פליבאג, הגשם: המלצת יום שישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/05/2019 בקטגוריה ‏כללי

פליבאג

מה לראות היום בטלוויזיה (שישי): פליבאג, חלק הארי, הגשם, זהב לבן, הצלחתי, הפרפר, נתראה אתמול, 1994, מתים לספר, מלחמה נגד נשים, נולדו בעזה, נולדו בסוריה, אבא כתב פורנו, פרק אחרון לעונה של ריברדייל. עושה בית ספר, משפחת קרדשיאן.

שלל מהנכר: מלכוד 22 – ג'ורג' קלוני מביא אל המסך מיני-סדרה בת ששה פרקים המבוססת על ספרו הסאטירי הקלאסי של ג'וזף הלר משנת 1961, המתרחשת במלחמת העולם השנייה ועוקבת אחר הרפתקאותיה של יחידת טייס של חייל האוויר האמריקאי המוצבת באיטליה, בזמן שהעולם נקרע לגזרים על ידי המלחמה. גם עם יו לורי ("האוס") וקייל צ'נדלר ("אורות ליל שישי") (בחמישי הבא גם ב-yes).

פרקים אחרונים לחלוטין של המפץ הגדול (פרק כפול + פרק סיכום) ולטובת הכלל (For The People). פרקים אחרונים לעונה של דברים טובים (Better Things), תחנה 19, שלדון הצעיר, S.W.A.T. חוק וסדר מדור מיוחד.

וגם שני פרקים של ברוקלין תשע תשע, שני פרקים של Superstore, איי זומבי, In The Dark, פרויקט מסלול, Doom Patrol, Marvel's Cloak & Dagger, Tacoma FD, Clink, המרוץ לדראג של רו פול (RuPauls Drag Race).

באמזון פריים וידאו, פליבאג
העונה השנייה והמופתית והאחרונה בדרמה הקומית של פיבי וולר-ברידג'.

בנטפליקס, רימאסטרד: חלק הארי (ReMastered: The Lion's Share)
פרק נוסף בסדרה התיעודית המוזיקלית המצוינת. הפעם סרט העוקב אחר עיתונאי שמאתר את בני משפחתו של סולומון לינדה, מחבר השיר "The Lion Sleeps Tonight", ומנסה לעזור להם לקבל את התמלוגים שמגיעים להם.

בנטפליקס, זה ברונו! (!It's Bruno)
סדרה קומית חדשה וסוריאליסטית של נטפליקס, שבמרכזה בחור צעיר וכלבו האהוב ברונו. הסדרה מלווה את השניים כשהם משוטטים להם ברחובות של שכונת בושוויק בברוקלין. סולבן נעים יצר ומככב עם כלבו האמיתי.

בנטפליקס, זהב לבן (White Gold)
אד ווסטוויק ("אחת שיודעת") פוטר מהקומדיה של BBC אחרי שהואשם באונס, והעונה שנייה שמגיעה כעת לנטפליקס מסתדרת בלעדיו. בשנות ה-80, צוות סוכני מכירות נטול מצפון יעשה הכל כדי לסגור עסקה. דיימון ביזלי ("קרועים") מככב.

בנטפליקס, הגשם (The Rain)
עונה שנייה לדרמה הפוסט-אפוקליפטית הדנית של נטפליקס.

בנטפליקס, הצלחתי! (!Nailed It)
עונה שלישית לסדרת הריאליטי שבמסגרתה חובבי אפייה כושלים מנסים לשחזר עוגות מופת, רוב הזמן בכישלון גדול.

בנטפליקס, המלחמה נגד נשים (War Against Women)
השימוש באונס כנשק מלחמה הוא פשע שתכופות זוכה להתעלמות. הקורבנות לא זוכות להכרה על מה שחוו והפושעים לא באים על עונשם. הסרט התיעודי של הבמאי הספרדי הרנן זין מ-2013, שצולם בעשר ארצות שונות במשך שלוש שנים, חושף את המורשת שוברת הלב של קורבנות אונס מלחמה ובני משפחותיהן.

