מרץ 2019 בערוצי הסדרות של yes

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/02/2019 בקטגוריה ‏חדשות

לשון הקומוניקט:

ערוץ משחקי הכס – החל מה- 17/3 באפיק 19.

ערוץ "משחקי הכס" חוזר רק ב-yes!

הערוץ הייעודי ישדר מדי ערב את כל פרקי הסדרה, ויביא את כל הסיפורים העסיסיים שמאחורי הקלעים, ראיונות, קטעי פרשנות, טריוויות ועוד.

לאור ההצלחה yes מעלה גם השנה ובפעם האחרונה,  את   ערוץ "משחקי הכס", במטרה לאפשר לאוהדים וצופים חדשים ליהנות מחוויה ייחודית לקראת עליית העונה החדשה ואחרונה של הסדרה. הערוץ ישדר באפיק 19 החל מה- 17/3 ועד למועד עליית הפרק הראשון של העונה השמינית ב- 15/4, שישודר ב-yes במקביל לשידור בארה"ב.

בשנים שעברו זכה ערוץ "משחקי הכס" שעלה בyes- להצלחה רבה, וגם השנה, לקראת העונה האחרונה "ערוץ משחקי הכס" יביא לצופים את עולם ממלכת ווסטרוז וכל הסיפורים שמאחורי ההפקה המדוברת, זוכת הפרסים ושוברת שיאי צפייה בארץ ובעולם.

מלבד שידור כל פרקי שבע העונות הראשונות של הסדרה, ישודרו קטעים על הפקת הסדרה ומאחורי הקלעים, ראיונות וקטעי פרשנות של היוצרים והשחקנים, פרטי מידע וטריוויה ועוד מגוון גדול של תכנים ייחודיים שיעצימו את חווית הצפייה. זוהי השנה השמינית ש- yes משדרת את סדרת המופת, כש"ערוץ משחקי הכס" מהווה חגיגה אמיתית עבור המעריצים וגם עבור מי שמעוניין בבינג' לכל פרקי הסדרה.

הטובות לקרב 3 – ימי ראשון ב- 22:00 החל מה- 17/3 ב- yes EDGE ומה- 15/3 ב-yes VOD

הדרמה המשפטית והפוליטית, הספין אוף המדובר של "האישה הטובה", מבית היוצר של רוברט ומישל קינג, בכיכובן של כריסטין ברנסקי, קוש ג'מבו ורוז לזלי, חוזרת בעונה חדשה שתמשיך לעסוק בנושאים חברתיים כמו הטרדות מיניות, גזע ובמצב הפוליטי בארה"ב ו"בחינה של מה שקורה כשמעקה הבטיחות נעלם ממוסדות ההנהגה" על פי רוברט ומישל קינג, שאומרים שהם מנסים לעקוב קרוב ככל האפשר אחרי האירועים בזמן אמת ומוכנים לשינויים שיכולים להתרחש בין זמן הצילומים לשידור, אם רוברט מולר ישחרר את פרטי חקירתו על הנהלות הנשיא המכהן, או אם יחל תהליך הדחה מפתיע, לפני שידור הפרקים.

אל הסדרה מצטרף מייקל שין ("הסקס של מאסטרס") לתפקיד קבוע. הוא יגלם את רונאלד בלום, עורך דין מבריק, כריזמטי וערמומי, חובב סמים וסקס שתמיד יעדיף ניצחון על חשבון הדקויות שבשמירה על החוק.

מיליארדים 4 – ימי שני ב- 04:00 וב- 22:50 החל מה- 18/3 ב- yes EDGE וב-yes VOD

זוכי האמי וגלובוס הזהב פול ג'יאמטי ודמיאן לואיס חוזרים בעונה חדשה של הדרמה המורכבת והפרובוקטיבית העוסקת ביחסי הכוחות הפוליטיים בעולם ההון ופיננסים של ניו יורק. בעקבות האירועים הדרמטיים בסיום העונה השלישית, העונה החדשה, תאחד בטוויסט מפתיע, את התובע המחוזי לשעבר  צ'אק רודס ומלך קרנות הגידור המבריק בובי "אקס" אקסלרוד בברית חדשה, כעת כשיש להם אויבים משותפים שיש להיאבק בהם.

אל העונה הרביעית חוזר גם ג'ון מלקוביץ' בתפקיד המיליארדר הרוסי גריגור אנדולוב העומד בראש קבוצת האויבים המתמודדת מול רודס ואקס. הבריתות החדשות והרצון לחיסול פיננסי של היריבים, יכינו את הקרקע למלחמה של בעלי ההון, שתוצאות הרות גורל צפויות לכל השותפים בה.

המירוץ לדראג של רו פול 11  – מה-29/2, ימי שישי ב- 05:00 ב- yes DRAMA, ב- yes VOD           וב- STING TV

עונה חדשה לסדרה זוכת פרס האמי לריאליטי הטוב ביותר ותופעת הריאליטי הגדולה ביותר בטלוויזיה!

העונה החדשה, שתשודר במקביל לשידור בארה"ב, מציבה 14 משתתפות חדשות, מלכות דראג שיתחרו על תואר סופרסטארית הדראג של השנה ועל פרס של 100 אלף דולר. הן יגלו שמתחרה נוספת עומדת בדרכן אל הפרס – חביבת הקהל והמודחת הראשונה של עונה 10 מיס ואנג'י, שנאום הפרידה המדבק שלה הפך לויראלי.
אל הבנות בחדר העבודה תצטרף בפרק הפתיחה אורחת מיוחדת: מיילי סיירוס, שתשמש כשופטת האורחת באתגר הראשון.

 

דברים טובים 3 – ימי רביעי ב- 22:45 החל מה- 13/3 ב- yes EDGE וב-yes VOD

פמלה אדלון חוזרת בעונה חדשה של הקומדיה שובת הלב שלה, שיצרה עבור רשת FX – בפעם הראשונה ללא לואי.סי.קיי.- בה היא מככבת בדרכה המדויקת, האמיתית והמצחיקה כשהסדרה מוציאה את אדלון מהצללים ומאירה באור בהיר את כשרונה ושאיפותיה.

סאם, שחקנית חד הורית המגדלת את שלוש בנותיה לבדה, ומתמודדת עם גיל ההתבגרות המוקדם שפוקד אותן, תוך קשיי הפרנסה, מציאת עבודה וטיפול באימה הסנילית. אם היא נאבקת להשאיר את בנותיה קרוב אליה, או מנסה       לגרום להן לעוף מהקן, סאם ניגשת לכל אתגר באהבה עזה, כנות בלתי מתפשרת והמון הומור. העונה תעסוק  בין היתר, בשינויים הגופניים והנפשיים  שמביא איתו גיל המעבר, אבל בסופו של יום סאם רק מנסה להתפרנס, לנווט את החיים המשתנים של בנותיה, לשרוד את משפחתה, להנות קצת עם חברים, וגם- רק אם אפשר – לדחוף פנימה קצת זמן לעצמה.

לות'ר 5 – ימי ראשון ב- 22:45 החל מה- 31/3 ב- yes EDGE וב-yes LONDON

סדרת הפשע הפסיכולוגית והאפלה בכיכובו של זוכה גלובוס הזהב אידריס אלבה (הסמויה) בתפקיד הבלש ג'ון לות'ר, חוזרת בעונה חמישית וחדשה שתכלול ארבעה פרקים.

כשמהצללים האפלים של לונדון יוצא סיוט חדש, הבלש ג'ון לות'ר יתעמת שוב עם השחיתות האנושית, אבל אפילו כשהחקירה תיקח אותו קרוב מתמיד אל הטבע האמיתי של הרוע, לות'ר המסוייג יצטרך להתעמת פעם נוספת עם הרוחות מעברו. וכשהוא חוזר אל קו האש הוא חייב לבחור על מי להגן ואת מי להקריב ולא משנה באיזו דרך יבחר ללכת, יהיו לכך השלכות הרסניות על הסובבים אותו, ולות'ר עצמו ישתנה לתמיד.

כוכבת "רגליים קרות" הרמיוני נוריס מצטרפת לעונה החדשה בתפקיד הפסיכיאטרית ד"ר ויויאן לייק הנקראת לעזור ללות'ר ולצוות המשימה, לפתור את הרציחות הברוטליות. גם השחקנית וונמי מוסקו מצטרפת לעונה בתור הבלשית החדשה קת'רין האלידיי שתלווה את לות'ר בחקירה, רות וילסון ("הרומן"), המגלמת את הרוצחת המסתורית אליס מורגן, צפויה לשוב לעונה החדשה.

חדשים בשכונה – מה- 16/3 ימי שבת ב- 21:15 ב- yes Comedy , ב-yes VOD וב- STING TV

קומדיה חדשה בכיכובם של מקס גרינפילד ("הבחורה החדשה") וסדריק דה אינטרטיינר, על מה שקורה כשהבחור הכי חברותי עובר לגור עם משפחתו בשכונה בלוס אנג'לס שבה לא כולם נראים כמוהו או מעריכים את החברותיות שלו.

דייב ג'ונסון (גרינפילד) הוא גבר בעל מזג טוב, מגשר מקצועי שאשתו ג'מה מתחילה את עבודתה החדשה כמנהלת בית ספר והם עוברים ממישיגן ללוס אנג'לס  ולא מוטרדים בכלל מכך שבית חלומותיהם ממוקם בלב שכונה השונה לחלוטין מהעיר הקטנה ממנה באו. השכן הדעתן שלהם בבית לידם, קלווין באטלר,  חשדן כלפי שכניו החדשים ובטוח שיפריעו לתרבות ולהווי של השכונה, אך אשתו האדיבה טינה מחליטה לקבל את השכנים החדשים בסבר פנים יפות. דייב מבין שיהיה קשה להתאים את עצמו לקהילה, אבל אם ימצא דרך לתקשר עם קלווין יש להם סיכוי מצוין להפוך את השכונה החדשה לביתם.

לכודים 2 – ימי חמישי ב- 22:50 החל מה- 7/3 ב- yes EDGE וב- yes VOD

דרמת המסתורין האיסלנדית מהבמאי בלטזאר קורמקור ( "אוורסט"), בעלת מראה קולנועי ואיכויות הפקה מרשימות, חוזרת בעונה חדשה.

שנתיים עברו מסיום העונה הראשונה, ואנדרי חי ועובד עכשיו בריקיאווק ונמצא בקשר עם אשתו לשעבר אגנס וביתו הקטנה פרלה שחיות גם הן בעיר, בעוד ביתו הגדולה חזרה לצפון לחות עם דודתה וניתקה את הקשר עם הוריה.

העונה נפתחת בהתקפה על שר התעשייה מחוץ לבית הפרלמנט. אנדרי מגיע במהירות לזירת הפשע ומתחיל לחקור את עברו של המתקיף ואת המניע שלו. הוא נשלח בחזרה לעיירת הולדתו כדי להרחיב את החקירה ולגלות אם המניע הוא אישי או פוליטי והאם האיום נמשך. הנוף הלבן עוצר הנשימה מהעונה הקודמת מתחלף הפעם בנוף ירוק-חום ושחור במעבר בין העיר הגדולה לפיורד שלידו שוכנת העיירה הקטנה.

העונה הראשונה זכתה ל-100% ביקורות חיוביות ב-Rotten Tomatoes, ביניהן:

הוליווד רפורטר: "קורמקור מתעלה מעל הקלישאה של הנואר הנורדי באמצעות מגע איסלנדי ייחודי, עם צילומי ענק בסגנון "אוורסט" של הנוף הוולקני המושלג"

הגארדיאן: "לכודים" מפתה, מערבת, תופסת.. אני כבר לחלוטין לכוד בתוכה"

ג'יין הבתולה 5 – החל מה- 28/3 ב- yes VOD וב- STING TV

עונה חדשה ואחרונה לדרמה הקומית בכיכובה של זוכת גלובוס הזהב ג'ינה  רודריגס ונציגתנו בהוליווד יעל גרובגלס.

העונה החדשה תתחיל מיד לאחר סיום העונה הקודמת, ללא קפיצת זמן כשבפרק הפתיחה נגלה עוד מידע על הדמות ששבה מן המתים: בסיום העונה הקודמת הופיע פתאום בעלה המת של ג'יין, מייקל, והסתבר שהוא חי. מיד כשג'יין תתעורר מעלפונה, נגלה את כל התשובות על מה שקרה למייקל ומה הוא עושה כאן, ואיך רפאל יגיב לשובו. ובעונת הסיום נגלה גם מי עומד מאחורי קולו של המספר בסדרה, שמלווה אותנו מתחילתה, אבל דמותו מעולם לא נחשפה.

צרות טובות  – מה- 3/3, ימי ראשון ב- 21:15 ב- yes DRAMA, ב- yes VOD וב- STING TV

הספין אוף לדרמה האהובה "משפחת פוסטר" שהסתיימה בשנה שעברה, ילווה את קאלי אדמס פוסטר (מיה מיטשל) ומריאנה אדמס פוסטר (סיירה רמירז), שנים מספר לאחר התקופה של סדרת האם, כשהן עוברות לשלב הבא בחייהן הצעירים, ועוברות למתחם מגורים משותף, חיות ועובדות בלוס אנג'לס. השתיים אוספות סביבן קבוצה של חברים וחברות, משפחתן החדשה בעיר הגדולה, רק שהפעם זו המשפחה שהן בחרו לעצמן, להיות סביבן ולתמוך בהן. הסדרה חודשה כבר לעונה שניה.

ויקטוריה 3 – החל מה- 20/3 ב- yes LONDON וב- STING TV

הפקת הענק המושקעת מבית ITV ומהאנשים שמאחורי "אחוזת דאונטון", שכתבה דייזי גודווין, שבה בעונה חדשה.

הסדרה, בכיכובה של ג'נה קולמן  ("דוקטור הו") המגלמת את המלכה ויקטוריה בצעירותה. נערה קטנטונת שהפכה בין לילה למלכה ובסופו של דבר לאישה הכי חזקה בעולם. אל העונה החדשה חוזר גם טום הודג'ס המגלם את הנסיך אלברט וביחד הם עומדים מול אתגרים חדשים מבית ומחוץ.

העונה מתחילה בשנת 1848, לאחר חילופי ראש הממשלה והופעתה של אחותה המסתורית של ויקטוריה. ויקטוריה נקראת לעזוב את לונדון כשהמהפכה שועטת לאורך יבשת אירופה ופעילותה המתגברת של התנועה צ'רטיסטית – תנועה שפעלה להרחבת זכויות הבחירה למעמד הפועלים – ברחבי אנגליה. ובתוך הבית, מערכת היחסים בין ויקטוריה ואלברט עולה על שרטון ונמצאת בנקודת שבירה, מאבק על שליטה, שאף אחד מהם לא יוכל לנצח בו.

נשים על הקצה – ימי ראשון ב- 22:50 החל מה- 10/3 ב- yes EDGE וב-yes LONDON

העיתונאית לורנה מרטין והשחקנית שרון הורגן הפכו את זיכרונותיה של מרטין מימי הטיפול הפסיכולוגי לקומדיה שחורה אבל כיפית ונטולת גבולות, העוסקת בשלוש נשים בשנות ה-30 שלהן, המנסות למצוא את האחד ולהקים משפחה, יחד עם כל הבלגאן שהתקופה הזו בחיים מביאה איתה.

לאחר הטבלה משפחתית, משולש אהבים שמתפרק באופן נוראי ואפשרות לקידום בעבודה, לורה מחליטה שהגיע הזמן לקחת את עצמה בידיים ולמנוע את התפרקותה הסופית, ופונה לפסיכולוגית כדי לקבל עזרה. אליסון, נואשת לילד ולא מסוגלת לסבול עוד דייטים, מחליטה לחזור לאקס שלה מרטין, אפילו שאינה אוהבת אותו, ואולי קצת מייחלת למותו. האם היחידנית קייטי מחליטה לוותר על הפרייה מלאכותית שמטרתה ללדת אח לילדתה אלה, ומגלה חדשות מפתיעות על אשתו החדשה של בעלה לשעבר.

 

סדרות מתחילות בחודש מרץ:
תאריך בערוץ סדרה יום שעה ערוץ
29/2 Rupaul's Drug Race המירוץ לדראג של רו פול 11 שישי 05:00 yes DRAMA
3/3 Good Trouble צרות טובות ראשון 21:15 yes DRAMA
7/3 Trapped 2 לכודים 2 חמישי 22:50 yes EDGE
10/3 Women on the Verge נשים על הקצה ראשון 22:50 yes EDGE
13/3 Better Things 3 דברים טובים 3 רביעי 22:45 yes EDGE
16/3 The Neighborhood חדשים בשכונה שבת 21:10 yes COMEDY
17/3 The Good Fight 3 הטובות לקרב 3 ראשון 22:00 yes EDGE
17/3 ערוץ משחקי הכס ראשון 21:00 yes OH
18/3 Billions 4 מיליארדים 4 שני 22:50 + 04:00 yes EDGE
20/3 Victoria 3 ויקטוריה 3 שלישי 21:15 yes DRAMA
28/3 Jane The Virgin 5 ג'יין הבתולה 5 רביעי 21:15 yes VOD
31/3 Luther 5 לות'ר 5 ראשון 22:45 yes ACTION
           
סדרות מסתיימות בחודש מרץ:
תאריך בערוץ סדרה   יום שעה ערוץ
3/3 בוקר אחד   ראשון 22:50 yes EDGE
3/3 שתי קרועות 2   ראשון 22:00 yes OH
4/3 Suits 8   שני 22:00 yes DRAMA
6/3 דוקטור פוסטר 2   רביעי 22:45 yes EDGE
10/3 האמת על פרשת הארי קוברט ראשון 22:00 yes EDGE
11/3 מקביל 2   שני 23:40 yes EDGE
13/3 נופל וקם 3   רביעי 23:30 yes OH
20/3 סדר אותי 3   רביעי 23:10 yes EDGE
24/3 בלתי נשכח 3   ראשון 22:45 yes ACTION

 

 • מרץ 2019 בערוצי הסרטים של yes

  לשון הקומוניקט:

  מרץ שמח בעולם הסרטים של yes: נחוג את פורים ב4 ימים של סרטי "פורים במסכות" ביניהם "אנטמן והצרעה" וללקוחות yes בלבד- "דדפול 2".

  הילדים ייהנו עם הסרט המצליח- "משפחת סופר על 2" והאימהות שלהם יחד עם "אושן 8" ו"מועדון הספר הטוב".

  רק לקוחות yes יוכלו לצפות ברן דנקר באחת מהופעותיו הטובות ביותר, בסרט "מוטלים בספק" אשר הופק בתמיכת yes ובדיאן קרוגר ב"משום מקום" עליו זכתה בפרס המשחק בפסטיבל קאן.

  נמשיך עם פסטיבל הקולנוע ושלל סרטים שלא הוקרנו על המסכים: הסרט שצולם באייפון- "אל שפויה" של סטיבן סודרברג; "גזעיות" עתיר השבחים והבאזז; מותחן האקשן הסקסי "השודד ונהגת המרוצים"; ודרמת המתח "נהר אפל" עם רות ווילסון.

  שבוע 1/3-6/3

  בית ליד הים | The House By The Sea
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-28/2 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 2/3, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: רובר גידיגיאן. צרפת, 2017.
  שחקנים: אריאן אסקאריד, ז'אן-פייר דארוסן, ז'ראר מיילאן, ז'אק בודה, אנאיס דמוסטייה
  תקציר: דרמה מרגשת ומצליחה מהבמאי של "שלגי הקילימנג'רו". שלושה אחים חוזרים לבית ילדותם בדרום צרפת כדי לשהות עם אביהם החולה והמזדקן בימיו האחרונים. שם, בוילה הציורית על חוף הים, יצוצו סודות וגם צרות מהעבר.

  מנשה | Menashe
  בכורה!
  שישי, 1/3, אחה"צ, ערוץ yes1 ובספריית yesVOD24/7
  גם ב-STINGTV
  במאי: ג'ושוע וינשטיין, ארה"ב, 2017.
  שחקנים: מנשה לוסטיג, ראובן ניבורסקי.
  תקציר: דרמה. אלמן חרדי החי בברוקלין נאלץ לראשונה בחייו להתעמת עם ההלכה היהודית, שמונעת ממנו לגדל את בנו לבדו. מבוסס על חייו של הקומיקאי מנשה לוסטיג (בתפקיד עצמו).

  מועדון הספר הטוב | Book Club
  בכורה!
  החל מ-1/3 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 8/3, 21:30, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: ביל הולדרמן, ארה"ב, 2018.
  שחקניות: דיאן קיטון, ג'ין פונדה, קנדיס ברגן, מרי סטינבורגן
  תקציר: דרמה קומית עתירת כוכבות הוליוודיות. ארבע חברות בגיל העמידה מחליטות לשנות את חייהן ולהוסיף להם מעט פלפל, אהבה וסקס, וזאת לאחר ששאבו השראה מהספר האירוטי "50 גוונים של אפור".

  משימה בלתי אפשרית: התרסקות | Mission: Impossible – Fallout
  בכורה!
  החל מ-28/2 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 1/3, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: כריסטופר מקווארי. ארה"ב, 2016
  שחקנים: טום קרוז, הנרי קאביל, סיימון פג, רבקה פרגוסון, אלק בולדווין
  תקציר: טום קרוז חוזר בגדול בחלק השישי של משימה בלתי אפשרית. כשלוש שנים לאחר מאורעות הסרט הקודם, איתן האנט וצוותו נאלצים להתמודד עם השלכות מרחיקות לכת של משימה שהשתבשה. הם יוצאים למשימה חדשה בה הם ישתפו פעולה עם ה-CIA כדי להציל את העולם מאסון טוטאלי.

  לעוף עם ערפד | The Little Vampire
  בכורה!
  החל מ1/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 9/3, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאים: ריצ'רד קלאוס, קרסטן קילריך. 2017.
  דיבוב לעברית: שירלי לילו, דניאל מגון.
  תקציר: רודולף הוא ערפד צעיר, בן 13, אשר נמלט עם משפחתו מצייד ערפדים נודע. בזמן המנוסה נפרדות דרכי המשפחה ורודולף, שנותר לבדו, מוצא מסתור בטירה עתיקה. אל הטירה, המשמשת כבית מלון, מגיע ילד בשם טוני, חובב סיפורי ערפדים, טירות מכושפות ויצורי לילה מסתוריים. השניים מתיידדים ולאחר טיסה משותפת בשמי הלילה מחליט טוני להתגייס לעזרת חברו החדש, למצוא את משפחתו ולעזור להם לנצח את הצייד שמנסה ללכוד אותם.

  שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד
  ערוץ: yes5 | מועד שידור: כל יום שישי בשעה 17:00
  בכל שישי בשעה 17:00 מומלץ לאסוף את כל המשפחה מול yes5 ולצפות בסרטים האהובים שאף ילדות אינה שלמה בלעדיהם, במסגרת שישי משפחתי – סרטים שכיף לראות ביחד.
  החודש נהנה במסגרת הרצועה מקלאסיקה אהובה "המלך ואני", נכייף עם סבא ג'פטו ובובת העץ "פינוקיו", נצחק עם אדי מרפי ב"לפגוש את דייב", נצא להרפתקה עם "משפחת סופר על" יחד עם עליית החלק השני, ונבלה בעולם קסום עם הענק המקסים מהספר הידוע "העי"ג (ענק ידידותי גדול)".

  המלך ואני | The King And I (1956)
  שישי, 1/3, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: וולטר לאנג. ארה"ב, 1956.
  תקציר: דרמה קלאסית אהובה לכל המשפחה. אנה היא מורה הנשכרת ללמד את ילדיו של מלך סיאם במאה ה-19. המלך הקשוח משתדל להרשימה, ובין השניים מתפתחים יחסי אהבה-שנאה.

  הבלתי נשכחים – סרטים שחייבים לראות
  ערוץ: yes3 ו- yesVOD24/7 | בכל יום ראשון, בשעה 22:00
  יש סרטים שחייבים לראות לפחות פעם בחיים. אלו הסרטים שמככבים במונטז'ים קולנועיים, זוכים למחוות, מצוטטים ומככבים ברשימות הסרטים הטובים בכל הזמנים. לטובת כל מי שפספס וצריך להשלים, וגם לאלו שראו ומוכנים לראות שוב ושוב, משדר ערוץ yes3 בכל ראשון בשעה 22:00 קלאסיקה קולנועית שאסור להחמיץ.

  החודש ישודרו "נאשוויל" הנפלא של רוברט אלטמן; "ראן" -העיבוד המופתי של אקירה קוראסווה ל"המלך ליר" של שייקספיר; המחזאי האגדי יופיע שוב בקומדיה המבריקה "להיות או לא להיות" של ארנסט לוביץ'; נציין 60 שנה ל"ריו בראבו" של האוורד הוקס (וגם ל"חמים וטעים"); ונחגוג יום הולדת 80 לאלי מק'גרו עם "הבריחה" של סם פקינפה, שם הכירה את סטיב מקווין.
  את כל סרטי הבלתי נשכחים ניתן להקליט כסדרה והם זמינים בקטגוריה מיוחדת בספריית yesVOD24/7

  ראן | Ran
  ראשון, 3/3, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: אקירה קורוסאווה. יפן, 1985.
  שחקנים: טטסויה נקאדאי, אקירה טראו
  אפוס המלחמה המופתי של אקירה קורוסאווה. שליט רב עוצמה מחליט לפרוש מהשלטון, לחלק את ממלכתו בין בניו ולחיות בשלווה כאורח בטירותיהם. אולם תאוות הבצע ורגשות הקנאה של בניו מובילים לקרב עקוב מדם על הירושה. הסרט, עיבוד חופשי ויצירתי למחזהו של שייקספיר "המלך ליר", נחשב לאחת מפסגות יצירתו של המאסטר היפני, היה מועמד לארבעה פרסי אוסקר, כולל לבמאי הטוב ביותר, וזכה בקטגוריית התלבושות.

  אזימוט
  החל מ5/3 בספריית yesVOD24/7 | שני, 4/3, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי
  בכורה רק ב-yes!
  במאי: מייק בורשטיין, ישראל, 2017
  שחקנים: יפתח קליין, סמי שייק
  תקציר: דרמת הביכורים של מייק בורשטיין. יום לאחר הפסקת האש של מלחמת ששת הימים, חייל מצרי וחייל ישראלי נקלעים למוצב של האו"ם ומתפתח בינהם קרב הישרדות.
  פסטיבל הקולנוע של yes
  ערוץ: yes3 | מועד שידור: כל יום שלישי בשעה 22:00
  סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes.
  החודש ישודרו – "אל שפויה" של סטיבן סודרברג; "גזעיות" עתיר השבחים והבאזז; מותחן האקשן הסקסי "השודד ונהגת המרוצים"; ודרמת המתח "נהר אפל" עם רות ווילסון.
  את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה והם זמינים בקטגוריה מיוחדת בספריית yesVOD24/7

  גזעיות | Thoroughbreds
  בכורה ארצית!
  החל מ-28/2 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 5/3, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: קורי פינלי. 2017.
  שחקנים: אוליביה קוק, אנטון ילצ'ין, אניה טיילור-ג'וי
  טריוויה: הסרט עשה את בכורתו בפסטיבל סאנדנס. כשהופץ, כמעט שנה מאוחר יותר, הוא התקבל באהדה רבה אצל המבקרים והוכתר כאחד הסרטים המקוריים והמבטיחים של 2018.
  תקציר: דרמת מתח אפלה, עם שתיים מהשחקניות הצעירות המסקרנות ביותר שפועלות היום ועם אנטון ילצ'ין בתפקידו האחרון. אמנדה ולילי היו בעבר חברות טובות, אבל עם השנים התרחקו. כאשר הקשר מתחדש, הן מגלות שאת שתיהן מעסיקות מחשבות אפלות, ומחליטות לבצע ביחד רצח. לשם כך הן חוברות לפושע זוטר ולא מאד מבריק.

  משפחת סופר על 2 | The Incredibles 2
  בכורה!
  החל מ6/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 23/3, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאים: בראד בירד. 2018.
  דיבוב לעברית: אלון נוימן, מייה קדוש
  תקציר: מועמד לפרס אוסקר 2019 עבור סרט האנימציה הטוב ביותר! משפחת גיבורי העל חוזרת בהרפתקה חדשה. הפעם, אם המשפחה הלן, יוצאת להילחם בפשע ולהציל את העולם, בעוד בוב האב נשאר בבית להשגיח על הילדים ולהתמודד עם חיי היומיום המשפחתיים. אלו הופכים לקשים אף יותר כאשר ג'ק-ג'ק התינוק מתחיל לפתח גם כוחות על. כאשר נבל חדש רוקם מזימה גאונית ומסוכנת, המשפחה חייבת למצוא את הדרך לעבוד יחד שוב – מה שבתאוריה נשמע פשוט, בפועל קשה, אפילו שמדובר במשפחה של גיבורי על.
  משפחת סופר על ישודר יום לפני כן במסגרת "שישי משפחתי".

  שבוע 7/3-13/3

  הפרעה בקצב הלב | Arrhythmia
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-7/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 9/3, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: בוריס חלבניקוב. רוסיה, 2017
  שחקנים: אלכסנדר יאצנקו, אירינה גורבאצ'ובה
  טריוויה: זוכה עשרות פרסים, כולל פרס השחקן בפסטיבל קרלובי וארי, חמישה פרסי ניקה של האקדמיה הרוסית לקולנוע כולל לסרט הטוב ביותר ופרס הסרט הבינלאומי בפסטיבל חיפה.
  תקציר: דרמה עטורת פרסים. פרמדיק מסור, אך מרדן, מעביר את זמנו הפנוי בשתייה מופרזת. לאחר עוד התפרעות פומבית, לאשתו הרופאה נמאס והיא מבקשת להתגרש. אולם הפרידה מתעכבת ובינתיים שניהם ממשיכים לגור בדירה אחת צפופה, מנסים לנווט בין המשברים ולמצוא דרך חדשה זה אל זו.

  השודד ונהגת המרוצים | Racer And Jailbird
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-7/3 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 12/3, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: מיכאל רוסקם
  שחקנים: אדל אקסרקופולוס, מתיאס שונארטס
  טריוויה: הסרט הוקרן בין השאר בפסטיבלי הקולנוע של טורונטו, ונציה, לונדון ועוד. נציג בלגיה לאוסקר.
  זהו שיתוף הפעולה השני בין הבמאי מיכאל רוסקם למתיאס שונארטס לאחר "ראש שור", שהיה מועמד לאוסקר לסרט הזר, ושודר אף הוא במשבצת פסטיבל הקולנוע ב-yes3.
  תקציר: מותחן אקשן נועז בכיכובם של אדל אקסרקופולוס (כחול הוא הצבע החם ביותר) ומתיאס שונארטס (חלודה ועצם). נהגת מרוצים חסרת פחד מתאהבת בבחור חתיך. סיפור האהבה הסוער עומד במבחן כשמתברר לה שהוא שודד בנקים. בהדרגה היא נסחפת בעקבותיו לעולם הפשע.

  בית המזימות | Crooked House
  בכורה!
  החל מ7/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 16/3, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: ז'יל פאקה-ברנר. 2017.
  שחקנים: גלן קלוז, מקס איירונס, ג'יליאן אנדרסון, כריסטינה הנדריקס
  תקציר: מותחן מעולה על פי ספרה של אגתה כריסטי. כאשר סבה העשיר והאהוב נרצח, מחליטה נכדתו לשכור את שירותיו של בלש פרטי, שהוא מאהבה לשעבר, כדי למצוא את הרוצח.

  אנטמן והצרעה | Ant-Man And The Wasp
  בכורה!
  החל מ-8/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 16/3, 22:00, ערוץ yes2
  במאי: פייטון ריד. ארה"ב, 2018
  שחקנים: פול ראד, אוונג'לין לילי, מייקל דאגלס, מישל פייפר
  תקציר: אקשן שובר קופות מסדרת הנוקמים של מארוול. בשל עזרתו לקפטן אמריקה, אנטמן מוכנס למעצר בית. בעודו מתרגל לחייו החדשים, משימה חדשה וגורלית מחייבת אותו לברוח ולשתף פעולה עם האנק פים ובתו, שקיבלה את תפקיד הצרעה, על מנת לגלות סודות מן העבר ולהציל את אם המשפחה שנעלמה.

  פינוקיו | Pinocchio (1940)
  שישי, 8/3, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאים: בן שרפסטין, המילטון לוסק. ארה"ב, 1940.
  תקציר: הגרסה הקלאסית של אולפני דיסני לסיפור על פינוקיו, בובת העץ פרי יצירתו של הנגר ג'פטו, ועל מסעותיו מלאי ההרפתקאות והסכנות. דיבוב: מל בלאנק.

  מוטלים בספק
  החל מ-10/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 9/3, 22:30, ערוץ yes קולנוע ישראלי
  בכורה רק ב-yes!
  במאי: אלירן אליה. ישראל, 2018.
  שחקנים: רן דנקר, אדר חזאזי גר
  תקציר: דרמה מרגשת ומטלטלת מועמדת ל9 פרסי אופיר, בהשראת אירועים אמיתיים. הופק בשיתוף yes.
  רן דנקר מגלם תסריטאי תל אביבי די תקוע בחייו, שנגזרו עליו עבודות שירות במקלט לנוער בסיכון. למרות התחלה מורכבת עם הצעירים במקום, הוא מוצא קסם וגאולה בעבודה איתם, ובמיוחד נוצר קשר עז עם נער אחד, כועס ומרדן.

  נאשוויל | Nashville
  ראשון, 10/3, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: רוברט אלטמן. ארה"ב, 1975
  שחקנים: ג'רלדין צ'פלין, לילי טומלין, סקוט גלן, נד ביטי, ג'ף גולדבלום, שלי דובאל
  אחד מסרטיו הטובים ביותר של רוברט אלטמן. מועמד לחמישה פרסי אוסקר, כולל לסרט ולבמאי, ואחד ממאה הסרטים הטובים בכל הזמנים על פי מכון הסרטים האמריקאי. במהלך חמישה ימים בעיר נאשוויל מצטלבים דרכיהם של פוליטיקאים, זמרים מתחילים, כוכבים ואנשי עסקים, כולם מחפשים אחר התהילה.

  מגיפה | Viral Aka Peste
  בכורה!
  רביעי, 13/3, בסביבות חצות, ערוץ yes3 ובספריית yesVOD24/7
  במאים: אריאל שולמן, הנרי ג'וסט. ארה"ב, 2016.
  שחקנים: סופיה בלק דליה, אנה לי טיפטון, טרוויס טופ
  תקציר: אימה. וירוס קטלני המתפשט במהרה גורם לנגועים בו להיות תוקפניים ולהדביק אחרים. חרף האזהרות, מנסה נערה להציל את אחותה שנדבקה וכעת מוגדרת בעצמה כמסוכנת.

  שבוע 14/3-20/3

  משום מקום | In The Fade Aka Aus Dem Nichts
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-14/3 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 15/3, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: פאטי אקין. גרמניה, 2017
  שחקנים: דיאן קרוגר
  טריוויה: זוכה פרס השחקנית בפסטיבל קאן, פרס גלובוס הזהב לסרט הזר; הסרט ייצג את גרמניה באוסקר ונכנס לשורטליסט, אך לא קיבל מועמדות.
  תקציר: מותחן פשע זוכה פרס השחקנית בפסטיבל קאן וגלובוס הזהב לסרט הזר. לאחר שבעלה ובנה נהרגו בפיצוץ, נשארת קטיה עם יותר שאלות מתשובות. כשהיא מבינה ששלטונות החוק לא יעזרו לה, היא יוצאת לגלות בעצמה מי האחראי למותם.

  בית המזימות | Crooked House
  שבת, 16/3, 22:00, ערוץ yes4
  פירוט ב-7/3
  חוגגים 60 שנה ל"חמים וטעים"
  ערוץ yes3 מציין יום הולדת לשתי יצירות מופת שהוקרנו יום אחרי יום במרץ לפני 60 שנה – הקומדיה הפרועה של בילי ווילדר "חמים וטעים" והמערבון של האוורד הוקס "ריו בראבו".

  חמים וטעים | Some Like It Hot
  החל מ-14/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 16/3, בשעות אחר הצהריים, ערוץ yes3
  במאי: בילי ויילדר, ארה"ב, 1959
  שחקנים: מרילין מונרו, ג'ק למון, טוני קרטיס
  הקומדיה הנפלאה של בילי ויילדר כבר בת 60, ונראית נהדר. ג'ק למון וטוני קרטיס מגלמים שני מוזיקאים הנמלטים מהמאפיה ומוצאים מחסה מחופשים כנשים בלהקת בנות, אך זה לא פשוט כשמרלין מונרו בסביבה. אחד הסרטים הגדולים והמצחיקים בכל הזמנים.

  ריו בראבו | Rio Bravo (1959)
  החל מ-14/3 בספריית yesVOD24/7 | ראשון, 17/3, 22:00, yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: הווארד הוקס, ארה"ב, 1959
  שחקנים: ג'ון ויין, דין מרטין, ריקי נלסון, אנג'י דיקנסון, וולטר ברנן
  אחד מהמערבונים הגדולים בתולדות הוליווד חוגג 60 שנה לצאתו. ג'ון ויין מגלם שריף קשוח שביחד עם שלושה עוזרים – אקדוחן צעיר, אלכוהוליסט ונכה – שומרים על רוצח במעצר, בשעה שאחיו וכנופייתו מתכננים לפרוץ לכלא ולשחרר אותו. הסרט, תגובת נגד ל"בצהרי היום", הפך לקלאסיקה והשפיע על לא מעט סרטים נוספים.

  אל שפויה | Unsane
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-14/3 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 19/3, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאי: סטיבן סודרברג. ארה"ב, 2018
  שחקנים: קלייר פוי, ג׳ושוע לאונרד, ג׳ונו טמפל
  טריוויה: הסרט צולם כולו בעזרת מכשיר אייפון. הוא הוקרן לראשונה בפסטיבל ברלין וזכה לביקורות חיוביות -80% באתר רוטן טומטוז.
  תקציר: מותחן פסיכולוגי מהבמאי סטיבן סודרברג (סרטי 'אושן'), שצולם כולו בעזרת מכשיר אייפון. בחורה צעירה, המשוכנעת שגבר מעברה עוקב אחריה, מבקשת עזרה ובמקום מוצאת עצמה מאושפזת בכפייה במוסד לחולי נפש. שם היא מתמודדת עם פחדיה הגדולים ביותר, כשהקו בין מציאות ודמיון הולך ומטשטש.
  פורים של תחפושות ב-yes2 וב-yesVOD24/7
  17-24/3 בספריית yesVOD24/7 | רביעי עד שבת, 20-23/3, ערוץ yes2
  את חג פורים נחגוג ב-yes2 ובספריית 24/7 עם גיבורי הסרטים שמסתובבים עם מסכות ותחפושות כל השנה – מגיבורי העל, הסוכנים החשאים, הרוצחים במסכה ושאר חובבי ההסוואה וההתחפשויות. החל מיום רביעי ועד שבת, לאורך כל היום, כולל "דדפול 2" בבכורה רק לצופי yes.

  דדפול 2 | Deadpool 2
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-20/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 23/3, 22:00, ערוץ yes2
  במאי: דייוויד ליץ', ארה"ב, 2018
  שחקנים: ריאן ריינולדס, ג'וש ברולין
  תקציר: אקשן קומי שובר קופות מבית מארוול. גיבור העל עם הפה הכי גדול חוזר. הפעם יוצא דדפול להגן על נער בעל כוחות מיוחדים מפניו של קייבל, חייל-על שהגיע מהעתיד לנקום.
  https://www.youtube.com/watch?v=D86RtevtfrA

  קוד 211 | 211 Aka Code 211
  בכורה!
  החל מ20/3 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 22/3, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: יורק שקלטון. 2018.
  שחקנים: ניקולס קייג', אורי פפר
  תקציר: אקשן מבוסס סיפור אמיתי. שוטר מזדקן יוצא למשמרת רגילה בליווי שותפו ונער עבריין שנידון לעבודות שירות במשטרה. המשמרת מקבלת תפנית כאשר השלושה נקלעים לזירת שוד מתוכננת היטב.

  הנה בא הגראמפ | Here Comes The Grump
  בכורה!
  החל מ20/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 30/3, 10:00, ערוץ yes5
  גם ב-STINGTV
  במאים: אנדרס קוטורייר. 2018.
  דיבוב לעברית: טל פרידמן.
  תקציר: נער צעיר ובעל דמיון עשיר מגלה כי ממלכת האגדות שסבתא שלו סיפרה לו עליה, אמיתית לגמרי. עכשיו הוא נדרש להציל את הממלכה מפני המכשף גראמפ שהטיל כישוף של עצב על תושביה.

  שבוע 21/3-28/3

  אהבתה מרתיחה את מי האמבט | Her Love Boils Bathwater
  בכורה רק ב-yes!
  החל מ-21/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 23/3, 22:00, ערוץ yes3
  במאי: ריוטה נאקאנו. יפן, 2016.
  שחקנים: רי מיאזאווה, האנה סוגישאקי, אודגירי ג'ו
  טריוויה: נציג יפן לאוסקר 2018. הסרט כיכב בשלל פסטיבלי קולנוע, בהם טוקיו, פאלם ספרינג וירושלים.
  תקציר: דרמה מרגשת עד דמעות, שייצגה את יפן באוסקר 2018. אם קשוחה מגלה שנותרו לה חודשיים לחיות. נחושה לשקם את חיי המשפחה, היא יוצאת לחפש את בעלה שעזב ובונה מחדש את יחסיה עם בתה המתבגרת.

  נהר אפל | Dark River
  בכורה ארצית רק ב-yes!
  החל מ-21/3 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 26/3, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע
  במאית: קליו ברנרד. בריטניה, 2017
  שחקנים: רות וילסון, שון בין
  טריוויה: הסרט הוקרן בבכורה בפסטיבל טורונטו, זכה בפרס וקיבל ביקורות משבחות.
  תקציר: דרמת מתח, זוכת פרס בפסטיבל טורונטו. בעקבות מות אביה, חוזרת אליס אל הכפר שבו גדלה, בפעם הראשונה מזה 15 שנה. כעת היא דורשת לקבל חזקה על שטח החווה שהותיר, אך מגלה שלשטח יש דורשים נוספים.

  אושן 8 | Ocean's Eight
  בכורה!
  החל מ-24/3 בספריית yesVOD24/7 | שישי, 29/3, 21:30, ערוץ yes1
  גם ב-STINGTV
  במאי: גארי רוס, ארה"ב, 2018
  שחקנים: סנדרה בולוק, קייט בלאנשט, אן האת'ווי, שרה פולסון, ריהנאה, הלנה בונהם קרטר, מינדי קלינג
  טריוויה: אן האת'ווי החליפה את השחקנית ג'ניפר לורנס בתפקיד בסרט. כמה שנים מוקדם יותר- ג'ניפר לורנס החליפה את אן האת'ווי בתפקיד שהביא לה את האוסקר ב"אופטימיות היא שם המשחק".
  תקציר: אקשן עתיר כוכבות בהנהגתה של סנדרה בולוק, שהוא המשך ל'טרילוגיית אושן'. דבי אושן, אחותו הקטנה של דני אושן ונוכלת מבריקה בזכות עצמה, משתחררת מהכלא ולא מבזבזת רגע. היא מגייסת את הצוות הנשי המושלם לביצוע שוד היהלומים הגדול ביותר של המאה, באירוע האופנתי החשוב של השנה – נשף המט-גאלה בניו יורק.

  משפחת סופר על | The Incredibles
  שישי, 22/3, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: בראד בירד. ארה"ב, 2004
  תקציר: קומדיית אקשן מצליחה מבית פיקסאר. שנים לאחר שאולץ לפרוש, נקרא גיבור העל החזק למשימה חשאית ומסוכנת. הפעם הוא לא לבד – בעקבותיו יוצאת כל משפחת כוחות-העל. זוכה פרס האוסקר לסרט האנימציה הטוב ביותר.

  משפחת סופר על 2 | The Incredibles 2
  שבת, 23/3, 10:00, ערוץ yes5
  פירוט ב-6/3
  משפחת סופר על ישודר יום לפני כן במסגרת "שישי משפחתי".

  להיות או לא להיות | To Be Or Not To Be (1942)
  ראשון, 24/3, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: ארנסט לוביטש. ארה"ב, 1942
  שחקנים: ג`ק בני, קרול לומבארד
  הקומדיה המבריקה של הבמאי ארנסט לוביטש, המתרחשת בפולין הכבושה על ידי הנאצים. צנחן המחזיק במידע סודי מסתתר מהגרמנים בסיועה של שחקנית תיאטרון חיננית, למורת רוחו של בעלה הנפוח. הסרט יצא לאקרנים חודש לאחר מותה הטרגי של לומבארד, ונבחר כאחד ממאה הסרטים המצחיקים אי פעם על פי מכון הסרטים האמריקאי.

  פבלו | Loving Pablo
  בכורה!
  החל מ27/3 בספריית yesVOD24/7 | שבת, 30/3, 22:00, ערוץ yes4
  גם ב-STINGTV
  במאי: פרננדו לאון די ארנואה. ספרד, 2017.
  שחקנים: חאבייר בארדם, פנלופה קרוז.
  תקציר: מותחן פשע המבוסס על סיפור אמיתי ובכיכובם של הזוג במציאות- חאבייר ברדם ופנלופה קרוז. עלייתו ונפילתו של ברון הסמים הקולומביאני הנודע והמסקרן פבלו אסקובר, דרך עיניה של עיתונאית צעירה המנהלת איתו מערכת יחסים באותן שנים סוערות.

  סופ"ש 29/3-30/3

  העי"ג (ענק ידידותי גדול) | The Bfg
  שישי, 29/3, 17:00, ערוץ yes5, במסגרת שישי משפחתי
  גם ב-STINGTV
  במאי: סטיבן שפילברג. קנדה, 2016
  תקציר: סרט הרפתקאות מקסים שביים סטיבן שפילברג עפ"י ספרו של רואלד דאל. לילה אחד מגיע לחלונה של סופי בת ה-10 בבית יתומים יצור ענק. למרות החשש, היא מצטרפת לענק הידידותי למסע קסום.

  מת או חובה | Blumhouse's Truth Or Dare
  בכורה!
  שבת, 30/3, 22:00, ערוץ yes2 ובספריית yesVOD24/7.
  במאי: ג'ף וודלו. ארה"ב, 2018
  שחקנים: לוסי הייל, טיילר פוזי
  תקציר: מותחן אימה מצליח. במהלך חופשה במקסיקו משתתפים כמה סטודנטים במשחק תמים של 'אמת או חובה'. כשהם חוזרים מהטיול, מתברר שהמשחק מסרב לעזוב אותם והופך למסוכן במיוחד.
  חוגגים יום הולדת 80 לאלי מק'גרו עם "הבריחה"
  הבריחה | The Getaway
  ראשון, 31/3, 22:00, ערוץ yes3, במסגרת הבלתי נשכחים
  במאי: סם פקינפה, ארה"ב, 1972
  שחקנים: סטיב מקווין, אלי מק'גרו
  לכבוד יום ההולדת ה-80 של אלי מק'גרו שחל ב-1 באפריל נשדר במסגרת הבלתי נשכחים את אחד מסרטיה הידועים ביותר – "הבריחה" של הבמאי סם פקינפה, שם פגשה והתאהבה בסטיב מקווין. הרומן הסוער הוביל לפרידה מתוקשרת מבעלה דאז, המפיק הידוע רוברט אוונס, ולנישואין מתוקשרים וסוערים לא פחות למקווין. מק'גרו מגלמת בסרט את אשתו של שודד בנקים היושב בכלא. לאחר שהיא פונה לשריף, הוא משתחרר, בתנאי שיבצע עוד שוד בנק אחד, אבל אז הכל מסתבך.

 • מרץ 2019 ב-yes דוקו

  לשון הקומוניקט:

  טרנסקידס

  סידרת מקור חדשה ומרגשת במיוחד שעוקבת אחר ארבעה בני-נוער ישראליים שעוברים תהליך מְשנֶה חיים ובלתי-הפיך, וגם אחר בני המשפחה שלהם, המתמודדים עם התהליך המטלטל שעובר ילדן בגיל ההתבגרות האכזרי ממילא, כל אחת בדרכה.

  לעזוב את נוורלנד
  מיוחד! הסרט החדש והמטלטל על מעלליו של אליל הפופ מייקל ג'קסון, שמעורר סערה בעולם מאז הוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדנס בחודש שעבר, ישודר בבכורה – רק ללקוחות yes – בסמוך לשידורו בארה"ב ובאנגליה.

  לשרוד את אר. קלי
  סידרה חדשה שעוררה זעזוע בארה"ב, המביאה עדויות חדשות של עשרות נשים, לפיהן מי שנחשב לזמר האר-נ'-בי הטוב בעולם ניצל אותן מינית, נפשית ופיזית במשך יותר משני עשורים.

  דייויד בואי: הדרך לתהילה
  סרט חדש ומחמם לב שחוזר לראשית הקריירה של אייקון התרבות הבינלאומי, מהיום בו החליט לשנות את שמו מדיוויד ג'ונס לדיוויד בואי ועד לאלבום הבלתי נשכח "זיגי סטארדסט".

  קונור מק'רגור: הידוע לשמצה
  דוקו-ספורט קצבי ומעורר ההשראה על אחד מלוחמי ה-MMA האהובים בכל הזמנים, שנחשב ל"ילד הרע" של אמנויות הלחימה המשולבות, ועבר בחייו מסע מטאורי מרתק.

  הממציאה: דם והונאה בעמק הסיליקון
  האם הסטודנטית המבריקה שהפכה למיליארדרית הצעירה בעולם היא אכן "סטיב ג'ובס החדש" או שמא מדובר בנוכלת שידעה למשוך בחוטים הנכונים?

  וגם –
  דוקו-קומי
  פורים בפתח, ואנו מציגים סופשבוע עם סרטים מבדרים על סיפורם של כמה מגדולי הקומיקאים בעולם.

  לקראת יום הנראוּת הטרנסג'נדרית הבינ"ל, נביא החודש בבכורה סידרה ישראלית חדשה:

  טְרַנְסְקִידס | Transkids
  שידור בכורה לשני הפרקים הראשונים – ביום רביעי ה-13.3, מ-21:00
  ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  שאר פרקי הסדרה ישודרו בימי רביעי בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD
  וב-STINGTV.

  ארבעה בני-נוער ישראליים עוברים תהליך מְשנֶה חיים ובלתי-הפיך;
  ארבע משפחות ישראליות מתמודדות עם התהליך המטלטל שעובר ילדן בגיל ההתבגרות האכזרי ממילא, כל אחת בדרכה;
  ארבע שנים של מעקב דוקומנטרי אינטימי וחשוף משרטטות תמונה מרגשת, דרמטית ופוקחת עיניים, שבבסיסה שאלות הרות גורל: מה זה אומר להיוולד בגוף שאינו תואם את מגדרך? כיצד היינו נוהגים כהורים כאשר הילד או הילדה שגידלנו אינם מי שחשבנו שהם? והאם האהבה שלנו לילדינו היא אכן אהבה ללא תנאי?

  נעם, 16, נולד כְּבת למשפחה דתית בשומרון ולמד באולפנה. כשהיה בן 14, מצאה אמו מכתב שבו כתב שהוא למעשה בן בגוף של בת. זו היתה תחילתו של המסע של נעם לקבלה ולשינוי, בסביבה בה נדמה כי אין מקום לשונֶה;
  עופרי, 15, מדריך אהוב בצופֵי פתח-תקוה, תמיד נחשב לילדה המגניבה שמשחקת כדורגל עם הבנים, אלא שבתוך תוכו תמיד ידע שהוא בעצם בן, ואת האמת הזו לא היסס לספר להוריו. תוך שהוא נערך לניתוח לכריתת השדיים, הוא מקבל צו ראשון לגיוס המופנה בלשון נקבה, וגומלת בלבו ההחלטה להתגייס לצבא כלוחם קרבי;
  רומי, 15, התחנכה כְּבֵן בבית-ספר דתי באשדוד, כי אמהּ חשבה שכך תוכל להוציא לבנה את ה"ג'וק" הנשי מהראש. אלא שה"ג'וק" לא ממש עזב את רומי, והיא הפכה להיות הנערה הטרנסית הראשונה בישראל שמקבלת בלוקרים (חוסמי הורמונים גבריים) מתחת לגיל 14. כעת, עושה רומי את צעדיה הראשונים בעולם הריאליטי, הרשת והדוגמנות, תוך שהיא מדחיקה את הסיפור הקשה שמצל על חייה – אביה, שמרצה מאסר עולם, לא מוכן לפגוש אותה מאז שהפכה רשמית לבת;
  לירון, 17 נולד כילדה בראשון לציון. כשהחליט שהוא הולך עד הסוף עם השינוי המגדרי, הוא ביקש בצעד אמיץ ויוצא דופן, להקפיא ביציות לפני שהזריק לעצמו הורמונים שיהפכו אותו לגבר, ובכך הפך לנער הטרנסג'נדר הצעיר ביותר בישראל שעובר שאיבת ביציות.
  במעקב ארוך וחסר תקדים בטלוויזיה הישראלית, עוקבת הבמאית הילה מדליה ("למות בירושלים", "רוקדים ביפו") בסדרת המקור החדשה של yes דוקו, אחר העליות והמורדות – הפיזיים, הנפשיים והחברתיים – בחייהם של הארבעה ושל בני משפחותיהם – בני נוער ישראליים, שלמרות המחיר הכבד – כבר לא חוששים להיות מי שהם.

  פרקי הסדרה:

  פרק 1: אני סוף סוף חי
  עופרי מתלבט אם לספר לחניכיו בצופים שהוא טרנסג'נדר, הוא אמנם יצא מהארון לחבריו ומשפחתו ועומד להתחיל טיפול הורמונלי, אך מפחד שהם צעירים מדי כדי להבין את הסיטואציה, ובעיקר שזה יהפוך להיות הפוקוס ויסיח את דעתם;
  לירון מתכונן להליך שימור פוריות – שאיבת ביציות לפני שיתחיל לקחת הורמונים גבריים;
  נעם ומשפחתו מתלבטים בשאלות הלכתיות שבין טרסג'נדריות וערכי הדת;
  אילנית, אמא של רומי, מתוודה על הדרך הארוכה והכואבת אותה עברו יחד עד ליום שהיא הבינה שהיא צריכה לבחור בין בן מת לבת חיה.

  פרק 2: בלתי הפיך
  לירון מגיע לבית החולים בכאבים בלתי נסבלים, משהו בהכנות לתהליך שאיבת הביציות הסתבך;
  רומי מתקבלת לתחרות מלכת היופי של הדרום, ונאלצת להתמודד עם כך שחלק מהבנות לא רוצות לחלוק איתה חדר הלבשה;
  נעם חושף בלוג סודי שכתב ובו חלק את רגשותיו לפני היציאה מהארון, והוא ומשפחתו צועדים יחד בפעם הראשונה במצעד הגאווה בירושלים.
  עופרי מגיע יחד עם אמו וסבתו לפגישה עם הרופא שינתח אותו. על אף שהמשפחה תמיד שם לצידו, תומכת ומקבלת, זהו רגע לא פשוט המצריך החלטות שההשפעות שלהן בלתי הפיכות.

  פרק 3: להיכנס עם רגל ימין
  היום הגדול של רומי מגיע: תחרות היופי, ואיתו התרגשות רבה, חששות וציפורניים שנשלפות בין המתמודדות. האם היא תגשים את חלומה להיות מלכת היופי הטרנסג'נדרית הראשונה של הדרום?
  עופרי נכנס לחדר הניתוח, אמו מחכה בחוץ ונזכרת ביום שהיא הגיעה לבית החולים ללדת בת; הוריו של נעם יושבים עם חבריהם ומדברים לראשונה על התהליך המהיר שנעם עבר ויחד איתו, עברה הקהילה כולה; לירון מקבל רישיון נהיגה. הוא מתקרב לגיל 18 ומבין שזה אותו דבר "רק עם חובות".

  פרק 4: ברוך שעשני כרצונו
  לירון עובר ניתוח כריתת שדיים אך למרות השינוי הפיזי, מרגיש שהגבריות שלו לא השתנתה ולא מאויימת מדברים "נשיים" כי הוא גבר ואין לו צורך להוכיח את זה.
  רומי רוצה להוציא דרכון, לשם כך היא זקוקה לאישור מאביה הנמצא בכלא. בינתיים אמה לוקחת אותה לסוכנת הדוגמניות בטי רוקאווי, כדי להבין את הפוטנציאל העתידי שלה כדוגמנית.
  לעופרי יש קשיים לימודיים בבית הספר, המורות מנסות לעזור אך הוא מתקשה לעמוד בדרישות המערכת;
  נעם יושב לשיחה עם רב הקהילה שלו, הרב שי פירון. הם מנהלים שיחה כנה על קבלה, על קהילה, על גבולות ההלכה ועל היכולת של נעם להתפלל באופן עמוק יותר, עכשיו כשהוא מרגיש שלם.

  פרק הסיום: כבר לא קידס
  נעם מדבר עם אח שלו על הצבא. האח מביע חששות ממוכנות המערכת להתמודד עם חייל טרנסג'נדר, והוא חושש מהיחס שיקבל;
  בדרך לצו ראשון עופרי חושב שאין לו סיכוי לקבל תפקיד משמעותי בצה"ל אך כשהוא מוזמן לדבר בכנסת בוועדה הדנה בשיפור היחס של הצבא לחיילים טרנסג'נדים, הוא נלחם על הזכות להיות כמו כולם – להתגייס ולתרום. כשפורצות הפגנות בעקבות חוק המפלה זוגות חד מיניים בכל הנוגע לשימוש בשירותי פונדקאות, עופרי מגייס את חבריו לצופים ויחד הם יוצאים לרחוב להשמיע את קולם.
  רומי מתלבטת האם להתגייס או לא. לאילנית, אמה, זה חשוב מאד שהיא תשרת כמו כולם, ומעבר לזה היא רואה בזה צעד חשוב לקבלה ושיוויון של טרנסג'נדרים בחברה. לירון מחליט שהמסגרת הצבאית אינה מתאימה לו והוא חושב מה יעשה במקום. הוא מחליט ללמוד משחק, אחרי הכל, הוא "שיחק בת" כמעט כל חייו.

  * * *

  מיוחד! הסרט החדש על מייקל ג'קסון, שמעורר סערה ברחבי ארה"ב מאז שהוצג לראשונה בפסטיבל סאנדנס בינואר, ישודר בבכורה ב-yes דוקו בשישי-שבת 8.3-9.3, בשני חלקים, בשעה 22:00 – מיד לאחר שידורו בארה"ב ובאנגליה:

  לעזוב את נוורלנד | Leaving Neverland
  בכורה: ימים שישי ושבת, 8.3-9.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, וב-STINGTV.
  שני החלקים יעלו במלואם ל-yesVOD ב-8.3.
  פסטיבל Sundance 2019
  מייקל ג'קסון, אחד האייקונים המפורסמים ביותר בעולם, נחשב עבור רבים כזמר הומניטרי ורגיש שיצר מוזיקה מקרבת-לבבות. ב-1993, כשהחלו להישמע כנגדו האשמות על התעללות מינית בילדים שהתארחו באחוזתו, רבים התקשו להאמין שמלך הפופ יכול היה לבצע את המעשים והאשימו את הילדים ובני משפחותיהם ברדיפה אחר כספו.
  גם ב-2005, במהלך המשפט שבו הואשם ג'קסון בפגיעה בנער בן ה-13, גאווין ארוויזו, קבע חבר המושבעים שהוא חף מפשע.
  הסרט החדש "לעזוב את נוורלנד" מאת הבמאי דן ריד, זוכה פרס ה-BAFTA על סרטו "צייד הפדופילים" (ששודר גם הוא ב-yes דוקו), מציג שני סיפורים נפרדים, אך מקבילים, של שני גברים, ווייד רובסון (כיום בן 36) וג'יימס סייפצ'ק (כיום בן 40) שג'קסון "פרש עליהם את חסותו" מגיל 7 ו-9 והטריד אותם מינית לאורך שנים במקומות שונים באחוזה ובמהלך סיבובי ההופעות שלו ברחבי העולם. את מעשיו הנוראיים הסתיר מהוריהם תוך מניפולציות שונות, בעודו מציג את יחסיהם כידידות בלבד וכהזדמנות בלעדית להיכנס אל תוך העולם הייחודי והנפלא שלו.
  העדויות של שני הגברים ובני משפחותיהם, לצד צילומי ארכיון אותנטיים מתקופת ילדותם לצידו של הזמר, מביאים אל המסך סיפור מסמר שיער וקשה לצפייה – עשר שנים לאחר מותו של מייקל ג'קסון.
  בימוי: דן ריד (2X118 דק', ארה"ב, 2019)

  ופרשה נוספת שמעוררת סערה בארה"ב וגם במרכזה זמר מפורסם המואשם באונס וניצול קטינות:

  לשרוד את אר. קלי | Surviving R. Kelly
  בכורה: ראשון-חמישי, 3.3-10.3, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD ב-3.3.
  עדויות חדשות של עשרות נשים, לפיהן הזמר והמפיק אר. קלי, מי שנחשב לזמר האר-נ'-בי הטוב בעולם, זוכה 3 פרסי הגראמי, ניצל אותן מינית, נפשית ופיזית והתעלל בהן במשך יותר משני עשורים, מובאות בסדרה החדשה שעוררה זעזוע ברחבי ארה"ב ובעולם כולו.
  בששת פרקי הסדרה, בהפקת מבקר המוזיקה דרים המפטון, מרואיינים יותר מ-50 אנשים, ביניהם מייסדת תנועת #MeToo, טראנה בורק, המוזיקאים ג'ון לג'נד וסטפני "ספארקל" אדוארדס, מנחת הטלוויזיה וונדי וויליאמס, אשתו לשעבר של קלי אנדריאה קלי, חברתו לשעבר קיטי ג'ונס, אחיו קארי וברוס קלי, ועוד רבים אחרים. כל אלה משרטטים היסטוריה ארוכה וכואבת של האשמות כלפי קלי שלא זכו להתייחסות בתקשורת. לפי אחת הטענות, בגלל שמדובר בנשים אפרו-אמריקאיות.
  פרקים 1+2 מספרים את סיפור עלייתו ונישואיו ב-1994 לזמרת אליה בהיותה בת 15 בלבד, פרקים 3 ו-4 עוסקים במשפט שהתנהל מולו ב-2008 בו הואשם קלי בצילום והחזקת פורנוגרפיית ילדים וזוכה בשל היעדר עילה לצווי החיפוש בביתו ואילו פרקים 5 ו-6 מביאים טענות חדשות כלפיו מצד הורים שטוענים שהוא מחזיק את בנותיהן, חלקן בנות 14 בלבד, בתנאים של "כת".
  בעקבות שידור הסדרה החל גל מחאה חדש בשם #muteRKelly להסרת המוזיקה שלו מאתרי המוזיקה ומהרשתות החברתיות. זמרים רבים שעבדו עימו, כמו צ'אנס הראפר, ג'ון לג'נד, סלין דיון, ובסופו של דבר גם ליידי גאגא, יצאו בהודעות גינוי והבטחה שלא יעבדו איתו יותר והרשויות בג'ורג'יה הודיעו על פתיחה מחדש של החקירה הפלילית כנגד הזמר.
  (6X60 דק', ארה"ב, 2019).

  * * *

  ובמעבר חד –
  2019
  לכבוד חג פורים נשדר סופשבוע עם סרטים מצחיקים במיוחד:

  באהבה, גילדה | Love, Gilda
  בכורה: יום חמישי, 21.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  סרט הפתיחה – פסטיבל טרייבקה 2018;
  סיפורה של הקומיקאית היהודייה הנערצת גילדה רדנר – במילותיה שלה.
  רדנר נחשבה תמיד לקומיקאית פורצת דרך. בתחילת שנות ה-70 החלה להופיע במופעי סטנד אפ ולאחר שזכתה להצלחה מסחררת – היא הוזמנה לשדר בתוכנית הקומית ברדיו של ה"נשיונל למפון", ששודרה בכל רחבי ארה"ב.
  ב-1975 הפכה לאחת מ-7 חברי הצוות המקורי של "סאטרדיי נייט לייב" ואף כתבה חלק מהמערכונים בעצמה. היא זכורה במיוחד בזכות הפארודיות שביצעה על מגישי החדשות ואף זכתה על כך בפרסי האמי והגראמי. בהמשך זכתה גם לתהילה בזכות הופעת היחיד שלה על במות ברודווי.
  הסרט "באהבה, גילדה" חושף את אוסף היומנים, קלטות האודיו שהקליטה וסרטי הוידאו האישיים של רדנר מילדותה, לאורך כל שנות הקריירה שלה ועד השנים האחרונות בהן נאבקה במחלת הסרטן. אלו מביאים סיפור אישי מרגש של קומיקאית דגולה המשלב מעט בכי אך בעיקר צחוק.
  עם: איימי פולר, טרייסי אולמן, מרטין שורט, צ'בי צ'ייס, מליסה מק'ארת'י, ביל היידר ורבים אחרים.
  בימוי: ליסה ד'אפוליטו (88 דק', ארה"ב, 2018)

  הכישלון המצחיק ביותר | Too Funny To Fail
  בכורה: יום שישי, 22.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  סיפור חייו ומותו של "המופע של דיינה קארווי"
  ב-1996 התכנסה חבורת קומיקאים, מהמובילים בכל הזמנים, לצד כותבים כמו לואי סי קיי וצ'רלי קאופמן ("שמש נצחית בראש צלול"), כדי ליצור יחדיו ברשת ABC תכנית מערכונים קומית חדשה. למרבה הצער, שבועיים לאחר שעלתה התכנית לאוויר נקנתה ABC ע"י חברת דיסני השמרנית וגורלה של התכנית נחרץ. מהבטחה קומית שהקדימה את זמנה – היא הפכה לאחד מהכישלונות המרהיבים ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה.
  כעת, שני עשורים לאחר הורדת התכנית משידור, מספרים דיינה קארווי ("סטרדיי נייט לייב"), רוברט סמיגל ("אל תתעסקו עם הזוהן"), סטיב קארל ("המשרד"), סטיבן קולבר (ה"לייט שואו") ואחרים את סיפור התאחדותם ואיך משם הכל התחיל "להתחרבש"….
  בימוי: ג'וש גרינבאום (95 דק', ארה"ב, 2018)

  וסרטים נוספים:
  רובין וויליאמס: היכנסו לתוך ראשי | Robin Williams: Come Inside My Mind
  יום חמישי, 21.3, בשעה 23:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פסטיבל sundance 2018
  כשדייוויד לטרמן ראה לראשונה את רובין ויליאמס הצעיר מבצע סטנד-אפ, הוא תיאר זאת "כאילו וויליאמס יכול לעוף". האנרגיה חסרת-הגבולות שלו, הברק של השנינות והכישרון הבלתי רגיל ליצירת דמויות קומיות, הביאו אותו לקריירה יוצאת דופן, הן על הבמה והן על המסך. לא בכדי הפך וויליאמס לאחד הכוכבים האהובים ביותר בעולם הבידור.
  הבמאית עטורת הפרסים מרינה זנוביץ' ("ריצ'רד פריור: עזבו הגיון") מציגה בסרטה החדש אוסף נהדר של חומרי ארכיון אינטימיים וראיונות חדשים עם אנשי סודו של ויליאמס (בינהם, פאם דאובר, וופי גולדברג, דיוויד לטרמן, בילי קריסטל ובנו זאק וויליאמס) ויוצרת בסרט דיוקן מורכב של אדם שזקוק לקהל בדיוק כמו שהקהל היה זקוק לו.
  סיפור מרגש על קומיקאי מופלא שהצליח לגעת בכולנו ונחשב לאחד השחקנים המצחיקים ביותר בדורו.
  בימוי: מרינה זנוביץ' (116 דק', ארה"ב, 2018)

  גארי שנדלינג: יומני הזן | Zen Diaries Of Garry Shandling The
  שישי-שבת, 22.3-23.3, בשעה 23:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  במאי הקומדיות ג'ד אפאטו ("בתול בן 40" "הדייט שתקע אותי", הסדרה "Inside Comedy") מביא בסרט בן 2 חלקים את סיפור חייו של הקומיקאי הגדול, גארי שנדלינג, שהלך לעולמו ב-24 במרץ 2016.
  הדוקו רחב היריעה משלב ראיונות עם יותר מ-40 מבני משפחתו וחבריו של הקומיקאי המצליח, ביניהם – ג'יימס ל. ברוקס, ג'ים קארי, סשה ברון כהן, קונאן אובריאן, ג'יי לנו, ג'רי סיינפלד, שרה סילברמן, בוב סאגט ורבים אחרים.
  לצידם, תיעוד קומי, שובה-לב, של יותר מ-40 שנות הופעה בטלוויזיה, ראיונות אישיים עם הקומיקאי, קטעי וידאו ביתיים שטרם נראו, הקלטות אודיו שטרם נשמעו, מכתבים פרטיים שכתב וכתבות בעיתונות שנעשו עליו לאורך השנים.
  כל אלה חושפים בסרט מרתק את המוח המבריק של שנדלינג ואת הנשמה חסרת המנוח שהיתה לו.
  בימוי: ג'ד אפאטו (2X120 דק', ארה"ב, 2017).

  ג'ואן ריברס: אין דברים כאלה | Joan Rivers: A Piece Of Work
  יום שבת 23.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פרס העריכה – פסטיבל Sundance 2010
  סרט שלוקח את הצופים למסע בן שנה עם הקומיקאית האגדית ג'ואן ריוורס בשנתה ה-76. זהו סרט מרגש, משעשע ומפתיע שחושף את החיים המטלטלים של האמנית האייקונית הזו, שמחזיקה באחת הקריירות הנשיות הארוכות והמצליחות ביותר בשואו-ביזנס האמריקאי.
  המבקר המהולל רוג'ר אברט כתב על הסרט: "אחד הדוקומנטריים האמיתיים ביותר על שואו-ביזנס שראיתי. אולי גם המשעשע ביותר…"
  בימוי: ריקי סטרן, אן סאנדברג (84 דק', ארה"ב, 2010)

  למות מצחוק | Dying Laughing
  יום שישי, 21.3, בשעה 20:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  זאת לא בדיחה לעשות סטנד אפ…
  ג'רי סיינפלד, כריס רוק, איימי שומר, ג'רי לואיס, גארי שנדלינג (שצולם לפני מותו), שרה סילברמן, קווין הארט, ג'יימי פוקס וסטנדאפיטים רבים אחרים התקבצו בסרט אחד כדי להראות לנו עד כמה קשה העבודה של לנסות ולהצחיק אנשים.
  סטדנאפיסט צריך להיות תסריטאי, במאי ו"פרפורמר". אין חזרות, אין אימונים ואין רשת ביטחון שתתפוס אותך כשאתה בקדמת הבמה מול הקהל החי. לרוב האנשים בעולם, להיחשף על הבמה ולקבל קריאות בוז כלפיך יכולה ליצור טראומה לכל החיים אך בשביל הסטנדאפיסטים זהו האתגר הלילי שלהם.
  הדוקו המצחיק והכנה הזה מכיל ראיונות מקוריים עם מיטב הסטנדאפיסטים, בשילוב עם צילומים אישיים מהחיים בדרכים – הכל מנקודת המבט של הקומיקאים. אחרי שתראו את "מאחורי הקלעים" של הסטנד אפ – לעולם כבר לא תסתכלו על האנשים המצחיקים האלה באותו אופן.
  בימוי: פול טוגוד ולויד סטנטון (87 דק', ארה"ב, 2017)

  חרא סרט |poop talk
  מוצ"ש, 23.3, בשעה 20:50 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  הסרט הכי מצחיק על הנושא הכי טאבו.
  קומייל ננג'יאני ("עמק הסיליקון"), אריק סטונסטריט ("משפחה מודרנית"), רוב קורדרי ("בולרז"), פיט הולמס ("נופל וקם"), סיימון רקס ("ג'ק וג'יל") וקומיקאים נוספים מהשורה הראשונה שוטחים בפנינו בסרט הדוקושוק את סיפורי הקקי האישיים שלהם ומתחבטים בסיבות המשעשעות לכך שהנושא עדיין נחשב לטאבו בחברה המודרנית. החבורה לא פוסחת על שום סעיף – מההבדלים בין גברים לנשים, דרך סיפורי עצירות (והקשר שלהם למצות של פסח), ההבדלים בין הדורות ובין התרבויות ועד סוגיית השירותים הציבוריים, נייר הטואלט והאסלות.
  סרט מטלטל (מצחוק), שיאשר את כל מה שחשבתם עד היום על היציאות שלכם.

  גרוטראלי: שובם של "ילד אוכל מפח"
  יום שבת, 23.3, בשעה 19:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  מסע מוקו-מוטורי-מוסיקלי של להקת רוק המתאחדת למופע מיוחד.
  "ילד אוכל מפח", להקה של להיט אחד, התפרקה בשנת 2015, וכעת מתאחדת למופע בפסטיבל הטבע "מערות מנשק במדבר".
  בנסיעה לפסטיבל הם מאבדים את הדרך ונקלעים למסע אתגרי של גרוטאות שטח. האופציה היחידה שלהם לעלות חזרה על דרך המלך, ולהגיע בזמן להופיע, היא אם יצטרפו למסע.
  חברי הלהקה מצטרפים בעל כורחם למסע הגרוטאלי המאתגר (מסע אמיתי שיוצא לדרך אחת לחודש בישראל) והחוויה מעמידה את החברות שלהם במבחן. הצלחת העבר של הלהקה מבוססת על שקר שסיפרו לקהל שלהם, שקר שהפך אותם לסטארים, אבל השקר מפורר את הלהקה מבפנים. האם השקר יתגלה?
  יוצר הסרט ובמאי: רותם קפלנסקי | כותבים שרים משחקים ומאלתרים: דור מוסקל (ערוץ הכיבוד), איתי זבולון (יניר האחמש), טל טירנגל (טלוויזיה מהעתיד, תירס סקסואל, שירי מרפסת) ורתם קפלנסקי | עיבודים מוסיקליים: ישי סויסה ורועי קידר | עורכת תוכן: ענת ריבלין | מפיק: עידו בן בסט לבני מנשה – "פרה2פוסט".

  דבי ריינולדס וקארי פישר: אורות בוהקים
  Bright Lights: Starring Debbie Raynolds & Carrie Fisher
  יום חמישי, 21.3, בשעה 20:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  פורטרט אינטימי של מערכת היחסים המפתיעה בין שתי האגדות ההוליוודיות, האם והבת, שהיו קרובות לא רק בחייהן, אלא גם במותן. בימוי: פישר סטיבנס, אלכסיס בלום. ארה"ב, 2016

  ההיסטוריה של הקומדיה – עונה 2 | History Of Comedy 2
  חמישי-שבת, 21.3-23.3 בשעה 19:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  מהסיטקומים והסטנד אפ, דרך תכניות האירוח של ה"לייט נייט", ועד הרכבי האימפרוביזציה, העונה השניה של הסדרה "ההיסטוריה של הקומדיה" מספרת לנו הכל על התפתחותה של הקומדיה. קטעי ארכיון, קורעים מצחוק, מוצגים לצד ראיונות מרתקים עם "אגדות" מתחום הקומדיה ועם קומיקאים בני-זמננו.
  6 פרקי הסדרה צוללים אל תוך מוחו של הקומיקאי, בודקים מה גורם לנו לצחוק ומוכיחים כיצד היתה לקומדיה גם השפעה חברתית ופוליטית על ההיסטוריה שלנו.
  (6X42 דק', ארה"ב, 2018)

  * * *

  ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:
  הממציאה: דם והונאה בעמק הסיליקון
  Inventor: Out For Blood in Silicon Valley The
  בכורה ב-VOD: מיום שלישי, 19.3. שידור ב-yes דוקו ביום שני, 25.3, בשעה 22:00
  האם הסטודנטית המבריקה שהפכה למיליארדרית הצעירה בעולם היא אכן "סטיב ג'ובס החדש" או שמא מדובר בנוכלת שידעה למשוך בחוטים הנכונים?
  פסטיבל Sundance 2019
  בשנת 2004 בישרה חברת הביומד "תראנוס", ומי שעמדה בראשה – הסטודנטית המבריקה, אליזבת הולמס, את בשורת העתיד ברפואה: מעתה אין עוד צורך בלקיחת הדם ה"מסורתית". מחטים ומעבדות יהפכו להיות נחלת העבר. בזכות ה"אדיסון" – קופסא שחורה קטנה ומתוחכמת שפיתחו, אפשר לבצע 200 בדיקות תוך דקות ספורות, והכל מתוך טיפת דם אחת.
  כמו מארק צוקרברג, סטיב ג'ובס ותומאס אדיסון עצמו, הולמס התכוונה לחולל מהפכה בעולם המדע והטכנולוגיה.
  החברה החדשה המריאה: בשנת 2014 הוערכה שוויה של "תראנוס" ב-9 מיליארד דולר והיא הצליחה לגייס ממשקיעים בעלי שם עוד 400 מיליון דולר. הולמס עצמה, שהפכה למיליארדרית הצעירה ביותר בעולם מהון עצמי, זכתה לכינוי "סטיב ג'ובס הבאה" (בין השאר בגלל חולצות הגולף השחורות שלה).
  התפנית בעלילה הגיעה שנה לאחר מכן כשסדרת כתבות ב"וול סטריט ג'ורנל" חשפה שמדובר במתיחה. בדיקות הדם שהציעה החברה לא נעשו כלל בעזרת הטכנולוגיה שפיתחה (כי זו התגלתה כשגוייה). בעקבות הפרסומים, פתח ה-FDA בחקירה פלילית והרשות לניירות ערך בארה"ב הגישה תביעה אזרחית נגד "תראנוס" והולמס בגין גיוס כספים והונאת משקיעים. ערכה של החברה צנח מ-9 מיליארד לפחות מאפס.
  היישר מפסטיבל סאנדנס 2019 מגיע הסרט החדש של הבמאי זוכה האוסקר®, אלכס גיבני ("סיינטלוגיה וכלא האמונה"), שיוצא לחקור כיצד הצליחו הולמס ו"תראנוס" להוליך שולל אנשים כמו הנרי קיסינג'ר וג'יימס מאטיס, שהיו חברים בדירקטוריון שלה, אך לצד זאת, הוא גם חושף את השיטה האמריקאית ארוכת השנים לזיופים של ביצועים מדעיים ומגלה כיצד ממציאים רבים (ביניהם אדיסון עצמו) הכריזו בפומבי על פריצות הדרך שביצעו, הרבה לפני שהיה להם במה להתפאר.
  בימוי: אלכס גיבני (119 דק', ארה"ב, 2019).

  דיוויד בואי: הדרך לתהילה
  David Bowie: Finding Fame
  בכורה: יום שלישי, 12.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  לרגל 50 שנה לצאת הסינגל המפורסם של דיוויד בואי – "Space Oddity" (השיר שיצא במקביל לנחיתת האדם הראשון על הירח והביא את סיפורו הבלתי נשכח של מייג'ור טום, האסטרונאוט שאבד בחלל) – נביא בשידור בכורה את הסרט החדש מבית ה-BBC על אחד האמנים הגדולים ביותר בתקופתנו – דיוויד בואי.
  הסרט הינו הסרט השלישי והאחרון בטרילוגיית הסרטים שהופקה על האמן. הסרט הקודם ששודר ב-yes דוקו לפני כשנתיים עסק בחמש השנים האחרונות לחייו, בהן עבד על אלבומיו האחרונים The Next Day ו-Blackstar, ועל המחזמר Lazarus שנכתב על-פי שיריו.
  בסרט החדש חוזר הבמאי פרנסיס ווטלי אל 5 השנים הראשונות בקריירה של בואי ומביא הקלטות אודיו וקטעי ארכיון נדירים, כולל אודישן של ה-BBC שנערך לדיוויד בואי ולהקתו The Lower Third"" משנת 1965 בו ביצעו את השיר
  "Chim-Chim-Cheree" של מרי פופינס ושיר מקורי שלהם בשם – "That's a Promise", לצד ראיונות בלעדיים עם האנשים שהיו הקרובים אליו ביותר – ביניהם, דודניתו וחברתו הקרובה, כריסטינה אמדאוס, בת זוגו לשעבר, הרמיוני פרטינגייל, המפיק המוזיקלי הוותיק, טוני ויסקונטי, וראיון אחרון עם הכוראוגרף, הרקדן והפנטומימאי, לינדזי קמפ, לפני מותו באוגוסט 2018.
  הסרט משרטט את ראשית הקריירה של בואי משנת 1966, לאחר שהחליט לשנות את שמו מדיוויד ג'ונס לדיוויד בואי ועד לאלבום הבלתי נשכח של "זיגי סטארדסט", החוצן שהגיע לכדה"א כדי לתת תקווה לאנושות.
  בימוי: פרנסיס ווטלי (90 דק', ארה"ב, 2019)

  בשנייה האחרונה | Under the Wire
  בכורה: יום ראשון, 10.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  ב-13 בפברואר 2012, בעת המצור על העיר חומס בסוריה, מארי קולווין, עיתונאית מלחמה של ה"סאנדיי טיימס" הבריטי והצלם שלה פול קונרוי נכנסו לסוריה לסקר את המלחמה. 9 ימים לאחר מכן, בעודם מפונים ממרכז התקשורת בו שהו עקב אזהרה על כוונה לפגוע בעיתונאים, חזרה קולווין לבניין הקודם לאסוף את חפציה בדיוק כשרקטה פגעה בחזית הבניין. כתוצאה מהירי נהרגו קולווין והצלם הצרפתי רמי אוצ'ליק.
  המותחן עוצר הנשימה מביא את סיפורה של עיתונאית המלחמה האמיצה והבלתי-מתפשרת, תוך שהוא מציג ארכיונים מרתקים מאזורי מלחמה אחרים אותם סיקרה (סימן ההיכר שלה: הרטייה השחורה על עינה עקב פגיעה מרימון במלחמת האזרחים בסרי לנקה).
  הצלם פול קונרוי, שנשאר בחיים וכתב את הספר "Under the Wire" (עליו מבוסס הסרט), נדר נֶדר לספר לעולם מה באמת קורה בתוך סוריה. הוא מביא בסרט את השתלשלות האירועים הטראגית שהביאה, בסופו של דבר, למותה של קולווין.
  בימוי: כריס מרטין (95 דק', ארה"ב 2018)

  קונור מקגרגור: הידוע לשִמצה | Conor McGregor: Notorious
  בכורה: יום שלישי, 26.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
  דוקו-ספורט מעורר ההשראה על אחד מלוחמי ה-MMA האהובים בכל הזמנים – קונור מקגרגור.
  מק'גרגור, המתאגרף האירי בן ה-30 שנחשב ל"ילד הרע" של ה-MMA, עבר מסע מטאורי מרתק בחייו. הוא גדל כילד בשכונת עוני בדבלין, עבד כשרברב וגר בדירה קטנה עם הוריו. בתחילת שנות ה-20 לחייו, החליט להגשים את חלומו הגדול להיות לוחם MMA. וכל השאר – היסטוריה.
  סרט הדוקו החדש, שצולם לאורך 4 שנים, מספק הצצה מרתקת, שטרם נראתה כמוה, על חייו של אייקון הספורט, שהיה הראשון אי פעם שהחזיק בשני תוארי אליפות בו זמנית בשתי קטגוריות משקל שונות. הסרט מביא גישה חסרת תקדים אל חיי היומיום שלו, אל האימונים הפיזיים והמנטליים, אל הביקור המשעשע שערך ארנולד שוורצנגר בביתו ומציג את אחד הרגעים המשמעותיים ביותר בחייו – הניצחון בקרב מול נייט דיאז באוגוסט 2016, ניצחון שהחזיר אותו לקדמת הבמה בעולם הקרבות.
  בימוי: גאווין פיצ'ג'רלד (87 דק', ארה"ב, 2018).

  • המשך:

   3 במרץ – 9 במרץ

   מכונת כתיבה מקליפורניה | California Typewriter
   בכורה: יום שלישי, 5.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
   פסטיבל DOD NYC 2016
   סיפורם של האמנים, הסופרים והאספנים שנשארו נאמנים למכונת הכתיבה שלהם.
   השחקן טום הנקס, המוזיקאי ג'ון מאייר, הסופר דיוויד מק'קלו, האמן סם שפרד ז"ל ואחרים מספרים בסרט הנוסטלגי שלפנינו כיצד נשארה מכונת הכתיבה ככלי שימושי עבורם וכמוזה. לצדם, מובא סיפורה של החנות האחרונה באמריקה שעדיין מתקנת את מכונות הכתיבה של קליפורניה.
   סרט מרגש ומשעשע המספק מדיטציה מעוררת מחשבה על הדינמיקה המשתנה בין בני אדם למכונות ומעודד אותנו לבחון מחדש את הקשר שלנו עם הטכנולוגיה הישנה והחדשה.
   בימוי: דאג ניקול (103 דק', ארה"ב, 2016)

   לחיות מול מצלמת פורנו | A Cam Life
   בכורה: יום חמישי, 7.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
   הצצה אינטימית אל עולמן של הנשים העוסקות בצילומי פורנו אינטימיים ברשת.
   בילי סורנטינו ואנדרו וייס, יוצרי הסרט, יוצאים למסע נרחב מקולומביה, דרך רומניה וברחבי ארה"ב כדי להביא, ממקור ראשון, את סיפורם של נשות ה"וובקאם". הם מגיעים אל אתרי הצילום, שנראים כבתים פרטיים, נפגשים עם בעלי האולפנים המובילים בתעשייה, עם הבמאים והעורכים וחושפים בפנינו את העולם המחתרתי חסר הגבולות, שמגלגל מיליארדי דולרים, ומספק – "בידור למבוגרים".
   בימוי: בילי סורנטינו ואנדרו וייס (78 דק', ארה"ב, 2018)

   17 במרץ – 23 במרץ

   גנב האמנות הגדול בעולם | The Iconoclast
   בכורה: יום ראשון, 17.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
   פסטיבל DOC NYC 2017
   מישל ואן ריין, מומחה כריזמטי וערמומי לאמנות, הרוויח את כל הונו (שנאמד במיליוני דולרים) מסחר באמנות מזויפת וגנובה, תוך שהוא מתחמק בשנות ה-70 וה-80 מהאינטרפול ומה-CIA.
   למרבה הפלא, גם אחרי שנתפס, הוא הצליח להמציא את עצמו מחדש ולהרוויח שוב מכישרונו המפוקפק כשגויס ל"סקוטלנד יארד" והחל להפעיל את המבריחים והזייפנים שפעלו איתו בעבר.
   לטענתו, קשריו הענפים הביאו אף לגיוסו למוסד הישראלי וליחידת "כידון", שם היה חלק מהצוות שרצח את ד"ר ג'וזף מנגלה.
   כ-40 שנה לאחר מעשיו, ורגע אחרי שעבר התקף לב, הסכים סוף סוף ואן ריין לספר בעצמו, ממקום מחבואו, את סיפורו הלא יאומן, שלא תמיד ברור אם כולו אכן קרה. כך נחשף בפנינו דיוקן של פושע חמקמק שחי במשך שנים על גג העולם, אך את שארית חייו נאלץ להעביר במקום מסתור.
   בימוי: קינג אדז (80 דק', אנגליה, 2017)

   הומלס: 52 ימים ברחובות אוסלו
   Homeless – 52 Days on the Streets of Oslo
   בכורה: יום שלישי, 19.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
   פסטיבל IDFA 2017
   מה קרה לצלם הקולנוע שהחליט להפוך להומלס?
   פטר נייקוויסט, צלם קולנוע נורבגי בן 37, מחליט בערב חג המולד לעזוב את בת זוגו ואת בתו הקטנה ולעבור לחיות כהומלס ברחובות אוסלו למשך 52 ימים. בלי כסף, פלאפון או כל הכנה מוקדמת, כשהוא מצויד רק במצלמת הקולנוע שלו, הוא יוצא למסע ארוך ופוקח-עיניים, שישנה את השקפתו על החיים.
   הסרט מציג אמנם מבט סובייקטיבי על חוויותיו של פטר ברחוב, אך למעשה משרטט דיוקן אינטימי רחב של האנשים שחיים שם באופן קבוע. ככל שחולף הזמן הפחד שלו מתחיל להתפוגג והוא לומד להכיר ולהתיידד עם המכורים לסמים ושאר דרי הרחוב. לצד הרגעים קשים והחשוכים אנו מתוודעים גם לרגעים עם הרבה חום ולא מעט הומור.
   בימוי: אסלק דנבולט (91 דק', נורבגיה, 2015)

   24 במרץ – 30 במרץ

   גנבי הזמן | Time Thieves
   בכורה: יום ראשון, 24.3, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.
   תשכחו ממים, נפט ועצים – המשאב החדש והכי מתכלה שלנו הוא הזמן.
   הסרט "גנבי הזמן" יוצא למסע ברחבי העולם במטרה לבדוק איך מתורגם הזמן שלנו לכסף, איך אנחנו נלחמים עליו ובכל זאת הוא אוזל לנו מבין האצבעות ומה עלינו לעשות כדי שנוכל להחזיר לעצמנו את השליטה על המשאב היקר והמתכלה הזה.
   בימוי: קוזימה דנוריצר (52 דק', צרפת, 2019)

   אומה בלחץ | One Nation Under Stress
   בכורה ב-VOD: מיום שלישי, 26.3. שידור ב-yes דוקו ביום שני, 8.4, בשעה 22:00
   סרט דוקומנטרי חדש מבית HBO מלווה את סנג'אי גופטה, הרופא הנוירוכירורג המפורסם, במסע אליו הוא יוצא כדי לחשוף את הסיבות לכך שתוחלת החיים באמריקה הולכת ומתקצרת. בסרט יוכיח גופטה כיצד החיים במתח תמידי הביאו את תוחלת החיים האמריקאית להיות הקצרה ביותר מבין כל שאר המדינות המפותחות הגדולות בעולם.
   בימוי: מארק לוין (60 דק', ארה"ב, 2019)

© עידו ישעיהו