מאי 2019 בערוצי הסדרות של yes

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/04/2019 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

ג'ורג' קלוני חוזר לטלוויזיה אחרי 20 שנה – "מלכוד 22" תשודר רק בyes! הפקת הענק המבוססת על ספרו האייקוני של ג'וזף הלר משנת 1961, מתרחשת במלחמת העולם השנייה ועוקבת אחר הרפתקאותיה של יחידת טייס של חייל האוויר האמריקאי המוצבת באיטליה, בזמן שהעולם נקרע לגזרים על ידי המלחמה.

"גברת וילסון" – מיני סדרה המבוססת על סיפור אמיתי בכיכובה של רות וילסון. בלונדון של שנות ה-60 אליסון שבורת לב כאשר בעלה, סוכן ביון לשעבר וסופר ידוע בהווה, נפטר במפתיע ודמויות מעברו המסתורי צפות ועולות בחיי משפחתה ומטלטלות את כל מה שידעה על בעלה ועל נישואיה.

"אם אב בן" –  דרמה בריטית חדשה בכיכובו של ריצ'ארד גיר (לראשונה בטלוויזיה מזה 30 שנה) על ראש אימפריית תקשורת עשיר ומלא ביטחון שבנו עובר שבץ ומשתנה לנגד עיניו. אשתו לשעבר מנצלת את ההזדמנות ליצור מחדש קשר עם בנה שנלקח ממנה בילדותו.

"הביסקסואלית" – ליילה, אישה צעירה ומצליחה מתחילה לחקור את הביסקסואליות שלה ואת התגובות של הסביבה.

"בועטות" – פייג', צעירה מעיירה נידחת באוסטרליה עוברת עם אהובה שחקן ה- footy המצליח, למלבורן ופוגשת את כל שאר נשות הכדורגלנים. סודות, בגידות, סקס ותעלומת רצח – כל מה שצריך בשביל גילטי פלז'ר לקיץ.

מלכוד 22 – החל מה- 23/5, ימי חמישי ב- 22:00 בyes EDGE-, ומה- 19/5 כל הפרקים yes VOD
האירוע הטלוויזיוני הגדול של השנה, מגיע רק ל-yes.
"מלכוד 22" – הפקת ענק, פרויקט התשוקה של זוכה האוסקר וגלובוס הזהב ג'ורג' קלוני – שאף מביים ומפיק את הסדרה, היא מיני-סדרה בת ששה פרקים המבוססת על ספרו האייקוני והבלתי נשכח של ג'וזף הלר משנת 1961 המתרחשת במלחמת העולם השנייה ועוקבת אחר הרפתקאותיה של יחידת טייס של חייל האוויר האמריקאי המוצבת באיטליה, בזמן שהעולם נקרע לגזרים על ידי המלחמה.
קלוני, המפיק את הסדרה יחד עם זוכה האוסקר גרנט הסלוב ("ארגו"), בחר באופן אישי את השחקנים לפרויקט והם כוללים בנוסף אליו את יו לורי ("האוס") ואת קייל צ'נדלר ("אורות ליל שישי").
הסדרה מתוארת כפרויקט השאפתני ביותר של "הולו", המפיקה אותה יחד עם ערוץ האיכות הבריטי צ'אנל 4, וזהו תפקידו הטלוויזיוני הגדול הראשון של קלוני מאז עזב את ER בתחילת שנות ה-90 והפך לכוכב קולנוע. קלוני – שבתחילה ליהק את עצמו לתפקיד קולונל קאתראט אך החליט בהמשך שצ'אנדלר יתאים יותר לתפקיד – הקדיש כמעט שנתיים מחייו להתנעת הפרויקט, הפקתו בימויו וצילומי הסדרה ולקח חופש מכל עיסוקיו האחרים.
במרכז הסדרה עומד קפטן ג'ון יוסיריאן (כריסטופר אבוט, "בנות") אנטי גיבור מרדן ועיקש הנחוש לשמור על שפיות דעתו. הוא אינו נאבק בצבא או במלחמה. הוא נלחם במערכת הצבאית, הסבוכה, חסרת ההיגיון והצינית – בקרב שכנראה לעולם לא ינצח בו. הוא ניסה לעזוב את הצבא פעמים רבות ואף טען לאי שפיות אך תמיד נחסם על ידי "מלכוד 22": חוק בירוקרטי שקובע שאדם נחשב לא שפוי אם הוא מעוניין לצאת למשימות מסוכנות, אבל בקשה להפסיק לצאת למשימות תחשב הוכחה לשפיותו ולכן הוא כשיר לצאת לקרב.
את יוסריאן מקיפים מפקדיו וחבריו לטייסת, שלל דמויות צבעוניות, משונות ובלתי נשכחות, ביניהן מייג'ור דה קוורלי (יו לורי), סגן מפקד היחידה, קצין קשוח ומפחיד שלא עושה כלום, קולונל קתקארט (קייל צ'אנדלר) קצין שאפתן האחראי על יוסיריאן וחבריו שמנסה להרשים את מפקדיו על ידי נידוב פקודיו למשימות מסוכנות, לוטננט שייסקוף (ג'ורג' קלוני) מפקד על מחנה הטירונים ועסוק כל הזמן ביוזמות ומזימות איך לנצח במסדרים.
רק ב-yes

גברת וילסון – החל מה- 26/5 ימי ראשון ב- 22:00 בyes EDGE- ובyes LONDON- ב- yes VOD

השחקנית רות וילסון מגלמת את סבתה, אליסון וילסון, במיני סדרה המצוינת הזו, המבוססת על חייה. בלונדון של שנות ה-60 אליסון שבורת לב כאשר בעלה, סוכן ביון לשעבר וסופר ידוע בהווה, נפטר במפתיע. אך כאשר אישה זרה מופיעה על סף דלתה וטוענת שהיא למעשה אשתו, אליסון מתחילה לגלות שהיא כלל לא הכירה את הגבר שאיתו בילתה את חייה. בעודה מנסה לשמור את הסוד מפני ילדיה ולהתמודד עם האירועים הממוטטים שפקדו אותה, נראה שמסכת הגילויים רק מתחילה.
כוכבים נוספים: איאן גלן (ג'ורה, "משחקי הכס"), פיונה שו ("להרוג את איב"), קילי היוז ("הנעדרת", "שומר ראש")
רק ב-yes

הביסקסואלית – החל מה- 5/6, ימי שני ב- 22:50 בyes EDGE- ומה-8/5 ב-yes LONDON ב-yes VOD

דזירה אקאבאן, כתבה, ביימה ומככבת בקומדיה חדשה, מבט בלתי צפוי, כן ומצחיק על הטאבו האחרון: ביסקסואליות והדעה המוטעית סביבה. ליילה, אישה צעירה שלוקחת הפסקה ממערכת היחסים הארוכה שלה עם סיידי (מקסין פיק, "צדק פלילי"), שרצונותיה למסד את הקשר מפחידים אותה מאוד. לאחר הפרידה, היא מכירה את גייב (בריאן גליסון), השותף שלה לדירה ובוחנת את ההבדל שבלצאת עם גברים ונשים – לראשונה במקביל. היא מתחילה לחקור את הביסקסואליות שלה, את הבושה שהיא חשה כלפיה ואת התגובות של הסביבה, שמתקשה לקבל אותה. בדרכה היא מגלה את החלקים המצחיקים, הכואבים והמסובכים ומבינה שהאדם שאותו היא אוהבת והחיים שמתאימים לה, אינם בהכרח אותו דבר.
רק ב-yes

אם אב בן – החל מה- 29/5, ימי רביעי ב- 23:00 בyes DRAMA- ובyes LONDON- ב- yes VOD

דרמה מטלטלת בכיכובו של ריצ'ארד גיר בתפקיד הטלוויזיוני הגדול הראשון שלו מזה 30 שנה.
מקס פינץ' (גיר) עומד בראש אחת מאימפריות המדיה המשפיעות בעולם. מידע הוא המטבע בו הוא סוחר: הוא מחזיק בסודות הכי אפלים של כולם ומשתמש בכוחו ללא רחם.
קיידן (בילי האוול, "מתחת לפני השטח", "דאנקירק") בנו של מקס, הוא העורך הראשי של אחד העיתונים החשובים בקבוצה – "הנשיונל רפורטר". אבל קיידן קורס תחת עומס הציפיות של אביו. הוא מאלחש את הכאב בעזרת קוקאין וסקס מזדמן עם נשים אנונימיות, ובאחת הפעמים עובר שבץ מוחי בעקבות מנת יתר והופך לחסר אונים כמו ילד קטן. עבור קת'רין (הלן מקרורי, "הארי פוטר", "סקייפול") – אשתו לשעבר של מקס – זו הזדמנות ליצור מחדש קשר עם בנה הרגיש שמקס קרע מעליה בהיותו צעיר מאוד. ובעוד מקס וקתרין מתקוטטים על נפשו של בנם, קרב נוסף עומד להתחיל, הקרב על לב האומה: בגלל שקיידן יודע סודות שיכולים להפיל את האימפריה של מקס, ואת השתיקה של קיידן לא ניתן לקנות.

בועטות – החל מה- 27/5, ימי שני ב- 21:15 בyes DRAMA-, ב- yes VOD וב- STINGTV

סדרה אוסטרלית קלילה וכיפית שעוקבת אחר פייג', בחורה צעירה מעיירה אוסטרלית קטנה, שעוברת למלבורן יחד עם אהובה מהתיכון, שגויס לקבוצת ה-footy הגדולה ביותר במלבורן. כדג-מחוץ-למים, היא מכירה את הנשים המנוסות והמשויפות של השחקנים האחרים, ומבינה מהר מאוד שהיא בעולם שונה לחלוטין ממה שאי-פעם הכירה. סודות, בגידות, סקס ותעלומת רצח – כל מה שצריך בשביל גילטי פלז'ר אוסטרלי לקיץ.
רק ב-yes

ויקטוריה 3 – החל מה- 14/5, ימי שלישי ב- 21:15 בyes DRAMA-, ב- yes LONDON ב- VODוב- STINGTV

הפקת הענק המושקעת מבית ITV ומהאנשים שמאחורי "אחוזת דאונטון", שכתבה דייזי גודווין, שבה בעונה חדשה.
הסדרה, בכיכובה של ג'נה קולמן ("דוקטור הו") המגלמת את המלכה ויקטוריה בצעירותה. נערה קטנטונת שהפכה בין לילה למלכה ובסופו של דבר לאישה הכי חזקה בעולם. אל העונה החדשה חוזר גם טום הודג'ס המגלם את הנסיך אלברט וביחד הם עומדים מול אתגרים חדשים מבית ומחוץ.
העונה מתחילה בשנת 1848, לאחר חילופי ראש הממשלה והופעתה של אחותה המסתורית של ויקטוריה. ויקטוריה נקראת לעזוב את לונדון כשהמהפכה שועטת לאורך יבשת אירופה ופעילותה המתגברת של התנועה צ'רטיסטית – תנועה שפעלה להרחבת זכויות הבחירה למעמד הפועלים – ברחבי אנגליה. ובתוך הבית, מערכת היחסים בין ויקטוריה ואלברט עולה על שרטון ונמצאת בנקודת שבירה, מאבק על שליטה, שאף אחד מהם לא יוכל לנצח בו. רק ב-yes

ג'נטלמן ג'ק – החל מה- 26/5, ימי ראשון ב- 21:15 בyes DRAMA-, ב- yes LONDON וב- STING TV

דרמה היסטורית בריטית חדשה מבית BBC One ו-HBO, שיצרה סאלי ויינרייט ("עמק האושר"), בכיכובה של סורן ג'ונס ("דוקטור פוסטר"), המתרחשת ב- 1832. לאחר שנים של מסעות, לימודים וטיפוס בסולם החברתי, אן ליסטר חוזרת לשיבדן הול, האחוזה שירשה ממשפחתה ביורקשייר והופכת לבעלת אדמות ולתעשיינית. הסדרה תעקוב אחר מערכות היחסים והאינטרסים שליסטר מפתחת בניסיונה להפיח חיים בביתה ובעסק שלה, ולמצוא לעצמה בת זוג. חוץ מג'ונס משתתפים גם סופי רנדל ("עמק האושר") בתפקיד אהובתה של ליסטר וג'מה ווילן (יארה ב"משחקי הכס") בתפקיד אחותה.

דם ואוצרות – החל מה- 26/5, ימי ראשון ב- 22:00 בyes ACTION-, ב- VODוב- STING TV

סדרת אקשן-הרפתקאות חדשה לקיץ ממארק ווב, במאי "500 ימים של סאמר" וסרטי "ספיידרמן".

הסדרה עוקבת אחרי מומחה מבריק לעתיקות וגנבת אומנות ערמומית שחוברים יחדיו כדי לתפוס טרוריסט אכזרי שמממן את תקיפות הטרור שלו בעזרת בזיזת עתיקות. ובזמן שהם מזגזגים על פני הגלובוס במרדף, הם מוצאים את עצמם לפתע במרכזו של מאבק בן 2000 שנה על ערש הציוויליזציה.

אקשן כיף וקליל לקיץ.
רק ב-yes

משבריסטית – החל מה- 27/5, ימי שני ב- 22:00 בyes DRAMA-, ב- yes LONDON ב- VODוב- STINGTV

דרמה כיפית ושנונה, בכיכובה של זוכת האוסקר אנה פקווין ("דם אמיתי", "אקס-מן"), המגלמת את רובין, יועצת יחסי ציבור אמריקאית שחיה בלונדון, חסרת רחמים ומצליחה, שעושה הכל כדי לתקן את חייהם המתוסבכים של הסלבס חסרי האונים והאנוכיים אותם היא מייצגת.

רובין מומחית בפתירת משברים ובנקיון הבלאגנים, ולמרות שהיא שולטת בעבודתה במקצועיות ומוציאה מתוק מעז, היא לא מצליחה לעשות זאת בחייה שלה, שיוצאים משליטה.
רק ב-yes

המפץ הגדול: פרק סיום הסדרה – יום שבת ה- 25/5 ב- 19:05 בyes COMEDY-, ב- yes VODוב- STING TV

עונתה האחרונה של הקומדיה האהובה והכי מצחיקה בטלויזיה, ועדיין – שנה 13 ברציפות מקום ראשון בטבלאות הרייטינג בארה"ב.

הקומדיה הענקית, שזכתה בפרסים רבים (ואף זיכתה את ג'ים פרסונס בשיא הזכיות באמי לשחקן ראשי בקומדיה – 4 זכיות) עומדת בפני סיום גם היא: בפרק האחרון לסדרה, קריפקי מוכיח שד"ר פמברטון גנב את התיזה שלו בקולג'. שלדון ואיימי לא מצליחים להחליט אם להסגיר אותו, עד שלאנרד ופני מתערבים אבל מסתבכים. האוורד מגלה לשמחתו שפרט לברנדט היתה בצי'זקייק פקטורי עוד מלצרית שהיתה מאוהבת בו, ומנסה לגלות מי זו היתה.
רק ב-yes

משחקי הכס: פרק סיום הסדרה – יום שני ה- 20/5 ב- 04:00 וב- 22:00 בyes EDGE-, ב- yes VOD וב- STING TV

הסדרה זוכת 47 פרסי האמי, כולל סדרת הדרמה הטובה ביותר, פרס הכתיבה, פרס הבימוי ושחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה, המחזיקה בכמות שיא הפרסים בטקס האמי לסדרות מתוסרטות, עומדת בפני סיום.
ספויילרים, שמועות והדלפות של העלילה מלווים את עליית העונה אבל מה שאנחנו יודעים לבטח זה שעם הגיעו של החורף, בעוד סרסיי לאניסטר, ג'ון סנואו ודאניריז טרגריין נלחמים על כס המלכות והשליטה בשבע הממלכות, האיום הגדול באמת הגיע מהצפון, בדמות ההלכים הלבנים בראשות מלך הלילה המלווה בדרקון משלו והקרב האמיתי בין החיים למתים, על וינטרפל ועל שבע הממלכות עומד להגיע להכרעה. האם יצליחו בני האדם להתאחד במלחמה נגד הכפור המאיים לבלוע אותם?

בוגרת–כזה 2 – החל מה- 18/5, ימי שבת ב-18:40 בyes COMEDY-, ב- VODוב- STINGTV

הספין-אוף לקומדיה האהובה "שחור-כזה", בכיכובה של יארה שהידי המגלמת את זואי, חוזרת בעונה חדשה.
זואי וחבריה חוזרים לשנתם השניה בקולג' וממשיכים את מסעם לבגרות, בו יתקלו בקשיים ושמחות שלא פגשו בבית המגונן של הוריהם.

הקומדיה החכמה, המושחזת והמרעננת היא המשך ישיר של "שחור כזה" שמשתמשת בנוכחות, באנרגיות ובכריזמה המתפרצות של שהידי כדי לבחון את חוויית ההתבגרות של בני הנוער האמריקאים בקולג'ים בעידן המודרני ממקום כן ואמיתי, בלי שיפוטיות או התייפייפות.
רק ב-yes

ללא מילים 3 – החל מה- 27/4, ימי שבת ב- 17:25 בyes COMEDY-, ב- VODוב- STING TV

הקומדיה בכיכובה של מיני דרייבר חוזרת בעונה חדשה.
הסדרה עוקבת אחר משפחת דימאיו שלהם ילד עם שיתוק מוחין, ג'יי.ג'יי, שלא יכול לדבר, אבל כן להקליד את מה שיש לו להגיד. מאיה (דרייבר), היא אם בריטית בעלת גישה מגוננת, ישירה ומתנשאת, בעלה ג'יימי, שלא אכפת לו מה אחרים חושבים, דילן, ביתם הספורטאית וריי, הבן האמצעי והחכם, שמרגיש שהוא הכי מושפע מחוסר תשומת הלב של הוריו העסוקים בטיפול באחיו.
בפרק פתיחת העונה בן שני החלקים המשפחה כולה נוסעת ללונדון לבקר את אביה של מאיה ומי יכול לגלם את אביה של הדמות הכל כך מוטרפת של דרייבר אם לא הקומיקאי המיתולוגי הענקי ג'ון קליז, שכמובן גונב את ההצגה.
רק ב-yes

אחותי בהפרעה – החל מה- 25/5, ימי שבת ב- 19:55 בyes COMEDY-, ב- VODוב- STING TV

קומדיה חדשה על אישה שחייה המושלמים יוצאים משליטה כשאחותה החורגת בת ה- 16עוברת במפתיע לגור איתה.
ילדותה ושנות נעוריה של קלם (כוכבת יומני הערפד נינה דוברב) לא היו קלות אבל היא הצליחה להשתקם ולבנות לעצמה חיים נהדרים: עבודה מצוינת, בית מקסים וניק, הארוס המושלם שלה- מורה בקולג' ממשפחה רגילה ומוצלחת.
הוריו רוז (אגדת ברודווי שריל לי ראלף) ו-וולט אימצו את קלם אל חיק משפחתם ובכך השלימו עבורה את המשפחה שתמיד רצתה. אבל כשאחותה למחצה, ילדת הפרא שאנון מתדפקת על דלתה במטרה לברוח מאביהן הבלתי נסבל, ניק מסכים שקלם יכולה לעזור לשאנון להימנע מטעויות והם מזמינים אותה לגור איתם.
רק ב-yes

סוכני שילד 6 – החל מה- 26/5, ימי ראשון ב- 22:45 בyes ACTION-, ב- VODוב- STING TV

עונה חדשה לסדרת האקשן מבית MARVEL, המתרחשת בעולם של סרטי הנוקמים.
לאחר מותו של הסוכן קולסון (שזכינו הקיץ לראות את התחלתו ב"קפטן מארוול") בסיום העונה החמישית, נראה שמצב הצוות אינו קל. סיום העונה אפשר ליוצרים לשנות את הרכבו ולקחת את העלילה לכיוונים חדשים. אבל נראה שקלארק גרג, שגילם את קולסון עתיד לחזור לעונה החדשה בדמות חדשה ומסתורית של אדם אחר, שנראה כמו קולסון אך התנהגותו ומהותו שונה מהמנהיג האהוב. במהלך העונה, הצוות יחפש אחר פיץ שנשאר מאחור כשהם שוגרו לעתיד, נכנס לתא מיוחד ושיגר את עצמו לחלל במטרה לחכות לעתיד כשיוכל להתאחד עם חבריו. כעת חבריו צריכים להציל אותו כשמאק הוא מנהל הצוות החדש.
הסדרה חודשה כבר לעונה שביעית
רק ב-yes

החברה הגאונה – החל מה- 26/5, ימי ראשון ב- 22:00 בyes DRAMA-, ומה-4/4 ב- yes VOD וב- STINGTV

הדרמה המדוברת המבוססת על רב המכר הראשון מבין ארבעה ספרים בסדרת "הרומנים הנפוליטנים" פרי עטה של אלנה פרנטה, היא שיתוף פעולה בין HBO לרשת RAI האיטלקית, וכבר חודשה לעונה שניה.
הסדרה דוברת האיטלקית עוקבת אחר חברותן ארוכת השנים של שתי ילדות-נערות-נשים בנאפולי של שנות ה- 50 של המאה העשרים.
כשלילה צ'רולו, חברתה הטובה ביותר והאישה הכי חשובה בחייה של אלנה גרקו- כעת אישה מבוגרת- נעלמת ללא עקבות, אלנה פונה למחשב שלה ומתחילה לכתוב את סיפור החברות שלהן. אלנה ולילה- שתי ילדות חכמות ומוכשרות במיוחד, האחת שקטה ושקדנית, השניה מרדנית וחצופה- גדלות במשפחות עניות ממעמד הפועלים, במציאות קודרת ואלימה, מנסות להבין את העולם אליו הן גדלות ומגלות שהוא אפוף קושי וייאוש. הן אוהבות אחת את השניה אהבת אמת אבל מערכת היחסים ביניהן סבוכה מקנאה, תלות וכעס.
הסדרה, כמו הספר עליו היא מבוססת, זכתה לביקורות משבחות על האותנטיות, המשחק המצוין, והעיבוד המוצלח שמצליח להביא אל המסך את ליבו של הספר.

צ'רנוביל – החל מה- 9/5 ימי ראשון (שני פרקים ראשון בשעה 22:00, ולאחר מכן ב- 22:50)
בyes EDGE- ומה- 7/5 ב- yes VOD

המיני סדרה התקופתית החדשה מבית HBO ו-SKY, חוזרת לתאונה הגרעינית הנוראה משנת 1986 – אחת הקטסטרופות האיומות ביותר שיצר האדם – ותספר את סיפורם של האנשים שהוקרבו לטובת הצלת אירופה כולה מאסון נוסף. בסדרה מככבים ג'ראד האריס ("הכתר", "מד מן") בתפקיד ואלרי לגסוב, הפיזיקאי הראשי בכור ואחד הראשונים שהבינו את גודל האסון והסכנה לאירופה כולה; אמילי ווטסון ("הילארי וג'קי", "לשבור את הגלים") מגלמת את אולנה חומיוק, פיזיקאית בכור שנחושה לפתור את התעלומה לגבי מהות התקלה שגרמה לפיצוץ; וסטלן סקארסגארד ("ריבר", "סיפורו של ויל האנטינג") סגן ראש הממשלה שהקרמלין שולח להוביל את המשלחת של הממשלה בצ'רנוביל, שעות מועטות לאחר הפיצוץ.

 

סדרות מתחילות בחודש מאי:
תאריך בערוץ תאריך ב-VOD סדרה יום שעה ערוץ
09/05/2019 07/05/2019 צ'רנוביל חמישי 22:00 yes EDGE
05/06/2019 08/05/2019 הביסקסואלית שני 22:50 yes EDGE
14/05/2019 14/05/2019 ויקטוריה 3 שלישי 21:15 yes DRAMA
18/05/2019 18/05/2019 בוגרת כזה 2 שבת 18:40 yes COMEDY
19/05/2019 19/05/2019 מלכוד 22 ראשון 22:00 yes EDGE
5/05/20192 5/05/20192 אחותי בהפרעה שבת 19:55 yes COMEDY
26/05/2019 04/04/2019 החברה הגאונה ראשון 22:00         yes DRAMA  
26/05/2019 23/04/2019 ג'נטלמן ג'ק ראשון 21:15 yes DRAMA
26/05/2019 26/05/2019 דם ואוצרות ראשון 22:00 yes ACTION
26/05/2019 26/05/2019 גברת וילסון ראשון 22:00 yes EDGE
26/05/2019 26/05/2019 סוכני שילד 6 ראשון 22:45 yes ACTION
27/05/2019 10/04/2019 משבריסטית שני 22:00 yes DRAMA
27/05/2019 27/05/2019 בועטות שני 21:15 yes DRAMA
29/05/2019 29/05/2019 אם אב ובן רביעי 23:00 yes DRAMA
           

 — 

סדרות המסתיימות במהלך חודש מאי:
תאריך בערוץ סדרה יום שעה ערוץ
09/05/2019 לכודים 2 חמישי 22:50 yes EDGE
11/05/2019 משפחה מודרנית 10 שבת 18:40 yes COMEDY
12/05/2019 מקגייור 3 שני 22:45 yes ACTION
16/05/2019 מוקד 911 עונה 2 חמישי 21:15 yes DRAMA
19/05/2019 F.B.I ראשון 22:00 yes ACTION
19/05/2019 סטאן נגד הרשע 3 – סיום הסדרה ראשון 22:45 yes ACTION
19/05/2019 צרות טובות ראשון 21:15 yes DRAMA
19/05/2019 קליקה 2 ראשון 22:45 yes DRAMA
19/05/2019 הטובות לקרב 3 ראשון 22:00 yes EDGE
20/05/2019 האנטומיה של גריי 15 שני 21:15 yes DRAMA
20/05/2019 תחנה 19 עונה 2 שני 22:00 yes DRAMA
20/05/2019 משחקי הכס 8 – סיום הסדרה שני 04:00 + 22:00 yes EDGE
22/05/2019 אימפריה 5 רביעי 22:00 yes DRAMA
22/05/2019 סטאר 3 רביעי 22:45 yes DRAMA
22/05/2019 פאנץ' רביעי 22:00 yes EDGE
25/05/2019 הגולדברגים 6 שבת 17:50 yes COMEDY
25/05/2019 שחור-כזה 5 שבת 18:15 yes COMEDY
25/05/2019 המפץ הגדול 12 – סיום הסדרה שבת 19:05 yes COMEDY
25/05/2019 שלדון 2 שבת 19:55 yes COMEDY
25/05/2019 SNL 44 שבת 22:00 yes COMEDY
26/05/2019 מכושפות ראשון 22:00 yes DRAMA
27/05/2019 אריות הים 2 שני 22:00 yes ACTION
28/05/2019 VEEP 7 – סיום הסדרה שלישי 22:45 yes EDGE
28/05/2019 בארי 2 שלישי 23:15 yes EDGE
29/05/2019 בול 3 רביעי 22:00 yes ACTION
30/05/2019 המרוץ לדראג של רופול 11 שבת 22:00 yes DRAMA
 • מאי 2019 בערוצי הסרטים של yes

  לשון הקומוניקט:

  את חודש מאי בעולם הסרטים נפתח עם זיכרון השואה כשכל הערוצים ישדרו סרטים בנושא, וביניהם 3 בכורות:

  שני סרטים, רק לצופי yes המבוססים על סיפורים אמיתיים: פול ראד ב"התפסן היה מרגל" וסיפור מרד "סוביבור" בסרט בעל אותו השם.

  נשדר גם את "טרנזיט" מאת הבמאי שיצר את "ברברה" ואת הסרט הישראלי "העדות" בכיכובו של אורי פפר.

  נמשיך את החודש עם שלל בכורות: רק צופי yes ייהנו עם "הבן דוד " של צחי גראד ויהיו במתח מוינסנט קאסל ב"תיק נעדר". הילדים ייהנו מ"כח הטיטאנים";

  נתבונן בהופעתה המרשימה והמועמדת לאוסקר של גלן קלוז ב"האשה" ונשוב לפרק נוסף בקורות הדינוזאורים ב"עולם היורה: נפילת הממלכה".

  שבוע 1/5-8/5
  יום הזיכרון לשואה ולגבורה
  ערוצים: yes12345 ו-yesVOD | מועד שידור: רביעי-חמישי 1-2/5
  גם ב-STINGTV
  ביום הזיכרון לשואה ולגבורה יערכו שידורים מיוחדים בכל חמשת ערוצי הסרטים של yes, עם מגוון רחב ומשובח של סרטים מרתקים על הטרגדיה הגדולה שאירעה לעמנו.
  בין היתר ישודרו רק לצופי yes מותחן הריגול "התפסן היה מרגל" בכיכובו של פול ראד ודרמת המלחמה המרשימה "סוביבור", שנעשתה לציון 75 שנים למרד בסוביבור. בנוסף ישודר "טרנזיט" המשובח של כריסטיאן פצולד ("ברברה"). בסך הכל ישודרו מעל ל-35 סרטים מרתקים מכל השנים על השואה ועל מלחמת העולם השנייה, בהם "רשימת שינדלר", "הפסנתרן", "נער קריאה", "אשתו של שומר גן החיות", "החיים יפים", "אידה", "ניצחון הרוח", "גנבת הספרים" ועוד.
  במקביל תעלה ב-yesVOD קטגוריה עשירה וחינמית עם עשרות סרטים עלילתיים ותיעודיים, בה ניתן יהיה למצוא את הסרטים שהוזכרו בנוסף לרבים אחרים.

  טרנזיט | Transit (2018)
  בכורה!
  רביעי, ערב יום השואה, 1/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעה 21:30 בערוץ yes3
  במאי: כריסטיאן פצולד. גרמניה, 2018.
  שחקנים: פרנץ רוגובסקי, פאולה ביר
  טריוויה: הסרט הוקרן במסגרת התחרות הרשמית של פסטיבל ברלין, וכיכב בפסטיבלי קולנוע רבים, בהם של טורונטו, סידני וירושלים.
  תקציר: דרמה משובחת מהבמאי המוערך כריסטיאן פצולד ("ברברה" ו"פניקס" ששודר בפסטיבל הקולנוע ב-yes).
  במהלך מלחמת העולם השנייה בורח בחור יהודי ממחנה ריכוז לצרפת, שם הוא מתחזה לסופר ידוע במטרה להשיג אישור מעבר. בעודו ממתין במרסי, הוא פוגש בחורה מסתורית שמשנה את כל תכניותיו.

  סוביבור | Sobibor
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  רביעי, ערב יום השואה, 1/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעה 23:08 בערוץ yes3
  במאי: קונסטנטין חבנסקי, רוסיה, 2018
  שחקנים: קונסטנטין חבנסקי, כריסטופר למברט, מיכאלינה אולשיינסקה, פליצ'ה ינקל
  טריוויה: המועמד הרוסי לקטגוריית הסרט הזר בפרסי האוסקר 2018. הסרט הוקרן בארץ במסגרת פסטיבל הקולנוע היהודי.
  תקציר: דרמת מלחמה בהפקה מפוארת ומושקעת, שנעשתה לציון 75 שנים למרד בסוביבור.
  סיפורו של אלכסנדר פצ'רסקי (קונסטנטין חבנסקי, שגם ביים), קצין יהודי שנפל בשבי ונשלח לסוביבור. שם הוא מצליח להנהיג מרד, ולהביא לבריחה המונית של אסירים ממחנה ההשמדה.

  התפסן היה מרגל | The Catcher Was A Spy
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  רביעי, ערב יום השואה, 1/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעה 22:00 בערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: בן לוין. ארה"ב 2018.
  שחקנים: פול ראד, סיינה מילר, גאי פירס
  תקציר: דרמת מתח מרתקת המבוססת על סיפור אמיתי. ספורטאי מצטיין מגויס לשירותי הביון האמריקאים ונשלח למשימה כמרגל בגרמניה בזמן מלחמת העולם ה-2. משימתו הינה לגלות האם הנאצים מתכננים פצצת אטום.

  האישה | The Wife
  בכורה!
  החל מ-1/5 בספריית yesVOD24/7 | רביעי, 2/5, 21:15, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: ביורן רונגה, ארה"ב,2017
  שחקנים: גלן קלוז, הארי לויד, כריסטיאן סלייטר, מקס איירונס.
  טריוויה: למרות שגלן קלוז לא זכתה בסוף באוסקר הנכסף, היא זכתה בגלובוס הזהב, באפט"א, פרס גילדת שחקני המסך ועוד כשחקנית הטובה ביותר.
  תקציר: דרמה בכיכובה של המועמדת לפרס השחקנית הטובה ביותר באוסקר 2019 –גלן קלוז.
  מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה. רעייתו של סופר מוערך, כותבת מחוננת בעצמה, חיה בצלו לאורך כל השנים. כעת, ערב זכיית הבעל בפרס נובל לספרות, מחליטה האישה לעזוב הכל.

  הצליבה | The Crucifixion
  בכורה!
  החל מ-1/5 בספריית yesVOD24/7 | שני, 6/5, בשעות הערב, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: קסבייה גאנס. ארה"ב, 2017
  שחקנים: סופי קוקסון, קורנליו יוליצ'י
  תקציר: אימה. לאחר שכומר נעצר ונכלא באשמה של גרימת מוות, יוצאת עיתונאית שאפתנית לבדוק את טענותיו כי האישה נהרגה בגלל שד אכזרי שהשתלט על גופה.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  גם ב-STINGTV
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה במסגרת הרצועה מרובין ווילאמס הנפלא ב"גברת דאוטפייר", נצחקק ונהנה עם לינדזי לוהן ב"אבא מתארס", ג'וני דפ יגיע לבקר ב"אליס בארץ הפלאות", נהנה גם מזוכה פרס האוסקר לסרט האנימיצה הטוב ביותר לשנת 2003 "המסע המופלא", ונקנח עם הבמאית והשחקנית האדירה ג'ודי פוסטר ב"איש קטן ושמו טייט".

  גברת דאופטייר | Mrs. Doubtfire
  שישי, 3/5, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: כריס קולומבוס. ארה"ב 1993.
  תקציר: קומדיה. דניאל הילרד מתחפש לאומנת בריטית מסורה, כדי לעבוד בבית גרושתו ולטפל ולדאוג לכל מחסורם של ילדיו האהובים וכמובן להיות איתם יותר משהסכם הגירושין מאפשר לו.

  לסדר את אמא | Larguees Aka Dumped
  בכורה!
  החל מ-1/5 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 3/5, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: אלואיז לאנג. צרפת, 2018.
  שחקנים: קמיל קוטין, מיו מיו, קמיל שאמו
  תקציר: קומדיה. שתי אחיות מחליטות להוציא את אימן מהדיכאון אליו נכנסה, לאחר שאביהן נטש אותה לטובת אישה צעירה. הן לוקחות את האם לכפר נופש רגוע אך במהרה התכנית משתבשת.

  הלומים
  החל מ-5/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 4/5, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי
  בכורה רק ב-yes!
  במאי:פ ארז מזרחי, סהר שביט. ישראל, 2017.
  שחקנים: עמוס תמם.
  תקציר: דרמה עטורת שבחים בכיכובו של עמוס תמם.
  1973. שש שנים לאחר שחזר הלום קרב ממלחמת ששת הימים, מבין מנשה שהוא לעולם לא יהיה האדם שהיה לפני המלחמה. הוא אינו מצליח לתקשר עם הסובבים אותו, רדוף זיכרונות קשים וחלומות מבעיתים, ומעביר את ימיו לבדו בנסיעות ארוכות במשאית האדומה שלו, בחיפוש אחר גאולה. חוסר התקשורת עם אשתו דפנה ובנם הקטן שלומי, מוביל אט אט להתפוררות התא המשפחתי שהם בנו.
  בתקופה בה לא הייתה מודעות למושג "הלם קרב", ומתוך הבנת מצבו הפיזי והנפשי של בעלה, מנסה דפנה לקבל עזרה מהצבא כדי לשמור על טיפת השפיות האחרונה של בעלה. במקביל, שלומי בן ה-10 מנסה להבין מדוע אביו מתנהג באופן שפוגע במשפחתם, ולמה הוא לא כמו כל האנשים ה"רגילים". שבוע של התפוררות במשפחה קטנה בבת ים, שבסופו נקטע המסע הפנימי, והתמימות שהניעה אותם, אובדת לנצח.
  עם: עמוס תמם, אדוה בולה, רועי פינק. בימוי: ארז מזרחי, סהר שביט.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו- yesVOD24/7 | בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.
  החודש, במקביל לפסטיבל קאן, נשדר שניים מהזוכים הגדולים בדקל הזהב – "ברטון פינק" של האחים כהן ו"נהג מונית" של מרטין סקורסזה (שישודר לקראת הבכורה של "הכנסייה החדשה" שביים וכתב תסרטאי הסרט פול שרדר); עוד ישודר "רוקי" במקביל ליציאת הסרט החדש על המתאגרף שסיפור חייו השפיע על סרטו של סטאלון; ויצירת המופת השאפתנית של ז'אק טאטי "פלייטיים".

  רוקי | Rocky
  ראשון, 5/5, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: ג'ון ג'. אווילדסן. ארה"ב, 1976.
  שחקנים: סילבסטר סטאלון, טליה שייר, ברט יאנג, קארל וות'רס
  לקראת יציאת הסרט על המתאגרף שבהשראתו כתב סילבסטר סטאלון את הסרט "רוקי", נשדר את סרט האגרוף המפורסם זוכה שלושה פרסי אוסקר, כולל הסרט והתסריט הטובים ביותר. סילבסטר סטאלון מגלם את המתאגרף האלמוני רווי האכזבות שמקבל הזדמנות חד פעמית להיכנס לזירה מול אלוף העולם במשקל כבד. הסרט הפך את סטאלון, שחקן אלמוני אז, לכוכב ענק, הוליד מספר המשכים ואין ספור חיקויים וציטוטים.

  יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה
  ערוצים: yes1234 ו-yesVOD | מועד שידור: שלישי-רביעי, 7-8/5
  גם ב-STINGTV
  במהלך יום הזיכרון יתאחדו ערוצי הסרטים (yes124) עם שידורי ערוץ הקולנוע הישראלי. בין השאר ישודרו "הלומים" בשידור בכורה, "בופור", "לבנון", "כיפור", "יוסי וג'אגר", "מצור", "זעם ותהילה", "התגנבות יחידים" ועוד.
  שידורי yes3 יתאחדו עם שידורי yes דוקו, בו ישודר בבכורה הסרט "אליפלט, דוד שלי גיבור".
  ערוץ yes5 לא ישדר במהלך יום הזיכרון.

  שבוע 9/5-15/5

  תיק נעדר | Black Tide Aka Fleuve Noir
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-8/5 בספריית yesVOD24/7 | חמישי, יום העצמאות, 9/5, בשעות הערב, yes3
  במאי: אריק זונקה. צרפת, 2018
  שחקנים: וינסן קאסל, רומן דוריס, סנדרין קיברלן
  תקציר: במוצאי יום העצמאות נשדר את העיבוד הצרפתי המצליח לספר המתח של דרור משעני הישראלי, בכיכובם של וינסן קאסל ורומן דוריס.
  מותחן פשע צרפתי מצליח, המבוסס על ספרו של דרור משעני. שוטר הנמצא במשבר נשלח לחקור מקרה היעלמות של נער צעיר. החקירה מקבלת תפנית מפתיעה כשהמורה של הנער מציע לסייע בחיפושים.

  המילים הפשוטות | Le Brio
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-8/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 11/5, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: איוואן אטאל. צרפת, 2017.
  שחקנים: דניאל אוטיי, קמילה ג'ורדנה
  תקציר: דרמה מצחיקה ומרגשת שזכתה להצלחה. דניאל אוטיי מגלם מרצה פרובוקטיבי שמסתבך בגלל אמירות גזעניות שאמר על סטודנטית בת מהגרים. כדי לטהר את שמו, הוא מציע לקחת אותה תחת חסותו. ביחד לומדים שניהם לגשר על הפערים והדעות הקדומות.

  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש ישודרו "מרי שלי" מהבמאית של "וג'דה"; "הכנסייה החדשה" עם אית'ן הוק, אחד הסרטים הטובים ביותר של השנה האחרונה; ו"חיה" זוכה פרס הבאפט"א.

  מרי שלי | Mary Shelley
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-9/5 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 14/5, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאית: הייפא אל-מנסור. בריטניה, 2017.
  שחקנים: אל פאנינג, דאגלס בות, בל פאולי
  טריוויה: הסרט השתתף במספר פסטיבלי קולנוע, בהם טורונטו, טריבייקה ופסטיבל ירושלים.
  תקציר: סרטה החדש של הייפא אל-מנסור ("וג'דה"), על סיפורה האמיתי של הסופרת של "פרנקנשטיין". בגיל צעיר היא התאהבה במשורר ידוע, והשניים פצחו ברומן סוער. כאשר אסון התרחש, היא אזרה כוח ומתוך הכאב כתבה את רומן שיחולל מהפכה בעולם הספרות.

  אבא מתארס | The Parent Trap
  שישי, 10/5, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאים: בריאן לבנט, ארה"ב, 1994.
  תקציר: קומדיה. משפחת קדמוני ומשפחת אבני הם משפחות מתקופת האבן. פרד נותן לבארני כסף כדי שהוא ואשתו יוכלו לאמץ ילד. כאשר מגיע הזמן בארני גומל לפרד על הטובה.

  פלייטיים | Playtime
  ראשון, 12/5, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: ז'אק טאטי. צרפת, 1967.
  שחקנים: ז'אק טאטי
  יצירת המופת השאפתנית של ז'אק טאטי לא זכתה להצלחה עם צאתה, אך כיום נחשבת לגדול סרטיו.
  דמותו הקבועה של טאטי, מיסייה הולו פשוט ההליכות, מגיע לעיר הגדולה, המודרנית והמבלבלת, בסט ענק ומורכב שנבנה במיוחד לסרט. הסרט נבחר כאחד מ-50 הסרטים הגדולים אי פעם במשאל המבקרים היוקרתי של מגזין סייט אנד סאונד.

  כוח הטיטאנים! חיים בסרט | Teen Titans Go! To The Movies
  בכורה!
  החל מ-12/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 18/5, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאי: ארון הורוואת', פיטר רידה מייקל. ארה"ב 2018.
  דיבוב לעברית: תמיר גינצבורג, נועה לפידות
  תקציר: עיבוד קולנועי לסדרת האנימציה המצליחה. הטיטאנים ממורמרים מכך שעוד לא עשו עליהם סרט. כדי שזה יקרה, צריכים גיבורי העל הצעירים לגבור על סלייד המרושע שמתכנן להשתלט על עולמם.

  חוגגים 50 לקייט בלאנשט
  13/5 בספריית yesVOD24/7, ולאורך כל היום, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  היא אוסטרלית גאה, היא גילמה את המלכה אליזבת', את קת'רין הפבורן ואת בוב דילן, בואו לחגוג יום הולדת 50 לשחקנית האוסטרלית האיכותית, הרב גוונית וזוכת 2 פרסי אוסקר- קייט בלאנשט!
  ב13/5 תעלה לספריית 24/7 בויאודי קטגוריה ייעודית עם שלל סרטים בכיכובה, כולל: "אושן 8", "יסמין הכחולה", "תור: ראגנארוק", "אני לא שם", "מניפסו" ועוד…

  על חוף צ'סיל | On Chesil Beach
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-15/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 18/5, 21:30, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: דומניק קוק, אנגליה, 2017
  שחקנים: סירשה רונן, בילי האול, אמילי ווטסון
  תקציר: דרמה תקופתית המבוססת על רב המכר מאת איאן מקיואן. באנגליה השמרנית של שנות ה-60, הזוגיות של זוג צעיר ומאוהב שזה עתה נישא, מתערערת כבר בליל הכלולות לאחר ההתנסות האינטימית הראשונה.

  הפרפר | Papillon (2018)
  בכורה!
  החל מ15/5 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 17/5, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: מייקל נואר. ארה"ב 2017.
  שחקנים: צ'ארלי האנם, ראמי מאלק
  תקציר: מותחן פשע המבוסס על מקרה אמיתי. אסיר שהורשע ברצח שלא ביצע, מתכנן בריחה נועזת מ"אי השדים", כלא מאובטח ביותר וידוע לשמצה, ממנו אף אסיר טרם הצליח לברוח.

  במעמקי המסדרון האפל | Down A Dark Hall
  בכורה!
  החל מ-15/5 בספריית yesVOD24/7 | חמישי, 16/5, בשעה 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: רודריגו קורטס. ארה"ב, 2018.
  שחקנים: אומה תורמן, אנה-סופיה רוב
  תקציר: דרמה אפלה בכיכובה של אומה תורמן. נערה מרדנית נשלחת בניגוד לרצונה לפנימייה יוקרתית לצעירות בעייתיות. עד מהרה מתברר שהמקום רדוף כוחות אפלים הנשלטים על ידי מנהלת הפנימייה.

  שבוע 16/5-22/5

  אליס בארץ הפלאות | Alice In Wonderland (2010)
  שישי, 17/5, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: טים ברטון. ארה"ב, 2010.
  תקציר: פנטזיה שוברת קופות. אליס בת ה-19 חוזרת לארץ הפלאות ומגלה שהכל השתנה. יחד עם הארנב הלבן, הכובען המטורף ושאר החברים, היא יוצאת לעצור את שלטון הטרור של המלכה האדומה.

  נהג מונית | Taxi Driver
  ראשון, 19/5, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: מרטין סקורסזה, ארה"ב, 1976
  שחקנים: רוברט דה נירו, ג'ודי פוסטר, סביל שפרד
  לקראת שידור הבכורה של סרטו המוערך של פול שרדר "הכנסייה החדשה", נשדר את יצירת המופת של מרטין סקורסזה, לה כתב שרדר את התסריט, על חייל משוחרר מווייטנאם שעובד בלילות כנהג מונית בניו יורק, ומחליט לנקות בעצמו את הפשע והזוהמה מרחובות העיר. הסרט זכה בפרס דקל הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאן, היה מועמד לחמישה פרסי אוסקר ונכלל באופן קבוע ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים.

  הכנסייה החדשה | First Reformed
  בכורה ארצית!
  החל מ-20/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעה 21:30 ב-yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: פול שרדר, ארה"ב, 2017
  שחקנים: אית'ן הוק, אמנדה סייפריד
  טריוויה: הסרט הוקרן בפסטיבלי הקולנוע הנחשבים בעולם, בהם ונציה, טלוריד, טורונטו, ניו יורק וגם בפסטיבל חיפה; זכה בעשרות פרסים, והיה מועמד לאוסקר 2019 על תסריט מקורי.
  תקציר: דרמה עוצמתית של הבמאי והתסריטאי פול שרדר ("נהג מונית", "ג'יגולו אמריקאי"), שזכתה בעשרות פרסים והייתה מועמדת לאוסקר 2019 על התסריט המקורי. אית'ן הוק בשיאו מגלם כומר, המתמודד עם משבר אמונה בעקבות טרגדיה אישית, שמנסה לעזור לאישה הרה במצוקה, שבן זוגה אינו מעוניין בתינוק.

  קשר קטלני | Kin
  בכורה!
  החל מ-22/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעות הערב בערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאים: ג'ונתן וג'וש בייקר. ארה"ב, 2018.
  שחקנים: מיילס טרוטיט, ג'ק ריינור, ג'יימס פרנקו, זואי קרביץ
  תקציר: אקשן. נער שמצא נשק בעל יכולות מיוחדות ואחיו, שזה עתה השתחרר מהכלא, נאלצים להימלט על נפשם, כשבעקבותיהם רודפים פושע אכזר, סוכנים חשאיים וחיילים מכוכב אחר.

  שבוע 23/5-29/5

  עולם היורה: נפילת הממלכה | Jurassic World: Fallen Kingdom
  בכורה!
  החל מ-20/5 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 24/5, בשעה 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: חואן אנטוניו ביונה, ארה"ב, 2018
  שחקנים: כריס פראט, ברייס דאלאס הווארד, ג'ף גולדבלום
  טריוויה: הסרט הרוויח מעל למיליארד ושלוש מאות מיליון דולר ברחבי העולם.
  תקציר: אקשן שובר קופות, החמישי בסדרה מבית היוצר של סטיבן ספילברג. כשהר געש מתפרץ ומאיים להכחיד את הדינוזאורים, חוזרים אוון וקלייר לפארק בראש משלחת הצלה, וחושפים מזימה מסוכנת לנצל את היצורים הקטלניים כנשק.

  המסע ליושינו | Vision
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-23/5 בספריית yesVOD24/7, ובשעה 22:00, ערוץ yes3
  במאית: נעמי קאוואסה, יפן, 2018.
  שחקנים: ז'ולייט בינוש, מסטושי נאגאסה
  טריוויה: הסרט הוקרן בפסטיבלי הקולנוע של טורונטו, וורשה, בוסאן, סאן סבסטיאן ועוד.
  תקציר: דרמה רגישה מאת נעמי קאוואסה ('אל האור'), בכיכובה של ז'ולייט בינוש. כותבת מדריכי טיולים מגיעה ליפן לחפש אחר צמח בעל סגולות נדירות, שם מלווה אותה מדריך מקומי קשוח. בהדרגה נרקם ביניהם קשר מיוחד.

  המסע המופלא | Spirited Away
  שישי,5 /24, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: הייאו מיאזאקי. יפן,2001.
  תקציר: אנימציה. אגדה המספרת את סיפורה של צ'יהירו, ילדה בת 10, הלכודה בעולם רוחות מוזר. עליה לשחרר את עצמה ולהחזיר את משפחתה לעולם שבחוץ. זוכה אוסקר 2003.

  הבן דוד
  החל מ-26/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 25/5, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי
  בכורה רק ב-yes!
  במאי: צחי גראד. ישראל, 2017.
  שחקנים: צחי גראד, אסנת פישמן, עלא דקה.
  טריוויה: מועמד בטקס פרסי אופיר ב-3 קטגוריות, השתתף בפסטיבל ונציה והיה מועמד ב-5 קטגוריות: הסרט, הבימוי, התסריט, השחקן הראשי (צחי גראד) ופרס חבר השופטים.
  תקציר: דרמה קומית. נפתלי הליברל, אוסף מוקדם בבוקר את הפועל הערבי פאהד לטובת שיפוץ הסטודיו שלו. באותו בוקר, מותקפת נערה בישוב וחשדם של השכנים נופל על פאהד. נפתלי יוצא להגנתו של הפועל, אלא שהמציאות גדולה עליו והוא לא מצליח להכיל את ההתנגדויות והלחצים סביבו. במהלך יממה אחת, חייו הולכים ומשתבשים: השיפוץ לא מתקדם, הפועל שהביא נמצא בסכנה אמיתית, פגישה חשובה שלו נכשלת, מתפתח ריב עם אשתו וכל זאת, בזמן שהפועל מתגלה כשיפוצניק חובבן וגם ביטחונו של נפתלי בחפותו הולך ומתרופף.

  ברטון פינק | Barton Fink
  ראשון, 26/5, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאים: אית'ן וג'ואל כהן, ארה"ב, 1991
  שחקנים: ג'ון טורטורו, ג'ון גודמן, סטיב בושמי
  בזמן שבריביירה הצרפתית מקפלים את השטיח האדום ומסכמים עוד פסטיבל שהסתיים, נשוב במסגרת הבלתי נשכחים אל אחד הזוכים הגדולים של פסטיבל קאן – הסאטירה המבריקה של האחים כהן, שזכתה בשלושה פרסים בקאן, כולל דקל הזהב לסרט הטוב ביותר. ג'ון טורטורו (זוכה פרס השחקן) מגלם מחזאי אידיאליסט מניו יורק שמגיע להוליווד הנוצצת והריקנית, שם הוא הולך ושוקע בתוך סיוט.

  אוברלורד | Overlord
  בכורה ארצית!
  החל מ-27/5 בספריית yesVOD24/7, בשעה 22:00, בערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: ג'וליוס אייברי, ארה"ב, 2018
  שחקנים: בוקים וודביין, ווייאט ראסל, פילו אסבאק
  מפיק: ג'יי ג'יי אבראמס
  תקציר: סרט אקשן בהפקתו של ג'יי ג'יי אבראמס (סטארטרק). בערב הפלישה לנורמנדי, נשלחת קבוצת חיילים אל צרפת הכבושה על מנת להשלים משימה שהכרחית לניצחון במלחמה. בשטח הם מגלים מעבדה נאצית המבצעת ניסויים מטורפים על האוכלוסייה המקומית. במהרה הם נאלצים להדוף מתקפה של חיילי על רצחניים.

  חיה | Beast
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-22/5 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 28/5, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: מיכאל פירס. בריטניה, 2017.
  שחקנים: ג'סי באקלי, ג'וני פלין
  טריוויה: הסרט השתתף בפסטיבלי קולנוע רבים, כולל טורונוטו, לונדון, שטוקהולם, סאנדנס ועוד. זוכה פרס הבאפט"א לסרט ביכורים.
  תקציר: דרמת מתח מרתקת, שזכתה לשבחים. לראשונה בחייה מתאהבת צעירה מקהילה מבודדת בגבר מסתורי. כאשר הוא נחשד במעורבות ברצח, היא צריכה לבחור האם לבטוח בו וללכת אחרי לבה או להקשיב לאזהרות משפחתה.

  היעד… חתונה | Destination Wedding
  בכורה!
  החל מ-29/5 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 31/5, 21:30, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: ויקטור לוין, ארה"ב, 2018.
  שחקנים: קיאנו ריבס, וינונה ריידר
  טריוויה: זהו שיתוף הפעולה הרביעי של השחקנים והשניים ידועים כחברים טובים כבר שנים.
  תקציר: קומדיה רומנטית בכיכובם של קיאנו ריבס ו-וינונה ריידר. שני זרים רווקים, מיזנתרופים ומרירים, מתוודעים אחד לשנייה במקרה בדרך לחתונה אליה הוזמנו. האם שנאה משותפת לכל העולם, יכולה להוביל לסיפור אהבה?

  שבוע 30/5-1/6

  הטיהור הראשון | The First Purge
  בכורה!
  החל מ-26/5 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 31/5, בשעה 22:00, ערוץ yes2
  גם ב-STINGTV
  במאי: ג'רארד מקמורי. ארה"ב, 2018
  שחקנים: מריסה טומיי, מלוני דיאז, לקס סקוט דיוויס
  תקציר: מותחן מצמרר, פריקוול לסדרת האימה שוברת הקופות. ממשלת ארה"ב מודיעה על ניסוי במסגרתו כל הפשעים, כולל רצח, יהיו מותרים למשך 12 שעות. הניסוי מתחיל בקהילה קטנה אך במהרה יוצא משליטה.

  בלגן בממלכה | Charming
  בכורה!
  החל מ30/5 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 1/6, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאי: רוס ונוקור. 2018.
  דיבוב לעברית: גילן שחף
  תקציר: סיפור אגדה קסום מהמפיק של הסרט הנפלא "שרק". נסיך יפה תואר ושובה לבבות, קולל ע"י מכשפה שאם לא יתחתן עד גיל 21, יאבד את זכויותיו לכתר. כעת, כשיום ההולדת מתקרב, הוא יוצא להרפתקה בעקבות אהבת אמת.

  איש קטן ושמו טייט | Little Man Tate
  שישי, 31/5, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאית: ג'ודי פוסטר. ארה"ב, 1991.
  תקציר: דרמה. כאשר בנה בן ה-7 של מלצרית ואם חד-הורית מתגלה כמחונן, היא מנסה לספק לו מסגרת חינוכית מתאימה, ובמקביל לענות על צרכיו הרגשיים המיוחדים.

 • מאי 2019 ב-yes דוקו

  לשון הקומוניקט:

  בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, נשדר בבכורה בלעדית את סרט המקור המרגש – אליפלט: דוד שלי גיבור – זוכה פרס הבימוי בפסטיבל ירושלים האחרון, מביא את סיפורו של שקד, שפונה בשמה של סבתו למשרד הביטחון בבקשה לקבל סיוע בעבור דודו, שמת במהלך שירותו הצבאי.
  אלא שכשהוא מקבל תשובה שלילית – נפתחת תיבת פנדורה של סודות משפחתיים.

  עוד בחודש מאי:

  בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות – מביא את סיפורן של בנות נבחרת ההתעמלות האולימפית האמריקאית, שבמשך שנים עברו הטרדות מיניות ע"י הרופא של הנבחרת

  המעילה הגדולה בעולם – 3.5 מיליארד דולר נגנבו מקרן ממשלתית ושימשו למימון עסקאות נדל"ן, מסיבות סלבס, וגם – להפקת הסרט "הזאב מוול סטריט". זהו סיפורה של המעילה הגדולה בעולם

  וגם –
  לרוץ עם בטו – סיפורו של הכוכב הפוליטי החדש של אמריקה, שהחליט לרוץ לנשיאות

  מוחמד עלי: מהו שמי! – סיפור חייו ומורשתו של אגדת הספורט הבלתי-נשכחת

  אספרגר זה אנחנו – סידרה מקסימה שמתעדת מסע הופעות של הרכב קומי המורכב כולו מאנשים על הספקטרום

  לרצוח בצניחה חופשית – סיפור פשע אמיתי שמתחיל בזוג חובב צניחה חופשית ומסתיים בניסיון לרצח

  ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2019
  ב-yes דוקו עם סרט ישראלי חדש בבכורה:

  אליפלט, דוד שלי גיבור | My War Hero Uncle
  בכורה: יום שלישי, 7.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  זוכה פרס הבימוי פסטיבל ירושלים 2018
  "החלטתי להתחיל בשילוח מכתבים… עד לשחרורי המיוחל". את המילים הללו כתב עמי מרידור כשהיה בן 18, לפני שנהרג במלחמת ששת הימים. דרך המכתבים שהותיר, טקסי הזיכרון השנתיים והסיפורים, הוא תמיד היה נוכח-נפקד בחיי שקד, יוצר הסרט ואחיינו של עמי. כשמצבה הבריאותי של סבתו, אמא של עמי, מידרדר, שקד פונה למשרד הביטחון בבקשה לקבל סיוע סיעודי. הוא מקבל תשובה שלילית – היא אינה זכאית לסיוע. מבולבל, הוא יוצא לחקור ומגלה אמת שתשנה אותו ואת משפחתו לעד.
  בימוי ותסריט: שקד גורן | צילום: נדב בן-צור | עריכה: דנאל אל-פלג | עיצוב פסקול: ארז עיני-שביט | מוסיקה: אופיר ליבוביץ' | הפקה: איילת קייט, אמיר הראל – "למה הפקות".
  הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.
  (52 דק', ישראל, 2018).

  ערב יום השואה 2019 ב-yes דוקו:

  אשקן, הכלא הסודי | Aschan
  בכורה: יום רביעי, 1.5, בשעה 20:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל ביאריץ 2018
  ב-8 במאי 1945, כשהסתיימה מלחה"ע ה-2 באירופה, ריכז הצבא האמריקאי את המנהיגים הנאצים הבכירים, עוזריו של היטלר, במלון "פאלאס", ששינה את שמו ל"אשקן", בלוקסמבורג. הרמן גרינג, מפקד הזרוע האווירית של הוורמאכט ,קרל דניץ, מפקד צי הצוללות הגרמני, רוברט ליי, ראש ארגון הרייך, וילהלם קייטל, ראש הפיקוד העליון של הוורמאכט ואחרים הוחזקו במלון ונחקרו לראשונה, עד העברתם ב-10 באוגוסט לנירנברג.
  על חמישה חוקרים אמריקאים, ששלטו גם באנגלית וגם בגרמנית, הוטלה המשימה לחקור אותם ולנסות ללמוד מהם על המנגנון של המשטר הנאצי לטובת הוועדה לפשעי מלחמה והמודיעין הצבאי האמריקאי.
  הסרט מביא את עדותו של ג'ון דולבוי, ששירת כקצין צעיר בצוות החקירה (והיחיד מבין החוקרים שעדיין בחיים) וראיונות עם היסטוריונים שמספרים על תנאי השבי של השבויים הנאצים. במקביל, מוצגות בסרט ההכנות להעלאת ההצגה – "שם קוד: אשקן", שחשפה לראשונה את הסיפור לציבור הרחב.
  בימוי: ווילי פרלסטיין (52 דק', גרמניה/צרפת/לוקסמבורג)

  אתה מת רק פעמיים | You Only Die Twice
  יום רביעי, 1.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  זוכה פרס הקהל – פסטיבל דוקאביב 2018; פרס התחקיר הטוב ביותר – פרסי הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי 2018
  שיחת טלפון מפתיעה מבשרת לאמו של במאי הסרט כי היא היורשת החוקית של בית, בצפון היקר של לונדון. כל שיהיה עליה לעשות הוא להוכיח שהיא בתו של ארנסט בכינסקי. אלא שכמה ימים מאוחר יותר מתגלה באוסטריה מידע שמדהים את בני המשפחה: תעודת פטירה נוספת חושפת אדם עם אותו שם ומספר זהות, שנולד באותו יום ובאותו מקום בהם נולד ארנסט בכינסקי.
  מי גנב את זהותו ואת סיפור חייו של סבא ארנסט? מאיזה גורל ניסה להימלט?
  כל התשובות המפתיעות – במותחן הדוקומנטרי שכבש את לב הצופים והמבקרים בפסטיבל דוקאביב האחרון.
  בימוי: יאיר לב (92 דק', ישראל/אוסטריה, 2018)

  ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

  בלב הזהב: שערוריית המתעמלות האמריקאיות
  At The Heart of Gold: Inside the USA Gymnastic Scandal
  בכורה ב-VOD: משבת, 4.5 זמין לצפייה ב-yesVOD.
  שידור ביום שני, 6.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.
  כיצד הצליח ד"ר לארי נאסר להתעלל מינית במאות ילדות ונערות כרופא ספורט לאורך יותר מ-30 שנה?
  ד"ר לארי נאסר נחשב במשך יותר מ-30 שנה לאיש מקצוע מוערך, שהפך עם השנים לרופא האולימפי של נבחרת ההתעמלות הנשית האמריקאית. בין השנים 1997 ל-2015 הועלו נגדו תלונות על הטרדות מיניות אך אוניברסיטת מישיגן, שבמסגרתה עבד, ביצעה בדיקה פנימית, ניקתה אותו מהחשדות והתלונות טואטאו מתחת לשטיח.
  רק בשנת 2016, כשאחת המתעמלות פנתה לעיתון ה"אינדיאנפוליס סטאר" החל כדור השלג להתגלגל ומתלוננות רבות הצטרפו לתביעה נגדו. בינואר 2018 הודה נאסר בהתעללות ובהטרדות המיניות שביצע ונידון למאסר עולם עד סוף ימי חייו. הבמאית ארין לי קאר ("אמא נרצחה לי") מביאה את הסיפור המצמרר הזה בסרטה החדש באמצעות ראיונות בלעדיים עם הקורבנות לצד סיקור משפטו של נאסר. היא חושפת את החוויות הקשות שחוו רבות מקורבנותיו של נאסר וחוקרת את נקודות התורפה במערכת הספורט האמריקאית שאפשרה לטורף להתעלל בנשים צעירות לאורך שנים למרות טענות עקביות שעלו כנגדו.
  בימוי: ארין לי קאר (91 דק', ארה"ב, 2019)

  לציון 3 שנים למותו של אגדת הספורט –

  מוחמד עלי: מהו שמי! | What's My Name: Muhammad Ali
  בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 15.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.
  שידור בימים שני ושלישי, 20-21.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.
  סיפור חייו ומורשתו של אגדת הספורט: מוחמד עלי
  קאסיוס קליי, או בשמו המוסלמי – מוחמד עלי, נחשב לאורך כל הקריירה שלו לא רק כספורטאי גדול אלא גם כאישיות יוצאת דופן. לצד זירת האגרוף הוא נלחם לקדם נושאים חשובים כמו מלחמה בגזענות וחופש הדת.
  ב-1967, לאחר שסירב להתגייס לצבא ארה"ב במהלך מלחמת ווייטנאם נלקח ממנו תואר אלוף העולם מ-1964 ורק לאחר 4 שנים הורשה לחזור לזירה. הוא זכה שלוש פעמים באליפות העולם, במדליית זהב באולימפיאדת רומא וניצב בראש רשימת "קרבות האיגרוף הגדולים בהיסטוריה" בזכות סגנון האגרוף הייחודי שלו.
  הסרט החדש, בן שני החלקים, "מוחמד עלי: מהו שמי!", בהפקתם של לברון ג'יימס, מאבריק קרטר ו-HBO SPORTS מביא את סיפור הניצחונות והקאמבק של המתאגרף במשקל כבד הטוב בכל הזמנים, בעזרת ארכיונים שטרם נראו, ומשרטט פורטרט אינטימי של אדם שכנגד כל הסיכויים חלם והשיג את הבלתי אפשרי בכל פעם מחדש.
  בימוי: אנטוני פוקוואה (84 דק' + 79 דק', ארה"ב, 2019)

  המעילה הגדולה בעולם | Kleptocrats
  בכורה: יום חמישי, 30.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל NYC 2019
  מסע מצמרר בעקבות הכסף הגנוב ששימש, בין השאר, להפקת הסרט "הזאב מוול סטריט"
  ב-2013 צילם מרטין סקורסזה את סרטו שובר הקופות "הזאב מוול סטריט" בכיכובו של לאונרדו דיקפריו. 5 שנים מאוחר יותר מתברר שהסרט המצליח הופק למעשה מכספים שנגנבו באחד מהפשעים הפיננסים הגדולים ביותר שנעשו אי פעם בעולם. 3.5 מיליארד דולר נגנבו מקרן ממשלתית במלזיה ושימשו, דרך תיווכו של אלמוני בשם ז'ה וו, למימון עסקאות של נכסי נדל"ן יוקרתיים, מסיבות מפוארות של מיטב הסלבס בהוליווד ואף להפקת הסרט.
  סרט הדוקו "המעילה הגדולה בעולם" מביא את החקירה המסועפת שביצעו מספר עיתונאים חוקרים מ"הניו יורק טיימס", "הוול סטריט ג'ורנל" ו"ההוליווד רפורטר" בעקבות המסע שעבר הכסף הגנוב ממלזיה לרחבי הגלובוס.
  סיפור לא יאומן של פשע צווארון לבן הכולל מעילה, הונאות, זוהר הוליוודי ותאוות בצע שלא ידעה גבולות.
  בימוי: סם הובקינסון (85 דק', בריטניה, 2018)

  לרוץ עם בטו | Running With Beto
  בכורה ב-VOD: מיום רביעי, 29.5, זמין לצפייה ב-yesVOD.
  שידור ביום שני, 3.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.
  מאחורי הקלעים של מסע הבחירות יוצא הדופן של הכוכב הצעיר, בטו אורורק, במירוץ לסנאט בטקסס.
  הפוליטיקאי בטו אורורק, חבר להקת רוק לשעבר, בן 46 שגדל באל-פאסו ושולט בשפה הספרדית, מתנגד בולט למדיניות ההגירה של טראמפ, תומך בהגבלת נשיאת נשק ובהתרת שימוש במריחואנה. לקראת הבחירות לסנאט הוא נחשב לכוכב העולה של המפלגה הדמוקרטית ולאחרונה אף הכריז שיתמודד על המועמדות לנשיאות ארה"ב, מטעם הדמוקרטים, ב-2020.
  בנובמבר 2018 מצאה עצמה לראשונה מדינת טקסס, שלאורך ההיסטוריה נחשבה תמיד למדינה רפובליקנית מובהקת, בקרב פוליטי צמוד כשהכוכב הדמוקרטי הצעיר בא לעשות היסטוריה ולנצח את הסנאטור הרפובליקני הותיק טד קרוז.
  מסע הבחירות יוצא הדופן זכה לכותרות ועורר השראה בכל רחבי ארה"ב. אורורק הגיע אל כל 254 המחוזות בטקסס, כולל לאלו השמרנים ביותר, לא חשש להעלות מעל פני השטח נושאים ליברלים מעוררי מחלוקת וקבע שיא של 70 מיליון דולר בגיוס כספים למירוץ לסנאט. אפילו ביונסה פרסמה ערב הבחירות תמונת תמיכה במועמד.
  הסרט שלפנינו מביא את סיפור עלייתו (וכמעט ניצחונו) של הפוליטיקאי הצעיר שעדיין לא אמר את המילה האחרונה בפוליטיקה האמריקאית.
  בימוי: דיוויד מודיגליאני (60 דק', ארה"ב, 2019)

  * * *

  1 במאי – 11 במאי

  אספרגר זה אנחנו | On Tour With Asperger's Are Us
  בכורה ב-VOD: כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD מיום שישי, 3.5
  שידור בימים ראשון-שלישי, 12.5-14.5 בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.
  ארבעת חברי ההרכב הקומי "אספרגר זה אנחנו" נפגשו במהלך מחנה שנועד לאנשים הסובלים מאספרגר. לאחר שגילו שאנשים כמותם יכולים גם מאד להצחיק, החליטו לצאת במופע מערכונים המביא את ההתמודדויות היומיות שלהם לקדמת הבמה. הסדרה החדשה בת 6 הפרקים, מבית HBO, מלווה את ההרכב הקומי "אספרגר זה אנחנו" במסע ההופעות שלה ברחבי ארה"ב.
  (6X30 דק', ארה"ב, 2019)

  12 במאי – 18 במאי

  לגדול במשפחת אומנה | Foster
  בכורה: יום שני, 13.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל AFI Docs 2018
  בארה"ב יש כיום יותר מ-400 אלף ילדים המטופלים במשפחות אומנה ומספרם רק ממשיך לגדול מדי שנה.
  הבמאים זוכי האוסקר®, מארק ג'ונתן האריס ודבורה אופנהיימר ("Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport") יוצאים למסע בין בתי המשפט, בתי משפחות האומנה, מוסדות לעבריינים צעירים ולאורך רחובות לוס אנג'לס, כשבדרך הם מנפצים לא מעט מיתוסים רווחים לגבי האומנה, ומביאים את סיפורם האישי של האנשים העומדים מאחורי "הסוכנות להגנת הילד" (ה-DCFS) בלוס אנג'לס, הסוכנות הגדולה ביותר בארה"ב.
  בימוי: מארק ג'ונתן האריס ודבורה אופנהיימר (113 דק', ארה"ב, 2018)

  לרצוח בצניחה חופשית | The Parachute Murder Plot
  בכורה: יום שלישי, 14.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  בחג ההודיה 2015 צנחה ויקטוריה סילייס, אמא ל-2 ילדים וצנחנית מנוסה, ממטוס בגובה 4000 רגל אך למרבה האימה, שני המצנחים שלה, הראשי והרזרבי, לא נפתחו והיא התרסקה על הקרקע וספגה פציעות אנושות. המשטרה שחקרה את נסיבות המקרה, קבעה שאמיל, בעלה של ויקטוריה, אשם בתאונה ולמעשה הוא ניסה להרוג אותה לא פעם אחת אלא פעמיים. הניסיון הראשון שלו היה שבוע לפני תאונת הצניחה, כשביים פליטת גז בתוך ביתם. ניסיון הרצח הראשון נכשל לאחר שויקטוריה הריחה את הגז ועוד התבדחה עם בעלה על שהוא מנסה להרוג אותה.
  סרט הפשע האמיתי החדש מביא גישה נדירה אל קלטות חקירת המשטרה של אמיל, שטרם נחשפו, ומתאר את השתלשלות האירועים ואת המניעים שהביאו את הבעל לניסיון הרצח, ביניהם רומן צדדי שניהל, חובות כבדים והגדלת ביטוח החיים של אשתו סמוך לתאונה.
  בימוי: פיאונה ברוס (48 דק', בריטניה, 2018)

  מלון לעשירים ולמפורסמים ביותר
  Hotel for the Super Rich and Famous
  בכורה: ימי חמישי, 16.5+23.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  הצצה אל מאחורי הקלעים של מלון קורינתיה היוקרתי בלונדון
  סרט חדש בן שני חלקים מבית ה-BBC מספק לנו הצצה חד פעמית לתוך המלון היוקרתי בלונדון ואל הצוות שלו, שמצליח לנווט בין האתגרים של ניהול מלון יוקרה ברמה עולמית ובין הדאגה ללקוחותיו התובעניים.
  הצוות המסור, שמורכב מבני 54 לאומים שונים, יוצא מגדרו מדי יום כדי לספק לאורחים את התמורה הטובה ביותר עבור שהותם במלון וזה לא קל כשמדובר באורחים שיכולים לשלם עד שלושה מיליון ליש"ט.
  בזכות גישה בלעדית לתוככי המלון, מביאה הבמאית ג'יין טריז את השגרה היומיומית במלון לצד האופן בו הוא מתחרה מול מלונות יוקרה אחרים בלונדון, שמנסים גם הם לפתות את העשירים ביותר עם חופשת החלומות.
  בין האורחים המפורסמים שהתארחו במלון בזמן הכנת הסרט – השחקן קובה גודינג ג'וניור והראפר וויל. אי.אם.
  בימוי: ג'יין טריז (2X60 דק', בריטניה, 2019)

  19 במאי – 25 במאי

  התיק נגד עדנאן סעיד – פרק הסיום
  בכורה: יום ראשון, 19.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  ראה הילייטס אפריל

  26 במאי – 1 ביוני

  לטיפה | Latifa
  בכורה: יום ראשון, 26.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  לטיפה אבן זיאתין איבדה את בנה, עימאד, כשנרצח בהיותו חייל בצבא צרפת באירוע טרור במרץ 2012. לאחר שעולמה התמוטט עליה, החליטה אבן זיאתין לקום מהמשבר האישי ולא לוותר על התקווה לשלום. היא הקימה עמותה על שמו של עימאד, הפועלת למען קידום השיח בין בני נוער מתרבויות, דתות, לאומים ורקעים חברתיים שונים ולמען שיקום אוכלוסיות של בני נוער הנמצאים במצוקה כלכלית-חברתית.
  הסרט "לטיפה" מלווה את האם השכולה שבחרה להילחם למען הדור הבא ולמען יצירת עולם טוב יותר, בו לא יהיה מקום לאלימות ולטרור.
  בימוי: אוליביר פיון (97 דק', צרפת, 2018)

  טיקי טאקה: בארסה של פפ | Take The Ball, Pass The Ball
  בכורה: יום שני, 27.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  במשך ארבע שנים הוביל מאמן ברצלונה, פפ גווארדיולה, את הכדורגל הגדול ביותר בהיסטוריה. קבוצתו הלהיבה מיליוני אוהדים מכל העולם ולא בכדי, זכתה לכינוי – "קבוצת החלומות".
  הסרט "טיקי טאקה: בארסה של פפ" מלווה מקרוב את הזכיות הגדולות של הקבוצה בין השנים 2008 ל-2012, מספר על תהליך בחירתו של פפ והעדפתו על פני מוריניו ועל היריבות המרה בין השניים, מציג את הסיפור המרגש מאחורי מאבקו של אבידל במחלת הסרטן ואת שאיפתו להרים את גביע ליגת האלופות ועוקב אחר ההישגים המדהימים אליהם הגיע מסי, מלך השערים של הליגה הספרדית בכל הזמנים.
  בימוי: דאנקן מקמאת' (110 דק', ספרד, 2018)

  לברוח מדובאי: היעלמותה המסתורית של נסיכת דובאי
  Escape from Dubai: The Mystery of the Missing Princess
  בכורה: יום שלישי, 28.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  לאן נחטפה הנסיכה לטיפה, ביתו של שליט דובאי?
  לשייח' מוחמד בין ראשיד אל מכתום, מלך דובאי, נוצרה תדמית בינלאומית של אדם מודרני ונאור, שבראש מעיניו היחסים הקרובים עם העולם המערבי. אך מסתבר שבתוך ארמונו המצב שונה. הסרט החדש "לברוח מדובאי" מביא צילומים אותנטיים של הנסיכה לטיפה בת ה-33, אחת מ-13 ילדיו של שליט דובאי, בעודה מספרת למצלמתה כיצד היא ואחיותיה חיות בארמון כבכלא. אסור להן לצאת בלי נהג צמוד, נאסר עליהן לטייל, ללמוד ולצאת מגבולות המדינה. אחותה שנזה, בת ה-18, שניסתה לברוח במהלך טיול משפחתי באנגליה נתפסה אחרי חודשיים, הוחזרה לדובאי, נכלאה בחדרה וסוממה.
  בפברואר 2018 מחליטה לטיפה לנסות לברוח בעצמה מדובאי. בעזרת סייענים היא עולה על סירה בדרכה להודו כדי לפתוח בחיים חדשים באמריקה. אך תוך ימים ספורים הסירה נעצרת ע"י משטרת הודו והנסיכה נלקחת נגד רצונה בחזרה לדובאי. הסרטון המצולם שנשאר בידי הסייענים הוא העדות היחידה להיעלמותה. מאז איש לא שמע ממנה. שלטונות דובאי הסתפקו בהודעה הרשמית – "לטיפה נמצאת במקום בטוח".
  אז מה עלה בגורלה של הנסיכה מדובאי?
  בימוי: ג'יין מקמולן (52 דק', בריטניה, 2019)

© עידו ישעיהו