בנטפליקס, נולדו בעזה (Born in Gaza)
סרט תיעודי נוסף של הרנן זין, שצולם במהלך מבצע "צוק איתן" ב-2014, במהלכו מתו 507 ילדים ו-3,598 נפצעו. הסרט עוקב אחרי קבוצת ילדים צעירים הגדלים באזור מלחמה.

בנטפליקס, נולדו בסוריה (Born in Syria)
ההערכה היא שמאז 2011 נעקרו מעל 11 מיליון סורים מבתיהם, מחציתם ילדים. הסרט התיעודי של הרנן זין מ-2016 עוקב במשך שנה אחר שבעה מבין הצעירים העקורים האלה, ומהווה עד לכול חוויותיהם מבעד לעיניהם: המנוסה מסוריה, מסעם דרך מחנות פליטים ובמזרח התיכון, והגעתם אל הארץ המובטחת באירופה.

בנטפליקס, מתים לספר (Dying To Tell)
בעקבות תקרית טראומטית שהתרחשה באפגניסטן, בשנת 2012, יוצר הסרט הרנן זין יוצא לחפש תשובות ומראיין כתבי מלחמה על המחיר האישי הכבד של עיסוקם.

בנטפליקס, 1994
מיני-סדרה תיעודית שביים הכתב הפוליטי דייגו אנריקה אוסורנו, שבאמצעות קטעי ארכיון וראיונות חדשים בוחן את המצב הפוליטי במקסיקו ב-1994, עם פרוץ המרד של צבא זאפאטיסטה לשחרור לאומי וההתנקשות בחייו של המועמד לנשיאות לואיס דונלדו קולוסיו. כוללתראיונות עם הנשיא לשעבר קרלוס סלינס ועם סובקומנדנטה גליאנו (מרקוס). המאורעות הללו מגוללים גם בסדרת הדרמה "יומני הפשע: המועמד" שעלתה בנטפליקס לפני כחודשיים.

ב-HOT HBO ב-22:00, אבא כתב פורנו
ספיישל קומי של HBO המבוסס על הפודקאסט המצליח באותו שם, שהוקלט לפני קהל חי בלונדון. את הספיישל מנחים ג'יימי מורטון, ג'יימס קופר ואליס לוין שגם הפיקו את הספיישל. במסגרת המופע הקומי – וגם הפודקאסט – מקריא מורטון פרקים מתוך סדרת הרומנים ה"אירוטיים" שכתב אביו האמיתי תחת הפסבדונים "רוקי פלינסטון", יחד עם חבריו קופר ולוין המספקים פרשנות משעשעת. אחרי סיבוב הופעות שובר קופות ברחבי העולם, השלושה מביאים לראשונה למופע המצולם את הפרק האבוד והידוע לשמצה בסדרת הרומנים "בלינדה בלינקד".

סרטים:

ב-yes4 ו-HOT cinema 1 ב-22:00, הפרפר
רימייק לדרמת הפשע והמסתורין משנת 1973, בכיכובם של צ'רלי הנאם ("ילדי האנרכיה") ורמי מאלק ("רפסודיה בוהמית"). בסיפור המבוסס על רב מכר אוטוביוגרפי תחת אותו השם, הנרי הוא פורץ כספות המופלל ומורשע ברצח שלא ביצע, ונשלח למאסר עולם בכלא צרפתי על אי באפריקה הנקרא "אי השטן". הנרי יוצר ברית עם זייפן מורשע מוזר בשם לואיס דגה ומשכנע אותו להצטרף אליו בתוכנית בריחה שאפתנית.

בנטפליקס, נתראה אתמול (See You Yesterday)
מותחן מדע בדיוני בהפקת ספייק לי. נער ונערה מחוננים מניו יורק מנסים ללמוד את רזי המסע בזמן. בעקבות תקרית טראגית של ירי משטרתי, הם יוצאים לסדרה של מסעות מסוכנים בעבר.

ולא לשכוח:
עושה בית ספר (Schooled) בסלקום tv
פרק אחרון לעונה של ריברדייל 3 בנטפליקס
משפחת קרדשיאן 16 ב-!E ב-16:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו