לוציפר, איי זומבי: המלצת יום רביעי, ערב יום העצמאות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 08/05/2019 בקטגוריה ‏כללי

לוציפר – עונה 4

מה לראות היום בטלוויזיה (רביעי): איי זומבי, לוציפר, הביסקסואלית, גומורה, לגדול במשפחת אומנה, תיק נעדר, המילים הפשוטות, כך ראינו, מונית הכסף, ספיישל עצמאות וסוף עונה של עד כאן, לקט ארץ נהדרת, אגדות המחר, פאנץ', ג'יין הבתולה, אימפריה, סטאר, Veep, בארי.

שלל מהנכר: פרק אחרון לעונה של בידיים טובות (Trust Me). וגם The Kids are Alright, Bless This Mess, אמא אמריקאית, NCIS, NCIS: ניו אורלינס, FBI, דה וויס, The Village, ניו אמסטרדם, מאסטר שף ג'וניור, ה-100, הפלאש, פוסי/ורדון (Fosse/Verdon), אתה אני היא (You Me Her), אבסנטיה, The Bold Type, Don't Forget The Driver, The Last O.G.

בקשת 12 ב-21:45, מונית הכסף – ספיישל עצמאות
מונית הכסף בספיישל יום העצמאות, איתי לוי, כוכבי הלהקה, טיילור ובן זיני וחנה לסלאו.

בקשת 12 ב-22:55, ארץ נהדרת חוגגת עצמאות
מערכוני עצמאות. מחר תהיה תוכנית חדשה לכבוד החג.

בכאן 11 ב-23:20, עד כאן
ספיישל עצמאות וסיום עונה.

איי זומבי – עונה 5

בערוץ ההיסטוריה ב-22:20, כך ראינו
סרט המספר את סיפורה של ארץ ישראל מראשית המאה ועד סוף שנות השבעים (העת בה הופיעו לראשונה בארץ מצלמות הווידאו הביתיות) דרך חומרי ארכיון פרטיים ואישיים בלבד, שצולמו אך ורק על ידי צלמים חובבים-אנשים פרטיים שהיו בידיהם מצלמות ביתיות בפורמטים: 8 מ"מ, סופר 8 מ"מ, או כל פורמט לא מקצועי שקדם לעידן הווידאו. חתונות, חופשות, ביקורים, רגעים משפחתיים, צילומים אקראיים או יזומים של אירועים היסטוריים מרכזיים, תיעוד אישי, צילומים למזכרת או כל סוג צילום שהוא משמש למעשה בסרט, כפיסה קטנה בפסיפס בן אלפי פיסות, שיבנה ביצירה הקולנועית השלמה, בלווי קריינות ומוזיקה, לנרטיב של ארץ ישראל במאה העשרים, כפי שלמרבה הפלא לא סופר עדיין. חשיבותו העצומה של הפרויקט, מלבד הערך ההיסטורי המובן מאליו שבו, טמון דווקא בנקודת המבט הרעננה והמאתגרת שלו. למעשה זהו ניסיון ראשון מסוגו לספר היסטוריה לא מנקודת מבט רשמית, אלא להגדיר את הנרטיב ההיסטורי הרחב של עם, ארץ, תקופה, עידן, חברה ולאום, דרך הקול היחיד האישי והאינטימי ביותר. נקודת המבט הסובייקטיבית ביותר של היחיד דרך צילומים נטולי אינטרס, צילומים שאינם מטעם גוף כלשהו, נקודת מבט שאינה מגויסת לשום מטרה מלבד עצם התיעוד לשם התיעוד האישי של האזרח של האדם. הערבי, הבריטי, הפלסטיני או הישראלי.

בשירותי ה-VOD של HOT, yes וסלקום tv, לגדול במשפחת אומנה
בארה"ב יש כיום יותר מ-400 אלף ילדים המטופלים במשפחות אומנה ומספרם רק ממשיך לגדול מדי שנה. הבמאים זוכי האוסקר מארק ג'ונתן האריס ודבורה אופנהיימר ("Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport") יוצאים למסע בין בתי המשפט, בתי משפחות האומנה, מוסדות לעבריינים צעירים ולאורך רחובות לוס אנג'לס, כשבדרך הם מנפצים לא מעט מיתוסים רווחים לגבי האומנה, ומביאים את סיפורם האישי של האנשים העומדים מאחורי "הסוכנות להגנת הילד" (ה-DCFS) בלוס אנג'לס, הסוכנות הגדולה ביותר בארה"ב.

גומורה – עונה 4

ב-HOT VOD, גומורה
העונה הרביעית של דרמת המאפיה האיטלקית עולה במלואה לשירות.

ב-yes VOD, הביסקסואלית
דזירה אקאבאן כתבה, ביימה ומככבת בקומדיה בריטית חדשה, המקנה מבט בלתי צפוי, כן ומצחיק על הטאבו האחרון: ביסקסואליות והדעה המוטעית סביבה. ליילה היא אישה צעירה שלוקחת הפסקה ממערכת היחסים הארוכה שלה עם סיידי (מקסין פיק, "צדק פלילי"), שרצונותיה למסד את הקשר מפחידים אותה מאוד. לאחר הפרידה היא מכירה את שותפה לדירה גייב (בריאן גליסון) ולראשונה בוחנת במקביל את ההבדל בין לצאת עם גברים ונשים. היא מתחילה לחקור את הביסקסואליות שלה, את הבושה שהיא חשה כלפיה ואת התגובות של הסביבה שמתקשה לקבל אותה. בדרכה היא מגלה את החלקים המצחיקים, הכואבים והמסובכים ומבינה שהאדם שאותו היא אוהבת והחיים שמתאימים לה, אינם בהכרח אותו דבר.

בנטפליקס, לוציפר (Lucifer)
אחרי שבוטלה ברשת FOX, נטפליקס גאלה את הדרמה על השטן שפותר תעלומות בלוס אנג'לס, ומשדרת אצלה בלעדית את העונה הרביעית (בישראל היא גם ככה הייתה זמינה בנטפליקס). כל עשרת הפרקים יעלו בבת אחת.

בנטפליקס, איי זומבי (iZombie)
עונה חמישית ואחרונה בשידור שבועי לדרמת הזומבים הקומית.

הביסקסואלית – עונה 1

סרטים:

ב-yes VOD, סרטים חדשים
בקרוב בערוצים הליניאריים: תיק נעדר (סרט צרפתי על פי דרור משעני), המילים הפשוטות (דניאל אוטיי).

ולא לשכוח:
אגדות המחר 4 בנטפליקס
בליינדספוט 4 בסלקום TV
רופא כלבבי 2 ב-HOT3 ב-20:45
אימפריה 5 ב-yes Drama ב-22:00
פאנץ' ב-yes Edge ב-22:00
Veep 7 ב-HOT HBO ב-22:00
בארי 2 ב-HOT HBO ב-22:30
סטאר 3 ב-yes Drama ב-22:45

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו