משפחת סופר על 2, דדפול 2: המלצת יום שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 23/03/2019 בקטגוריה ‏כללי

דדפול 2

מה לראות היום בטלוויזיה (שבת): משפחת סופר על 2, דדפול 2, עיר רפאים, דם והונאה בעמק הסיליקון, אהבתה מרתיחה את מי האמבט, את אני והוא, התנגשות, הבקתה, מכת מחץ, הרשימה השחורה, שושלת, האקסית המטורפת, חמוץ מתוק, הגולדברגים, שחור כזה, משפחה מודרנית, המפץ הגדול, שלדון הצעיר, משפחת סימפסון, חדשים בשכונה, המרוץ לדראג של רו פול, חתונה ממבט ראשון, הישרדות VIP.

שלל מהנכר: חמוץ מתוק (Fresh Off the Boat), ללא מילים (Speechless), בליינדספוט, הרשימה השחורה, The Cool Kids, Proven Innocent, גבר מי שנשאר אחרון (Last Man Standing), שושלת, האקסית המטורפת, מכת מחץ.

בכאן 11 ב-22:35, עיר רפאים
סרט תיעודי זוכה פרס גילדת הבמאים האמריקנית 2017, על קבוצת אזרחים סורים שהתקבצו יחד תחת השם "אַ-רַּקַּה נטבחת בשקט" לאחר שדאע"ש השתלט על עירם ב-2014 והפך אותה לבירת המדינה האסלאמית. הסרט מלווה את פעילותם של האזרחים הללו כעיתונאים מקומיים ואת הניסיונות שלהם להביא לידיעת הקהילה הבין-לאומית את הזוועות המתרחשות בעיר. חברי הקבוצה מסכנים את חייהם ונרדפים בידי דאע"ש, הכול כדי לתעד ולפרסם את הפשעים המחרידים שהמדינה האסלאמית מסתירה. זהו סיפורם של אזרחים שהפכו עיתונאים, המתמודדים עם המציאות של חיים במחתרת, בגלות שנכפתה עליהם בטורקיה ובגרמניה, הנאבקים נגד אחד ממקורות הרשע הנוראים ביותר בעולמנו. הסרט מציג את חשיבותה ואת כוחה של עיתונות באזורי מלחמה. את הסרט הפיק, צילם וביים היוצר המוערך, המועמד לאוסקר וזוכה אמי, מת'יו היינמן, שזכה גם בפרס גילדת הבמאים ב-2015 על סרטו "ארץ הקרטל".

בכבלים,
ב-HOT HBO ב-22:00, הממציאה: דם והונאה בעמק הסיליקון
האם הסטודנטית המבריקה שהפכה למיליארדרית הצעירה בעולם היא אכן "סטיב ג'ובס החדש" או שמא מדובר בנוכלת שידעה למשוך בחוטים הנכונים? בשנת 2004 בישרה חברת הביומד "תראנוס" ומי שעמדה בראשה – הסטודנטית המבריקה, אליזבת הולמס, את בשורת העתיד ברפואה: מעתה אין עוד צורך בלקיחת הדם ה"מסורתית". מחטים ומעבדות יהפכו להיות נחלת העבר. בזכות ה"אדיסון" – קופסה שחורה קטנה ומתוחכמת שפיתחו, אפשר לבצע 200 בדיקות תוך דקות ספורות, והכל מתוך טיפת דם אחת. כמו מארק צוקרברג, סטיב ג'ובס ותומאס אדיסון עצמו, הולמס התכוונה לחולל מהפכה בעולם המדע והטכנולוגיה. החברה החדשה המריאה: בשנת 2014 הוערכה שוויה של "תראנוס" ב-9 מיליארד דולר והיא הצליחה לגייס ממשקיעים בעלי שם עוד 400 מיליון דולר. הולמס עצמה, שהפכה למיליארדרית הצעירה ביותר בעולם מהון עצמי, זכתה לכינוי "סטיב ג'ובס הבאה" (בין השאר בגלל חולצות הגולף השחורות שלה). התפנית בעלילה הגיעה שנה לאחר מכן, כשסדרת כתבות ב"וול סטריט ג'ורנל" חשפה שמדובר במתיחה. בדיקות הדם שהציעה החברה לא נעשו כלל בעזרת הטכנולוגיה שפיתחה (כי זו התגלתה כשגויה). בעקבות הפרסומים פתח ה-FDA בחקירה פלילית והרשות לניירות ערך בארה"ב הגישה תביעה אזרחית נגד "תראנוס" והולמס בגין גיוס כספים והונאת משקיעים. ערכה של החברה צנח מ-9 מיליארד לפחות מאפס. היישר מפסטיבל סאנדנס 2019 מגיע הסרט החדש של הבמאי זוכה האוסקר אלכס גיבני ("סיינטולוגיה וכלא האמונה"), שיוצא לחקור כיצד הצליחו הולמס ו"תראנוס" להוליך שולל אנשים כמו הנרי קיסינג'ר וג'יימס מאטיס, שהיו חברים בדירקטוריון שלה, אך לצד זאת חושף גם את השיטה האמריקאית ארוכת השנים לזיופים של ביצועים מדעיים, ומגלה כיצד ממציאים רבים (ביניהם אדיסון עצמו) הכריזו בפומבי על פריצות הדרך שביצעו הרבה לפני שהיה להם במה להתפאר.

סרטים:

משפחת סופר על 2

בלוויין,
בכן 5 ב-17:28, משפחת סופר על 2
משפחת גיבורי העל חוזרת בהרפתקה חדשה. הפעם יוצאת אם המשפחה הלן להילחם בפשע ולהציל את העולם, בעוד בוב האב נשאר בבית להשגיח על הילדים ולהתמודד עם חיי היומיום המשפחתיים. אלו הופכים לקשים אף יותר כאשר ג'ק-ג'ק התינוק מתחיל לפתח גם כוחות על. כאשר נבל חדש רוקם מזימה גאונית ומסוכנת, המשפחה חייבת למצוא את הדרך לעבוד יחד שוב – מה שבתאוריה נשמע פשוט, בפועל קשה, אפילו שמדובר במשפחה של גיבורי על.

ב-yes2 ב-22:00, דדפול 2
סרט ההמשך הפחות מוצלח ללהיט בכיכובו של ריאן ריינולדס. הפעם יוצא גיבור העל להגן על נער בעל כוחות מיוחדים מפניו של קייבל (ג'וש ברולין), חייל-על שהגיע מהעתיד לנקום.

ב-yes3 ב-22:00, אהבתה מרתיחה את מי האמבט
נציג יפן לאוסקר 2018, שכיכב בשלל פסטיבלי קולנוע, בהם טוקיו, פאלם ספרינג וירושלים. דרמה מרגשת עד דמעות, על אם קשוחה המגלה שנותרו לה חודשיים לחיות. נחושה לשקם את חיי המשפחה, היא יוצאת לחפש את בעלה שעזב ובונה מחדש את יחסיה עם בתה המתבגרת.

בכבלים,
ב-HOT cinema 1 ב-13:45, הבקתה
דרמה נוצרנית בכיכובם של סם וורתינגטון, אוקטביה ספנסר ואביב אלוש. בעודו מתאבל על מותה הטראגי של בתו הצעירה, מקבל מקנזי מכתב מסתורי המוביל אותו לבקתה נטושה. האנשים שהוא פוגש שם יגרמו לשינוי מהותי בחייו ולהתמודדות עם שאלות על אמונה, כעס וסליחה.

ב-HOT cinema 4 ב-16:55, את, אני והוא
קומדיה קלאסית עם טוויסט מודרני בכיכובם של דיוויד טננט, פיי מרסיי, לוסי פאנץ'. אוליביה ואלכס הן זוג לסביות שלמרות הפרשי הגיל ביניהן הן מאוהבות וחושבות על הקמת משפחה יחד. אוליביה היא קרייריסטית שהחלה בטיפולי הפרייה ואלכס היא אמנית נטולת דאגות. יום אחד לאחר ויכוח אלכס פוגשת בשכן רודף הנשים החדש שלהן ואיכשהו נכנסת להריון ממנו. לאחר שאוליביה מגלה כי גם היא בהריון השלישיה מוצאת את עצמה בשטח חדש ולא ידוע.

ב-HOT cinema 1 ב-18:30, התנגשות
דרמת פשע בכיכובם של ניקולס הולט, פליסיטי ג'ונס ואנתוני הופקינס. כדי להציל את חיי אהובתו החולה, משתתף קייסי בשוד סמים שמתכנן גנגסטר מסוכן. כאשר השוד מסתבך, קייסי מוצא עצמו במרדף נגד הזמן על הכבישים המהירים של אירופה, כאשר חברתו שבויה בידיו של סוחר סמים אכזרי.

ולא לשכוח:
מכת מחץ 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
הרשימה השחורה 6 ב-yes VOD ובסלקום TV
האקסית המטורפת 4 ב-yes VOD
שושלת 2 בנטפליקס
חמוץ מתוק ב-yes Comedy ב-17:25
הגולדברגים 6 ב-yes Comedy ב-17:50
שחור כזה 5 ב-yes Comedy ב-18:15
משפחה מודרנית 10 ב-yes Comedy ב-18:40
המפץ הגדול 12 ב-yes Comedy ב-19:05
שלדון הצעיר 2 ב-yes Comedy ב-19:30
משפחת סימפסון 30 ב-yes Comedy ב-19:55
חדשים בשכונה ב-yes Comedy ב-20:45
חתונה ממבט ראשון 2 בקשת 12 ב-21:15
הישרדות VIP בערוץ 13 ב-21:15
המרוץ לדראג של רו פול ב-yes Drama ב-22:00

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו