ולהציג אותו כקולומביאני ולא ונצואלי, וטען שקולומביה מנהלת קמפיין שנאה.

בנטפליקס, נערות מאחורי הסורגים (Girl Incarcerated)
עונה שנייה לסדרת התעודה העוקבת אחר המתרחש בבית הכלא לנוער מדיסון שבאינדיאנה, שם נערות מתאמצות להשאיר את עברן הבעייתי מאחור ולמצוא תקווה לעתיד.

בנטפליקס, הודאה מוקלטת (The Confession Tapes)
עונה שנייה לסדרת הפשע האמיתי של נטפליקס, המתחקה אחר מקרים של מורשעים ברצח הטוענים כי הווידויים שלהם נכפו ואינם נכונים.

נאון ג'נסיס אוונגליון

ב-yes דוקו ב-22:00, סילביה פלאת': בתוך פעמון הזכוכית
סיפורה של הסופרת והמשוררת האמריקאית זוכת פרס פוליצר. סילביה פלאת' כתבה שירים וסיפורים כבר מגיל צעיר, אך עיקר פרסומה הגיע בזכות הרומן האוטוביוגרפי שכתבה – "פעמון הזכוכית". הספר המצליח הביא את סיפורה של אסתר גרינווד, שדמותה התבססה על סיפורה האישי של פלאת', בתקופת ה"מקארתיזם" בארה"ב. גרינווד, נערה מרקע פשוט, מגיעה לניו יורק ב"קיץ מחניק ומוזר" במטרה להגשים את החלום האמריקאי. בתחילת הדרך עומדות בפניה המון הזדמנויות, אך ככל שחולף הזמן חלומותיה הולכים ומתנפצים עד שהיא מנסה להתאבד ומאושפזת בבית חולים לחולי נפש. כמו גרינווד, גם חייה של סילביה פלאת' היו רצופים בניסיונות אובדניים עד שהצליחה לבסוף בגיל 30. הסרט משלב את הנרטיב האוטוביוגרפי של הספר לצד הביוגרפיה של פלאת' בעזרת ציטוטים ממנו ומשיריה, ארכיונים מרהיבים משנות ה-50 וה-60 וראיונות שטרם נשמעו עם בתה האמנית, פרידה יוז, וחבריה. אנגליה 2018.

סרטים:

ב-yes1 ב-21:30 וב-HOT cinema 1 ב-22:00, מאמה מיה 2
המשך לשובר הקופות הרומנטי המבוסס על שירי להקת אבבא. עם אמנדה סייפריד, מריל סטריפ, לילי ג'יימס, שר. ארה"ב 2018.

ב-yes3 ב-22:00, מבוסס על סיפור אמיתי
מותחן סוחף מהבמאי המוערך רומן פולנסקי ("תינוקה של רוזמרי") בכיכובן של אווה גרין, עמנואל סנייה, ונסן פרז. בעודה מתמודדת עם משבר כתיבה בעקבות הצלחתו של ספרה הראשון, פוגשת סופרת אישה מרתקת ויפה שמעוררת בה השראה. אולם כשהקשר בין השתיים מתחזק, מתברר שיש לה מניעים נסתרים. צרפת 2017.

ולא לשכוח:
אמריקה גוט טאלנט 14 בסלקום tv
עושה בית ספר (Schooled) בסלקום tv
משפחת קרדשיאן 16 ב-!E ב-16:00
חוק וסדר מדור מיוחד 20 בכאן 11 22:58

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו