סוכני שילד, גברת וילסון: המלצת יום ראשון

Published by in כללי on מאי 26th, 2019

סוכני שילד – עונה 6

מה לראות היום בטלוויזיה (ראשון): סוכני שילד, גברת וילסון, דם ואוצרות, ג'נטלמן ג'ק, החברה הגאונה, מועדון הלבבות השבורים, הכנסייה החדשה, לטיפה, דה ניק, הטיהור הראשון, ילדות פרא, ברטון פינק, משחקי הכס – המשמרת האחרונה, פרקים אחרונים לעונה של להרוג את איב ומכושפות הדור החדש. פוסי/ורדון, מיליארדים (לפנות בוקר), חוק הפטריוט עם חסן מינאג', תיק נעדר, מחוז ירושלים, חתונה ממבט ראשון, הישרדות VIP.

שלל מהנכר: מיליארדים, שיי טאון (The Chi), הבן (The Son), בריטניה גוט טאלנט, The Spanish Princess.

ב-yes Drama ב-21:15, ג'נטלמן ג'ק
אחת הסדרות המענגות של הזמן האחרון (שחודשה לעונה שנייה לפני מספר ימים) מגיעה גם לשידור הליניארי: דרמה היסטורית בריטית של BBC ו-HBO, שיצרה סאלי ויינרייט ("עמק האושר" המעולה), בכיכובה של סורן ג'ונס ("דוקטור פוסטר"). בשנת 1832, לאחר שנים של מסעות, לימודים וטיפוס בסולם החברתי, חוזרת אן ליסטר לשיבדן הול, האחוזה שירשה ממשפחתה ביורקשייר, והופכת לבעלת אדמות ולתעשיינית. הסדרה עוקבת אחר מערכות היחסים והאינטרסים שליסטר מפתחת בניסיונה להפיח חיים בביתה ובעסק שלה, ולמצוא לעצמה בת זוג. חוץ מג'ונס משתתפות גם סופי רנדל ("עמק האושר") בתפקיד אהובתה של ליסטר וג'מה ווילן (יארה ב"משחקי הכס") בתפקיד אחותה.

ב-yes Action ב-22:00, דם ואוצרות
סדרת מתח והרפתקאות חדשה של CBS. מומחית מבריקה לעתיקות וגנב אמנות חוברים זה לזה כדי להתחקות אחר טרוריסט חסר רחמים שמממן את מתקפותיו באמצעות אוצרות גנובים. בעוד השניים תרים ברחבי הגלובוס כדי לצוד אותו, הם מוצאים את עצמם במרכזו של קרב בן 2000 שנים על ערש הציביליזציה.

ב-yes Edge ב-22:00, גברת וילסון
השחקנית רות ווילסון ("הרומן") מגלמת את סבתה, אליסון ווילסון, במיני-סדרה המבוססת על חייה. בלונדון של שנות ה-60 אליסון שבורת לב כאשר בעלה, סוכן ביון לשעבר וסופר ידוע בהווה, נפטר במפתיע. אך כאשר אישה זרה מופיעה על סף דלתה וטוענת שהיא למעשה אשתו, אליסון מתחילה לגלות שהיא כלל לא הכירה את הגבר שאיתו בילתה את חייה. בעודה מנסה לשמור את הסוד מפני ילדיה ולהתמודד עם האירועים הממוטטים שפקדו אותה, נראה שמסכת הגילויים רק מתחילה. גם עם איאן גלן (ג'ורה, "משחקי הכס"), פיונה שו ("להרוג את איב"), קילי היוז ("הנעדרת", "שומר ראש").

גברת וילסון

ב-yes דוקו ב-22:00, לטיפה
לטיפה אבן זיאתין איבדה את בנה, עימאד, כשנרצח באירוע טרור במרץ 2012. לאחר שעולמה התמוטט עליה, החליטה אבן זיאתין לקום מהמשבר האישי ולא לוותר על התקווה לשלום. היא הקימה עמותה על שמו של עימאד, הפועלת למען קידום השיח בין בני נוער מתרבויות, דתות, לאומים ורקעים חברתיים שונים ולמען שיקום אוכלוסיות של בני נוער הנמצאים במצוקה כלכלית-חברתית. הסרט מלווה את האם השכולה שבחרה להילחם למען הדור הבא ולמען יצירת עולם טוב יותר, בו לא יהיה מקום לאלימות ולטרור.

ב-yes Drama ב-22:15, החברה הגאונה
סדרת הדרמה המבוססת על ספרה המהולל של אלזה פרנטה, עכשיו גם בשידור ליניארי. הסדרה, שנוצרה כקו-פרודוקציה של רשתות HBO ו-RAI ובוימה על ידי הבמאי עטור הפרסים שבריו קוסטנצו ("בדידותם של המספרים הראשוניים"), עוסקת בחברות ארוכת השנים בין לילה צ'רולו (אותה מגלמות לודוביקה נסטי וגאיה ג'יראצ'ה) ואלנה גרקו (אליזה דל ג'ניו ומרגריטה מאזוקו), ונפתחת בהיעלמותה של לילה המבוגרת – אירוע שמביא את אלנה לשבת ולכתוב את זיכרונות ילדותן וחייהן. עלילת הסיפור, שמתחילה ב-1950 עם היכרותן של שתי הילדות, נפרשת על פני ששה עשורים ומתרחשת בתקופה מרתקת ומסוכנת בנאפולי שבאיטליה. אלנה מנסה לפתור את התעלומה שהיא לילה – החברה הגאונה – חברתה הטובה ביותר ובה בעת גם האויבת הגדולה שלה.

החברה הגאונה

ב-yes Action ב-22:45, סוכני שילד
עונה שישית וחדשה לסדרת האקשן.

ב-yes Edge ב-4:00, משחקי הכס: המשמרת האחרונה
שבוע לאחר שידור פרק הסיום של "משחקי הכס", משודר בצמוד לארה"ב הסרט הדוקומנטרי "משחקי הכס: המשמרת האחרונה". הבמאית ג'יני פינלי ("סוס ים") בילתה כשנה על סט הסדרה המצליחה ותיעדה בהומור, ברגש ובאופן שלא נראה קודם לכן את בניית העולם המורכב והבדיוני של ממלכת ווסטרוז – על שלל הסטים, השחקנים והניצבים שיוצרים אותו. תוך התמודדות עם אתגרים שונים, בהם גם סצנות מורכבות ומזג אוויר הפכפך, נפרשת לראשונה ההפקה המרהיבה הזו. "המשמרת האחרונה" מתעד לא רק את יצירתו של העולם המדהים הזה, אלא גם את הפרידה המרגשת ממנו.
הסרט יהיה זמין החל מיום שני גם ב-HOT וסלקום tv.

דה ניק

ב-HOT VOD, דה ניק (The Knick)
דרמת בית החולים התקופתית המעולה של סטיבן סודרברג, ובכיכובו של קלייב אואן, מגיעה גם ל-HOT. ד"ר ת'אקרי הוא מנתח ראשי מוכשר ונערץ בבית החולים "דה ניקרבורגר" (המכונה "דה ניק") בתחילת המאה העשרים. ת'אק מכור לקוקאין ונחוש להשאיר את חותמו בעולם הרפואה, כשלצדו רופא שחור הנאבק למען חולים אפרו-אמריקאים מסורבי טיפול. יחד הם נלחמים להשאיר את בית החולים פעיל ולהביא פציינטים עשירים שיוכלו לממן את המשך מחקרם ופועלם למען עתיד הרפואה. גם עם אנדרה הולנד ("אור ירח"), ג'רמי בוב ("הבריחה מדאנמורה"), ג'ולייט ריילנס ("מק'מאפיה"), איב יוסון ("הפרפר"), מייקל אנג'רנו ("תיכון בהיי") ומאיה קאזאן ("אימפריית הפשע").

ב-HOT8 ב-21:00, מועדון הלבבות השבורים
הימים הם ימי מלחמת צוק איתן. ארבעה ילדים אתיופים נוחתים באמצע הלילה בישראל לבדם והם סובלים ממום מולד בלב. התקווה היחידה שלהם הם קבוצה של מנתחי לב ישראלים המנתחים בהתנדבות את לבבותיהם של ילדים אפריקאים ופלסטינים כחלק מפרויקט "הצל לבו של ילד". זהו פרויקט הומניטרי בינלאומי שבסיסו בישראל, הדואג לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע, דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי. מטרתה של עמותת "הצל לבו של ילד" היא לשפר את איכות הטיפול הרפואי בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות, הסובלים ממחלות לב וליצור מרכזי טיפול מיומנים במדינות אלו. מאז שנוסדה בשנת 1995, העמותה הצילה 4000 ילדים מ-50 מדינות מתפתחות והכשירה למעלה מ-100 אנשי צוות רפואי במדינות אלו.

סרטים:

ב-yes VOD ובסלקום tv, הטיהור הראשון
פריקוול לסדרת האימה שוברת הקופות, בכיכובם של מריסה טומיי, מלוני דיאז, לקס סקוט דיוויס. ממשלת ארה"ב מודיעה על ניסוי במסגרתו כל הפשעים, כולל רצח, יהיו מותרים למשך 12 שעות. הניסוי מתחיל בקהילה קטנה אך במהרה יוצא משליטה.

ב-HOT cinema 1 ב-23:45, הכנסייה החדשה
מותחן דרמה ומסתורין בכיכובו של אית'ן הוק, שכתב וביים פול שרדר (כותב התסריטים הקלאסיים "נהג מונית" ו"ג'יגולו אמריקאי"). כומר פרוטסטנטי מיוסר (הוק) של קהילה קטנה במדינת ניו יורק מתמודד עם ייאוש שנגרם לו מאובדן בנו, פירוק נישואיו ומצב בריאותי מתדרדר. על אף מחשבות קודרות על עתידו העגום של העולם, כאשר מגיע אליו כדי לקבל עזרה רוחנית אדם שאיבד אמונה במין האנושי ורוצה לסיים את חייו, הכומר מנסה לשכנע אותו למצא בכל זאת איזשהו ניצוץ של אמונה. גם עם אמנדה סייפריד, סדריק הבדרן.

בסלקום tv, ילדות פרא
דרמה טורקית/צרפתית מ-2016 שהייתה מועמדת לאוסקר ולגלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר, זכתה בחמישה פרסי סזאר ובפרסים רבים נוספים. דרמה מרגשת המציגה חברה שקרועה בין המודרניות למסורת. חמש אחיות צעירות ופרועות גדלות בבית סבתן. בזו אחר זו הן מגיעות לגיל בגרות ומבינות שעתידן מוכתב מראש, להיות רעיות צנועות וממושמעות. אט אט הופך הבית המשפחתי לסגור וקפדני יותר והמגע שלהן עם העולם שבחוץ הולך ומצטמצם. האחיות המשתוקקות לחופש ולחיים מחליטות להיאבק, כל אחת בדרכה.

ג'נטלמן ג'ק

ב-yes3 ב-22:00, ברטון פינק
סרטים שחייבים לראות. בזמן שבריביירה הצרפתית מקפלים את השטיח האדום ומסכמים עוד פסטיבל שהסתיים, שבה רצועת "הבלתי נשכחים" אל אחד הזוכים הגדולים של פסטיבל קאן – הסאטירה המבריקה של האחים כהן שזכתה בשלושה פרסים בקאן, כולל דקל הזהב לסרט הטוב ביותר. ג'ון טורטורו (זוכה פרס השחקן) מגלם מחזאי אידיאליסט מניו יורק שמגיע להוליווד הנוצצת והריקנית, שם הוא הולך ושוקע בתוך סיוט. גם עם ג'ון גודמן, סטיב בושמי. ארה"ב, 1991.

ולא לשכוח:
חוק הפטריוט עם חסן מינאג' בנטפליקס
שלדון הצעיר 2 ב-yes VOD ובסלקום TV
מחוז ירושלים בכאן 11 ב-21:10
חתונה ממבט ראשון בקשת 12 ב-21:15
הישרדות VIP בערוץ 13 ב-21:15
פרק אחרון לעונה של להרוג את איב ב-HOT HBO ב-22:00
תיק נעדר בכאן 11 ב-22:05
פוסי/ורדון ב-yes Edge ב-23:00
פרק אחרון לעונה של מכושפות: הדור החדש ב-yes Drama ב-23:10
מיליארדים 4 ב-yes Edge ב-5:50

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו